خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 43

موضوع: خواب زیاد

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خواب زیاد

بچه ها سلام
      من چندوقته خیلی میخوابم و به برنامم نمیرسم
      چیکار کنم از این خواب الودگی در بیام و خوابم کم باشه؟درحد ۶ ساعت یا ۷

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اول باید ببینی به خاطر فرار از موضوعی که ناراحت میکنه زیاد می خوای یا نه. قرصی مصرف می کنی یا ابنکه چون تازه شروع کردی به درس خوندن خیلی خسته میشی و می خوابی ، ۶ ساعت خواب کسی که ۱۲ تا ۶ می خوابه با اونی که۴ تا ۱۰ می خوابه کیفیتشون فرق داره ، سعی کن هر روز یک ربع زودتر بیدارشی تا برسه به شش ساعت بعد ورزش کنی و به جای خواب نیم روزی هم دوش اب سرد بگیری

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elahehroyal نمایش پست ها
      اول باید ببینی به خاطر فرار از موضوعی که ناراحت میکنه زیاد می خوای یا نه. قرصی مصرف می کنی یا ابنکه چون تازه شروع کردی به درس خوندن خیلی خسته میشی و می خوابی ، ۶ ساعت خواب کسی که ۱۲ تا ۶ می خوابه با اونی که۴ تا ۱۰ می خوابه کیفیتشون فرق داره ، سعی کن هر روز یک ربع زودتر بیدارشی تا برسه به شش ساعت بعد ورزش کنی و به جای خواب نیم روزی هم دوش اب سرد بگیری
      نه قرص که نمیخورم خودم فکر میکنم‌.اره متوجا ام یکهو نمیشه اروم اروم ساعت خوابمو درست میکنم
      مرسی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سعی نکن با خواب بجنگی
      ۶ یا ۷ ساعت بخواب و ساعت خوابتو ثابت کن یعنی هر روز ۱۱ بخواب - ۶ بیدار شو
      زنگ هشدارو یه ربع یا بیست دقیقه ای زودتر بذار تا بتونی یکم نرمش کنی یا دوش بگیری
      سعی کنی فعالیت جالبی برای صبح داشته باشی که بتونی براش بیداربشی
      سیب هم در کاهش خواب آلودگی خوبه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شب حداکثر تا ۱۱:۳۰ بخواب...
      شامتو زود و سبک بخور(حداکثر تا ۹)
      شبا کافئین مصرف نکن(در حد یه چای کمرنگ اگر میخوای)
      صبحا بین ۶ تا ۶:۳۰ بیدار شو...برای این کار کم کم ساعتتو عقب بکش و کم کن و توقع نداشته باش یه روزه درست شه
      بعد از بیدار شدن به سر و صورتت آب سرد بزن
      ورزش کن و بعدش صبحانه کامل و مقوی بخور

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baharbhn نمایش پست ها
      بچه ها سلام
      دقیقا الان مشکلی ک تو داریو منم دارم هرکی هرچی گفته انجام دادم اما این روش بهتر نتیجه گرفتم:
      شام تا قبل ساعت 9... مصرف آب فراوان ...ساعت 12باید داخل تختت باشی و خواب...گوشیت ساعت7 ن بیشتر ن کمتر ظهر هم چرت در حد 1ساعت ن بیشتر ن کمتر صبح هم از خواب بیدار شدی ی لیوان نسکافه بخور در حد نیم ساعت پیادع روی کن اگر باز خوابت گرفت یا در طول روز کسل بودی بیا من جوابگو ام

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به ژنتیک مربوطه،خود من یا 2ساعت یا حداکثر4ساعت می خوابم!(در ضمن من 4 صبح می خوابم)

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      به ژنتیک مربوطه،خود من یا 2ساعت یا حداکثر4ساعت می خوابم!(در ضمن من 4 صبح می خوابم)
      خوش به حالتون ، چه ژن خوبی ، به همه کار هاتون می رسید؟

9. Top | #9
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      خب اصولاً باید ببینیم مشکل خواب زیاد چیست؟ اگرخوابتون هشت ساعت هم باشه بازم مشکلی نیست...
      کلا ساعت خواب و مدتش متغیره از شخصی به شخصی، شاید یکی با پنج ساعت یکی با هشت ساعت یکی هم بیشتر...
      اما خب این ریتم را ناگهان تغییر نده چون خواب آلودگی حین درس بازده کار خودتون رو پایین میاره حسابی...
      اما اگر ساعت خواب خیلی زیاده میتونه شاید خودش یه نشونه مهم باشه برای یک سری بیماری ها اما اگر همون طور که گفتم هشت نه ساعت هم طبیعیه
      در غیر این صورت کم کم ساعت خواب رو تغییر بده، حدالامکان از خواندن دروس حفظی در آغاز صبح خودداری کن، صبحانه رو زود میل کن (مواد قندی آن زیاد باشد ), بعدظهر هم یه چرت بزن...
      این روند تدریجی بعدمدتی اثرگذار خواهد بود انشاءالله...
      از لحاظ روانی هم سعی بر این داشته باش که شب قبل خواب برنامه فردا را روی کاغذ بیاری و صبح با ذهن آماده تر و با برنامه مشخص تر به مطالعه بپردازی...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها سلام
      ببین یه تجربه که خودم امسال کشفش کردم و اگه دوست داشتی میتونی یبار امتحان کنی اینه که من 2 تا خواب دارم : یکیش مقداریه که همه میخوابن و من هم بدنم نیازداره . یکیش هم اون مقداریه که وقتی بیدار میشی با اینکه خوب خوابیدی اما دلت نمیاد از رخت خواب بیای بیرون . اون دومیه و با یه نرم افزار به اسم I cant Wake Up Alarm از گوگل پلی دانلود کن و حل کن . البته نرم افزارای مشابه زیادن . از امیرحسین رضایی یاد گرفتمش . یه بارکد مثل شامپو اینا میزنی تو گوشی . صبح که بیدار شدی تا اون بار کدو با دوربین عکس نگیری زنگ قطع نمیشه . بعد تا بیای بری حموم اون بارکدو اسکن کنی میبینی خوابت پریده . یه نسکافه یا قهوه سر صبحی هم بزنی که عالیه . خودم خیلی خوب بیدار میشم با این شرایط . فقط دقت کن از این روش استفاده نکنی که کمتر از حد نیاز بخوابی . مثلا با این روش میشه 5 ساعتم خوابید اما بازده میاد پایین . 8 ساعت شب نیم ساعت ظهر . موفق باشی
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خوش به حالتون ، چه ژن خوبی ، به همه کار هاتون می رسید؟
      اگه منظورتون کتاب درسیه باید عرض کنم خیر همان 9 الی 10 ساعت بیشتر نمی خونم(البته سعی می کنم به 11 ساعت برسونم)
      الان که تقریبا بیکارم ولی یادمه موقع امتحانات ترم اول یازدهم که بود من داشتم هم برای المپیاد و هم امتحانات می خوندم(بقیه دروس در حد صفر بودم)ساعت خوابم در اون 20 الی 30 روز 5 الی 6صبح بود.(شب قبل امتحان برای امتحان وباقی برای المپیاد).
      ولی اکثر افرادی که کم خواب مثل من هستند بسیار کم معاشرتی و درون گرا می شوند(البته اگه توهمات را به آن اضافه نکنیم)!

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بچه ها سلام
      برای چی شب ها بیدار میموندی؟
      مثلا من خودم پارسال 8-9 ماه شاید باورتون نشه بعضی وقت ها سعت 2 یه موقع میدیم عه هوا روشن شده بعد میرفتم میخوابیدم ظهر حوالی1-2 بعد از ظهر بیدار میشدم!
      اونوقت چرا کتاب های غیر درسی میخندم.توفاز درس نبودم آنچنان.البته رمان وکتابب شعر نمیخوندم کتاب های علمی.خلاصه ز ساعت های 10 شب میخوندم تا هروقت چشمام خسته بشه...
      حالا شما هم ببینین از کی دچار شدین واینکه علتش چی بوده؟همون رو پیدا کنین واون کار که شاید تبدیل به یه عادت شده رو ترک کنین.
      بعد به نظر من سعی نکین از ساعت 11-12 شروع به خواب کنین از ساعت های حوالی 9 بخوابین بعد کم کم خودتون احساس میکنید ساعت خوابتون شاید یه مقدار زود باشه.ولی مهم اینه که حتما سعی کنید سر وقت بخوابید وبیدار بشید.یعنی با انظباط کافینظم در خواب تون رو رعایت کنید

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      اگه منظورتون کتاب درسیه باید عرض کنم خیر همان 9 الی 10 ساعت بیشتر نمی خونم(البته سعی می کنم به 11 ساعت برسونم)
      الان که تقریبا بیکارم ولی یادمه موقع امتحانات ترم اول یازدهم که بود من داشتم هم برای المپیاد و هم امتحانات می خوندم(بقیه دروس در حد صفر بودم)ساعت خوابم در اون 20 الی 30 روز 5 الی 6صبح بود.(شب قبل امتحان برای امتحان وباقی برای المپیاد).
      ولی اکثر افرادی که کم خواب مثل من هستند بسیار کم معاشرتی و درون گرا می شوند(البته اگه توهمات را به آن اضافه نکنیم)!
      شما فارغ التحصیلین ؟یا دوازدهم ؟

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما فارغ التحصیلین ؟یا دوازدهم ؟
      فارغ التحصیل

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیزی رو شما کم داری اونم شناخت خودته
      اینکه چه مقدار میخوابی کاملا بستگی به خودت و عادت هات و .. داره
      من قبلا 15 ساعت هم درس میخوندم اما مجبور بودم 6~6.5 ساعت بخوابم
      اون وقت باید میدیدی حال و روز منو
      بین درسام رسما چرت میزدم، به شدت سردرد میشدم ، بازده درس خوندنم حتی کمتر از نصف شده بود
      اما الان میدونم بدنم 7.5~8 ساعت خواب نیاز داره
      همونو حتما میخوابم
      به جای 15 تصمیم دارم 12.5 ساعت درس بخونم اما با تمرکز بدون خواب آلودگی و با کیفیت
      شمام بدنت رو بشناس و مطابق اون برنامه بریز

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن