خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

آیا امیدی برای کنکور هست (با این پایه ضعیف)؟

سلام دوستان خسته نباشید. من تو رشته ریاضی فیزیک پایه یازدهم تحصیل میکنم. من تا نیمه اول دهم (و سال های تحصیلی قبل از اون) همیشه دانش اموز خوبی بودم و واقعا درس میخوندم (در حدی که حداقل گلیم خودم رو از اب بکشم). مشکلی که دارم اینه که از زمانی که این کروا و شاد شروع شده، اصلا نمیتونم درس بخونم، چرا که از این شیوه تدریس هیچ چیزی یاد نمیگیرم. نیمه دوم دهم که اونجوری بلاتکلیف موند ولی من دلم نیومد این ۱۰ سال درس خوندن و زحمت کشیدن رو به خاطر دو سال حیف کنم. برای همین شروع کردم با سایت آلاء درس بخونم اما مشکلی که دارم اینه که (برای درس های تخصصی) نیاز به منبع کمک اموزشی دارم. میخوام کم کم تست زنی رو شروع کنم ولی از طرفی هم تو دهم پایه ضعیفی دارم (واقعا درس ندادن و منم احساس میکنم خودم تنبلی کردم تا یه حدی). الان سوال اینجاست آیا من تو این مقطع و با این وضع میتونم اصلا امیدی داشته باشم برای کنکور؟ اگه بخوام با این پایه ضعیف کنکور رو شروع کنم، باید چه کتاب هایی رو مطالعه کنم که هم برای پایه‌م خوب باشه و هم تست زنی یاد بگیرم؟ برای درس های تخصصی مثل حسابان و امار و هندسه و فیزیک وشیمی منظورمه. ممنون میشم برای این درس ها منابع معرفی کنید. مرسی از وقتی که میزارید!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      خب سلام. اول ی پیش زمینه ای از خودم میگم بعد میگم چیکار کنی
      سال 95 مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم(جایی که خب حالا بعد شریف و تهران و شاید امیرکبیر واسش سرو دست میشکنن) پس علم اینکه چطوری کنکور ریاضی بدیمو تا حدودی بلدم. پس بهم اعتماد کن.
      سال 96 انصراف دادم چون پزشکی میخاستم. 97 کنکور دادمو نشد و رفتم سربازی تا عید امسال. تصور کن دو سال دوری از درس. از عید اومدم و مثه آدم خوندم و رتبم شد 2441 منطقه دو واسه تجربی. رتبه متعادلیه. ب هرحال ب هدفم میرسم. و خب از عید اومدم خوندم.
      در جواب سوالت که گفتی بودی با پایه ضعیف میشه؟ باید بگم میشه! من بعد دوسال دوری از درس و سربازی که مخ آدمو داغون میکنه اومدم 5-6 ماه خوندمو تو کنکور تجربی با این همه رقیب اینجوری شد رتبم. چرا مال تو نشه؟
      مورد بعدی اینکه اره شاد و کرونا خراب کردن همه چیو. پایه ها ضعیف داره میشه ولی، این همه فیلم کنکور، تو تل ک پره فیلمه آلا هم ک رایگان گذاشته. ببین. کنکور ریاضی خودم انچنان مدرسه خوبی نداشتم. با چی نتیجه گرفتم؟ آلا. ینی میخام بگم اگه سر کلاس و مدرسه نمی رفتم هم با آلا می تونستم چهار سال دبیرستانمو تموم کنم و چه بسا بهتر تموم می کردم. پس الان تو دنبال این باش که کدوم دبیر رو انتخاب کنی و بشینی فیلم هاشو ببینی، به دید آموزش هم میبینی. میشه گفت اینجوریه ک ی معلم کنکور مباحث رو از پایه واست میخاد توضیح بده کما اینکه اکثر فیلم های کنکوری اینجوریه. بشین تو این یه هفته قشنگ منابع رو پیدا کن و دبیرهایی که با تدریسشون حال میکنی. ببین ممکنه ی دبیر خیلیییی خوب باشه ولی تو باش حال نکنی. حواست ب این موضوع باشه. پس چنتا تدریس از دبیرهای مختلف ببین. با هرکدوم حال کردی با همون برو جلو.
      منابع هم چون من نظام قدیم بودم ایده ای ندارم قاعدتا بچه های نظام جدید راهنماییت می کنن.
      ی چیز دیگه بگم. سوم دبیرستان که بودم پیش خودم می گفتم عههه سال دیگه کنکوره و من پایم ضعیف ضعیفه چیکار کنم خداااا
      ی ادم خیری تو این انجمن پیدا شد بهم مشاوره می داد، میگفت اقا تو شروع کن، همون اول که درصد منفی ریاضیت نمیشه 40 که. من کم صبر بودم. تابستون کنکور خوندم دیدم آزمون میدم ریاضیمو 10 درصد میزنم با کلی تلاش تازه. خلاصه که سرتو درد نیارم. ب حرف اون شخص گوش دادم. تلاشمو کردم سپردم دست اون بالایی. آزمون قبل عید ریاضی 20 زدم. پیشرفت قابل توجهی بود واسه من ولی هنوز هم کم بود. تعطیلات عید خیلی کمکم کرد. جمع کردم خودمو. آزمون بعد عید درصد ریاضیم شد 52. دیگه تا کنکور درصدم از 50 پایین تر نیومد تو ریاضی.
      خلاصه که میخام بگم این ی پروژه طولانی مدته. استرسی ک داری رو هم درک می کنم و تحسینشم میکنم. آفرین که نگرانی، آفرین که طالب تحصیلی. ولی تو شروع کن، بقیش با اون بالایی
      سوالی چیزی بود تا جایی که میتونم و بلدم در خدمتتم.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام چجوری توی پنج شیش ماه تونستی بخونی اونم بعد دو سال دوری از کنکور؟

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط howsen نمایش پست ها
      سلام دوستان خسته نباشید. من تو رشته ریاضی فیزیک پایه یازدهم تحصیل میکنم. من تا نیمه اول دهم (و سال های تحصیلی قبل از اون) همیشه دانش اموز خوبی بودم و واقعا درس میخوندم (در حدی که حداقل گلیم خودم رو از اب بکشم). مشکلی که دارم اینه که از زمانی که این کروا و شاد شروع شده، اصلا نمیتونم درس بخونم، چرا که از این شیوه تدریس هیچ چیزی یاد نمیگیرم. نیمه دوم دهم که اونجوری بلاتکلیف موند ولی من دلم نیومد این ۱۰ سال درس خوندن و زحمت کشیدن رو به خاطر دو سال حیف کنم. برای همین شروع کردم با سایت آلاء درس بخونم اما مشکلی که دارم اینه که (برای درس های تخصصی) نیاز به منبع کمک اموزشی دارم. میخوام کم کم تست زنی رو شروع کنم ولی از طرفی هم تو دهم پایه ضعیفی دارم (واقعا درس ندادن و منم احساس میکنم خودم تنبلی کردم تا یه حدی). الان سوال اینجاست آیا من تو این مقطع و با این وضع میتونم اصلا امیدی داشته باشم برای کنکور؟ اگه بخوام با این پایه ضعیف کنکور رو شروع کنم، باید چه کتاب هایی رو مطالعه کنم که هم برای پایه‌م خوب باشه و هم تست زنی یاد بگیرم؟ برای درس های تخصصی مثل حسابان و امار و هندسه و فیزیک وشیمی منظورمه. ممنون میشم برای این درس ها منابع معرفی کنید. مرسی از وقتی که میزارید!
      سلام دوست خوبم
      امیدوارم هر جا که هستی حالت خوب باشه

خیلی عالیه که از الان به فکر کنکور هستی و پیگیر درسی
      این نشون میده که کاملا از شرایط آگاهی
      تایم بسیار بسیار خوبی داری برای مطالعه و جبران ضعف هات تو پایه
      فقط شروع کن و از زمانت نهایت استفاده رو داشته باش

حرف هام رو دسته بندی میکنم که گیج کننده نباشن:

1- تو این تایم باقی مونده از سال تحصیلی ( از الان تا پایان خرداد ) باید چیکار بکنی ؟

دو جور میتونی برنامه ریزی کنی برای خودت:
      برنامه ی یک : زمان باقی مونده رو بزاری روی پایه ی یازدهم و حسابی مطالب یازدهم رو مسلط بشی
      برنامه ی دو : تو این زمان باقی مونده، علاوه بر مطالعه ی پایه ی یازدهم؛ پایه ی دهم رو هم مرور کنی و اشکالاتت رو رفع کنی

خب مشخصا برنامه دوم نتیجه ی بهتری داره برات ولی تلاش و همت بیشتر و برنامه ریزی دقیق تری میخواد
      هر کدوم رو انجام بدی برد کردی، ولی خب دومی رو اگه انجام بدی کولاکه !

2- تو این شرایط کرونا چجوری درس بخونی؟

خودت گفتی از آلا استفاده میکنی. عالیه!
      برای تو که دانش آموز پایه هستی، دیدن فیلم خیلی میتونه کمک کننده باشه برای یادگیری.

اما دو تا نکته ی خیلی خیلی مهم
      :

نکته ی اول : دیدن ویدیو های آموزشی ( که شخصا آلا رو پیشنهاد میکنم بهت برای این کار ) فقط استارت یادگیریه.
      یعنی تو وقتی ویدیوی یک مطلب رو دیدی، باید بری سراغ منبعت و حسابی از روش مطالعه و حل سوال انجام بدی تا خوب خوب مسلط بشی.
      با دیدن ویدیو به هیچ وجه روی درس مسلط نمیشی ، بلکه یه آشنایی خوبی برات بوجود میاد که مطالعه رو برات راحت تر میکنه.

نکته ی دوم : تو درس هایی که متوسط به بالا هستی، معمولا خوندن از منبع وقت کمتری رو ازت میگیره تا اینکه بخوای اول بری ویدیوی مربوط به اون درس رو ببینی.
      بخاطر همین پیشنهاد میکنم تو درس هایی که ضعیف نیستی، سعی کنی فقط از روی منابع پیش بری و اگر دیدی هیچ جوره نمیشه بری سراغ ویدیو دیدن.

پس تا اینجا فهمیدیم که منابع نقش مهمی توی مطالعه ی تو دارن و با اونا به تسلط میرسی. بریم سراغ بخش بعدی.

3- برای هر درس از چه منبعی استفاده کنی ؟

این مورد تا حد زیادی بستگی به این داره که سطحت تو هر درس چجوریه. چون منابع معمولا سطح های مختلفی دارن.

اما باید به یک نکته ی کلی درمورد منابعت دقت کنی :
      هدف تو از مطالعه تو این بازه ی زمانی ( از الان تا آخر خرداد ) این نیست که تست زن قهاری بشی و نکات تستی بلد باشی.
      بلکه هدف اینه که درس ها رو کاملا مفهومی یاد بگیری و روی دروس کامل کامل مسلط بشی.
      البته منظورم این نیست که سوال حل نکنی و تست نزنی. منظورم اینه که تمرکزت باید روی یادگیری کامل باشه؛ نه نکات تستی.
      مشخصا تو اکثر درس ها، حل سوال یا تست باعث پیشرفت و تسلط میشه و واجبه که حتما حل کنی.

بنابراین بهتره سراغ منابعی بری که درس ها رو عمیق تر و مفهومی تر کار کردن.

منابع پیشنهادی من برای دروس اختصاصی یازدهم :

حسابان 1 : سه بعدی نشر الگو
      فیزیک 2 : سیر تا پیاز گاج
      هندسه 2 : سه بعدی نشر الگو
      شیمی 2 : مبتکران واجب (تک جلدی)
      آمار و احتمال : سیر تا پیاز گاج
      ویرایش توسط Paxton : 06 آبان 1399 در ساعت 05:52

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم
      امیدوارم هر جا که هستی حالت خوب باشه

خیلی عالیه که از الان به فکر کنکور هستی و پیگیر درسی
      این نشون میده که کاملا از شرایط آگاهی
      تایم بسیار بسیار خوبی داری برای مطالعه و جبران ضعف هات تو پایه
      فقط شروع کن و از زمانت نهایت استفاده رو داشته باش

حرف هام رو دسته بندی میکنم که گیج کننده نباشن:

1- تو این تایم باقی مونده از سال تحصیلی ( از الان تا پایان خرداد ) باید چیکار بکنی ؟

دو جور میتونی برنامه ریزی کنی برای خودت:
      برنامه ی یک : زمان باقی مونده رو بزاری روی پایه ی یازدهم و حسابی مطالب یازدهم رو مسلط بشی
      برنامه ی دو : تو این زمان باقی مونده، علاوه بر مطالعه ی پایه ی یازدهم؛ پایه ی دهم رو هم مرور کنی و اشکالاتت رو رفع کنی

خب مشخصا برنامه دوم نتیجه ی بهتری داره برات ولی تلاش و همت بیشتر و برنامه ریزی دقیق تری میخواد
      هر کدوم رو انجام بدی برد کردی، ولی خب دومی رو اگه انجام بدی کولاکه !

2- تو این شرایط کرونا چجوری درس بخونی؟

خودت گفتی از آلا استفاده میکنی. عالیه!
      برای تو که دانش آموز پایه هستی، دیدن فیلم خیلی میتونه کمک کننده باشه برای یادگیری.

اما دو تا نکته ی خیلی خیلی مهم
      :

نکته ی اول : دیدن ویدیو های آموزشی ( که شخصا آلا رو پیشنهاد میکنم بهت برای این کار ) فقط استارت یادگیریه.
      یعنی تو وقتی ویدیوی یک مطلب رو دیدی، باید بری سراغ منبعت و حسابی از روش مطالعه و حل سوال انجام بدی تا خوب خوب مسلط بشی.
      با دیدن ویدیو به هیچ وجه روی درس مسلط نمیشی ، بلکه یه آشنایی خوبی برات بوجود میاد که مطالعه رو برات راحت تر میکنه.

نکته ی دوم : تو درس هایی که متوسط به بالا هستی، معمولا خوندن از منبع وقت کمتری رو ازت میگیره تا اینکه بخوای اول بری ویدیوی مربوط به اون درس رو ببینی.
      بخاطر همین پیشنهاد میکنم تو درس هایی که ضعیف نیستی، سعی کنی فقط از روی منابع پیش بری و اگر دیدی هیچ جوره نمیشه بری سراغ ویدیو دیدن.

پس تا اینجا فهمیدیم که منابع نقش مهمی توی مطالعه ی تو دارن و با اونا به تسلط میرسی. بریم سراغ بخش بعدی.

3- برای هر درس از چه منبعی استفاده کنی ؟

این مورد تا حد زیادی بستگی به این داره که سطحت تو هر درس چجوریه. چون منابع معمولا سطح های مختلفی دارن.

اما باید به یک نکته ی کلی درمورد منابعت دقت کنی :
      هدف تو از مطالعه تو این بازه ی زمانی ( از الان تا آخر خرداد ) این نیست که تست زن قهاری بشی و نکات تستی بلد باشی.
      بلکه هدف اینه که درس ها رو کاملا مفهومی یاد بگیری و روی دروس کامل کامل مسلط بشی.
      البته منظورم این نیست که سوال حل نکنی و تست نزنی. منظورم اینه که تمرکزت باید روی یادگیری کامل باشه؛ نه نکات تستی.
      مشخصا تو اکثر درس ها، حل سوال یا تست باعث پیشرفت و تسلط میشه و واجبه که حتما حل کنی.

بنابراین بهتره سراغ منابعی بری که درس ها رو عمیق تر و مفهومی تر کار کردن.

منابع پیشنهادی من برای دروس اختصاصی یازدهم :

حسابان 1 : سه بعدی نشر الگو
      فیزیک 2 : سیر تا پیاز گاج
      هندسه 2 : سه بعدی نشر الگو
      شیمی 2 : مبتکران واجب (تک جلدی)
      آمار و احتمال : سیر تا پیاز گاج
      واقعا نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم ممنونم از شما - یاد گرفتم چجوری مسیرمو پیدا کنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      هنوز یازدهمی چرا به فکر پایه ضعیفی؟؟
      بعد ۹۰درصد افراد کنکوری با درسی که معلم مدرسشون میره نمیرن سر جلسه کنکور که به فکر اونی.خودت شروع کن کنکوری خوندن مدرسه رو هم شامل میشه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      و کنکوریانی که میایند . پست را میبینند . میخندند و میگویند خوبه که مارو ندیدی . بعد پتو را میکشند و در عالم رویا شهید بهشتی را سیر و تصرف همی کنند.
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lix_Max نمایش پست ها
      هنوز یازدهمی چرا به فکر پایه ضعیفی؟؟
      بعد ۹۰درصد افراد کنکوری با درسی که معلم مدرسشون میره نمیرن سر جلسه کنکور که به فکر اونی.خودت شروع کن کنکوری خوندن مدرسه رو هم شامل میشه
      متوجه حرفاتون نشدم. منظورتون چیه؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir7576 نمایش پست ها
      سلام چجوری توی پنج شیش ماه تونستی بخونی اونم بعد دو سال دوری از کنکور؟
      شد دیگه. حالا ایشالا نتایج بیاد ی تاپیک جدا میزنم

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یعنی چه؟؟! منطق این تاپیک ها رو درک نمیکنم
      مثلا اگه ما بگین امیدی نیست میخوای چیکار کنی؟؟دیگه میخوای ول کنی و بری بیکار بچرخی؟؟یا اگه بگیم اره امیدی هست چی؟؟ میخوای یه آخیش به خودت بگی و به اهمال کاریت ادامه بدی؟؟یعنی چه؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط howsen نمایش پست ها
      متوجه حرفاتون نشدم. منظورتون چیه؟
      منظورم این بود که معمولا درسی که از مدرسه یاد میگیری به درد خود مدرسه میخوره نه کنکور

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما دو رقمی هم میتونی بشی راحت!فقط به نظر من یه مشاور اگه میتونی بگیر که درگیر این فکرا نشی و فقط درستو بخونی.خیلی خوشحال باشید شما هنوز فرصت مناسبی دارید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      یعنی چه؟؟! منطق این تاپیک ها رو درک نمیکنم
      مثلا اگه ما بگین امیدی نیست میخوای چیکار کنی؟؟دیگه میخوای ول کنی و بری بیکار بچرخی؟؟یا اگه بگیم اره امیدی هست چی؟؟ میخوای یه آخیش به خودت بگی و به اهمال کاریت ادامه بدی؟؟یعنی چه؟
      چون من جدا از دانشگاه چندین پتانسیل و راه دیگه برای ساختن ایندم دارم و وقتی دانشگاه رو به این موارد اضافه میکنم، مجبورم انرژیم رو تقسیم کنم بینشون. برای این پرسیدم که بدونم اگه برای دانشگاه امیدی هست براش تلاش کنم و به عنوان یه شانس اضافه بهش نگاه کنم ولی اگر امیدی نیست برم سراغ راه های دیگه ای که دارم و یه جور دیگه دنبال ایندم باشم و تمرکزم رو یه جا دیگه جمع کنم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن