خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

Unhappy خیلی زود از درس خوندن خسته میشم ... راهکار ؟

سلامم وقتتون بخیر
      امسال اولین سالی هست که پشت کنکور موندم و چندروزه که شروع کردم
      خیلی خیلی زود از درس خوندن خسته میشم ...
      مثلا با یک ساعت درس خوندن سریع خسته میشم

شنیدم میگن که طبیعی هست که اوایل اینطوری بشه ولی برام سخت تموم میشه و از برنامم عقب میمونم

چیکار کنم واقعا درگیرم ؟ راهکار ؟ حداقل چطوری کمش کنم این خستگی رو ؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ورزش کن صبحا

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شاید یه دلیلش این باشه که هیچ آزمونی نمیدید(البته فکر کنم ثبت نام نکردید و شخصی سازی کردید دهم تا دوازدهم رو و از خودتون میگیرید اگه اشتباه میکنم بگید) و هیچ بازخورد(منظور تراز و رتبه و...)نمیگیرید و واقعا سخت و کسل کننده میشه و انگیزتون رو از دست میدید..ورزش هم که گفتن گزینه خوبیه ولی اگه هیچ حس رقابتی توی خودتون ایجاد نکنید احتمالا همینجور میمونه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1065 نمایش پست ها
      سلامم وقتتون بخیر

شنیدم میگن که طبیعی هست که اوایل اینطوری بشه ولی برام سخت تموم میشه و از برنامم عقب میمونم

بستگی داره جسمی باشه یا روحی
      اگر روحی باشه دوستان گفتن...اگر هم هنوز به نشستن عادت نداری کم کم درست میشه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال منم هست.منم خسته میشم یعنی تو روز ۶ ساعت که میخونم بعدش میپوکم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلامم وقتتون بخیر
      نقل قول نوشته اصلی توسط f.a.l نمایش پست ها
      سوال منم هست.منم خسته میشم یعنی تو روز ۶ ساعت که میخونم بعدش میپوکم

خب . پارامتر های زیر رو برسی کنین و رفعشون گنین + راهکار هایی که تونسته منو به 7 ساعت در روز و 210 تست در روز برسونه ( در ابتدا من 3 ساعت میخوندم مهر ماه ) :

- حتما حتما در بازه ساعت 12 شب تا 3 شب در خواب باشین . ( تاثیرش رو در بلند مدت بعد دوسه روز میبینید که کلا بدنتون و مغزتون باهم سینک میشن و ریکاوری)

- وعده غذایی حجیم نخورید ، سردیجات زیاد نخورید
      - دمای اتاق رو گرم نگه ندارین
      - رخت و پتو اتاق رو مرتب بندازین رو تخت ، صب دیدید که وسوسه میشین که بخوابین پتو رو ببرین بندازین بالکنی یا حیاطی چیزی ، ( اینطوریه که، در اون محیط خواب مکرر که استراحت میکنید در طی خواب بدن شما فرومونی ترشح میکنه که احساس راحتی و ارامش کنه . و هنگام هشیاری هم همین باعث میشه با دیدن یا روی تخت درس خوندن موجب خواب الودگی شما بشه )

- صبحونه بخورین

و اما سستی هنگام مطالعه و کوتاهی در تمرین و تعهد به برنامتون :

در این حینی که درس میخوندم پا به پای نظرات مشاوران و رتبه ها انواع روش ها رو برسی میکردم : بدین نتیجه رسیدم که دو حالت نمیزاره این طور بمونین:

- ساعت و تایم باز نزارین واس خودتون . مثلا میرید درسنامه بخونید بگین که 3 صفحه درسنامس باید تو 25 دیقه تمومش کنم . ! گس وات ؟ دقت و فوکوس شما بالا میره تا در این بازه بتونین تموم کنین . ولی اگه تموم هم نکردید مرگ نیست . تمدیدش کنین مثلا 10 دیقه !!!!!!!!!!!

- از فن جایزه و شرطی کردن بهره ببرید به ازای هر 1.20 ساعت مطالعه 10 دیقه استراحت . یا حتی صرف یک وعده چایی رو جایزه خودتون کنین . برای مثال اگه 1.20 دقیقه بتونم بخونم بدون افکار دیگه ای حقمه که برم یه شکلات داغ بخورم . بعد مدتی بازه هاتون رو بزرگ کنین . مثلا اگه 3 روز رو 18 ساعت بخونم اجازه دارم برم بیرون دوچرخه برونم ! یه پادکست گوش کنم ! و اینطور به ذهتنون یاد بدید که بتونه پایبند بشه به برنامه !

خستگی ها چند دسته اند:

- کرخی بعد استراحت ( برای رهایی کافیست تا مدت کوتاهی ضربانتون رو به 100 یا بیشتر برسونید . با ورزش ، دوش سرد ، و یا هرچیز دیگه که شوک بده بهتون )
      - تنبلی ( بهترین راه عبور از این علت رو شهاب اناری گفته : به اخر مسیر نگاه کنین . تو پیاده روی هم لازمه سرت رو بالا بیاری جلو و اخر مسیرت نگاه کنی)
      - تعلل و بهانه گیری ( دو مورد بالا هیچ ربطی به خستگی ندارن اما در عین حال مصداق بارز صرف الکی انرژی اند ! میدونید چرا چون شما در طی بهانه گیری و هر چیزی که اسمش رو میزارید برای نخوندن درسی در واقع زمان و انرژی تون رو هدر میدید ، به شوق و اشتیاقتون ضربه میزنید تا در اخر سنگی بشه به سرعت مطالعه و روند اموزشیتون که آیدی جز تسلیم و ترک میز مطالعه نداره)
      - خستگی جسمی ( جز استراحت کوتاه دوری از درس نمیشه چیزی به این گفت . البته استراحت در معنای واقعی یعنی دوری از تلوزیون و هر چیزی که باعث بشه خیره و نگاه متوالی بهش داشته باشین)
      - خستگی ذهنی ( میدونم پیش میاد وقتی که تست زیادی زدید ولی قول دادین که بیشتر از این هم بزنین . اما در عین حال سوال رو نمیفهمید ، دانسته تیر را خطا میزنید . ولی احساس خستگی و کمبود انرژی ندارید . در اصطلاح مشکلی در سخت افزار دیده نمیشود اما نرم افزار دچار به هم ریختگی اطلاعات است . از درس فاصله بگیرید . یا به درس تنوع دهید . حتی شده به بیرون برید و دوری زنید و به معاشرت مردم فکر کنین نه کنکور)
      - خستگی روحی ( دپرسی منظورم نیست . خاصیتی که وقتی روزمره شما کپی های متوالی از هم هستش رخ میده . چاره ای جز تنوع در محیط و زندگی ندارید اما منظورم این نیست که برید کاغذ دیواری بخرید یا بلیط تور ریو برزیل بخرید . نه همین مرتب کردن اتاق ، دیزاین جدید ، رفتن به فروشگاه و خرید حتی یه جوراب رنگی میتونه بهتون کمک کنه )

با تشکر ممد ار
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 26 مهر 1399 در ساعت 16:22

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلامم وقتتون بخیر

سلام
      اینستا و نرم افزار های ارتباطی اضافه تون رو پاک کنید
      نت کاملا خاموش-انجمن نیاید مگه واقعا سوالی باشه
      گوشی خاموش
      حق روشن کردن گوشی رو ندارید
      فقط شمایید و کتاباتون بسم الله
      برای تفریح می تونید به تناسب از موزیک-فیلم (فقط روزی یکی حداکثر 45 دقیقه ای )-ورزش در خانه و... استفاده کنید تایم دقیقی برای استراحت داشته باشید
      هم کلاسی های تنبل رو کنار بگذارید
      دفتر برنامه ریزی رو پر کنید و با خودتون رقابت کنید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلامم وقتتون بخیر

تایم مطالعه ت رو کم تر کن مثلا میخوای 120 فیزیک بخونی 30 دیقه 30 دیقه بخون و بین هر 30 دیقه دو سه دیقه استراحت کن و استراحتت این نباشه پاشی بری بیرون توهمون اتاقت به دور ترین نقطه اتاق نگاه کن چشمات استراحت کنن یا یه ابی به صورتت بزن و چایی و قهوه هم میتونه مفید باشه اگه اوضاعت خیلی وخیمه به پزشک برو شاید کمخونی و یا سطح ویتامینهای بدنت اومده پایین ب کمپلکس هم میتونه کممک کننده باشه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      طبیعیه
      از تایم کم استارت بزن
      کم کم ببر بالا تا عادت کنی

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      ب برنامت نمیرسی اوایل و ممکنه این باعث بشه دلسرد شی ولی اهسته و پیوسته عادت مطالعه رو تقویت کنی تا روز کنکور میتونی هم از این لحاظ اوکی شی هم عقب مونده هاتو جبران کنی.

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      با عشق درس بخون
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      ب برنامت نمیرسی اوایل و ممکنه این باعث بشه دلسرد شی ولی اهسته و پیوسته عادت مطالعه رو تقویت کنی تا روز کنکور میتونی هم از این لحاظ اوکی شی هم عقب مونده هاتو جبران کنی.
      ببخشید شما پزشکی میخونید ؟چون کاربریتون قدیمیه و راهنمایی خوبی کردید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بچه ها من تازه واردم چطوری میتونم تاپیک بزنم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببینید خیلی عیب نداره ولی در عوضش سعی کنید کمتر هم استراخت کنید مثلا پنج دیقه
      البته مسلمه که در طول زمان افزایشش بدید
      علاقه و هدف داری؟؟
      سر آزمون کم نمیاری؟؟
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baharbhn نمایش پست ها
      ببخشید شما پزشکی میخونید ؟چون کاربریتون قدیمیه و راهنمایی خوبی کردید
      خیر پزشکی نمیخونم دوست عزیز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن