خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دکترا عمومی دامپزشکی یا مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار؟

سلام خسته نبیاشد بین این دو تا رشته موندم کدومشون بهتره ؟؟؟؟مخصوصا از نظر درامد و بازار کار؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فکر نکنم قابل قیاس باشهمعلومه دامپزشکی.بازار کار ودرآمد دامپزشکی خوبه ولی به شرط اینکه سرمایه داشته باشی بتونی یه کلینیک تو بالاشهر خصوصا تهران بزنی.حتی چندنفر باهم کلینیک بزنید.روزی نیست برم بیرون سگ نبینم.بالاخره اینا دکتر می خوان. البته فقط این نیست.پدر من اطراف قم دامداری داره.می گه دکتر با راننده ش میاد دامداری ویزیت می کنه می ره.فکر کنم گفت ویزیتش100تومنهکار تلقیح مصنوعی اگر یاد بگیری عالیه.در ضمن مجوز تاسیس داروخانه ی دام می دن.می تونی داروخونه دام بزنی که اتفاقا کمه تعدادش.یا مجوزشو اجاره بدی.از طرفی می تونی تو آزمایشگاه دام کار کنی.بابام نمونه می برد آزمایشگاه تو خیابون پرچم تهران بود اگر اشتباه نکنم.می برد هترو یا همو بودن دامشو چک کنه.به حرف4 نفر که همیشه ناله می کنن گوش نده. با4 نفر مطلع که دامدارن یا دامپزشکن حرف بزن.با دانشجو حرف نزن اونا اکثرا چون خودشون فارغ التحصیل نشدن اطلاعات زیادی ندارن.در ضمن بگم که علاقه خیلی مهمه تو این کار.من خودم واقعا از حیوونا خوشم نمیاد برای همین علی رغم اصرار پدرم با اینکه رتبه اوردم نرفتم.
      ویرایش توسط fatemehs77h : 30 مهر 1399 در ساعت 22:09

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تا وقتی آزاد دام بگیره هیچ کدوم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gogosi نمایش پست ها
      سلام خسته نبیاشد بین این دو تا رشته موندم کدومشون بهتره ؟؟؟؟مخصوصا از نظر درامد و بازار کار؟
      خب معلومه که دام ! البته باید یکم حیوون دوست هم باشی ها !

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مشکلی ندارم علاقه دارم به حیوانات....ولی بعضی حرفا می ترسونه منو که می گن اقا باید بری 7 سال قد یه پزشک درس بخونی و دکترا بگیری بعد بیکار می مونی و این حرفا!!!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این حرفای بیکاری همیشه هست.الان همه کارو تو رشته های علوم پزشکی میبینن.درسته مثلا مهندس بیکار داریم.ولی مهندسم داریم که کارش عالیه وسر کاره.دوست من مهندس صنایعه الان سرکاره همسن منه.کارش ودرآمدشم خوبه.گفت روز اول که رفتم مصاحبه ی کاری گفت رزومه مو پرت کرد کنار.نگاهم نکرد.سریع گفت چی بلدی.می گفت منم کار با کامپیوترم خوب بود وآفیس مسلط بودم خیلی از نرم افزارای مهندسی رو بلد بودم.خودم رفته بودم یاد گرفته بودم دانشگاه یادم نداد.گفت من که دانشگاه آزادی بودم قبول شدم یکی بود دانشگاه خواجه نصیر خونده بود هیچی بلد نبود رد شدباید بگم شما تو همین دامپزشکی خبره باشی کارت عالیه.همین تلقیح مصنوعی که بهت گفتم کارشون عالیه.حتی می تونی تو دوران دانشجویی جیره نویسی دام کنی ودرامد داشته باشی.فقط کاربلددددددددددد باش.علاقه داشته باش توکل به خدا کارت حتماااااا می گیره

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مشکلی ندارم علاقه دارم به حیوانات....ولی بعضی حرفا می ترسونه منو که می گن اقا باید بری 7 سال قد یه پزشک درس بخونی و دکترا بگیری بعد بیکار می مونی و این حرفا!!!
      درس سنگینه چون از ابتدا برای دکترا درس می خونی نه کارشناسی. بعدش تو هر شغلی بیکار داریم چون به خیلی فاکتور های زیادی بستگی داره، مگه پزشک بیکار تو ایران نداریم ؟!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      upوقت ثبت نامم رسیده اگر می شه دوستان اخرین نظراتشون رو بگن بین این دو رشته.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      هرچی علاقه داری برو .
      علاقه خاصی به رشته خاصی نداری دامپزشکی .

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      upوقت ثبت نامم رسیده اگر می شه دوستان اخرین نظراتشون رو بگن بین این دو رشته.
      دام برو
      مهندسی بهداشت حرفه ای هیچی نداره
      دوستم از کنکور ریاضی رفت مهندسی بهداشت با رتبه نجومی اونم دانشگاه دولتی(البته از ریاضی اون سال ۵ نفر گرفت اون دانشگاه ولی دیگه نمیدونم بازم میگیره یا نه) به گفته خودش رشته خوبی نیست
      اما اگه علاقه داری برو زیاد توجه نکن
      اگه فرقی نداره دام برو
      یکیو میشناسم دام میخوند وقتی دانشجو بود حیوانات مختلف رو میاورد عمل میکرد و روشون تحقیق میکرد الان جزو بهترین هاست و وقت سر خاروندن نداره
      اینجوری بگم برات که حیون مرده رو زنده میکنه!
      اغراقه اما کارش درسته
      LEFT
      4/19/2021

11. Top | #11
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      در مورد این انتخاب ها سعی کنید رشته ای رو انتخاب کنید که بیرون از دم و دستگاه دولتی هم بازار کار باشه الان بازار کار خصوصی بهداشت حرفه ای چیه یا باید استخدام شرکتی یا دولت در بیاید دام هم بازار آزاد داره و هم دولتی سخته ولی میرزه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samanrez نمایش پست ها
      در مورد این انتخاب ها سعی کنید رشته ای رو انتخاب کنید که بیرون از دم و دستگاه دولتی هم بازار کار باشه الان بازار کار خصوصی بهداشت حرفه ای چیه یا باید استخدام شرکتی یا دولت در بیاید دام هم بازار آزاد داره و هم دولتی سخته ولی میرزه
      سلام دوست عزیزم
      رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار حدود ۸۰ درصد بازار کارش مربوط به بخش های خصوصی یعنی کارخانجات، کارگاه های ساختمانی، معادن، شرکت های نفت و گاز و... هستش.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اما در مورد راهنمایی به دوست عزیزمون:
      اول از همه لینکی که داخل امضام هست رو به خوبی بخونید
      دوم من در مورد رشته دامپزشکی هیچ اطلاعی ندارم و نمیتونم در موردش اظهار نظر کنم اما رشته خودم رو تا تهش میدونم چه خبره و کاملا بدون اغراق یا موارد تعصب گونه دیگه سعی می کنم راهنماییت کنم
      دو نکته خیلی مهم در مورد این رشته هست:
      ۱- اگر دختر هستید به هیچ عنوان سمت این رشته نیاید که آخرش فقط سرخوردگیه. چون استخدامی های خصوصی ۹۵ درصد آقا برمیدارن. خانم ها اکثرا تو کلینیک های طب کار میتونن مشغول بشن که حقوقش چندان خوب نیست. شاید حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون نهایتا.
      ۲- اگر داخل شهر صنعتی هستید بازار کار واقعا خوبه اما شهر هایی که صنایع خاصی ندارن وضعیت چندان مطلوب نیست.
      خب بعد این دو نکته مهم باید بگم که ذهنیت هارو از این که رشته بهداشت هست و فلان بندازید بیرون که قریب به ۷۵ درصد دروس این رشته مربوط به مهندسی و مباحث فنیه و باید به فیزیک و ریاضی و شیمی علاقه داشته باشید
      و این که اکثر افرادی که اینجا در مورد این رشته نظر دادن مطمئنم که هیچ شناختی از این رشته ندارن
      ممکنه اصطلاح hse در صنایع به گوشتون خورده باشه که این اواخر هم به شدت داره به موضوعی جذاب برای صنایع جهت رقابت تو بازار تبدل میشه که کارشناسای hse از همین رشته استخدام میشن
      تقریبا دیگه هر کسب و کاری که حداقل ۲۵ تا کارکن داشته باشه ملزم به استخدام کارشناس ایمنی و بهداشت هست از ساختمان سازی و کارخونه گرفته تا کارگاه های کوچیک و معادن و تازگیا بیمارستان ها
      جا برای کار مستقل هم هست. صنایع موظفن هر سال حداقل یک بار عوامل زیان آور محیط کارشون رو اندازه گیری کنن و مجوز شرکت های خصوصی اندازه گیری هم فقط به کسایی داده میشه که مدرک این رشته رو داشته باشن. البته حداقل برای شروع نیاز به سرمایه حدود ۸۰۰ میلیون تومان هست
      در کل پیشنهاد می کنم همون لینکی که در ارتباط با معرفی رشته داخل وب سایت خودم گذاشتم رو خوب مطالعه کنید فکر کنم به تمامی جوانب اشاره کردم
      موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دامپزشکی خیلی سخته (دیدم که میگم) با این اوضاع جامعه و روحیاتی که من تو بچه ها میبینم شاید از هر 100 نفر 2 نفر بتونن این رشته رو با عشق ادامه بدن و دامپزشک بشن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      می دانم ولی ملاکم بازار کار و درامد هست.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن