خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 75
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

رتبه 3 رقمی تجربی و فرهنگیانی شدن

بنظرتون احمقانه است یه رتبه 3 رقمی تجربی بیخیال پزشکی و دندون و چیزای دیگه بره دبیری فرهنگیان بخونه؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب اگه نظرتون اینه قبول،چرا تایپیک زدین؟!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman717 نمایش پست ها
      بنظرتون احمقانه است یه رتبه 3 رقمی تجربی بیخیال پزشکی و دندون و چیزای دیگه بره دبیری فرهنگیان بخونه؟
      دوست من به نظرت احمقانه این نیست که این طرز فکر رو داشته باشیم؟؟؟احمقانه این نست علاقه مون رو ول کنیم؟ من طرف میشناسم با 49 ریاضی رفت فرهنگیان
      احمقانه این نیست رشته ریاضی و انسانی رو نابود کنیم به خاطر دندون و دارو اینهمه رشته تو ریاضی و انسانی رو ول کنی؟ بچسبی به پزشکی و دندون ؟؟ احمقانه نیست؟؟ اگه علاقه ت هس اوکی کول داون ولی من نمیتونم باور کنم از 800 هزار نفر تجربی همه شون علاقشون حتی تجربی باشه چه برسه و پزشکی و دندون فقط دنبال پولن پس فردا اگه رانندگی هم شغل پولداری میشه همه دنبال رانندگی میافتن . بورس رو دیدی؟؟؟ تا یکی دو نفر پول به جیب زدن همه افتادن دنبالش الآن به ... خوذدن افتادن همونا اینیم دیگه چه میشه کرد اصلا انگار ژنتیک ایرانی بودن این خصلت رو داره و ارثی هست که تابع باشیم نه پیشرو ببینیم دیگران چه کار میکنن خوب مبشه ما هم بکنیم خیلی عذر میخوام ولی تو این مملکت ...... هم پول توش باشه یه عده میافتن دنبالش و همه چی رو حاضرن فدا کنن
      دکتر هلاکویی یه حرف خوبی داره که میگه ما قرار نیست خواب رو از خودمون بگیریم بریم تخت خواب بخریم که عزیززز
      حرف های خارجی میزنی هاااااا یعنی چه ؟ طرز فکرت رو تغییر بده برو سمت علاقت
      ویرایش توسط _Joseph_ : 23 آبان 1399 در ساعت 01:27

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      دوست من به نظرت احمقانه این نیست که این طرز فکر رو داشته باشیم؟؟؟احمقانه این نست علاقه مون رو ول کنیم؟ من طرف میشناسم با 49 ریاضی رفت فرهنگیان
      احمقانه این نیست رشته ریاضی و انسانی رو نابود کنیم به خاطر دندون و دارو اینهمه رشته تو ریاضی و انسانی رو ول کنی؟
      حرف های خارجی میزنی هاااااا یعنی چه ؟
      آفرین داداش یه نفره حق رو گفتی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      آفرین داداش یه نفره حق رو گفتی
      والا دیگه اخه غلط میگم بگوغاط داری میگی

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بعضی افراد اهدافشون به قول داستایوسفکی(یکی از نویسندگان معاصر خفن)سقف داره،نمیتونم از اون محوطه خارج شن و کلیشه ای رفتار میکنن.بهترین راه اینه که این افراد رو به حال خودشون رها کرد،حالا که بحث فلسفی شد هنری آرنت گفته بود:
      هر جامعه ای برای پیشرفت به 90 درصد اون افراد جامعه نیاز داره که بدون هدف و در رکاب آدم های باهدف راه برن تا اون جامعه پیشرفت کنه!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      بعضی افراد اهدافشون به قول داستایوسفکی(یکی از نویسندگان معاصر خفن)سقف داره،نمیتونم از اون محوطه خارج شن و کلیشه ای رفتار میکنن.بهترین راه اینه که این افراد رو به حال خودشون رها کرد،حالا که بحث فلسفی شد هنری آرنت گفته بود:
      هر جامعه ای برای پیشرفت به 90 درصد اون افراد جامعه نیاز داره که بدون هدف و در رکاب آدم های باهدف راه برن تا اون جامعه پیشرفت کنه!

عالی بود .ممنون
      ببین حالا که بحثش پیش اومده دارم میگم این حرف رو چون واقعا خسته شدم از این جو ما کلا تو فامیلمون دو تا پزشک داریم
      یکیش دختر عمه ام و یکی دیگش پسر عمه ام
      دخترم عمه ام سال 91 فک کنم با 600 منطقه 2 قبول شد پزشکی تبریز رفت پزشک شده الآن سه سال پیش ازدواج کرد الان داره بچه بزرگ میکنه و کلاسهای نقاشی شرکت کرده و میخواد نقاش بشه و اموزش نقاشی بده خودش میگه اصلا عاشق نقاشی ام راست هم میگه یادمه خیلی قبل از کنکورش خیلی نقاشی های خوبی میکشید و کلاساش میرفت
      اونیکی پسر عمع ام اسمش مهدی هست باهاشم رابطم خوبه گرچه 36 سال داره رفت پرشکی خوند رفت کرا کرد پول که دراورد رفت نمایشگاه ماشین گذاشت چون عاشق ماشین بود الآن تبریز نمایشگاه داره خیلی هم پولداره باهاش حرف میزنم میگم مهدی تو که دکتر بودی و چرا این ور ی شدی میگه حکایت من حکایت اون پسریه که تو تلویزیون بهش گفتن میخوای چیکاره بشی گفت پزشک گفتن بعدش میخوای چیکار کنی گفت پول در بیارم یدونه مغازه باقلا پزی و لبو پزی باز کنم بعدشم خودش میخنده (کلا آدم باحالیه)میگه چون همیشه تو مدرسه بیس بودم معلم ها بهم میگفتن دکتر آینده و دکتر میشی و ... انگار دیگه برام شرطی شده بود این قضیه و چیز دیگه ای نمیدیدم ذهنم اون خلاقیت و اوپن بودن رو نداشت بعد تو دانشگاه با یه دوستش اشنا میشه که تو کار ماشینه و میره همونو ادامه میدن باهم
      ما فقط دنبال ارضا شدن مقطعی هستیم به هدفمون بلند مدت فکر نمیکنیم به تاثیری که میتونیم بزاریم و خودمون رو دست کم میگیریم واقعا در حالی که موفق ترین انسانهای کره زمین در هر عرصه ای از نقاشی گرفته تا مجسمه سازی و پزشکی و .....اصلا مثل ما فکر نمیکردن
      به نظرم این رویه یه روز باید شکسته بشه واقعا چون ما عین چشم داریم زندگی مکنیم همه چی و کس رو میبینیم الا خودمون رو
      ویرایش توسط _Joseph_ : 23 آبان 1399 در ساعت 01:50

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman717 نمایش پست ها
      علاقه چی میگه!؟ همون!
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود .ممنون
      ببین حالا که بحثش پیش اومده دارم میگم این حرف رو چون واقعا خسته شدم از این جو ما کلا تو فامیلمون دو تا پزشک داریم
      یکیش دختر عمه ام و یکی دیگش پسر عمه ام
      دخترم عمه ام سال 91 فک کنم با 600 منطقه 2 قبول شد پزشکی تبریز رفت پزشک شده الآن سه سال پیش ازدواج کرد الان داره بچه بزرگ میکنه و کلاسهای نقاشی شرکت کرده و میخواد نقاش بشه و اموزش نقاشی بده خودش میگه اصلا عاشق نقاشی ام راست هم میگه یادمه خیلی قبل از کنکورش خیلی نقاشی های خوبی میکشید و کلاساش میرفت
      اونیکی پسر عمع ام اسمش مهدی هست باهاشم رابطم خوبه گرچه 36 سال داره رفت پرشکی خوند رفت کرا کرد پول که دراورد رفت نمایشگاه ماشین گذاشت چون عاشق ماشین بود الآن تبریز نمایشگاه داره خیلی هم پولداره باهاش حرف میزنم میگم مهدی تو که دکتر بودی و چرا این ور ی شدی میگه حکایت من حکایت اون پسریه که تو تلویزیون بهش گفتن میخوای چیکاره بشی گفت پزشک گفتن بعدش میخوای چیکار کنی گفت پول در بیارم یدونه مغازه باقلا پزی و لبو پزی باز کنم بعدشم خودش میخنده (کلا آدم باحالیه)میگه چون همیشه تو مدرسه بیس بودم معلم ها بهم میگفتن دکتر آینده و دکتر میشی و ... انگار دیگه برام شرطی شده بود این قضیه و چیز دیگه ای نمیدیدم ذهنم اون خلاقیت و اوپن بودن رو نداشت بعد تو دانشگاه با یه دوستش اشنا میشه که تو کار ماشینه و میره همونو ادامه میدن باهم
      ما فقط دنبال ارضا شدن مقطعی هستیم به هدفمون بلند مدت فکر نمیکنیم به تاثیری که میتونیم بزاریم و خودمون رو دست کم میگیریم واقعا در حالی که موفق ترین انسانهای کره زمین در هر عرصه ای از نقاشی گرفته تا مجسمه سازی و پزشکی و .....اصلا مثل ما فکر نمیکردن
      به نظرم این رویه یه روز باید شکسته بشه واقعا چون ما عین چشم داریم زندگی مکنیم همه چی و کس رو میبینیم الا خودمون رو
      مطمئن باش این طلسم پزشکی و دندون و..هم یه روز شکسته میشه!!یا بهتر بگم یه روز گندش درمیاد.بچه ها و خانواده هاشون که شورشو دراوردن ، دولت هم کسب و کار راه انداخته با کنکور!!!یه روزی هم میرسه تو ایران فرهنگ سازی میشه همه رشته ها یه اندازه ارزش دارن و هر کی میره پی علاقش

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیشه قضاوت کرد
      شاید شرایط زندگیش طوری بوده که باید از همون روز اول درآمد داشته باشه
      خب پزشکی و دندون ده سالی برای رسیدن به درآمد طول میکشه
      طرف این ده سالو چی بخوره خب
      همینجا هم زیاد دیدم پول پول میکنن
      اولین چیز. نمیشه به علاقه فکر کرد
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها

مطمئن باش این طلسم پزشکی و دندون و..هم یه روز شکسته میشه!!یا بهتر بگم یه روز گندش درمیاد.بچه ها و خانواده هاشون که شورشو دراوردن ، دولت هم کسب و کار راه انداخته با کنکور!!!یه روزی هم میرسه تو ایران فرهنگ سازی میشه همه رشته ها سه اندازه ارزش دارن و هر کی بره پی علاقش
      این اتفاق که قطعا خواهد افتاد
      ولی بعد از اینکه یه عده رو تو صف این رشته ها بی دلیل پیر کردن-یه عده آرزوهاشونو تو این صف به خاطر پول فدا کردن - یه عده روانی شدن - یه عده خودکشی کردن تو انتظار این رشته ها -یه عده که اتفاقا قبول شدن تو این رشته ها ولی رفتن دیدن اونطوری که فکر میکردن نبود و انتظارات بی جا بود
      بله اونزمان این اتفاق خواهد افتاد و این تابو خواهد شکست که آنزمان دیگر دیر است

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ولی بعد از اینکه یه عده رو تو صف این رشته ها پیر کردن-یه عده آرزوهاشونو تو این صف به خاطر پول فدا کردن - یه عده روانی شدن - یه عده خودکشی کردن تو انتظار این رشته ها -یه عده که اتفاقا قبول شدن تو این رشته ها ولی رفتن دیدن اونطوری که فکر میکردن نبود و انتظارات بی جا بود
      من همیشه حسرت اینو میخوردم که چرا امسال فقط بخاطر 200 تا فاصله توی شهر خودمون پزشکی رو نیاوردم ولی الان خوشحالم چون فهمیدم برای این دارم این رشته رو میخونم چون خانوداه و فامیل میخوان،ولی الان تازه فهمیدم علاقم چیه
      دوستان همه باید به سمت علاقه هاشون برن چه فایده داره کاری رو انجام بدیم و دوسشن نداشته باشیم
      بخدا پول اونقدر ها ارزشش رو نداره(یه چیز میدونم و میگم)،باید از زندگی لذت برد نه اینکه همش توی چشم تو هم چشمی کارارو جلو برد!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ولی بعد از اینکه یه عده رو تو صف این رشته ها پیر کردن-یه عده آرزوهاشونو تو این صف به خاطر پول فدا کردن - یه عده روانی شدن - یه عده خودکشی کردن تو انتظار این رشته ها -یه عده که اتفاقا قبول شدن تو این رشته ها ولی رفتن دیدن اونطوری که فکر میکردن نبود و انتظارات بی جا بود
      چقد یاد این جملا افتادم: از ما که گذشت ولی....البته نباید اینو نادیده گرفت بازار کار بقیه رشته ها خوب نیست.مثلا میبینی کارشناسی ارشد اقتصاد میخواد کنکور تجربی بده.مکانیک میخواد کنکور تجربی بده.میگم که این وسط یه عده سود جو دامن میزنن .وگرنه چرا باید دانشجو کامپیوتر بهترین دانشگاه بی کار باشه!؟ هیشکی حاضر نیست اینو از ریشه درست کنه چون به نفع خودشونه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه اون رتبه سه رقمی به صرف شرایط خوب فرهنگیان (حقوق از زمان دانشجویی،محاسبه مدت زمان تحصیل در سابقه کار،تعطیلات عید و تابستان و...) میخواد بره تو این رشته بله کارش احمقانه است اما اگه علاقه اش اینه مطمئن باشه هیچ انتخابی بهتر از فرهنگیان نمیتونه پیدا بکنه...
      یه جریانی متاسفانه افتاده این وسط که انگار تمام رتبه های خوب تجربی باید پزشک و دندان پزشک و داروساز بشن...بابا بخدا جامعه فقط پزشک نمیخواد...بقیه رو هم ول کن اگه اونا خواستن بگن رتبه ات خوبه داری حماقت میکنی میری فرهنگیان...بذار بگن...اونا که جای تو نیستن و زندگی نمیکنن...شده حکایت من...موقعی که نتایج اولیه اومد میتونستم برم فرهنگیان ولی خودم عاشق رشته های زیرگروه پزشکی و پیراپزشکیم والدینم هم عاشق فرهنگیان دقیقا تا پایان مهلت انتخاب رشته تو خونه ما بحث بود که منو حتما بفرستن فرهنگیان چون شرایطش برای یه خانم مناسبه و حتی بعدش هم این ماجرا کش پیدا کرد...هنوزم هروقت تو تلویزیونی جایی حرف فرهنگیان میشه چند تا تیکه هم بار من میشه :/
      خواستم بگم که اگر روی چیزی مصممی به بقیه اهمیت نده و رو هدفت پافشاری کن...معلم های فراوانی وجود دارن که از خیلی از پزشکها هم باسوادترن و هم پردرآمدتر...مهم نیست چیکار میکنی؛مهم اینه که تو کاری که میکنی بهترین باشی!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      نمیشه قضاوت کرد
      شاید شرایط زندگیش طوری بوده که باید از همون روز اول درآمد داشته باشه
      خب پزشکی و دندون ده سالی برای رسیدن به درآمد طول میکشه
      طرف این ده سالو چی بخوره خب
      همینجا هم زیاد دیدم پول پول میکنن
      اولین چیز. نمیشه به علاقه فکر کرد

ببینید با قسمت حرفتون که گفتید شرایط بد اقتصادی میتونه آدم رو وادار به خیلی کار ها بکنه موافقم و اینکه نمیشه قضاوت کرد به شدت موافقم
      ولی اینکه به خاطر درامد داشتن بریم فرهنگیان و از همون لحظه حقوق بگیریم یکم قابل توجیح نیست هر چند در این جامعه این پسندیده تره و جا افتاده تره برای جامعه و اکثرا تاییدش میکنن (مکالمه دو ایرانی : ببین طرف دانشجوعه حقوق هم میگیره از الانم استخدامه وای خاک تو سر من و تو چرا ما نشیم بیا بریم فرهنگیان )
      ولی در مورد درامد داشتن میخوام خودم رو مثال بزنم من هیچ درامدی ندارم در حال حاضر ولی یه دوستی داشتم تا دیپلم باهامون درس خوند حتی پیش دانشگاهی رو هم نخوند رفت خدمت سربازی ما توانوقت بهش میگفتیم بابا بیا بخون و ... حتی پدرش ما رو میدید میگفت تو رو خدا به نوید بگید درس بخونه ما میگیم تو مخش نمیره خانوده پولداری هم بودن پدرش خیلی پولداره ولی گفت من از اول اشتباه انتخاب رشته کردم نباید میومدم ریاضی فیزیک باید میرفتم فنی حرفه ای من علاقم کارهای فنیه
      ایشون رفتن سربازی در حین خدمت هم رفت پیش تراشکار شهرمون تراشکاری یاد بگیره بعد از خدمت هم همون تراشکاری رو یاد گرفت الان خودش برای خودش داره کار میکنه و درامد خیلی خوبی هم داره شهر ما نزدیک شهرک صنعتی واقعا شده و کارهای تراشکاری اینا تو شهرک درامد بالایی داره به خاطر کارخانجات صنعتی
      از همون موقع هم با هم در ارتباط بودیم 3 ماه قبل گفت بیا بریم برام یدونه لپ تاپ بخریم میخوام نرم افزار کتیا یاد بگیرم منم اولش فکر کردم شوخی داره میکنه (چون تو دبیرستان هم از تکنولوژی و کامپیوتر کم میدونست هم از زبان انگلیسی و اصلا تعظیل بود)
      گفتم شوخی داری میکنی و این حرفها برگشت گفت به خدا شبا هم تو مغازه میرم کار میکنم از اینترنت مقاله و ... دانلود کردم سرچ کرئم کتاباشو خریدم خوندم تو گوشیش نشون داد میگفت اینا رو میشینم میخونم چون میخوام برم دوره CNC یاد بگیرم دستگاهشو با یکی از تراشکارا شراکتی بیاریم کار کنیم بعدشم میخوام برم از فنی حرفه ای ادامه تحصیل بدم تا دانشگاه
      من وقتی این حرفهارو شنیدم مخم سوت کشید نتونستم هضمش کنم اون نوید که صبحا تو کلاس میخوابید میخواد بره ادامه تحصیل اونم باچه ذوق و شوقی و اطلاعاتی در مورد زمینه کاریش
      همه اینا میدونی دلیلش چی بود؟؟؟؟ علاقه و عشق
      من واقعا براش خوشحالم و افتخار میکنم بهش الانم 5 ساله تراشکاری رو یاد گرفته و تو همین 5 سال بین اونهمه تراشکار معروف اون شهرک صنعتی اسم نوید تراشکار افتاده سر زبانها خود استادش میگه من ندیدم شاگردی که بتونه به این سرعت این مهارت رو یاد بگیره
      جمعه ها روزای تعطیله معمولا این دوست من جمعه ها هم کار میکنه و در جستجوی یادگیری و یافتن چیز های جدید پول هم داره الحمد الله یدونه پیکانم خریده خوابیده کرده عشق میکنه کلا ما رو هم سوارش میکنه
      علاقه خیلی مهمه تو همه چی مخصوصا انتخاب شغل

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن