خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راه حل برای خواب آلودگی زمان مطالعه

سلاااامنمیدونم چیه من میشینم پای کتاب هنوز شرو نکردم دیگه خمیازه میکشم کسی راه حلی برای فرش شدن داره؟ شاید مشکل از تغذیه باشه چند تا ادت خوبه تغذیه رو هم بهم بگین و اینکه مثلا چه غذا هایی بخورم و چیا نخورم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پرخوری نکن
      میتونی قبل از شروع درست یکم ورزش کنی سرحالت میکنه
      نور اتاقت هم خیلی مهمه
      سعی کن چند دقیقه اول بلند بلند بخونی خوابت بپره
      مشکل خوابتم حل کن از قبیل تایم خواب و بیداریت و حتما خواب کافی داشته باشی
      رو تخت هم درس نخون

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_1381 نمایش پست ها
      سلاااامنمیدونم چیه من میشینم پای کتاب هنوز شرو نکردم دیگه خمیازه میکشم کسی راه حلی برای فرش شدن داره؟ شاید مشکل از تغذیه باشه چند تا ادت خوبه تغذیه رو هم بهم بگین و اینکه مثلا چه غذا هایی بخورم و چیا نخورم

خواب آلودگی بیشتر سه موقع رخ میده.
      1)صبح زود
      2)بعد از ناهار
      3) قبل از خواب پایان وقت
      برای مورد اول شروع با درسی که خواب رو از سرت می پرونه مثل فیزیک و خوردن صبحانه ی پر انرژی .کمی ورزش
      براب مورد دو باز هم شروع با درسی که خواب رو از سرت می پرونه.آب زدن به صورت.اگه خیلی ناجور بود 20 دقیقه نهایتا خواب یا استراحت
      برای مورد سه این دیگه طبیعیه هیچ وقت تا دیر وقت بیدار نمونید برای درس دیگه سعی کنید مثلا اگه 7 صبح شروع می کنید 12 شب تموم کنید

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احتمالا درسی رو ک میخونی دوس نداریاحتمالا تو محیط تاریک میخونیاحتمالا پرخوری میکنیاحتمالا خواب کافی نداریاحتمالا روبه روت تخت خوابهاحتمالا ....

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داخل اتاقی که درس میخونم میخوابم ولی میز و صندلیم یک گوشه است و تخت خوابم هم پشت میز هست جلوم فقط دیواره ولی فکر کنم تغذیه درستی ندارم و غذای نگین میخورم مثلا بیشتر روز ها تخم مرغ برا صبحانه میخورم و معمولا ظهر هم برنج میخورم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داخل اتاقی که درس میخونم میخوابم ولی میز و صندلیم یک گوشه است و تخت خوابم هم پشت میز هست جلوم فقط دیواره ولی فکر کنم تغذیه درستی ندارم و غذای نگین میخورم مثلا بیشتر روز ها تخم مرغ برا صبحانه میخورم و معمولا ظهر هم برنج میخورم
      تخم مرغ و برنجو همه میخوریم
      اما مقدارش مهمه
      چندساعت در روز میخوابین؟
      تایم خواب بعد از ظهرتون چقدره؟
      تایم خواب شب چی؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_1381 نمایش پست ها

بیشتر یا مساوی 6 ساعت در 24 شیانه روز بخوابید . ( پیشنهاد میشه ساعت 11 شب تا 5 صب)

سرویس گرمایشی اتاقتون رو به حداقل ممکن بزارید

رخت خواب رو مرتب کنید از نور های مهتاب در اتاق استفاده کنید

پنجره اتاق رو هر صب باز بزارین تا هوای اتاق تهویه بشه .

لباس هاتون رو عوض کنین . یک رایحه خوب عطر یا چیز ملایم بزنین به خودتون

موقع خواب الودگی یا قهوه مصرف کنید . و یا هم یک قاشق عسل ( پیشنهادم عسله)

چک کنید که تامین ویتامین d در طی هر 14 روزتون متعادله .

اب بخورین به مقدار زیاد + در طی کرخی به مدت 10 الی 15 دقیقه ضربان قلبتون رو بالای 100 برسونید . ( اسکات و پرش + پروانه + شکم) + ( کششی گردن + شانه )
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی پاسخ تون واقعا عالی و کامل بود از بقیه دوستان که کمک کردن هم کمال تشکر رو دارم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطی4030 نمایش پست ها
      تخم مرغ و برنجو همه میخوریم
      اما مقدارش مهمه
      چندساعت در روز میخوابین؟
      تایم خواب بعد از ظهرتون چقدره؟
      تایم خواب شب چی؟
      من 7 ساعت شب میخوابم و 1 ساعت هم بعد از ظهر

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

1. یکی از دوستام پارسال همش همینطوری بود.. رف دکتر گفتش ویتامین های بدنت کمن و قرص ویتامین های مختلف رو داد بهش
      2. صبح زود بیدار شو، دست و صورتتو بشور، نیم ساعت ورزش کن، صبحانه بخور، برو سر درس
      3. نور اتاقت تلفیقی از زرد و سفید باشه نه فقط یکیشون
      4. جای درس خوندنت رو عوض کن
      5. اگه برات مقدوره صبح اول صبح یکم لای پنجره رو باز بذار ک سرد شه اتاق(برای من خواب پرونه.. ممکنه برا بعضیا خواب اور باشه.. ک خب اونا اینکارو انجام ندن)
      6. تو اتاقی ک درس میخونی نخواب.. مثلا من الان تخت خوابم رو هم از تو اتاقم بردم بیرون و اتاقم فقط برا درس خوندن تنهایی یا با دوستامه..
      7. یه وسیله ورزشی کوچیک مث طناب یا حلقه دم دستت باشه که هروقت خوابت گرفت ورزش کنی و سرحال بیای
      8.و..

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من که خودم مقطعی میخوابم اما روشای که دیگران فرمودند رو به شما توصیه میکنم
      در ضمن شربت لبمونات هم خوبه(سعی کن آبلیمو و قند زیاد بریزی)تاثیر داره

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      راستش منم همین مشکلو دارم و اما چیزایی که امتحان کردم و نتیجشو بگم:
      صبح زود دوش گرفتم و نتیجش کسلی بیشتر بود
      ورزش کردم و خسته شدم دیگه نتونستم درس بخونم!
      قهوه خوردم عالیییی بود!
      صبحونت بهتره شامل چایی باشه روزی که چایی نمیخورم خوابالو میمونم!
      مستقیم بعد بیداری نرو سمت کتاب باید یه چندتا کار انجام بدی من مثلا یکم تمیز میکنم اتاقو هم سرحال میشم هم چیزایی که حواسمو پرت میکنن رو جمع میکنم!

ناهار خیلی نخور... پرخوری خوابالوت میکنه من تو این یه ماه از بس ناهارمو کم میخورم دو کیلو کم کردم به سادگی!
      خوابِ بعد از ظهرت بیشتر از یه ساعت بشه کسلِت میکنه
      ظهر اگه نخوابی، شب تقریبا میشه گفت بیهوش میشی و از خستگی صبح حتی اگه بیدار بشی کسل میمونی!

صبحتو با درسایی که دوست داری شروع کن ولی از همه مهمتر شروع کردنِ روز با درساییه که مغزو درگیر میکنن و باعث میشن فعالیت مغزیت بیشتر بشه چیزایی مثه ریاضی، فیزیک یا بخشِ حلیاتیِ شیمی!
      من هر موقع با زیست و زبان شروع کردم خوابم گرفته با اینکه عاشق زیست و زبانم!

دمای محیط خیلی مهمه اگه خیلی سرد باشه خوابت میگیره...

خوابت گرفت یکم برو بیرون آفتاب بخوره کلت(لامصب یجوریه انگار یه سطل آب میریزن رو کلا آدم)

بادِ مستقیمِ کولر هم باعثِ خواب الودگی میشه اینم تجربه کردم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anni نمایش پست ها
      1. یکی از دوستام پارسال همش همینطوری بود.. رف دکتر گفتش ویتامین های بدنت کمن و قرص ویتامین های مختلف رو داد بهش
      2. صبح زود بیدار شو، دست و صورتتو بشور، نیم ساعت ورزش کن، صبحانه بخور، برو سر درس
      3. نور اتاقت تلفیقی از زرد و سفید باشه نه فقط یکیشون
      4. جای درس خوندنت رو عوض کن
      5. اگه برات مقدوره صبح اول صبح یکم لای پنجره رو باز بذار ک سرد شه اتاق(برای من خواب پرونه.. ممکنه برا بعضیا خواب اور باشه.. ک خب اونا اینکارو انجام ندن)
      6. تو اتاقی ک درس میخونی نخواب.. مثلا من الان تخت خوابم رو هم از تو اتاقم بردم بیرون و اتاقم فقط برا درس خوندن تنهایی یا با دوستامه..
      7. یه وسیله ورزشی کوچیک مث طناب یا حلقه دم دستت باشه که هروقت خوابت گرفت ورزش کنی و سرحال بیای
      8.و..
      دکتر در دست رسم نیس و. اعتقادی به چایی ندارم کلا خونواده مون از دمنوش کوهی استفاده می‌کنیم و چون کلا فضای مطالعم جدا از خونمون هست نمیتونم برای خواب برم بیام و صبح که میام هوا سرده اگه غذا هایی که ویتامین بدن رو تا مین میکنن بهم بگین خیلی ممنون میشم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      راستش منم همین مشکلو دارم و اما چیزایی که امتحان کردم و نتیجشو بگم:
      صبح زود دوش گرفتم و نتیجش کسلی بیشتر بود
      ورزش کردم و خسته شدم دیگه نتونستم درس بخونم!
      قهوه خوردم عالیییی بود!
      صبحونت بهتره شامل چایی باشه روزی که چایی نمیخورم خوابالو میمونم!
      مستقیم بعد بیداری نرو سمت کتاب باید یه چندتا کار انجام بدی من مثلا یکم تمیز میکنم اتاقو هم سرحال میشم هم چیزایی که حواسمو پرت میکنن رو جمع میکنم!

ناهار خیلی نخور... پرخوری خوابالوت میکنه من تو این یه ماه از بس ناهارمو کم میخورم دو کیلو کم کردم به سادگی!
      خوابِ بعد از ظهرت بیشتر از یه ساعت بشه کسلِت میکنه
      ظهر اگه نخوابی، شب تقریبا میشه گفت بیهوش میشی و از خستگی صبح حتی اگه بیدار بشی کسل میمونی!

صبحتو با درسایی که دوست داری شروع کن ولی از همه مهمتر شروع کردنِ روز با درساییه که مغزو درگیر میکنن و باعث میشن فعالیت مغزیت بیشتر بشه چیزایی مثه ریاضی، فیزیک یا بخشِ حلیاتیِ شیمی!
      من هر موقع با زیست و زبان شروع کردم خوابم گرفته با اینکه عاشق زیست و زبانم!

دمای محیط خیلی مهمه اگه خیلی سرد باشه خوابت میگیره...

خوابت گرفت یکم برو بیرون آفتاب بخوره کلت(لامصب یجوریه انگار یه سطل آب میریزن رو کلا آدم)

بادِ مستقیمِ کولر هم باعثِ خواب الودگی میشه اینم تجربه کردم
      میشه در مورد ناهار و تایم خواب تون بیشتر توضیح بدید من بلافاصله بعد ناهار میخوابم و آخر هفته ها ورزش میکنم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      با انگیزه +باشوق بیشتر تر درس بخون ، اون زمانی خوابت میاد اون درسی رو بخون خیلی باهاش حال میکنی و سخت میتونی ولش کنی و بعد هر تایم مطالعاتی ، تو استراحتت درواقع، اصلا از موبایل + تلویزیون استفاده نکن و سعی کن حرکات کششی بری ، از خوردن وعده های پرچرب هم پرهیز کن، صبح ها یدونه سیب درختی هم بخور قبل استارت برا درس خوندن ، هر دو سه شب یبار یه ساعت یه پیاده روی شبانه تو هوای ازاد و تنها تو محیط اروم قبل خواب بکن خیلی از نظر روحی + انرژی کمک خواهد کرد
      این حرف رو تو مجله کانون هم دیدم ولی از درس لذت نمی‌برم اگه کسی درمورد اشتیاق برای درس خوندن تایپیک زده لطف کنه لینک بده و اگه کسی تونسته برای خودش هم علاقه ایجاد کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن