نقل قول نوشته اصلی توسط Unicorn_m نمایش پست ها
سلام به همه
من امسال پشت کنکوری هستم و برای درس خوندن،با توجه به برنامه راهبردی گزینه دو برنامه ریزی کردم اما توی سه تا درس ادبیات،زیست شناسی و ریاضیات مطابق با برنامه گزینه دو پیش نمیرم و برای خودم شخصی سازی کردمشون این سه تا درسو چون برای هر سه تا درس میخواستم بیشتر موضوعی بخونم تا درس به درس...با این اوصاف خب بودجه بندی من توی این سه تا درس با گزینه دو متفاوته اما تو مابقی درسها مشکلی نیست
حالا میخوام ببینم با توجه به شرایطم بهترین کار چیه؟
آیا بی توجه به اون سه تا درس آزمونها رو بدم و اگر سوالاتشون رو بلد نبودم رد کنم؟!(گاها ممکنه بودجه بندی خودم و گزینه دو تو این سه درس مشابه باشه و بتونم جواب بدم)
یا توی آزمون سوالات این سه درس رو کلا حذف کنم و خودم با توجه به بودجه بندی خودم سوال جایگزین کنم؟!(که خب ممکنه نتونم ترتیب دشواری و چینش سوالات رو به خوبی خود آزمون در بیارم)
یا اینکه کلا بیخیال آزمون بشم و بکوب فقط بخونم و تست بزنم و مرور داشته باشم و وقتی درسها رو بستم بیام هر چند روز یکبار یکی از آزمونهای طول سال رو بدم؟!
ممنون میشم کمکم کنید
سلام
آزمون ندادن طی سال تا قبل عید به شرطی خوبه که اولا یک برنامه شخصی مناسب داشته باشیم و یا برای خودمون بریزیم که این نیاز به اشراف بالا به کنکور داره
و نکته دوم هم اینکه نیاز به آدمی داره که کنترل مناسبی روی خودش داره و میتونه تحت شرایط مختلف انگیزه هاش رو حفظ کنه و کار رو جلو ببره
درکل اگر تجربه کمی در حیطه کنکور دارید توصیه میکنم با طرح درس یک آزمون آزمایشی پیش برید چون ریسک بالایی داره برنامه شخصی ولی اگر کسی بتونه دو مورد بالا رو رعایت کنه قطعا یک برنامه شخصی و حساب شده بهتره بنظرم نسبت به پیش رفتن با برنامه آزمونا