خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 293
    1. Top | #151
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.bahtiyar نمایش پست ها
      دکتر . باقی درس ها رو بیخیال. این رو بگو یکی از صفر بخواد زیست بخونه تو این فرصت میتونه به 60 درصد برسونه؟
      سلام خوبی؟ دو تا چیزو در نظر بگیر. یهو زیست مثه کنکور 99 سخت باشه درصد 50 هم جوری تراز میده ک نگو و نپرس. یهو مثه 98 آسون باشه 60 درصد اندازه 30 درصد ارزش داشته باشه.
      ولی از الان بخونی 100 هم ممکنه بزنی! بستگی به نوع خوندن داره. واسه زیست گفتم چیکار کنی تو همین تاپیک. متن کتاب+درسنامه+عمارلو+تست کنکور
      بعد دو سه دور که خوندی مرور 10-20 روز یه بارو شروع کن. تا عید قشنگ زیستو جمع می کنی اینجوری. از عید جامع بزن. هرچیییی دستت اومد. قلمچی، موج آزمون گاج هرچیییی

2. Top | #152
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مصاحبه تون عالی بود.ممنون.دنداپزشکی هم مبارکتون.
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

3. Top | #153
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش من ریاضی و فیزیکم صفره کلوین(بقیه درسامم خوب نیست ولی یه چیزایی سر در میارم ازشون) بنظرت چیکار کنم که حداقل یه درصد ۳۰ در بیارم ازشون
      راستش سال پیش کنکور دادم با یه رتبه ۶ رقمی،یه مدته درگیر کارای نظام وظیفم تازه میخوام شروع کنم به خوندن پیشنهادت چیه

4. Top | #154
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها
      مصاحبه تون عالی بود.ممنون.دنداپزشکی هم مبارکتون.
      خیلی خیلی ممنون

5. Top | #155
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HIRAD.K نمایش پست ها
      داداش من ریاضی و فیزیکم صفره کلوین(بقیه درسامم خوب نیست ولی یه چیزایی سر در میارم ازشون) بنظرت چیکار کنم که حداقل یه درصد ۳۰ در بیارم ازشون
      راستش سال پیش کنکور دادم با یه رتبه ۶ رقمی،یه مدته درگیر کارای نظام وظیفم تازه میخوام شروع کنم به خوندن پیشنهادت چیه
      سلام. خوبی؟ می خوای 30 درصد بزنی ریاضی و فیزیک رو؟
      خب جفتشو فیلم ببین. ریاضی ملاک پور ببین. هندسه و مقاطع مخروطی(بیضی اینا) رو کنار بذار. اگه ملاک پور ببینی بالاترم میزنی حتی. فیلم ببین تمرکزتو بذار رو تست های کنکور سال های پیش.
      واسه فیزیک هم همین کارو انجام بده. دبیر خیلی هست. قضاتی نوکنده، طلوعی ببین با کی حال می کنی. به نظرم حذف نکن چیزیو. اگه با فشار و لوله یو شکل مشکل داری اونارو حذف کن. بازم تمرکزت تست کنکور باشه

6. Top | #156
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #157
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ضمن عرض تبریک بابت موفقیتتون
      میشه دقیقا توضیح بدین بازه های مرور زیست چجوری باشه؟
      مرور ده بیست روز یبار چجوریه؟

8. Top | #158
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام کلی تبریک میگم بهتون موفق باشین
      ببخشید یک سوال! اگه تو بازه ی زمانی که تعیین کرده بودین به برنامه تون نمیرسیدین چیکار میکردین؟ ادامه ی هفته ی بعد رو مثلا همون برنامه رو اجرا میکردین یا میذاشتین بعدا تو مرور ها تکمیلش کنین ؟
      گفتین آزمون شرکت نمیکردین پس چه ملاکی داشتین که درس ها رو مرور کنین باهاشون ؟

9. Top | #159
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      سلام
      اسمم علیه. سال 94 بود که با انجمنی به اسم انجمن کنکور آشنا شدم. سفر من به این انجمن اینجوری شروع شد
      http://forum.konkur.in/thread26164.html
      یه دانش آموز کنکوری ریاضی که واقعا از کنکور چیزی نمیدونست. سال 95 اولین کنکور من بود. هدفم چی بود؟ نمیدونم، از ترس حفظیات کنکور تجربی پناه برده بودم به حفظ کردن قضایای هندسه و جبر
      و خلاصه که کنکوره رو هر جوری بود دادم، درسم خوب بود. رتبم شد 1572 منطقه دو ریاضی و همون رشته و همون دانشگاهی که میخواستم قبول شدم: مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
      همه چیز عالی بودو من خوشبخت ترین آدم دنیا بودم تا اینکه یهو دیدم این چیزی که میخوام نیست( گرچه برنامه نویسیم خوب بود و علاقه داشتم و هنوز هم وب کار می کنم)
      به تشویق پدرم تصمیم گرفتم انصراف بدم و کنکور 97 رو شرکت کردم. همینطوری که تو این فکر و خیال بودم که ریاضی و فیزیک رشته تجربی واسه من خیلی راحته و اینا یهو رسیدم به کنکور 97 و سر جلسه خشکم زد
      حاصل کار اون سال من این کارنامس :
      رتبه 6671 و 1956 سهمیه 5 درصد. قطعا چیزی نبود که میخواستم. نابود شده بودم. انتخاب رشته کردم. دیگه راضی شده بودم به شنوایی سنجی. کارنامه های پارسالو که چک می کردم راحت شنوایی سنجی قبول میشدم. اخر انتخاب رشته روانشناسی و دامپزشکی رو هم زدم. گفتم دیگه نمیرسه به اینا تا شد نمیدونم چندم شهریور ساعت 4 بعد از ظهر در یکی از رفرش های عصرگانه بنده در سایت مقدس سنجش و آموزش کشور، بنده لینک نتایج نهایی را مشاهده کرده و سپس با وارد کردن شماره داوطلبی و اینا خشکم زد -_- فقط میخواستم زمین دهن باز کنه منو ببلعه یا ی صاعقه بزنه خلاص کنه منو
      روانشناسی شیراز...
      با خونواده صحبت کردم. همه ناراضی بودیم. صنعتی اصفهان کجا، روانشناسی شیراز کجا...من ی چیز دیگه ای میخواستم ولی نتیجه شده بود چیزی که نمیخواستم... تصمیم بر این شد که برم. چاره ای نبود. ثبت نام اینترنتی کردم. رفتم شیراز، رفتم تو دانشگاه، رفتم آموزش گفتم غلط کردم ثبت نام اینترنتی کردم من میخام برم خدمت
      اینگونه بود که به خدمت اجباری سربازی روانه شدم...

تقریبا دو سال سربازی رو به بدبختی تو ی شهر دیگه گذروندم. ینی هم خوب بود هم بد. خیلی از کادرهای اونجا هوامو داشتن چون داستانمو گفته بودم بهشون. خیلیا میگفتن تو هیچ فرقی با بقیه سربازا نمیکنی دسشوییتو بشور، پاسداری بده، رژه برو، شب بیدار بمون و کلی کار بی هدف دیگه...سخت بود و نمیشد درس خوند. شاید 6 ماه طول کشید من فقط زیست دوم رو برسم تموم کنم و تازه اصن یادم نمیموند. ذهنی نمونده بود واسم. بهمن ماه پدرم منو واسه کنکور 98 ثبت نام کرد. همینجوری الکی کنکور بدم. و خب منم نمیخوندم ینی نمیشد که بخونم. با تکیه بر علم و دانش سالیان گذشته رفتیم سر جلسه 98 و حاصلش شد این کارنامه :

به هرکی میگفتم اقا من ی کلمه هم نخوندم رفتم سر جلسه باورش نمیشد. کم کم باورم شد اقا شاید بتونم جدی کنکوره رو شکستش بدم، تصمیم بر این شد که بعد سربازی بجنگم...
      14 اسفند 98:
      http://forum.konkur.in/thread71970.html
      مرخصی پایان دوره بودم که این تاپیک رو زدم. تو تاپیک گفتم مشکوک به کرونا بودم و بهتر شدم و از امروز میخوام شروع کنم ولی حقیقتش استراحت بعد سربازی داشت میچسبید و تا 26 اسفند که تسویه حساب من بود نخوندم آنچنان. بیشتر سر گوشی بودم و خب مریض هم بودم البته. 27 اسفند برگشتم خونه و سربازی تموم شده بود. و خب کرونا گرفته بودم گویا و 10 روزی حقیقتاً افتادم. از اواخر عید بود که گفتم علی، بسم الله
      روزی 10 ساعت تقریبا خوندم. نمیخام دروغی بگم. مرتب بگم هرروز 10 ساعت به بالا میخوندم دروغه. ی هفته میخوندم دو روز ناامید بودم یا مشغول ی سری چیزای دیگه میشدم. ولی خوندم. شاید از تعداد روزایی که داشتم 70 درصدشو 10 ساعت و بالاتر خوندم. خداروشکر تعویق دادن. وگرنه امروز اصن اینو تایپ نمیکردم. خیلی کمکم کرد. هیچ آزمونی شرکت نکردم. وقت نبود. من صفر بودم تقریباً. حتی تایم جمعبندی نتونستم کنکور 98 رو کامل بزنم. تک درس زدم. 97 هم همینطور. 98 خارجو به چشم هم ندیدم. تنها کنکوری که کامل زدم 96 داخل بود. وقت نبود... کلی درس که باید مرور میشد رو ترجیح داده بودم به کنکور دادن و تجربه کردن شرایط سر جلسه در خانه(اینقد تو سالهای پیشش تجربه کرده بودم دیگه تجربه میخواستم چیکار)
      خلاصه که گذشت، با یه سری ترفندی که زده بودم و تصمیمایی که گرفته بودم کنکوره رو هرجور بود خوندم. میشه گفت مفید خوندم. چیزی که تجربم بهم میگفت میاد تو کنکور رو خیلی خوندم و خب به اصلی که سال 97 بعد کنکور بهش رسیده بودم عمل کردم... فقط تست کنکور بزن و دیگر هیچ... جمع کردم تا حدودی و رفتم سر جلسه. اینقد کنکور سخت بود که پشمانم فر خورده بود. سر جلسه با دیدن زیست حتی اشک هم از چشام اومد پایین. ولی گفتم علی نباز خودتو. اونایی که بلدیو جواب بده. روز اعلام نتایج اولیه شد و این کارنامه رو دیدم:

با ی جیغ ساعت 6صبح داد میزدم میگفتم مننننن با این که پزشکی قبول میشممممممممممم و گریه می کردم
      شاید بهترین روز عمرم اون روز بود. ساعت 6 صبح روزی که تاریخش یادم نیست -_-
      امروز نتایج نهایی اومد... من موقع انتخاب رشته تحقیق کردم و دیدم دندون رو واقعا به بقیه ترجیح میدم. با علاقه انتخابش کردم. اولویت دهممو آوردم. 8 تا دولتی دندون، پردیس اصفهان، آزاد اصفهان و بعدش هم پردیس های دندون دیگه و یه عالمه پزشکی دولتی
      و اینگونه شد که اینچنین شد:

اینکه چجوری خوندم هر درسیو، چی بم گذشت تو این 5-6 ماه و همه اینارو به مرور تو همین تاپیک میگم. شاید فردا بنویسم باز...

to be continued

خب الوعده وفا، سلام به همه
      از امروز ازینکه این 5 ماه چجوری سپری شد و چه کارایی کردم می نویسم. باشد که پندی باشد برای کسایی که میگن از الان بخونیم میشه یا نمیشه و ناامیدای عزیز

اقا من اومدم دو دوتا چارتا کردم دیدم که خب با توجه به درصدای عمومیم تو 98 با اینکه یک سال اصن رنگ کتاب ندیده بودم خوب زدم و خب پس عمومی فعلا پر. تصورم بر این بود که ماه آخر بشینم عمومی بخونم
      قبل از هرچیزی بگم من همیشه تو این چند سال تجربه کنکورم (چنددددد ساااااااااال آزگار) همیشه ی اسکلت برنامه ریزی مشخصی داشتم واسه هفتم.
      اسکلت برنامه ریزی گرامی بنده :
      آقا من هرروووووووز زیست داشتم تو برنامم. ینی شنبه تااااا جمعه هررررررررر روز زیست
      بعد مثلا روزای هفته من این شکلی بود امااااا این عمومی ها مال ماه اخره به جاش تو 4 ماه اول 2 ساعت عمومی یه ساعتش به ریاضی/فیزیک و شیمی اختصاص میدادم:

شنبه: زیست 4 - ریاضی 2- شیمی 2- عربی 2
      یکشنبه: زیست 4- فیزیک 2- شیمی 2- دینی2
      دوشنبه: زیست 4 - ریاضی 2- شیمی 2- عربی 2
      سه شنبه: زیست 4- فیزیک 2- شیمی 2- دینی 2
      چهارشنبه: زیست 4 - ریاضی 2- شیمی 2- عربی 2
      پنجشنبه: زیست 4- فیزیک 2- شیمی 2- دینی 2
      جمعه: زیست 4 - ریاضی 2- شیمی 2- عربی 2

پ ن 1: زبان نمیخوندم کلاس زبان رفتم در زمان های دور
      ایضاً 2: ادبیات نیز هم با این تفاوت که کلا مغز ادبی ندارم و خوشم نمیومد ازش (الگو نگیرین از من بخونین ناموسن شما. ادبیات مهمه)

خلاصه که من اسکلت هفتگی ثابتی داشتم ( البته این مثالی از اسکلت هفتگی بود عیناً همین نبود)
      بعد میومدم حجمایی که میخواستم بخونمو روی این اسکلت تقسیم می کردم. مثلا برای مثال، من تصمیم می گرفتم که اقا با توجه به وقتی که دارم باید طی دو روز فصل 1 و 2 زیست دوم رو تموم کنم خوندنشو. خب میومدم دو روز اول هفتمو میدادم به این دو فصل. و خب تموم که میشد تست میزدم. خلاصه که یه تقسیم کردن سادست و فکر نکنم نیاز به توضیح دادن داشته باشه
      اما چگونه خواندم و چطور شد که اینگونه شد!

* نکته بسیار مهم: اگه من نتیجه گرفتم دلیلی بر نتیجه گرفتن یه فرد دیگه از اینجور درس خوندن نیست* مثلا خیلی از رتبه ها شیمی بابایی دیدن، ولی آیا هرکی شیمی بابایی دیده رتبه شده و شیمیشو عالی زده؟ نه

مورد بعدی. این نظر شخصی بندست. ممکنه کلی مخالف پیدا بشه ولی لازمه بگم. روی صحبتم با کسیه که دبیرستان خوبی نداشته. کسی که فارغ التحصیل ی دبیرستان تاپ باشه که خب دبیرهای مطرحی داره و نیازی به این کار نداره ولی عامه دانش آموزایی که تو جاهایی معمولی درس خوندن مثه خودم، به نظرم اگه یه درسی رو آدم مشکل داره باید حتما فیلم ببینه. ینی میان میگن دی وی دی و فیلمو بریز دور فقط تست گاج بزن و اینا ب نظرم این حرکت اشتباس. من اگه سال 97 فیزیک فیلم نمیدیدم عمراً با گاج می رسیدم به 68 درصد امسالم. نوسانو میخواین مثلا با روش تشریحی گاج حل کنین؟؟؟؟ ولی فیلم با یه استاد درست ببینین. یکیه میاد فقطططططط راه تستی میگه خب این اصن حرکت کاملا بد و اشتباه و ناپسند و افتضاحه. باید فیلمی ببینی که از پایه واست بچینه بیاد بالا. قویت کنه. پس نظر شخصی من اینه که فیلم ببینین، به مقدار کافی هم ببینین. چون جزو واجباته.

خب از اختصاصی ها شروع کنیم.
      1- ریاضی:
      با توجه به اینکه همیشه ادعام میشد تو ریاضی می گفتم اقا من بالا میزنم و سال 96 از دانشگاه با دلگرمیم به ریاضی انصراف دادم اما تو جفت کنکورهای تجربی که خوندم آنچنان خوب نزدم. نمیدونم چرا :/ ولی مثلا سال 97 آزمونای سنجشم درصد ریاضیم بالای 60 می بود همیشه. بگذریم. امسال با توجه به اینکه وقت آنچنان نداشتم ترجیح دادم یه کتاب جمع بندی بگیرم و اونو کامل کار کنم. خط ویژه گاج رو گرفتم و کامل خوندم. شاید تا کنکور سه چار باری خط ویژه رو کامل خوندم و تستاشو کار کردم. علاوه بر اون نتیجه گرفته بودم که واسه هر درسی فقط تست کنکور باید بزنم پس اومدم بانک تست منتا رو تست های کنکورش رو پرینت گرفتم و خیلی بار مرور کردم این تست هارو و حفظ بودم تقریبا دیگه. آخر بار واسه اطمینان ازینکه بلدم رفتم تست های رشته ریاضی آخر خط ویژه رو زدم. خب لولش واقعا بالاتر از سطح تست های تجربی بود و خب روی تسلط و اعتماد به نفسم تاثیر میذاشت.
      واسه ریاضی تست تالیفی نزدم. همین تستهای کنکور و تست های رشته ریاضی رو کار کردم. ماه آخر نشستم از سال 80 تا 95 رو ریاضی های کنکور تجربی داخل و خارجشو از خودم آزمون گرفتم. با نصف وقت معمول که باید تو کنکور به ریاضی اختصاص بدم.
      اما پیشنهاد من واسه اینکه ریاضی رو چجوری بخونین اینه: اگه مشکل دارین فیلم ببینین. بالاترم گفتم. اقا من فیلم ندیدم ولی شنیدم ملاک پور(ندیدم و هیچ نظری راجبش ندارم صرفا شنیدم) خیلی خوب از ب بسم الله میگه میاد جلو. پیشنهاد من آریان حیدری نیست. بودن کسایی که نتیجه گرفتن ولی غریب به 90 درصد از دوستام(جامعه آماری کوچیک ولی مشت نمونه خرواره) که با هم امسال کنکور دادیم و آریان دیدن سر جلسه به مشکل برخوردن. پس نکنین با جوونی خودتون اینجوری نکنین.
      به نظرم یه استاد خوب انتخاب کنین یه کتاب(هرررر کتابی که تست کنکور داشته باشه) رو بردارین حالا یاد گرفته های خودتون از اون فیلم رو بیاین پیاده کنین رو این تست ها. آیا تست تالیفی هم لازمه؟ وقتی روی تست های کنکور به چنان تسلطی رسیدی که دیگه اصن تست رو حفظ شده بودی وقت داشتی برو تالیفی کار کن. وگرنه تست کنکور + آزمون های قلمچی که میرین میدین یا هر آزمون دیگه ای کافیه
      مورد آخر: خلاصه بنویسین. از همین حالا. حتما بنویسین.

زیست:
      خب مهم ترین درسه. پیشنهاد من اینه که کاری که من کردم رو انجام ندین. چون ریسکه الان میگم چرا.
      و من چه کار کردم...
      اقا من دیدم وقت نیست. کتابهای زیستمم داده بودم به شخصی و کتاب های درسی جدیدی که داشتم مثه قلب مومن پاک و سفید بود. دریغ از یه خط خوردگی یا یه نوت برداری. من اومدم فکر کردم دیدم با 5 ماه وقت خیلی ی جوریه بخوام متن کتاب بخونم درسنامه بخونم نکته در بیارم نکات تست بنویسم تو کتاب و هی به نکات کتاب اضافه کنم وقص علی هذا
      دیدم که جزوات دکتر عمارلو اکثر متن کتابو اورده. این بود که تصمیم گرفتم با جزوه های عمارلو جلو برم. و میخوندم و میخوندم و میخوندم. فصل تموم میشد تست های کنکور آخر هر فصل نشر الگو رو میزدم حالا نکات تست کنکورو وارد جزوم می کردم. من ده روز یک بار زیستم رو تموم می کردم. مرور ده روزه داشتم. تقریبا میتونم بگم این مرور ده روزه بعد دومین دوری که زیست رو خوب تموم کردم و این دو دور جمعا یک ماه و نیم طول کشید شروع شد. و تو ده روز یه بار تقریبا روزی 3 فصل زیست رو میخوندم. دیگه متن جزوه و متن کتابی که داخل جزوه آورده شده بود رو حفظ شده بودم. و با هر مرور ده روزه وقتی مرورم تموم میشد روز یازدهم تست های کنکور از فصل یک دوم تا فصل آخر پیش دانشگاهی رو میزدم. خلاصه که تست های کنکور رو خوردم.
      ماه آخر دو سه تا آزمون موج آزمون زدم دیدم 60-70 میزنم گفتم باریکلا خوبه کافیه باز رفتم سراغ تست های کنکور اما این بار از سال 90 تا 95 رو از خودم آزمون گرفتم. داخل و خارج.
      این کاری بود که من واسه زیست کردم. من نرسیدم کنکورهارو کامل بزنم دوره جمع بندی. 98 رو تک درس زدم و با همین روش زیست 98 رو 86 درصد زدم. البته راحت ترین زیست ادوار کنکوره 98 ولی خب درصدم بد نبود.
      اما چرا میگم این روش ممکنه جواب نده و از روشی که پایین تر میگم استفاده کنین؟ اقا من تست های سالهای پیشو که میزدم تسلط داشتم. امسال سر کنکور تسلط نداشتم روی زیست. ینی میدونستم حدود 60 درصد زدم ولی خب کافی نبود. تسلطه خیلی مهمه
      و اما پیشنهاد من:
      متن کتاب درسی خورده شود، یه درسنامه مثه خیلی سبز یا هرچی دیگه خوانده شود، نکات مهم حاشیه نویسی شود، جزوه عمارلو حتمااااااا خوانده شود و نکات وارد کتاب درسی شود. سپس تست کنکور کامل بررسی شه. گزینه به گزینه. ببین چرا غلط شده گزینه هه. اما زیست یکم از سطح کنکور بالاتر برو. وقتی رو تست های کنکور مسلط شدی جامع بزن و جامع میتونه آزمون قلمچی باشه میتونه موج آزمون باشه میتونه کلک معلم باشه. ولی جامع تالیفی حتما کار کنین(بعد تسلط روی تست های کنکور سراسری) دو سه بار که زیست رو خوندین فهمیدین مسلطین مرور ده پونزده روز یه بارو شروع کنین. اخه به نظر من که رشتم ریاضی بود و از زیست چیزی نمیدونم راه درصد بالا مرور زیاده

فیزیک:
      میشه گفت چیزیه که خوب واسش تلاش کردم. و بالاترین درصد اختصاصی های من بود. من چیکار کردم؟ اومدم دیدم وقت نیست بشینم از اول فیلم ببینم. 97 با دکتر طلوعی خونده بودم و جزوه نوشته بودم. جزوه هارو خوندم امسال، تست کنکور کار کردم، تستی مهم بود به جزوم اضافه کردم و همین. با یه کار بسییییییاااااااااااااار مهم:
      تست های کنکور سال 90 - 97 رشته ریاضی و تجربی رو کلیییییییییییییییییییی بار(یه عدد دو رقمی زیر 20 مثلا) کار کردم. اقا دیگه ماه اخر که 5 بار همین مرور رو انجام دادم تست میذاشتن جلوم می گفتم این تست فیزیک رشته ریاضی خارج 93 ه مثلا. خورده بودم تست های کنکورو.
      راستی من ماه آخر خلاصه نوشتم واسه فیزیک + تست های کنکور مهم و سخت. و هفته اخر مرور کردم عالی بود. از همین الان این کارو بکنین. خلاصه نویسی واسه ریاضی فیزیک واقعا جواب میده

شیمی:
      حقیقتا من رفرنس خوبی واسه پیشنهاد روش مطالعه شیمی نیستم. چون تو آزمون هامم بالاترین درصدم 60 بوده. به نظرم از کسی که امسال 60 ب بالا زده بپرسین چیکار کرده چون کولاک کرده. ولی اگه بخوام خیلی خلاصه بگم اگه برگردم به فروردین 99، از خوابمم شده میزنم و فیلم شیمی دکتر بابایی میبینم.
      من چیکار کردم؟ متن کتابمو سال 97 خورده بودم. همه نکات مبتکران توش بود. متن کتابو خوردم باز، خط ویژه رو برداشتم تست کنکور زدم.

این از اختصاصی ها. عمومی هارو فردا مفصل توضیح میدم.
      ...to be continued

خب خسته نباشین همه. الوعده وفا قسمت 2!

اولاً این که من عمومی رو از مرداد شروع کردم به خوندن دلیلی بر این نمیشه که یه ماهه بشه عمومیو خوند و جمع کرد و این چیزا! من تو کنکورای قبلیم رو عمومی به شدت وقت گذاشته بودم و سر همین تو یه ماه تونستم جمعش کنم.
      دوماً از این فکر که عمومیو الان نخونیو از عید شروع کنیو نمیدونم فلان درس عمومی ضعیفم نمیخونم و این چیزارو هم از سرت بیرون کن عمومی کنار تخصصی از همین الان باید پیش برده بشه
      سوماً نیازی نیست که من بشینم بگم واستون عمومی چقدر مهمه و اینا. یه نگاه به کارنامه من بندازین قشنگ اهمیت عمومی دستتون میاد
      چهارماً من ادبیات نخوندم پشیمونم هستم چرا نخوندم. البته واقعا وقت نداشتم. ادبیاتو حتما بخونین که سعادت دنیا و اخرت تو همین درس عمومی نهفتس.
      خب به نام خدا. شروع کنیم.

ادبیات!!!!
      واسه من سخت ترین درس عمومی بود. سال های پیشم آنچنان روش وقت نمیذاشتم. ولی ای کاش می ذاشتم. به عنوان یه فردی که کلا فکر می کرده ادبیات هیچی نیست و چندان تاثیری نداره جا داره بگم غلط کردم و تاثیر داره خیلیم تاثیر داره. اونم با این رویه ای که امسال سنجش جان پیش رو گرفت و در ادبیات انتقام گرفت(کما اینکه تو بقیه دروس هم انتقام گرفت)
      طریقه خوندنش چجوریه؟ خب ادبیات مبحثیه. بشینین هر مبحثی رو مسلط شین و تست بزنین(فقطم تست کنکور)
      خط ویژه کتابش عالیه. من اگه وقت میذاشتم روش امسال درصد ادبیاتمو روی 60 میتونستم با خط ویژه بیارم ولی خب اهمال و کم کاری از خودم بوده و خودم کردم که لعنت بر خودم باد.
      تبصره 1: جان هرکیو دوست دارین ادبیات بخونین
      تبصره 2: اقا مشکل داری هر قسمتی از ادبیاتو کلی استاد خوب هست فیلم ببین. بخدا اونی که میگه فیلم نبینین فقط با کتاب جلو برین یا ایکیو فوق العاده بالایی داره یا دبیرستان عالی بوده یا سال های پیش کلاس کنکور پیش دبیرای مطرحی رفته. سعادت دنیا و اخرت تو فیلم دیدنه (در صورتی که مشکل داری)
      تبصره 2- اصلاحیه یک : یه موقع اینجوری برداشت نشه که من دارم میگم فیلم ببینی هیچ کار دیگه ای نکنی میشی استاد و دو روز دیگه تو کنکور صد میزنیا! فیلم ببین جزوه بنویس تستتتتتتتت بزنننننننن خیلییییییی تست بزننننن درست بخون جمع بندی درستی داشته باش در این صورت پزشکی دندون دارو هرچییییی خواستی نیاوردی بیا هرچی از دهنت در اومد به من بگو.
      تبصره 3: من رفرنس خوبی واسه معرفی منبع ادبیات و روش مطالعه این درس نیستم. از تجربه رتبه برترای انجمن کمک بگیرین

عربی!!!
      آخ من چقدر عاشق این درسم. یادمه سال 97 که 94.7 زدم جو گرفته بودم یه کانالی تو تلگرام زدم عربی تدریس می کردم (بماند که راضی بودن همه) ولی خب دیگه سربازی اومد جلوی راه و متاسفانه یا خوشبختانه(واسه اون دانش آموزا) رها شد کاملاً.
      مطلب مهم: من عربیم خوب بود تو دبیرستان و راهنمایی. کلا همیشه میونه خوبی با یادگیری یه زبان اجنبی داشتم.
      من سال 97 چیکار کردم که 94.7 زدم؟
      خب من تابستون 96 یه دور عربیو خوندم و به خیال اینکه من عالیم و خیلی خوبمو هیشکی به من نمیرسه و بهترینم تو این درسو صد میزنم و قص علی هذا! مطالعه این درس شیرینو رها کرده! تایمش را به زیست داده! و از تصمیم خود بسیار خرسند بودم تا اینکه عید به گفته یکی از دوستان گرامی زرد عمومی را برداشته، یکی از کنکورهای سالیان اخیر را انتخاب کرده، عربی را از خود آزمون گرفته و نتیجه ای بسیار قهوه ای دریافت کردم. اونجا بود که فهمیدم که عمومیو باید خوند خوبم خوند(یه ضرب المثل دیگه میخواستم بگم(اینم که گفتم ضرب المثل نبود) که جاش نیست اینجا بگم)
      اقا من 4 ماه وقت داشتم یه دستی به سر عربیم بکشم.

اقدامات اینجانب:
      1) استاد گرانقدر و فهیم و عالی و درجه یک میلاد ناصح زاده تصمیم گرفت یه جمعبندی 14 ساعته بذاره تو سایت آلا
      2) ازونجایی که من خیلی قلم استاد غزال موسوی رو دوست داشتم جمع بندی خیلی سبز رو هم خریده بودم.
      3) گام های 1 و 2 رو به وفور انجام دادم. دو سه باری جمع بندی ناصح زاده رو دیدم و سه چهار باری نیز! کتاب جمع بندی خیلی سبز رو از اول تا آخر خوندم و تست زدم.
      4) شنیده بودم یه استادی در گوشه کناری از اصفهان عربی تدریس می کند و یکی از دوستای بنده تو صنعتی اصفهان به واسطه ایشون 96 درصد عربی زده بودن(اون تست عین مشارالیه سال 95 رشته ریاضیو فقط نزده بود که حقم داشت اخه سال 95 از کجا باید میدونستیم مشارالیه چی چیه -_-) خلاصه که نکته و تست ایشان را ثبت نام کردم
      تبصره 1: بدون انجام گام 4 هم همین درصدو بدست میاوردم. شاید 10 درصد کمتر نهایتا! این کلاس صرفا بهم اعتماد به نفس می داد که میدیدم عه اینا رقیبای منن نمیتونن سنجش 100 بزنن ولی من دارم 100 میزنم.
      تبصره 2: گام 1 و 2 به شدت مهم بودن و نقش اصلی تو این درصد داشتن
      5)آلا اون سال همایش جمع بندی گذاشت و همایش جمع بندی ناصح زاده رو خریدم و دیدم (بد نبود-ولی همون جمع بندی 14 ساعته کافی بود به نظرم)
      خلاصه که با این تفاسیر و مسلط شدن بر عربی کنکورهای 94-95-96 هر سه رشته و رشته های الحاقی دیگر من جمله زبان و هنر، بنده موفق به کسب درصد 94.7 در آزمون سراسری سال 97 گردیدم.

99 چیکار کردم؟
      عرضم به خدمتتون که خب یه ماه وقت داشتم. مرداد گام 1 و 2 ذکر شده رو انجام دادم. علاوه بر اون 5 رو هم هفته آخر انجام دادم علاوه بر اون اون کتاب جمع بندی رو واقعا ده بار کار کردم. حدود 400 تا تست داره من این 400 تا تست رو ده باااااار مرور می کردم. بعد هم آنچنان وقت نداشتم آزمون جامع بزنم. تو قسمت تخصصی ها گفتم که حتی کنکور 98 رو هم تک درس زدم

اما برای رسیدن به درصد بالای عربی چیکار کنید؟
      اینو گوش کنید به حرفم ضرر نمی کنید.
      واسه نظام جدید میگم. خواهرم با گوش دادن به حرف من امسال تو سه ماه 70 زد عربیشو.

1- کتاب جمع بندی خیلی سبز نویسنده میلاد ناصح زاده (همیییییین و بس هیچ کتاب دیگه ای نمیخوای)
      2- تو آلا واسه این کتاب فیلم هست! ینی این کتاب جزوه اون فیلماست. فیلمارو ببین همزمان کتاب هم جلو برو
      3- تست هایی که تو کتابه رو ده ها بار مرور کن! درسنامه رو نیز هم! کل چیزی که به کار عربی کنکورت میاد همینه!
      4- آزمون جامع فقط تست های عربی کنکور سالیان گذشته. وقتتو با موج آزمون و اینا هدر نده الکی فقط تست کنکور
      5- تبریک میگم. این چارتا گامو درست انجام داده باشی قطعا کنکور بالای 70 میزنی!

تبصره 1: دبیرای خوب دیگه هم داریم. من ندیدم. نظری هم ندارم. ولی ناصح زاده اثبات شدست.
      تبصره 2: تکرار می کنم فقط تست کنکور
      تبصره 3: همینایی که گفتم، در ضمن، مرور مرور مرور مرور مرور مرور، کلید همه درسا همینه. تو کنکور اگه میخوای موفق شی خیلی مرور داشته باش

دین و زندگی!
      فرد مذهبی نیستم و اصلاً هم نیستم ولی همیشه میونه خوبی با این درس داشتم. شاید بخشیش به خاطر کل کلی بود که با معلم دینی انجام میدادم تو دبیرستان و همیشه سعی می کردم درسو از قبل خونده باشم چیزی گفت بتونم جواب بدم. (البته کل کل دوستانه بود و واقا جو کلاس خیلی خوب بود)
      من واسه تمامی کنکورهایم به جز آخری گاج نقره ای خوندم به انضمام خط ویژه در ماه آخر. برای کنکور آخری خط ویژه خوندم فقط و سه چار دوری مرور کردم و نتیجش شد این!

چیکار کنید؟
      سفیر خرد کتاب خوبی داره به نظرم از متن کتاب بی نیازتون می کنه. سفیر خردو بردار بخون. اخر هفته قبل آزمون از جمع بندی همین انتشارات که گویا اسمش دور تند هست مرور کن.
      اقا من قبلنم گفتم. جان هرکیو دوست داری به حرفم گوش کن ضرر نمی کنی: از همین الان کتاب جمع بندی هاتو بخر واسه مرور با همون مرور کن، نکته اضافه کن بهش، تست اضافه کن. نذار ماه آخر یهو باز کنی کتابو و به چشمت غریبه باشه.
      منبع تست؟ کماکان تست کنکور، وقتتو با تالیفی تو عمومی هدر نده

زبان انگلیسی:
      خب من کلاس می رفتم و سوم دبیرستان دوره های کانون زبانو تموم کردم. از اون تایمم هیچوقت زبان نخوندم. ولی خب میدونم چیکار باید کرد.
      لغت بخون! خیلی کلیشه ای شد این ن؟ اما اینجوری نباشه مثلا میخوای ی کلمه حفظ کنی صد بار بگی tax ینی مالیات tax ینی مالیات tax ینی مالیات
      چیکار باید کرد؟ تو جمله یاد بگیر. فکر می کنم باشه کتابی که واسه هر لغت مثال زده باشه. کاربردشو تو جمله یاد بگیر
      هر شب یه ریدینگ یه کلوز تست. دوست عزیز و خوبم. منی که ادعام میشه تو زبان(که کار اشتباهیه و دست بالای دست بسیاره) میرم ریدینگ کنکور میخونم ممکنه کلمه ببینم بلد نباشم. ینی این طبیعیه. باید مهارت ریدینگ خوندن به دست بیاری. هیچ استادی هم این مهارتو بهت نمیده. باید هر شب ریدینگ کلوز کار کنی. هر شب!
      گرامر چیکار کنی؟ به نظرم خط ویژه خوب توضیح داده
      دوستان گرامی! کماکان پیشنهاد می کنم اگه ضعف دارین فیلم ببینین. میشناختم کسیو که تو دو ماه فیلم دید واسه زبان از صفر رسید به 40 درصد تو کنکور.
      در آخر! تست کنکور بزنین.

اینم عمومی. فکر می کنم هرچیزی که لازم بودو گفتم. تا آخر سال میام انجمن. به این تاپیک هم سر میزنم. اگه سوالی چیزی داشتین بپرسین حتما جواب میدم.
      تو این مسیر بودند کسایی که بدون چشم داشت کمکم کردن، پس منم بدون چشم داشت کمک می کنم.
      امیدوارم به هرچی دلتون می خواد برسید. تلاش کنید. شدنیه. اونقدرا هم سخت نیست. یکم نظم تو برنامه می خواد. یکم پشتکار می خواد. امیدوارم تاپیک قبولیتونو ببینم سال دیگه.

maybe! to be continued

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      خیلی تبریک میگم بهتون
      راستش من متنتونو خوندم خیلی خوب بود منتها درباره زیستش این قسمت رو متوجه نشدم که گفتین:
      من ده روز یک بار زیستم رو تموم می کردم. مرور ده روزه داشتم. تقریبا میتونم بگم این مرور ده روزه بعد دومین دوری که زیست رو خوب تموم کردم و این دو دور جمعا یک ماه و نیم طول کشید شروع شد. و تو ده روز یه بار تقریبا روزی 3 فصل زیست رو میخوندم.

منظورتون از این قسمت رو میشه برام توضیح بدید؟ یعنی شما برای اولین دور خوندتون ، تو هر ده روز سه فصل رو میخوندین؟ مرورش چجوری بود؟

10. Top | #160
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم به شما . کار خیلی بزرگی انجام دادید . انشا الله که در سایر مراحل زندگیتون هم موفق باشید . ببخشید آقا علی میشه لطف کنید آیدی تلگرامتون رو بهم بدید ؟

11. Top | #161
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      سلام
      اسمم علیه. سال 94 بود که با انجمنی به اسم انجمن کنکور آشنا شدم. سفر من به این انجمن اینجوری شروع شد
      http://forum.konkur.in/thread26164.html
      یه دانش آموز کنکوری ریاضی که واقعا از کنکور چیزی نمیدونست. سال 95 اولین کنکور من بود. هدفم چی بود؟ نمیدونم، از ترس حفظیات کنکور تجربی پناه برده بودم به حفظ کردن قضایای هندسه و جبر
      و خلاصه که کنکوره رو هر جوری بود دادم، درسم خوب بود. رتبم شد 1572 منطقه دو ریاضی و همون رشته و همون دانشگاهی که میخواستم قبول شدم: مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
      همه چیز عالی بودو من خوشبخت ترین آدم دنیا بودم تا اینکه یهو دیدم این چیزی که میخوام نیست( گرچه برنامه نویسیم خوب بود و علاقه داشتم و هنوز هم وب کار می کنم)
      به تشویق پدرم تصمیم گرفتم انصراف بدم و کنکور 97 رو شرکت کردم. همینطوری که تو این فکر و خیال بودم که ریاضی و فیزیک رشته تجربی واسه من خیلی راحته و اینا یهو رسیدم به کنکور 97 و سر جلسه خشکم زد
      حاصل کار اون سال من این کارنامس :
      رتبه 6671 و 1956 سهمیه 5 درصد. قطعا چیزی نبود که میخواستم. نابود شده بودم. انتخاب رشته کردم. دیگه راضی شده بودم به شنوایی سنجی. کارنامه های پارسالو که چک می کردم راحت شنوایی سنجی قبول میشدم. اخر انتخاب رشته روانشناسی و دامپزشکی رو هم زدم. گفتم دیگه نمیرسه به اینا تا شد نمیدونم چندم شهریور ساعت 4 بعد از ظهر در یکی از رفرش های عصرگانه بنده در سایت مقدس سنجش و آموزش کشور، بنده لینک نتایج نهایی را مشاهده کرده و سپس با وارد کردن شماره داوطلبی و اینا خشکم زد -_- فقط میخواستم زمین دهن باز کنه منو ببلعه یا ی صاعقه بزنه خلاص کنه منو
      روانشناسی شیراز...

سلام ...داداش لحن حرف زدنت خیلی برام اشناست
      احتمالا تو گپ ساویور تیم وویس ندادی؟

12. Top | #162
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید میشه راجب نحوه زیست خوندنتون بیشار توضیح بدید
      روزی چقد برا زیست وقت میذاشتین ؟؟
      من خیلی کندم

13. Top | #163
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر من الان جلسه 5 ملاک بور رو تموم کردم تا الان یکی درمیون تست خیلی سبز زدم الانم همینو ادامه بدم به نظرشما؟ می رسم بعدش سراسری کار کنم ؟ سوال دیگه من فیزیکم ضعیفه الان دارم کارگاه نکته تست کارمیکنم و هم اموزش هم تست رو تو همین خلاصه کردم . کار درستیه؟شیمی هم اموزش استاد بابایی رو می بینم و تست خیلی سبز یکی در میون به نظرتون مفیده؟ شرمنده سوالا زیاد شد. لطفا اگه کسه دیگه هم میتونه کمک کنه جواب بده. ممنون
      ویرایش توسط MoonlessNight : 07 دی 1399 در ساعت 22:50

14. Top | #164
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود
      افرین به شما
      دوشیزه
      کد:
      #
      موفقیت
      بجنگ ...

15. Top | #165
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhm245542 نمایش پست ها
      سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      خیلی تبریک میگم بهتون
      راستش من متنتونو خوندم خیلی خوب بود منتها درباره زیستش این قسمت رو متوجه نشدم که گفتین:
      من ده روز یک بار زیستم رو تموم می کردم. مرور ده روزه داشتم. تقریبا میتونم بگم این مرور ده روزه بعد دومین دوری که زیست رو خوب تموم کردم و این دو دور جمعا یک ماه و نیم طول کشید شروع شد. و تو ده روز یه بار تقریبا روزی 3 فصل زیست رو میخوندم.

منظورتون از این قسمت رو میشه برام توضیح بدید؟ یعنی شما برای اولین دور خوندتون ، تو هر ده روز سه فصل رو میخوندین؟ مرورش چجوری بود؟
      سلام. ببخشید من دیر جواب میدم. دو ماه انجمن نبودم. من حدوداً یک ماه و نیم طول کشید تا دو دور زیستم رو بخونم. بعد از اون من بازه های ده روزه ای واسه خودم مشخص کرده بودم ک زیستم رو مرور کنم. ینی هر روز سه فصل زیست شناسی. اولش خیلی سخت بود ولی همین مرور خیلی کمکم کرد.

صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن