خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 61
    1. Top | #16
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_a نمایش پست ها
      تجربه شخصی من از سمپاد اینه که تو اغلب شهرای منطقه دو که خودم بودم و منطقه سه هیچ سودی نداره جز همون بحث رقابت که اونم میتونه ضرر بزنه از یه سمت با مقایسه کردن مثلا اینکه همکلاسیام چند تاشون دو رقمی بشن تو کنکور و یا تو آزمون کانون یک کشور بشن بیشتر نا امیدت میکنه... اگه برگردم دوره دوم رو میرم نمونه چون خیلیا که از من پایین تر بودن تو فضای اونجا بیشتر رشد کردن و امسالم قبول شدن( و البته از مدارس عادی هم قبول شدن) ولی خب تیزهوشان به من نمیخورد فضاش معلماش هم همون معلمای مدارس دیگه تازه چند تاشون رسما میومدن میگفتن اینجا وقت نیست کنکوری بگم بیاید کلاس خصوصی
      گاهی بعضی مدرسه ها خوب بوده بعضی هاش نه جو خوبی نداشته درکل تاثیر داره مدرسه اما برای بچه های پشت کنکوری این فکر یه سم و مضر واسه همین نباید بابت چیزی در گذشته حسرت بخورن
      25 : 32 : 13 : 00

2. Top | #17
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط la fille نمایش پست ها
      راستش من تاحالا جایی جز تاپیک ثابت قدمان کامنت نذاشتم ،ولی تا عنوان این تاپیکو دیدم و متن رو خوندم دیدم نمیتونم هیچی نگم،بابت همه خشم هایی که فرو بردم و برهه ای که مجبور به خداحافظی با آرزو هام شدم .
      نمیدونم چه جبهه هایی قراره نسبت به این کامنت من گرفته بشه ،ولی من حرفمو میزنم ،امیدوارم کسی که متن اصلی رو خونده کامنت منم بخونه
      ***امیدوارم کسی که توی مدرسه خوب درس خونده اصلا منو جدی نگیره ،چون هرگز نمیفهمه منوهــــرگـــز غم من رو درک نمیکنه***
      عزیزم ،تویی که فکر میکنی مدرسه خوبی نداشتی و خیلی روی درس خوندنت تا حالا تاثیر گذاشته ، و ممکنه نتیجه کنکورت رو هم حتی تحت الشعاع قرار بده
      کاملا درست فکر میکنی ،خیلی تاثیر داره
      مدرسه اتفاقا تاثیرش بیشتر از تصوره ،
      اگه قرار باشه با این چیزا ناامید بشی و دست از تلاش برداری ،بهتره با واقعیت روبرو شی زودتر ،وقتی انقدر ضعیفی که قراره بابت نداشتن مدرسه خوب که نقشی توش نداشتی آرزوهاتو و زندگی ک شبا بهش فکر میکردی رو کنار بذاری ،بهتره که همین امشب بیخیال بشی ،
      تو خیلی ضعیفی رفیق ،
      برو یه تست mbti بده و تایپ شخصیتیت رو بشناس ببین کجاها جز درس میتونی موفق بشی ،برو دنبالش ،یه بوس هم از طرف من بهت
      انقدر مدرسه مهمه که نگو
      اصلا مسیرتو تعیین میکنه ،باید خیلی فرصت طلبی و جاه طلبیت پایین باشه که با وجود مدرسه خوب مسیرتو پیدا نکنی
      یه مثال میزنم برات
      من و دوست صمیمیم از ابتدایی تا کلاس نهم (انتهای مقطع راهنمایی) با هم بودیم خب من درسم خیلی بهتر بود ازش ،اختلافمون خیلی زیاد بود و اون اصلا دنبال درس نبود ، رفت یه مدرسه خیلی خوب ، منم یه مدرسه خیلی معمولی ،مثل همه مدرسه های داغون شهر (تهران هم هستیم) ،اون رتبه ش سه رقمی شد و زیر پونصد ،من انتخاب رشته نکردم امسال
      میدونی چرا؟ چون اون از سال دهم افتاد توی مسیری ک باید بیفته
      از سال دهم فهمید تست چیه
      از سال دهم کتاباشو خرید ،یه دور تستاشو زد ، ولی من سال دهم دنبال نمره های مدرسه بودم اصلا نمیدونستم تست چیه ،به معلمامون میگفتیم تست کهیر میزدن

شد سال اخر ،اون تستاشو برای بار چندم میزد ،من تازه فهمیدم چطوری باید درس خوند
      ببخشید اما به معنای واقعی کلمه جر خوردم
      فهمیدم که چه ظلمی میشه به آدما
      خیلی مثالای اینطوری دارم برات رفیق
      ولی مثالو بیخیال
      فقط بدون مدرسه و امکانات واقعا تاثیر داره
      مصاحبه های اینجارم نخون،جز دوسه تاش ،بقیه بیشتر ناامیدت میکنه ، همون خط اول که طرف مدرسه شو بگه بهم میریزی

ولی اگه عمیقا هدف داشته باشی باید تلاش کنی ،باید همه اون کمبود هارو تنهایی جبران کنی ، باید بجنگی رسما، مطمئن باش میرسی ،نرسیدی کم کاری از تو بوده

•درباره هوش:
      اسم هوشو نیار،میدونی چرا؟ چون هیچ چیزی نمیتونه دقیقا هوش آدما رو بسنجه ،حداقل من سنجه دقیقی ندیدم توی زندگیم ، شاید یه ابزاری ،یه تستی باشه که بتونه هوش ادما رو بسنجه تا حدودی ،ولی دست من و تو بهش نمیرسه . بعلاوه اینکه هوش چیه اصلا؟ بریز دور اینارو ، اختلاف هوش بچه ها اونقدری نیست که روی نتیجه اصلی تاثیر بذاره ،فوقش یکی که توهم آی کیو پایین بهش دست داده مجبور بشه روزی دوساعت از اون یکی متوهم بیشتر درس بخونه
      استثنائاتی هم هست ،مثل کسی که معلولیتی داره
      زندگی بیشترش توهم من و توعه ،تکرار کن "توهمه"
      اولا اینکه سلام دوما اینکه تایه جاهایی با حرفاتون موافقم و اینکه بگم هوش انسان قابل ارتقاست ما دون نوع هوش داریم iq و eq و باید بهتون بگم اینام چیزی نیستن که ادم فکر کنه دیگه تغییر نخواهند کرد اما سال کنکور وقت ارتقاش نیست ، لازمه بهتون بگم منم در سومین سال پشت کنکور بودنم طرز صحیح درس خوندن وتست زدن و مطالعه رو یادگرفتم با اینکه تو یه مدرسه نمونه دولتی بودم ! اصلا هنوز که هنوزه دوستای تیز هوشان من که توی رقابت شدید بودن و خبر داشتم دز جو مدرسشون با من پشت کنکور موندن ، بخدا حتیییی اگه فضای درسی مهیا باشه همه چی عالی باشه اگه خود ادم نخواد بخونه ، نمیخونه

3. Top | #18
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      اصلا و ابدا با نظرتون موافق نيستم من بچه پايين شهرم اونم ته تها همه دوران تحصيل رو تو مدرسه هاي داغون دولتي گذروندم(نمونه قبولي اوردم وشاگرد اول مدرسه بودم ولي يه جرياني شد نتونستم برم) فقط يه سال نمونه دولتي درس خوندم اونم پيش دانشگاهي (شانسي هم بود مدرسه مون تخريب شد و يه سال مارو مهمون كردن اونجا )كه خيلي دير بود اما واقعا امكانات و معلماش فوق العاده بودن و مني كه هميشه در هفته دو ساعت درس نميخوندم اون سال ساعت مطالعم رو هفت هشت ساعت بود و همين پيشرفتم رو هم مديون همون يه سال و تلاش هاي بعدي خودمم .همينو بگم پشتوانه و پول و مدرسه خوب واسه درس خوندن لازمه و گرنه خيلي اذيت ميشي و بايد چند برابر بقيه كه اين امكانات براشون فراهمه تلاش كني الانم اكثر بچه هايي كه من تو علوم پزشكي ميشناسم هم وضعيت مالي خيلي خوبي دارن هم اينكه مدارس خوبي رفتن و فقط يه تعداد معدودي تونستن با تلاش چند برابري با اين افراد رقابت كنن پس واسه ما از اين سخنان انگيزشي نگو داداش دنيا جاي عادلانه اي نبوده و نيست با حقيقت هم بايد رو به رو شد .اگه پشتوانه نداري خودتو واسه يه رقابت نا عادلانه اماده كن و سرويس شدن تو دوره تحصيل بلكه اينده خوبي بسازي
      قطعا ادمی با ذهنیت شما رو نمیتونم چیزی بگم‌
      ممنون بابت نظرتون
      نظرتون محترم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      الان یه خاطره یادم اومد
      سال 97 که 14 هزار شدم همش با خودم فکر می کردم اینایی که قبول میشن حتما هوش و استعداد خاصی دارن و شرایط خاصی براشون از اول دبیرستان و حتی شاید قبل تر فراهم شده.مدرسه ما رقابت زیادی بین بچه ها بود برای نمره های سر کلاسی!کسی توی باغ تست و آزمون نبود واقعا!
      یه نفری رو می شناختم از مدرسه ی فرزانگان خرم آباد.متوجه شدم اینا از همون سال دوم (دهم الان)کتاب تست حل کردن و مرتب آزمون دادن.کلی کتابای عجیب و غریب که خیلی هاش به درد نخور بود!!! یعنی کتابای تستی که سطح پایینی دارن و کنکوری ها نمیرن سمتشون اصلا اینا از اون موقع کار کرده بود تا روال کار دستشون بیاد.سال کنکور ولی کتاب سخت تر حل کرده بودن.بهترین دبیرهای شهر سه چهار سال دبیرشون بودن.یعنی ما کلاس کنکوری می رفتیم دبیرای اونا درسمون می دادن.
      قضیه این نیست که اونا دبیر خوب داشتن و برتر شدن.چون من کنکور 97 درسایی که کلاس کنکور هم رفته بودم به اندازه ی اونا جواب نداده بودم سر کنکور چرا؟ دلیلش رو بعدا فهمیدم
      آیا منی که این درسایی که این دبیرا می دادن رو سر کلاس یاد نمی گرفتم؟پاسخم ایننه که قطعا تمام و کمالشون رو سر همون کلاس یاد می گرفتم چون کاملا حواسم فقط به اونا بود.توی خونه هم همیشه جزواتشون رو کار می کردم.
      دلیلش این بود که من خودم تست کنار اینا حل نمی کردم.آزمون نمی زدم.مرور خوب نداشتم.آزمون می رفتم ولی تحلیل نمی کردم.آزمونام هم روی یه ترازی قفل زده بود تکون نمی خورد.چون اون موقع حس می کردم دارم راه درست رو می رم

وقتی برای کنکور 98 درسنامه ی کتاب کمک درسی ها (مثلا شیمی )رو می خوندم و تست کنارشون کار کردم متوجه شدم که اگه واقعا ما همینا رو خوب بخونیم تستش رو حل کنیم و مرور کافی داشته باشیم هیچ نیازی به کلاس کنکور و دبیر خوب نداریم .با این حال اون سال به خاطر این که می خواستم از فضای کلاس درس دور نشم کلاس شیمی می رفتم و جالبه بگم که تمام نکاتی که سر کلاس گفته می شد رو من بلد بودم چراکه برنامه ی آزمون خیلی جلوتر از کلاس بود.کلا نکات خاصی که من توی کلاس شیمی کنکور دیدم و توی کتاب تست ها نبود شاید 5 صفحه ی دفترچه یادداشت هم نشن
      ما خودمون هستیم که انتخاب می کنیم.می تونستم سال 97 جا بزنم که آقا من فلان مدرسه نبودم فلان سال فلان کتابها رو تست نزدم (در حالی که هم کلاسی هام داشتن این جوری غصه می خوردن که ما پرونده مون بسته شده و هر کاری هم کنیم نمی تونیم کنکور قبول شیم) به خدا دانش آموزی رو می شناختم که هوش واقعـــــــــــا بالایی داشت اما به خاطر همین افکار خودش رو زمین زد (منظورم این نیست که رشته ی دیگه ای رفتن کار اشتباهیه ولی کسی که اینقدر هوش داشته باشه که بتونه زیر صد بشه ولی با این افکار مزاحم بشه 50 هزار یا 60 هزار منطقه نمی دونم چند شد والا ! این یعنی هدر رفتن استعداد )
      جمع بندی این که:اگه مدرسه تون کنکوری پیش نمیره اگه مشاورای برتر و معروف ندارید و فکر می کنید به خاطر داشتن اینا قرار نیست خدایی نکردن موفق بشید که بحثتون کاملا جداست برای این جور افراد هر چه قدر هم توضیح بدی فایده نداره
      مدرسه و جو درسی قطعا تاثیر گذاره در این که فردی قبول شه.اما اینی که قبول بشیم یا نه خودمون انتخاب می کنیم.
      مسیر درست بارها توی انجمن رسم شده.نیازی به صرف هزینه های میلیونی براش مشاوره و کلاس نیست.برید مصاحبه های سال 97 دو رقمی ها رو ببنید.

۹۷ کنکور اولت بود؟
      همیشه اینایی که بعد چندبار کنکور دادن یه رتبه تاپ آوردنو یه جوره دیگه ای دوس داشتم
      خیلی طاقت فرساست مسیرش
      خیلی زیاد
      منم‌ مدرسه شاهد بودم
      نمیدونم تاپ حساب میشه یا نه
      ولی واقعا به خوندن خود ادمه
      ما اکثر بچه هامون که سهمیه ای گردن کلفت بودن
      باز بین اونا کسایی بودن که یکم خوندن با کسایی که هیچی نخوندن
      گروه اول پزشکیا رو پر کردن ، گروه دوم هم پیراها
      باز بدون سهمیه هم داشتیم
      کسایی که خیلی خوندن عالی خوندن معمولی خوندن کم خوندن اصلا نخوندن....
      همه تیپ آدمی دیدم
      همه هم با یه سری معلم آموزش دیدیم
      وشع مالی ها هم اکثرا تو یه سطح بود که حتی بگی از کلاسای بیرون استفاده کردیم مثلا
      چون اونارو هم باز یکسان بودیم
      همش برمیگرده به خود آدم و تمام
      هوش مهمه پول هم مهمه فضایی که توش قرار داری هم مهمه اما تا خودت نخای هیچ کاری برات نمیکنن
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام بجز جو رقابت و ... که مهمه ولی حالا کسی هم که مدرسه دولتی بوده نمیشه به گذشته برگشت و تغییرش داد و نباید الآنو هم بخاطرش نابود کرد بنظرم اون خودباوری خیلی مهمه یکی از آشناهامون تو نمونه دولتی بود رفتیم خونشون، واسه کنکورمیخوند بهش گفتم مدرسه دولتی ها اکثرا میگن شما راحت تر قبول میشین پس چرا ناامیدی؟ اصلا دگرگون شد اون لحظه تاحالا اینو بهش فکر نکرده بود منظورم اینه وقتی به خودشون میگن ما تو مدرسه سمپاد خوندیم یه جور اعتماد به نفس و انگیزه میگیرن بهانه ها رو کنار میزارن و... حالا اونایی هم که دولتی خوندن نزارن بیشتر از این همون مدرسه ( حالا فکر و ذکرش) مانع موفقیتشون بشه درسته سخته ولی میشه فکر کرد که اونم مدرسه ش خوب بوده
      واسه هوش هم خیلی ربط داره میتونین امتحان کنین یه مدت به فرض بگین خیلی باهوش تر شدم میبینین راهکار ها و ایده هایی بیشتری به ذهنتون میرسه یا زودتر راه حلا رو پیدا میک​نین یا تشخیص میدین.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط la fille نمایش پست ها
      راستش من تاحالا جایی جز تاپیک ثابت قدمان کامنت نذاشتم ،ولی تا عنوان این تاپیکو دیدم و متن رو خوندم دیدم نمیتونم هیچی نگم،بابت همه خشم هایی که فرو بردم و برهه ای که مجبور به خداحافظی با آرزو هام شدم .
      نمیدونم چه جبهه هایی قراره نسبت به این کامنت من گرفته بشه ،ولی من حرفمو میزنم ،امیدوارم کسی که متن اصلی رو خونده کامنت منم بخونه
      ***امیدوارم کسی که توی مدرسه خوب درس خونده اصلا منو جدی نگیره ،چون هرگز نمیفهمه منوهــــرگـــز غم من رو درک نمیکنه***
      عزیزم ،تویی که فکر میکنی مدرسه خوبی نداشتی و خیلی روی درس خوندنت تا حالا تاثیر گذاشته ، و ممکنه نتیجه کنکورت رو هم حتی تحت الشعاع قرار بده
      کاملا درست فکر میکنی ،خیلی تاثیر داره
      مدرسه اتفاقا تاثیرش بیشتر از تصوره ،
      اگه قرار باشه با این چیزا ناامید بشی و دست از تلاش برداری ،بهتره با واقعیت روبرو شی زودتر ،وقتی انقدر ضعیفی که قراره بابت نداشتن مدرسه خوب که نقشی توش نداشتی آرزوهاتو و زندگی ک شبا بهش فکر میکردی رو کنار بذاری ،بهتره که همین امشب بیخیال بشی ،
      تو خیلی ضعیفی رفیق ،
      برو یه تست mbti بده و تایپ شخصیتیت رو بشناس ببین کجاها جز درس میتونی موفق بشی ،برو دنبالش ،یه بوس هم از طرف من بهت
      انقدر مدرسه مهمه که نگو
      اصلا مسیرتو تعیین میکنه ،باید خیلی فرصت طلبی و جاه طلبیت پایین باشه که با وجود مدرسه خوب مسیرتو پیدا نکنی
      یه مثال میزنم برات
      من و دوست صمیمیم از ابتدایی تا کلاس نهم (انتهای مقطع راهنمایی) با هم بودیم خب من درسم خیلی بهتر بود ازش ،اختلافمون خیلی زیاد بود و اون اصلا دنبال درس نبود ، رفت یه مدرسه خیلی خوب ، منم یه مدرسه خیلی معمولی ،مثل همه مدرسه های داغون شهر (تهران هم هستیم) ،اون رتبه ش سه رقمی شد و زیر پونصد ،من انتخاب رشته نکردم امسال
      میدونی چرا؟ چون اون از سال دهم افتاد توی مسیری ک باید بیفته
      از سال دهم فهمید تست چیه
      از سال دهم کتاباشو خرید ،یه دور تستاشو زد ، ولی من سال دهم دنبال نمره های مدرسه بودم اصلا نمیدونستم تست چیه ،به معلمامون میگفتیم تست کهیر میزدن

شد سال اخر ،اون تستاشو برای بار چندم میزد ،من تازه فهمیدم چطوری باید درس خوند
      ببخشید اما به معنای واقعی کلمه جر خوردم
      فهمیدم که چه ظلمی میشه به آدما
      خیلی مثالای اینطوری دارم برات رفیق
      ولی مثالو بیخیال
      فقط بدون مدرسه و امکانات واقعا تاثیر داره
      مصاحبه های اینجارم نخون،جز دوسه تاش ،بقیه بیشتر ناامیدت میکنه ، همون خط اول که طرف مدرسه شو بگه بهم میریزی

ولی اگه عمیقا هدف داشته باشی باید تلاش کنی ،باید همه اون کمبود هارو تنهایی جبران کنی ، باید بجنگی رسما، مطمئن باش میرسی ،نرسیدی کم کاری از تو بوده

•درباره هوش:
      اسم هوشو نیار،میدونی چرا؟ چون هیچ چیزی نمیتونه دقیقا هوش آدما رو بسنجه ،حداقل من سنجه دقیقی ندیدم توی زندگیم ، شاید یه ابزاری ،یه تستی باشه که بتونه هوش ادما رو بسنجه تا حدودی ،ولی دست من و تو بهش نمیرسه . بعلاوه اینکه هوش چیه اصلا؟ بریز دور اینارو ، اختلاف هوش بچه ها اونقدری نیست که روی نتیجه اصلی تاثیر بذاره ،فوقش یکی که توهم آی کیو پایین بهش دست داده مجبور بشه روزی دوساعت از اون یکی متوهم بیشتر درس بخونه
      استثنائاتی هم هست ،مثل کسی که معلولیتی داره
      زندگی بیشترش توهم من و توعه ،تکرار کن "توهمه"
      در کل اینکه مدرسه تاثیرگذاره رو قبول دارم... ولی یه جای حرفتون گفتید نباید بابت نداشتن مدرسه خوب که نقشی توش نداشتیم ناراحت باشیم
      یعنی چی نقش نداشتیم ؟ خودم رو مثلا میزنم...من سال پنجم ابتدایی توی یه مدرسه افتضاح و داغون دولتی بودم که کم اهمیت ترین چیز توش درس بود...از همون مدرسه من اینقدر درس خوندم که توی آزمون سمپاد قبول شدم درصورتی که خیلی ها که توی مدارس غیرانتفایی و شاهد بودن و کلی هزینه کردند قبول نشدند...خب من اینجا نقشی نداشتم ؟؟ درسته که پدر من اینقدر پولدار نبود که منو بفرسته به اون مدارس غیرانتفایی که بتونم قبول بشم ازمون سمپاد رو اما من توی همون مدرسه داغون دولتی هم نقش خودم رو درست انجام دادم و مسیر رو به کلی تغییر دادم چون وقتی دوران راهنمایی مدرسه خوبی داشتم این باعث شد توی ازمون ورودی دبیرستان هم قبول بشم
      حرفم اینه بهتره بهانه ها رو کم کنیم ...اونی که توی سمپاد یا نمونه دولتی درس میخونه گناه نکرده و شما هم میتونستید با تلاش جای اونا باشید همون طور که الان میتونید با تلاش مضاعف تاثیر مدرسه خوب نداشتن رو خنثی کنید و بهترینارو برای خودتون بسازید
      امیدوارم موفق و سربلند باشید

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

منظورتون اینه که هر کسی مدرسه تیزهوشان و نمونه باشه قبول میشه و هر کی نباشه نه؟
      من که نمونه بودم چرا 97، چهارده هزار منطقه شدم
      چرا 98 ،6 هزار منطقه شدم
      حالا امسال که قبول شدم به خاطر پایه درسیه مدرسه ام بوده دیگه ؟
      اگه به دنبال عدالتیم که هیچی!!
      کنکوری ها دیگه درس نخونید
      تست نزنید
      یه گوشه بشینید
      منتظر عدالت

حرف من اين نبود برداشت من از نظر ايشون اين بود كه داشتن خيلي ارمانگرايانه نقش مدرسه و امكانات رو تو موفقيت كم جلو ميدادن و تلاش و پشتكار رو عامل اصلي و صد در صدي موفقيت در نظر ميگرفتن من با اين مخالف بودم و دلايلم رو هم گفتم بعله من خودمم كه امكانات و مدرسه خوب در اختيار نداشتم بيخيال نشدم و تلاشمو انجام دادم اما همينو بگم اون امكانات برام فراهم بود الان جاي پرستاري داشتم پزشكي ميخوندم(معلم هاي دبيرستان من همون مسايل كتاب رو توش گير ميكردن تو نمونه معلم ها در حد استاد دانشگاه بودن .هر هفته مشاوره گروهي و امكان مشاور شخصي هم بود .كتاب خونه داشتيم كه دانشگاه الانم نداره من همه دبيرستان اونجا بودم خيلي متفاوت ميشد شرايطم) .خلاصه اگه شرايطتون ايده ال نيست با در نظر گرفتن اين عوامل مهم بايد جاشو با پشتكار بيشتر پر كنيد كه گاهي موفق هم ميشيد اما اين دليل نميشه كه نقش اون عوامل كم رنگ باشه نه يه ادم هايي با تلاش كمتر از شما نتيجه بهتر ميگيرن اين واقعيته .
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حرف من اين نبود برداشت من از نظر ايشون اين بود كه داشتن خيلي ارمانگرايانه نقش مدرسه و امكانات رو تو موفقيت كم جلو ميدادن و تلاش و پشتكار رو عامل اصلي و صد در صدي موفقيت در نظر ميگرفتن من با اين مخالف بودم و دلايلم رو هم گفتم بعله من خودمم كه امكانات و مدرسه خوب در اختيار نداشتم بيخيال نشدم و تلاشمو انجام دادم اما همينو بگم اون امكانات برام فراهم بود الان جاي پرستاري داشتم پزشكي ميخوندم(معلم هاي دبيرستان من همون مسايل كتاب رو توش گير ميكردن تو نمونه معلم ها در حد استاد دانشگاه بودن .هر هفته مشاوره گروهي و امكان مشاور شخصي هم بود .كتاب خونه داشتيم كه دانشگاه الانم نداره من همه دبيرستان اونجا بودم خيلي متفاوت ميشد شرايطم) .خلاصه اگه شرايطتون ايده ال نيست با در نظر گرفتن اين عوامل مهم بايد جاشو با پشتكار بيشتر پر كنيد كه گاهي موفق هم ميشيد اما اين دليل نميشه كه نقش اون عوامل كم رنگ باشه نه يه ادم هايي با تلاش كمتر از شما نتيجه بهتر ميگيرن اين واقعيته .

نظرتون محترمه.
      اما اگه تلاش و پیوستگی و سخت کوشی 100 درصد نباشه مطمئنم حداقــــــــــــــــل 95 درصد هست.
      مشاور و کلاس و مدرسه کاتالیزگر می تونن باشن از طرفی می تونن عامل اصلی پسرفت هم باشن

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      امکانات صد درصد تاثیر گذاره ‌. الان فردی هست که سمپادیه یا مدرسه خوب داره میشینه با همون تایم مدرسه یاد میگیره تست میزنه مثلا کسی که قبول نشده باید بره هزارتا درسنامه هم بخونه . اگه طرف کم کاری کرده نمونه یا سمپاد قبول نشده باید جورشو بکشه بالاخره ما هر کم کاری تو زندگی بذاریم یه روزی باید تاوانشو پس بدیم توی این بحث هم همینطوره درس نخوندی قبول نشدی؟! خب باید بیشتر از دیگران تایم بذاری تا بهشون برسی چون زمانی که باید وقت میذاشتی نذاشتی(قابل توجه کسانی که میگن از الان شروع کنم میشه؟). حالا اون بحث جدا که یه شهر امکاناتش کمه که یجورایی جور کسایی رو طرف داره میکشه که اون شهرو دارن نگه میدارن .ولی مدرسه خوب جدا از دبیرا همیشه جو رقابتی خوب هم داره که این فرق نمیکنه کجای ایران باشه
      ویرایش توسط Amirsh23 : 16 آبان 1399 در ساعت 15:37

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      توی نظرات خوندم که چندنفر از بچه ها گفتن اگه یک نفر توی مدرسه های تیزهوشان یا غیره درس نخونده بخاطر کم کاری خودش بوده که در آزمون ورودی قبول نشده

فقط خواستم بگم که تاحالا چندین نفر رو دیدم که توی آزمون ورودی هم قبول شدن ولی بخاطر هزینه ی زیاد این مدارس خانواده هاشون توان پرداخت نداشتن و نتونستن ثبت نام کنن

خیلی وقت ها زندگی سخت تر از اونی هست که فکرش رو میکنیم

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرم تاثیر مدرسه تیزهوشان یا نمونه دولتی که جو درس توش شدید باشه فقط برای سال اول کنکوره، یعنی بین دو نفر که یکی از سمپاده و یکی دیگه از مدرسه عادی، شانس اینکه اون سمپادی سال اول کنکور قبول بشه بیشتره. به خاطر اینکه معمولا سمپادی ها به خاطر جو مدرسه ممکنه بعضی هاشون (اگه اراده داشته باشن) از سال دهم شروع کنن برای کنکور تست زدن و خوندن در صورتی که دانش اموز عادی فقط از سال آخر ممکنه شروع کنه برای خوندن.
      اما اگه سال دومیه که کنکور میدید واقعا تاثیر سمپادی بودن در قبولی و ... صفره و قبول نشدنتون فقط تقصیر تصمیماتیه که میگیرید.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      اگه بخوام رک و راست نظرم رو بگم :

همونطوری که میبینید خیلی از بچه هایی که توی انجمن به عنوان رتبه برتر مصاحبه کردن توی مدارس تیزهوشان بودن
      هرچقدرهم که بیان بگن نه مدرسه ی ما اصلن خوب نبود حرفشون رو باور نکنید !!!!!!!
      چراکه حتی اگه امکانات خوب یا معلم خیلی خوبی هم نداشتن حداقل توی مدرسه جو درس و کنکور و رقابت از همون سالای اول باعث شده خیلی جدی ترپیش برن

هم هوش تاثیر داره و هم مدرسه
      هرکی هم بگه تاثیر نداره دروغ گفته !!!!

ولی خب....هوش یا مدرسه تعیین کننده ی نتیجه نیست و قرار نیست نتیجه ی کنکور رو براساس هوش یا نوع مدرسه مشخص کنن

خودم به عنوان کسی که مدرسه خاص درس نخونده و هوش متوسطی داره (قبلن هم گفتم که معدل سال آخرم 17 شد) این اطمینان رو میدم که اگه درست ومستمر تلاش کنید نتیجه ی خوب گرفتن حتمیه

ولی گاهی لازمه باور کنین ک تیزهوشان هم همچین آش دهن سوزی نیست..
      مدرسه ما پارسال تنها مدرسه شهر بود ک دوازدهمیاش سه روز درهفته تعطیل بودن و مدیریت و هویت و ورزش و اینا رو اصن حتی تو برنامه هم نداشتن.. نتیجش شد 22تا قبولی پزشکی و دندون و دارو.. پیرا پزشکیا رو نشمردم ولی..
      سال ما ک شد.. همه مدارس شهر، چ نمونه و چ عادیا و چ سطح پایین های حاشیه شهر اومدن این کارو کردن.. درحالی ک مدرسه ما تا پنشنبه مجبورمون میکردن بریم و همه اون درسای چرت و چرند رو بریم سرکلاس..
      تهش 22تا قبولی سال قبل، امسال شد 3تا قبولی.. قبولیای بقیه مدارس رو نمیدونم.. ولی با این حجمی ک بچه های ما میخوندن امسال(چیزی ک تو مدرسه مشهود بود، حتی بیشتر از سال قبلیا)، اگه شرایط سال قبل رو برامون فراهم کرده بودن قبولیا خیلی خیلی بیشتر میشد..
      درواقع این نوع مدرسه نیس ک مهمه.. شرایط و ارامش اعصابی ک برا بچه ها فراهم میکنن مهمه..
      مثلا ما مدیرمون امسال ی بار بچه هایی ک سر کلاس نگارش نرفته بودن رو نذاشت برن سر کلاس فیزیک بشینن(عقده فوران میکنه ازش بشخصه هیچوقت نمیبخشمش)
      یا مثلا اول سال کتابای بچه هایی ک شهریه مدرسه رو نداده بودن بهشون نمیداد و اینا..

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

ب مولا منی ک تیزهوشان بودم هم.. معلم شیمی و زیست دوازدهممون همچین آش دهن سوزی نبودن
      معلم شیمیمون هرسوالی ازش میپرسیدی تو کنکور نمیومد و درسطح کتاب درسی نبود و خارج از اهداف کتاب درسی بود و اصلا مال نظام قدیم بود!
      معلم زیستمون هم شاز شرق کتاب میپرسیدی تو غرب کتاب دنبال جواب میگشت برات.. درمورد پیوند بین قند و بازآلی میپرسیدی میومد پیوند فسفودی استر توضیح میداد برات
      و ی چیز دیگه..
      دانشگاتون واقعا کتابخونه نداره؟
      مگه آزاد کجاعه؟

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anni نمایش پست ها
      ب مولا منی ک تیزهوشان بودم هم.. معلم شیمی و زیست دوازدهممون همچین آش دهن سوزی نبودن
      معلم شیمیمون هرسوالی ازش میپرسیدی تو کنکور نمیومد و درسطح کتاب درسی نبود و خارج از اهداف کتاب درسی بود و اصلا مال نظام قدیم بود!
      معلم زیستمون هم شاز شرق کتاب میپرسیدی تو غرب کتاب دنبال جواب میگشت برات.. درمورد پیوند بین قند و بازآلی میپرسیدی میومد پیوند فسفودی استر توضیح میداد برات
      و ی چیز دیگه..
      دانشگاتون واقعا کتابخونه نداره؟
      مگه آزاد کجاعه؟
      تيزهوشان رو نميدونم ولي من يه سال نمونه دولتي مشهد بودم(مصلي نژاد) اصلا يه مدرسه فوق العاده خوبي بود .همه معلماش دست چين شده بودن از بهترين معلم هاي مشهد .مديرشم يه ادم باسواد و توانا و لايق بود كه شبانه روز تلاش ميكرد و خيلي هم خلاق بود.يعني اين ادم يه كارايي ميكرد فقط تو فيلم هاي امريكايي ميديدي .بارها ميومد تو كلاس ها از بچه ها درباره مشكلاتشون و اينكه چه كارهايي بكنه و نظرات ما رو ميپرسيد ما از معلم رياضي شكايت داشتيم كه در سطح بقيه نبود گفت متاسفانه دير به ما گفتن شما مهمان ما هستين و همه ي معلماي به نام رو از دست داديم ولي سال هاي بعد عوضش ميكنم .دانشكده ما يه كتاب خونه داره كه به لحاظ وسعت و امكانات نزديك اون مدرسه هم نيست .اخه دانشكده پزشكي و پرستاريمون جدا از دانشگاه مركزيه كه كتاب خونه مجهزي داره و يه مثال زدم صرفا .ميدوني تو اون مدرسه هدف همه پيشرفت و موفقيت دانش اموز بود اما تو دانشگاه ما فقط دنبال پول دراودن و زدن از هزينه ها هستن و كاملا مشخصه.گاهي اين فيلم ها و امكانات دانشگاه ها ي خوب رو ميبينم واقعا حسرت ميخورم به اين سيستم اموزشي كاش دانشگاه ها خصوصي ميشد ورقابتي اونوقت ازاد با اين پولي كه ميگيره برا موندن تو رقابت خيلي بهتر از اين ميشد.من تو يكي از بهترين شعبه هاي ازاد كشور هستم(مشهد فك كنم دومي باشه) واي به حال اونا كه شهرستان هستن اينجا ما يه دونه فشار سنج و استتسكوپ سالم تو ترم يك برا تمرين نداشتيم همه وسايلش خراب بود .تنها نكته خوبش يه تعداد اساتيد قوي داره ازاد مشهد همونا نعمتن يكم انگيزه برا ادامه ميده و اينكه بيمارستان هاي خوبي تحت اختيار داره .
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

15. Top | #30
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BenKenobi نمایش پست ها
      به نظرم تاثیر مدرسه تیزهوشان یا نمونه دولتی که جو درس توش شدید باشه فقط برای سال اول کنکوره، یعنی بین دو نفر که یکی از سمپاده و یکی دیگه از مدرسه عادی، شانس اینکه اون سمپادی سال اول کنکور قبول بشه بیشتره. به خاطر اینکه معمولا سمپادی ها به خاطر جو مدرسه ممکنه بعضی هاشون (اگه اراده داشته باشن) از سال دهم شروع کنن برای کنکور تست زدن و خوندن در صورتی که دانش اموز عادی فقط از سال آخر ممکنه شروع کنه برای خوندن.
      اما اگه سال دومیه که کنکور میدید واقعا تاثیر سمپادی بودن در قبولی و ... صفره و قبول نشدنتون فقط تقصیر تصمیماتیه که میگیرید.
      جا داره بگم چندین نفر از دوستای من توی مدرسه نمونه دولتی دیگه شهرمون و تیزهوشانش موندن پشت کنکور واقعا من دیدم که ۹۵ درصد کتکور برمیگرده به تلاش آدم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن