خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 293
    1. Top | #181
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_help_me نمایش پست ها
      خرده نمیگیرم بهت داش طبیعیه باور نکنی ولی اینو بدون اگه زیستم پایین بود من همون سال اول کنکور رو ول میکردم میرفتم کارگری تنها چیزی که پای کنکور وایسونده منو همین زیسته مشاور هم گرفتم سرم کلاه گزاشتن فقط یه برنامه میده برو بخون دو تاشونم رتبه برتر بود مشاور الکیه دری نبوده که من نزدم مشکل من وقت کمه الان فیزیک رو از ذهبی میبینم یاد میگیرم ولی بیست روزه تو حرکت شناسی موندم چون مدام شتاب و سرعت رو قاتی میکنم خوب تو انتظار داری ریاضی هم بخونم همین حرکت شناسی رو تا کنکور به زور تموم کنم استوکیومتری شیمی هم پدرمو دراورده اصلا نمیدونم سوال چیه وقتی هم که میفهمم جوابام اشتباهه کلا من یه پکیج از انواع مشکلاتم
      عزیز دل مگه شما نمی خواستی فیزیک رو در حد تعادل بخونی و بزنی؟ آخه رفتی سراغ حرکت شناسی که بدون شک چالشی ترین بخش فیزیکه. بعد برمیگردی میگی حرف حرف خودمه. خب این همه مبحث ساده فیزیک هست از اونا بخون (احتمالا الان به من میگی من اونارو بلدم)
      قرابت ادبیات هم جوری نیست که زود بازده باشه. باید پاش وایسی. 9 سواله کم نیست. ادبیات هم خیلی درس مهمیه. واقعا تو بعضی کارنامه ها دیدم تعیین کننده است. حتما حتما روش کار کن روش فکر کن. ذهنتو از این همه نفرت نسبت به دنیا آزاد کن. اصلا تو جایی نذاشتی تو ذهنت که بخواد استوکیومتری یاد بگیره یا قرابت یا هر چی.
      قدرت انسان خیلی خیلی زیاده. تمرین کن. تمرین کن و بازم تمرین کن. بیشتر مواقع ما تلاش می کنیم ولی تو اون گلوگاه اصلی و سر بزنگاه ول می کنیم. اون لحظه ای که نباید ول می کردیم ول می کنیم (خودمم دارم میگما). انقدر تمرین کن تا پوست قرابت و استوکیومتری و ... بکنی (حتی شده براش جون بدی)

2. Top | #182
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      عزیز دل مگه شما نمی خواستی فیزیک رو در حد تعادل بخونی و بزنی؟ آخه رفتی سراغ حرکت شناسی که بدون شک چالشی ترین بخش فیزیکه. بعد برمیگردی میگی حرف حرف خودمه. خب این همه مبحث ساده فیزیک هست از اونا بخون (احتمالا الان به من میگی من اونارو بلدم)
      قرابت ادبیات هم جوری نیست که زود بازده باشه. باید پاش وایسی. 9 سواله کم نیست. ادبیات هم خیلی درس مهمیه. واقعا تو بعضی کارنامه ها دیدم تعیین کننده است. حتما حتما روش کار کن روش فکر کن. ذهنتو از این همه نفرت نسبت به دنیا آزاد کن. اصلا تو جایی نذاشتی تو ذهنت که بخواد استوکیومتری یاد بگیره یا قرابت یا هر چی.
      قدرت انسان خیلی خیلی زیاده. تمرین کن. تمرین کن و بازم تمرین کن. بیشتر مواقع ما تلاش می کنیم ولی تو اون گلوگاه اصلی و سر بزنگاه ول می کنیم. اون لحظه ای که نباید ول می کردیم ول می کنیم (خودمم دارم میگما). انقدر تمرین کن تا پوست قرابت و استوکیومتری و ... بکنی (حتی شده براش جون بدی)
      قرابت در حد ۲۰ درصد کافیه خیلی درس مضخرفیه حاضرم برم ریاضی رو از اول دبستان بخونم ولی قرابت نخونم هیچ تضمینی نیس برا قرابت درست زدن هیچ اصولی هم نداره حتی خود تفسیر کنندگان شعرم با هم اختلاف دارن سر معنیش علت اینکه حرکت شناسی میخونم به علت مفهوم شیرینیه که داره که من تو بحثای دیگه فیزیک اون انرژی رو ندیدم و اکثرا ریاضی محورن تا فیزیک . درسته حرکت شناسی شیب و ... داره و ریاضی توش هس ولی اصل کار که پیچ در پیچه معمایی و جالبه تقریبا برای من مثل بدن انسانه بخش حرکت شناسی استوکیومتری هم کلا ریاضیه من که کارم ساختس امسال .ولی این دو سه تا درسو میخونم برا کنکور از هیچی بهتره

3. Top | #183
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خرده نمیگیرم بهت داش طبیعیه باور نکنی ولی اینو بدون اگه زیستم پایین بود من همون سال اول کنکور رو ول میکردم میرفتم کارگری تنها چیزی که پای کنکور وایسونده منو همین زیسته مشاور هم گرفتم سرم کلاه گزاشتن فقط یه برنامه میده برو بخون دو تاشونم رتبه برتر بود مشاور الکیه دری نبوده که من نزدم مشکل من وقت کمه الان فیزیک رو از ذهبی میبینم یاد میگیرم ولی بیست روزه تو حرکت شناسی موندم چون مدام شتاب و سرعت رو قاتی میکنم خوب تو انتظار داری ریاضی هم بخونم همین حرکت شناسی رو تا کنکور به زور تموم کنم استوکیومتری شیمی هم پدرمو دراورده اصلا نمیدونم سوال چیه وقتی هم که میفهمم جوابام اشتباهه کلا من یه پکیج از انواع مشکلاتم
      مشکل شما خیلی خیلی عجیبه
      درضمن منظور من از مشاوره رتبه برتر نبود برو پیش یه معلم فیزیک دلسوز و ریاضی و مشکلت رو بگو بهش اون عین دکتر مشکلت رو بهت میگه کجاست
      الآن که میگید شتاب رو با سرعت اشتباه میکنید خوب من خودم متوج میشم که نشستید و فیزیک رو حفظ کردید مثل زیست شناسی
      در حالی که فیزیک رو باید مفهومش رو بلد باشید نه اینکه بشینید هزار بار تکرار کنید سرعت چیست و شتاب چیست اینجوری خود من هم قاطی میکنم چه برسه به تو
      ریاضی و فیزیک رو مفهوم کار کن و تست زیاد بزن حتی شده غلط بزن ولی پاسخ رو ببین سعی کن استدلال کنی که چی شده که اینجوری شده

4. Top | #184
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      قرابت در حد ۲۰ درصد کافیه خیلی درس مضخرفیه حاضرم برم ریاضی رو از اول دبستان بخونم ولی قرابت نخونم هیچ تضمینی نیس برا قرابت درست زدن هیچ اصولی هم نداره حتی خود تفسیر کنندگان شعرم با هم اختلاف دارن سر معنیش علت اینکه حرکت شناسی میخونم به علت مفهوم شیرینیه که داره که من تو بحثای دیگه فیزیک اون انرژی رو ندیدم و اکثرا ریاضی محورن تا فیزیک . درسته حرکت شناسی شیب و ... داره و ریاضی توش هس ولی اصل کار که پیچ در پیچه معمایی و جالبه تقریبا برای من مثل بدن انسانه بخش حرکت شناسی استوکیومتری هم کلا ریاضیه من که کارم ساختس امسال .ولی این دو سه تا درسو میخونم برا کنکور از هیچی بهتره
      یه جلسه مشاوره بگیر با علیرضا افشار

5. Top | #185
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      مشکل شما خیلی خیلی عجیبه
      درضمن منظور من از مشاوره رتبه برتر نبود برو پیش یه معلم فیزیک دلسوز و ریاضی و مشکلت رو بگو بهش اون عین دکتر مشکلت رو بهت میگه کجاست
      الآن که میگید شتاب رو با سرعت اشتباه میکنید خوب من خودم متوج میشم که نشستید و فیزیک رو حفظ کردید مثل زیست شناسی
      در حالی که فیزیک رو باید مفهومش رو بلد باشید نه اینکه بشینید هزار بار تکرار کنید سرعت چیست و شتاب چیست اینجوری خود من هم قاطی میکنم چه برسه به تو
      ریاضی و فیزیک رو مفهوم کار کن و تست زیاد بزن حتی شده غلط بزن ولی پاسخ رو ببین سعی کن استدلال کنی که چی شده که اینجوری شده
      نه اینطور نیس به هر حال من اولین بارمه فیزیک میخونم فک کنم عادی باشه چون قلقش دستم اومده یکم درسته هیچ وقت به جواب نمیرسم ولی ضعف ریاضیه نه فیزیک. محاسباتم همیشه غلطه مثل همیشه. علیرضا افشار خودش وقت نمیکنه و میسپره تو رو دست شاگرداش بار اخرم یادمه ماهی سیصد بود احتمالا الان ۶۰۰ ۷۰۰ بگیره که من در توانم نیس

6. Top | #186
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود دکتر

7. Top | #187
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی تاپیک خوبی بود و انگیزه بخش ممنون از استارتر البته تا جایی خوندم که قبول شدی بقیشو بعدا میخونم
      در کل من از این تاپیک چیزی که عایقم شد اینه ای کاش من یه بوته افریده شده بودم یه هیدر یه جلبک یه گاو. استعداد بینظیرت در ریاضی فیزیک که هر سال چهل پنجاه زدی ادبیات رو ۳۶ زدی من موندم چطو زدی والا من الان یه قرابتشم با اینکه تو خونه ام نتونستم بزنم مال کنکور ۹۹ رو . خدا رو شکر کن من هم برنامه نویسی خوندم ولی بعد سه سال کنکور دادنم تو تجربی ریاضی فیزیکم همیشه منفی زدم ادبیاتم همیشه ۲۰ درصده زبانم همیشه صفر در صده از خالقم متنفرم هر چی اپشن بده تو دی ان ای من گزاشته الان شاید یه سری بگن بابا یارو چلاغه برو خدا رو شکر کن چلاغ نیستی جوابم اینه چرا شکر کنم چرا نباید یه بار هم به ادمای پولدار و باهوش نگا کنم و بگم چرا اینا رو به من ندادی چه خدای سنگدلی که این همه تبعیض گذاشته بین ادم ها ینی چی اخه یارو تا اسفند نخونده بعد صرف یه حافظه چند ساله ریاضی فیزیکو ۴۰ ۵۰ زده به خدا خودکشی میکنم بعد کنکور این دنیا دیگه ارزش زندگی کردن نداره
      چهل پنجاه زدن مگه نبوغ میخواد آخه؟؟؟؟؟؟
      خیلیها هستن که میشناسمشون ریاضیشون ضعیف بود اما اومدن رشته ریاضی و جز به شریف و درصد بالای ۸۰ به چیز دیگه ای فکر نمیکنن. (من اصلاً قصد بی احترامی به استارتر تاپیک نداشتم و ندارم دمش هم گرم اما این آقا داره میگه ۴۰ ۵۰ زده طرف چقدر نابغه بوده و من چقدر بدبختم!!!)

8. Top | #188
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط god_help_me نمایش پست ها
      با حس تنفر نسبت به هرکار بخوای اون کارو انجام بدی رسماً دهنت سرویسه!(این دقیقاً وضعیتیه که واسه شما پیش اومده)
      برای من پیش اومده کاری که بهم تحمیل شده رو انجام میدم هر ثانیه از اون کار چند برابر کندتر میگذره.

شما که انقدر از درس های اصلی مثل ریاضی و ادبیات و زبان بدتون میاد چرا اصلاً شروع کردید درس خوندن رو؟؟؟؟؟ شک ندارم زیست ۹۰ درصدتون هم دروغیه که دارید هی همیشه تکرارش میکنید. اگه دیدگاهتون اینجوریه که اصن درس رو ول کنید . جدی میگم . میخواید مثلا رتبه ۲۰ هزار بیارید برید یک رشته ۴ سال خودتون رو معطل کنید آخرش هیچی به هیچی! برید سراغ یه کاری مثل مکانیک ، mdf ، یا همون برنامه نویسی که خودتون میگید سه ساله کار کردید.
      ویرایش توسط Amir_H80 : 28 دی 1399 در ساعت 19:57

9. Top | #189
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ریاضی ، فیزیک ، ژنتیک زیست، مسائل شیمی، قرابت، آرایه، املا و زبان فارسی، عربی، کلوز و ریدینگ و گرامر زبان. جزو درسایین که باید طبق نکات حافظه خودکار مطالعه بشن نه حافظه فهمی
      حافظه فهمی فقط برای زیست (بجز ژنتیک) ، حفظیات و مفاهیم شیمی، زمین ، دینی ، لغت و کلوز زبان و لغت و تاریخ ادبیات میتونه استفاده بشه.
      حافظه خودکار زمانی استفاده میشه که میخوایم کاری رو بدون فکر انجام بدیم مثلا: غذا خوردن ، دوچرخه سواری ، روندن اسب و ماشین و راه رفتن
      حالا این کارایی که حافظه خودکار باعث انجام شون میشه رو یه روزه یاد گرفتیم؟ نه. ماه ها دهنمون سرویس شد تا هر کدومو بتونیم درست انجام بدیم تا کسی بهمون نخنده.
      راز و رمز اون بچه هایی ک موفق میشن دقیقا همین حافظه خودکارشونه که میان با تکرار و تمرین از اول دبستان تا سالی که کنکور دارن مراحل محاسباتشونو با تقویت حافظه خودکار حسابی کاهش میدن، یعنی اگر سر جلسه یه بچه معمولی 30 درصد از حافظه خودکارش استفاده میکنه اون بچه های قوی تر و اونایی که رتبه برتر میشن بالای 50 درصد تحت هر شرایطی (گرسنگی و استرس و عصبانیت و افسردگی و ...) میتونن از حافظه خودکارشون استفاده ببرن و همین باعث میشه این آقا بعد دو سال دوری از ریاضی فیزیک بره سر جلسه و 40 50 درصد بزنه ... مثل این میمونه که بعد دو سال سواری نکردن بیان ازت بپرسن هنوز میتونی برونی؟ تو سریع میگی نه یادم نیست ولی تا میشینی پشت فرمون عین یه آدمی که هر روز رانندگی میکرده میرونی..
      خودآگاه یعنی یه نفر دقیقا میدونه باید چیکار کنه و عمدی یه کاریو میکنه ، ناخودآگاه یعنی اصلا متوجه نیست داره چه غلطی میکنه.. حالا سوالای محاسباتی و تمرینی سر جلسه کنکور وقتی سریع تر حل میشن که یه سری مراحل حل اون مسئله تو ذهنت نهادینه شده باشن (اونم با زدن هزاران تست و دیدن همه مدل سوال بدست میاد نه با دبیر و آموزش و جزوه و ...) یعنی زمانی که بقیه برای تجزیه و تحلیل سوال هدر میدن تو کاهش بدی و سریع تر از بقیه بشی ، برای این کاهش دادن زمانم باید از هر مدل تیپ تستی که میزنی داخل هر بحثی حداقل 10 و حداکثر 20-30 تا سوال حل کنی و سوالات کنکور از هر فصلو حداقل 2 دور زده باشی (طوری که دیگه حفظ باشی سوالو) بعد بری سراغ سوالات تالیفی و مرور ، برای مرورم اول سوالاتی رو میزنی که غلط داشتی بعد سوالاتی که جدید ترن و کمتر تکرار شدن داخل کنکور و آزمونا ..
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #190
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

ریاضی ، فیزیک ، ژنتیک زیست، مسائل شیمی، قرابت، آرایه، املا و زبان فارسی، عربی، کلوز و ریدینگ و گرامر زبان. جزو درسایین که باید طبق نکات حافظه خودکار مطالعه بشن نه حافظه فهمی
      حافظه فهمی فقط برای زیست (بجز ژنتیک) ، حفظیات و مفاهیم شیمی، زمین ، دینی ، لغت و کلوز زبان و لغت و تاریخ ادبیات میتونه استفاده بشه.
      حافظه خودکار زمانی استفاده میشه که میخوایم کاری رو بدون فکر انجام بدیم مثلا: غذا خوردن ، دوچرخه سواری ، روندن اسب و ماشین و راه رفتن
      حالا این کارایی که حافظه خودکار باعث انجام شون میشه رو یه روزه یاد گرفتیم؟ نه. ماه ها دهنمون سرویس شد تا هر کدومو بتونیم درست انجام بدیم تا کسی بهمون نخنده.
      راز و رمز اون بچه هایی ک موفق میشن دقیقا همین حافظه خودکارشونه که میان با تکرار و تمرین از اول دبستان تا سالی که کنکور دارن مراحل محاسباتشونو با تقویت حافظه خودکار حسابی کاهش میدن، یعنی اگر سر جلسه یه بچه معمولی 30 درصد از حافظه خودکارش استفاده میکنه اون بچه های قوی تر و اونایی که رتبه برتر میشن بالای 50 درصد تحت هر شرایطی (گرسنگی و استرس و عصبانیت و افسردگی و ...) میتونن از حافظه خودکارشون استفاده ببرن و همین باعث میشه این آقا بعد دو سال دوری از ریاضی فیزیک بره سر جلسه و 40 50 درصد بزنه ... مثل این میمونه که بعد دو سال سواری نکردن بیان ازت بپرسن هنوز میتونی برونی؟ تو سریع میگی نه یادم نیست ولی تا میشینی پشت فرمون عین یه آدمی که هر روز رانندگی میکرده میرونی..
      خودآگاه یعنی یه نفر دقیقا میدونه باید چیکار کنه و عمدی یه کاریو میکنه ، ناخودآگاه یعنی اصلا متوجه نیست داره چه غلطی میکنه.. حالا سوالای محاسباتی و تمرینی سر جلسه کنکور وقتی سریع تر حل میشن که یه سری مراحل حل اون مسئله تو ذهنت نهادینه شده باشن (اونم با زدن هزاران تست و دیدن همه مدل سوال بدست میاد نه با دبیر و آموزش و جزوه و ...) یعنی زمانی که بقیه برای تجزیه و تحلیل سوال هدر میدن تو کاهش بدی و سریع تر از بقیه بشی ، برای این کاهش دادن زمانم باید از هر مدل تیپ تستی که میزنی داخل هر بحثی حداقل 10 و حداکثر 20-30 تا سوال حل کنی و سوالات کنکور از هر فصلو حداقل 2 دور زده باشی (طوری که دیگه حفظ باشی سوالو) بعد بری سراغ سوالات تالیفی و مرور ، برای مرورم اول سوالاتی رو میزنی که غلط داشتی بعد سوالاتی که جدید ترن و کمتر تکرار شدن داخل کنکور و آزمونا ..
      درسته دقیقا همینیه که گفتی داش ولی متاسفانه وقت کمه ینی بعد دیدن فیلم اموزشی هم سرم درد میگیره وسط پیشونیم و وقت کمی برا تست میزارم البته منظورم سه ساعته مثلا تو سه ساعت تست فیزیک نهایت ۶ تا سوال حل میکنم ده بار سوالو میخونم تاببینم چی میگه مشکلم وقت کمه و سر درد فیلمای اموزشی هم تاثیر زیادی رو کیفیت تدریس میزاره چون من سالهای قبل به واسطه استفاده از برنامه های زیاد خیلی پشت سیستم نشستم و چشامم نابود شد سر این قضیه ممنون بابت این دید علمی که هیچ جا ندیدم

11. Top | #191
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      با حس تنفر نسبت به هرکار بخوای اون کارو انجام بدی رسماً دهنت سرویسه!(این دقیقاً وضعیتیه که واسه شما پیش اومده)
      برای من پیش اومده کاری که بهم تحمیل شده رو انجام میدم هر ثانیه از اون کار چند برابر کندتر میگذره.

شما که انقدر از درس های اصلی مثل ریاضی و ادبیات و زبان بدتون میاد چرا اصلاً شروع کردید درس خوندن رو؟؟؟؟؟ شک ندارم زیست ۹۰ درصدتون هم دروغیه که دارید هی همیشه تکرارش میکنید. اگه دیدگاهتون اینجوریه که اصن درس رو ول کنید . جدی میگم . میخواید مثلا رتبه ۲۰ هزار بیارید برید یک رشته ۴ سال خودتون رو معطل کنید آخرش هیچی به هیچی! برید سراغ یه کاری مثل مکانیک ، mdf ، یا همون برنامه نویسی که خودتون میگید سه ساله کار کردید.
      عمر و زندگی دست خود ادمه که چطوری خرجش کنه درباره عمر خودت حرف بزن من حالا دلم میگیره میام کامنت میزارم چند تا چیزم یاد میگیرم دلیلی نداره این حرفا رو بهم بزنی در رابطه با خودکشی هم به فکرش هستم برا بعد کنکور چون فعلا خودکشی کنم همه مخصوصا مادرم نمیخوام بگن کاش امسال تلاشتو میکردی اگه نرسیدم به هدفم که نود درصد نمیرسم اماده خودکشیم به علت نبود پول و زندگی توی سگدونی هیچ امیدی به زندگی یا انتخاب یه هدف دیگه ندارم کارگری هم نمیکنم چون کلا دو روزه میزنم دهن یارو رو سرویس میکنم اعصابم نمیکشه بله چشم بگم حتی این اینترنتم که میام از مال همسایس کل زندگیم یه سیستمه با یه اتاق گوشیم هم مال برادرمه هیچکس دوس نداره جای من باشه پس وقتی از طرفی کسی حرف بزن که شرایطشو داشته باشی تازه این تمام زندگی من نیس و مشکلاتی که گفتم قطره ای از دریاس

12. Top | #192
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      چهل پنجاه زدن مگه نبوغ میخواد آخه؟؟؟؟؟؟
      خیلیها هستن که میشناسمشون ریاضیشون ضعیف بود اما اومدن رشته ریاضی و جز به شریف و درصد بالای ۸۰ به چیز دیگه ای فکر نمیکنن. (من اصلاً قصد بی احترامی به استارتر تاپیک نداشتم و ندارم دمش هم گرم اما این آقا داره میگه ۴۰ ۵۰ زده طرف چقدر نابغه بوده و من چقدر بدبختم!!!)
      ۴۰ ۵۰ زدن برای من عقب مانده درسته درصد زیادیه ولی کنکور ۹۹ بیش از ۹۰ درصد ریاضی رو ۱۵ به پایین زدن استارترم کارش درست بوده ۴۰ ۵۰ رو زده یه سر به کارنامه های گزینه دو هم بزنی خیلیا حاضر شدم جای ریاضی فیزیک شیمی و زیست بخونن ولی ریاضی فیزیک نزنن این نشون میده ریاضی فیزیک اگه از درصد خطاش چشم پوشی کنیم هیچکس دوس نداره این درسا رو و به علت سختی که داره هر کسی مخ ریاضی فیزیک رو نداره مگه اینکه از بچگی خونده باشه درست مثل حرف این دوستمون

13. Top | #193
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir7576 نمایش پست ها
      سلام اقا علی خوش اومدی دو سوال از مبحث حد و مشتق داشتم میتونین جوابم بدین توی صفحه شخصیتون؟ممنون
      سلام و عرض ادب. ببخشید درگیر امتحانا بودم. اره حتما در خدمتم

14. Top | #194
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARIMASADI نمایش پست ها
      تبریک میگم حقته یه سوال داداشم من کلامهندسیا علاقه دارم ولی کامپیوترو نمیدونم جدا از مهندسی زیاد به فیزیک و قانونای پیچیدش علاقه دارم رشته فیزیک درامد داره داداش گلم شما که رفتی دانشگاه؟ ازینا خبر داری؟
      سلام! ببخشید یک ماهی گذشته از سوالت. درگیر امتحانای دانشگاه بودم.
      ببین یکم میخام کلیشه وار حرف بزنم! میگن هرچیزیو که توش بهترین باشی پول خوب در میاری ازش! پس طبق این قانون اره میشه درامد خوبی کسب کرد.
      ولی خب توصیه من اینه
      برو دنبال علاقت
      پول مهمه خیلیم مهمه ولی ببین علاقت چیه! وقتی دنبال علاقت بری پول هم میاد. فکرشو بکن 30 سال شغلی رو داشته باشی که عاشقشی...

15. Top | #195
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      خیلی تاپیک خوبی بود و انگیزه بخش ممنون از استارتر البته تا جایی خوندم که قبول شدی بقیشو بعدا میخونم
      در کل من از این تاپیک چیزی که عایقم شد اینه ای کاش من یه بوته افریده شده بودم یه هیدر یه جلبک یه گاو. استعداد بینظیرت در ریاضی فیزیک که هر سال چهل پنجاه زدی ادبیات رو ۳۶ زدی من موندم چطو زدی والا من الان یه قرابتشم با اینکه تو خونه ام نتونستم بزنم مال کنکور ۹۹ رو . خدا رو شکر کن من هم برنامه نویسی خوندم ولی بعد سه سال کنکور دادنم تو تجربی ریاضی فیزیکم همیشه منفی زدم ادبیاتم همیشه ۲۰ درصده زبانم همیشه صفر در صده از خالقم متنفرم هر چی اپشن بده تو دی ان ای من گزاشته الان شاید یه سری بگن بابا یارو چلاغه برو خدا رو شکر کن چلاغ نیستی جوابم اینه چرا شکر کنم چرا نباید یه بار هم به ادمای پولدار و باهوش نگا کنم و بگم چرا اینا رو به من ندادی چه خدای سنگدلی که این همه تبعیض گذاشته بین ادم ها ینی چی اخه یارو تا اسفند نخونده بعد صرف یه حافظه چند ساله ریاضی فیزیکو ۴۰ ۵۰ زده به خدا خودکشی میکنم بعد کنکور این دنیا دیگه ارزش زندگی کردن نداره
      با اینکه گویا از انجمن اخراج شدین ولی جواب میدم. بقیه بخونن...شاید خودتم بخونی از یه طریقی
      اول ببخشید اون تایمی که پیام دادی نبودم. امتحان و کار و زندگی...میدونی که چی میگم؟
      یادمه کنکور 97 رو که قبول نشدم، و مجبور شدم برم سربازی همون روز اول آموزشی که بهمون وسیله دادن اولین توهین ک بهمون شد و گفتن حیوون دهنتو ببند! و تو سرمای بیابونای اصفهان مارو تو حیاط نگه داشتن، یه نگاهی به بالا کردم، یه قطره اشک اومد پایین، گفتم من دیگه قبولت ندارم...
      بهش گفتم منو از عرش به فرش رسوندی...چی ازت کم میشد من 97 قبول میشدم؟ هان؟ طلبکار بودم
      شبش گفتن برین خونه هاتون 4 روز دیگه بیاین
      ما هم رفتیم
      تو مسیر که برمیگشتم تو اتوبوس گریه می کردم. من کجا اینجا کجا
      میگفتم خودمو میکشم. منو اینجا اخه؟ من؟ منی که این همه درس خوندم؟
      ببین من نمیدونستم چی در انتظارمه...دو سال بعدش کنکور 99 شد و من دندون قبول شدم. زندگی اینه
      باور کن تو همون سربازی یه وقتایی عمیقاً کمک همون خدایی که باش قهر کرده بودمو حس می کردم...قشنگ یه دستی منو به سمت جلو هل میداد. نمیخام کلید اسرار بازی در بیارم چون من اصلا ادم مذهبی نیستم. فقط میخام بگم صبر کن، تلاش کن، ناامید نشو. با این همه چیزی که داری به خودت میچسبونی خب ناخوداگاهت باورش میشه ک اره حتما ی چیزی هست موفق نشدی!
      ولی تو راهو بلد نیستی! همین! راه من ممکنه واسه تو خوب نباشه. پس راهتو پیدا کن... اونقدر تلاش کن تا بشه. اونقدر شکست بخور تا راه پیروزیو پیدا کنی...

صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن