سلام
حدود یه ماهی میشه که من تغیر نظام دادم و دارم کتابهای جدید رو میخونم و یه نکاتی برام پیش اومده که لازم دونستم بهشون اشاره کنم
ببینید دوستان در اینکه نظام جدید اسونتر از نظام قدیم شده شکی نیست اما! اینکه شما در نظام جدید غافل گیر بشید خیلی بیشتر از قدیم هست حالا چرا؟
ببینید نظام قدیمی ها دروس رو خیلی با بسط و شرح و نکات اضافی یاد میگرفتن و کتابهاشون کامل تر بود که برای همینم سنگین بود چون نکات بسیار زیادی رو شامل میشد ولی تو نظام جدید مطالب و نکات خیلی کمتر شدن
ولی تاپیک ها و عناوین همانها هستن که همین کمتر شدن نکات و کاربردی شدن مباحث باعث میشه دست طراح کنکور که خیلی تیز بین و باسواد و حرفه ای هستن باز باشه برای اذیت کردن یه مثال میزنم متوجه بشید
ببینید در نظام جدید مبحثی مثل جرء صحیح ناقص تر از جزء صحیحی تدریس میشه که ما در نظام قدیم داشتیم و نکاتش تقریبا نصف شده حتی تو کتاب درسی هم این نکات اورده نشده و کتاب کمک درسی ها هم لطف کردن که این نکات رو اورن
همین ناقص بودن باعث میشه شما در تستهای سخت نتونید به سوال جواب بدید
مثلا در ریاضیات گسسته که در کنکور 99 دهن خیلی ها رو سرویس کرد 4 تست از نظام قدیم اومده بود که نکاتش اصلا در کتب نظام جدید نبود
حتی شیمی 99 بعضی نکات خارج از کتاب رو داشت که تو نظام قدیم تدریس میشد (اصلا شیمی نظام جدید فاجعه به تمام معناست الکترو نگاتیوی - پیوند داتیو-ظرفیت عناصر و ترکیبات شیمیایی-اوربیتال-لایه های ظرفیتی-و خیلی مفاهیم که بیس و پایه و اساس شیمی هستن حذف شدند در کمال ناباوری ) ولی تو همین شیمی برای حل سوالات به این مفاهیم نیاز پیدا میکنید
دیگر دروس هم همینطور
پس اگه میخوایید غافل گیر نشید سعی کنید یکم مطالب رو بیشتر یاد بگیرید چیزی مثل قضیه تقسیم در نظام جدید فقط نکته الگوریتم تقسیم رو در بر میگیره ولی در همین کنکور 99 و 98 از الگوریتم لاگرانژ تست طرح کردن یا در گراف از گراف پترسن تست طرح شده که این یعنی فاجعه
تستهای سخت نظام جدید همون تستهایی هست که در نظام قدیم بودن چون نکاتش با مفاهیم کتب نظام جدید سخت هست قابل فهمیدنش این رو من تجربه کردم خودم و دارم بهتون هشدار میدم
البته این رو هم بگم این تستها حدود شاید 5 تا 10 درصد هر درس رو شامل بشن ولی هیچ چیز 1400 قابل پیش بینی نیست و کار از محکم کاری عیب نمی کنه