دوستان کی میخواین مقایسه این دوتارو تموم کنین آخه اصلا دوتا شغل کاملا غیرمرتبط هستن من نمیگم صرفا علاقه ولی هر شخص باید ملاک های خودشو ببینه. شاید مقایسه درستی نباشه ولی امیدوارم هدفم رو از این مقایسه متوجه شین مثل مقایسه نویسنده و کارگر کارخونه است ممکنه کارگر حقوقش خیلی بیشتر از اون نویسنده باشه با توجه به اوضاع جامعه و نرخ مطالعه ولی خب باز در آخر بستگی به ملاک های مهم برای هر شخص داره یکی پول واسش مهمه یکی پرستیژ یکی علاقه یکی چیز دیگه. ولی فکر اینو کنین رشته ای که از لحظه به لحظه اش لذت میبرین باعث میشه رشد کنین و امید به پیشرفت داشته باشین ما دبیری داشتیم که دائم مینالید و گله می‌کرد با بی انگیزگی میومد درس میداد هم حال خودش خراب میشد هم ما دانش آموزا حالمون از اون درس بهم می‌خورد بنظرم دبیر شدن خیلی مسئولیت میخواد خیلی حق الناس پشت سرتونه با علاقه واردش بشین.
و اینکه درمورد سختی کار هر کاری سختی خودشو داره شما برای اینکه دبیر باشی باید اپدیت باشی مطالعه داشته باشی کتابای تست جدید رو بررسی کن فکر کن دانش آموزت برات تست بیاره بلد نباشی خیلی بده پس باید بهترین تو هر جایگاهی بود. من به شخصه دارم تمام توانم رو میذارم واسه 100 درصد میخونم ولی میدونم رتبه سه رقمی هم بشم شاید از نظر بقیه خریت باشه ولی من آدم پزشکی نیستم حالم باهاش خوب نیست طاقتش رو ندارم. دیگه خودتون باید بشناسید خودتونو. دبیری متاسفانه اکثر دانشگاه های فرهنگیان سطح آموزشیشون پایینه اگه دقت کنین دبیر های برتر کنکور دروس مختلف علوم پایه تا مقاطع بالا خوندن یا از رشته های دیگه و اینکه خب محدودیت هایی داره دیگه البته انسان خودش میتونه تعیین کنه رشدش رو
و ببخشید پرحرفی کردم اما دوستای عزیز اشتباه منو تکرار نکنین فقط تمرکز بذارین سر خوندن از الان درگیر رشته نشین من پارسال کلا میگفتم آره من که حتما دبیری یا پرستاری میارم ولی انقدر درگیر حواشی رشته ها شدم از خوندن غافل شدم و نتیجه اش شد پرستاری آزادی که نرفتم... با آرزوی موفقیت برای تک تکتون
پ.ن‌:حکم و دریافتی فرق دارن