خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Lightbulb جواب سوال «چطور عربی بخونیم؟»

سلام بچه ها
      با یه سوال جواب دیگه اومدم
      تا الان چندتا از بچه های فروم ازم پرسیدن شیوه خوندنت توی عربی چطور بوده

خب من فکر میکنم شاید درصد عربیم رو توی کارنامه ام که داخل مصاحبه ام گذاشتم، دیدن دوستان....اینکه 100 زدم

اول از همه میگم من از کلاس هفتم با یک معلم بسیار خوب که مادر دوستم هم بودن هر هفته یه بار عربی می خوندم و همین جا ازشون تشکر میکنم که کمکم کردن توی خوندن عربی با اینکه همیشه میگفتن کنکوری درس نمیدن ولی خیلی بهم کمک کردن توی یاد گیری عربی

خب حالا شیوه عربی خوندن خودم رو میگم که طول هر شیش سال راهنمایی و دبیرستان انجام دادم و باعث شد پیشرفت خیلی خوبی داشته باشم :

برای درک مطلب توی عربی بیشترین چیزی که تاثیرش رو روی خودم دیدم، ترجمه متن درسا از روی حفظ بود. منظورم اینه که هیچ وقت ترجمه متن درس ها رو نمی نوشتم و هر بار که امتحان داشتیم از حفظ ترجمه رو برای خودم می گفتم، و اگه جایی ایراد داشتم از معلم یا از بچه ها می پرسیدم که ترجمه همون خط رو برام بگن.
      همه تمرین های کتاب رو هم هربار که میخوندم، به جواب ها نگاه نمی کردم و اول خودم رو امتحان می کردم. بعد جواب رو که کنارش نوشته بودم قبلا، می دیدم.
      این تمرین مداوم از روی کتاب ، که سریع از حفظ متن رو بخونم و توی ذهنم ترجمه کنم باعث شد درک مطلب های عربی رو هم اغلب سر جلسه سریع بفهمم. بیشتر وقتم سر جلسه برای درک صورت سوال ها می رفت اگه واقعا سخت بودن.
      بستگی به درک مطلب ها هم داره و ممکنه گاهی واقعا سخت باشه مفهوم سوالاتش.

کلا زیاد متن کتاب ها همین طور عربی رو می خوندم.خط به خط!
      اخر کتاب رو کامل بررسی کردم. جمع و مفرد(یه تاپیک هم گذاشتم به اسم جمع و مفرد های عربی!)، مونث مذکر، کلمات مشابه با معنی های متفاوت، افعال مشابه.... همه این ها رو خودم از داخل کتاب در می آوردم نه از توی درسنامه ها.
      قواعدی که یاد می گرفتم توی متن درسای مختلف پیدا می کردم. مثلا قواعد *مبتدا و خبر* رو توی تمرین های درس های مختلف پیدا میکردم و گاهی از خودم امتحان ذهنی می گرفتم.
      اگه متوجه میشدم که توی صرف صیغه ها کند شدم، توی یه برگه چند تا فعل مشابه مثل«جلس» و «اجلس» رو همزمان صرف می کردم تا شباهت ها و تفاوت هاشونو ببینم.

وقتی تست حل می کردم اغلب سعی می کردم پاسخنامه تک تک گزینه ها رو بخونم، هرچند فکر میکنم هنوز کتاب کمک درسی خیلی خوبی توی بازار نیست و هیچ کدوم نمره عالی نمیگیرن به هر حال کاچی به از هیچی، باید تمرین کنین با همین کتابا!

امیدوارم به دردتون بخوره و اگه واقعا دنبال راه حل هستین سعی کنین این راهنمایی من رو برای مدتی هم که شده انجام بدین، انشالله که همیشه موفق باشین
      یا علی
      ساقی بیا که از مدد بخت کارساز
      کامی که خواستم ز خدا شد میسرم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نکته های دیگه ایی هم هست که انشالله دفعه های بعد میذارم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بسیار خوب و عالی!خیلی مفید بود

لطفا نظرت رو در مورد عربی واعظی و فلاح بگو مرسی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      لطفا نظرت رو در مورد عربی واعظی و فلاح بگو مرسی
      شاید باورت نشه ولی اصلا هیچ کدوم از معلمهای عربی رو نمی شناسم :/
      اسمشونو شنیدم همین جا ولی

در کل اصلا هیچ یک از معلم های این فیلم های انلاین و دی وی دی ها رو نمی شناسم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط adaf$ نمایش پست ها
      شاید باورت نشه ولی اصلا هیچ کدوم از معلمهای عربی رو نمی شناسم :/اسمشونو شنیدم همین جا ولیدر کل اصلا هیچ یک از معلم های این فیلم های انلاین و دی وی دی ها رو نمی شناسم
      چه جالب!خب پس ظاهرا هیچکدومو ندیدی و توصیه نمیکنی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      چه جالب!خب پس ظاهرا هیچکدومو ندیدی و توصیه نمیکنی
      ظاهرا که نیست دیگه ! فقط اسمشونو شنیدم :/
      فکر کنم بچه هایی باشن توی فروم که در این باره راهنمایی کنن

در کل تقریبا با کلاس رفتن مخالفم
      (همین طور درسنامه زیست)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن