خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

میشه کمکم کنید؟

سلام من جایی زندگی میکنم که جزپدرومادرم از عمو گرفته تا بقیه اقوام همه پزشکن!پس میتونید بفهمید که انتظار دارن من پزشکی قبول شم و جز این باشه من آدم بدم!!
      حالا مشکل اینجاست من از بچگی خانوادم سر درس من به من فشار میاوردن و همچنان میارن هرروز توخونه ما سرساعت خواب و بیداری من بحث هست و ...و این فشار باعث شده بود من ناخوداگاه لجباری کنم و ایند بعدا متوجه شدم و ریشه یابی کنم...
      حالا سوال من اینه که آیاااا واقعا اینده شغلی تضمین شده تو رشته هایی مثل ۳ رشته و پیرا هست؟
      من علاقم از اول چیز دیگه بود ولی خانوادم اجازه ندادن حتی به زبون بیارم چون گفتن بیکار میمونی
      اینم در مورد طرز فکر خانوادم بگم اگه ۳ رشته نباشم حمایت مالی نمیکنن منو
      منظورم اینه نمیتونم حتی یک درصد فکنم که از ایران برم مثلا
      یا مثلا یه سرمایه در مورد شروع کار بدن بهم!هر شغلی هم اجازه نمیدن داشته باشم
      مثلا دوست من سال پیش رفت رنگ مو یادگرفت...من عاشق محیط کار ارایشگاهم.ولی خانواده من اجازه نمیدن حتی بهش فکر کنم
      و خودممم بی نهایت استقلال مالی واسم مهمه
      و اینم بگید چه جوری بتونم کنار بیام با این حرفاشون
      من متنفرم از ۶ صبح پاشدن نه واسه ۶ پاشدن بلکه واسه درس خوندن بعدش!!!

۹ به بعد مبخونم بعدشم ۱۱ میشه و سر ظهر... و ادامه درسم
      درس خوندن واسم راحت میشه
      ولی انقدرررر تو خونه حرف میشنوم عملا با دعوا از خواب پا میشم و با دعوا میخوابم
      چون معتقدن راس ۷ باید سر کتاب باشی و من نمیخوام!
      چون شب دوست دارم بیدار باشم از اون ور! درس خوندن برام ساده تر ِ
      حالا بگید حق با کیه ؟اگر با منه؟چه جوری متقاعدشون کنم؟
      وقتی با دعوا میرم سر درس عملا چیزی یادنمیگیرم و از موندنم پشیمون میشم فقط
      ممنون
      سوالم دو قسمت بود (((:

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      برا موفقیت اول خودتون رو باید متقاعد کنید که برا خودتون درس بخونید نه دیگران....

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baharbhn نمایش پست ها
      سلام من جایی زندگی میکنم که جزپدرومادرم از عمو گرفته تا بقیه اقوام همه پزشکن!پس میتونید بفهمید که انتظار دارن من پزشکی قبول شم و جز این باشه من آدم بدم!!
      حالا مشکل اینجاست من از بچگی خانوادم سر درس من به من فشار میاوردن و همچنان میارن هرروز توخونه ما سرساعت خواب و بیداری من بحث هست و ...و این فشار باعث شده بود من ناخوداگاه لجباری کنم و ایند بعدا متوجه شدم و ریشه یابی کنم...
      حالا سوال من اینه که آیاااا واقعا اینده شغلی تضمین شده تو رشته هایی مثل ۳ رشته و پیرا هست؟
      من علاقم از اول چیز دیگه بود ولی خانوادم اجازه ندادن حتی به زبون بیارم چون گفتن بیکار میمونی
      مثلا دوست من سال پیش رفت رنگ مو یادگرفت...من عاشق محیط کار ارایشگاهم.ولی خانواده من اجازه نمیدن حتی بهش فکر کنم

درس خوندن واسم راحت میشه
      ممنون
      سوالم دو قسمت بود (((:
      شغل تضمینی که در رشته های تاپ و پیراپزشکی قطعا هست

قانع کردن خانواده بله سخته با شرایطی که ذکر کردید ولی بازم میتونید راه خودتونو پیش بگیرید چون در نهایت شغل و اینده واسه خود شماست نه خانواده ! خیلیا بابت تصمیم خودشون و رفتن دنبال علاقشون از سمت خانواده طرد میشن اما بعد از مدتی این فشار و اجبارها میخوابه و با موفقیتت تو رشته ای ک علاقه داری میتونی تمام اطمینان و نظرشون رو به خودت جلب کنی !اگه واقعا ب خودت ایمان داری

و اگر با 6صبح بیدار شدن مشکل داری ، با خانواده صحبت کن و بگو که در این ساعت اصلا بازدهی مطالعه نداری و اجازه بدن تا 9 بخوابی و بقیه تایم مطالعه رو در شب که واست راحت تره ادامه بدی. فقط زبون قانع کردنو باید بلد بود

از خانواده آرامش و امنیت از تو کوشش و تلاش برای آینده ات

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      شغل تضمینی که در رشته های تاپ و پیراپزشکی قطعا هست

قانع کردن خانواده بله سخته با شرایطی که ذکر کردید ولی بازم میتونید راه خودتونو پیش بگیرید چون در نهایت شغل و اینده واسه خود شماست نه خانواده ! خیلیا بابت تصمیم خودشون و رفتن دنبال علاقشون از سمت خانواده طرد میشن اما بعد از مدتی این فشار و اجبارها میخوابه و با موفقیتت تو رشته ای ک علاقه داری میتونی تمام اطمینان و نظرشون رو به خودت جلب کنی !اگه واقعا ب خودت ایمان داری

و اگر با 6صبح بیدار شدن مشکل داری ، با خانواده صحبت کن و بگو که در این ساعت اصلا بازدهی مطالعه نداری و اجازه بدن تا 9 بخوابی و بقیه تایم مطالعه رو در شب که واست راحت تره ادامه بدی. فقط زبون قانع کردنو باید بلد بود

از خانواده آرامش و امنیت از تو کوشش و تلاش برای آینده ات
      وای دقیییقا ....خانوادم معتقدن راس ۱۱ خواب باش راس پاشو همچین چیزی
      منننن متنفرم از این مدل یعنی دوست دارم سر صبح خواب باشم و شب بیدار تا یک دو
      درس خوندن سر صبح واسم عذابه فوقش یک ماه مونده درست میکنم خوابمو
      چه جوری قانعشون کنم؟
      چون وقتی روزم با دعوا شروع میشه بدم میاد از درس خوندن

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      وای دقیییقا ....خانوادم معتقدن راس ۱۱ خواب باش راس پاشو همچین چیزی
      منننن متنفرم از این مدل یعنی دوست دارم سر صبح خواب باشم و شب بیدار تا یک دو
      درس خوندن سر صبح واسم عذابه فوقش یک ماه مونده درست میکنم خوابمو
      چه جوری قانعشون کنم؟
      چون وقتی روزم با دعوا شروع میشه بدم میاد از درس خوندن
      مگه پادگانه ؟

کافیه بهشون بگی برای اینکه بزارید من راحت درس بخونم طبق برنامه خودم بزارید برم جلو (میتونی برنامه و ساعتای بیداری و خوابتو تحویلشون بدی اگه خیلی پیگیرن )
      دعوا راه حلش نیست چون دقیقا تمرکزی نمیمونه واسه درس خوندن
      فقط با زبون نرم و لطیف
      ازشون خواهش کن و تمام شرایطی که اینجا گفتی رو واسشون بازگو کن و به نتیجه درست برسید .
      هدف هر خانواده ای موفقیت بچشونه
      اگه سخت گیری میکنن چون موفقیتتو میخوان ولی اگه خودتو با اعمال و رفتارت ثابت کنی اهل درسی و واقعا میخونی ، دیگه این شرایط ادامه پیدا نمیکنه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ببین اینکه میگن شغل تضمین شده واسه پزشکی و پیرا پزشکی هست با توجه به وضعیت الان جامعس و هیچ تضمینی واسه ۷ سال دیگه یا ۴ سال دیگه نیست.شما باید سعی کنی کاریو انجام بدی که دوسش داری،که اگه فردا روزی وضعیت شغلی اون کار توی جامعه بد شد تو با لذت تمام تو کارت بازم پیشرفت کنی تا بجایی برسی که بهترین باشی توی شغلت،همیشه هم برای بهترین کار هست(:
      حالا اون علاقه میتونه پزشکی باشه یا هنر یا هرچیز دیگه ای

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درس خوندن واسم راحت میشه
      ممنون
      سوالم دو قسمت بود (((:
      سلام
      اولش بگم واقعاً خدارو شاکر باشید که تو همچین خانواده ای هستید که پیگیر کاراتون هستن و آینده شما براشون مهمه پس استفاده کنید
      دوم این که این خود نا هستیم که علایق خودمون رو انتخاب میکنیم شاید این حرف من تعجب آور باشه ولی علایق شما بسته به محیط اطرافتون ممکنه تغییر کنه مثلاً الان شما دوستی داری که تو زمینه رنگ هست و شما فکر میکنی که علاقه داری در این زمینه
      پس به نظرم اولین گام اینه که محیط اطرافتو تغییر بدی
      من میگم کاملاً با خانواده هماهنگ باشید با توجه به این که طبق گفته خودتون اکثر خانواده در حیطه علوم پزشکی هستن پس پیشرفت شما تو این زمینه به مراتب بیشتر هست چون میتونید از تجربه و جایگاه اونا استفاده کنید
      پس الکی خودتون رو گول نزنید و پیگیر درس باشید تا موارد دیگه.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای خودتون درس بخونید نه بقیه
      (با احترام) ولی حتما کل خانواده شما پزشکان معروف و خیلی خوبی نیستند و صرفا پزشک هستند؛ مثل خیلی های دیگه
      راهی رو برید که واقعا از ته دل میخوایید
      آموزش رایگان و حرفه ای شیمی در کمولوژی (www.Chemology.ir)

از پایه دهم تا دوازدهم؛ آموزش تخصصی شیمی با روش جدید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M_ndr نمایش پست ها
      سلام
      اولش بگم واقعاً خدارو شاکر باشید که تو همچین خانواده ای هستید که پیگیر کاراتون هستن و آینده شما براشون مهمه پس استفاده کنید
      دوم این که این خود نا هستیم که علایق خودمون رو انتخاب میکنیم شاید این حرف من تعجب آور باشه ولی علایق شما بسته به محیط اطرافتون ممکنه تغییر کنه مثلاً الان شما دوستی داری که تو زمینه رنگ هست و شما فکر میکنی که علاقه داری در این زمینه
      پس به نظرم اولین گام اینه که محیط اطرافتو تغییر بدی
      من میگم کاملاً با خانواده هماهنگ باشید با توجه به این که طبق گفته خودتون اکثر خانواده در حیطه علوم پزشکی هستن پس پیشرفت شما تو این زمینه به مراتب بیشتر هست چون میتونید از تجربه و جایگاه اونا استفاده کنید
      پس الکی خودتون رو گول نزنید و پیگیر درس باشید تا موارد دیگه.
      خیلی ممنونم از پاسختون

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      مگه پادگانه ؟

کافیه بهشون بگی برای اینکه بزارید من راحت درس بخونم طبق برنامه خودم بزارید برم جلو (میتونی برنامه و ساعتای بیداری و خوابتو تحویلشون بدی اگه خیلی پیگیرن )
      دعوا راه حلش نیست چون دقیقا تمرکزی نمیمونه واسه درس خوندن
      فقط با زبون نرم و لطیف
      ازشون خواهش کن و تمام شرایطی که اینجا گفتی رو واسشون بازگو کن و به نتیجه درست برسید .
      هدف هر خانواده ای موفقیت بچشونه
      اگه سخت گیری میکنن چون موفقیتتو میخوان ولی اگه خودتو با اعمال و رفتارت ثابت کنی اهل درسی و واقعا میخونی ، دیگه این شرایط ادامه پیدا نمیکنه
      عزیزم کلی ممنونتم خیلی خوب جواب دادی بوس بهت

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن