خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      بی صبرانه منتظر مثالش هستم.
      ببینید اساس مقایسه شما برای درآمد کلا غلطه چرا؟(خیلی طولانی میشه ولی تا اونجایی که میشه توضیح میدم)
      اولا شما در خود ایران میتونید مشاغلی رو پیدا کنید که از پزشکی درآمد بیشتری دارن بله پزشکهایی هم میتونید پیدا کنید که درآمد ملیاردی دارن ولی چند تا میشن اینا به نظرت؟؟مشکل همینجا شروع میشه شما وقتی پزشک و دندون پزشک میبینی به پرفسور سمیعی و چربیانلویی فکر میکنی
      پسر عمه خود من دندونپزشک نیست و دندانساز تجربی هست درآمدش از دندونپزشکی که توی ۱۷ شهریور تبریز مطب داره بیشتره
      شیرینی فروشی هست که درآمدش از پزشک بیشتره و....
      صد البته عکس اینم که گفتم هست پس مبنای مقایسه درآمد کاملا اشتباهه
      شما ایران رو میبینید که پرستیژ یه پزشک و درآمدش بالاست (که این درآمد کلیشه شده )
      ولی این رو در نظر نمیگیرید که تو ایران پرشک شدن با پزشک شدن تو کشوری مثل آلمان آیا برابره؟؟
      نخیر اونجا اصلا اساس انتخاب شغل متفاوته اونجا طرف نمیگه آها فلان پسر عمه ام درآمد بالایی داره و پولداره فلان کاره ست منم برم بشم مثل اون
      شما اول برید تعریف شغل رو از مدارس راهنمایی اونا ببینید که شغل رو براشون چه چیزی تعریف میکنن بعد بیایید با اساس انتخاب شغل تو کشور خودمون مقایسه کنید
      در مورد مثالی که گفتید در اتریش و آلمان یک پاکبان که وظیفه اش جمع آوری زباله های تفکیک شده و بازیافت اوناست با پزشک برابری میکنه
      در کانادا برفروب درآمدش نجومی بالاست یکی از آشنایان ما تو کانادا برفروب هست که درآمدش حدودا ۳۰۰ ملیون ایرانه
      چون اونجا سختی کار تعریف میشه
      همونجوری که گفتم منکر اینم نیستم که درآمد رشته های خدمات درمانی بالاست
      ولی اونا به خاطر درآمد بالا بودن نمیرن اون رشته ها رو انتخاب کنن مثل ایرانیهای عزیز
      اونا نسبت به انتخابشون احساس مسئولیت دارن با جون آدم ها بازی نمیکنن سر پول
      اینکه من پولم رو بگیرم بعدش برام مهم نیست چی به چیه و اتفاقا رشته های پزشکی به خاطر این مسئولیت اش که سنگین هست خیلی کمتر از مهندسی ها طرفدار هست چون با جان آدم ها ارتباط مستقیم داره
      و دولت ها هم این رو میدونن که قوانین ویژه تری از کشور ما در رابطه با نظام سلامتشون تصویب کردند
      ولی اینجا آیا کسی که پزشکی مسخونه چنین تفکری رو داره آیا
      صد البته جمع اندکی این تفکر رو دارن ولی بقیه به نظرم نه
      و فقط به خاطر اینکه توآینده بیکار نمونم و اینکه پرستیژ بالایی داره وارد این رشته میشن این حرف من الآن ملموس نیست ولی ۱۰ سال دیگر میفهمید چی میگم
      ۲۰ سال دیگر برای کسی که پزشکی میخونه خواهید خندید
      چون دیگر این شغل از بین خواهد رفت و رباتیک و کامپیوتر و هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ جایش را خواهد گرفت
      همانطوری که ۲۰ سال فبل برای کسی که حقوق میخواند میخندیدند ولی الآن نع پرا؟ چون حق و حقوق شهروندی و حریم شخصی الآن معنا پیدا کرده و دولوپ شدیم اما ۲۰ سال قبل به اینجور چیزا و فری اسپسچ و ... میخندیدند
      ولی درآخر باز هم میگویم رشته ای که علاقه ندارید را نخوانید
      چرا که بعد از مدتی جذابت اش را ازدست خواهد داد چرا حاضرید به خودتا دروغ بگویید؟؟
      در مورد اینکه علاقه ۹۹ درصد پول توش نیست به نظرم خنده داره شما به هر چیزی علاقه داشته باشید مثالهایی میتونید پیدا کنید که به جایگاه عالی رسیده باشن ولی مشکل اینجاست شما حاضر نیستید سختی هایی که اونا تحمل کردن رو تحمل کنید تا به اون جایگاه برسید و دنبال راه میانبر هستید حتی اگر هزینه اش بی علاقگی باشد

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خداییش حال ندارم واسه یه مثال ساده این مقاله ی طولانی رو بخونم. اون قسمتیش که زباله جمع کن از پزشک بیشتر در میاره رو یه لینک یا منبع رو معرفی کنین برام جالبه.

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      مشکل من اینه که چرا باید حاضر باشی علاقه ت رو فدا کنی به خاطر پول به هر قیمتی که شده
      وکیلی که به خاطر پول حق رو ناحق میکنه
      پزشکی که به خاطر پول کسی که به جراحی احتیاج نداره رو بدنش رو میشکافه و بخیه میزنه
      بقالی که به خاطر پول جنس بد و تاریخ گذشته و گرون میندازه به مردم
      بعدشم میگیم چرا این زندگی درس بشو نیست
      وقتی دنبال علاقت نری سختی کار از پا درت میاره عقده ایت میکنه بعد یه مدتی که تو کارت شکست میخوری یا به اون پولی که مد نظرت بود نمیرسی اون عقده رو به بیمارت خالی میکنی
      ماها فکر میکنیم که بعد از قبولی دیگه اون ارزویی که داشتیم رو بدس میاریم
      پزشکی قبول شدم و صد در صد ماشینم بنز اخرین مدل میشه خونم اونچنانی میشه زنم خوشگل انچنانی میشه و.... یه انتظاراتی از خودت برای خودت میسازی و یه چک به خودت میدی وقتی پاس نمیشه عقده ای میشی
      میشی یکی مثل همون پرستار و پزشک بخش بیمارستانا که یه سوال ازش میپرسی انگار فحش خواهر مادر بهش دادی
      ولی کسی نیس اینارو ببینه
      کسی نیست اصلا به اینا فکر هم بکنه فقط همه عین اون عکسی که بهنود محمدی فرستاد گوشا و چشماشونو بستن و میرن تو جاده که از خودشم بپرسی هدفت پیه و میخوای چیکاره بشی میگه هیچی
      دنبال علاقت بری به اون انتظاراتت هم نرسی آخرش لذت میبری از کاری که میکنی
      خیلی کارهایی که میکنیم ولی ازش سودی کسب نمیکنیم ولی چون اذت میبریم انجامشدن میدیم و خوبم انجامشون میدیم
      در کل میفهمم که در این دور و زمونه که همه پی پول شده درک این حرفها مشکله برامون هر پند من معتقدم همه این حرفهارو قبول دارن ولی شرایط اجازه نمیده انجامش بدن و زندگی رو سخت میگیرن ولی راهش این نیست
      ولی فقط لین رو میتونم بگم که امیدوارم شرایط عوض بشه
      فقط همین رو میتونم بگم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      جا داره اینم بگم هستن پزشک ها و پرستار و دندون پزشک و .... که واقعا عاشق این کار هستن و سالانه خیلی از مریضهایی که حتی ۵ درصد همفکر زنده موندن ندارن رو بهشون زندگی دوباره احیا میکنن بهشون امید دوباره هدیه میدن
      حتی به خانواده و دوستانشون امید دوباره میدن که کسی که برات مهمه دوباره میتونه به چرخه حبات برگرده
      پزشکهایی که وقتی دستهای پیله بسته بیمارش رو میبینه حق ویزیت و هزینه رو ازش چشم پوشی میکنه
      پزشکی که تو مطبش زده شفا از اوست ما وسیله ایم و حق کیزیت رایگان داره
      پزشکی که احساسا مسئولیت میکنه و شماره تلفنش رو به بیمار میده تا هر لحظه حالش بد شد بهش زنگ بزنه
      هستن این افراد تو همین کشور ایران هم هستن
      خدا پشت و پناهشون باشه درجه یکن دنیا رو هم به اینا بدن باز کمه

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      خداییش حال ندارم واسه یه مثال ساده این مقاله ی طولانی رو بخونم. اون قسمتیش که زباله جمع کن از پزشک بیشتر در میاره رو یه لینک یا منبع رو معرفی کنین برام جالبه.
      شما کلا نگرفتی من چی گفتم یا من نتونستم منظورم رو برسونم وموفق باشید و پر پول
      درضمن مقاله ای که شما فرستادین فقط یک کشور رو در یک سال 2020 مورد بررسی قرار داده نه کل دنیا و درضمن برای 10 شغل اولش و در کل همه شغل های خدمات درمانی بجز پرستاری مدرک دکتری امریکا رو میخواد یعنی حدود 15 سال درس تا فوق تخصص
      معادلادتون رو یکم بیشتر ارزیابی کنید
      منظور من از حرف هام نه درآمد بلکه حول محور علاقه و آینده و زندگی میچرخید نه درامد ولی شما از همان اولین رلای در مورد درآمد حرف زدید
      انتخاب شغل نباید فاکتور اصلیش درامد باشه
      در ایارن دو جور آدم داریم
      به جور ادم که فقط پول رو میبینن و مهم نیست مسیر رسیدن بهش چجوری باشه بله این افراد خودشون رو میکشن تا به پزشکی و دندون برسن چون میدونن که اگه یکی از این دو شغل رو داشته باشن احتمال اینکه به پول برسن اخرش خیلی از رشته های دیگه بالاست و وقتی به پول میرسن علاقع و لذت زندگی و شادی و خوشی و سلامتی و همه چی رو زیر سایه همین پول میبینن و پول براشون همه چیه

نوع دوم نه اول علاقع براشون مهمه و دوس دارن از این مسیر هم لدذت ببرن و شاید آخرش هم به اندازه پولی که افراد گروه اول بهش رسیدن هم نرسن و پول کمتری میگیرن ولی عاشق کارشون هستن و کار رو برای پول انجام نمیدن تو کارشون خسته نمیشن همیشه در حال پیشرفت باشن و همه چی رو زیر پول نبینن
      من دوس دارم جزو گروه دوم باشم
      ویرایش توسط _Joseph_ : 18 آبان 1399 در ساعت 10:19

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      مشکل من اینه که چرا باید حاضر باشی علاقه ت رو فدا کنی به خاطر پول به هر قیمتی که شده
      وکیلی که به خاطر پول حق رو ناحق میکنه
      پزشکی که به خاطر پول کسی که به جراحی احتیاج نداره رو بدنش رو میشکافه و بخیه میزنه
      بقالی که به خاطر پول جنس بد و تاریخ گذشته و گرون میندازه به مردم
      بعدشم میگیم چرا این زندگی درس بشو نیست
      وقتی دنبال علاقت نری سختی کار از پا درت میاره عقده ایت میکنه بعد یه مدتی که تو کارت شکست میخوری یا به اون پولی که مد نظرت بود نمیرسی اون عقده رو به بیمارت خالی میکنی
      ماها فکر میکنیم که بعد از قبولی دیگه اون ارزویی که داشتیم رو بدس میاریم
      پزشکی قبول شدم و صد در صد ماشینم بنز اخرین مدل میشه خونم اونچنانی میشه زنم خوشگل انچنانی میشه و.... یه انتظاراتی از خودت برای خودت میسازی و یه چک به خودت میدی وقتی پاس نمیشه عقده ای میشی
      میشی یکی مثل همون پرستار و پزشک بخش بیمارستانا که یه سوال ازش میپرسی انگار فحش خواهر مادر بهش دادی
      ولی کسی نیس اینارو ببینه
      کسی نیست اصلا به اینا فکر هم بکنه فقط همه عین اون عکسی که بهنود محمدی فرستاد گوشا و چشماشونو بستن و میرن تو جاده که از خودشم بپرسی هدفت پیه و میخوای چیکاره بشی میگه هیچی
      دنبال علاقت بری به اون انتظاراتت هم نرسی آخرش لذت میبری از کاری که میکنی
      خیلی کارهایی که میکنیم ولی ازش سودی کسب نمیکنیم ولی چون اذت میبریم انجامشدن میدیم و خوبم انجامشون میدیم
      در کل میفهمم که در این دور و زمونه که همه پی پول شده درک این حرفها مشکله برامون هر پند من معتقدم همه این حرفهارو قبول دارن ولی شرایط اجازه نمیده انجامش بدن و زندگی رو سخت میگیرن ولی راهش این نیست
      ولی فقط لین رو میتونم بگم که امیدوارم شرایط عوض بشه
      فقط همین رو میتونم بگم
      همه ناخود اگاه به سمت علاقشون میرن. بحث فقط درمورد اولویته. مثلا کسی که به خاطر پول از رشته مورد علاقش میزنه چون به پول علاقه بیشتری داره
      واسه همین کسی به خاطر پول رشته ای رو می خونه کار کاملا عقلانی می کنه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه صرفا پلای کردن مد نظره هرکاری رو مثل ارایشگری یا جوشکاری و ..... بلد باشی میشه اپلای کرد اما اگه خود درس مهمه که
      واسه بازار ایران مهندسی کامپیوتر چون می تونی خودت واسه خودت کار کنی، نیاز به استخدامی نداری.

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آتیسا نمایش پست ها
      سلام
      منم شرایط شما رو دارم با این تفاوت که به ریاضی علاقه دارم
      حتی با این اوضاع کاری که رشته های مهندسی دارن خیلی بهتر از رشته من هستن ، ولی با این وجود برا من هم کار پیدا میشه ولی کوچکترین علاقه ای بهش ندارم
      به نظر من اگه معلومات و علاقه کنار هم باشه ادم میتونه از زیر سنگ هم برا خودش کار پیدا کنه
      مثالش بلاگرای داخل اینستا که در آمد خیلی بالایی هم دارند.
      وای ریاضی که عشقه موقعی که دبیرستانی بودم خیلی از این درس میترسیدم ولی دو سالی هست که بشدت علاقه پیدا کردم و فهمیدم که چقدر اشتباه این درس رو میخوندم که ازش فراری بودم..شما هم تصمیم دارین کنکور مجدد بدین؟
      بای منم کار پیدا میشه ولی خب همیشه یه حسرتی تو وجودمه که چرا انقدر بین من و علایقم فاصله افتاد الان این تصمیمم که گرفتم برای فردی مثل من واقعا ریسکه و نمیدونم چی بشه حرف دیگران رو چکار کنم با این هزینه ها و مخارج و..

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      پست اولی رو یکم ویرایش کردم
      این تاپیک به نظرم خیلی جالب بود و یه جوری بت شکن بود تو دورانی که تاپیک زده میشه از ریاضی و مهندسی انصراف و رسیدن به پزشکی و دندان
      ولی این پست واقعا تابو شکن بود
      ممنون از استارترامیدوارم انتخاب درستی رو بکنید و موفق باشید
      توکل بخدا امیدوارم آخرو عاقبت تصمیم منم بخیر بشه ... خیلی ممنونم ان شاالله شما هم موفق باشید

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله من هم تصمیم دارم مجددا کنکور شرکت کنم برم دنبال عللاقه م ، البته نوع دانشگاه هم برام مهمه این چندسالی که تو محیط کار بودم واقعا برام قابل لمسه که چقدر اعتبار دانشگاه تو موفقیت شغلی تاثیر داره .
      من که حرف دیگران برام مهم نیست تا حالا چه گلی به سرم زدن تا این دومیش باشه.
      اگه دانشگاه برام نبود بدون کنکور میرفتم دانشگاه .
      فقط مدیریت زمانه باهاش به مشکل خوردم و تهیه منایع چون فاصله افتاده.
      با آرزوی موفقیت

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه تاپیک خوبی شد این تاپیک
      علاقه مهم ترین فاکتور اما اما باید حتما درامد رو هم در کنار اون در نظر داشت من خودمم 27 سالمه و موندم سر دوراهی
      من امسال کنکور ریاضی دادم همینطوری و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران قبول شدم حالا موندم برم یا نه؟؟؟
      علاقه دارم به این رشته اما نه تو ایران و نه تو یه دانشگاه درپیت یا سطح علمی پایین دوس داشتم تو یه دانشگاه خوب درس بخونم واسه همین تصمیم گرفتم سال دیگه کنکور بدم تا بتونم دانشگاه خوب درس بخونم البته هدف آخرم مهاجرته چون به نظرم تو ایران فقط باید تو سیستم بهداشت و پزشکی کار کرد تا به ثبات رسید غیر این یا باید پارتی داشته باشی یا خوش شانس یا اینکه همش بدویی
      ولی گاهی به سرم میزنه کنکور تجربی بدم به مباحث زیستی علاقه دارم خیلی از یه طرف میگم اگر مهاجرت یک درصد نشه با مهندسی پزشکی درامدم خوب نمیشه از همه مهم تر اون چیزی که ازش میخوام براورده نمیشه حالا موندم چه کنم.....

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن