خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

طرح درس و نقشه راه مطالعاتی تا عید (کل عمومی ها+اختصاصی پایه+اختصاصی ترم اول دوزادهم)

سلام
      دوستان این طرح درس بیشتر انگیزشی هست برای اونایی که فکر میکنن نمیشه هیچ کاری کرد و کنکور 1400 رو برای خودشون تموم شده میدونن در این طرح درس بیشتر سعی کردم به زبان ساده بهتون نشون بدم که میشه خیلی کارا کرد تا روز کنکور از الان به شرط اینه کار کنید و در صدد جبران باشید
      این رو هم بگم این برنامه و طرح درس مثل همه برنامه ها و طرح درسها نیاز به شخصی سازی داره و من سعی میکنم یکم کلی بگم (البته جزئیات رو فراموش نمیکنم)پس هر کسی که پیشنهادی و انتقادی و .... به این طرح درس داره میتونه تو همین تاپیک نظرش رو بگه و اصلاحات و راعمال کنه تا دیگران استفاده کنن طبیعتا خرد جمعی از فردی قابل اتکا تره در ضمن دروس اختصاصی رو من مطابق دروس اختصاصی رشته ریاضی قرار دادم (اختصاصی ها رو شاید بگید تایم کمتری دادم ولی اگه جانانه دل بدید به کار و بخونید میتونید با یکم بیشتر و کمتر از تایم من خودتون جمعش کنید چون سرعت مطالعه فرد به فرد متفاوته درضمن مبنای علمی فرد رو هم صفر کیلومتر در نظر گرفتم و پیش نیاز ها رو هم آوردم. طرح درس بیشتر حجمی و زمانی کلی جلو میره من زمانها رو دقیق به دقیق و روزانه ننوشتم فقط یه تایم کلی گفتم شما میتونید تو اون تایم زمان خودتون رو پخش کنید نکته دوم اینکه اختصاصیها چون مبحثی هستن در بعضی دروس مثل شیمی نمیشه تقریبا درس به درس رفت و هر کس برنامه مطابق خودشو داره حتی ازمونها هم زوج درس ارائه میدن پس خودتون شخصی سازی کنید ولی فیزیک رو میهشه زنجیره ای گفت ولی عمومی ها چنین نیستند و یه روند مشخصی دارن در ضمن اختصاصی ها رو شما باید پیش نیاز رو رعایت کنید مبنای زمان دهی بر اساس روز هم از زمان تقریبی آزمونها گرفته شده که چقدر برای یه مبحث زمان اختصاص میدن + زمان مطالعه خودم که حدس زدم به طور تقریبی که مباحث چقدر تقریبا زمان میخوان
      برای این طرح درس ساعت مطالعه روزانه بالای 10 ساعت فرض شده و اختصاصیها تقریبا همه هر روز باید خونده بشن و عمومی ها هم بر طبق نیاز شخصی سازی میشن و دروس هندسه و گسسته هم همچنین
      تجربی ها میتونن به جای ریاضی و گسسته و هندسه زیست و زمین در نظر بگیرن بر طبق نیاز پخش کنن مثلا یه داوطلب ریاضی اگه روزی 6 ساعت ریاضی و هندسه و گسسته بخونه تجربی میتونه این 6 ساعت رو به زیست و زمین اختصاص بده بر حسب نیاز پخش کنه

باز هم میگم این صرفا یک طرح درس و برنامه تقریبی هست نه یک برنامه مدون

اولش یکم ماشین حساب بازی کنیم
      تقویم کنکوری: امروز 26 آبان 99 هستیم و داره بارون میاد شهر ما(جاتون خالی) تا 26 اسفند 99 دقیقا 4 بازه 30 روزه داریم یعنی میشه 120 روز که اینم میشه 17 هفته از الآن تا 26 اسفند(عید)
      مبنای برنامه همین هفته است هفته 7 روز داره درسته؟؟ من 6 روزش رو میخوام برای برنامه ریزی روز آخر و هفتم که بنا به سلیقه خودتون میتونه جمعه و شنبه و هر روز دیگری باشه روز جبرانی و مرور هست یعنی این روز رو اگه در طول هفته از یه برنامه ای جا موندین میتونین جبرانش کنید و نزارید غقب افتادگی تلنبار بشه (نمیدونم املاش ور درست نوشتم یا نه) به فرض مثال اگه شنبه رو شروع در نظر بگیرید شما ت اپنجشنبه میخونید و جمعه جبرانی اون 6 روز خوندنتون میشه و اگه جبرانی نداشتین یعنی 6 روز رو کامل خوندین میتونید جمعه رو مرور کل هفته و زدن تست پوشش از مباحث خونده شده قرار بدید

بررسی درس به درس عمومیها:برای این برنامه من طبق آزمونها دروس عمومی رو درس به درس در نظر گرفتم

ادبیات : 54 درس(دهم:18 درس/ یازدهم:18درس / دوازدهم:18درس) منبع:سیر تا پیاز گاج یا مبتکران طالب تبار(این کتابها همه چی رو پوشش میدن به طور درس به درس فقط یه منبع بانک تست جامع مثل میکرو طلایی نیاز دارید در کنارشون) یا کتاب درسی و یا کتب مبحثی بر طبق برنامه شخصی و یا هر منبع دیگر که دارید دقت کنید از{ یا }استفاده کردم نه{ و }

عربی:19درس (دهم:8 درس / یازدهم:7 درس / دوازدهم:4درس)منبع: سیر تا پیاز گاج یا جامع خیلی سبز یا هر منبع دیگر(80درصد عربی های بازار درس به درس نوشته شدن)

دین و زندگی:34درس(دهم:12درس / یازدهم:12 درس/ دوازدهم:10درس)منبع: جامع خیلی سبز یا هر منبع دیگر

زبان انگلیسی:10 درس (دهم:4درس / یازدهم:3 درس / دوازدهم:3 درس)منبع:جامع خیلی سبز یا مبتکران یا هر منبع دیگر(این هم مثل عربی 90درصد منابع بازار درس به درس نوشته شدن)

خوب شما 17 هفته دارید هر هفته 7 روز که 6 روزش رو برنامه میریزید و روز آخر و هفتم با توجه به عملکرد شما در آن هفته برنامه اش ساخته میشود خود به خود یعنی برنامه روز هفتم شما تابعی است از عملکرد شما در آن 6 روز که میتوناد مرور و تست پوشش باشد یا کام بک و جبران عق ماندگی و کم کاری هفتگی شما
      بریم سر درسها فقط من مبنا رو شروع از شنبه در نظر گرفتم برای راحتی کار و محاسبه شما میتونید هر روز دیگر در نظر بگیرید حتی امروز در ضمن من تایم مطالعه روزانه رو در نظر نگرفتم چون هر کس به هر کس متفاوته یکی زبانش قویه روزی نیم ساعت میخونه یکی ضعیفه روزی 2 ساعت مبنا فقط روز در نظر گرفته شده ولی من خودم برای عمومی ها 1 ساعت روزانه وقت میدم برای هر کدومشون برای عربی 2 ساعت روزانه

ادبیات:شما برای هر درس ادبیات 2 روز وقت میدید(همونطوری که گفتم تایمش دست خودتونه) در 6 روز سه درس رو میخونید از ادبیات بعد از خوندن سه درس برمیگردید روز هفتم مرور اون سه درس رو میکنید یا جاهایی که نخوندید از اون سه درس رو میخونید و جبران میکنید اینجوری ادبیات تا عید بسته میشه یعنی هر هفته سه درس میخونید و 17 هفته دارید تا عید که میکنه 51 درس ادبیات

نکته اول :شاید بگید که هر درس ادبیات رو نمیشه در 1 ساعت خوند اولا شما سعی کن بخونی دوما بله این کاملا درسته ادبیات بعضی درسهاش سنگینه و حجیم ولی وقتی دو هفته و یا سه هفته این برنامه رو اجرا میکنید میبینید که بعضی درسها هم هستن که خیلی کوچولو هستن و شما با مدیریت تایم میتونید از اون درس کوچولوها وقت سیو کنید بزارید رودرسهای درشت عین کنکور که از سوال اسونها روی سوال سخت ها وقت سیو میکنید این تفکر رو باید نسبت به همه دروس در این طرح درس داشته باشید یعنی سعی کنید از مباحث سبک وقت سیو کنید برای مباحث سنگین تمرین کنید این مهارت رو یاد میگیرید و در پیشرویتون معجزه میکنه نکته دوم:سوای اینکه ادبیات داخلش دروس سبک سنگین داره ما در کنکور هم دروس سبک سنگین داریم مثلا دینی که ازالآن تا عید راحت میشه دوبار خوندش پس شما میتونی دینی رو خیلی زود تر از عید تمومش کنی یعنی میتونی دینی رو به جای 26 اسفند 26 بهمن تمومش کنی بعدش وقتش رو پخش کنی با ادبیات یادرس دیگری مثل عربی که حتی به اعتقاد منیکه در این درس جلبک هستم اعتقاد دارم میشه خیلی زود تر از عید تمومش کرد عربی رو و بعدش اون 2 ساعت رو پخش کرد بین دروس دیگه پس این مهارت رو شما تو خودتون باید بدست بیارید کنکور کلا تو این خودشناختی خلاصه شده

عربی:هر 3 روز یه درس میخونید(میتونید تو دو روز یه درس بخونید روز سوم رو برا تست همون درس بزارید) یعنی در 6 روز میشینید 2 درس میخونید روز هفتم هم که جبرانی و تست بیشتر و مرور اینجوری شما کل عربی رو که 19 درس داره میتونید (من میگیرم 20 درس) توی 10 هفته میخونید 7 هفته هم سیو میکنید که میتونید برای ادبیات و بقیه دروس پخش کنید این تام رو به همراه مرور عربی که دیگه تایمی ازتون نمیگیره

دین و زندگی: 34 درس داره هر سه روز یه درس میای میخونی یعنی در هفته که من 6 روز فرضش کردم و روز هفتمش جبرانیه 2 درس برات میافته (شوخیه میبینی؟؟؟ دینی درسهایی داره تو یه ساعت هم متنش و هم تستش رو میتونی بخونی و بزنی ولی من برای هر درس 3 روز بهت وقت دادم پس همون سیو کردن رو یاد بگیر به جای لفت دادن) اگه در هفته دو درس دینی بخونی دقیقا 17 هفته ای تموم میشه دینی کنکور که داخل پرانتز گفتم این شوخیه واقعا دینی 17 هفته زمان نمیخواد این حرف من رو زمانی متوجه میشی که شروع کنی و ببینی خیلی سرعتت از اونچیزی که فکرشو میکردی بالاست من خجالت میکشم بگم سه روز یه درس دینی

زبان انگلیسی :این درس چون هم کلوز داره هم لغت و متن و گرامر یکم ویژه تر باهاش برخورد میکنیم شما میای هر هفته یه درس زبان میخونی 10 تا درس داریم میشه 10 هفته وقت برای کل زبان کنکور پس هر هفته یه درس زبان رو جمعش میکنی از رو خیلی سبز که کلور و متن و لغت و گرامر ور همه رو یه جا داره

تایم روزانه هم که گفتم هر چقدر خودت با توجه به سطح و نیازت لازم دونستی تو برنامه میگنجونی و وقت میدی

نکته: تایم مطالعه روزانه کلی برای اجرا این برنامه بالای 10 ساعت فرض شده (تقریبا بین 12 تا 15 ساعت) ولی تایم هر درس رو شما تعیین میکنید که از این مقدار چقدر به هر درس بدید و شخصی سازی میکنید
      اختصاصیها:

ریاضی دیفرانسیل: زنجیره اول(پیش نیاز)= عبارات جبری و اتحاد ها+توان و ریشه+ حل معادله و نامعادلات گویا و گنگ+تعیین علامت+قدر مطلق+جزء صحیح+لگاریتم این زنجیره تقریبا حدود 35 الی 45 روز از فرد به فرد وقت میگیره یعنی چیزی حدود 5 الی 6 هفته و زنجیره خیلی خیلی مهمی هم هست و باید یاد بگیرید
      زنجیره دوم=تابع و مثلثات این زنجیره هم چیزی حدود 40 الی 50 روز وقت میخواد
      زنجیره سوم=حد و پیوستگی این زنجیره رو خودم فعلاکامل کار نکردم ولی حدسی که میزنم فکر کنم چیزی تقریبا بین 30 تا 40 روز وقت بگیره
      شما تا عید این سه زنجیره رو راحت میتونید بخونید زنجیره مشتق و کاربرد مشتق میافته بعد عید هر چند اگه یکم همت کنید مشتق رو متونید بخونید روزانه 2 ساعت برای دیفرانسیل وقت بزارید

ریاضی گسسته: زنجیره اول(پیش نیاز)=آنالیز ترکیبی+استدلال زمان:10 روز / زنجیره دوم=نظریه اعداد(شاخ غول گسسته) زمان:40 الی50 روز/ زنجیره سوم:گراف و مدلسازی زمان:20 روز / زنجیره چهار=مبانی ریاضی و منطق:15 روز / زنجیره پنج:احتمال زمان 25 روز
      روزانه 2 ساعت گسسته بخونید

هندسه پایه: این رو میتونید خودتون شخصی سازی کنید طبق برنامه تون چون من زیاد برنامه ام شاید به دردتون نخوره

هندسه دوزادهم: میتونید روزی 2 ساعت بخونید یا اگه براتون سنگین میشه یکی در میان با گسسته تعویضش کنید تقریبا هندسه دوازدهم چیزی حدود 60 روز وقت میخوادبه شرطی که هر روز بخونید

شیمی :باز هم برنامه هر کسی فرق داره و من نمیخوام زیاد درگیر بشید ولی دهم رو خودم 26 روزه تمومش کردم یازدهم هم فکر کنم نهایت 40 روزه تموم بشه دوازدهم ترم یکش یکم گردن کلفته میتونید با توجه به برنامه خودتون شخصی سازی کنید ولی پیش نیاز های شیمی رو رعایت کنید : ارایش الکترونی-روند تغییرات در جدول تناوبی و در کل اعداد اتمی و جدول مندلیف-شیمی آلی-ساختار لویس-الکترونگاتیوی-شعاع اتمی-استو کیومتری و ....
      روزی 2 ساعت شیمی

فیزیک:زنجیر اول= اندازه گیری+بردار+سینماتیک+دینامی +کار و انرژی+ نوسان(شاخ غولو همین اول بشکن) زمان تقریبی:50 روز / زنجیره دوم:ویژگی ماده و فشار+گرما+ترمودینامیک زمان:30 روز / زنجیره سوم:الکتریسیته ساکن+جاری+مغناطیس و القا زمان تقریبی :40 روز
      دوزادهم به بعد نوسان میافته بعد عید (هر چند موج رو میشه رسوند تا عید)
      روزی 2 ساعت فیزیک

در ضمن برای برنامه ریزی دقیق تر میتونید به تاپیک کاربر Mahdi_Arthur مراجعه کنید

این جا فقط یه طرح درس برای اونایی که عقب موندن و میخوان با ساعت مطالعه بالا جبران کنن گذاشته شده

ویرایش توسط _Joseph_ : 26 آبان 1399 در ساعت 23:27

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاش انقدری که برای تجربی و ریاضی برنامه های فوقالعاده هست برای زبان هم ادم های مثل شما بودند که اینطور کار هایی بکنن(غبطه میخورم)
      در هر حال درود بر شما بسیار انگیزه بخش بود
      شرمنده خودت نباش!

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      این تاپیک ی دید کلی جالب میده ب اونایی ک میخوان تازه شروع کنن

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن