خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 75
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها

چقد یاد این جملا افتادم: از ما که گذشت ولی....البته نباید اینو نادیده گرفت بازار کار بقیه رشته ها خوب نیست.مثلا میبینی کارشناسی ارشد اقتصاد میخواد کنکور تجربی بده.مکانیک میخواد کنکور تجربی بده.میگم که این وسط یه عده سود جو دامن میزنن .وگرنه چرا باید دانشجو کامپیوتر بهترین دانشگاه بی کار باشه!؟ هیشکی حاضر نیست اینو از ریشه درست کنه چون به نفع خودشونه
      من مشکلم نه باپزشکیه نا با دندان و ... اتفاقا کسی که از رو علاقه میره میخونه این رشته ها رو براش احترام ویژه ای قائلم چرا؟؟ چون هم به دنبال علاقش رفته هم اینکه از یه رقابت خیلی سخت سرافراز بیرون اومده ولی اونیکه برای پول میره شخصا هیچ احترامی براش قائل نیستم چون اولا خودش به خودش احترام قائل نیست دوما نه تنها دنبال علاقش نرفته بلکه جا رو بی دلیل برای بقیه که علاقشون پزشکی و دندونه تنگ تر کرده و قبولی رو براشون سخت تر مشکلم فقط اینه که چی شده که دیگران و پول از خودمون ارزشش بیشتر شده چرا اینطوری شدیم چرا به حرف دلمون گوش نمیدیم این دل و حرفش دیگه تا یه حد باهامون میمونه ها اگه بهش بها ندی دیگه بعدش ولمون میکنه اونموقع تبدیل میشیم به یه هیولایی که هیچکس و هیچ چیز برامون مهم نیست بجر سود و منفعت شخصی اونوقت حاضریم هر کاری بکنیم

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      من مشکلم نه باپزشکیه نا با دندان و ... اتفاقا کسی که از رو علاقه میره میخونه این رشته ها رو براش احترام ویژه ای قائلم چرا؟؟ چون هم به دنبال علاقش رفته هم اینکه از یه رقابت خیلی سخت سرافراز بیرون اومده ولی اونیکه برای پول میره شخصا هیچ احترامی براش قائل نیستم چون اولا خودش به خودش احترام قائل نیست دوما نه تنها دنبال علاقش نرفته بلکه جا رو بی دلیل برای بقیه که علاقشون پزشکی و دندونه تنگ تر کرده و قبولی رو براشون سخت تر مشکلم فقط اینه که چی شده که دیگران و پول از خودمون ارزشش بیشتر شده چرا اینطوری شدیم چرا به حرف دلمون گوش نمیدیم این دل و حرفش دیگه تا یه حد باهامون میمونه ها اگه بهش بها ندی دیگه بعدش ولمون میکنه اونموقع تبدیل میشیم به یه هیولایی که هیچکس و هیچ چیز برامون مهم نیست بجر سود و منفعت شخصی اونوقت حاضریم هر کاری بکنیم
      بله علاقه معجزه میکنه.به اون دوستتون هم تبریک میگم.خلاصه انشالله که همه به راه راست هدایت بشن.این شرایط مالی کشورمون هم درست بشه که اینطوری نشه!! شما هم موفق باشی.
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نه اصلا احمقانه نیست و نباید هم کلمه احمقانه رو گفت . هر شخصی بینش و تفکرات خاص خودش رو داره و مطابق با این بینش هدفی رو انتخاب میکنه . شاید شخصی با معلم شدن به هدفش که برای زندگی انتخاب کرده ؛ برسه و شاید هم کسی با پزشک شدن
      لطفا همه ی انسان ها رو مثل هم نبینید چون هر شخصی ظرفیت و ساختار خاص خودش رو داره
      لطفا شغل ها رو دست بندی نکنید چون هر شغلی که مفید هست ؛ قابل احترامه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      دوست من به نظرت احمقانه این نیست که این طرز فکر رو داشته باشیم؟؟؟احمقانه این نست علاقه مون رو ول کنیم؟ من طرف میشناسم با 49 ریاضی رفت فرهنگیان
      احمقانه این نیست رشته ریاضی و انسانی رو نابود کنیم به خاطر دندون و دارو اینهمه رشته تو ریاضی و انسانی رو ول کنی؟ بچسبی به پزشکی و دندون ؟؟ احمقانه نیست؟؟ اگه علاقه ت هس اوکی کول داون ولی من نمیتونم باور کنم از 800 هزار نفر تجربی همه شون علاقشون حتی تجربی باشه چه برسه و پزشکی و دندون فقط دنبال پولن پس فردا اگه رانندگی هم شغل پولداری میشه همه دنبال رانندگی میافتن . بورس رو دیدی؟؟؟ تا یکی دو نفر پول به جیب زدن همه افتادن دنبالش الآن به ... خوذدن افتادن همونا اینیم دیگه چه میشه کرد اصلا انگار ژنتیک ایرانی بودن این خصلت رو داره و ارثی هست که تابع باشیم نه پیشرو ببینیم دیگران چه کار میکنن خوب مبشه ما هم بکنیم خیلی عذر میخوام ولی تو این مملکت ...... هم پول توش باشه یه عده میافتن دنبالش و همه چی رو حاضرن فدا کنن
      دکتر هلاکویی یه حرف خوبی داره که میگه ما قرار نیست خواب رو از خودمون بگیریم بریم تخت خواب بخریم که عزیززز
      حرف های خارجی میزنی هاااااا یعنی چه ؟ طرز فکرت رو تغییر بده برو سمت علاقت
      نه این طرز فکر من نیست طرز فکر اطرافیان منه که تا یکی پزشکی میاره میکننش خدا و بقیه هیچن. من خودم عاشق تدریسم عاشق محیط مدرسه ام باهاش حالم خوب میشه. ولی فکرشو بکن یه کنکوری با این همه فشار روانی که سرشه این مزخرفات رو هم باید تحمل کنه. منم خستم از این جو سردرگمم تو شناخت علاقم میترسم یه روزی حسرت برام بمونه که کاش میرفتم یه مسیر دیگه ولی من از روی تنبلی یا واسه خوردن خوابیدن علاقم فرهنگیان نیست. من حتی از الان فکر میکنم اگه دبیر بشم تایم های بیکاریمو چیکار کنم که مفید باشه که هدر نره. من خیلی خوشحال شدم و دلیل این تاپیکم این بود ببینم واقعا طرز فکر همه اینطوره؟ که دیدم نه و کلی حرفای قشنگ زدید که دلگرمم کرد. امیدوارم روزی این تابو ها بشکنه و کسانی که رشته هایی غیر از پزشکی میارن هم زحمتشو دیده شه انگار فقط یه رشته هست اونم پزشکیه و بقیه گل لگد کردن سال کنکور

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unicorn_m نمایش پست ها
      اگه اون رتبه سه رقمی به صرف شرایط خوب فرهنگیان (حقوق از زمان دانشجویی،محاسبه مدت زمان تحصیل در سابقه کار،تعطیلات عید و تابستان و...) میخواد بره تو این رشته بله کارش احمقانه است اما اگه علاقه اش اینه مطمئن باشه هیچ انتخابی بهتر از فرهنگیان نمیتونه پیدا بکنه...
      یه جریانی متاسفانه افتاده این وسط که انگار تمام رتبه های خوب تجربی باید پزشک و دندان پزشک و داروساز بشن...بابا بخدا جامعه فقط پزشک نمیخواد...بقیه رو هم ول کن اگه اونا خواستن بگن رتبه ات خوبه داری حماقت میکنی میری فرهنگیان...بذار بگن...اونا که جای تو نیستن و زندگی نمیکنن...شده حکایت من...موقعی که نتایج اولیه اومد میتونستم برم فرهنگیان ولی خودم عاشق رشته های زیرگروه پزشکی و پیراپزشکیم والدینم هم عاشق فرهنگیان دقیقا تا پایان مهلت انتخاب رشته تو خونه ما بحث بود که منو حتما بفرستن فرهنگیان چون شرایطش برای یه خانم مناسبه و حتی بعدش هم این ماجرا کش پیدا کرد...هنوزم هروقت تو تلویزیونی جایی حرف فرهنگیان میشه چند تا تیکه هم بار من میشه :/
      خواستم بگم که اگر روی چیزی مصممی به بقیه اهمیت نده و رو هدفت پافشاری کن...معلم های فراوانی وجود دارن که از خیلی از پزشکها هم باسوادترن و هم پردرآمدتر...مهم نیست چیکار میکنی؛مهم اینه که تو کاری که میکنی بهترین باشی!
      چقدر حرفات برام دلنشین بود دوست من. مرسی در کمال متانت جواب حق رو دادی

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان من سه رقمی نشدما صحبت یکی دیگه است که دارن پشت سرش میگن طرف خنگه با سه رقمی رفته معلم شده و این حرفا منو به فکر برد که واقعا چرا همه اینطور فکر میکنن

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      علاقه !!
      3 سال عمرم بخاطر علاقه تلف شد
      حرفایی که راجب علاقه داشتن به رشته ها میزنید حکایت 5 سال پیش منه کاش اون موقع درک الان رو داشتم

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      علاقه !!
      حرفایی که راجب علاقه داشتن به رشته ها میزنید حکایت 5 سال پیش منه کاش اون موقع درک الان رو داشتم

داداش زخم خورده ای ها؟!

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      علاقه !!

اگه براتون مقدوره یکم واضح تر میگین داستانتونو؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman717 نمایش پست ها
      بنظرتون احمقانه است یه رتبه 3 رقمی تجربی بیخیال پزشکی و دندون و چیزای دیگه بره دبیری فرهنگیان بخونه؟
      من مهندسي كامپيوتر رجايي ميخونم و در آينده در هنرستان تدريس ميكنم و استخدام آ پ هستم
      بايد خدمتتون عرض كنم كه رتبه 4 رقمي خيلي كم داريم اكثرا سه رقمي و دو رقمي
      رتبه 25 داريم 48 داريم و...
      حتي براي تجربي ها رشته صنايع مبلمان داريم كه رتبه هاي سه رقمي و خوب تجربي هم اومدن دارن ميخونن(البته براي پسرهاست)
      پس اين احمقانه نيست
      مهم خود آدمه كه چي بخاد
      اينا چيزايي بود كه خودم ديدم و همكلاسي و هم دانشگاهيام هستن
      LEFT
      4/19/2021

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

من مهندسي كامپيوتر رجايي ميخونم و در آينده در هنرستان تدريس ميكنم و استخدام آ پ هستم
      بايد خدمتتون عرض كنم كه رتبه 4 رقمي خيلي كم داريم اكثرا سه رقمي و دو رقمي
      رتبه 25 داريم 48 داريم و...
      حتي براي تجربي ها رشته صنايع مبلمان داريم كه رتبه هاي سه رقمي و خوب تجربي هم اومدن دارن ميخونن(البته براي پسرهاست)
      پس اين احمقانه نيست
      مهم خود آدمه كه چي بخاد
      اينا چيزايي بود كه خودم ديدم و همكلاسي و هم دانشگاهيام هستن
      ممنونم حرفتون درسته موفق باشین

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman717 نمایش پست ها
      نه این طرز فکر من نیست طرز فکر اطرافیان منه که تا یکی پزشکی میاره میکننش خدا و بقیه هیچن. من خودم عاشق تدریسم عاشق محیط مدرسه ام باهاش حالم خوب میشه. ولی فکرشو بکن یه کنکوری با این همه فشار روانی که سرشه این مزخرفات رو هم باید تحمل کنه.
      ولی معلم ها فکر نکنم "هیچ" حساب بشن اتفاقا احترام معلم توی جامعه ی ما خیلی بالاست. مخصوصا برای خانم های معلم.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موند روی دلم یه بار توی این فروم بحث فرهنگیان بشه و بعدش پزشکی و دندون کوبیده نشه!!!انگار این جوری جا افتاده که دکترا دارن خون معلمارو میمکن!همه با یه خشم شدید درونی راجب پزشکی و دندان حرف میزنن

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اول در مورد موضوع پاسخ بدم،من اگه جای طرف بودم میرفتم دندون که هم زود تر به پول برسم و هم جایگاه و جای پیشرفت از یک معلم بیشتره.
      یک موضوع دیگه که دوستان میگن هر کی میره پزشکی دندون دارو برای پول میره نمیدونم فلانه و اگه توشون پول نبود کسی نمیرفتدوستان توجه کنین که این سه رشته(بیشتر پزشکی) رشته های خاصین همه جای دنیا هم خاصه و رشته های لاکچری هستند.شما چه رشته ای میتونی معرفی کنی هم بتونی پول دربیاری هم ارج و قرب داشته باشی و هم بتونی باعث نجات کسی بشی.پزشکی همیشه خاص بوده و همیشه خاص خواهد بود.ارزشمند ترین چیز برای انسان سلامتیشه و چون پزشکان با سلامتی انسان ها کار دارند،به نظرم ارزشمند ترین شغل را دارند که با شغل دیگه ای قابل مقایسه نیست.
      ویرایش توسط Marshmello : 23 آبان 1399 در ساعت 12:11

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته نمیشه قضاوت کرد باید صحبتای کسی که همچین کاری کرده رو شنید شاید دلایل خودش داشته باشه
      ولی نظر من اینه تو این کشور احمقانه هست همچین تصمیمی حتی اگه از رو علاقه باشه
      اگه بحث علاقه هست میتونه در کنار پزشکی دندون دارو به علاقشم برسه الان معروف ترین دبیرای کشور تحصیلات غیر مرتبط داشتن
      از نظر درآمد زایی هم خیلی درآمد بیشتری میتونن داشته باشند همون سالای اول قبولی میتونند جاهای کوچیک تدریس شروع کنند کسی که رتبش انقد خوب شده حتما تواناییش داره
      نباید حتما تک بعدی باشیم میشه در کنار رشته های تاپ کشور به علایقمونم فکر کنیم هر چند کسی که تازه قبول میشه اصلا شناخت آنچنانی از این رشته ها نداره
      مطمئنن وقتی واردشون بشه علاقه هم پیدا میشه کسی که رفته تجربی حتما یکم علاقه رو داشته وگرنه همون اول میرفت رشته انسانی و..
      لطفا نگید خانوادش شاید مجبورش کردن کسی که تونسته خانواده رو متقاعد کنه با این رتبه بره معلمی حتما اون موقع هم میتونسته
      +اینم اضافه کنم منظورم از این حرف این نیست که حتما باید برید این سه تا رشته تا موفق بشید مطمئنن اگه کسی علاقه داشته باشه میتونه تو همون دبیری هم پیشرفت زیادی داشته باشه
      ولی راه سختیه تعارف که نداریم چرا وقتی همچین رتبه خوبی آوردیم و میشه راه آسون تر رفت حتی به علایقمونم میتونیم برسیم راه سخت تر انتخاب کنیم
      ویرایش توسط Dream come true : 23 آبان 1399 در ساعت 12:07

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن