خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهرو نمایش پست ها
      متاسفانه یا خوشبختانه راه برگشت ندارم از این تصمیم و باید یجور با این شرایط کنار بیام
      شما اون ماه های اول چطور میخوندین؟ زمان امتحانا خیلی وقت میرفت ازتون؟
      حالا من با خودم می‌گفتم ترم یک یکم سبک تره درسا، آموزشها هم انلاینه شاید وقت بیشتری پیدا کنم
      نمیدونم واقعیتش تا تو شرایطی قرار نگیرم اصلا نمیتونم پیشبینی کنم چی در انتظارمه
      فقط خدا خدا میکنم که کم نیارم یا شرایط و ضیق وقت ازم فرصت خوندن رو نگیره
      راستش درسا دانشگاه رو کلا کنار گذاشتم تا شب امتحان (واسه همین وقتاس دیگه شب امتحان) .
      کلا هرچی خوندم براکنکور بود
      کتابای خلاصه رو خریده بودم و شب قبل امتحان روخونی میکردم (4ساعت بیشتر نمیشد)حالا بماند که معدلم پایین شد ولی برا پاس شدن می خوندم اکثرش هم لب مرزی پاس شد
      البته امتحانات تستی بود و سراسری و استادا دخالتی توش نداشتن
      ولی ترم 2 همه چی دست استادا بود فقط هم کار عملی می خواستن به جز یه درس.

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiny_Shadow نمایش پست ها
      ببینید منم قصد داشتم اینکارو انجام بدم اما اگر از دانشگاه ازاد انصراف بدین باید کل شهریه ثابت چهارسالشو بدین
      ینی مثلا برای پرستاری میشه ۳۰ میل.حالا عمرانو نمیدونم.
      بنا بر این اگر قصد کنکور مجدد دارین نرین دانشگاه.
      اگر هم مشکلی بابت جریمه ندارین و اوکی هستین خوب امسال احتمالا بیشترش غیر حضوری باشه و خوب میشه و غیر ممکن نیست اما ی نمه تلاش زیاد میخواد.
      اینقدر جریمه انصراف که خیلی سنگینه!
      چیزی که من شنیده بودم این بود که باید یک یا یک و نیم برابر شهریه یک ترم رو پرداخت کنیم که برای رشته ی عمران شهریه یک ترم معادل 1میلیون و هشتصد خواهد بود
      واقعا مطمئنید که جریمه به اون اندازه ایه که بهم گفتین؟

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه هم ذهنمو درگیر کرده
      در طول تحصیل امکان مرخصی ترمی وجود داره؟
      مثلا من ترم یک رو بخونم و اطمینان حاصل کنم که در عرض این چند ماه تونسته باشم درسا رو در حد معقولی پیش برده باشم و برای ترم دو مرخصی بگیرم یا هر چی که اسمشه.
      اگر هم که کنکور قبول بشم، انصراف بدم و اگر هم که قبول نشدم از همون نقطه که موندم ادامه بدم دیگه

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه هم ذهنمو درگیر کرده
      در طول تحصیل امکان مرخصی ترمی وجود داره؟
      مثلا من ترم یک رو بخونم و اطمینان حاصل کنم که در عرض این چند ماه تونسته باشم درسا رو در حد معقولی پیش برده باشم و برای ترم دو مرخصی بگیرم یا هر چی که اسمشه.
      اگر هم که کنکور قبول بشم، انصراف بدم و اگر هم که قبول نشدم از همون نقطه که موندم ادامه بدم دیگه
      بله مرخصی میدن.
      ولی بازم بیشتر فکر کن چون شهریه دانشگاه ازاد و البته هزینه انصراف خیلی خیلی بیشتر از هزینه کتابای کنکوره

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      اتفاقا فکر کنم تو سایت هیوا اینو دیدم که گفته بود یک یا یک نیمه برابر شهریه یک ترم جریمه باید پرداخت
      من برای ثبت نام ازاد هم که رفته بودم می‌گفتند مثلا اگه بخوام ترم های بالاتر رشتمو از عمران به معماری عوض کنم باید اول انصراف بدم جریمه معادل یک و نیم برابر شهریه بپردازم بعد ثبت نام مجدد کنم و معادل سازی واحدها رو انجام بدم
      خدا کنه لااقل جریمه همینقدر باشه من رو این حساب با خودم دو دوتا چهار تا کردم که انصراف بدم و الا از پسش برنمیام
      نه اشتباه میکنی خیلی بیشتر از این حرف ها میشه مثلا پرستاری دوستان گفتن نزدیک ۳۰ میلیون میشه!!!!!!!!
      ولی اگه بازم بخوای آزاد رشته دیگه ای بری هزینه نباید بدی
      همون سایت هیوا رو دوباره برو کامل توضیح داده

6. Top | #21
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiny_Shadow نمایش پست ها
      ببینید منم قصد داشتم اینکارو انجام بدم اما اگر از دانشگاه ازاد انصراف بدین باید کل شهریه ثابت چهارسالشو بدین
      ینی مثلا برای پرستاری میشه ۳۰ میل.حالا عمرانو نمیدونم.
      بنا بر این اگر قصد کنکور مجدد دارین نرین دانشگاه.
      اگر هم مشکلی بابت جریمه ندارین و اوکی هستین خوب امسال احتمالا بیشترش غیر حضوری باشه و خوب میشه و غیر ممکن نیست اما ی نمه تلاش زیاد میخواد.
      برا پزشکی و دندون و دارو کل شهریه ثابته
      ولی پرستاری و بقیه ی پیراها نصف شهریه ثابته

این طور نیست مگه؟؟؟

7. Top | #22
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      من امسال انتخاب رشته کردم برای دانشگاه آزاد رشته ی عمران
      در واقع مجبور بودم که حتما امسال انتخاب رشته کنم
      نظام قدیم تجربی بودم و حالا میخوام 1400 کنکور نظام جدید تجربی بدم
      به نظرتون کارم خیلی سخت میشه؟
      از نظر زمانی میتونم برسونم خودمو؟
      دلم فقط به این خوشه که از نظر مشترکات هر دو نظام شاید یکم کارم جلوتر بیفته
      حالا نمیدونم بعد ترم یک و دو که کنکور و دادم و نتیجه ها هم اومد ، میتونم انصراف بدم؟
      یا قبل کنکور باید انصراف بدم ؟
      شما تجربه درس خوندن همزمان با درس های دانشگاه رو داشتین؟
      به نظرتون تمرکزمو روی درس های دانشگاه باید خیلی کمتر کنم ؟
      نمیدونم حالا که آموزشها آنلاینه زمان بیشتری دارم یا اصلا تفاوتی نداره
      اولش هزینه ی انصراف از رشتتوت رو بپرسید و مطمئن شید که ضرر مالی چندان بزرگی براتون به حساب نمیاد(هرچقدم که باشه برای خیلیا هزینه ی زیادیه!)

و اینکه پیش بردن همزمان دو کار واقعا سخته... درک میکنم که برا خیلیا واقعا ریسک بزرگی محسوب میشه که پشت کنکور بمونن ولی رشته ی عمران رو میشه حتی دولتی هم سال بعد برید!
      یه نظر من یه سال تمرکزتون رو بزارید روی یه کنکور تا اگر نشد کار تحصیل رشته ی عمران ریاضی رو امتحان کنید!
      ولی اگه دوتاش باهم باشه هم نتیجه ی خوبی برا کنکور نمیگیرید و هم همه جوره از درسای دانشگاهتون عقب میفتید... درسها انلاین بودنشون یه دردسر دیگه س تا وقتی وارد ماجرا نشید متوجه نمیشید!

در ضمن اگر قبول بشید و ثبت نام نکنید هیچ هزینه ای مشمول شما نمیشه قبل از ثبت نام حسابی فکر کنید!!
      و اینکه یکیو انتخاب کنید... شما مشکل نظام وظیفه ندارید که!
      ولی اگه

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      برا پزشکی و دندون و دارو کل شهریه ثابته
      ولی پرستاری و بقیه ی پیراها نصف شهریه ثابته

این طور نیست مگه؟؟؟
      الان پرستاری آزاد توی شهر ما ترمی 6 تومنه
      با این حساب شما میگید که جریمه انصراف 3 تومن میشه برای پرستاری؟
      یا اینکه مثل اون دوستمون میگید که نصف شهریه چهار سال میشه؟ یعنی حدود سی تومن؟
      نمیدونم واقعا چی درسته و از کی بپرسم اگه بخوام به استناد از سایت ها نتیجه گیری کنم ، چیزی که دیدم میگفت یک نیم برابر شهریه، مقدار جریمه انصرافه. پس طبیعتا منظورشون شهریه یک ترمه نه شهریه چهار سال لیسانس
      شما این رو از منبع موثقی شنیدید؟

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اولش هزینه ی انصراف از رشتتوت رو بپرسید و مطمئن شید که ضرر مالی چندان بزرگی براتون به حساب نمیاد(هرچقدم که باشه برای خیلیا هزینه ی زیادیه!)

و اینکه پیش بردن همزمان دو کار واقعا سخته... درک میکنم که برا خیلیا واقعا ریسک بزرگی محسوب میشه که پشت کنکور بمونن ولی رشته ی عمران رو میشه حتی دولتی هم سال بعد برید!
      یه نظر من یه سال تمرکزتون رو بزارید روی یه کنکور تا اگر نشد کار تحصیل رشته ی عمران ریاضی رو امتحان کنید!
      ولی اگه دوتاش باهم باشه هم نتیجه ی خوبی برا کنکور نمیگیرید و هم همه جوره از درسای دانشگاهتون عقب میفتید... درسها انلاین بودنشون یه دردسر دیگه س تا وقتی وارد ماجرا نشید متوجه نمیشید!

در ضمن اگر قبول بشید و ثبت نام نکنید هیچ هزینه ای مشمول شما نمیشه قبل از ثبت نام حسابی فکر کنید!!
      و اینکه یکیو انتخاب کنید... شما مشکل نظام وظیفه ندارید که!
      ولی اگه
      والا من که رشتم تجربیه پس برای عمران سراسری باید کنکور ریاضی بدم
      من سال پنجممه که میخوام بخونم برای کنکور، یعنی دیگه شرایط پشت کنکور موندن برام مهیا نیست و بالاخره مجبورم کوتاه بیام و برم دانشگاه و ناچارم به این شرایط تن بدم منتها تلاشمو میکنم با این سیستم هماهنگ بشم
      تمام تلاش مو باید بکنم و اگه قسمت نبود امسال نتیجه بگیرم ناچارا سال بعد هم تلاش میکنم
      نتیجه پذیرش هم اومده برام چون من با سوابق ثبت نام کردم ،دوشنبه برای انتخاب واحد باید برم
      خلاصه که میدونم قراره پدری ازم درب یاد که تو تاریخ هم بنویسنش ولی چه کنم که بقول یکی از دوستام از رو نمیرم

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز
      منم پارسال شرایط شما رو داشتم و تصمیم گرفتم برم دانشگاه پیراپزشکی ازاد بخونم از تصمیمم راضیم چون حجم زیادی از فشار های روانی که اطرافیان همیشه در صحنه و خانواده وارد میکردن کم شد و اسم کنکوری از روم برداشته شد
      اما نتونستم برای کنکور بخونم چون اولین تجربه از دانشگاهه و تا روال درس خوندن تو دانشگاه و پیدا کردن و تطبیق خودت با کلاسا و اینا دستت بیاد کمی طول میکشه البته بستگی به ارادت هم داره که چطور همه ی این شرایط رو مدیریت کنی و از حاشیه های دانشگاه دوری کنی
      در مورد درسا هم چون مجازیه پاس کردنشون راحت تر شده
      در مورد جریمه انصراف هم باید نصف شهریه ثابت ترم های باقی مونده رو بدی
      در مورد شهریه عمران نمیدونم اما این ترم شهریه ثابت برای رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد حدود دو و خورده ای بود که اگه دو در نظرش بگیریم نصفش میشه یه تومن و شهریه ترم های باقی مانده چیزی حدود 7 8 تومن درمیاد نه 30 تومن !!
      البته هر ترم هم 20 درصد افزایش شهریه هست که اگه با اون حساب کنن بیشتر میشه
      برای مرخصی هم باید شهریه ثابت اون ترم رو پرداخت کنی
      اما من چاره ای نداشتم مجبور شدم برم دانشگاه شما هم اگه فکر میکنی واقعا راهی برای موندن نداری برو

11. Top | #26
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      الان پرستاری آزاد توی شهر ما ترمی 6 تومنه
      با این حساب شما میگید که جریمه انصراف 3 تومن میشه برای پرستاری؟
      یا اینکه مثل اون دوستمون میگید که نصف شهریه چهار سال میشه؟ یعنی حدود سی تومن؟
      نمیدونم واقعا چی درسته و از کی بپرسم اگه بخوام به استناد از سایت ها نتیجه گیری کنم ، چیزی که دیدم میگفت یک نیم برابر شهریه، مقدار جریمه انصرافه. پس طبیعتا منظورشون شهریه یک ترمه نه شهریه چهار سال لیسانس
      شما این رو از منبع موثقی شنیدید؟
      نه شهریه ی تمام ترمها تا اخر سال!
      مثلا شما اگه یه سال درس خونده باشید
      باید نصفِ شهریه ی ثابتِ ۶ ترم کامل رو بپردازید!

شهریه ی ثابت برای پرستاری تقریبا ترمی یک و نیم تا ۲ هست‌‌‌... بقیه ی شهریه، شهریه متغیر حساب میشه که به ازای واحدهایی که برمیدارید اضافه میشه و مثلا شهریتون به ۵_۶ میرسه...

برای رشته های مهندسی نمیدونم چقده!

من تا جایی که تحقیق کردم اینو فهمیدم مثلا دانشجوی سال اول پرستاری بخواد انصراف بده، ۱۰ تومن شهریه ی دوترمش که داده یجور خسارت حساب میشه دیگه به هرحال پولشو داده + ۱۰ تومنم شاید انصرافش بشه!

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مثلا شما اگه یه سال درس خونده باشید
      باید نصفِ شهریه ی ثابتِ ۶ ترم کامل رو بپردازید!

شهریه ی ثابت برای پرستاری تقریبا ترمی یک و نیم تا ۲ هست‌‌‌... بقیه ی شهریه، شهریه متغیر حساب میشه که به ازای واحدهایی که برمیدارید اضافه میشه و مثلا شهریتون به ۵_۶ میرسه...

برای رشته های مهندسی نمیدونم چقده!

من تا جایی که تحقیق کردم اینو فهمیدم مثلا دانشجوی سال اول پرستاری بخواد انصراف بده، ۱۰ تومن شهریه ی دوترمش که داده یجور خسارت حساب میشه دیگه به هرحال پولشو داده + ۱۰ تومنم شاید انصرافش بشه!
      ای داد بیداد من این قانونو نمیدونستم
      موندم چیکار کنم
      شهریه ثابت رشته من 650 تومنه خودمم قراره دو ترم نهایتا بخونم یعنی تا همون حدودای کنکورم ، تو سایت هیوا دیدم فرمول محاسبه اش اینه
      (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
      برای من یک نیمسال محاسبه میشه نه؟
      یعنی هزینه انصراف میشه 7×325 =حدود 2 تومن درسته؟
      به خدا موندم چیکار کنم
      پیام نور هم همین دردسرها رو داره؟؟؟
      ویرایش توسط مهرو : 26 مهر 1399 در ساعت 17:23

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ببخشید یه سوال دیگه ام ازتون دارم
      این هزینه ی انصراف یک جا باید پرداخت بشه یا اقساط بندی میشه ؟

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      اره میتونی
      اراده میخواد فقط

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من امسال انتخاب رشته کردم برای دانشگاه آزاد رشته ی عمران
      در واقع مجبور بودم که حتما امسال انتخاب رشته کنم
      نظام قدیم تجربی بودم و حالا میخوام 1400 کنکور نظام جدید تجربی بدم
      به نظرتون کارم خیلی سخت میشه؟
      از نظر زمانی میتونم برسونم خودمو؟
      دلم فقط به این خوشه که از نظر مشترکات هر دو نظام شاید یکم کارم جلوتر بیفته
      حالا نمیدونم بعد ترم یک و دو که کنکور و دادم و نتیجه ها هم اومد ، میتونم انصراف بدم؟
      یا قبل کنکور باید انصراف بدم ؟
      شما تجربه درس خوندن همزمان با درس های دانشگاه رو داشتین؟
      به نظرتون تمرکزمو روی درس های دانشگاه باید خیلی کمتر کنم ؟
      نمیدونم حالا که آموزشها آنلاینه زمان بیشتری دارم یا اصلا تفاوتی نداره
      این سوالا رو که میتونی از اموزش دانشکده هم بپرسی. تو دفترچه سنجشم نوشته.
      من همزمان کنکور و دانشگاه رو خوندم. ینی فقط انرژیمو گذاشتم رو کنکور تمام کلاسا رو پیچوندم فقط یه واحد آزمایشگاهی داشتم که اونم با استاد حرف زدم گفت نیا. واسه امتحانام اخر نرم جزوه ها رو جور کردم ده روز فرجه داشتم همه رو خوندم اتفاقا نتیجه بهتری از یچه هایی که کلاس رفته بودن گرفتم
      ولی یه توصیه م اینه که تکلیف خودتو با خودت مشخص کن. میخای کنکور بدی یا همین رشته رو بخونی؟! اگه میخای کنکور بدی که نکلیف مشخصه، مثلا اگه درسای دانشگاه رو ده بگیری یا بیوفتی چی میشه مثلا؟
      اگه این وسط بمونی هم معدل دانشگاهت کم میشههم از کنکور میمونی.
      الانم که اموزش انلاینه عملا وارد هیچ جامعه ای جز گروه تلگرامی نمیشی.
      اگه حس میکنی که میتونی اشتباهای گذشته رو جبران کنی تمرکز بیشتری داشته باشی، واسه کنکور بخون در غیر این صورت زیاد خودتو اذیت نکن. اگه قراره به روش قبلی درس بخونی فکر نکنم فایده ای داشته باشه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن