خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 153
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post [فوری] برنامه دوپینگ کنکور تا عید + 40 مرحله آزمون (1400)

سلام خدمت تمامی عزیزان
      اول از همه از عنوانی که انتخاب کردم معذرت میخوام...شاید جنبه تبلیغاتی داشته باشه ولی مجبور بودم این طور عنوان رو انتخاب کنم تا افراد بیشتری از این طرح خیر استفاده کنند.

در این طرح با بررسی شرایط مختلف اومدم دانش آموزان رو به 3 دسته عمده تقسیم کردم:
      1. دانش آموزانی که با برنامه آزمون جلو رفتند و تا به این جای کار نتیجه و تراز دلخواه شون (تراز لااقل بالای 6000 ) رو گرفتند.
      2. دانش آموزانی که با برنامه آزمون جلو رفتند ولی نتیجه خوبی نگرفتند و امیدشون رو از دست دادند تقریبا.
      3. دانش آموزانی که اصلا با برنامه خاصی پیش نرفتند و تقریبا استارت جدی هم برای کنکور 1400 نزدند.

خب ، الان با دانش آموزان دسته اول و اون دوستانی که مسیرشون مشخص بوده از قبل یا مشاور دارن خداحافظی می کنم و براشون آرزوی موفقیت دارم، خدافظتون باشه.

اما برسیم به داوطلبان دسته 2 و 3
      داوطلبین این دو دسته عمدتا جزو نفراتی هستند که یا با برنامه آزمون نمیتونن پیش روی کنن و یا هنوز شروع جدی نداشتند و نیاز به یک برنامه مناسب برای مطالعه و اتمام دروس دارند.

کلیت برنامه دوپینگ:
      برنامه دوپینگ کنکور یک برنامه با قابلیت شخصی سازی هست که تقریبا میشه گفت با یک بودجه بندی معقول و مناسب سعی شده در عرض 160 روز مطالعه و تست زنی 90 درصد مطالب تمامی دروس کنکور مطالعه ، تست زنی ، خلاصه نویسی و بار ها مرور بشه و به صورت پیوسته آزمون داده بشه تا فراموش نشن.

سوالات رایج شما از این طرح: (شناخت کلی طرح با طرح سوال و جواب)

1. هر درس در برنامه دوپینگ به چه شکل مطالعه میشه؟!
      درس ادبیات: با 2 رویکرد متفاوت یکی مبحثی و دیگری درس به درس
      درس عربی: با 2 رویکرد درس به درس و مبحثی (در این درس از کلاس استاد فلاح برای مباحث فعل ، اسم ، ترکیب و از تدریس واعظی برای بحث ترجمه استفاده شده)
      درس دینی: درس به درس و برای مرور تست پوششی مروری
      درس زبان: شاید کم لطفی در حق این درس حس بشه ولی تا پایان عید داخل برنامه تمامی لغات زبان دهم / یازدهم / دوازدهم بسته میشن
      درس ریاضی: تمامی مباحث مطالعه + تست زنی + بارها مرور با تست پوششی و تست های کنکور انجام میشه (به جز = هندسه 1 و 2 یا همون هندسه پایه و مقاطع مخروطی)
      درس فیزیک: تمامی مباحث مطالعه + تست زنی انجام میشه + بارها مرور
      درس شیمی: کل فصول شیمی در این طرح تا عید بسته میشه
      نکته مهم: برای درس شیمی ما تا آخر مسیر که شیمی قاطع و کامل بسته بشه اینطور پیش میریم:
      ماه اول درسنامه از مبتکران میخونید و تست سخت آموزشی از آی کیو میزنید. (به هیچ عنوان سراغ تست های مبتکران نمیرید! یا اگر رفتید تست های vit رو حل کنید!) در همین ماه متن کتاب هم طبق درسنامه مبتکران روخوانی میشه!
      ماه دوم متن کتاب درسی دقیق مطالعه میشه و بعدا همه تست های مبتکران (واجب یا دوجلدی ولی واجب برای پایه خیلی بهتره!!) شخم زده میشه
      در اصل برای یک فصل یک ماه درسنامه و تست آموزشی میزنید و ماه بعد تست سرعتی و تحلیل جامع تر و دقیق تر متن کتاب این طوری تا بیاید یک دور شیمی رو ببندین هر فصل رو 2 بار با دقت وحشیانه زیاد بستین! و بعد وارد مرور بعدی میشین که اونم نسخه خوبی واستون پیچیدم!
      درس زیست: در این درس به صورت فصل به فصل جلو رفتیم. (برای دوستانی که ضعیف هستند توصیه می کنم خارج از تایم برنامه یک کلاس زیست هم شرکت کنند ، پیشنهاد هم حنیف عظیمی هست) + بارها مرور

2. ساختار کلی این برنامه به چه شکل هستش؟!
      برنامه ما به این شکل هست:
      هر یک ماهی میشه = یک فاز (فاز الف ، ب ، پ ، ت و ...)
      هر یک فازی شامل 10 تا پلن هست (پلن 1 و 2 و 3 و 4 و ...)
      هر پلنی شامل 3 روز مطالعه خالص هست
      هر روزی حاوی 11 ساعت مطالعه خالص هست که میتونید در کنارش خارج از برنامه ، یک الی سه کلاس هم بگذارید ولی بیشتر از 3 کلاس توصیه نمیشه به هیچ عنوان (پیشنهاد ما: کلاس عربی فلاح ، زبان زینعلی و زیست حنیف)

3. پس آزمونا چین؟
      بعد از اتمام هر پلن یک آزمون از قلم چی ها یا هر آزمون دیگه ای که سال های گذشته برگزار شده هم داخل فایل 10 آزمون همان فاز قرار گرفته که باید نصف روز بزنید و نصف روز تحلیل کنید. (این آزمون ها لزوما از بودجه برنامه نیستن ! ممکنه عقب تر باشن برای مرور مباحث قبل تر یا حتی خیلی جلو تر باشن برای آشنا شدن با هر سبک تستی)

یعنی فاز الف حاوی 10 پلن 3 روزه هست که بین این پلن ها 10 مینی آزمون هم میزنید یعنی هر فازی از برنامه 40 روز طول میکشه
      به این شکل:
      فاز الف پلن شماره 1
      آزمون شماره 1 از فایل 10 آزمون
      فاز الف پلن شماره 2
      و ...
      این وسط انقدر آزمون میزنید که سیر بشید از هر چی آزمونه

ولی بازم اگر میخواید آزمون موسسه ای شرکت کنید برای تفریح و خوشگذرونی میتونید دو آزمون در ماه هم مثلا قلم چی بدین (ولی محوریت عملکردتون روی برنامه و آزمون های میان پِلَنی برنامه است)

4. من به شدت وسواسیم و یه جورایی سرعتم پایینه در مطالعه برنامه شما پیش روی تندی نداره؟!

لطفا برنامه رو زود قضاوت نکنید...

تا حالا خیلی اتفاق افتاده که بچه ها برنامه رو کامل ندیده میان یه سری نظرات نادرست در موردش میدن به ما:
      مثلا یه نفر ندیده بود که ما چندین مرتبه برگشتیم به فصل فلان فیزیک و دوباره ترمیمش کردیم و حسابی تست ازش گذاشتیم داخل برنامه! فقط ماه اول رو دیده بود و اومده بود می گقت: "برو بابا! این دیگه چه سمی بود! آخه چجوری توی 12 ساعت یه فصل فیزیک رو تموم کنم؟! برو بابا این برنامه یک ریال هم ارزش نداره!"
      ولی وقتی رسیده بود ماه های بعدی دیده بود که همون فصل شاید 3 الی 4 بار دیگه مرور و ترمیم شده !

ما دو دانش آموز داریم:
      نفر اول: برای حرکت شناسی میاد و همون اول سال 50 ساعت وقت میگذاره! و دیگه ولش میکنه به امون خدا تا برسه به جمع بندیا! (البته چاره ای هم نداره! چون اگه بخواد بازم وقت بگذاره و مرور کنه نمیتونه فصل های بعدی رو 50 ساعته بخونه و وقت کم میاره!)
      نفر دوم: میاد ماه اول 10 ساعت میده به حرکت شناسی و بقیه فصلا رو هم در کنارش کار میکنه / ماه دوم دوباره مرورش میکنه و با تست ترمیم میکنه فصل رو / ماه سوم بازم مرور و تست و ...
      نتیجه ای که نفر اول میگیره اینه کارنامه کنکورش: 20 درصد به زور فیزیک
      اما نتیجه ای که نفر دوم میگیره اینه: 80 درصد فیزیک!
      کنکور زیاد درس خوندن نیست!
      درست و زیاد درس خوندنه!

5. تعداد 10 آزمون برای 30 روز مطالعه زیاد نیست؟ من سطحم خیلی پایینه و مطمئن نیستم بتونم از پسش بر بیام!
      این تعداد آزمون قبول می کنیم که زیاده
      ولی این نکته رو هم دقت کنید که آزمون زدن به این معنا نیست که شما تمامی مباحث رو مطالعه کرده باشین و بیاید آزمون بزنید! اتفاقا برعکس، خیلی از تستای کنکور سرجلسه باید رها بشن (حالا یا نخوندین یا شک دارین یا ...) و در کنار این موضوع ، نکته کار این هست که برنامه قابلیت شخصی سازی داره و میتونید تعداد آزمون ها رو کمتر کنید و در عوض تایم جبرانی برای کلاس هایی که شرکت می کنید یا مطالعه دروس برای مدرسه و ... قرار بدین.

6. مدرسه مهمه سال کنکور؟!به هیچ عنوان!

7. روش مطالعه هر درس رو توضیح میدین؟
      روش مطالعه هر درس برای هر فردی خاص خودش هست و شما باید روش های خودتون رو پیدا میکردین تا الان ولی بطور کلی روش مطالعه هر درس دقیقا در روند مطالعاتیش در برنامه مون گنجونده شده
      دقیقا برنامه هر فردی هم خاص خودش هست و این برنامه هم نیاز داره برخی بخش هاش رو شخصی کنید متناسب با سرعت مطالعاتی و منابع خودتون و ...

فقط یه روش خیلی خوب واسه زیست میگم که خیلیا نتیجه ازش گرفتن استفاده کنید.

روش مطالعه زیست (خودمونی) :

اول از همه باید روی مطالب پایه ای مثل سلول و بافت و ... مسلط بشی (پیشنهادم به نظام جدیدا اینه 3 فصل اول زیست دوم نظام قدیم رو از روی پی دی اف مطالعه اش کنن! خیلی کمک میکنه!)

بعدا باید شروع کنی به مطالعه متن کتاب دهم (دوازدهم رو به موازات دهم جلو میبری و دهم که تموم شد میری سراغ یازدهم یا هر مدل دیگه ای فرق نمیکنه) ، فصل به فصل جلو می بری ،

اول متن کتاب ، بعدا متن جزوه عمارلو ، بعدا تست جزوه عمارلو از همون مبحث میزنی اما با تایمر، در مرحله تست زنی هر تست که از جزوه میزنی کرنومتر میزنی و تایمی که اون تست طول کشید تا به جواب برسی رو یادداشت می کنی کنار همون تست ، این تایم رفته رفته باید پایین بیاد .. بعد از زدن تست های اون مبحث جوابت رو با کلیدش چک میکنی ، اگه درست باشه که هیچ ، اگه غلط زده باشی باید همون مبحثی که تستشو اشتباه زدی همون موقع دوباره از جزوه بخونی و اگر نیاز شد متن کتابم کنارت باشه نکته شو حاشیه نویسی کنی کنار همون مبحث و سرفصل از کتاب درسی .. حالا فرض کن تست بعدی رو هم اشتباه زده باشی ولی اون تست از همون بحثی باشه که الان مطالعه اش کردی، در این صورت این تست علامت دار میشه برای مرور دی ماه و فروردین .. دی ماه وقتی جزوه رو باز می کنی که مرور کنی بعد از مرور سریع متن جزوه میری سراغ تستای علامت زده ات ، این قضیه برای کتاب درسی هم صدق میکنه و حاشیه نویسی ها همراه با مرور شکل ها و متن کتاب مرور میشه ..

متن کتاب و جزوه و تستِ جزوه که تموم شد میری سراغ تستای نشرالگو (نسل جدید ، باید فصل به فصل تستاشونو بزنی)

تستای نشر الگو رو با توجه به زمانی که داری گزینشی یا کلی میزنی،
      گزینشی برای کسی که مثلا 4 روز مونده به تاریخ آزمون این هفته اش و دیگه وقت بیشتری نداره ، پس تستای ضریب 3 یا حتی 4 رو میزنه (این واسه کسی که برنامه دوپینگ رو اجرا میکنه هم صادقه تستای زوج رو بزن اول کار!)
      تستای نشر الگو به همون روند تستای عمارلو زده میشن (کرنومتر زدن .. تحلیل .. علامت دار کردن )

چرا تو این مرحله کرنومتر برای هر تست زده میشه و تایم کنار تست یادداشت میشه؟
      این قضیه مغز رو عادت میده که علاوه بر افزایش دقت و عملکرد بهتر در به جواب رسیدن ، در زمان کوتاه تری هم به پاسخ برسه و وقتی وارد آزمون زدن شدی "تایم کم" که معضل جدید برای 80 درصد بچه ها میشه برای تو عادی باشه ..

پنج شنبه قبل آزمونت ، یا اگه آزمون نمیری جمعه همون هفته باید تستایی از نشر الگو که از اون فصل هنوز نزدی رو به صورت تایم دار آزمونی از خودت بگیری، یعنی مثلا 40 یا 50 تا تست در مدت زمان 40 دقیقه میزنی ، بعدش تحلیل میکنی، اما این بار تستایی که غلط زدی نمیری مرور کنی مبحثش رو ، این بار میای نکته اون تست رو داخل دفتر 200 برگ نکات زیستت یادداشت می کنی ولی این تستا دیگه لازم نیست علامت دار بشن چرا؟ چون نکته اون تست رو واسه مرور یادداشت کردی و دیگه اون تست میسوزه با مرور شدن نکته اش و نیازی به زده شدن دوباره نداره.. ، این دفتر تایم دی و بهمن و فروردین و جمع بندی خرداد به فریادت میرسه.. میای 3 4 5 بار مرورش میکنی در تایم های مرور و جمع بندی ..

این مراحل فصل به فصل جلو میره تا که برسی به آزمونای جامع ، یا آزمون هایی که اومدن مثلا 4 تا فصل از دهم رو ازت خواستن، تو این آزمونا میای تست جامع میزنی ، آزمون از منتا میسازی (یا دانلود میکنی از کانال هایی که تست قرار میدن) از اون 4 فصل و میزنی و این تستا اگر غلط زده شدن نکاتشون میره داخل همون دفتر 200 برگ ..

برای آزمونای جامع و کلی که مثلا کل پایه رو آوردن به همین صورت جلو میری ..

ولی تایم بعد از عید آزمون های جامع گسترده تر میشه ، اینجا کارت شدید تر میشه ولی جای نگرانی نیست ، تو 2 یا شایدم 3 تا دفتر 200 برگ نکته ناب از تمام تستایی که تا حالا غلط زدی جهت مرورت داری ، در کنار اینا میای یه کتاب جامع برمیداری و هر هفته از بعد عید 3 الی 4 تا آزمون جامع به حالت کنکور میزنی تحلیل میکنی و نکته نویسی میکنی و دفتر نکات رو مرور میکنی (این حالت به شرطی اجرایی میشه که تا اسفند سعی کنی پایه رو بسته باشی و از دوازدهم نهایت 2 یا 3 تا فصل باقی گذاشته باشی در غیر این صورت بدیهی هست که نمیتونی به این زودی ها جامع کنکوری بزنی و خب فصل به فصل باید بری جلو تا به یه نقطه خوب برسی و بعد جامع زدن شروع کنی)

8. اومدیم و این برنامه رو اجرا کردیم و عقب افتادیم ازش ... تایم جبرانی داره؟
      بله! اگر عقب افتادین هر به 3 روز میتونید روز 4 ام که آزمونه رو کنسل کنید و بشینید جبرانش کنید...هر چقدر که جبرانی تون بیشتر باشه طبیعتا تعداد آزمون و تست تون میاد پایین و بازدهی برنامه هم پایین تر

9. این برنامه تا عیده ؟ بعدش چی؟
      فعلا این 160 روز رو اجرا کنید تا بعدشم بگم. (اون دیگه میشه جمع بندی)

10. من از این برنامه خوشم اومده فقط یه سری درسارو خودم میخوام شخصی کنم ، کلاسم میرم و ...
      خوشحالم که خوشت اومده دوست عزیز
      بهترین کار اینه هر درسی که خودت میخوای بخونی رو خارج از تایم برنامه قرارش بدی ولی اگر باز نتونستی و تایم مطالعه ات کم تر از 12 ساعت بود هیچ اشکالی نداره جایگزین کنی ( :

11. من روزی 4 ساعت آزادم میتونم این برنامه رو اجرا کن و نتیجه بگیرم؟
      طبیعتا خیر...

12. این برنامه به درد نظام قدیمی که اومده جدید میخوره؟
      طبیعتا بله.

13. من دانش آموزم ....
      ادامه نده ... اگه مدرسه ات اذیت میکنه یا تایم کمی داره این برنامه به دردت نمیخوره ولی میتونی ازش توی مطالعه یه سری درسا الگو برداری

14. تقریبا چند ساعت بخونم تا برنامه تموم بشه هر روز؟
      11 ساعت مفید...حالا یه نفر 18 ساعت میخونه تا 11 ساعتش مفید باشه ، یه نفرم 12 ساعت میخونه و 11 ساعتش مفیده (بستگی به خودت داره)

15. این برنامه از پیش تنظیم شده است ، من مشاور میگیرم و 10 میلیون میدم بهش تا واسم برنامه اختصاصی خودم رو تنظیم کنه!
      موفق باشی
      فقط یه مطلبم بگم : 90 درصد مشاورین معروف به 200 الی 300 نفر یه برنامه کلی میدن با جزئیات متفاوت (میتونستی جزئیات این برنامه رو طبق خواسته خودت تغییر بدی و ازش رایگان بهره بگیری)

16. منابع کمک درسی که داخل برنامه هست چیاست؟ میشه جایگزین هم کرد؟ من هزینه خرید دوباره کتاب ندارم...

بله میتونی جایگزین کنی

ولی منابع برنامه ایناست:

ادبیات:

مبحثی های نشر الگو (همه رو بگیرید، اگر هم با لغت و تاریخش حال نمی کنید پیشنهادم کتاب تک جلدی لغت تاریخ املای هفت خوانِ خیلی سبزه! تکرار می کنم! هیچ فرقی ندارن اینا با هم فقط فرقشون تعداد تست شونه!)
      میکرو تست جامع ادبیات گاج (درس به درس)

عربی:
      جامع خیلی سبز (غزال موسوی)
      + تنها درسی که دیدن کلاس رو واسش توصیه می کنم! اونم کلاس استاد فلاح !

دینی:
      جامع پایه و دوازدهم سفیرخرد (ویرایش آخرش که تازه اومده در غیر این صورت به درد نمیخوره!)

زبان:
      جامع زبان انگلیسی (کیاسالار)
      + اگه خیلی تکرار میکنم خیلی ضعیف باشین یه کلاسم بنویسید! فرقیم نداره با کی فقط بنویسید و باهاش جلو برید! (پیشنهادم زینعلیه!)

زیست:
      پایه دهم و یازدهم نسل جدید نشر الگو
      پایه دوازدهم کتاب میکرو تست زیست 12هم گاج (آخرین ویرایش!)

شیمی:
      واجب دهم/یازدهم مبتکران
      2 جلدی دوازدهم مبتکران
      جامع آی کیو (آخرین ویرایش که الفتی و قربانیان نوشتن!)

فیزیک:
      دهم یازدهم نشرالگو
      دوازدهم خیلی سبز

ریاضی:
      آموزش و تست: تخته سیاه (آخرین چاپ)
      تست: مهروماه دو جلدی
      داخل برنامه تون هر دو تا رو قرار دادم!

2 تا کتاب جیبی مهروماه » یکی واژگان عربی و یکی واژگان زبان جیبی

عکس منابع:
      21.png

* نکات مهم در مورد سوالات رایج بچه ها (سوالات ارسالی)

درس زبان از برنامه حذف نشده قسمت pr یا مرور دوره ای برنامه رو نگاه کنید
      نوشتیم:
      40 لغت زبان هر روز + کلوز و ریدینگ
      یعنی تا عید فقط گرامر رو نخوندین

نکته به شدت مهم در زیست اینه که شما دوز مرور تون بالا باشه
      حالا شما میاید میگید تایم زیست در برنامه کم نیست ؟
      اگر بیشتر تایم قرار میدادیم برای هر فصل زیست تا عید یک دور هم بسته نمیشد، از طرفی اگر از تایم درس دیگه ای برای زیست هزینه میکردیم قطعا درسای دیگه تون تا عید جمع نمیشد.
      کلا ماهیت زیست اینه که شما وقتی غرق مطالعه اش میشید چه 3 ساعت وقت بدید چه 10 ساعت آخرش متوجه میشید که همون قدری داخل 10 ساعت مطالعه کردین که داخل 3 ساعت خونده بودین
      حالا این مثال رو بخونید تا درست متوجه بشید منظورم رو:
      به یه نفر بگیم بره بشینه 4 ساعت فصل 2 دهم رو تموم کنه ، داخل همون 4 ساعت تموم میکنه ، به یه نفر دیگه هم بگیم 8 ساعت وقت بگذاره بازم داخل همون 8 ساعت تموم میکنه
      از هر دو آزمون میگیریم 2 روز بعد
      درصدا این شکلیه:
      نفر اول که 4 ساعت خونده بود: 40 درصد میزنه
      نفر دوم که 8 ساعت خونده بود: 60 درصد میزنه
      اما نفر دوم دیگه نمیتونه برگرده و مرور کنه ، نفر اول بار ها مرور و ترمیم میکنه فصل رو
      2 ماه بعد از همون دو نفر آزمون میگیریم:
      نفر اول با 3 دور مرور بیشتر:: 80 میزنه
      نفر دوم با همون اطلاعات قبلی:: 40 میزنه
      پس لطفا بهانه نیارید
      ما گفتیم که کسانی که زیست هیچی سر در نمیارن (یعنی حتی نمیدونه طرف سلول چیه!) و یا اونایی که تغییر رشته ای بودن در کنار این برنامه یه کلاس هم بنویسن شرکت کنند.

اون دسته از بچه هایی که خودشون رو غرق کلاس ، کتاب و منابع مختلف کردن

دقت کنند:
      شما به هیچ عنوان نمیتونید این برنامه رو برسونید
      مثلا طرف واسه هر 8 تا درسش کلاس نوشته
      بعد میاد اعتراض میکنه
      میگه: من نهایت در روز 2 ساعت واسه خودم وقت باقی دارم و میخوام برنامه شما رو اجرا کنم!
      این عزیزان
      اولا مطمئن باشن که امسال موفق نمیشن
      ثانیا این مطلب رو هم بدونید: که نه کتاب نه کلاس نه مشاور نه هیچ برنامه ای نمیتونه شما رو از این وضعیت نجات بده
      خیلی جالب بود
      پارسال قرار شد برای یکی از دوستان برنامه بنویسم
      روز اول که اومد گفت واسه زیست کلاس این استاد رو میرم ، واسه فیزیک این ... واسه شیمی این .... واسه ... (کلا همه درس ها رو کلاس رفته بود) و در ضمن پنج شنبه جمعه هام بیرونم ، آهان شنبه و چهارشنبه هم باشگاهم و در ضمن سه شنبه هام با دوستام قرار داریم! مدرسه هم که سر جای خودش باقیه
      وقتی نگاه کردم فقط 3 الی 4 ساعت از هر روزش خالی بود ، بهش گفتم: ببین این 3 الی 4 ساعت برنامه ای نداری؟
      گفت چطور؟
      گفتم شما خودتون برنامه ریزی یک هفته تون رو از قبل انجام دادی ، واسه اون 3 4 ساعت برنامه میخوای
      الانم نصف شما ها همین طورید
      رفتید خودتونو غرق کانالای منابع و ... کردین و انتظار دارید اینا واستون معجزه کنند پس لطفا کسی که خودش برنامه خودش رو از قبل چیده انتظار نداشته باشه ما بتونیم کمکش کنیم

سوالات مشاوره ای مهم شما از این طرح: (ارسالی شما)
      *حتما بخونید*

با مطالعه مطابق این برنامه تضمین میدین رتبه بشم؟
      مو به مو کل برنامه رو اجرا کنید 100 درصد زیر 1000 میشید.

منی که پایه ام به شدت ضعیفه ...

این برنامه از صفره تا 100

منی که کتابای این برنامه رو کامل ندارم...
      میتونید جایگزین کنید.

منی که سرعت مطالعه ام به شدت پایینه...

برنامه رو سعی کنید تا اونجایی که میتونید کامل اجرا کنید ، حتی روزِ چهارم که آزمون هست رو میتونید برای جبرانی برنامه اون 3 روز قرار بدین.

منی که مشاور دارم ولی ازش راضی نیستم...
      با این برنامه جلو برید، قطعا نتیجه میگیرید.

مدرسه دارم و نمیرسم هر روز 11 ساعت بخونم خیلی از روزای هفته 4 ساعتم به زور وقت دارم واسه خودم...

این قسمت مشکل شماست دوست عزیز
      ما داخل این 20 سال کسی رو ندیدیم با روزی 4 ساعت مطالعه بتونه رتبه بشه یا حتی قبول بشه.

غرق کلاس کردم خودمو، شاید داخل یک 24 ساعت 10 ساعتش رو کلاس میبینم...
      اشتباه ترین کار رو می کنید، شما تا زمانی که مثل رتبه های برتر درس نخونید و بخواید از راه های میان بر استفاده کنید مثل اون هام نتیجه نمی گیرید. (کلاس نهایت 3 تا اونم درس هایی که واقعا ضعیف هستید)

من اصلا نمیتونم کتاب های کمک درسی رو مطالعه کنم و عادت کردم به فیلم دیدن و دی وی دی و کلاس های آنلاین، به نظرتون موفق میشم؟

رکن اصلی و اساسی مطالعه برای کنکور آماده سازی خودتون برای تست زنی هست
      شما تا زمانی که خودتون دست به قلم نشید و تعداد کثیری تست حل نکنید عمرا تکرار می کنم عمرا موفق بشید رتبه قابل قبولی کسب کنید.

من مدت زیادی از درس فاصله داشتم الان دیدم زدین روزی 11 ساعت مطالعه به نظرتون میتونم با برنامه تون بیام جلو یا زیاده؟
      من اینطور این سوال رو از شما مطرح میکنم:
      به نظرتون کسی که میخواد موفق بشه اونم از آبان یا آذر میتونه با روزی کمتر از 10 الی 11 ساعت مطالعه کردن رتبه بیاره؟
      اگر مصاحبه های کانون و ... که عموم رتبه برتر ها می نویسند: 4 ساعت روزانه می خواندیم رو قبول دارید البته که هیچ

رشته ام ریاضیه و اومدم تجربی کنکور بدم ، به نظرتون تایمی که برای زیست در برنامه هست برای من کافیه؟

خارج از برنامه حتما یک کلاس زیست هم شرکت کنید

این برنامه رو با هزار منت و با هزینه 1 میلیون در ماه از مشاورم هم دریافت نمیکردم واقعا دمتون گرم. فقط یه سوال داشتم این که این برنامه تا عیده پس بعد عید قراره چیکار کنیم؟
      بعد عید بیش از 10 دور مرور تمامی دروس و آزمون جامع زدن

هندسه رو از ریاضی حذف کردین الان مایی که میخوایم 100 بزنیم خودمون بخونیمش؟

لطفا فریب تبلیغات رنگین 100 زنی یک درس رو از دوستانی که در بحث آموزش شرکت دارند نخورید...
      ما چیزی به اسم 100 زدن برای رسیدن به رشته های تاپ تجربی در کنکور نداریم!
      شما با درصد 50 الی 60 قطعا میتونید 3 رقمی بشید.

1.آیا ازمونها منطبق کامل با برنامه ها هستن؟
      2.زبان خارجه چی؟
      آزمون ها لزوما منطبق بر برنامه نیستند ولی کارکردی که دارند: 1) مرور دروس مطالعه شده 2) پیش روی سریع تر با تست هست
      2. زبان لغاتش تا عید بسته میشه و هر روز هم کلوز ریدینگ میزنید فقط برای بحث قواعد و تکنیک های تست زنی یک کلاس هم شرکت کنید (پیشنهاد: زینعلی)

فرقی میکنه کی شروع کنم؟

هر چه زودتر بهتر
      البته تا 5 ماه به کنکور هم این برنامه بازدهی خودش رو حفظ میکنه

این همه تست واقعا نیاز بود؟
      طبق تجارب رتبه های برتر این تعداد تست کم هم هست...

بنظر شما اگر من به جای کتاب تست،سوالات ازمون های(گاج،قلم چی،گزینه دو،ماز) رو کار کنم و تحلیل کنم بهتر نیست؟
      سوالات آزمون های قلم چی و ... میتونن مارک دار بشن؟
      سوالات این آزمون ها میتونن برای مرور دوباره پیدا بشن؟ یا انبار میشن و دیگه هیچ وقت نمیتونید بهشون دسترسی داشته باشید؟
      سوالات این آزمون ها خیلی سوالات اوکی و مناسبین فقط مشکل دو مطلب بالاست
      در ضمن در این برنامه سوالات این آزمون ها رو هر به 3 روز یک بار حل میکنید.
      تعداد تست هایی که از این آزمون های میزنید 8000 تست
      و تعداد تست هایی که از منابع کمک درسی (کتاب ها) میزنید حدود 25000 تست هست
      این یعنی موفقیت 100 درصدی

سلام ببخشید واسه زیست متن کتاب درسی رو نخونیم اخه زده جزوه عمارلو یا..؟
      متن جزوه عمارلو همون متن کتابه دوست عزیز + یکسری نکات

میتونم بجای زیست نسل جدید از خیلی سبز فعلا استفاده کنم تا چند هفته بعد دیدم میتونم ادامه بدم برم اونم بخرم

واسه شیمیم از تستای vit مبتکران؟
      بله میتونید ولی نسل جدید پیشنهاد ما بود (کتابی به شدت عالی شده) ، بله شیمی هم میتونید ولی آی کیو تستاشو آپدیت کرده و نزدیک شده به سطح کنکور 99 (سخت شده)

************************************************** **********************************

نکته مهم:
      دوستانی که عزمشون رو جزم کردن از همین امروز این برنامه رو اجرا کنن داخل همین تاپیک میتونن گزارش کار این برنامه رو تا عید هر روز ارسال کنن : ) فقط نکته ای که هست من شاید گرفتار باشم ولی هواتونو از دور دارم (تنها استیکر این متن همین بود!)

یک سوال خیلی مهم:
      چرا هر چی آزمون میدم درصدام رشد نمیکنه؟ والا بخدا خیلی میخونم و درسمم توی مدرسه قبلا خیلی عالی بود ولی نمیدونم چطوریه که دارم آزمون ها رو
      خراب میکنم؟

- پاسخ:
      اولا درصد هیچ آزمونی بغیر از کنکور مهم نیست.
      به آزمون هایی که میزنید فقط از نظر رفع اشکال نگاه کنید تا به جامع ها برسید (آزمونای جامع درصداش مهمه ولی باز نباید ناامید یا امیدوارتون کنه)
      اما تحلیل آزمون خیلی خوبی داشته باشین
      داخل تحلیل آزمون سعی کنید پاسخ تشریحی همه‌ی تست‌ها رو بخوانید.
      [حتی تست‌هایی که درست پاسخ ‌دادین]
      تست هایی که اشتباه زدین رو بررسی کنید علت اشتباه چی بوده
      اگر مطالعه ناقص علت بوده حتما در اولویت قرار بدین اون فصل رو و تا به تسلط نرسیدین رهاش نکنید
      اگر سرعت تون در حل تست ها پایینه ناقص مطالعه کردین یا ممکنه در مسائل محاسباتی دست تون در محاسبات کند باشه که باید حتما روی محاسبات کار کنید.
      پایین زدن درسی مثل زیست نشون دهنده مرور کم هست و یا شاید به همه سوالات پاسخ میدین و غلط هاتون بیش از حد مجاز میشه (سعی کنید شک دار ها رو پاسخ ندین و بعدا بررسی شون کنید دقیق)

خواهش می کنم این مطلب رو کامل بخونید و در آزمون زدن بهش دقت داشته باشید:

*اگر تست زنی آموزشی کم و آموزشِ شما (درسنامه یا منبع مطالعه) خلاصه و ضعیف باشه مشکل در آزمون زدن اینطور رو میاد:
      1. افزایش شک دار ها
      2. چندین تست رو پشت سر هم بین دو گزینه میمونید و یا اشتباه میزنید و یا شانسی درست میزنید ولی اعصابتون حسابی بهم میریزه
      3. در تحلیل تست ها حوصله کافی برای مطالعه پاسخ تشریحی ندارید و در نتیجه یا تحلیل درستی انجام نمیدین یا تحلیل تون ناقصه

*اگر تست زنی سرعتی شما (اون تست هایی که با تایم قبل از آزمون زدن کار می کنید) به مقدار کافی نباشه مشکل در آزمون زدن اینطور رو میاد:
      1. سرعت پایین
      2. زود خسته شدن
      3. بی دقتی ناشی از خستگی
      4. به جواب آخر نرسیدن ناشی از کند بودن سرعت تست زنی و افزایش استرس در حل تست ها (به ویژه مسائل محاسباتی)

*اگر مرور نکرده باشید (به هر دلیلی) مشکل در آزمون زدن اینطور رو میاد:
      1. آشنا نبودن با مبحثِ تستی که در آزمون می بینید (نصف حل یک تست اینه که شما بدونید اون تست از کجای کتاب و کدوم مبحث طراحی شده)
      2. در نتیجه کند بودن دست در شروع حل (شروع حل یک تست در واقع نباید بیشتر از 10 ثانیه طول بکشه ولی در صورت عدم مرور دست تون به حل اون تست نمیره چون مغزتون شدیدا درگیر این میشه که این تست از کدوم مبحث طراحی شده و چطور باید استارت بزنم برای حلش)
      3. تست رو سر جلسه کنکور یا آزمون در منزل نگاه می کنید حس می کنید تست آشناست ولی راهکاری برای حلش ندارید و غم و اندوه زیاد میرید تست بعدی

*اگر سرعت تون در محاسبات ضعیف باشه و در ضرب/جمع/تقسیم/تفریق مشکل سرعت داشته باشید مشکل تون اینطور در آزمون زدن رو میاد:
      1. حل رو کامل می نویسید ولی جواب آخر 1 الی 2 دقیقه طول میکشه تا در بیاد ، زیر و روی تست سیاه میشه برای چند عملیات ساده اعصاب تون خورد میشه ولی تست یا دیر به جواب صحیح میرسه یا به جواب غلط میرسید یا اصلا به جواب نمیرسید ته مسئله
      2. نه تنها سرعت بلکه دقت تون هم سر آزمون بهم میریزه و در نتیجه بدترین آزمون شما میشه کنکورتون
      راه حل: از همین الان محاسبات رو جدی بگیرید و تایم جداگانه قرار بدین برای انجام سریع تر محاسبات و در منزل حتما سعی کنید به جواب آخر هر تست خودتون برسید و نگید حالا ولش کن من که دیگه بلدم حلش کنم.

*اگر مبحثی رو مسلط باشید ، سرعت تون هم بالا باشه و مشکل محاسباتی هم نداشته باشید ولی باز در آزمون زدن به مشکل خوردین ممکنه اشتباهات تون این موارد باشن:
      1. در منزل تست می زنید ولی تستی که در سبک و سیاق آزمونی که شرکت می کنید نمی زنید !
      نتیجه این هست که معیار و ملاک شما سر جلسه عوض میشه و تست های زیادی به صورت ناآشنا رو میان که نه دیدین و نه مدل های مشابه شون رو قبلا حل کردین

پیشنهادم اینه که حتما در منزل هر مدل تست سخت ، ساده ، متوسط ، ایده دار ، بدون ایده ، وقت گیر و ... حل کنید، اگر کنکور 99 هنوز برگزار نشده بود عمرا میگفتم هر مدل تستی بزنید ولی الان با شرایط موجود سعی کنید فقط به تست های استاندارد و روتین کنکوری توجه نداشته باشید و هر مدلی حل کنید.

2. شاید ماهیت ترکیبی فصل رو رعایت نمی کنید.
      مثلا عده ای فقط روی فصل x مسلط میشن ولی طراح سر جلسه تست ترکیبی از فصل x با y , z طراحی میکنه.
      این مشکل با یک جمع بندی ترکیبی انتهای سال حل میشه و سر جلسه به مشکل نمیخورید
      فعلا تحمل کنید.

3. ممکنه در آزمون جامع تر به تنظیم زمان و پخش تایم دقت نداشته باشید
      این مشکل هم مشکلیه که عموما با چند آزمون و شناخت روی خودتون قابل حله و به جمع بندی نرسیده اگر آزمون زدن تون پیوستگی داشته باشه رفته رفته خودتون این مشکل رو حلش میکنید.

حالا بریم سراغ خودِ برنامه مون:

هر فاز 30 روز داره که با 10 آزمونش میشه 40 روز
      4 تا فاز الف تا ت داریم که با آزموناشون مجموعا میشن 160 روز
      تا عید هم دقیقا 140 روز فرصت داریم (20 روز کم میاریم که میافته بعد عید برنامه و هیچ اشکالی نداره.. 20 روز دیرتر تموم کن)

دانلود برنامه فاز الف

دانلود 10 آزمون فاز الف

دانلود برنامه فاز ب

دانلود 10 آزمون فاز ب

دانلود برنامه فاز پ

دانلود 10 آزمون فاز پ

دانلود برنامه فاز ت

دانلود 10 آزمون فاز ت

**چند نکته پیرامون آزمون های قرار گرفته + نواقص**

آزمون ها شامل اختصاصی ریاضی و تجربی و عمومی مشترک هستند ، لطفا فایل را کامل بررسی کنید.

هر رشته اختصاصی های مربوط به خودش رو پاسخ بده.

جهت افزایش بازده برنامه حتما بعد از اجرای هر پلنِ سه روزه از برنامه یک آزمون بزنید.

اگر آزمون ها واستون زیاد هست یک در میان بزنید: یعنی آزمون 1 و 3 و 5 و 7 و 9 (بعد از اجرای دو پلنِ سه روزه یک آزمون بزنید)

ناقصی ها:

آزمون 10 فاز ت
      و
      آزمون 2 فاز ب

باز نمیشد که دوباره آپلودشون کردم

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 21 آبان 1399 در ساعت 03:08

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام اقا مهدی خوبین؟میتونم خصوصی بهتون پیام بدم که منو راهنمایی کنید؟یا همینجا سوالمو بپرسم اخه میخواستم تاپیک به حاشیه نره اجازه هست خصوصی بهتون پیام بدم؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی واقعا مهدی جان مثل همیشه عااالی
      کسی ندیدم مثل تو وقت بذاره و مطلب اموزشی بدرد بخور نشر بده تو این انجمن
      فقط یک سوال برام ایجاد شد
      چرا برای شیمی طبق حرفای خودت که قبلا بهم گفته بودی اول مسایل رو به طور مبحثی قرار ندادی و فصل به فصل جلو رفتی؟؟
      من دارم مسایل رو جدا جمع میکنم و بعد میخوام برم سراغ مفاهیم و حفظیات

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      و باز هم بچه های رشته ریاضی خط زده شدند

بعد کنکور اگر عمری باقی بود فقط میخوام برای رشته ریاضی مطلب بزارم تو انجمن انشالله

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ما ریاضیارو دور نندازید ما اینقدر به درد نخور نیستم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ما ریاضی ها هم میتونم همین برنامه رو پیش بریم بجا زیستش هندسه‌ای آماری یا گسسته‌ای چیزی بخونیم؟
      یا بریم پی زندگی خودمون؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Future نمایش پست ها
      سلام اقا مهدی خوبین؟میتونم خصوصی بهتون پیام بدم که منو راهنمایی کنید؟یا همینجا سوالمو بپرسم اخه میخواستم تاپیک به حاشیه نره اجازه هست خصوصی بهتون پیام بدم؟
      سلام خدمت تون
      بله ارسال کنید به هر شکل که خواستید فرقی نمیکنه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      مرسی واقعا مهدی جان مثل همیشه عااالی
      کسی ندیدم مثل تو وقت بذاره و مطلب اموزشی بدرد بخور نشر بده تو این انجمن
      فقط یک سوال برام ایجاد شد
      چرا برای شیمی طبق حرفای خودت که قبلا بهم گفته بودی اول مسایل رو به طور مبحثی قرار ندادی و فصل به فصل جلو رفتی؟؟
      من دارم مسایل رو جدا جمع میکنم و بعد میخوام برم سراغ مفاهیم و حفظیات
      سلام امیرجان
      به این دلیل که آزمون های این برنامه که عموما قلم چی ها / سنجش ها ی سال های قبل و امسال هستند فصل به فصل و پایه به پایه پیشروی داشتن ولی بخش مسائل رو دانش آموزان میتونن جدای از برنامه هفته ای 2 ساعت پخش کنند و کار ویژه انجام بدن
      در ضمن بعد از عید مسائل به صورت مبحثی کامل تا شب کنکور هر روز خرد خرد کار میشه در برنامه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      و باز هم بچه های رشته ریاضی خط زده شدند

بعد کنکور اگر عمری باقی بود فقط میخوام برای رشته ریاضی مطلب بزارم تو انجمن انشالله

راستش این برنامه در دروس ادبیات ، عربی ، دینی ، زبان ، فیزیک ، شیمی و حتی ریاضی قابل استفاده برای هر دو رشته است
      حتی آزمون های قرار گرفته هم دو بخش اختصاصی دارن: یکی اختصاصی تجربی ها و یکی اختصاصی ریاضی ها
      تنها کاری که شما عزیز دل باید انجام بدین جایگزین کردن زیست با دروس اختصاصی ریاضی خودتونه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام روزتون بخیر
      این برنامه ارو از چه تاریخی باید شروع کنیم؟
      فقط به کسانی اجازه داده میشود وکیل داشته باشند که لال باشند.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      از فردا کسی اجرا کرد گزارش کارشو بزاره تو همین تاپیک
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلاممم
      عالیه برنامه تون
      ولی بنظرتون تایم زیست کافیه ؟؟؟ینی تو 2ساعت 1/3فصل تموم میشه اونم با تست ؟؟؟خیلییی وسواس دارم برا زیست خوندن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parikurd نمایش پست ها
      سلاممم
      عالیه برنامه تون ������������
      ولی بنظرتون تایم زیست کافیه ؟؟؟ینی تو 2ساعت 1/3فصل تموم میشه اونم با تست ؟؟؟خیلییی وسواس دارم برا زیست خوندن ������
      در زیست مهمترین نکته مروره
      با همین روند تا انتهای فاز 4 نه تنها یک دور با تست بسته میشه بلکه بار ها مرور هم میشه.
      اما اگر سطح تون پایینه و نیاز به مطالعه بیشتر یا کلاس دارید خارج از برنامه اقدام کنید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منابعم فرق داره یکممثلا زیست خیلی سبز برا ۱۲ ام و میکرو واسه دهم یازدهمولی خیلی کمکم میکنه ممنونم ازتون

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنونم بابت وقتی که میزارید واقعا سپاس گزارم
      فقط چن تا سوال داشتم
      اول اینکه از کجا میتونم جزوه زیست عمارلو رو بگیرم؟و کلاس های استاد فلاح رو از الان شرکت کنیم مشکلی نداره؟ من تاحالا کلاس کنکور نرفتم...یکم راهنمایی کنید

بعد من متوجه منبع زیست دوازدهم نشدم فقط تست میکرو رو بگیریم؟؟ درسنامشو نگیریم؟

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)