خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

هم درسای دانشگاه ، هم کنکور !

سلام
      من امسال انتخاب رشته کردم برای دانشگاه آزاد رشته ی عمران
      در واقع مجبور بودم که حتما امسال انتخاب رشته کنم
      نظام قدیم تجربی بودم و حالا میخوام 1400 کنکور نظام جدید تجربی بدم
      به نظرتون کارم خیلی سخت میشه؟
      از نظر زمانی میتونم برسونم خودمو؟
      دلم فقط به این خوشه که از نظر مشترکات هر دو نظام شاید یکم کارم جلوتر بیفته
      حالا نمیدونم بعد ترم یک و دو که کنکور و دادم و نتیجه ها هم اومد ، میتونم انصراف بدم؟
      یا قبل کنکور باید انصراف بدم ؟
      شما تجربه درس خوندن همزمان با درس های دانشگاه رو داشتین؟
      به نظرتون تمرکزمو روی درس های دانشگاه باید خیلی کمتر کنم ؟
      نمیدونم حالا که آموزشها آنلاینه زمان بیشتری دارم یا اصلا تفاوتی نداره
      ویرایش توسط مهرو : 26 مهر 1399 در ساعت 10:41

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببینید منم قصد داشتم اینکارو انجام بدم اما اگر از دانشگاه ازاد انصراف بدین باید کل شهریه ثابت چهارسالشو بدین
      ینی مثلا برای پرستاری میشه ۳۰ میل.حالا عمرانو نمیدونم.
      بنا بر این اگر قصد کنکور مجدد دارین نرین دانشگاه.
      اگر هم مشکلی بابت جریمه ندارین و اوکی هستین خوب امسال احتمالا بیشترش غیر حضوری باشه و خوب میشه و غیر ممکن نیست اما ی نمه تلاش زیاد میخواد.
      in Shallow Shallow

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهرو نمایش پست ها

در واقع مجبور بودم که حتما امسال انتخاب رشته کنم
      بزار زوم کنیم رو این جمله؛
      چرا مجبور بودی؟ آیا هدفت اینه که حتما رشته مورد نظرت قبول بشی و از اینجا انصراف بدی، و اینجارو فقط به خاطر چشم و هم‌چشمی و این صحبتا داری می‌ری، یا اینکه اینجا Plan B ئه واست؟
      جواب به این سؤال، جواب همه سؤالاتو می‌ده تقریبا.
      نظر منو اگه بخوای می‌گم هدفتو مشخص کن و به سمت هدفت برو، درگیر چیز دیگه هم نشو. ولی تو انتخاب هدف وسواس شدیدی به خرج بده.
      درمورد شرایط انصراف از آزاد هم دوستمون این بالا یه چیزایی گفتن،‌ من اطلاع ندارم.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      منطقی فکر کنی خیلی سخته وخیلی هم دیره دیگه
      هزینه انصراف از دانشگاه هم هست نصف شهریه ثابت ترم های باقی مونده!!!!!
      یانخون برای کنکور یا همه ی انرژی و تمرکزت رو بزار
      امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شدنش که میشه چون هیچ کاری نشد نداره
      ولی به خودت بستگی داره اونم به مقدار زیاد
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اول فکر کردم واسه سربازی مجبوری بری دانشگاه ولی دقت کردم دیدم خانم هستید.نمیدونم چرا مجبوری ولی اره واقعا سخته.دلسرد کنندس و گیج کننده.یکی از آشنا هامون تجربه داشت میگفت گُم شدم توی این وضعیت نمیدونم واسه چی دارم تلاش میکنم..... دیگه تصمیم با خودتونه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگر یکی ازاد رو ول کنه بدون انصراف چی میشه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اگه قصد کنکور مجدد داری اصلا دانشگاه ثبت نام نکن
      منم پارسال بار دوم بود که کنکور دادم با خودم گفتم میرم دانشگاه همزمان واسه کنکور میخونم
      از چند نفر هم مشورت گرفتم گفتن نکن ولی گفتم میرم روحیم عوض میشه و اقوام هم دیگه کاری بهم ندارن
      اتفاقا اینجا هم تاپیک زدم راهنمایی های خوبی کردن دوستان.
      شاید باورت نشه ولی فقط چن ماه اول خوب خوندم که خب نتیجش شد اینکه نتونستم واسه کنکور بخونم و کلا نرفتم سر جلسه .
      واقعا سردرگم بودم درسا دانشگاه هم بود همش هم مطالب جدید و زیاد .
      البته کلاس هم تشکیل نشد .
      من پیامنور میرم الان توی یه باتلاق وحشتناکم دلم میخواد از همه چی فرار کنم
      نه روحیه ای مونده و نه انگیزه ولی چاره ای جز کنکور مجدد ندارم هر طور شده باید کنکور بدم
      در کل کار نشد نداره ولی طبق تجربه این کار رو نکنی بهتره .
      در مورد دانشگاه ازاد هم اینو بگم که :
      کلاسا اجباریه
      قطعا کار کلاسی ازت میخوان
      امتحانات سر کلاسی هم هست که اونم اجباریه در نتیجه وقت کمی واسه خوندن میمونه
      ولی پیامنور:
      کلاسا اختیاریه
      کار عملی نمیخوان مگر اینکه نمره میانترم و پایانترم رو با هم یکی کنن و بگن کار عملی بیاری(ترم قبل یه درسم اینطوری بود یه تحقیق نوشتم همون به عنوان میانترم و پایان ترم بود)
      توی پیامنور همون امتحان پایان ترم رو داری فقط.
      الانم که مجازیه دانشگاه رفتن سودی نداره
      حیفه واقعا وقتشو برا کنکور بذار
      موفق باشی

ویرایش توسط ha.hg : 26 مهر 1399 در ساعت 00:51

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان
      واضحه که چرا مجبوره انتخاب رشته کنه
      دختر و پسر هم نداره
      هیج خانواده ای با علم به اینکه سال آینده نظام قدیم تشکیل نمیشه نمیزارن بچشون پشت کنکور بمونه
      دوستانی که نظام جدید هستند متاسفانه اصلا وخامت و فشار این شرایط رو درک نمیکنن

و در جواب استارتر
      امسال چون اکثر کلاس ها غیر حضوری هست نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتری برای کنکور شرکت کردن دانشجوها هست
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در ضمن میتونید بعد از کنکور سراسری هم انصراف بدید
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      دوستان
      واضحه که چرا مجبوره انتخاب رشته کنه
      دختر و پسر هم نداره
      هیج خانواده ای با علم به اینکه سال آینده نظام قدیم تشکیل نمیشه نمیزارن بچشون پشت کنکور بمونه
      دوستانی که نظام جدید هستند متاسفانه اصلا وخامت و فشار این شرایط رو درک نمیکنن

و در جواب استارتر
      امسال چون اکثر کلاس ها غیر حضوری هست نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتری برای کنکور شرکت کردن دانشجوها هست

ممنونم خوشحالم که شرایطمو درک میکنید
      خدا کنه از پسش بر بیام میدونم چندین برابر دانش آموزها باید تلاش کنم ولی خب بقول سارتر اگه یه فلج نتونه قهرمان دو بشه تقصیر خودشه
      میدونم خیلی سخته اما به امید این غیر ممکن هم ممکن میشه
      ویرایش توسط مهرو : 26 مهر 1399 در ساعت 10:45

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      برای دوستانی که میگن چرا میخوام انتخاب رشته کنم و براشون این قضیه به شدت عجیبه توضیح میدم
      هر چند امیدوارم هیچ کدومتون در چنین شرایطی گرفتار و دودل نشین که چه تصمیمی برای ایندتونن بهتره و ناچار بشین تن بدین به همچین انتخابی
      من سال پنجمم خواهد بود که بخوام کنکور 1400 رو بدم
      قطع به یقین که خودم کم آوردم از لحاظ روحی و نیاز دارم که یه تجربه ی متفاوت تری نسبت به کنکور ، روحیم رو بهم برگردونه
      کسانی که چندین ساله پشت کنکور هستن شاید بهتر درک کنن منو ،که چقدر دچار افسردگی و فشار روانی هستم و نیاز دارم بعد چهار سال خونه نشینی وارد جامعه بشم و یکم اعتماد به نفسمو بدست بیارم
      از طرفی هم وضعیتم بین خانوادم اصلا مناسب نیست دیگه بحث انتظار داشتن نیست الان نه بهم امیدی دارن و نه حمایتی خواهند کرد .از لحاظ تهیه منابع و غیره هم که همه چی به گردن خودمه
      میخوام بگم که خودمم نمیخوام متحمل یک سال ضرر بشم
      همینطور چهار سال از عمرم رفت،در حالی که تمام آشناها می‌گفتند برو دانشگاه فوقش دو سال دیگه دوباره کنکور بده که من زیر بار نرفتم
      بقول یکی از دوستان باید بگم که بله این پلن بی منه
      عمران یه علاقه ی قدیمیه اما نه صرفا اون شغلی که من برای ایندم میخوام
      با این اوصاف شنیدم دو تا از دوستانم پارسال همینکار کردن البته اونها رشته ی زبان میخوندن که فکر کنم اصلا قابل قیاس نباشه با عمران از لحاظ سختی منتها باز هم ممکنه با برنامه ریزی به درسا برسم مگه نه؟
      امروز که فصل اول زیست دوازدهم رو میخوندم دیدم واقعا برام خیلی آشناست مطالب،درس اول دینی دهم هم همینطور با اینکه درسا عوض شدن ولی مفاهیم ظاهرا خیلی عوض نشدن
      حالا با این حال من باز هم عجولم و میخوام تمام انرژی و توانم رو بزارم که چه به خودم و چه به بقیه ثابت بشه که ته این راه نشدن نبود فقط شرایط نامساعد روحیم باعث شکست های متوالیم شد
      دوستان من نمیفهمم چطور میگید اینقدر جریمه انصراف سنگینه
      چیزی که من شنیده بودم این بود که باید یک یا یک و نیم برابر شهریه یک ترم رو پرداخت کنیم که برای رشته ی عمران شهریه یک ترم معادل 1میلیون و هشتصد خواهد بود
      واقعا مطمئنید که جریمه اونقدر سنگینه؟
      ویرایش توسط مهرو : 26 مهر 1399 در ساعت 10:46

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهرو نمایش پست ها
      برای دوستانی که میگن چرا میخوام انتخاب رشته کنم و براشون این قضیه به شدت عجیبه توضیح میدم
      هر چند امیدوارم هیچ کدومتون در چنین شرایطی گرفتار و دودل نشین که چه تصمیمی برای ایندتونن بهتره و ناچار بشین تن بدین به همچین انتخابی
      من سال پنجمم خواهد بود که بخوام کنکور 1400 رو بدم
      قطع به یقین که خودم کم آوردم از لحاظ روحی و نیاز دارم که یه تجربه ی متفاوت تری نسبت به کنکور ، روحیم رو بهم برگردونه
      کسانی که چندین ساله پشت کنکور هستن شاید بهتر درک کنن منو ،که چقدر دچار افسردگی و فشار روانی هستم و نیاز دارم بعد چهار سال خونه نشینی وارد جامعه بشم و یکم اعتماد به نفسمو بدست بیارم
      از طرفی هم وضعیتم بین خانوادم اصلا مناسب نیست دیگه بحث انتظار داشتن نیست الان نه بهم امیدی دارن و نه حمایتی خواهند کرد .از لحاظ تهیه منابع و غیره هم که همه چی به گردن خودمه
      میخوام بگم که خودمم نمیخوام متحمل یک سال ضرر بشم
      همینطور چهار سال از عمرم رفت،در حالی که تمام آشناها می‌گفتند برو دانشگاه فوقش دو سال دیگه دوباره کنکور بده که من زیر بار نرفتم
      بقول یکی از دوستان باید بگم که بله این پلن بی منه
      عمران یه علاقه ی قدیمیه اما نه صرفا اون شغلی که من برای ایندم میخوام
      با این اوصاف شنیدم دو تا از دوستانم پارسال همینکار کردن البته اونها رشته ی زبان میخوندن که فکر کنم اصلا قابل قیاس نباشه با عمران از لحاظ سختی منتها باز هم ممکنه با برنامه ریزی به درسا برسم مگه نه؟
      امروز که فصل اول زیست دوازدهم رو میخوندم دیدم واقعا برام خیلی آشناست مطالب،درس اول دینی دهم هم همینطور با اینکه درسا عوض شدن ولی مفاهیم ظاهرا خیلی عوض نشدن
      حالا با این حال من باز هم عجولم و میخوام تمام انرژی و توانم رو بزارم که چه به خودم و چه به بقیه ثابت بشه که ته این راه نشدن نبود فقط شرایط نامساعد روحیم باعث شکست های متوالیم شد
      دوستان من نمیفهمم چطور میگید اینقدر جریمه انصراف سنگینه
      چیزی که من شنیده بودم این بود که باید یک یا یک و نیم برابر شهریه یک ترم رو پرداخت کنیم که برای رشته ی عمران شهریه یک ترم معادل 1میلیون و هشتصد خواهد بود
      واقعا مطمئنید که جریمه اونقدر سنگینه؟
      سایت هیوا

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      اگه قصد کنکور مجدد داری اصلا دانشگاه ثبت نام نکن
      منم پارسال بار دوم بود که کنکور دادم با خودم گفتم میرم دانشگاه همزمان واسه کنکور میخونم
      از چند نفر هم مشورت گرفتم گفتن نکن ولی گفتم میرم روحیم عوض میشه و اقوام هم دیگه کاری بهم ندارن
      اتفاقا اینجا هم تاپیک زدم راهنمایی های خوبی کردن دوستان.
      شاید باورت نشه ولی فقط چن ماه اول خوب خوندم که خب نتیجش شد اینکه نتونستم واسه کنکور بخونم و کلا نرفتم سر جلسه .

متاسفانه یا خوشبختانه راه برگشت ندارم از این تصمیم و باید یجور با این شرایط کنار بیام
      شما اون ماه های اول چطور میخوندین؟ زمان امتحانا خیلی وقت میرفت ازتون؟
      حالا من با خودم می‌گفتم ترم یک یکم سبک تره درسا، آموزشها هم انلاینه شاید وقت بیشتری پیدا کنم
      نمیدونم واقعیتش تا تو شرایطی قرار نگیرم اصلا نمیتونم پیشبینی کنم چی در انتظارمه
      فقط خدا خدا میکنم که کم نیارم یا شرایط و ضیق وقت ازم فرصت خوندن رو نگیره

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrasaa نمایش پست ها
      سایت هیوا
      اتفاقا فکر کنم تو سایت هیوا اینو دیدم که گفته بود یک یا یک نیمه برابر شهریه یک ترم جریمه باید پرداخت
      من برای ثبت نام ازاد هم که رفته بودم می‌گفتند مثلا اگه بخوام ترم های بالاتر رشتمو از عمران به معماری عوض کنم باید اول انصراف بدم جریمه معادل یک و نیم برابر شهریه بپردازم بعد ثبت نام مجدد کنم و معادل سازی واحدها رو انجام بدم
      خدا کنه لااقل جریمه همینقدر باشه من رو این حساب با خودم دو دوتا چهار تا کردم که انصراف بدم و الا از پسش برنمیام

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن