خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چطوری توی ریاضی درصد رو بالا ببریم؟

سلام
      میخواستم بپرسم کسایی که توی ریاضی درصد بالایی کسب میکنند روش مطالعه و تست زنیشون چطوریه؟؟ من خیلی توی این درس احساس ضعف میکنم
      ممنون میشم راهنماییم کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط karin_ نمایش پست ها
      سلام
      میخواستم بپرسم کسایی که توی ریاضی درصد بالایی کسب میکنند روش مطالعه و تست زنیشون چطوریه؟؟ من خیلی توی این درس احساس ضعف میکنم
      ممنون میشم راهنماییم کنید
      در چند جمله همشو بهت میگم
      اول درسنامه بعد تکرار تست های یک منبع ..برای ریاضی و فیزیک این یک جمله طلاییه(( تکرار تست های یک منبع ))که این جوری رو تیپ تست های مرسوم مسلط میشی و حالا اگر درصد خیلی خوب میخوای وقت تست های ایده دار و تالیفی سنگینه که باید به مقدار درست استفاده بشه تا مغزتون باز بشه و در آخر اگه وقت دارین تست زماندار که بعد سرعت هم اضافه بشه ......تمام....
      راستی جاهایی رو که واقعا هیچی متوجه نمیشی فیلم کوتاه و خوب( نه از این دلقک ها) رو تماشا میکنید.
      یه فرمول نامه (نه خلاصه) داشته باشین برای مرور ها
      موفق باشین.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اول خب باید مفاهیم اولیه و روابط و فرمول های معمول رو خوب یاد بگیری که میشه از طریق جزوه دبیر یا درسنامه کتابهایی مثل خیلی سبز یا مهر و ماه به یک تسلط نسبی رسید و بعد با تستهای اموزشی شروع کنی و با تیپ های رایج و پرتکرار بیشتر اشنا بشی و بعد از یه مدت تست های سختر و خلاقانه تر کار کنی مثل ای کیو یا سطح دشوارتر سه سطحی قلمچی! محدود سازی زمان هم بعد یه مدت که تسلطتت بیشتر شد یا اوقات نزدیک ازمون فراموش نشه!

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لازمه ش زیاد تست زدن و از هرسبکی کار کردنه ضمنا وقتی داری حل میکنی باید ذهنت باز و ازاد باشه و دقت و خلاقیت داشته باشی(مثلا یه جاهایی که باید ریشه مخرج رو از جوابات حذف کنی ا گر دقت نکنی و اون لحظه یادت بره .......خودت میدونی دیگه)
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنمایی هاتون

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      در ابتدا باید مبحث رو کامل و با دقت بخونید بعد از اون حل کردن تست زیاد
      مثلا اگر مبحث تابع ۱۰۰ تست داره و شما یک هفته وقت گذاشتید برای این مبحث باید این تعداد تست رو در روز های هفته پخش کنید به دو دلیل : اول اینکه شما هر روز با اون مبحث سر و کار دارید و باعث میشه که مطالب در ذهنتون ماندگار بشه
      دوم اینکه تست ها رو با دقت و تحلیل بهتر حل میکنید
      در هفته های آینده حتما تست های نشان دار رو دوباره حل کنید تا کامل مبحث یاد آوری بشه و اشکلاتتون برطرف

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اول از همه یک منبع مناسب برای سطح خودتون تهیه کنید
      سپس طبق روند زیر پیش برید

1- مطالعه ی دقیق متن درسنامه و یاد گرفتن مفهومی مبحث ( نه حفظ کردن !!! مشکل خیلیا اینه که ریاضی رو حفظ میکنند !!! )
      2- حل تمرین های درسنامه بدون نگاه کردن به راه حل و سپس مقایسه ی راه خودتون با پاسخ اون تمرین
      3- حل تست فراوان به جهت رسیدن به تسلط روی مبحث ( حتما بعد از حل یک تست ، پاسخنامه ی کتاب رو بررسی کنید ؛ حتی وقتی که تست رو درست زدید )
      4- ( وقتی که تمام تست های اون فصل از کتاب زدید ) حل آزمون زماندار بعد از یک فاصله ی زمانی برای عمق بخشیدن بیشتر به مطالب
      5- مرور مباحث مطالعه شده با حل تست های علامتدار و آزمون های زماندار

یه نکته هم اضافه کنم : شما باید ریاضی رو حتما موضوعی بخونید. مثلا مباحث تابع توی هر سه سال مطرح شده، شما باید تابع دهم و یازدهم و دوازدهم رو پشت سر هم مطالعه کنید که البته اکثر کتاب های کنکوری این مسئله رو رعایت کردن.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن