خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43

موضوع: خواب زیاد

1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvan81 نمایش پست ها

کاش يکي بياد ازمايش گيريفيت رو من انجام بده ژن شما بياد برا من

گیریفیت کارش با موشاس . فقط عمه فرانکلین و گردنبند مرواریدش
      rosalind_franklin.jpg
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مملی$r$ نمایش پست ها
      دقیقا الان مشکلی ک تو داریو منم دارم هرکی هرچی گفته انجام دادم اما این روش بهتر نتیجه گرفتم:
      شام تا قبل ساعت 9... مصرف آب فراوان ...ساعت 12باید داخل تختت باشی و خواب...گوشیت ساعت7 ن بیشتر ن کمتر ظهر هم چرت در حد 1ساعت ن بیشتر ن کمتر صبح هم از خواب بیدار شدی ی لیوان نسکافه بخور در حد نیم ساعت پیادع روی کن اگر باز خوابت گرفت یا در طول روز کسل بودی بیا من جوابگو ام
      انجامش میدم ممنون

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      سلام
      خب اصولاً باید ببینیم مشکل خواب زیاد چیست؟ اگرخوابتون هشت ساعت هم باشه بازم مشکلی نیست...
      کلا ساعت خواب و مدتش متغیره از شخصی به شخصی، شاید یکی با پنج ساعت یکی با هشت ساعت یکی هم بیشتر...
      اما خب این ریتم را ناگهان تغییر نده چون خواب آلودگی حین درس بازده کار خودتون رو پایین میاره حسابی...
      اما اگر ساعت خواب خیلی زیاده میتونه شاید خودش یه نشونه مهم باشه برای یک سری بیماری ها اما اگر همون طور که گفتم هشت نه ساعت هم طبیعیه
      در غیر این صورت کم کم ساعت خواب رو تغییر بده، حدالامکان از خواندن دروس حفظی در آغاز صبح خودداری کن، صبحانه رو زود میل کن (مواد قندی آن زیاد باشد ), بعدظهر هم یه چرت بزن...
      این روند تدریجی بعدمدتی اثرگذار خواهد بود انشاءالله...
      از لحاظ روانی هم سعی بر این داشته باش که شب قبل خواب برنامه فردا را روی کاغذ بیاری و صبح با ذهن آماده تر و با برنامه مشخص تر به مطالعه بپردازی...
      خیلی ممنون بله از قبل باید برنامم رو کاغذ بیارم

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      ببین یه تجربه که خودم امسال کشفش کردم و اگه دوست داشتی میتونی یبار امتحان کنی اینه که من 2 تا خواب دارم : یکیش مقداریه که همه میخوابن و من هم بدنم نیازداره . یکیش هم اون مقداریه که وقتی بیدار میشی با اینکه خوب خوابیدی اما دلت نمیاد از رخت خواب بیای بیرون . اون دومیه و با یه نرم افزار به اسم I cant Wake Up Alarm از گوگل پلی دانلود کن و حل کن . البته نرم افزارای مشابه زیادن . از امیرحسین رضایی یاد گرفتمش . یه بارکد مثل شامپو اینا میزنی تو گوشی . صبح که بیدار شدی تا اون بار کدو با دوربین عکس نگیری زنگ قطع نمیشه . بعد تا بیای بری حموم اون بارکدو اسکن کنی میبینی خوابت پریده . یه نسکافه یا قهوه سر صبحی هم بزنی که عالیه . خودم خیلی خوب بیدار میشم با این شرایط . فقط دقت کن از این روش استفاده نکنی که کمتر از حد نیاز بخوابی . مثلا با این روش میشه 5 ساعتم خوابید اما بازده میاد پایین . 8 ساعت شب نیم ساعت ظهر . موفق باشی
      ممنونم 🙏

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dentist_jane نمایش پست ها
      یه چیزی رو شما کم داری اونم شناخت خودته
      اینکه چه مقدار میخوابی کاملا بستگی به خودت و عادت هات و .. داره
      من قبلا 15 ساعت هم درس میخوندم اما مجبور بودم 6~6.5 ساعت بخوابم
      اون وقت باید میدیدی حال و روز منو
      بین درسام رسما چرت میزدم، به شدت سردرد میشدم ، بازده درس خوندنم حتی کمتر از نصف شده بود
      اما الان میدونم بدنم 7.5~8 ساعت خواب نیاز داره
      همونو حتما میخوابم
      به جای 15 تصمیم دارم 12.5 ساعت درس بخونم اما با تمرکز بدون خواب آلودگی و با کیفیت
      شمام بدنت رو بشناس و مطابق اون برنامه بریز
      بله دقیییقا کمیت همیشه حرف اول نمیزنه
      شناخت بدن خیلی مهمه دقیقا

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

دقیقا پارسال بود یا یه سال قبلش . از دست اینکه دائم خستم به مخم زده بود کمبود تیروئئد دارم . رفتم تست دادم دیدم نه نرمالم . ( درحد دو دهم اینا تفاوت داشت با ایده آل)
      همه چیزی که میشه باهاش سر حال اومد امتحان کردم ( از طب سنتی تا مصرف خود دارو کافیین روزانه 120 میلگرم که حتی بعضی عضلاتم دچار تیک شده بودن ( ابرو ، لب ، انگشت کوچیک دستم)

اما هیچ تفاوت محسوسی نکردم . حتی بیشتر اضطراب و تنش برام ایجاد میشد ( به خاطر مصرف کافیین ) .

اما امسال خیلی خوب شده اوضاعم . و فقط از ساعت 12 میخوابم شب تا 7 یا 6 صب . و خواب ظهر اینا ندارم . دوست عزیزسه مورد زیر باعث شده که من روند نرمال خواب و فعالیتم رو داشته باشم .

1- تعادل خواب ( ساعات خواب و بیداری منظم)
      2- رژیم غذایی ایده ال متناسب با سوخت ساز بدنم
      3- ورزش

مورد 1 : بار ها و شاید خیلی زیاد به دوستام در انجمن یا واقعیت پیشنهاد اینو داشتم که برا ریکاوری شدن کامل بدنتون حتما از بازه 12 شب تا 3 شب خواب باشید . با یک دست حساب شدن میشه فهمید که چرا . ببین در علم خود خواب . بدن 3 حالت رو میگذرونه . دوره خواب سطحی / خواب عمیق / خواب سطحی ثانویه .

اگر شما ساعت مناسبی از شب ( دقت کن شب ) بخوابی بدنت فرصت داره با ملاتونین سینک رفتار کنه ! یعنی چی . یعنی هماهنگ میتونه 3 دوره خوابش رو بگذرونه . به نقل از مجله علمی که میخوندم این روزها نسل انسان متاسفانه بخشی از دوره خواب عمیقش تعلق میگیره به طلوع خورشید و صبح . و مشخصا نمیتونه با هورمون ها و کاری که باید در دوره خواب عمیق کنه ( سامان دهی اطلاعات ، رویداد ها ، تجربه ها با رویاپردازی) تعادل و بالانس ایجاد کنه .
      و ثانیه چون نتونستین 3 سطح خواب در شب رو پشت سر بزارین هر موقع از روز احساس کرخی دارید . حتی اگر 9 ساعت بخوابید .

در همین خصوص هم . رفتار هر موجود پستانداری بدین صورت هست که اگر خواب طبیعیش از بازه عادت فراتر بره و محرکی نباشه که هشیارش کنه . یک دوره باطل خواب عمیق رو شروع میکنه . ( و به اصطلاح میگیم عین خرس خوابیده )

مورد 2 : رژیم غذایی مناسبی داشته باشین . صبحونه بخورید و شام رو حتما نصف اون چیزی که میخواستین رو بخورین .
      شخصه بعد مراجعه به طب سنتی . و مصرف عرقیجات برای تعادل طبعم . مشکلات استرس ، جوش و اکنه ، و حتی خواب رفع شده . حتما کنکور رو بهانه کنین و دستی به زندگی و برنامه زندگیتون بکشین

مورد 3 : پارسال به خاطر اینکه سال کنکوره و فلان . ورزش تخصیصم رو ول کردم ( شنای استقامت) . و بدنم عادت داشت که هفته ای به800 متر یا بیشتر شنا انرژی بسوزونه . اما بعد لغو کلا بهم ریخت همه جیز
      اما امسال حتی با وجود کرونا و تعطیلی باشگاه و استخر . هر هفته دوی استقامت و دوچرخه سواری رو انتخاب کردم . که هم از نظر روحی و جسمی تنوع داشته باشم . ( در این رابطه مطمن نیستم اما آدمی نیستم که بتونم دائم در یکجا بشینم) در این مورد پیشنهاد من اینه هر هفته یک برنامه فشرده ورزش داشته باشین تا حدی که خستتون کنه . دو سه روز به بهانه درد ماهیچه و اینا خوب بخوابید
      چه قدر کامل گفتید.طب سنتی اطلاعی ندارم حقیقتش
      ولی من رژیم خوبی دارم و همینطور ورزشو میخوان شروع کنم روزی ۴۵ مین
      م اینکه منم شناگرم و پارسال شنا میکردم تا دی اینا

7. Top | #37
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      سعی میکنم از 9 ساعت این هفته،از فردا آرام آرام به 11ساعت برسونم.
      عاليييانشالله موفق باشيد

گیریفیت کارش با موشاس . فقط عمه فرانکلین و گردنبند مرواریدش
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Rosalind_Franklin.jpg
مشاهده: 129
حجم: 18.5 کیلو بایت

اگه نگفتم بيان ببرنت!!کتاب اومده بالاي موهاشو سانسور کرده

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منم همین مشکلو داشتم و دوتا دلیل داشت
      1.از شدت استرس و ترس میخوابیدم و یه جورایی به واسطه خواب از همه چیز فرار میکردم.
      2.بیماری های مثل کم خونی کمبود ویتامین و مواد مورد نیاز بدن و به هم ریختن هورمون های بدن
      من پیشنهاد میکنم یه آزمایش چکاب کامل بدید تا ببینید مشکل جسمی دارید یا نه
      و قبل ازینکه آزمایش بدید میتونید خودتون قرص آهن یا مولتی ویتامین ها و قرص های ویتامین DوCبخورید و حسابی به خودتون برسید(قرص جوشان که همون قرص ویتامینcهست واقعا به تنظیم خواب و هوشیاری کمک میکنه)
      ولی حتما آزمایش بدید من بعد از یکسال از مشکلم باخبرشدم و برای حل مشکلم خیلی زمان از دست دادم

میتونید از کافئین و کاکائو هم استفاده کنید در طول روز ولی از ساعت ۸ شب به اونور اصلا نباید این مواد رو استفاده کنید چون باعث میشه شب خوابتون نبره.
      آب خیلیییی بخورید روزی ۸تا لیوانو کامل بخورید همیشه یه لیوان آب کنارتون باشه
      ورزش هم خیلی بهتون کمک میکنه
      ولی بازم تاکید میکنم که حتما آزمایش بدید

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

دقیقا پارسال بود یا یه سال قبلش . از دست اینکه دائم خستم به مخم زده بود کمبود تیروئئد دارم . رفتم تست دادم دیدم نه نرمالم . ( درحد دو دهم اینا تفاوت داشت با ایده آل)
      همه چیزی که میشه باهاش سر حال اومد امتحان کردم ( از طب سنتی تا مصرف خود دارو کافیین روزانه 120 میلگرم که حتی بعضی عضلاتم دچار تیک شده بودن ( ابرو ، لب ، انگشت کوچیک دستم)

اما هیچ تفاوت محسوسی نکردم . حتی بیشتر اضطراب و تنش برام ایجاد میشد ( به خاطر مصرف کافیین ) .

اما امسال خیلی خوب شده اوضاعم . و فقط از ساعت 12 میخوابم شب تا 7 یا 6 صب . و خواب ظهر اینا ندارم . دوست عزیزسه مورد زیر باعث شده که من روند نرمال خواب و فعالیتم رو داشته باشم .

1- تعادل خواب ( ساعات خواب و بیداری منظم)
      2- رژیم غذایی ایده ال متناسب با سوخت ساز بدنم
      3- ورزش

مورد 1 : بار ها و شاید خیلی زیاد به دوستام در انجمن یا واقعیت پیشنهاد اینو داشتم که برا ریکاوری شدن کامل بدنتون حتما از بازه 12 شب تا 3 شب خواب باشید . با یک دست حساب شدن میشه فهمید که چرا . ببین در علم خود خواب . بدن 3 حالت رو میگذرونه . دوره خواب سطحی / خواب عمیق / خواب سطحی ثانویه .

اگر شما ساعت مناسبی از شب ( دقت کن شب ) بخوابی بدنت فرصت داره با ملاتونین سینک رفتار کنه ! یعنی چی . یعنی هماهنگ میتونه 3 دوره خوابش رو بگذرونه . به نقل از مجله علمی که میخوندم این روزها نسل انسان متاسفانه بخشی از دوره خواب عمیقش تعلق میگیره به طلوع خورشید و صبح . و مشخصا نمیتونه با هورمون ها و کاری که باید در دوره خواب عمیق کنه ( سامان دهی اطلاعات ، رویداد ها ، تجربه ها با رویاپردازی) تعادل و بالانس ایجاد کنه .
      و ثانیه چون نتونستین 3 سطح خواب در شب رو پشت سر بزارین هر موقع از روز احساس کرخی دارید . حتی اگر 9 ساعت بخوابید .

در همین خصوص هم . رفتار هر موجود پستانداری بدین صورت هست که اگر خواب طبیعیش از بازه عادت فراتر بره و محرکی نباشه که هشیارش کنه . یک دوره باطل خواب عمیق رو شروع میکنه . ( و به اصطلاح میگیم عین خرس خوابیده )

مورد 2 : رژیم غذایی مناسبی داشته باشین . صبحونه بخورید و شام رو حتما نصف اون چیزی که میخواستین رو بخورین .
      شخصه بعد مراجعه به طب سنتی . و مصرف عرقیجات برای تعادل طبعم . مشکلات استرس ، جوش و اکنه ، و حتی خواب رفع شده . حتما کنکور رو بهانه کنین و دستی به زندگی و برنامه زندگیتون بکشین

مورد 3 : پارسال به خاطر اینکه سال کنکوره و فلان . ورزش تخصیصم رو ول کردم ( شنای استقامت) . و بدنم عادت داشت که هفته ای به800 متر یا بیشتر شنا انرژی بسوزونه . اما بعد لغو کلا بهم ریخت همه جیز
      اما امسال حتی با وجود کرونا و تعطیلی باشگاه و استخر . هر هفته دوی استقامت و دوچرخه سواری رو انتخاب کردم . که هم از نظر روحی و جسمی تنوع داشته باشم . ( در این رابطه مطمن نیستم اما آدمی نیستم که بتونم دائم در یکجا بشینم) در این مورد پیشنهاد من اینه هر هفته یک برنامه فشرده ورزش داشته باشین تا حدی که خستتون کنه . دو سه روز به بهانه درد ماهیچه و اینا خوب بخوابید
      شما رفتی پیش طب سنتی و گفتید میخواید خوابتونو تنظیم کنید؟؟؟

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis79 نمایش پست ها
      شما رفتی پیش طب سنتی و گفتید میخواید خوابتونو تنظیم کنید؟؟؟

نه من به متخصص طب سنتی رفتم به خاطر اکنه زیادی که داشتم ( به متخصص پوست رفتم و دارو ترکیبی تجویز کردن که تاثیری نداشت)

وقتی مراجعه کردم و بعد چنتا سوال و معاینه گفتن که ( اطلاحات یادم نیست) کبدت مزاجش گرمه و سودات زیاده یه همیچین چیزایی و نسخه پیچیدن الان به جز رد و لک از اکنه ، جوش پوستی جدیدی نمیزنم! و خیلی فرق داشته از چند لحاظ ( خواب ، اشتها و..)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baharbhn نمایش پست ها
      چه قدر کامل گفتید.طب سنتی اطلاعی ندارم حقیقتش
      ولی من رژیم خوبی دارم و همینطور ورزشو میخوان شروع کنم روزی ۴۵ مین
      م اینکه منم شناگرم و پارسال شنا میکردم تا دی اینا
      100 ازاد چند میزنی؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ها منم خوداوکیلی خابم زیاده
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

13. Top | #43

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میدونی چیه؟
      بنظرم یکی از مهم ترین علتای خواب زیاد یه حالت روانیه
      مثلا من درس خوندن دوست دارما
      ولی نه اینکه چند روزه یکم افت داشته ساعت و تستام
      میرم سر درس یه جورایی دنبال فرارم
      چون وقتی میخوابم حالم خوبه و به سختی درس و اشتباه زدن تستا و برنامه قلمچی فکر نمیکنم
      و در عوض میرم یه دنیای با صفای دیگه =)
      شاید شمام همینطوری=)
      راهکار: شرمنده واقعا عصبیم و راهکاری نیافتم براش، پیدا کردی بهم بگو

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن