خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      مدیر کل

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 73 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید – بهناز عدالت دوست

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟

سلام، بهناز عدالت دوست هستم. از استان خراسان رضوی،شهرستان سبزوار،مدرسه نمونه رسالت.

– رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم ؟
      رتبه ۷۳ منطقه ۲ و رتبه ۱۶۵ کشوری.
      و داوطلب نظام جدید

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

به ترتیب زبان‌و‌ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران،شهید بهشتی،علامه طباطبایی

– لطفا کارنامه تان را بگذارید!

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟

از تیر ماه ۱۳۹۸

– درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

– سال تحصیلی دهم
      سال دهم همانند یک دانش آموز تجربی درس میخواندم و سعی کردم با معدل بالا سال دهم را پشت سر بگذارم.از همان ابتدا برای شرکت در کنکور منحصرا زبان مصمم بودم اما به عنوان یک‌کنکور جانبی.
      – سال تحصیلی یازدهم
      گذشت تا اینکه درسال یازدهم متوجه شدم که علاقه ام‌ مرا به سمت زبان بیشتر میکشاند تا تجربی و از همان موقع شروع به تحقیق و کسب اطلاعات درمورد کنکور منحصرا زبان کردم.

ازهمان‌سال یازدهم بود که بعد از مشورت با مشاور های‌ مختلف و افراد با تجربه تصمیم گرفتم که‌تمام‌ تمرکزم را فقط روی یک رشته بگذارم و زبان انتخاب من بود.
      – تابستان سال دوازدهم

از تابستان ۹۸ بعد از امتحانات خرداد سال یازدهم شروع کردم و به طور جدی برای کنکور کار کردم.
      تازه ابتدای کاربود و من بسیار بی تجربه چه در بحث کنکور و چه در بحث مطالعه زبان تخصصی اما رفته رفته تجربه کسب کردم و کاملا در این زمینه حرفه ای شدم.
      – سال تحصیلی دوازدهم

و سال دوازدهم برخلاف تمام درس های سنگین تجربی و توقع بیش از حد دبیران در مدرسه نمونه فقط و‌فقط برای کنکور زبان مطالعه داشتم.
      از نظر روحی گاهی تحت فشار بودم اما ارزشش را داشت.

– دوران طلایی نوروز

همیشه از این دوران وحشت داشتم و فکر میکردم درس خواندن در عید سخت است و‌نمیتوانم از فرصت تنها ۲۰‌روزه عید به خوبی استفاده کنم.اما کاملا برعکس شد.فکر میکنم بخش زیادی از پیشرفت من دقیقا در همان زمان نوروز حاصل شد و ساعت مطالعه من به بیشترین حد خود رسید.

– ماه رمضان

برخلاف تمام سال ها با توصیه مشاورم تصمیم گرفتم ماه رمضان را روزه نگیرم چون نه تنها از شدت بی حالی نمیتوانستم درس بخوانم بلکه مشاورم هشدار دادند که ۳۰روز گرسنگی و تشنگی از نظر جسمی تاثیرات بدی برای کنکور دارد و انرژی زیادی را از من میگیرد.من هم با توجه به شناختی که‌از خود داشتم کاملا با ایشان موافقت کردم.

– دوران امتحانات نهایی

دوران امتحانات نهایی برای من بدترین دوران کنکور بود.به سختی میتوانستم درس های زبان را بخوانم و از نظر روحی تحت فشار بودم چون در طول سال هیچ درسی از دروس تجربی را نخوانده بودم اما این فشار عصبی تنها برای چند روز بود،بعد از پشت سر گذاشتن دو امتحان با موفقیت متوجه شدم که چندان کار سختی هم نیست و با شب امتحان خواندن توانستم همه امتحانات را پاس کنم و معدل دیپلمم هم ۱۸/۵۰ شد که قابل قبول بود.

– دوران جمع بندی
      متاسفانه دوران جمع بندی و آزمون های سه روز یکبار را دیر تر از بقیه شروع کردم و همین باعث شد از لحاظ روحی وضعیت خوبی نداشته باشم و تنها ۷۰درصد مطالب را جمع بندی کردم اما به صورت فشرده تعداد زیادی آزمون شبیه سازی کنکور شرکت کردم که به وضوح تاثیر آن را در کنکور حس کردم.

– دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن

.
      خوشبختانه کرونا مرا عقب نینداخت چون این حس که همه در خانه هستند و نه فقط کنکوری ها بلکه هیچ کس نمیتواند تفریحات قبل را داشته باشد به من آرامش میداد و این ایام را به یک فرصت میدانستم که از کم شدن تفریحات و استراحت هایم گله نکنم.
      نمیدانم ‌‌چرا اما من از تعویق های کنکور هم ناراحت نمیشدم چون احساس میکردم زمان بیشتری به من هدیه داده شده تا قدری بیشتر از دروس بی پایان زبان تخصصی‌ را مطالعه کنم و در کنکور بهتر عمل کنم.
      اما تعویق آخر که دوهفته به کنکور اعلام شد باعث شد که من دوروز از وقتم‌را از دست بدهم و‌پس از تکذیب این خبر از شدیدا عصبی شده بودم اما سعی کردم با آن کنار بیایم‌چون میدانستم استرس هرچه تلاش کرده ام را بر باد می‌دهد.

– دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات: کتابهای دکتر سبطی نشر دریافت
      عربی: خیلی سبز
      دینی: خیلی سبز
      زبان عمومی: مبتکران شهاب اناری و آی کیو
      زبان تخصصی: برای گرامر oxford english grammar و کتاب گرامر شهاب اناری
      برای واژگان 504 و Focus on vocabulary 1و inside reading 1
      برای ترتیب اجزای جمله صرفا تست تست و تست
      برای مکالمه idioms and phrasal verbs intermediate و advanced
      و برای درک مطلب وکلوز هم کتاب قرمز شهای اناری +تمامی آزمون های کانون

منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

کتاب عمومی کنکوریوم برای عالی بود و همینطور میکروطلایی دینی

دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید

ادبیات موضوعی درس میخوندم و‌به نظر من بدترین نوع ادبیات خوندن به صورت درس به درس هست ،عربی رو از پایه کارکردم و تونستم درهردو به سطح خوبی برسم و تست زیادی در مبحث ترجمه و قواعد زدم.در دینی به کتاب درسی توجه ویژه ای داشتم.
      زبان عمومی هم تست فراوان باعث یادگیری من میشد و‌از درسنامه فارسی کتابها دوری میکردم.
      برای زبان تخصصی هم در مباحث گرامر و کلوز و ریدینگ سعی میکردم با تست زدن به سطح بالایی برسم اما برای دروس دیگر به مطالعه بیشتر اهمیت میدادم. به طور کلی در خواندن زبان تخصصی از فارسی خواندن دوری میکردم.

– آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه دی وی دی ها چیست؟
      خیر استفاده نمی‌کردم و‌به شدت مخالف استفاده از دی‌وی دی‌هستم،خیلی از آنها صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. و اینکه در رشته منحصرا زبان هر فرد با تلاش خودش می‌تواند به بهترین درصد ها برسد.

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      قبل از عید با توجه به مدرسه رفتن به طور میانگین ۵ ساعت اما بعد از عید حدودا ۹ الی ۱۰ ساعت

– میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

هیچگاه نمیگذاشتم میزان خوابم کمتر از ۸ ساعت شود.

– در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      کانون قلمچی و‌سنجش

– میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      ۷۱۰۰

– چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

با دقت تمام غلط ها و نزده ها و شک دارهایم را بررسی میکردم و‌نکات آن را در دفتر مینوشتم تا در زمان های بعدی مرور کنم.

– درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      در زمان آزمون تمام تمرکزم را روی آزمون می گذاشتم و سعی میکردم تمام آنچه را که در دو هفته قبل خوانده بودم پیاده کنم. برای زمان بندی هم در هر درس اگر حتی سوال اول هم بودم و زمان تمام‌ می شد به درس بعدی می‌رفتم و تایم هر درس را به خودش اختصاص می‌دادم.

– برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید

دروس مهم را هر روز قرار در برنامه داشتم مثل ادبیات و واژگان. و در درسی زیاده روی یا کم کاری نمی‌کردم.

– چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟

با تست زمان دار

– اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      کم کاری های ابتدای سال را جبران میکنم و بیشتر تلاش میکنم.

– اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !

ادبیات نشر الگو چون صرفا تست نامه بود و درسنامه خوبی نداشت. پاسخ تست هاهم کامل نبود.
      – بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

تست زدن

– برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

برنامه ریزی بلند مدت برای من مفید تر بود چون تعیین میکرد که تا چه زمانی باید چه دروسی را بخوانم.
      – چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟

گوشه کناره های کتاب بهترین مکان برای خلاصه نویسی است. تا جای ممکن از زیاده نویسی دوری کنید.
      – نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      ۶۰الی ۷۰ درصد تایمم را به دروس عمومی اختصاص می‌دادم. عمومی ها در کنکور زبان بسیار اهمیت دارد.

– تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      به میزان متناسب هم مطالعه داشتم وهم تست کار میکردم. از متن کتاب درسی غافل نمیشدم.
      – به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

ناامید نشوند چون با اندکی تلاش می‌توانند خودشان را به بقیه دانش آموزان برسانند.
      – در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و سال دوازدهم به چه میزان بود؟

تنها بر دروس پایه تاکید داشتم.
      مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

تاثیر زیادی نداشت اما باعث شد که در مطالعه هر درسی حرفه ای تر و باتجربه تر بشم.

– چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      ادبیات عربی و واژگان

– چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟

با حرف زدن با دوستان و‌خانوادن ام‌و مشغول کردن خودم به درس خواندن

– تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

بله خیلی وقت ها
      راز و‌نیاز با خدا ‌‌و مدیتیشن یا یک‌موزیک انگیزشی بهترین راه برای افزایش انگیزه است.

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

– نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

خیر.فقط باعث حواس پرتی میشود
      – نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

من در ماه های آخر که افت ساعت مطالعه داشتم و کمی سردرگم بودم مشاور گرفتم که خیلی به من کمک کرد اما از آنجایی که برنامه ریزی بلد بودم هیچوقت برنامه ریزی ام را به کسی نسپردم.

– چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟

روزی یک ساعت اما بعد از عید خیلی کمتر شد

– چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      حدودا یک روز

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟

گاهی بسیار درگیر آن میشدم اما خانواده ام نقش مهمی در به دور کردن من از حواشی داشتند.

– آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟

در بعضی موارد بیشتر برای آرامش روحی خود فرد که نسبت به درسی که خیلی ضعف دارد ترسش را کمتر کند.و البته تعداد کلاس نباید زیاد باشد.

– مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      تداوم و‌پیوستگی(حتی از تلاش زیاد هم مهم تر است)
      و عدم استرس

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

بسیار بسیار زیاد

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر.فامیل کنکوری خیلی‌ کم داشتیم و‌من اولین کنکوری فامیل بودم. بعد از من زیاد هستند.

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

در حد انتظارم بود اما با رتبه های آزمون های آزمایشی فاصله داشت.(آزمون ها بهتر بود)
      -درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      بسیار کم

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

خیر. ابتدا ادبیات،بعد عربی.بعد زبان و بعد دینی
      در سوالات اختصاصی هم یکی از ریدینگ هارا در اواسط آزمون پاسخ دادم و‌دوتای دیگر را در آخر.

– مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 1400برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      نا امیدی بزرگترین عامل شکست شما دراین‌ مسیر است. حفظ روحیه و شاد بودن از هرچیزی در سال کنکور مهم‌تر است.حتی گاهی مهم تراز تلاش.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      پدر مادر و مشاورم که همیشه همراهم بودن⁦️⁩
      ممنون از وقتی که گذاشتید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      ببخشید اینده شغلی این رشته هایی که انتخاب کردید چیه؟میشه یکم توضیح بدید

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      شما کسیو دیدین که ماه رمضونو روزه بگیره؟:/ تو این انجمن که ندیدم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بابت رتبه عالیتون
      ساقی بیا که از مدد بخت کارساز
      کامی که خواستم ز خدا شد میسرم

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط adaf$ نمایش پست ها
      تبریک میگم بابت رتبه عالیتون
      صدف تو چرا عربیو صد زدی؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط acquisitivee نمایش پست ها

صدف تو چرا عربیو صد زدی؟
      چرا؟ متوجه منظورت نشدم 0-0

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

چرا؟ متوجه منظورت نشدم 0-0
      منظورم اینه که دمت جیز
      شما تا حالا کسیو دیدی که همه دروس رو صد بزنه؟خالا اختصاصیا شاید نشن ولی عمومیا...؟؟؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط acquisitivee نمایش پست ها

منظورم اینه که دمت جیز
      شما تا حالا کسیو دیدی که همه دروس رو صد بزنه؟خالا اختصاصیا شاید نشن ولی عمومیا...؟؟؟

فکر کنم رستگار رحمانی
      سال 96 هم فکر کنم 2 یا سه درس اختصاصی رو نفر یک کنکور صد زده بود

9. Top | #9
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم، همیشه موفق باشید
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

فکر کنم رستگار رحمانی
      سال 96 هم فکر کنم 2 یا سه درس اختصاصی رو نفر یک کنکور صد زده بود
      اولا دکتر رستگار رحمانی ایشون الان متخصص مغز واعصاب هستن!!!!!! الان یه دانشجو پزشکی بهش میگن دکتر شما مرد به این بزرگی رو که تاریخ سازی کرد با احترام صدا بزن!!!!!!!
      تمام جوانرود به ایشون افتخار میکنن حتی رتبه ازمون تخصصشم 1 شد!!!!
      دوما.....

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      اولا دکتر رستگار رحمانی ایشون الان متخصص مغز واعصاب هستن!!!!!! الان یه دانشجو پزشکی بهش میگن دکتر شما مرد به این بزرگی رو که تاریخ سازی کرد با احترام صدا بزن!!!!!!!
      دوما.....
      ببخشید
      من کی با بی احترامی ایشون رو صدا زدم؟؟
      چرا این طور برخورد میکنی؟؟؟
      مگه گفتن اسم یه نفر بی احترامی محسوب میشه؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ...
      تبریکککک بابت رتبتون

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      دوما.....
      جوانرودیی ؟؟؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parikurd نمایش پست ها
      جوانرودیی ؟؟؟
      بله آقای رحمانی جوانرودی بودن
      از استان کرمانشه

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

بله آقای رحمانی جوانرودی بودن
      از استان کرمانشه
      ن دوست عزیز در کل گفتم ... آخه خودم جوانرودیم گفتم ببینم ایشونم جوانرودین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن