خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

نرم افزار بخونم یا دوباره کنکور بدم؟

سلام
      من امسال 5 هزار اوردم که هدفم دندان بود و قاعدتا با این رتبه نمیشه. کنکور اولمم نیست.میدونم این رتبه هم نتیجه تنبلی خودم بود
      بعد اینکه رتبم اومد کلا دیگه بیخیال دوباره کنکور دادن شدم و انتخاب رشته هم نکردم چون فقط دندان میخواستم. گفتم برم دانشگاه ازاد بدون کنکور مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم افزار بخونم. انتخاب رشته هم کردم و واسه ثبت نام زیاد وقت ندارم
      منتها 1 2 روزه به مخم زده دوباره کنکور بدممن علاقه ای به دندان ندارم.به کامپیوترهم علاقه ندارم. اصلا نمیدونم به چی علاقه دارم فقط نسبت به رشته های دیگه حس بهتری دارم راجب اون دو تا
      الانم یا باید برم اون رشته تو ازاد یا دوباره جون بکنم واسه دندون. تنها چیزی که واسم مهمه اینه بعد 5 6 سال درس خوندن بیکار نشینم خونه. یه درامدی داشته باشم واسه درست زندگی کردن مخصوصا تو این شرایط
      الان بنظرتون چه کنم؟ بازم بگم که مهم ترین معیار واسم امنیت شغلی و درامد مناسب هست.اینم میدونم بدون علاقه کار سخت میشه ولی خب گفتم نمیدونم چه علاقه یا استعداد خاصی دارم.شاید ندارم کلا
      یه مشکلی هم که هست تضمینی نیست موفق بشم و ممکنه 1 سال دیگه هدر بدم عمرمو.1 2 ماه هم که از وقت مطالعه گذشته و رفته
      ویرایش توسط VENOM.M : 30 مهر 1399 در ساعت 19:42

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      چی بگیم
      واقعا ب خودت بستگی داره
      میتونستی با رتبه ای ک اوردی رشته های پیراپزشکی بری
      خودتم ک جز مهندسی کامپیوتر و دندون بقیه رشته ها رو نمیبینی
      تصمیم با خودته
      یا برو یونی ازاد
      یا بشین بخون واسه 1400
      یا برو ازاد و در کنارش واسه کنکور بخون

ولی اول بگرد در خودت ببین علاقه و استعداد واقعیت تو چیه؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چی بگیم والا سخته انتخابش ولی من اگه جای شما بودم می رفتم دانشگاه یه رشته ی سبکتر کنارش کنکور می دادم.آخه شما علاقه نداری.علاقه ست که به آدم انگیزه می ده واگر بمونی بی علاقه وانگیزه قبول نخواهی شد.حداقل برید دانشگاه کنارش بخونید که اگه خدایی نکرده قبولم نشدید چیزی رو از دست ندید.می تونید مرخصی هم بگیرید.کلن امسال چون کلاسا مجازیه ورفت وآمد ندارید راحته.الان برادرم دانشجومهندسی پزشکی هست.صبح تا شب کامپیوتر بازی.اصن کلیییی وقت آزاد داره که رتبه ی 1 نداره حالا شما پسر هم هستی مشکل سربازی یوقت پیدا نکنی.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوسال پيش من دقيقا همين كارو كردم
      سال سوم كنكورم رفتم نرم افزار ازاد قزوين
      فكرنميكردم اونقدر بتونم پيشرفت كنم كه معدل فوق العاده بيارم و برم تو تيم رباتيك و به فكر مسابقات باشم و...
      ولي خب
      يهو به خودم اومدم و ديدم نميتونم تو كشور شغلي كه دوست دارم با درامدي كه تو ذهنمه داشته باشم
      از يه طرف ادم رفتن از كشورم نيستم
      بعد اينهمه تلاش و شاگرد اول بودن و...
      الان حتي بزور دارم كلاس هاي مجازيم رو شركت ميكنم و دوباره ميخوام كنكور بخونم
      پشيمونم اينهمه مدت وقتمو الكي گذروندم كه الان دوباره فكر كنكور بشم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_reza نمایش پست ها
      سلام
      دوسال پيش من دقيقا همين كارو كردم
      سال سوم كنكورم رفتم نرم افزار ازاد قزوين
      فكرنميكردم اونقدر بتونم پيشرفت كنم كه معدل فوق العاده بيارم و برم تو تيم رباتيك و به فكر مسابقات باشم و...
      ولي خب
      يهو به خودم اومدم و ديدم نميتونم تو كشور شغلي كه دوست دارم با درامدي كه تو ذهنمه داشته باشم
      از يه طرف ادم رفتن از كشورم نيستم
      بعد اينهمه تلاش و شاگرد اول بودن و...
      الان حتي بزور دارم كلاس هاي مجازيم رو شركت ميكنم و دوباره ميخوام كنكور بخونم
      پشيمونم اينهمه مدت وقتمو الكي گذروندم كه الان دوباره فكر كنكور بشم
      به نرم افزار علاقه نداشتی؟ چون گفتی خیلی پیشرفت کردی تو این رشته و به جای خوبی رسیدی ولی بعدش میگی پشیمونم از کارام
      اولش علاقه داشتی بعد سرد شدی؟
      و نگفتی چرا منصرف شدی از این رشته

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط VENOM.M نمایش پست ها
      به نرم افزار علاقه نداشتی؟ چون گفتی خیلی پیشرفت کردی تو این رشته و به جای خوبی رسیدی ولی بعدش میگی پشیمونم از کارام
      اولش علاقه داشتی بعد سرد شدی؟
      و نگفتی چرا منصرف شدی از این رشته
      من با اينكه رشته ام تجربي بود
      ترم اول همه درس هامو20 شدم بجز رياضي 1 كه شدم19.5 و شاگرد اول
      همينطور ترم هاي بعد تركوندم جوري كه يكي از استاد هامون معرفيم كرد به تيم رباتيك
      كه تو اون تيم بچه ها مدال هاي جهاني داشتن
      منم پرانگيزه استارت زده بودم
      ولي ديدم همشون دارن كاراشون رو انجام ميدن كه برن اونطرف
      منم واقعا كشورمو دوست دارم

افتادم دنبال شرايط كاري تو كشور خودم ولي ديدم يا حقوق خوبي ندارن يا خيلي امنيت شغلي براي اينده نيست
      شايد تنبلي خودم باشه و خيلي ها موفق شدن و خيلي ها هم بعد اين بيان و بشن

ولي انگيزه منو بريد
      من 6 ماه تمام صبح ميرفتم دانشگاه 9 شب تنها ميرسيدم خونه شام درست كردني حتي خوابم ميبرد
      ولي شرايط كشور بد دلمو زد

الانم درس هام خيلي سخت شد و زياد تمايلي ندارم و احتمالا همين روزا شروع كنم براي كنكور

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام
      من امسال 5 هزار اوردم که هدفم دندان بود و قاعدتا با این رتبه نمیشه. کنکور اولمم نیست.میدونم این رتبه هم نتیجه تنبلی خودم بود
      بعد اینکه رتبم اومد کلا دیگه بیخیال دوباره کنکور دادن شدم و انتخاب رشته هم نکردم چون فقط دندان میخواستم. گفتم برم دانشگاه ازاد بدون کنکور مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم افزار بخونم. انتخاب رشته هم کردم و واسه ثبت نام زیاد وقت ندارم
      منتها 1 2 روزه به مخم زده دوباره کنکور بدممن علاقه ای به دندان ندارم.به کامپیوترهم علاقه ندارم. اصلا نمیدونم به چی علاقه دارم فقط نسبت به رشته های دیگه حس بهتری دارم راجب اون دو تا
      الانم یا باید برم اون رشته تو ازاد یا دوباره جون بکنم واسه دندون. تنها چیزی که واسم مهمه اینه بعد 5 6 سال درس خوندن بیکار نشینم خونه. یه درامدی داشته باشم واسه درست زندگی کردن مخصوصا تو این شرایط
      الان بنظرتون چه کنم؟ بازم بگم که مهم ترین معیار واسم امنیت شغلی و درامد مناسب هست.اینم میدونم بدون علاقه کار سخت میشه ولی خب گفتم نمیدونم چه علاقه یا استعداد خاصی دارم.شاید ندارم کلا
      یه مشکلی هم که هست تضمینی نیست موفق بشم و ممکنه 1 سال دیگه هدر بدم عمرمو.1 2 ماه هم که از وقت مطالعه گذشته و رفته
      شما 5000شدین بعد میخواین آزاد بدون کنکور انتخاب کنید اونم رشته های مهندسی!!!!!!!!!!!!!!!! تلاش بسیار برای هیچ!!!
      یک قسمت خوب کنکور ۱۴۰۰ اینه که دانشگاه ها مجازیه تقلب آسونه تایم زیاد داری دوستای من جلو لپ تاپ میخوابن آخر ترم هم با مشارکت هم قبول میشن وقتی دانشگاه ثبت نام کنی استرس و فشار های روحی رو از خودت دور میکنی راحت میتونی برای کنکور بخونی
      و یک قسمت بد اینه همه همین فکر رو دارن
      بهترین تصمیم از نظر من اینه آزاد ثبت نام کنیدهمون رشته رو کنارش هم برای کنکور بخونید

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرم شما دانشگاهتو ثبت نام کن
      بعد بشین ببین میخوای چیکاره بشی!
      معرفی رشته های مختلفو بخون و از انتخابت مطمئن شو
      بعد مطالعه رو شروع کن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_reza نمایش پست ها
      من با اينكه رشته ام تجربي بود
      ترم اول همه درس هامو20 شدم بجز رياضي 1 كه شدم19.5 و شاگرد اول
      همينطور ترم هاي بعد تركوندم جوري كه يكي از استاد هامون معرفيم كرد به تيم رباتيك
      كه تو اون تيم بچه ها مدال هاي جهاني داشتن
      منم پرانگيزه استارت زده بودم
      ولي ديدم همشون دارن كاراشون رو انجام ميدن كه برن اونطرف
      منم واقعا كشورمو دوست دارم

افتادم دنبال شرايط كاري تو كشور خودم ولي ديدم يا حقوق خوبي ندارن يا خيلي امنيت شغلي براي اينده نيست
      شايد تنبلي خودم باشه و خيلي ها موفق شدن و خيلي ها هم بعد اين بيان و بشن

ولي انگيزه منو بريد
      من 6 ماه تمام صبح ميرفتم دانشگاه 9 شب تنها ميرسيدم خونه شام درست كردني حتي خوابم ميبرد
      ولي شرايط كشور بد دلمو زد

الانم درس هام خيلي سخت شد و زياد تمايلي ندارم و احتمالا همين روزا شروع كنم براي كنكور
      این موضوع که باید دوباره ساعت ها پشت میز درس بخونی و ممکنه نتونی تحمل کنی و باعث سرخوردگی مجدد بشه واست ترسناک نیست؟من میترسم حقیقتش
      هدفت 3 رشته اول هست یا چیزای پایینتر هم راضی میشی؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      بیکاری که اشاره کردید شما میتونید از بهترین دانشگاه و رشته فارغالتحصیل بشید ولی بیکار باشید از طرفی هستن کسایی هم که شاغل هستن و بهترین هم نبودند پس این رو بزارید کنار علاقه رو مد نظر قرار بدید اگه علاقه به نرم افزار دارید میتونم بگه رشته خوبی هست هم حد اشتغال هم استخدامی هم مهاجرتی در کل بورسه
      همه چی به خودتون بستگی داره و من و دیگران فقط میتونیم نظرمون رو در مورد رشته ها بگیم و توصیه میکنم نه تنهانظر ما رو بلکه حتی دیگران رو هم مبنای تصمیم گیری قرار ندهید و فقط به علاقتون فکر کنید
      اگه رمق درس خوندن ندارید وارد بازار کار آزاد بشید و وقت رو تلف نکنید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ضمن امنیت شغلی که گفتید معلمی رو هم در نظر داشته باشید و در کل استخدامی ها مثل حسابداری و کارمندی بانک و....

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این موضوع که باید دوباره ساعت ها پشت میز درس بخونی و ممکنه نتونی تحمل کنی و باعث سرخوردگی مجدد بشه واست ترسناک نیست؟من میترسم حقیقتش
      هدفت 3 رشته اول هست یا چیزای پایینتر هم راضی میشی؟
      یه سال پرستاری اوردم ولی نرفتم
      هدفم پزشکی و دندونه
      من ادمی ام که تفریحم زیاده و واقعا تو این دو سه سال که تو دانشگاه درس خوندم حسابی ام تفریح داشتم
      ولی خب حاضرم برای خواسته ام باز تلاش کنم
      بخاطر پولش نیست چون واقعا از نظر اقتصادی شرایطم خوبه
      بیشتر اون دوست داشتنه و جایگاه اجتماعی هست که باعث میشه انگیزه بگیرم تا شروع کنم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای رشته ای مثل نرم افزار نیاز خاصی به تحصیل آکادمیک اونم در دانشگاه های ما که اصلا up to date نیستن ، وجود نداره. میتونم بگم تمامی مباحث رو از اسمبلی گرفته تا سی شارپ و شبکه و ... میتونی خودت یاد بگیری. حالا این واسه زمانی بود که ما حضوری کلاس میرفتیم. الان که دیگه کلا مجازیه! مدرک فقط به درد استخدام دولتی میخوره که اونم بدون بند پ اصلا روش حساب نکن. (من ۴ ترم نرم افزار خوندم)
      دنبال این باش که بفهمی به چه چیزایی علاقه داری و از بین اونا چیزی رو انتخاب کن که از نظر مالی بتونی گلیم خودتو از آب بیرون بکشی.
      مثلا من به علوم آزمایشگاهی و پزشکی بیشتر از رشته های دیگه علاقه دارم ، ولی خب علوم آز نرفتم چون بازار کار خوبی نداره و ۳ سال پشت کنکور موندم تا بالاخره امسال رتبم به پزشکی خورد.
      فقط یادت باشه هر چقدر لازمه وقت بزار و توانایی خودتو بشناس و بعد انتخاب کن که چیکار میخوای بکنی. لزوما قرار نیست حتما بری دانشگاه. هیچ آدمی وجود نداره که اصلا استعداد هیچی رو نداشته باشه. و اینکه از این شاخه به اون شاخه نپر! کاری که من کردم و عمرم رو تلف کردم.
      پ.ن: اینایی که گفتم نظر شخصیم بود و فقط به عنوان پیشنهاد در نظرشون بگیر.
      موفق باشی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ولا خيلي سردرگمي مگه ميشه كنكور بدي بعد به هيچي علاقه نداشته باشي
      بعدم يكي گير ميكنه بين پزشكي و دندان بين فيزيو و پرستاري بين مهندسي برق و مكانيك اخه بين دندان ونرم افزار
      شما به يه مشاور نياز داري از نظر من نميشه بهت توصيه درستي كرد بدون در نظر گرفتن علاقه .شما كه ميگي فقط فاكتور امنيت شغلي من ميگم اگه مياري بينايي سنجي شنوايي پرستاري اينا خيلي بهتره تا نرم افزار داداش خودم از نرم افزار انصراف داد ميخواد بياد تجربي با اينكه كاربلد و با استعداد دوره دانشجويي استخدامم شد تو يه شركت اما ميگه بيگاريه و پولش بدرد نميخوره همين زحمتو ميكشتم تو تجربي پول پارو ميكنم راستم ميگه به نظر من .از نظر من كنكور مجدد واسه شما كه مشكل انگيزه و هدف روشن نداري خيلي ريسكي هست به رشته هايي كه گفتم هم فك كن اما در نظر بگير سختي هاشم هست مثلا پرستاري سخته چه درس چه كارش خصوصا كار با بيمار رو بايد دوست داشته باشي اما بينايي و شنوايي نه انچان چون با مرگ و اينا سر وكار نداري گزينه هاي خوبي هستن كاردرماني رو هم من نسبت به نرم افزار خيلي بهتر ميدونم كلا اينا اشباع نيست بازارش اما نرم افزار خيلي خيلي اشباعه مگه خيلي كاربلد باشي و علاقه داشته باشي و نخبه كه بازارت تقريبا تظمين شده باشه
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن