خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 77
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

تفاوت نظام جدید و قدیم (خاص نظام قدیمیا )

ادبیات:
      بخش قرابت و آرایه تفاوتی نکرده فقط بیت هایی تو نظام جدید هست که نظام قدیم نداشته پس باید حتما یه نگاهی هم به ابیات و جملات نظام جدید کرد برای قرابت
      مباحث لغت و املا و تاریخ ادبیات تفاوت دارن
      لغتای نظام جدید متفاوت هست که باید حتما از خود نظام جدید خوندش ولی تاریخ ادبیات بسیار بسیار کم شده یه برگ شده کل تاریخ ادبیات نظام جدید
      مبحث زبان فارسی هم تقریبا همونه
      تکواژ واژه حذف شده بخش ویرایش تقریبا نداره
      و یکمم اسامیشونو عوض کرده
      مثلا مشتق رو میگن وندی و یه نکته تو همین جا بگم که خیلی کارو راحت تر میکنه برا نظام جدید اینه که تو نظام قدیم علائم جمع،ی نکره،تر و ترین (وندهای تصریفی) را کنار میگذاشتیم بعد نوع واژه را تعیین میکردیم ولی تو نظام جدید اگه کلمه ای این ها رو داشت می تونیم به عنوان وند حسابش کنیم
      مثلا میزها :کلمه وندی(مشتق) هست

دینی:
      خب یه درس حفظی هست که مطمئنا متن کتاب مهمه
      مباحث همونن ولی متنا عوض شده نگارششون منظورمه

عربی:
      همون مطالبه فقط چینششون عوض شده و یه خبر خوب اعلال حذف شده

زبان :

ریاضی :

زیست :

فیزیک :

شیمی:

و کلام آخر در مورد نظام جدید اینه که نسبت به نظام قدیم کارتون خیلی راحت تره البته که برای موفقیت باز باید خیلی تلاش کنین چون رقابت همونه

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ادبیات همینه که شما گفتید(خستم نمی خواستم دوباره بنویسم) عربی همونه فقط قواعد کم شده واعلال شکر خدا حذفه.ولی یه اسلوب حصر فقط اضافه شده که خیلی آسونهدینی همونه.اصلا آدم می خونه فکر می کنه اشتباهی کتاب نظام قدیمو داره می خونهفقط خوشبختانه آیاتش کم شده.زبان قواعد همونه ولی لغات کلا عوض شدهریاضی خیلی حذفی داشته ولی آسون نشده.همینا که مونده به نظر من خیلی مفهومی تر شده.البته فصل شیرین وزیبای ماتریس متاسفانه حذف شدهفیزیک حذفی داشته.البته اگر اشتباه نکنم آینه ها تو فصل نوسان وامواج فصل سوم فیزیک دوازدهم هست.البته تو نوسان همه ی فرمولای سینوس کسینوس شده وبرعکسوخوشبختانه حرکت دایره ای ومباحث نسبتا زیادی از دینامیک حذفهالبته پیشنهاد می کنم نظام قدیمی ها جزوه ی خودشونو تو ریاضی فیزیک نخونن.چون بالاخره تغییرات داشته.از درسنامه ها استفاده کنن.شیمی همش حفظی های آسون وچرتومسایلم خیلی کمتر شده ولی مثلا شما دیدید امسال طراح از همین شیمی به ظاهر آسون چی در اوردزیست کلیات همونه ولی خب جزییات تغییر کرده وبعضی قید ها تغییر کرده.یکم زیست چون متنش جدیده ودرس اصلیه باید خیلی وقت بذارید.واز خوندنش ناامید نشید وادامه بدیددر مورد منابع مصاحبه ی رتبه های برترو ببینید من چون رتبه برتر نیستم پیشنهادی ندارم.فقط یه کوچولو راجب اشتباهاتم بگم که درس بگیرید.زیست اصلا سراغ الگو نرید شما تازه شروع کردید به خوندن زیست جدید و تو می خورید.خیلی سبز با مشورتهایی که داشتم بهتره.حتمااا با برنامه ی آزمون پیش برید.من حقیقتش نتونستم با قلمچی برم.چون فاصله ی آزمونا کم بود ومنم تقریبا مطالب جدید می خوندم نمی تونستم برسم.به نظرم اگر برید یه آزمونی که فاصله ش بیشتره بهتره.چون بالاخره مطالب متفاوته وشما با کسایی که سه ساله دارن این کتابارو می خونن فرق دارید وزمان بیشتری برای تسلط باید بذارید.نکته ی آخر هم بگم که برای هردرس فقط یک منبع بگیرید.تا عید روی همون مسلط شید بعد عید چون دیگه لازم نیست وقت برای خوندن بذارید می تونید برید از منبع دوم تست بزنید.الان دوتا منبع اولا نمی رسید بزنید ثانیا اگرم بزنید همه ی منابعو نصفه کار می کنید وگیج ومضطرب می شیدبرای همه ی دوستای نظام قدیمی وجدیدی ی گلم آرزوی قلبی موفقیت دارم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehs77h نمایش پست ها
      ادبیات همینه که شما گفتید(خستم نمی خواستم دوباره بنویسم) عربی همونه فقط قواعد کم شده واعلال شکر خدا حذفه.ولی یه اسلوب حصر فقط اضافه شده که خیلی آسونهدینی همونه.اصلا آدم می خونه فکر می کنه اشتباهی کتاب نظام قدیمو داره می خونهفقط خوشبختانه آیاتش کم شده.زبان قواعد همونه ولی لغات کلا عوض شدهریاضی خیلی حذفی داشته ولی آسون نشده.همینا که مونده به نظر من خیلی مفهومی تر شده.البته فصل شیرین وزیبای ماتریس متاسفانه حذف شدهفیزیک حذفی داشته.البته اگر اشتباه نکنم آینه ها تو فصل نوسان وامواج فصل سوم فیزیک دوازدهم هست.البته تو نوسان همه ی فرمولای سینوس کسینوس شده وبرعکسوخوشبختانه حرکت دایره ای ومباحث نسبتا زیادی از دینامیک حذفهالبته پیشنهاد می کنم نظام قدیمی ها جزوه ی خودشونو تو ریاضی فیزیک نخونن.چون بالاخره تغییرات داشته.از درسنامه ها استفاده کنن.شیمی همش حفظی های آسون وچرتومسایلم خیلی کمتر شده ولی مثلا شما دیدید امسال طراح از همین شیمی به ظاهر آسون چی در اوردزیست کلیات همونه ولی خب جزییات تغییر کرده وبعضی قید ها تغییر کرده.یکم زیست چون متنش جدیده ودرس اصلیه باید خیلی وقت بذارید.واز خوندنش ناامید نشید وادامه بدیددر مورد منابع مصاحبه ی رتبه های برترو ببینید من چون رتبه برتر نیستم پیشنهادی ندارم.فقط یه کوچولو راجب اشتباهاتم بگم که درس بگیرید.زیست اصلا سراغ الگو نرید شما تازه شروع کردید به خوندن زیست جدید و تو می خورید.خیلی سبز با مشورتهایی که داشتم بهتره.حتمااا با برنامه ی آزمون پیش برید.من حقیقتش نتونستم با قلمچی برم.چون فاصله ی آزمونا کم بود ومنم تقریبا مطالب جدید می خوندم نمی تونستم برسم.به نظرم اگر برید یه آزمونی که فاصله ش بیشتره بهتره.چون بالاخره مطالب متفاوته وشما با کسایی که سه ساله دارن این کتابارو می خونن فرق دارید وزمان بیشتری برای تسلط باید بذارید.نکته ی آخر هم بگم که برای هردرس فقط یک منبع بگیرید.تا عید روی همون مسلط شید بعد عید چون دیگه لازم نیست وقت برای خوندن بذارید می تونید برید از منبع دوم تست بزنید.الان دوتا منبع اولا نمی رسید بزنید ثانیا اگرم بزنید همه ی منابعو نصفه کار می کنید وگیج ومضطرب می شیدبرای همه ی دوستای نظام قدیمی وجدیدی ی گلم آرزوی قلبی موفقیت دارم

مرسی ازت بابت تکمیل مطالب *_*
      خودت هم موفق باشی عزیزم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      ادبیات:
      بخش قرابت و آرایه تفاوتی نکرده فقط بیت هایی تو نظام جدید هست که نظام قدیم نداشته پس باید حتما یه نگاهی هم به ابیات و جملات نظام جدید کرد برای قرابت
      لغتای نظام جدید متفاوت هست که باید حتما از خود نظام جدید خوندش ولی تاریخ ادبیات بسیار بسیار کم شده یه برگ شده کل تاریخ ادبیات نظام جدید
      مثلا مشتق رو میگن وندی و یه نکته تو همین جا بگم که خیلی کارو راحت تر میکنه برا نظام جدید اینه که تو نظام قدیم علائم جمع،ی نکره،تر و ترین (وندهای تصریفی) را کنار میگذاشتیم بعد نوع واژه را تعیین میکردیم ولی تو نظام جدید اگه کلمه ای این ها رو داشت می تونیم به عنوان وند حسابش کنیم

دینی:

عربی:

زبان :

ریاضی :

زیست :

فیزیک :

شیمی:

و کلام آخر در مورد نظام جدید اینه که نسبت به نظام قدیم کارتون خیلی راحت تره البته که برای موفقیت باز باید خیلی تلاش کنین چون رقابت همونه
      به به ما یه چیزی نوشتیم، حالا همه میخوان ادای ما رو در بیارن !!!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan_brian نمایش پست ها
      دوست عزیز فکر کنم جوری که شما نوشتین فازی جان ناراحت بشه میتونستی با لحن بهتری اینو بگی

متاسفانه ما ادما فقط بدی های زندگی رو میبینیم

اگه چشامونو بازکنیم خوب با دقت نگاه کنیم

میبینیم چه نعمتای خدا بهمون داده

که اصلا بهشون توجه نمیکنیم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      ادبیات:

دینی:

عربی:

زبان :

ریاضی :

زیست :

فیزیک :

شیمی:

بسیار هم عالی
      فقط در تکمیل حرفاتون باید بگم که ساختمان واژه هم از دستور زبان نظام جدید حذف شده امسال

نظام قدیمای عزیز هیچ ترسی نداشته باشید و با قدرت بخونید

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کمک ب بقیه کپی رایت نداره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza fff نمایش پست ها
      کمک ب بقیه کپی رایت نداره
      من نمیدونم ادما تو این شرایط هیچکی نمیدونه تا کیه زنده هستند میخوان یکه از دستشون ناراحت بشه
      خوبه ماها یاد بگیرم چطور با بقیه صحبت کنیم

متاسفانه ما ادما فقط بدی های زندگی رو میبینیم

اگه چشامونو بازکنیم خوب با دقت نگاه کنیم

میبینیم چه نعمتای خدا بهمون داده

که اصلا بهشون توجه نمیکنیم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تفاوت ها دیگه امسال مهم نیست.
      سال پیش به این دلیل مهم بود که شما باید تصمیم می گرفتی کدوم نظام کنکور بدی.
      یا بعضی ها که نظام قدیم کنکور میدادن میخواستن روی مباحث مشترک سرمایه گذاری بیشتری کنن.
      الان فقط باید یک کتاب مناسب بگیرین و شروع کنین به خوندن چون فرقی نمیکنه چی مشترک بوده چی نبوده.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 30 مهر 1399 در ساعت 22:32

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan66 نمایش پست ها
      من نمیدونم ادما تو این شرایط هیچکی نمیدونه تا کیه زنده هستند میخوان یکه از دستشون ناراحت بشه
      خوبه ماها یاد بگیرم چطور با بقیه صحبت کنیم
      شما و سایر دوستان عزیز در برابر یک شوخی ساده موضع نگیرید لطفا ! قصد ناراحت کردن احدی رو هم ندارم و لطفا در این باره پیش داوری نشه. با تشکر ...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.ممنونم از مقایسه ای که گذاشتید.
      من قدیم بودم و الان خیلی تو گرفتن منابع دچار سردرگمی شدم. اینکه مثلا ایکیو زیست و شیمی قدیم خیلی خوب بودند ولی نمیدونم تو جدید چه کتابی اومده که هم سطح این ها باشه.برای فیزیک مثلا میکرو خوب بود نمیدونم هنوزم برای جدید خوبه یا جاش کتاب اومده؟
      اصلا نمیدونم جامع بگیرم یا پایه‌ای؟من تو قدیم جامع ها به نظرم خیلی بهتر بودن الان از چند نفر پرسیدم بعضی ها میگفتن پایه ای بهتره.
      فرق ایکیو و ایکیوپلاس و میکرو نقره ای و طلایی و نردبام رو هم نمیدونم.قدیم انقدر تنوع نداشت.

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BHDF نمایش پست ها
      من قدیم بودم و الان خیلی تو گرفتن منابع دچار سردرگمی شدم. اینکه مثلا ایکیو زیست و شیمی قدیم خیلی خوب بودند ولی نمیدونم تو جدید چه کتابی اومده که هم سطح این ها باشه.برای فیزیک مثلا میکرو خوب بود نمیدونم هنوزم برای جدید خوبه یا جاش کتاب اومده؟
      اصلا نمیدونم جامع بگیرم یا پایه‌ای؟من تو قدیم جامع ها به نظرم خیلی بهتر بودن الان از چند نفر پرسیدم بعضی ها میگفتن پایه ای بهتره.
      فرق ایکیو و ایکیوپلاس و میکرو نقره ای و طلایی و نردبام رو هم نمیدونم.قدیم انقدر تنوع نداشت.
      تو نظام جدید خیلی متنوع تر شدن کتابای کمک آموزشی، اگه میخوای کارت راحت تر باشه و تعدد منابع درگیرت نکنه، میکروطلایی بگیر و بخون.
      اگه سال آخر یا فارغ التحصیلی جامع اگه نه پایه به پایه بگیر.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      شما و سایر دوستان عزیز در برابر یک شوخی ساده موضع نگیرید لطفا ! قصد ناراحت کردن احدی رو هم ندارم و لطفا در این باره پیش داوری نشه. با تشکر ...
      کلا طبیعت ما ایرانیها اینه که ترازوهامون خوب کار میکنه (این جمله از استاد کارزانیان بود )

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BHDF نمایش پست ها
      از @Paxton بپرس

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مرسی از استارتر

فقط 3 تا نکته مهم:
      شیمی نظام جدید خیلی پراکنده شده و این پراکندگی کار دست تون میده چه نظام جدیدا چه قدیما، روی مباحث پراکنده سخته که مسلط بشید، یه جورایی سبک کتاب درسی جدید مثل کتاب و کلاس و همایشای جمع بندی آخر سال نظام قدیمه که میومدیم همه مباحث و داخل یک جزوه در یک روز جمع و جور می کردیم ولی این سبک مناسب یادگیری و آموزش اصولی (به ویژه مسائل) نیست اونم برای کنکوری که تسلط کامل روی هر مبحث میطلبه ...
      پیشنهادم اینه ، (به ویژه نظام قدیما)
      کلا بحث مسئله رو از حفظیات و مفاهیم از همین الان جدا کنید ، یعنی نشینید از الان فصل به فصل درسنامه بخونید و تست بزنید ، چون تسلط روی هیچ کدوم به اندازه ای که کنکور نیاز داره پیدا نمی کنید و عملا درصد بالا هم در کار نخواهد بود.
      مسائل رو جدا کار کنید (کتاب جدا / درسنامه یا هر منبع دیگه ای که واقعا کمک تون کنه مثل کلاس و دی وی دی و ...)
      مفاهیم هم که بخش عمده اش با تست زنی و مطالعه درسنامه اوکی میشه که کتاب تست تون رو جر بدید و حسابی تست شمارشی حل کنید (خلاصه به کم قانع نشید)
      برای حفظیاتم که یکی دو دور متن کتاب درسی شونو بخونید کافیه (حفظیات منظورم اون مطالب خاله زنک کتابشونه که اکثرا هم اتفاقا برای یه نظام قدیمی جدیده مثلا اون وویجر ها یا پاورقی ها و فعالیت ها و ...)
      منبع تستم ، نظام قدیم مطمئنم از پس آی کیو شیمی (چاپ جدیدش که الفتی و قربانیان نوشتن) و بعدش موج آزمون برمیاد ولی برای دوازدهم شون حتما مبتکران جلد یک رو بزنید (چون میدونم مشکل اکثرتون برمیگرده به الکترو و اسید و باز)
      __________________________________________________ __________________
      مطلب دو
      زبان شون ممکنه اذیت تون کنه (مخصوصا اون نظام قدیمای گلی که زبان کلاس نرفتن)
      از همین الان لغتاشونو شروع کنید به خوندن ، کتاب جیبی همراه خیلی سبز یا مبتکران خیلی خوبه هر روز یکی دو صفحه شو بخونید

گرامر واقعا خیلی بهتر شده تو نظام جدید ، اما اگر مشکل خاصی داشتین عشقم کیاسالار هست میتونید کلاسش و ببینید که خیلی خوبه (زینعلیم البته بد نیست)
      __________________________________________________ __________________
      مطلب سه
      زیست شون
      زیست نظام جدید حجمش کاذب پایینه
      اصلا کلا زیست هر چی کم حجم تر میشه انگار سخت تر میشه
      شما یه آزمون بزنید از قلم که فقط یکی دو فصل توش باشه می بینید که خیلی سوالاتش ریز تر و شاید سخت تر و جدید تر از سوالات آزمون استانداردی باشه که مثلا از 5 تا فصل گرفته
      پس گول حجم کمترو نخورید چون زیست همه اش نکته است
      این نکات وقتی دست تون میاد که حسابی مرور کرده باشید پس از همین الان به فکر بالای 10 دور خوندن متن کتابای زیست شون باشید و سعی کنید با این رویکرد زیست شونو بخونید که شما هیچی از قدیم سر در نمیارید (حالا ممکنه علامه زیست قدیم باشید ولی چاره ای نیست..)
      بدون تست زدن فصل به فصل میشه زیست و بالای 65 70 زد ولی بدون مرور کردن و تست جامع زدن و تحلیل تستای جامع من تا حالا کسی رو ندیدم بتونه بالای 40 درصد بزنه
      ولی زیاد دیدم که طرف حتی یه دونه تست فصل به فصل نزده ولی مرورش عالی بوده و تا دم کنکور این کتاب درسیه دست ش بوده مرور میکرده و جامع میزده و تونسته خیلی راحت زیستی که گاها بچه ها با 4 5 مدل کتاب تست مختلف و هزار مدل دی وی دی و ... خودشونو باهاش پاره پوره میکنن بالای 70 زده و ترکونده

موفق باشید (هر چند تا همین جای کارم که تو این خراب شده دووم آوردین و تونستید تغییر نظام بدین و واسه هدفتون همچنان تلاش کنید موفقید...)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 30 مهر 1399 در ساعت 23:02

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن