خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 61
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه جمله از دارن هاردی(نویسنده کتاب اثر مرکب) هست که جا داره اینجا بگم:
      میزان ذکاوت و پخمگی مهم نیست باید کمبود تجربه،مهارت،هوش و استعداد ذاتی را با تلاش بی وقفه جبران کنی.اگر رقیبت باهوش تر،با استعدادتر یا با تجربه تر است فقط باید ۳ یا ۴ برابر سخت تر از او کار کنی با تمام این تفاسیر همچنان میتوانی شکستش بدهی!

بنظر منم مدرسه موثره ولی نه اونقدی که فکرشو میکنیم
      به شخصه ۳ نفرو از نزدیک میشناسم که به معنای واقعی کلمه مخ بودن تو تیزهوشان هنوز موفق نشدن ولی یه نفر از مدرسه خودمون از سال دوم تست میزد سال آخرم تغییر رشته داد به تجربی و از مهر شروع کرد شد ۳ رقمی منطقه!
      ♡Be your Own HERO

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      در کل اینکه مدرسه تاثیرگذاره رو قبول دارم... ولی یه جای حرفتون گفتید نباید بابت نداشتن مدرسه خوب که نقشی توش نداشتیم ناراحت باشیم
      یعنی چی نقش نداشتیم ؟ خودم رو مثلا میزنم...من سال پنجم ابتدایی توی یه مدرسه افتضاح و داغون دولتی بودم که کم اهمیت ترین چیز توش درس بود...از همون مدرسه من اینقدر درس خوندم که توی آزمون سمپاد قبول شدم درصورتی که خیلی ها که توی مدارس غیرانتفایی و شاهد بودن و کلی هزینه کردند قبول نشدند...خب من اینجا نقشی نداشتم ؟؟ درسته که پدر من اینقدر پولدار نبود که منو بفرسته به اون مدارس غیرانتفایی که بتونم قبول بشم ازمون سمپاد رو اما من توی همون مدرسه داغون دولتی هم نقش خودم رو درست انجام دادم و مسیر رو به کلی تغییر دادم چون وقتی دوران راهنمایی مدرسه خوبی داشتم این باعث شد توی ازمون ورودی دبیرستان هم قبول بشم
      حرفم اینه بهتره بهانه ها رو کم کنیم ...اونی که توی سمپاد یا نمونه دولتی درس میخونه گناه نکرده و شما هم میتونستید با تلاش جای اونا باشید همون طور که الان میتونید با تلاش مضاعف تاثیر مدرسه خوب نداشتن رو خنثی کنید و بهترینارو برای خودتون بسازید
      امیدوارم موفق و سربلند باشید
      ممنون از توجهتون
      دوس ندارم هم وقت شما هم خودم رو بگیرم ، ولی وجدانم راحت تره اگر یه حرفایی رو بزنم. شایدم اصلا حوصله تون نکشه و نخونید. ولی مهم نیست.
      حرف شما درسته ،شاید بهتر بود میگفتم "اگر" نقشی توی مدرسه ت نداشتی ناراحت نباش ، باور کنید قصدم اصلا بهانه آوردن نیست .
      یه چیزی رو راجب نقش داشتن و نداشتن توی انتخاب مدرسه بگم
      سال ششم آزمون تیزهوشان دادم و قبول شدم ،ولی اونموقع توی بحران روحی خوانوادگی قرار داشتیم ، مادرم فوت شده بود و از نظر مالی توی شرایط بدی بودیم ، رفتیم اون مدرسه و دیدم ک از پس اون شهریه حتی کم هم برنمیایم بعلاوه اینکه مجبور شدیم به جای دیگه نقل مکان کنیم ، دبیرستان هم شرایط مشابه
      خواهرم دیوونه ی هنر بود و میتونست بهترین هنرستان های تهرانو بره ، ولی سال نهم ما مجبــور شدیم بیایم پردیس(چند کیلومتری تهران) که رسما هنرستانی وجود نداشت و الان ذره ذره آسیب دیدنش رو توی انسانی میبینم
      خواستم بگم خیلی چیزا واقعا دست خود آدم نیست
      ما آدما ،تک بعدی زندگی نمیکنیم .
      ماهها پیش میومدم این انجمن و مصاحبه هارو میخوندم ،99درصدشون تیزهوشان،نمونه دولتی، یا مدارس برتر غیر انتفاعی بودن ، شاید درک حرف من برای شما و امثال شما سخت باشه ولی همون لحظه ته دل آدم خالی میشه ،واسه همین گفتم مصاحبه هارو نخون . یک سری دوستان که واقعا از عجایب خلقت هستن و با دیدن حرفای متناقضشون آدم شاخاش میخواد بزنه بیرون، مصاحبه میکنن که ما فرزانگان فلان بودیم ،بعد یک جای دیگه میگن ک مدرسه اونقدرا هم مهم نیست که ، خب اگه مهم نیست و همه نتیجه ای که گرفتی با تلاش خودت و وحی های الهی بوده ،پس لطفا اسمی ازون مدرسه داغونت نبر
      درهرصورت من نخواستم بگم هرکی اونجاها درس میخونه صد درصد موفقه
      و هرکی اونجاها درس نمیخونه ناموفق
      مثلااینکه چرا همه تیزهوشانیا قبول نمیشن،به بحت الان ربطی نداره ،
      فقط و فقط خواستم بگم مدرسه اهمیتش خیلی زیاده
      اگر کسی مدرسه خوبی نداشته باید چند برابر بکنه تلاششو
      کل حرفم همین بود
      با گفتن این جمله «مدرسه زیاد مهم نیست» بچه بدتر احساس سرخوردگی میکنه ،که من عرضه نداشتم پس اگه مدرسه مهم نیست

منم برای شما و همه آرزوی سربلندی و موفقیت میکنم تو همه زمینه ها

3. Top | #33
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      یه جمله از دارن هاردی(نویسنده کتاب اثر مرکب) هست که جا داره اینجا بگم:
      میزان ذکاوت و پخمگی مهم نیست باید کمبود تجربه،مهارت،هوش و استعداد ذاتی را با تلاش بی وقفه جبران کنی.اگر رقیبت باهوش تر،با استعدادتر یا با تجربه تر است فقط باید ۳ یا ۴ برابر سخت تر از او کار کنی با تمام این تفاسیر همچنان میتوانی شکستش بدهی!

بنظر منم مدرسه موثره ولی نه اونقدی که فکرشو میکنیم
      به شخصه ۳ نفرو از نزدیک میشناسم که به معنای واقعی کلمه مخ بودن تو تیزهوشان هنوز موفق نشدن ولی یه نفر از مدرسه خودمون از سال دوم تست میزد سال آخرم تغییر رشته داد به تجربی و از مهر شروع کرد شد ۳ رقمی منطقه!
      منم دقیقن با حرفت موافقم
      اصلا دوست ندارم بچه ها فکر خودشونو با این چیزا درگیر کنن که جلوی پیشرفت خودشونو بگیرن اما متاسفانه یه عده جبهه گرفتن و نظراتی دادن که فکر کردن من میگم مهم نیست ! یا اصلا تاثیر نداره
      اما بچه ها نباید به چیزی که اتفاق افتاده وتموم شده بها بدن بلکه باید تلاش رو بیشتر کنن
      25 : 32 : 13 : 00

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      تيزهوشان رو نميدونم ولي من يه سال نمونه دولتي مشهد بودم(مصلي نژاد) اصلا يه مدرسه فوق العاده خوبي بود .همه معلماش دست چين شده بودن از بهترين معلم هاي مشهد .مديرشم يه ادم باسواد و توانا و لايق بود كه شبانه روز تلاش ميكرد و خيلي هم خلاق بود.يعني اين ادم يه كارايي ميكرد فقط تو فيلم هاي امريكايي ميديدي .بارها ميومد تو كلاس ها از بچه ها درباره مشكلاتشون و اينكه چه كارهايي بكنه و نظرات ما رو ميپرسيد ما از معلم رياضي شكايت داشتيم كه در سطح بقيه نبود گفت متاسفانه دير به ما گفتن شما مهمان ما هستين و همه ي معلماي به نام رو از دست داديم ولي سال هاي بعد عوضش ميكنم .دانشكده ما يه كتاب خونه داره كه به لحاظ وسعت و امكانات نزديك اون مدرسه هم نيست .اخه دانشكده پزشكي و پرستاريمون جدا از دانشگاه مركزيه كه كتاب خونه مجهزي داره و يه مثال زدم صرفا .ميدوني تو اون مدرسه هدف همه پيشرفت و موفقيت دانش اموز بود اما تو دانشگاه ما فقط دنبال پول دراودن و زدن از هزينه ها هستن و كاملا مشخصه.گاهي اين فيلم ها و امكانات دانشگاه ها ي خوب رو ميبينم واقعا حسرت ميخورم به اين سيستم اموزشي كاش دانشگاه ها خصوصي ميشد ورقابتي اونوقت ازاد با اين پولي كه ميگيره برا موندن تو رقابت خيلي بهتر از اين ميشد.من تو يكي از بهترين شعبه هاي ازاد كشور هستم(مشهد فك كنم دومي باشه) واي به حال اونا كه شهرستان هستن اينجا ما يه دونه فشار سنج و استتسكوپ سالم تو ترم يك برا تمرين نداشتيم همه وسايلش خراب بود .تنها نكته خوبش يه تعداد اساتيد قوي داره ازاد مشهد همونا نعمتن يكم انگيزه برا ادامه ميده و اينكه بيمارستان هاي خوبي تحت اختيار داره .

ما هم مدیرمون میومد نظر میپرسید.. کاملا برعکسش عمل میکرد
      حقیقتا میدونی.. فک کنم رشته های علوم پزشکی(چ تو خود دانشگاه علوم پزشکی چ تو آزاد) دانشکده هاشون پخش و پلاعه..
      مثلا تو رفسنجان..
      پرستاری مامایی تو خیابون پرستار
      بهداشت سر میدون نمیدونم چی(معروفه ب میدون بانک ملی)
      دندون تو بلوار خلیج فارس
      پزشکی خارج از شهر
      پیرا پزشکی هم تا چن سال پیش تو همون پرستاری بود الان جا ب جا شده نمیدونم کجاست..
      دانشکده مرکزی هم بلوار امام علی
      هر دانشکده هم برا خودش کتابخونه مجهز همون رشته ها رو داره.. اینکه کتابای شما تو دانشگاه اصلیه عجیبه برام..

5. Top | #35
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      توی نظرات خوندم که چندنفر از بچه ها گفتن اگه یک نفر توی مدرسه های تیزهوشان یا غیره درس نخونده بخاطر کم کاری خودش بوده که در آزمون ورودی قبول نشده

فقط خواستم بگم که تاحالا چندین نفر رو دیدم که توی آزمون ورودی هم قبول شدن ولی بخاطر هزینه ی زیاد این مدارس خانواده هاشون توان پرداخت نداشتن و نتونستن ثبت نام کنن

خیلی وقت ها زندگی سخت تر از اونی هست که فکرش رو میکنیم
      من خودم یکی از اینا بودم که گفتی
      دوران راهنمایی آزمون دادیم قبول شدم دبیرستان تیزهوشان استاد شهریار تبریز
      ولی چون شهرمون دور بود و هزینه رفت و آمد و بقیه چیزها بود و تو اون دوران هم وضعیت مالی پدرم مساعد نبود به خاطر تغییر شغل رفتم همون مدرسه شهر خودمون سال اول دبیرستان رو خوندم
      سال اول دبیرستان معدلم معدلم بالای ۱۹ شد پدرم هم تو اون یکسال وضعش بهتر شد گفت بیا ببرم مدرسه بهتر رفتیم تبریز غیر انتفاعی امین ثبت نام کنیم ضرفیتشون تکمیل بود بعدش رفتیم نیکان اونم تکمیل بود و چون وسط سال هم رفته بودیم برا ثبت نام گفتن وسط سال هست نمیتونیم
      برگشتم همون شهر خودمون خوندم برای سال سوم رشته ریاضی بودم و سال سوم تشکیل نشد توشهرمون گفتن باید برید شهر همجوار اگه مسخوایید ریاضی بخونید و یا تغییر رشته بدید به تجربی چون آموزش پرورش منطقه بهمون معلم نمیده تعداد ریاضی کنه مجبور شدیم بریم شهر همجوار همون سال اول دبیرستان سه تا از دوستام رفتن تیزهوشان یکیشون از من قویتر بود دوتای دیگه ضعیفتر
      الآن اونیکی قویتره بعد از ۴ سال پشت کنکوری دیگه نتونست تو ایران قبول بشه رفت با پول باباش ترکیه دانشگاه غازی
      اون دوتای دیگه یکیشون پرستاری آزاد رفت سال اول سومی هم رفت حسابداری پیام نور شهر خودمون اونا هر سه تیزهوشان قبول شدن
      منم با اونا قبول شدم ولی شرایط مساعد نبود برم و الآن هستم در خدمتتون در آرزوی کامپیوتر شریف
      ویرایش توسط _Joseph_ : 16 آبان 1399 در ساعت 17:53

6. Top | #36
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      من خودم یکی از اینا بودم که گفتی
      دوران راهنمایی آزمون دادیم قبول شدم دبیرستان تیزهوشان استاد شهریار تبریز
      ولی چون شهرمون دور بود و هزینه رفت و آمد و بقیه چیزها بود و تو اون دوران هم وضعیت مالی پدرم مساعد نبود به خاطر تغییر شغل رفتم همون مدرسه شهر خودمون سال اول دبیرستان رو خوندم
      سال اول دبیرستان معدلم معدلم بالای ۱۹ شد پدرم هم تو اون یکسال وضعش بهتر شد گفت بیا ببرم مدرسه بهتر رفتیم تبریز غیر انتفاعی امین ثبت نام کنیم ضرفیتشون تکمیل بود بعدش رفتیم نیکان اونم تکمیل بود و چون وسط سال هم رفته بودیم برا ثبت نام گفتن وسط سال هست نمیتونیم
      برگشتم همون شهر خودمون خوندم برای سال سوم رشته ریاضی بودم و سال سوم تشکیل نشد توشهرمون گفتن باید برید شهر همجوار اگه مسخوایید ریاضی بخونید و یا تغییر رشته بدید به تجربی چون آموزش پرورش منطقه بهمون معلم نمیده تعداد ریاضی کنه مجبور شدیم بریم شهر همجوار همون سال اول دبیرستان سه تا از دوستام رفتن تیزهوشان یکیشون از من قویتر بود دوتای دیگه ضعیفتر
      الآن اونیکی قویتره بعد از ۴ سال پشت کنکوری دیگه نتونست تو ایران قبول بشه رفت با پول باباش ترکیه دانشگاه غازی
      اون دوتای دیگه یکیشون پرستاری آزاد رفت سال اول سومی هم رفت حسابداری پیام نور شهر خودمون اونا هر سه تیزهوشان قبول شدن
      منم هستم در خدمتتون در آرزوی کامپیوتر شریف
      تحسین برانگیزه براتون ارزو میکنم موفق باشین
      25 : 32 : 13 : 00

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من منطقه سه بودم،غیر دولتی هم داشتیم و تیزهوشان و دولتی.
      غیر دولتی ها که هیچی(فکر هر چی بودن الا درس،با روحیاتم سازگاری نداشت)
      تیزهوشانشم دقیقا معلم هاش و امکاناتش با مدارس دولتی برابر بودش
      فقط میمونه جو رقابتی که من یادمه بعضی مواقع کلاس قلم چی میرفتیم با اونا چشم تو چشم میشدیم،بعضی معلم های اون موسسه هم که وقتی ما بچه های مدارس عادی هم سر کلاس بودیم میگفتن کنکور مختص بچه های تیز هوشانیه و ....(هیچی دیگه ما بچه ها اومدیم از اون کلاس بیرون)
      هر کی باید خودش بخونه چه ربطی به رقابت داره،خودمم داشتم همیجوری فکر میکردم سال دوازدهم ولی به این فکر افتادم سال یازدهم من با کدوم بچه ها رقابت داشتم که آزمون المپیاد شرکت کردم.
      بابا این ها همش الکیه،نه هوش تاثیر داره و نه مدرسه

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سال سوم دبیرستان که مجبوری رفتیم به یه مدرسه دربداغون چون هیچجا رامون نمیدادن حتی معدلم هم بالا بود ولی وسط سال هیشکی قبول نمیکرد از مدارس بالاتر ثبت نام کنه
      سال سوم کلا تو حاشیه بودم درس اصلا نخوندم از یه طرف ناراحتی که همه دوستام دارن بهترین مدارس میخونن از یه طری هم جو مدرسه کلا فضا بود بچه ها سیگار میکشیدن از اون سن تو مدرسه
      برای پیش دانشگاهی اونایی که خیلی پرت بودن نتونستن قبول بشن از نهایی و تجدید شدن و کلاسمون یکم حالش بهتر شد و منم خوندم و معدلم برگشت به بالای ۱۸ درحالی که سوم ۱۲ شد معدلم:
      معلم ها هم که کلا پرت بودن از درس
      دو سال کنکور دادم با همون دو دوستی که گفتم همون اول رفتن تیزهوشان اونا پشت برای پزشکی از تیزهوشان
      من پشت برای کامپیوتر شریف از بد ترین مدرسه کل شهرستان که اسمش میومد لرزه به جوون معلم ها میافتاد چه برسه دانش آموز
      هر سه مون نتونستیم قبول بشیم با این تفاوت که من واقعا ضعف داشتم و کم میخوندم ولی اونا واقعا میخوندن
      سال سوم رفتیم پیام نور برای فرار از سربازی رشته حسابداری تا کنکور بدیم برای سومین بار
      باز هم کنکور دادیم هیچکدوم قبول نشدیم
      اونا بازم موندن من رفتم سربازی
      الآن یکیشون هموز تو حسابداری پیام نوره اونیکی کلا از کشور رف ترکیه با پول پدرش درس بخونه اونجا
      منم خدمت سربازی تموم شده برگشتم پرقدرت تر از قبل برای هدفم
      اینارو گفتم تا به این نتیجه برسم که هیچوقت فرع رو به اصل ترجیح ندید اصل کاری تو کنکور خود شمایید نه مدرسه
      از همون مدرسه درب داغون من یه نفر تو اون سال پزشکی اردبیل قبول شد
      ویرایش توسط _Joseph_ : 16 آبان 1399 در ساعت 18:07

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو این سالهایی که کنکور دادم هر سال سراسری روزانه برای رشته های مهندسی قبول میشدم اگه میزدم
      ولی موندم فقط برای یه دانشگاه و یه رشته که عاشقشم از همون موقع راهنمایی هم دنبالش کردم و یاد گرفتم تا همین الآن و قد یه لسانس کامپوتر بلدم

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تو این سالهایی که کنکور دادم هر سال سراسری روزانه برای رشته های مهندسی قبول میشدم اگه میزدم
      ولی موندم فقط برای یه دانشگاه و یه رشته که عاشقشم از همون موقع راهنمایی هم دنبالش کردم و یاد گرفتم تا همین الآن و قد یه لسانس کامپوتر بلدم
      خسته نباشی مرد روزگار.

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anni نمایش پست ها
      ما هم مدیرمون میومد نظر میپرسید.. کاملا برعکسش عمل میکرد
      حقیقتا میدونی.. فک کنم رشته های علوم پزشکی(چ تو خود دانشگاه علوم پزشکی چ تو آزاد) دانشکده هاشون پخش و پلاعه..
      مثلا تو رفسنجان..
      پرستاری مامایی تو خیابون پرستار
      بهداشت سر میدون نمیدونم چی(معروفه ب میدون بانک ملی)
      دندون تو بلوار خلیج فارس
      پزشکی خارج از شهر
      پیرا پزشکی هم تا چن سال پیش تو همون پرستاری بود الان جا ب جا شده نمیدونم کجاست..
      دانشکده مرکزی هم بلوار امام علی
      هر دانشکده هم برا خودش کتابخونه مجهز همون رشته ها رو داره.. اینکه کتابای شما تو دانشگاه اصلیه عجیبه برام..
      مگه همه نباید داخل دانشگاه باشن؟!

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      خسته نباشی مرد روزگار.
      سلامت باشی عزیز

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من منطقه سه بودم،غیر دولتی هم داشتیم و تیزهوشان و دولتی.
      غیر دولتی ها که هیچی(فکر هر چی بودن الا درس،با روحیاتم سازگاری نداشت)
      تیزهوشانشم دقیقا معلم هاش و امکاناتش با مدارس دولتی برابر بودش
      فقط میمونه جو رقابتی که من یادمه بعضی مواقع کلاس قلم چی میرفتیم با اونا چشم تو چشم میشدیم،بعضی معلم های اون موسسه هم که وقتی ما بچه های مدارس عادی هم سر کلاس بودیم میگفتن کنکور مختص بچه های تیز هوشانیه و ....(هیچی دیگه ما بچه ها اومدیم از اون کلاس بیرون)
      هر کی باید خودش بخونه چه ربطی به رقابت داره،خودمم داشتم همیجوری فکر میکردم سال دوازدهم ولی به این فکر افتادم سال یازدهم من با کدوم بچه ها رقابت داشتم که آزمون المپیاد شرکت کردم.
      بابا این ها همش الکیه،نه هوش تاثیر داره و نه مدرسه
      به نظرم هوش میتونه تاثیر داشته باشه ولی خیلی خیلی کم اون هم در یادگیری نه در موفقیت کسی که یکم زرنگ باشه یه حرف و مطلب رو شاید همون دفعه اول بفهمه چی به چیه
      ولی اینکه بگیم مدرسه تاثیر داره اصلا اینطوری نیست
      مثل این میمونه که بگی این کتاب یا اون کتاب
      و اینکه تیزهوشان واقعا تیزهوشان است و اونجا نخبه ها قرار گرفتن؟؟ به نظرم این شعار هست اونا هم معمولی هستن ولی تلاش زیادی میکنن

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظرم هوش میتونه تاثیر داشته باشه ولی خیلی خیلی کم اون هم در یادگیری نه در موفقیت کسی که یکم زرنگ باشه یه حرف و مطلب رو شاید همون دفعه اول بفهمه چی به چیه
      ولی اینکه بگیم مدرسه تاثیر داره اصلا اینطوری نیست
      مثل این میمونه که بگی این کتاب یا اون کتاب
      و اینکه تیزهوشان واقعا تیزهوشان است و اونجا نخبه ها قرار گرفتن؟؟ به نظرم این شعار هست اونا هم معمولی هستن ولی تلاش زیادی میکنن
      من پاسخ درمورد هوش رو قبلا گفتم الان ریپلای میکنم

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب موضوع قشنگیه میخوام یه خورده از تجربه هام بگم:
      مدرسه ما دولتی بود،نه اینکه دوست نداشتم مدرسه غیر انتفاعی برم مشکل این بود که توی مدارس ابتدایی اینجا هه نوع کار میکنن الا درس خوندن(خودتون میدونید منظورم چیه)
      هوش چیزی ماورای تصور ماست،بزارین دید منطقی به شما بدم:
      آلبرت انیشتین همونطور که می دونید توی فیزیک و ریاضی نابغه بود ولی همین فرد برای مثال کنکور تجربی شرکت میکرد آیا توی درس زیست هم همینقدر هوش داشت،تو شیمی چی؟!نه اصلا فرض کنیم ایشون فارسی زبان بودن،آیا ایشون جد در جد شاعر و نویسنده بودن که قرابت رو در عرض سه سوت بزنه!
      خود من وقتی دیدم زیستم قویه به خودم میگفتم اخه من عجب بیکاریم که درس میخونم(چون اونموقع توی درس شیمی هم قوی بودم)بعد تازه سال دوازدهم اواسط آبان وقتی آزمون ها شرکت کردم می دیدم ریاضی یا فیزیک یا حتی زیست درصدم زیاد خوب نیست همش به خودم میگفتم توی محاسبات اشتباه کردم و ...(و واقعا نصفش هم توی محاسبات بود توی درس ریاضی،توی کنکور که محاسباتم که داغون بود)ولی مشاورم آخرین جمله ای که توی جلسه حضوری(چون بعدش کرونا و...)به مادرم گفت پسر شما سال بعد میفهمه چه اشتباهی کرده!(دقیقا پنج شش ماه قبل کنکور)
      الان بحث من کلی است خدمت همه عزیزان دل:
      1-اگر پولش رو داری ولی دل جداشدن از وطن رو نداری فکر مهاجرت نیفت(اینو خیلی جدی گفتم شاید الان بگید کدوم آدمی به مهاجرت نه میگه،حرف شما درسته ولی نظر واقعیتون در مورد مهاجرت دقیقا موقعی میفهمید که فقط سه روز وقت دارید تصمیم نهایی بگیرید،میرید توی خیابون یا کوچه نگاه میکنید ،اون روزا همه چی برای شما متفاوته،اون موقع حتی کثیفی های روی دیوار هم برای شما جذاب بنظر میاد،لاقل من اینطور بودم(الانم پشیمون نیستم تازه فهمیدم کار خوبی کردم فکر مهاجرت رو از کلم انداختم بیرون!)
      2-هوشم اگر داشته باشید یا توی محاسباتیه و استدلالیه(ریاضی و فیزیک و مسائل شیمی) یا اینکه مفهوم رو خوب میگیرید(مثلا ادبیات و زیست) یا حفظیات(مثل باقی عمومی ها)،پس شما هر چی باشید(اوتیسمی هم بلانسبت باشی)حتما توی یکیشون یه استعدادی داری(چه کم چه زیاد)ولی توی همه ندارید(مگر اینکه پیامبر باشید!)
      3-تکبر نداشته باشید و به سرمایه های خودتون توجه کنید(نه اینکه به من فلان جا میرسه از الان برای چی درس بخونم و ....)
      درضمن الان توی تایپیک چند ساعت مطالعه دیدم بعضی ها انتقادکردن چرا میخوای بیدار بمونی و ...،فقط در جواب اون دوستان آدم یه چیزی که براش خیلی مهمه شب و روزشم میزاره،برای من توی کنکور اینطوری نیست ولی توی اون المپیاد بود که بد ضربه ای خوردم، اینکاری بعد از این همه شکست(این آخری از همه بدتر)آدم حس میکنه کمرش شکسته از بس بار غم به دوش میکشه.
      پر حرفی و گزاف گویی بنده را با بخشندگیتون ببخشید.
      من پاسخ درمورد هوش رو قبلا گفتم الان ریپلای میکنم

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن