نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.Z نمایش پست ها
سلام ، در خوب بودن اکثر کتاب های نردبام که شکی نیست ولی تجربه ثابت کرده اکثر رتبه ها حداقل 70 درصد حرفاشون دروغی بیش نیست
البته این موضوع از دو حالت هم خارج نیست : یا برای این که بگن من باهوش بودم و ... میان میگن کلا درس نمیخوندم که! فوقش یه کتاب درسی بود که اونم کفایت میکرد! ، یا هم میان شورشو در میارن که من روزی 18 ساعت مطالعه میکردم. ، صد تا منبع برای هر درس زدم ، مدرسه هم میرفتم و حتی در کلاس های مدرسه که مرتبط با دروس غیرکنکوری بودن هم شرکت داشتم ، تفریحاتمم زیاد بود و .... نمیدونم 24 ساعت ما ظاهرا برای اونا 48 ساعته
نمونش من دقیق نمیدونم همین اقای چیت ساز که به گفته خودشون دوازدهم طول سال هم کامل مدرسه رو هر روز شرکت میکردن ، چجوری تونستن تو همون سال زیست میکرو و خیلی سبز و هزار تست و ایکیو و چند تا منبع دیگه رو به همراه اون همه منبعی که برای شیمی و ریاضی فیزیک هم گفت، تموم کنن! این فقط در صورتی امکان داره که ازشون خورد خورد بزنی واقعا ، یکم از این یکم از اون .
از اون سمت رتبه یک امسال اومده میگه روزی 6 ، 7 ساعت مطالعه داشتم ! واقعا جالبه این حرف!
یا نمیدونم رتبه 8 زبان بود انسانی بود میگفت من کلا فقط یه میلیون خرج کردم برا کنکورم! انصافا برای خرید کتابای کمک درسی یه سال حداقل یه میلیون لازمه ! چه برسه به کتابای هر سه سال به همراه کتابای جمع بندی و ازمونی و حتی ثبت نام در ازمون ازمایشی!!!!
در کل نردبام ها در دروس عربی و زبان به عنوان منبع دوم و در دروس فیزیک و ریاضی و شیمی به عنوان منبع سوم غالبا بهترن
البته فرض مثال اگر منبع اول فیزیک نشر الگو داشتید خوب به طبع نردبام برای منبع دوم مناسبه ، اما اگه منبع اول مثلا خیلی سبز داشتید ، کتاب نشر الگو رو به عنوان اولویت اول قبل از نردبام قرار بدید و ...
امیدوارم مفید واقع بشه
اگه مصاحبه ایشونو دقیق دیده باشین گفته بودن سال دهم و یازدهم ک بودن خیلی سبز و میکرو کار کردن برای زیست سال دولزدهم ک اومدن کتاب خیلی سبز دوازدهم و خیلی سبز پایه کار کردن برای بعد عید هم ای کیو کاملن منطقی گفتن بعدش کتابای ازمون هم دوران جمع بندی کار کردن چون کنکور عقب افتاد فرصت بیشتر بود کاملن حرفاشون از روی صداقت بود
سوال پیش میاد برا پزشکی این همه کتاب لازمه؟ جوابش سادس نه یه منبع تست + منبع ازمون کافیه ولی برای رتبه ۱ یا ۲ رقمی شدن واضحه باید همه کتابارو کار کرد اونم طی ۳ سال نه ۱ سال