خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 51
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zaniar3444 نمایش پست ها
      اوه اوه ممکنه این خطاها به علت طرح دو سوال مجزا بوده یاشه طراح قاژی کرده باشه؟������
      فکر نمیکنم اینطوری باشه ولی یه چیزی رو خوب میدونم
      اونم اینه که کنکور ۱۴۰۰ اگر سخت تر از ۹۹ نشه قطع به یقین آسانتر از ۹۹ نخواهد بود و اولین کنکوری هم خواهد بود که به طور ۱۰۰ درصدی از کتب جدید طرح خواهد شد برای همین اگر به رشته محل خاصی دندون تیز کردین طمع کارانه درس بخونین نگید اینجاها جزو حذفیاته و کتاب درسی گفته سوال نمیاد و ....
      نصف بیشتر کنکوریهای ۹۹ برای ۱۴۰۰ موندن و انتخاب رشته هم نکردن
      نظام قدیم نداریم
      وضعیت ۹۹ هم که یه هشدار بود برای ۱۴۰۰
      پس هر چقدر میتونید بخونید
      ویرایش توسط _Joseph_ : 26 آبان 1399 در ساعت 11:44

2. Top | #32
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      این قصه تکراری هر ساله. همه سالها کسانی که کنکور میدن کنکورشون سخت ترین کنکور تاریخ بوده. هزار دلیل و استدلال هم دارن که با سالهای دیگه فرق داشته. مثلا هر سال میگن همه دبیرا گفتن و هزار دلیل دیگه. واقعیت اینه وقتی شما کنکور سالهای قبل رو میزنی به نظرت ساده میاد ولی وقتی خودت واقعا کنکور میدی می بینی اینقدر هم ساده نبود. برای همین غافلگیر می شی. اگر باور ندارید سال بعد نگاه کنید دوباره همین مطالب رو عینا می بینید.
      برای یک ماه فاصله کنکور تا اعلام نتایج درسته ولی دیگه تحلیل دبیرا و درصدایی که دانش آموزا باهاش قبول شدن میشه سطح کنکور رو فهمید

3. Top | #33
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان من ۹۷ کنکور دادم و قاعدتا نظام قدیمیم بخاطر مسایل قابل پیش بینی و عجیب درمورد کنکور ۹۸ ریسک نکردم و پشت کنکور نموندم البته بعدها فهمیدم کارم درست بوده ولی خب الان قصد دارم باز شرکت کنم ینی در کنکور ۱۴۰۰.. یه سری سوالا برام پیش اومده بود که ممنون میشم کمکم کنید برام رفع ابنام بشه.در مورد کنکور ۹۹ میخواستم بدونم سختیش چطوری بوده سسح داوطلبا پایین اومده یا چی چون مثلا سوالارو که نگاه کردم ادبیات خب واقن سخت شده انگار ولی یه چیزی که برام جالب بود دوستان میگفتن سوالای لغتم نمیشد زد مگه اینطوری نیست اکه شما همه لغتارو حفظ باشید بتونید جواب بدید چون فقط یکیشم شمارشی بوده. تاریخ ادبیات ارایه هم که معلومه سختیشون .. کنکور ۹۷ زیست تا جایی که یادمه و بقیه هم میگفتن بعد ۹۴ سختترین زیست بود که ۷ تا شمارشی داشت به اضافه سوالای عددی ژنتیک و اینا . کنکور ۹۹ که نگاه کردم ۱۰ تا شمارشی و بدون سوالای محاسباتی و دودمانه اینا.. میشه بگید زیست چطور میگن از ۹۴ سخت تر بوده؟؟ یا حتی ۹۷.. درس اخرم شیمی که ۹۴ بنظرم اصلا چیز خاصی نبود اونزمان که حل میکردم که الان بچه ها همش شیمی رو با ۹۴ مقایسه کردن سال ۹۴ همش دو تا شمارشی دادن اونزمان بنظرم شیمی ۹۵ خیلی بمراتب سختتر بود علاوه بر ۱۷.۱۸ مسئله شمارشی ها هم زیاد شدن. درمورد شیمی ۹۹ که نگاه کردم ۱۶.۱۷ سوال اصلا ربطی به محاسبات نداشتن و البته تعداد مسئله ها در حد۹۴ ۹۵ ۹۶ ۹۷ بوده . چجوریه که اینهمه درصدا افت کردن چون واقعا فرق انچنانی بین سوالا نمیبینم. البته یه چیز که بنطرم رسید این بود که تعداد داوطلبین ۹۷ ۶۲۰ هزار نفر بودن ۹۹ ۵۰۰ شاید یکم این تاثیر داشته .. بعدش لطفا درمورد جو و سطح داوطلبای امسال بگید که باتوجه به کرونا و کلاسای غیرحضوری و ازمون غیرحضوری وضعیت چجوریه جو کنکور مثه سالای قبل هست؟. بنظرتون تعداد داوطلبین کمتر میشه یا بیشتر . نمیخوام این سوالا برای خودم یا کسی حاشیه ایجاد کنه فقط راستش میخوام یه دید کلی داشته باشم به کنکور و کسایی که باهاشون دارم رقابت میکنم . و ممنون میشم در مورد کنکور ۹۹ هم به سوالام جواب بدید که یه دید داشته باشم سوالا چطور بودن از فیزیک و ریاضی هم بگید
      مقایسه ی شما با یه دید کاملا کلیه!!!
      اگر بخواید اینجوری مقایسه کنید میبینید بله شیمی سوالِ غیر قابل حل نداشته تعداد مسائلش که مثل قبله! ریاضی کلی حذفیات داشته و زیست هم محاسباتی ژنتیک نداشته
      طبقِ برداشتِ شما؛ خب پس کنکور آسونتر شده!

اما از دید یه کنکوری چطوره؟ سوالای محاسباتی شیمی نسبتا وقت گیر بوده و کلی عدد بزرگ داشته دوقسمتی هم داشته(مثه این میمونه دو سوال حل کنی ولی به اندازه ی یه سوال امتیاز بگیری) دوقسمتی بودن خودش باعث میشه درصد خطا بالا بره و استرسِ تایم فشار بیشتری به بچه ها بیاره!

بقیه ی دروس هم تو همچین حالتی بررسی شدن که گفته شد کنکور سختی بود!
      زیست نظام قدیم که ۱۰ درصد محاسبات داشت تو کنکور معمولا فقط چند نفر درصدِ بالای ۹۰ داشتن و اصلا کسی توقعِ زدنِ سوالِ محاسباتی نداشت جز کسی که برای ۱۰۰ میرفت! الان دیگه این طوری نیست!

به نظر من حتی اگه تو تایم کنکور هم کنکور ۹۹ رو تو خونه بزنید درصد بهتری نسبت به کنکور اصلی میگیرید چون اولا شما میدونید قراره کمی سخت باشه! ولی تو اون لحظه هیچکی نمیدونست قراره تا چه حد سخت باشه یا اصلا این سختی ای که من میبینم فقط برا منه؟ یا واسه بقیه هم سخته؟استرسی به اون لحظه به نیمی از کنکوریا وارد شد واقعا سنگین بود! سوال غیرقابل حل نداشتیم کلا... همشون حل میشدن مسئله اینه که تو اون جو سنگین و استرس بالا و تایم کم میشد حلش کرد یا نه؟

قرابت ادبیات فوق العاده سنگین و غیرقابل فهم بود... قابل توجه شما که من تو خونه حدودا ۸۰ درصد سوالات قرابت رو صحیح حل میکنم ولی تو کنکور تعدادشون خیلی کمتره دلیلشم تایم کمتر برای بررسی مفهومِ اون بیته!

حالا فکرشو بکن طرف با ادبیات سنگین بخواد شروع کنه با زبانِ سنگین بخواد تموم کنه! و حالا بیاد بعد از اون همه استرس و خراب کردن بخواد اختصاصی بزنه
      طرف با زیست شروع میکنه کلمات عجیب میبینه توش که مربوط به نظام دیگه س... عصبی تر میشه سوالات ناخوداگاه واسش گنگ تر میشن از طرفی شمایی که دارید تو خونه کنکور میدید مثل کسی که داره سر جلسه کنکور میده به این فکر نمیکنید که همین یه دونه برگه قراره آیندتونو بسازه ولی کنکوریه همونجا فک میکنه نصفشو خراب کردم همه چیو به باد دادم حالا برسه به شیمی و ریاضی و اون اوضاع باور نکردنی رو ببینه!!!
      در ضمن خیلی جاها کنکور یه ربع دیرتر شروع شد و یه ربع زودتر دفترچه رو گرفتن... شرایط کم اکسیژن بودن زیر اون ماسک رو هم تصور کن خیلیا شلد و عینک هم داشتن!!!

کنکور ۹۹ کنکوری بود که با اعصاب و روان بچه ها بازی کرد واقعا!!!
      ویرایش توسط Rafolin403 : 26 آبان 1399 در ساعت 14:47

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      حسم میگه امسال ریاضی آسون و زیست وحشناک سختی داریم!

5. Top | #35
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      حسم میگه امسال ریاضی آسون و زیست وحشناک سختی داریم!
      خدا کنه حست اشتباه کنه

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این قصه تکراری هر ساله. همه سالها کسانی که کنکور میدن کنکورشون سخت ترین کنکور تاریخ بوده. هزار دلیل و استدلال هم دارن که با سالهای دیگه فرق داشته. مثلا هر سال میگن همه دبیرا گفتن و هزار دلیل دیگه. واقعیت اینه وقتی شما کنکور سالهای قبل رو میزنی به نظرت ساده میاد ولی وقتی خودت واقعا کنکور میدی می بینی اینقدر هم ساده نبود. برای همین غافلگیر می شی. اگر باور ندارید سال بعد نگاه کنید دوباره همین مطالب رو عینا می بینید.
      پیاده شو با هم بریم اخوی. خط مقدم زیر آتیشه.
      سال 98 شیمی بالای 100 نفر درصد 100 رو کسب کرده بودن. امسال یه نفر هم صد نزده. کسایی که بالای 90 زدن هم از انگشتای دست کمتره. واقعا درک تفاوت شیمی 99 با سال های قبل نیاز به استعداد خاصی نداره. نمی دونم چطور انقدر درکش سخته. مسائل 99 فقط 8 تاشون دو قسمتی بود. یعنی عملا 8 تا سوال 16 تا سواله. همین یک قلم تعداد عملی سوالا رو از 35 می رسونه به 43. بعضی از موازنه ها بسیار بد دست بودن که توی کنکور سابقه نداشته. توی همین اذیت ها اومده برای اولین بار "درصد ناخالصی" رو پرسیده. اونم توی یه مساله ی سنگین دو قسمتی. چیزی که خودم غلط زدم. فکر کن بالای 2 دقیقه واسه یه مساله ی سنگین وقت بذاری و آخرش واسه یه نامردی مسخره سوالی که بلدی رو غلط بزنی.

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ینی معتقدی سطح داوطلبا افت کرده؟(البته منظورم ۹۸ نیست مثلا مقایسه کنیم با ۹۷ ۹۵ اینا) البته کلا شیمی سخت بوده از ۹۳ به بعد جز ۹۸ این نقل قول از این دبیر که دوستمون اورد اسم دبیر یادم نیست گفته بالای ۶۰ ها منتظر رتبه زیر هزار باشید این خیلی پرته تقریبا هرساله درصد بالای ۶۰ شیمی ایده ال بوده حالا تازه گفته بشرط خوب بودن بقیه درساتونd: مثلا تحلیل کرد

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      فکر نمیکنم اینطوری باشه ولی یه چیزی رو خوب میدونم
      اونم اینه که کنکور ۱۴۰۰ اگر سخت تر از ۹۹ نشه قطع به یقین آسانتر از ۹۹ نخواهد بود و اولین کنکوری هم خواهد بود که به طور ۱۰۰ درصدی از کتب جدید طرح خواهد شد برای همین اگر به رشته محل خاصی دندون تیز کردین طمع کارانه درس بخونین نگید اینجاها جزو حذفیاته و کتاب درسی گفته سوال نمیاد و ....
      نصف بیشتر کنکوریهای ۹۹ برای ۱۴۰۰ موندن و انتخاب رشته هم نکردن
      نظام قدیم نداریم
      وضعیت ۹۹ هم که یه هشدار بود برای ۱۴۰۰
      پس هر چقدر میتونید بخونید
      البته قطع به یقینی وجود نداره ایده های کنکور میمونه ولی سختی اسونیشون ثابت نیست ایده مثلا مورد طولانی برای زیست از بعد یه سال یا سوال شمارشی گذاشتن در شیمی از ۹۴ این ایده ها میمونه ولی باید درهرصورت خودتو برای هرچی آماده کنی دیگه

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_a نمایش پست ها
      برای یک ماه فاصله کنکور تا اعلام نتایج درسته ولی دیگه تحلیل دبیرا و درصدایی که دانش آموزا باهاش قبول شدن میشه سطح کنکور رو فهمید
      راستی چن سوال دیگم داشتم ممنون میشم راهنمایی کنی

هندسه ریاضی هنوز همون معضل نظام قدیمه که همه حذف میکردن یا اسونه الان.. بعد واسه شیمی کتاب درسی ندارم حفظیات جیبی خیلی سبز بخونم حله؟.. بعد تو عربی اعراب حذف شده انگار از تو درک مطلب ولی واسه بقیه جاها مطمین نیستم مثلا ینی کلا اگه کتابی خوندیم (خودم خیلی سبز دارم یکی میگفت از نظام قدیمم مطلب کذاشته مطمین نیستم)مثلا گفت تو جمع مونث اگه محرور شد اعراب اخرش فتحه میشه خارج از کتاب درسیه؟ واسه واژگان ادبیات هامون سبطی دارم درسا که میخونم احساس میکنم لغات خیلی کمه کلا اینطور شده که تو نظام جدید لغاتم کم شدن یا اشکال از کتابه ممنون

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      سال 98 شیمی بالای 100 نفر درصد 100 رو کسب کرده بودن. امسال یه نفر هم صد نزده. کسایی که بالای 90 زدن هم از انگشتای دست کمتره. واقعا درک تفاوت شیمی 99 با سال های قبل نیاز به استعداد خاصی نداره. نمی دونم چطور انقدر درکش سخته. مسائل 99 فقط 8 تاشون دو قسمتی بود. یعنی عملا 8 تا سوال 16 تا سواله. همین یک قلم تعداد عملی سوالا رو از 35 می رسونه به 43. بعضی از موازنه ها بسیار بد دست بودن که توی کنکور سابقه نداشته. توی همین اذیت ها اومده برای اولین بار "درصد ناخالصی" رو پرسیده. اونم توی یه مساله ی سنگین دو قسمتی. چیزی که خودم غلط زدم. فکر کن بالای 2 دقیقه واسه یه مساله ی سنگین وقت بذاری و آخرش واسه یه نامردی مسخره سوالی که بلدی رو غلط بزنی.
      داداش تو موارد حفظیش و شمارشی های امسال کلا ینی سوالای غیر مسئله نکته ای وجود داره که ازش استفاده کرد تو خوندن مثلا طراح با یه دیدی به متن نگاه کرده باشه و سوالارو پیچونده باشه چون من خودم الان کل کتابو نخوندم نمیتونم اینکارو بکنم

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بنظرتون تعداد داوطلبین کمتر میشه یا بیشتر . نمیخوام این سوالا برای خودم یا کسی حاشیه ایجاد کنه فقط راستش میخوام یه دید کلی داشته باشم به کنکور و کسایی که باهاشون دارم رقابت میکنم . و ممنون میشم در مورد کنکور ۹۹ هم به سوالام جواب بدید که یه دید داشته باشم سوالا چطور بودن از فیزیک و ریاضی هم بگید
      حالا من خودم کنکوری قدیم بودم که الان با بچه های جدید برخورد میکنم و توی حال و هوای کنکورهای جدید هستم تقریبا ...
      ما دو تا بحث داریم ... یکی آموزش نظام جدید . یکی کنکور نظام جدید
      در مورد آموزش ، حرف شما درسته که کتابا خیلی آسون تر شده ... ولی من یه جوری دیگه به قضیه نگاه میکنم . کتابای نظام جدید ، کاربردی تر شده ! به منِ مثلا دانشجو رشته های علوم پزشکی چه ربطی داره قضیه آرنیوس تفاوتش با مثلا لوری برونستد چییه ؟ اینو کتاب جدید اومده کاملا حذف کرده و بجاش پرداخته به اینکه اصلا اسید و باز چییه مفهومش که از بیوشیمی بگیر تا دوره فیزیوپات و درس فارماکولوژی و.... باهاش سرو کار دارم .
      در عین کم شدن حجم کتاب ، دقیقا همون مطالب بدرد بخور کتابای قدیم باقی مونده . در بقیه قسمت های کتابام همینه .
      در مورد زیست اتفاقا هیچی کم نشده ! فقط مطالبی که تست های مفت کنکور بودند مثل باکتری قارچ و ویروس و یا تاریخچه حیات و از اینجور چیزا ، حذف شده . وگرنه اساس زیست همون اساس نظام قدیمه با کلی تغییر علمی خوب و اصلاح غلط های کتاب قدیم ...
      در مورد بقیه درسام میتونی مقاله های مشاوره ای رو بخونی
      اما کنکور نظام جدید اصلا بحثش جداست .. مخصوصا 99
      هیچ تفاوتی بین بچه های قدیم و جدید دربحث کنکور نیست ! ما توی قدیم اگه اطلاعات بیشتری نسبت بچه های جدید میخوندیم ، تست کنکور به همون نسبت هم مطرح میشد برامون ..ولی الان این بندگان خدا باید به سوالاتی پاسخ بدند که اصلا در حیطه کتاباشون نیست ... بله سوالات از کتابه همیشه ولی آیا روند آموزش کتابای درسی با این سوالات کنکور همخوانی داره ؟ قطعاا نه .. درضمن سوالات شیمی امسال سخت نبود ، در شرایطی که آزمون کنکور نمی بود و بچه ها 2 ساعت زمان میذاشتن و حل میکردن ... دیگه توی 30 دقیقه این نوع سوالات فاجعه است !
      اگه دید درستی از کنکور نظام جدید میخوای من میتونم اینجوری بگم که وقتی درس میخونی و میبینی چقد مطالب ساده است ، اصلا انتظار سوالات گلابی رو توی کنکور نداشته باش و رقابت به شدت توی کنکور امسال زیاده چون بیشترخوبای کنکور 99 ، موندن امسال با توجه به شرایط و حوادث سال قبل ...
      اینم چون کنکوری نظام قدیم بودی ، بهت میگم . وگرنه کلا توی این مباحث شرکت نمیکنم .
      موفق باشی
      ویرایش توسط Behnam10 : 27 آبان 1399 در ساعت 03:30

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      حالا من خودم کنکوری قدیم بودم که الان با بچه های جدید برخورد میکنم و توی حال و هوای کنکورهای جدید هستم تقریبا ...
      ما دو تا بحث داریم ... یکی آموزش نظام جدید . یکی کنکور نظام جدید
      در مورد آموزش ، حرف شما درسته که کتابا خیلی آسون تر شده ... ولی من یه جوری دیگه به قضیه نگاه میکنم . کتابای نظام جدید ، کاربردی تر شده ! به منِ مثلا دانشجو رشته های علوم پزشکی چه ربطی داره قضیه آرنیوس تفاوتش با مثلا لوری برونستد چییه ؟ اینو کتاب جدید اومده کاملا حذف کرده و بجاش پرداخته به اینکه اصلا اسید و باز چییه مفهومش که از بیوشیمی بگیر تا دوره فیزیوپات و درس فارماکولوژی و.... باهاش سرو کار دارم .
      در عین کم شدن حجم کتاب ، دقیقا همون مطالب بدرد بخور کتابای قدیم باقی مونده . در بقیه قسمت های کتابام همینه .
      در مورد زیست اتفاقا هیچی کم نشده ! فقط مطالبی که تست های مفت کنکور بودند مثل باکتری قارچ و ویروس و یا تاریخچه حیات و از اینجور چیزا ، حذف شده . وگرنه اساس زیست همون اساس نظام قدیمه با کلی تغییر علمی خوب و اصلاح غلط های کتاب قدیم ...
      در مورد بقیه درسام میتونی مقاله های مشاوره ای رو بخونی
      اما کنکور نظام جدید اصلا بحثش جداست .. مخصوصا 99
      هیچ تفاوتی بین بچه های قدیم و جدید دربحث کنکور نیست ! ما توی قدیم اگه اطلاعات بیشتری نسبت بچه های جدید میخوندیم ، تست کنکور به همون نسبت هم مطرح میشد برامون ..ولی الان این بندگان خدا باید به سوالاتی پاسخ بدند که اصلا در حیطه کتاباشون نیست ... بله سوالات از کتابه همیشه ولی آیا روند آموزش کتابای درسی با این سوالات کنکور همخوانی داره ؟ قطعاا نه .. درضمن سوالات شیمی امسال سخت نبود ، در شرایطی که آزمون کنکور نمی بود و بچه ها 2 ساعت زمان میذاشتن و حل میکردن ... دیگه توی 30 دقیقه این نوع سوالات فاجعه است !
      اگه دید درستی از کنکور نظام جدید میخوای من میتونم اینجوری بگم که وقتی درس میخونی و میبینی چقد مطالب ساده است ، اصلا انتظار سوالات گلابی رو توی کنکور نداشته باش و رقابت به شدت توی کنکور امسال زیاده چون بیشترخوبای کنکور 99 ، موندن امسال با توجه به شرایط و حوادث سال قبل ...
      اینم چون کنکوری نظام قدیم بودی ، بهت میگم . وگرنه کلا توی این مباحث شرکت نمیکنم .
      موفق باشی
      ممنون از کمکت . اره دقیقا الان که کتابارو میخونم همینه خیلیش مثلا یادمه شیمی دو یه ۲۰ صفحه اول مزخرف کامل حفظی داشت به هیچ دردیم نمیخورد ولی اینجا بزور دو کلمه از مدل اتمی بور گفته. زیستشم که جالبتره فقط کاش اون سه فصل اخر حذف نمیشد حیف بود

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      مقایسه ی شما با یه دید کاملا کلیه!!!
      اگر بخواید اینجوری مقایسه کنید میبینید بله شیمی سوالِ غیر قابل حل نداشته تعداد مسائلش که مثل قبله! ریاضی کلی حذفیات داشته و زیست هم محاسباتی ژنتیک نداشته
      طبقِ برداشتِ شما؛ خب پس کنکور آسونتر شده!

اما از دید یه کنکوری چطوره؟ سوالای محاسباتی شیمی نسبتا وقت گیر بوده و کلی عدد بزرگ داشته دوقسمتی هم داشته(مثه این میمونه دو سوال حل کنی ولی به اندازه ی یه سوال امتیاز بگیری) دوقسمتی بودن خودش باعث میشه درصد خطا بالا بره و استرسِ تایم فشار بیشتری به بچه ها بیاره!

بقیه ی دروس هم تو همچین حالتی بررسی شدن که گفته شد کنکور سختی بود!
      زیست نظام قدیم که ۱۰ درصد محاسبات داشت تو کنکور معمولا فقط چند نفر درصدِ بالای ۹۰ داشتن و اصلا کسی توقعِ زدنِ سوالِ محاسباتی نداشت جز کسی که برای ۱۰۰ میرفت! الان دیگه این طوری نیست!

به نظر من حتی اگه تو تایم کنکور هم کنکور ۹۹ رو تو خونه بزنید درصد بهتری نسبت به کنکور اصلی میگیرید چون اولا شما میدونید قراره کمی سخت باشه! ولی تو اون لحظه هیچکی نمیدونست قراره تا چه حد سخت باشه یا اصلا این سختی ای که من میبینم فقط برا منه؟ یا واسه بقیه هم سخته؟استرسی به اون لحظه به نیمی از کنکوریا وارد شد واقعا سنگین بود! سوال غیرقابل حل نداشتیم کلا... همشون حل میشدن مسئله اینه که تو اون جو سنگین و استرس بالا و تایم کم میشد حلش کرد یا نه؟

قرابت ادبیات فوق العاده سنگین و غیرقابل فهم بود... قابل توجه شما که من تو خونه حدودا ۸۰ درصد سوالات قرابت رو صحیح حل میکنم ولی تو کنکور تعدادشون خیلی کمتره دلیلشم تایم کمتر برای بررسی مفهومِ اون بیته!

حالا فکرشو بکن طرف با ادبیات سنگین بخواد شروع کنه با زبانِ سنگین بخواد تموم کنه! و حالا بیاد بعد از اون همه استرس و خراب کردن بخواد اختصاصی بزنه
      طرف با زیست شروع میکنه کلمات عجیب میبینه توش که مربوط به نظام دیگه س... عصبی تر میشه سوالات ناخوداگاه واسش گنگ تر میشن از طرفی شمایی که دارید تو خونه کنکور میدید مثل کسی که داره سر جلسه کنکور میده به این فکر نمیکنید که همین یه دونه برگه قراره آیندتونو بسازه ولی کنکوریه همونجا فک میکنه نصفشو خراب کردم همه چیو به باد دادم حالا برسه به شیمی و ریاضی و اون اوضاع باور نکردنی رو ببینه!!!
      در ضمن خیلی جاها کنکور یه ربع دیرتر شروع شد و یه ربع زودتر دفترچه رو گرفتن... شرایط کم اکسیژن بودن زیر اون ماسک رو هم تصور کن خیلیا شلد و عینک هم داشتن!!!

کنکور ۹۹ کنکوری بود که با اعصاب و روان بچه ها بازی کرد واقعا!!!
      درک میکنم خودم وقتی دفترچه عمومی رو باز میکردم هنوز سوالارو ندیده بودم مثه چی دستم میلرزید . درسته واقن سختی زیاد کشیدن وقتی دو ماه تمدید شد و معلومم نبود اصن برگزار میشه اوضاع وحشتناک بود هرچن یه دوستی داشتم این وقت اضافه بکارش اومد

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راستی چن سوال دیگم داشتم ممنون میشم راهنمایی کنی

هندسه ریاضی هنوز همون معضل نظام قدیمه که همه حذف میکردن یا اسونه الان.. بعد واسه شیمی کتاب درسی ندارم حفظیات جیبی خیلی سبز بخونم حله؟.. بعد تو عربی اعراب حذف شده انگار از تو درک مطلب ولی واسه بقیه جاها مطمین نیستم مثلا ینی کلا اگه کتابی خوندیم (خودم خیلی سبز دارم یکی میگفت از نظام قدیمم مطلب کذاشته مطمین نیستم)مثلا گفت تو جمع مونث اگه محرور شد اعراب اخرش فتحه میشه خارج از کتاب درسیه؟ واسه واژگان ادبیات هامون سبطی دارم درسا که میخونم احساس میکنم لغات خیلی کمه کلا اینطور شده که تو نظام جدید لغاتم کم شدن یا اشکال از کتابه ممنون
      راستش خیلی با قدیم آشنا نیستم ولی آره اعراب آره تو کتاب نیست البته کتاب کار ها معمولا میارن و هر چقدر این چیزا رو بیشتر بلد باشین بیشتر کمک میکنه
      در مورد هندسه هم تقریبا مطمئن نیستم ولی فکر کنم خیلی راحت تر شده یه تالس و یک یا دو تا تشابه میدن که مثلا تالس کنکور 99 واقعا راحت بود
      لغات رو راستش نمیدونم نظام قدیمه چجوری بوده!

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      هر سال یک عده هستند همین اشتباهاتی که شما داشتین انجام دادن بعدش فکر کردن کنکور سخت تر شده. هر سال تغییراتی در طرح سوال هست. اگر شما فقط به تست های کنکور سالهای قبل مسلط باشی و فکرت محدود به همون ها باشه نتیجه اش همین میشه. البته فقط شما نیستی که از این اشتباهات میکنی.

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن