خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 74 از 74
    1. Top | #61
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMahya نمایش پست ها
      سلامکیا سن شون بیشتره از 20 هست؟ 24 یا 25 ساله هم داریم؟چه حسی دارید؟ احساس شکست ندارید؟
      سنم از اینی که میگی بیشتر نیست.اما میخوام یه چیزی که تازه فهمیدم بهت بگم.من نسبت به سال اولی که کنکور دادم خیلی تغییر کردم.از لحاظ اخلاقی، مقاومت، تجربه (با این یکی زندگی میکنم اصلا) دیروز دوستم بهم پیام داد بیا بریم دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم.گفتم میخوام کنکور بدم.میدونی اون گفت چی؟!بزار برم تو واتساپ ببینم دقیق گفت چی(اینقدر واسم مهم نبود یادم رفت) گفت: بخدا در نمیایاگه هم در بیای اون رشته ای که میخوای در نمیایاگه اینو واسه کنکور اول بهم میگفت خیلی بهمم میریخت.شاید یک ماه رو مخم بود.اما الان چیالان اصلا مهم نیست.سن یه عدد!!چه فرقی میکنه من ۲۰سالگی برم دانشگاه یا ۲۴ سالگی!؟ اما خیلی فرق میکنه من رشته دلخواهمو برم که میتونم توش پیشرفت کنم یا یه رشته ای که فقط به خاطر سن و مدرک میرم.فامیل ما الان ۲۲سالشه و ترمای آخر روانشناسی آزاد.امسال داره واسه کنکور میخونه!! یعنی اون درسی که تو دانشگاه خونده هیچ.بنظرم بعضی چیزا هر چقدر هم بد باشن، زجر آور باشن، اما باعث میشن رشد کنی.یه چیزی که اذیتم میکنه این قانونایی که آدما واسه خودشون میسازن.این محدودیت های ذهنی.چارچوب های الکی.یه چیز دیگه هم بگم.خودتو با بقیه مقایسه نکن.چون نه تو تویه شرایط اونا بودی و نه اونا شرایط تو رو داشتن
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

2. Top | #62
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها

سنم از اینی که میگی بیشتر نیست.اما میخوام یه چیزی که تازه فهمیدم بهت بگم.من نسبت به سال اولی که کنکور دادم خیلی تغییر کردم.از لحاظ اخلاقی، مقاومت، تجربه (با این یکی زندگی میکنم اصلا) دیروز دوستم بهم پیام داد بیا بریم دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم.گفتم میخوام کنکور بدم.میدونی اون گفت چی؟!بزار برم تو واتساپ ببینم دقیق گفت چی(اینقدر واسم مهم نبود یادم رفت) گفت: بخدا در نمیایاگه هم در بیای اون رشته ای که میخوای در نمیایاگه اینو واسه کنکور اول بهم میگفت خیلی بهمم میریخت.شاید یک ماه رو مخم بود.اما الان چیالان اصلا مهم نیست.سن یه عدد!!چه فرقی میکنه من ۲۰سالگی برم دانشگاه یا ۲۴ سالگی!؟ اما خیلی فرق میکنه من رشته دلخواهمو برم که میتونم توش پیشرفت کنم یا یه رشته ای که فقط به خاطر سن و مدرک میرم.فامیل ما الان ۲۲سالشه و ترمای آخر روانشناسی آزاد.امسال داره واسه کنکور میخونه!! یعنی اون درسی که تو دانشگاه خونده هیچ.بنظرم بعضی چیزا هر چقدر هم بد باشن، زجر آور باشن، اما باعث میشن رشد کنی.یه چیزی که اذیتم میکنه این قانونایی که آدما واسه خودشون میسازن.این محدودیت های ذهنی.چارچوب های الکی.یه چیز دیگه هم بگم.خودتو با بقیه مقایسه نکن.چون نه تو تویه شرایط اونا بودی و نه اونا شرایط تو رو داشتن
      اینجاش که میگی چه فرقی میکنه 20 سالگی بری یا 24 , کاملا درسته البته خب یه مزایایی هم داره و اینکه باید حواست باشه ریشه اینکه زمان رسیدن به هدف برات مهم نباشه اهمال کاری نباشه و راحت طلبی...انگار اگه دو سال پیرتر باشی دیگه مغزت کار نمیکنه یا موهات سفید شدن.
      ما یه اشنا داشتیم که بعد سالها دوری از درس و کتاب پزشکی اورد, حدس میزنید چند سالش بود؟؟ 48 سال. پسرش چون کنکوری بود اون کتاباش رو دیده بود و به سرش زده بود که کنکور بده و پزشکی قبول شد جالب اینحاست پسرش قبول نشد خودم یاد این ماجرا میوفتم برگ هام خزان میشه...ماجراش تا مدت ها توی شهر دهن به دهن میشد تازه تلویزیون محلی هم باهاش مصاحبه کرد
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .
      ویرایش توسط DrDark13 : 05 دی 1399 در ساعت 21:10

3. Top | #63
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      چقدر جملاتت بوی حسرت و کینه میده از اطرافیان شاید همین عقده دیده شدن باعث شد به اعتماد این همه ادم ضربه بزنی
      چ اسیبی داداش خداوکیلی؟ ادمی ک با اینا اسیب میبینه حقشه اسیب ببینه...
      ی توصیه: همه ی حرفا چ تو مجازی چ واقعیت 50 50 در نظر بگیر دروغ و راستشو، بخدا اون موقع طعم زندگیو میچشی...
      بهنود تو لیست دوستای من بود اولین نفری ک بهش تبریک گفتم ولی خدایی اصن برام مهم نیس ک فیک بوده همه چی ...

ر.ا : 20 سالمه احساس شکست؟ اصلا... خدایی نمیدونم دقیق از کی شروع شد ولی همین چن سال اخیره زندگیم این طور شدم حتی سخت ترین شرایط توی بعدای دیگ زندگی باعث نمیشه بیخیال چیزای ک میخوام بشم اصن سختیش وقتی به ماکزیمم برسه مثلا وقتی مقایسه میکنم که 90 درصد مردم تو این شرایط بودن نابود میشدن رو میسنجم احساس میکنم سختی و شرایط دشوار همیشه منو قوی تر کرده و قوی تر هم میکنه استانه تحمل زندگیم نسبت ب بقیه 5 یا 7 برابره تموم اعتماد ب نفسمم از همین دارم ک از شرایط خیلی سخت خوب تونستم گلیم خودمو از آب بکشم بیرون ... سختی باعث میشه خیلی عملکردت و اراده ت بهتر بشه ب شرطی که ب دید قدرت نگاش کنی...

4. Top | #64
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها

خوبی کنکور بعداز ۲۰ سالگی دقیقا همینه که میگی
      میفهمی خیلی چیزا دیگه مهم نیس و رسیدن مهمه
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #65
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوشیزه جان سن هیچی مهم نیست
      برو دنبال ارزو هات
      بجنگ ...

6. Top | #66
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برید در مورد جک ما مطالعه کنید......
      کارآفرین چینی که چقدر تلاش کرده شکست خورده و به نتیجه رسیده......
      تلاش تا پیروزی.......
      یا الله/توکل بر خودت

7. Top | #67
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

چرا سن رو این قدر مهمش کردید؟
      امسال بودن افرادی که دهه شصتی بودن و رشته های تاپ قبول شده بودن!!
      تا کی قراره اجازه بدیم مردم برامون تصمیم بگیرن و از ترس این که قضاوت بشیم مسیر مستقیم زندگی مون رو کج کنیم؟؟؟:troll (9):
      دقیقا
      بابا بخدا بچه هایی که سنشون بیشتر از ماست هم خیلی بیشتر بهشون یشه اعتماد کرد هم خیلی بهشون احترام میذاریم و هم بسیار دیدشون نسبت به رشته و دانشگاه بازه و نظراتشون واقعا درجه یکه
      جدای از همه اینا وقتی میبینیمشون میگیم عجب اراده ای داشتن و همیشه دید تحسین پشتشونه !
      حتی یک هزارم درصد دید منفی ای نسبت یه هیچکدوم پشت کنکوری ها نیست

8. Top | #68
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چنان نشسته كوه
      در كمين اين غروب تنگ
      كه راه
      بسته مينمايدت
      زمان بيكرانه را تو با شمار گام عمر ما مسنج
      به پاي او دمي است اين درنگ درد و رنج
      بسان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند
      رونده باش
      اميد هيچ معجزي ز مرده نيست
      زنده باش

9. Top | #69
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من 27 سالمه ولی یچیزی بگم تجربه خودمه و تقریبا همه قبول دارن اینو از زبون خیلیا هم شنیدم
      ببین وقتی 17 سالته فک میکنی 27 سالگی هووووو کجا مونده و چه چیزایی میاد تو ذهنت ولی وقتی 27 سالت میشه یا حتی بالاتر میبینی که خبر خاصی هم نبوده بابا قرار نیست اتفاق خاصی بیفته و دیر بشه یا هر چیز دیگه واسه من 27 ساله هم 40 سالگی این حس رو داره ولی وقتی 40 سالم بشه تجربه هام فقط خیلی بیشتر شده اون خود درونیت همیشه همون میمونه با یکم بالا پایین شدن

واسه من فقط سن شما این حسن رو داره که زودتر به چیزایی که میخوام برسم و بیشتر میتونم ازین بازه سنی استفاده کنم همین هیچوقت دیر نیست نگران نباش

پ.ن: والا بلا بخدا تو رشته های پزشکی دندون دارو خبری نیست اگر نیمچه علاقه ای به هر چیز دیگه ای دارین جز اون سه رشته و قبول شدین برین همون سمت بخدا من کلی ادم سراغ دارم کلییییییی بچه های پزشکی که به غلط کردن افتادن و قید تخصص خوندن رو زدن یا دچار روزمرگی شدن این رشته ها درامد ایمن میده ولی الان با خیلی کارا میشه همون درامد رو داشت با یادگیری مهارت به راحتی درامد فوق العاده ای میشه دراورد باور کنید اونقدر خبری خاصی تو این رشته ها نیست اگر چند ساله پشت کنکور موندین توصیه ام اینه که امسال هرچی قبول شدین برید اون سه رشته دیگه مثل اوایل نیست میتونید تحقیق کنید
      ویرایش توسط mohammad_kh199 : 12 دی 1399 در ساعت 20:40

10. Top | #70
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من 21 سالمه بعد از سه سال کنکور دادن تونستم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم. سال سوم که بعد از یک ترم آزاد خوندن دیدم چقدر وقتم داره تلف میشه و پول و عمرم رو دارم الکی توی آزاد هدر میدم رفتم و از بهمن دوباره جوری خوندم که انگار هیچ چاره ای جز قبول شدن نداشتم و خدا رو شکر هم قبول شدم دانشگاه فرهنگیان و درامد دومم هم راه انداختم ایشالا درسم تموم بشه درامد سوم هم راه میندازم برای خودم! الانم خدا رو شکر بچه های دانشجو معلم 3500 حکمشون میشه و برای 1400 کسری هاشون هم ایشالا کمتر میشه اگه کنارش درامد های دوم و سوم هم داشته باشید میتونید از یه پزشک هم بالاتر درامد داشته باشید با کار خیلی کمتر! و بنظرم جذاب تر با توجه به شیوه تدریستون
      ویرایش توسط BeautifulDreams : 12 دی 1399 در ساعت 20:46

11. Top | #71
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BeautifulDreams نمایش پست ها
      من 21 سالمه بعد از سه سال کنکور دادن تونستم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم. سال سوم که بعد از یک ترم آزاد خوندن دیدم چقدر وقتم داره تلف میشه و پول و عمرم رو دارم الکی توی آزاد هدر میدم رفتم و از بهمن دوباره جوری خوندم که انگار هیچ چاره ای جز قبول شدن نداشتم و خدا رو شکر هم قبول شدم دانشگاه فرهنگیان و درامد دومم هم راه انداختم ایشالا درسم تموم بشه درامد سوم هم راه میندازم برای خودم! الانم خدا رو شکر بچه های دانشجو معلم 3500 حکمشون میشه و برای 1400 کسری هاشون هم ایشالا کمتر میشه اگه کنارش درامد های دوم و سوم هم داشته باشید میتونید از یه پزشک هم بالاتر درامد داشته باشید با کار خیلی کمتر! و بنظرم جذاب تر با توجه به شیوه تدریستون
      تجربی

تجربی بودین یاانسانی؟امسال قبول شدین؟
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

12. Top | #72
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      تجربی

تجربی بودین یاانسانی؟امسال قبول شدین؟
      رشته انسانی بودم امسال کنکور زبان دادم و آموزش زبان فرهنگیان قبول شدم

13. Top | #73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.خب من نمیشه گفت پشت کنکور بودم این چند سال.چون اصلا تو خط درس نبودم بخاطر شرایط زندگیم و این اولین کنکورمه و هدفم پرستاریه.حس بدی ندارم.چون معتقدم اگر ۱۸سالگی میرفتم دانشگاه خیلی خام بودم و ممکن بود مسیراییو برم که جبران ناپذیر باشن.در دانشگاه نرفتنم خواست خدارو میبینم و بس.نمیدونم این خوبه یا نه ولی خب فامیل ما زیاد دنبال درس نیستن و همه زدن تو کار آزاد و ماشالله وضعا توپ.میخوام بگم اطراف من خبری از چندسال خوندنو پزشکی و پرستاری و این جور چیزا نیس.به نظرم اگه کسی دنبال پولِ پزشکیو بقیس میتونه تو کار آزاد بهترین درامدو داشته باشه ولی اگه کسی دنبال علاقس به هیچ عنوان پس نکشه حتی اگه ۱۰۰سالشه.خود من فقط فقط به پرستاری علاقه دارم یعنی وقتی بش فک میکنم میبینم با پرستاری میتونم آخرتمو بیمه کنم اصلا حالی دیگه میشم.فقط جنبه معنویش برام مهمه و بس.کلیم برنامه دارم برا بعد فارغالتحصیلیم حتی اگه شده آزاد میخونم ولی میخوام به اون هدفم برسم❤پس به دور از حرف مردم و حاشیه وسن و ...برید دنبال اون چیزی که ته قلبتون صداش میزنه
      ویرایش توسط Atefeh75 : 13 دی 1399 در ساعت 21:25

14. Top | #74
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      من 3 روز دیگه بیست ساله میشم و امسال برای بار دوم کنکور میدم اولین کنکورم 98 بود و تونستم دارو پردیس قبول شم اما بعدا پشیمون شدم و امسال انصراف دادم تا دوباره برای آرزوم که دندون پزشکی هست تلاش کنم.از نظر من شکست تلاش نکردن برای آرزوم هستش

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن