خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 590 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - محمد عظیم پور

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟
      سلام محمد عظیم پور هستم از خراسان شمالی شهرستان شیروان.از سال دهم تا دوازدهم در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کردم

-رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم؟
      رتبه590منطقه3 و 2634کشور دوره نظام جدید

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      احتمالا پزشکی یا دندونپزشکی گرگان(در احتمال کمتر ساری)

-لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      2634t99.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      کنکور99سال دوم کنکورم بود و تقریبا از اواسط مهر98 شروع کردم

-درباره هریک از شش بازه زمانی به سوالات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی میکردید؟لطفا روش مطاله و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

-سال تحصیلی دهم
      خب سال دهم زیاد تو جو کنکور نبودیم و ساعت مطالعه کمی داشتم طوری که بودجه بندی آزمون هارو هم نمیتونستم برسم.تو سال دهم روش خوندن زیست رو بلد نبودم معمولا درصد زیر30تو آزمونهام داشتم و بیشتر تشریحی محور درسهارو میخوندم تا برای پرسش ها و امتحانات مدرسه آماده باشم

-سال تحصیلی یازدهم
      بین تابستون دهم و یازدهم علی رغم اینکه درسهای دهمم رو خوب بلد نبودم شروع به پیشخوانی کمی از دروس یازدهم کردم که از نظر خودم کار اشتباهی بود و بهتر بود وقتم رو صرف رفع نقاط ضغف دهم میکردم با شروع سال یازدهم روند مطالعاتی نسبتا بهتری نسبت به دهم داشتم و همگام با برنامه آزمون پیش میرفتم و در کنار اون خودم رو برای امتحانات مدرسه آماده میکردم و در این سال رشد ترازی 200تایی به صورت میانگین نسبت به سال دهم داشتم(رسیدن به 6300از6100). تو این مقطع روشهای خوندن موثرتر هر درس رو نسبت به خودم پیدا کردم(ازجمله زیست)تو 2-3تا از المپیاد ها شرکت کردم و تو یکیشون(سلولهای بنیادی)به مرحله دوم رفتم اما هدف و برنامه خاصی براشون نداشتم

-تابستان سال دوازدهم
      بعد از تموم شدن امتحانات نوبت دوم خرداد یازدهم با نظرخانواده به یه مسافرت چند روزه رفتم تا یه استراحت کوتاهی کنم و شروع کنم به خوندن خیلی جدی تر برای کنکور98.تقریبا از اوایل تیر شروع کردم و تو آزمونها هم(قلمچی)شرکت میکردم البته تو این تابستون صرفا دروس پایه مد نظرم بود و سمت پیشخوانی دروس دوازدهم نرفتم علی رغم ساعت مطالعه خوب ترازم رشد چندانی نداشت و در حد 6300ثابت بود.تو این تابستون زیست دهم و یازدهم رو به طور مفصل تر با میکرو پایه گاج میخوندم و تونستم زیستم رو نسبت به قبل خیلی ارتقا بدم و همچنین دروس عمومی که دهم و یازدهم میشه گفت کامل غافل بودم ازش رو شروع به خوندن جدی تر کردم و هر روز تو برنامم قرار میدادم و ادبیات رو شروع به مبحثی خوندن کردم و با مبحثی های نشرالگو پیش میبردم.

-سال تحصیلی دوازدهم
      با شروع سال دوازدهم خب طبیعتا برنامه سنگین تری نسبت به قبل برام ایجاد شده بود چون درسهای دوازدهم اضافه شدن و باید برنامه ریزی دقیق تری انجام میدادم برای یه سری درسها مثل ادبیات همون روال قبلو ادامه دادم و کنار مبحثی خوندن تست درس به درس هم میزدم.تو اولین آزمون زیست دوازدهم رو خیلی کمتر از انتظارم زدم و ترازم همون میانگین تابستون یعنی6300شد و این عدم پیشرفت حس خیلی بدی بهم داد.سعی میکردم همراه برنامه ازمون پیش برم اما گاها پیش میومد به دلیل سنگینی بودجه نمیرسیدم برنامه رو کامل تموم کنم و خیلی از تستای اون مبحثم میموند با این حال تو آزمون شرکت میکردم و غیبت نداشتم.یکی از اشتباهاتی که داشتم تعدد منابع بود مثلا برای درس ریاضی3-4تا منبع داشتم که واقعا نمیتونستم به همشون برسم و این تعدد منابع برام سردرگمی ایجاد میکرد بهتره تعداد منابعمون رو کمتر کنیم و اونا رو دقیق تر و بهتر بخونیم.تا دی ماه روند ثابتی داشتم و پیشرفت محسوسی نداشتم و همین موضوع منو اذیت و گاها ناامید میکرد!تو اخرین ازمون نیمسال اول رشد خوبی داشتم و ترازم به 6900رسید.تو دوره امتحانات نوبت اول مبنای کارم رو بیشتر ازمون و تست قرار دادم اما از امتحاناتم غافل نشدم و سعی میکردم یه تایم کمتری رو به اون اختصاص بدم.متاسفانه از بعد امتحانات دوره افتم شروع شد و حتی تو اسفندماه به ناامیدی کامل رسیدم طوریکه درسخوندن برام اذیت کننده شده بود وساعت مطالعم حدود ده روز تقریبا به صفر رسید!اما به کمک دوستام و خانواده حالم بهتر شد و سعی کردم روندمو ادامه بدم اما تو این بازه افت زیادی داشتم و ترازام تا 6000هم پایین اومد!

-دوره طلایی نوروز
      تو این بازه چون شرایط سختی رو پشت سر گذاشته بودم انگیزه نسبتا بالایی داشتم تا عقب افتادگی هامو جبران و نواقصم رو رفع کنم به دلیل سنگین بودن برنامه های دو ازمون عید و کمبود زمان سعی میکردم نقاقط ضعفمو دقیق تر و با حوصله تر بخونم و نقاط قوتم رو مرور خیلی کوتاه تر داشتم تو این ایام ساعت مطالعه خوبی داشتم تا حدودی از عملکردم راضی بودم تو این ایام از یه سری مطالب مثل ترکیبات و گروه های عاملی یا تاریخ ادبیات خلاصه نویسی میکردم

-ماه رمضان
      من روزه نمیگرفتم و روندم مثل ماههای گذشته بود!

-دوران امتحان نهایی
      در این ایام هم مثل دوره نوبت اول معیاراصلیم تست و کنکوربود اما نیم نگاهی به امتحان هم داشتم.به دلیل تداخل آزمون سه روز یه بار و امتحانات یکم اذیت میشدم ولی به دلیل نزدیک بودن کنکور سعی میکردم با انرژی بالاتر ادامه بدم برای درسایی مثل سلامت و بهداشت که جنبه کنکوری نداشت صرفا شب امتحان درسای مهم ترو میخوندم تا نمره کف قبولیو کسب کنم و در مجموع معدل چندان اهمیت نداشت برام.

-دوران جمع بندی
      میشه گفت یکی از بدترین دوره های درس خوندنم بود.من جمع بندی رو از اوایل خرداد ماه شروع کردم و تعداد ازمون سه روز یه بار مدنظرم کمتر از برنامه کانون بود و کلا فکر کنم4یا5تا ازمون سه روز یه بار زدم.همراه بودنش با امتحان نهایی کارمو سخت کرده بود و اینکه روش جمع بندی درست رو نمیدونستم مثلا تایم زیادی رو برای مرور یه گفتار زیست میکردم.با اینکه زیاد هم تلاش کردم تو این بازه اما نتیجه ای که گرفتم تو ازمونهای جامع اصلا خوب نبود و افت خیلی زیادی داشتم و همین موضوع تا روز قبل کنکورم تو فکرم بود و اذیتم میکرد!تو این ایام برای ادبیات صرفا لغت و املا و تاریخ ادبیات رو مرور میکردم و سمت عربی و زبانهم نرفتم اما متن و ایات دینی رو بیشتر خوندم برای دروس ریاضی و فیزیک فقط تست نشاندارهامو مرور میکردم و زیست هم بیشتر متن میخوندم.تو سال دوازدهم شیمی رو خوب کار نکردم و تو ازمون جامع ها کمترین درصدم میشد و همین درسو تو کنکور98علی رغم پایین بودن سطح سوالات درصد خیلی پایین زدم.یکی از کارای مثبتم تو این دوره زدن آزمون عمومی به طور مجزا از سه روز یه بارها بود که کمک زیاذی به ارتقای درصدهای دروس عمومیم کرد.سال 98 من رتبه 2200زیرگروه یک(1400کل) منطقه سه رو اوردم اما ترجیح دادم یه سال دیگه بمونم

-سال دوم کنکور
      علی رغم بد نبودن نتیجه کنکوراولم و تلاشهای خانوادم برای اینکه نمونم اما من ترجیح و تصمیمم برموندن بود و طوری انتخاب رشته کردم که احتمال موندنم خیلی بالا بود و خودم رو براش اماده کرده بودم.بعد یه استراحت دو سه هفته ای بعد اعلام نتایج رشته ها و تقریبا از اواسط مهرماه شروع کردم و از همون ابتدا برنامه راهبردی کانون رو مبنای کار قرار دادم.شروع کار برام خیلی سخت بود و تمرکز و انرژی کافی برای خوندن نداشتم اما کم کم با کمک دوستان و خانواده اوضاع بهتر شد.تا یه مدتی میرفتم کتابخونه و با دوستام درس میخوندم و اوضاع بهتر میشد سال دوم رو من با تراز 6700 شروع کردم و تا قبل اتمام نیمسال اول به 7200هم رسیدم.سعی من بر این بود یه سری تغییراتی نسبت به سال اول داشته باشم هم از لحاظ منابع هم سبک خوندن!سال دوم تعداد منابعم رو کمتر کردم و سعی داشتم اونا رو بهتر و دقیق تر بخونم اوایل تا یه مدتی ساعت مطالعم به شدت پایین بود اما سعی میکردم هر روز یه تغییر مفیدی نسبت به روز قبل داشتم باشم و این تغییرات رو عملکردم تو آزمونها هم تاثیر داشت.سال دوم تفریحاتمو کنار نذاشتم اما سعی میکردم به عملکردم آسیب نزنه.مبنای کلی کارم برنامه قلمچی بود اما اون رو برای خودم شخصی سازی میکردم و یه سری چیزا رو جدا از برنامه میخوندم مثل مبحثی خوندن ادبیات!سال اول شیمی رو خوب نخوندم و سال دوم برنامه ویژه تری برای شیمی داشتم و از همون اوایل بعد زیست شیمی رو بیشتر میخوندم.یکی از اشتباهاتم در سال دوم این بود که نسبت به دروس عمومی مخصوصا عربی و زبان بی تفاوت شده بودم و تقریبا تو برنامم جایی نداشتند و این باعث شد تو دوران جمع بندی وقت بیشتر بهشون اختصاص بدم.اوضاع تا بهمن و اسفند خوب بود و روند مطلوب و خوبی داشتم تا اینکه موضوع کرونا پیش اومد و اعلام کردند آزمونهامون غیرحضوری شده و حقیقتا این موضوع رو عملکردم تاثیر منفی داشت و ساعت مطالعم پایین اومد و یه جورایی شل شده بودم و چندتا آزمون اول آنلاین رو شرکت نکردم همین موضوع باعث شد مباحث اون آزمونها که بیشتر نیمسال دوم دوازدهم بود رو کم کاری کنم و فشار بیشتری تو ازمونهای جمع بندی اردیبهشت بهم بیاد.عید به دلیل کم کاریام تو اسفند ساعت مطالعم رو بالا بردم تا بتونم جبران کنم.راستش من از اوایل مهر تا عید سال مطالعم کم بود(بین4تا7)اما از عید ساعتموبیشترو بیشتر میکردم و سعی میکردم کمبودهای نیمسال اولمو هم جبران کنم.تو آزمون های آنلاین هم شرکت میکردم و تا جایی که میتونستم شرایطو شبیه سازی میکردم تا این که اردیبهشت تعویق کنکور اعلام شد و راستش یه چند روزی کم کاری کردم اما سعی کردم از این فرصت استفاده کنم و کم کاریام تو اسفند و عمومی ها مخصوصا دینی و عربی رو بیشتر جبران کنم. آزمونهای دوقلو خرداد خیلی بهم کمک کرد و اولین باری که یه دور کامل کتابها رو خوندم تو همون آزمونها بود ساعت مطالعه عمومیا رو بالاتر بردم و دینی رو بیشتر و دقیق تر میخوندم چون سبک سوالات دینی کانون و کنکور98 نشون میداد جنبه مفهومی و ترکیبی دینی بیشتر شده.از اوایل تیر دوره جمع بندی رو شروع کردم و چیزی حدود10-12تا آزمون سه روز یه بار رو مدنظرم قرار دادم علاوه بر اون آزمون عمومی هر چند روز مجزا میزدم(دقیقا سبک کنکور یعنی از 8صبح شروع میکردم تا15/9)که حل عمومی های کنکور 98 خیلی مفید بود برام.تو این ایام بیشتر سعی میکردم تایم هارو تنظیم کنم و سه روز یه بارهارو با چندتا از دوستام به صورت حضوری میزدیم وشرایط کنکور مثل زدن ماسک رو تمرین میکردیم که این کار واقعا کمک زیادی بهم در سرجلسه کنکور کرد.چهارتا آزمون جامع کانون رو هم حضوری زدم و ترازهام حدودد6700 شد و درمجموع جمع بندی بهتری نسبت به سال قبل داشتم

-دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده میکردید و چه منابعی رو پیشنهاد می کنید؟
      -ادبیات:از جامع آبی کانون و مبحثی های نشر الگو طی سال استفاده میکردم و از اردیبهشت از موج آزمون که هر شب یه تک آزمون میزدم.اینکار تاثیر زیادی تو سرعتم داشت.اوایل تایم رو 18دقیقه یا حتی بیشتر میگرفتم اما به تدریج سعی میکردم کمترش کنم(سرعت بالا نباید باعث کم شدن دقت زیاد شه)و تو جمع بندی ها حتی به 12دقیقه هم رسوندم تو کنکور دور اول 15 و دور دوم حدود3 دقیقه دیگه وقت گذاشتم و به درصد61رسیدم
      -عربی:از جامع ابی قلمچی و سیرتاپیازها استفاده میکردم که هردو سطح متوسط رو به پایین داشتند و یه کتاب مینی میکرو مخصوص متن عربی که هر چند شب یدونه میزدم.کتاب سیرتا پیاز بخش قواعدی خوبی داشت تو این اواخر روزی 10-15تست فقط ترجمه میزدم که کمک زیادی به سرعتم میکرد.حل تست عربی به صورت پیوسته کمک زیادی به سرعت میکنه و میشه حتی عربی رو تو زمان کمتر جوا ب داد و زمان ذخیره شده رو به درسی مثل ادبیات اختصاص داد
      -دینی:جامع میکروطلایی و خیلی سبز که جامع میکروطلایی به شدت توصیه میشه و یکی از بهترین و مفیدترین کتابها بود برام.سبک و نگارش و سطح سوالاش خیلی شبیه سوالات کانون و حتی کنکور داشت تنوع تیپ سوالات و داشتن سوالات ترکیبی و سوالات ریز و پاسخنامه جامع از ویژگی های خوبش بود که تسلط رو متن و آیات کتاب رو بیشتر میکرد
      -زبان:جامع مبتکران(شهاب اناری) و یه کتاب گاج مخضوص متن

-ریاضی:جامع آی کیو/موج آزمون/نشرالگو و مهرماه دوازدهم/سه سطحی پایه و دوازدهم/آبی های کانون/جمع بندی خیلی سبز که سال دوم فقط از آی کیو و موج استفاده کردم و تو جمع بندی از نشاندار های این دوتا و جمع بندی خیلی سبز استفاده کردم.
      موج آزمون و سه سطحی ها کتابهای خیلی خوبین و آبی هم برای شروع و تسلط نسبی روی مباحث خوبه.

-زیست:خیلی سبزهای هر پایه/آی کیو دهم/جامع آبی/سه سطحی پایه/نشر دهم/فاگو آزمون جامع.سال اول و طی هر پایه خیلی سبزهارو آبی و تابستون دوازدهم ای کیوکار کردم اما سال دوم بیشتر متن کتاب و خلاصه نکاتی از سال اول از تستها نوشته بودم میخوندم و کنارش تک ازمون های هر درس و گفتار فاگو میزدم.کتاب آی کیو واقعا عالی بود و اگه جامعش هم تو بازار باشه به شدت توصیه میشه خیلی سبز درسنامه کاملی داره و آبی هم برای شروع خوبه

-فیزیک:آبی پایه/سه سطحی هر پایه/نردبام دهم و دوازدهم/موج ازمون پایه/نشرالگو دوازدهم/جمع بندی خیلی سبزکه آبی برای شروع خوبه و سه سطحی ها و موج آزمون عالی هستن و به شدت توصیه میشن کتاب نردبام شامل سوالات سختر و ایده های جدیدتره و میتونه مفید باشه و جمع بندی خیلی سبز و ازمون جامع های موج برای دوران جمع بندی عالی هستن

-شیمی:خیلی سبز هرپایه/میکرو یازدهم/موج ازمون پایه/آبی دهم و یازدهم که خیلی سبز و موج ازمون توصیه میشه.میکرو(مولف الفتی)شامل سوالات سختتر و ایده های جدید و چالشی تری هستن و برای کسی که پایه شیمی قوی تری داره یا المپیادی هست خیلی خوبه.

-منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      من تو دوران جمع بندی برای سه روز یه بارها از کنکوریوم(انتشارات مهر و ماه) و کتاب خیلی سبز برای ازمون عمومی استفاده کردم.سال اولم از زرد کانون برای عمومی استفاده کردم و سال دوم ترجیح دادم منبع جدید انتخاب کنم.ویژگی خوبه کنکوریوم این بود که دقیقا سبک کنکور دفترچه ای بود و نگارش سوالات و پاسخنامه تا حد خیلی زیادی شبیه سازی شده بود و سوالات نظام قدیم که برامون حذف شدن با سوالات خوبی(غیر زیست که یکم غلط داشت)جایگزین شده بود همچنین برای 20درصد مطالب حذف شده دوازدهم سوالات جدیدی اختصاص داده بود

-دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید؟از روش های خوندنتون در هردرس برامون بگید
      خب تا حدی تو سوالات قبل جواب دادم اما اگه بخوام کاملتر بگم:
      ادبیات:اوایل سعی میکردم به صورت مبحثی از رو نشرالگو بخونم و روزانه تایم مشخصی رو به بخشهای مختلف مثل دستور و قرابت و آرایه اختصاص میدادم و لغت و املا کمتر تست و بیشتر از کتاب میخوندم این مبحثی خوندنم برای سال اول بود و سال دوم از کتاب جامع ابی تست درس به درس میزدم ادبیات درسی هست که باید به صورت پیوسته کار بشه و یه مقدار دیربازده هست مثلا بخش قرابت با خوندن بیتهای زیاد میشه فهم و درکمون رو بالا ببریم یا آرایه با حل تست زیاد میتونیم سرعت و تکنیکمون رو بالاتر ببریم و با توجه به ضریب بالای این درس بهتره بیشتر کار بشه چون قطعا تاثیر زیادی تو نتیجمون داره.من لغات مستعد ایهام و ایهام تناسب رو برای خودم مینوشتم و همچنین تاریخ ادبیات رو همراه نوع نوشتار(نظم و نثر بودن)خلاصه نوشته بودم تو دوران جمع بندی مغنی لغات فرار تر و مستعد املای بیشتر رو نوشته بودم و روز قبل آزمون و کنکور مرور میکردم.برای لغت بخش ضمیمه های کتاب نشر که لغات هر بخش رو جدا کرده بود مثل ابزار جنگی و لباس ها و مکان عالی بود و تونستم توی کنکور بخش لغت و املا که شمارشی هم داشت رو با تسلط بالا کامل جواب بدم.تک آزمون ادبیات از موج و ازمون های مجزای عمومی کمک زیادی به سرعتم تو ادبیات کرد
      عربی:خب این درس شامل بخشهای ترجمه و متن و قواعده که باید برای هر سه بخش برنامه ویژه داشت!من حقیقتا اوایل سال این درس رو شل گرفتم اما تقریبا از عید جدی تر میخوندمش.برای ترجمه اول رو لغات و تمرین ها مسلط میشدم و کنارش روزانه چندتست ترجمه میزدم قواعدم خلاصه نکاتی که از دبیرمون داشتم میخوندم و زیاد سمت درسنامه و نکات خیلی فراتر از کتاب نمیرفتم چون واقعا برای ما نیازی نبود.متن و تحلیل صرفی هم هر چند روز یدونه کار میکردم.برای بخش ضبط حرکات بیشتر به نکات قواعدی نگاه میکردم و اگه دور اول نکتشو پیدا نمیکردم وقت بیشتر نمیذاشتم و اون تک سوال رو نزده میذاشتم
      دینی:سعی میکردم رو متن و کل آیات تسلط داشته باشم چون سبک سوالات آیات طوری شده که باید تصویر کامل از ایه تو ذهنمون باشه.بخشهایی از مطالب که به هم شبیه بودن و احتمال اشتباه کردن داشت رو یه گوشه کتاب مینوشتم.تو جمع بندی تست ترکیبی میزدم و کتاب میکروطلایی خیلی به ارتقای سطحم تو دینی کمک کرد.
      زبان:سال اول بیشتر میخوندمش و از قواعدش خلاصه داشتم و تست هم زیاد زدم و نتیجه خوبی گرفتم اما سال دوم قواعد رو کامل حذف کردم و فقط لغت و متن میخوندم
      بازم تاکید میکنم حل ازمون عمومی تو ارتقای سطح عمومیم و زمان کمک زیادی کرد و شروع کردنش یکم قبل تر از دوره جمع بندی میتونه خیلی خیلی مفید باشه!
      زمین:هیچ برنامه خاصی نداشتم و اصلا نخوندم
      ریاضی:هر وقت یه مبحث جدید شروع میکردم اول جزوه دبیر و درسنامه خیلی سبز رو میخوندم و از نکات مهم تو دفترچم خلاصه مینوشتم و سعی میکردم یه جزوه خلاصه و خودنویس برا خودم داشته باشم که حتی سوالاتی که ایده نو و مهم داشتن رو هم توش مینوشتم که تو ازمون های جامع و دوره جمع بندی خیلی کمکم کرد تو سال های پایه از ابی و خیلی سبز برا شروع استفاده میکردم بعد سراغ سه سطحی میرفتم.سال دوم منبع درسنامم جزوه ای که خودم نوشتم بود و یه مرور سریع و گذرا میکردم و سراغ سوالات ای کیو میرفتم.تقریبا از نیمسال دوم موج ازمون رو هم شروع به زدن کردم که سعی میکردم زماندار بزنم و سرعتم رو بیشتر کنم.تو دوره جمع بندی از نشاندارهای موج ازمون استفاده میکردم و کنارش تست خیلی سبز جمع بندی(کتابچه کوچیکیه که سطح سوالاش رو به پایینه)میزدم
      -زیست:سال دهم اصلا خوندنش رو بلد نبودم و فقط حفظ میکردم و خیلی سریع یادم میرفت از سال یازدهم خوندنش رو یاد گرفتم و عمیق تر ومفهومی تر میخوندم و بعد خوندن متن کتاب هر گفتار درسنامه اون گفتارو میخوندم و سراغ تست اموزشی خط به خط از خیلی سبز و ابی میرفتم و نکات بیشتری رو ازشون در می اوردم.نکات مهم تر رو داخل کتاب و نکات کم اهمیت تر و فرار تر رو داخل یه دفتر دیگه مینوشتم چیزی که مشخصه اینه بچه ها باید بیشترین وقتشون رو به زیست بدن و بیشتر مرور کنن تا نتیجه خوبی بگیرن.تاثیر زیاد زیست توی کنکور برای همه غیرقابل انکاره!
      -فیزیک:تقریبا همون روش ریاضی رو داشتم و سوالات سبک جدید و ایده دار رو مینوشتم و مرور میکردم
      -شیمی:سال اول خوب نخوندمش سال دوم بیشتر متنشو خوندم و از فرمولها و نکات مهم خلاصه مینوشتم یه کتاب خیلی سبز ویژه محاسبات داشتم و وقت زیادی برای محاسبات هم گذاشتم و پیشرفت زیادی نسبت به سال اول کردم و حتی تو ازمون های جامع اخر سال به درصد بالای80رسیدم اما متاسفانه توی کنکوری شرایط بدی برای شیمی داشتم و نتونستم درصد خوبی بگیرم محاسبات عددی شیمی برای خیلیا مشکل سازه و بهتره از همین اول برنامه ویژه براش داشته باشیم و ماشین حسابو کنار بذاریم

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      اوایل خیلی کم اما رفته رفته بیشتر شد و تا قبل عید میانگین 5تا7ساعت در سال دوم اما بعد عید تا قبل جمع بندی7تا9 و دوران جمع بندی9تا11ساعت

-میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      شب معمولا6-7ساعت و بعد ازظهرها حدود 45دقیقه میخوابیدم.یکی از چالش هام شب کنکور خواب بود که نمیتونستم بخوابم و حدود ساعتای 2 خوابم برد.اما تجربشو تو آزمونهام داشتم ونتیجه ای که گرفتم بد نشد و سعی میکردم کنار بیام با این موضوع و همچنین از بعضی رتبه برترهام شنیده بودم که این مشکل براشون پیش اومده بوده .راهکارهای زیادی هست تا شب ازمون یا کنکور خواب اروم تری داشت مثل پیاده روی کردن تو روز یا خوردن دمنوش های ارامش بخش.

-در کدوم آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلمچی

-میانگین ترازهای آزمونهای آزمایشی شما چقدر بود؟
      در آزمونهای حضوری حدودی6900اما تو انلاین ها حدود 6500 و دوران جمع بندی6700.

-چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال میکردید؟
      سوالاتی که نمیزدم و سوالاتی که برام سختتر بودند رو کنارشون نشان میزدم و برام تو اولویت بودند اما پاسخنامه رو کامل میخوندم حتی تو بخش سوالات درستم و نکات جدید و مهم رو استخراج میکردم و توی یه دفتر ویژه تحلیل آزمونم مینوشتم و سوالات مهم ریاضی و فیزیک رو نشاندار میکردم و تو دوران جمع بندی بخشی از منبع تستای نشاندارم محسوب میشد.شروع تحلیل رو از بعد از ظهر شروع میکردم و تا انتهای شب ادامه پیدا میکرد

-درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمون برامون بگید؟
      خب امسال به خاطر شرایط خاصی که به وجود اومد خیلی از ازمونها غیرحضوری شد و ما فرصت زیادی برای شبیه سازی و تطبیق و مدیریت نداشتیم اما من تو ازمون های سه روز یه بار که با دوستام تو مکان عمومی تر مثل سالن مطالعه زدیم سعی کردیم تا حد امکان شرایط رو شبیه سازی کنیم.من تو بخش عمومی و اختصاصی هردو به ترتیب دفترچه پیش رفتم اما مثلا تو عمومی زمانی که برای دور اول برای هر درس رو تعیین کردم و سعی کردم همینو تو کنکورم انجام بدم که تا حد زیادیم موفق شدم.اما شرایط ویژه کنکور و سختی سوالات همه رو غافلگیر کرد و بعضی برنامه هام مطابق انتظارم پیش نرفت ولی میدونستم که شرایط خاص برا همست و سعی کردم تمرکزم رو سرجلسه حفظ کنم.مثلا تو کنکور نتونستم یه متن رو تو زبان جواب بدم که قبلا تجربشو نداشتم یا ریاضی دور اول چند دقیقه از زمان مدنظرم بیشتر شد و نتونستم دور دوم سراغش بیام و نزده هام تو شیمی و زیست خیلی بیشتر شده بود اینا شرایطی بود که تو ازمونهای تمرین شده برام اتفاق نیفتاده بود پس بهتره خودمون رو برای هر شرایطی اماده کنیم و اگه موردی مطابق برناممون پیش نرفت تمرکزمون رو از دست ندیم.یکی از مزایای بسیار مهم ازمون های سه روز یه بار همین تنظیم زمان ها و مدیریت زمانه.ترتیب پاسخپویی به سوالاتم بستگی به هر شخص داره و با ازمون و خطا میشه بهترین روش رو پیدا کرد و با همون جلو رفت

-برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      من خب همینطور که گفتم مبنا و اولویتم رو برنامه راهبردی و بودجه بندی کانون قرار میدادم و همون اول هفته بعد ازمون یه برنامه کلی برای دو هفته پیش رو مینوشتم که مثلا هفته اول باید چه مباحثی بخونم و چه تعداد تست دارم که باید بزنم و از چه کتابهایی استفاده کنم بعد هرشب برای روز بعدش برناممو دقیق تر مینوشتم و ساعت مطالعمو و همراه تعداد تست ثبت میکردم و اگه کم و کاستی میموند میذاشتم برا هفته های بعد و ایستگاه های جبرانی.

-چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      خب بعد خوندن یه مبحث جدید باید تست اموزشی زد که اینجا اصلا زمان ملاک نیست و یادگیری عمیق تر مهمه اما بعد از یه تایمی و نزدیک شدن به ازمون حل تست های زماندار انجام میدادم.کتابهای ازمون محور مثل موج ازمون میتونه کمک زیادی به افزایش سرعت کنه اما چیزی که مهمه اینه دقت رو فدای سرعت نکنیم.هرچقدر تسلط بالا بره افزایش سرعت بیشتر و بهتر انجام میشه پس اگر تو اصل و اساس قضیه مشکل داریم بهتره سمت تست سنجشی و زماندار نریم تا اون مشکلات برطرف بشه.بارها پیش اومده به خاطر اینکه زمان ذخیره کنیم بی دقتی های مزخرفی انجام دادیم که بعدا حسرت خوردیم

-اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اگه برگردم پایه دهم از همون اول کنکوری میخوندم نمیگم از همه چی میزدم.. نه!ولی بیشتر و درست تر میخوندم و از فضای مجازی خیلی کمتر استفاده میکردم و درگیر حواشی اون نمیشدم.فضای مجازی تمرکز و به تبع اون راندمان کارمونو پایین میاره و بعدا میتونه برامون حسرت بشه.همچنین دورمو از منابع مختلف پر نمیکردم که نتونم وقت کنم بخونمشون و برام دغدغه بشه.توی یه سری درسا سمت مطالبی که اصلا ربطی به کنکور نداشتن نمیرفتم و وقتمو اونجوری هدر نمیدادم و سال اخر سر کلاسایی مثل سلامت و بهداشت اصلا شرکت نمیکردم اما اصلا دوست ندارم برگردم و دوباره کنکور بدم

-اگر برمی گشتید عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟با ذکر دلیل لطفا!
      زیست پلاس گاج که واقعااا مزخرف بود و اصلا سوالاش شبیه کنکور و ازمونهای ازمایشی نبود و کلا یکی دوتا ازمونش رو زدم سال اول و کنارش گذاشتم/زیست نشر دهم که کیفیت سوالاش برام پایین بود و سوال ها و نکات بدرد نخور زیاد داشت(شاید این کتاب برا خیلیا مفید باشه ولی من خوشم نیومد ازش)

-بهترین روش دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      من سال دوازدهم چون پایه رو نسبتا تابستون خوب خوندم از اخر هفته اول ازمون شروع میکردم به خوندن.زیست متن رو هم میخوندم ولی در مجموع بیشتر رویکرد تست و ازمون داشتم براشون.اگه برا درسایی مثل ریاضی فیزیک خلاصه داشته باشیم عالیه اگه نه هم میشه با درسنامه مختصر کتابهایی مثل موج یه مرور کوتاه کرد و سراغ تست های نشاندار و زماندار رفت

-برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      خب قطعا برنامه داشتن کمک خیلی خیلی زیادی تو هرکاری میکنه.داشتن برنامه نظم خاصی به خوندنمون میده.من برنامه ریزی کوتاه مدتم همین رسیدن به بودجه هر ازمون کانون بود که بالاتر توضیح دادم.برنامه بلندتم ذهنیتم نسبت به ادامه راه بود و رو کاغذ پیادش نمیکردم

-چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      در توضیحات قبلیم هم اشاره کردم برای ادبیات بخش تاریخ ادبیات و لغات مستعد ایهام و واژگان با معنی شبیه هم یا فرار رو یه جا دیگه مینوشتم برای عربی و زبان میشه قواعدشو تو چندتا برگ یکجا خلاصه کرد.برای ریاضی و فیزیک فرمولها و نکات کلی و مهم و حتی سوالات با ایده نو و خلاقانه یا تیپ پرتکرار رو هم مینوشتم.برای زیست خلاصه نمینوشتم چون از نظرم خط به خط و کلمه به کلمه زیست مهمه.برای شیمی هم فرمول های شیمیایی و ترکیبات آلی و گروه های عاملی و این سبک مطالب رو خلاصه مینوشتم.

-نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی رو چقدر میدانید؟
      بستگی به هر فرد داره و یه نسبت یکسانی برای همه نیست.هر چی به کنکور نزدیک ترمیشدیم من دروس عمومی رو بیشتر میخوندم طوری که هفته اخر تقریبا کل برنامم عمومی بود به نظرم در مجموع در حدی باشه که نه کامل از یکیشون غافل شد نه هم بیش از حد نیاز بها داد!طبعا اختصاصی تایم بیشتر میخواد و تو طی سال اگه کسی مثلا 10ساعت مطالعه داره به نظرم نسبت 7به 3 میتونه خوب باشه.بازم میگم بسته به هرکسی و زمان مختلف متفاوت هست.

-تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      برای هردرس متفاوت هست برای درسی مثل ادبیات بخش لغت و املا کمتر تست وبیشترمطالعه اما قرابت و ارایه تست!درس عربی معمولا تسته اما دینی و زیست باید رو متن هم تسلط زیاد داشت پس نیاز به مطالعه بالا داره اما ریاضی و فیزیک مرور کوتاه فرمول و نکات کلی میخواد بقیش تسته.در مجموع هر دو نیاز هستن و باید با توجه به شناختمون اون تعادل و بالانس رو برقرار کنیم

-به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      چون خوندن هرسه سال(منظور خوندن مفید هست) تو یک سال خیلی سخته به نظرم از هر پایه درسهایی که بودجه بندی بیشتری رو در کنکور های گذشته تشکیل داده رو بخونند این تو درسی مثل فیزیک خیلی راحتتر اما تو درسی مثل زیست یا ریاضی که مطلب مرتبط به هم و زنجیره ای زیاد دارند سختتره پس بهتره زیست و ادبیات و شیمی رو بیشتر بخونند و از بقیه مبحث های مهمتر رو بردارند.قطعا اگه با برنامه درست تلاش کنند و امیدشون رو از دست ندن میتونن نتیجه خوبی بگیرند سخت هست اما نشدنی نه!

-در تابستان مطالعه شما و تمرکز شما بر روی دروس دواردهم و پایه به چه میزان بود؟
      کامل پایه بود و دوازدهم نخوندم

-چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارند؟
      دروسی مثل زیست و ادبیات که از اهمیت بالایی برخوردارند و همچینین دروس دارای ضغف بیشتر

-چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟
      سال دوم استرس کمتری داشتم اما هرچی به کنکور نزدیک تر میشدیم این استرس بیشتر میشد و به نظرم طبیعی هست تا یه حدی.شرایط امسال خاص تر بود از سالهای گذشته و من سعی میکردم موضوع کرونا کمترین تاثیر رو بر روی عملکردم بذاره و شرایط برای همه بود و اگر من تحت این موضوع قرار میگرفتم از برنامم و رقبا عقب میفتادم.صحبت کردن با دوستام یا بیرون رفتن و قدم زدن باعث کمتر شدن استرسم میشد

-تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟چندتا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      بله هم سال اول هم سال دوم این موضوع پیش اومد که هر دو حوالی ماه بهمن و اسفند بود که خوندن اذیت کننده بود برام اما با فکر کردن به اینکه حجم زیادی از مسیرو پیش اومدم و با نخوندن تموم زحمت های خودم و خانوادم از بین میره و قرار هست به چه موفقیت بزرگی برسم انگیزه میگرفتم تا به خوندن ادامه بدم.بودن چندتا دوست خوب تو سال کنکور از نیازهای اصلیه.کسایی که از پیشرفتت خوشحال بشن.من خیلی از دوستام سال اول قبول شدن اما سال پشت کنکوردوستای خوبی تو فضای مجازی پیدا کردم که صحبت هاشون بهم کمک میکرد تا خستگیمو فراموش کنم و ادامه بدم همچنین حمایت های خانواده و فکر کردن به هدفی که داری براش تلاش میکنی میتونه مفید باشه

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا خانه؟
      اوایل سال پشت کنکور یه مدت کتابخونه رفتم اما معمولا خونه که محیط راحتتری برام بود

-نظرتون درباره درس خوندن گروهی؟مفید هستش؟
      من خودم تنها راحت تر بودم بسته به هرکسی میتونه متفاوت باشه اگه جو از درس خارج نشه میتونه مفید باشه اما من به شخصه تنها بودن رو ترجیح میدادم تا با تمرکز بیشتری بخونم

-نقش مشاور در موفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من مشاور شخصی نداشتم و اگه مشکل یا سئوالی برام به وجود میومد از دانشجوهای سالهای قبل میپرسیدم اما به نظرم خیلی میتونه مفید باشه اما به شرطی که کاملا متکی به مشاور نباشیم میشه مشورت کرد اما بهترین تصمیم رو متناسب با خودمون و شرایطی که توش هستیم بگیریم که تجربه و علم یک مشاور کار بلد قطعا میتونه بهمون کمک کنه راحتتر به هدفمون برسیم.من خیلیارو میدیدیم که مشاورشون همه برنامه این دوستان رو تنظیم میکردن مثلا برنامه ریزی و تعداد تست و حتی ساعت تفریحات و ..من این مدل رو نمیپسندم چون خیلی وقتا خودمونم اینطوری راحت نیستیم و انگار از سر رفع تکلیف و صرفا دادن یه گزارش درسی به مشاور درس میخونیم.درس خوندن باید با انگیزه و علاقه واقعی باشه وجود مشاور مثل مربی فوتبال هست اما کار نهایی با خود بازیکنان تو زمین انجام میشه.

-چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      متاسفانه استفادم کم نبود هر چی به کنکور نزدیک میشدیم کمتر میشد تا عید شاید روزی 3ساعت و رفته رفته کمتر میشد و این یکی دو ماه اخر هر چند روز در حد نیم ساعت

-چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      تفریحاتم در طی روز فیلم دیدن در حد یکی دوساعت و استفاده دو سه ساعت استفاده از فضای مجازی بود و اخر هفته هم بود با دوستام بیرون میرفتیم اما سعی میکردم تفریحاتم رو مدیریت و کنترل کنم تا از حد غیر طبیعی بیشتر نشه

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      حواشی همیشه هست و من تموم تلاشم این بود تا حد امکان ازشون دوری کنم و رو عملکردم تاثیر منفی نذارن.از جمله حواشی امسال همین موضوع تعویق کنکور بود که مطرح میشد و رو فکر و عملکردمون تاثیر داشت.نمیشه گفت حواشی تاثیر ندارن اما ما باید تا حد امکان از این حواشی و اثرات منفیش دور بمونیم و براساس برنامه خودمون پیش بریم یکی از عاملایی که باعث میشه از این حواشی دوری کرد کمتر استفاده کردن از فضای مجازی هست.سال کنکور میشه خیلی مفید تر با برنامه های بهتری اوقات استراحتمون رو پر کنیم تا با تمرکز بالاتری درس بخونیم چون واقعا ارامش ذهنی و تمرکز بالا برای یک کنکوری خیلی مهمه.

-آیا کلاس کنکور لازم است؟چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      اینم بستگی به هر شخصی متفاوته برای یکی میتونه خیلی مفید باشه برای یکی نه!به نظرم اگه کسی بتونه با کلاس های مدرسه و درسنامه های کتاب های کمک درسی نیازشو برطرف کنه نیازی نیست اما اگه با خوندن این درسنامه ها و رفتن به مدرسه باز هم مشکل داره و احساس نیاز میکنه کلاس کنکور میتونه مفید باشه.

-مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      خب قطعا تلاش و انگیزه ای که داشتم چون من سال اول هم خیلیا به خاطر موندنم سرزنشم کردن که چرا پردیس و آزاد نزدم اما به خاطر هزینه های زیادش نمیتونستم برم و تلاشم این بود خودم بتونم با ادامه تحصیل و موفقیتم به خانوادم کمک کنم نه اینکه اونارو تو سختی بیشتر بندازم.توکل و ایمان به خدا توام با تلاش درست و منطقی میتونه مارو به اهداف کوچیک و بزرگمون برسونهj

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      قظعا خانواده بزرگترین حامی هر دانش اموز کنکوری هست خداروشکر خانوادم کنارم بودن و هیچ وقت نظرشون رو بر من تحمیل نکردند و شرایط مطلوبی رو از هر نظر برام اماده کردن و تو سختی ها کنارم بودند

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد؟
      نتیجه آنچنان خوب مثلا رتبه زیر1000خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟چقدر با رتبه ی آزمون های آزمایشی فاصله داشت؟
      معمولا رتبه ای که تو ازمونا کسب میکردم تو سهمیه منطقه3بین200تا400بود اما این اواخر در دوره جمع بندی رتبه ای که کسب میکردم شباهت بیشتری به رتبه کنکورم داشت به هرحال جو کنکور متفاوت هست با ازمونها و همیشه همه چیز باب میلت پیش نمیره!

-درصد های کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودیدچقدر تفاوت داشت؟
      من بعدازظهر کنکور درصدامو با کلید طراحان کانون بررسی کردم و چند روز بعد با کلید سنجش که تفاوت خیلی کمی داشتند تو درسهای ادبیات زیست ریاضی فیزیک دقیقا همون درصد و تو بقیه ک9درسها اختلاف چند درصد(نهایت5درصد)داشت

-آیا سئوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله

-مهمترین توصیه ای که به داوطلبان کنکور1400برای استفاده از بازه زمانی پیش رو دارند،چیست؟
      پیوسته و منظم درس بخونن و از لحظاتی که میگذره به خوبی استفاده کنند.این مسیر کلی فراز و نشیب داره مهم این تو اوج مغرور نشیم و فکر کنیم همه چی تمومه و تو پستیها ناامید نشیم و بتونیم ادامه بدیم و اینم در نظر بگیریم رسیدن به چیزای بزرگ تلاش بیشتری میخواد .تا جایی که بشه از فضای مجازی و حواشی هاش دور بمونن و سعی کنن با بقیه مشورت کنن اما خودشون در هر بازه زمانی بهترین تصمیم هارو بگیرن.یادتون باشه لحظات تلخ و شیرین تو این مسیر میگذره و چیزی که تهش باهاتونه نتیجست!برای تک تک شون ارزوی موفقیت دارم و امیدوارم هرکس به چیزی که لایقشه برسه!

-موفقیت خود را تقدیم چه کسی میکنید
      همه کسایی که کنارم بودن و بهم انرژی مثبت دادن از جمله خانواده و مخصوصا مادرم و دوستای خوبم چه کسایی که کنارم بودن و چه کسایی که تو فضای مجازی در ارتباط بودیم از همشون ممنونمj
      ممنون که وقت گذاشتین و خوندین امیدوارم مفید بوده باشه
      در اخر یه تشکر ویژه از حمیدرضا عباسی دوست خوبم که منو به انجمن دعوت کردj

2. Top | #2
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم

...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تبریک به همه ی پشت کنکوری های موفق

4. Top | #4
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تبريک ميگم موفق باشيد و همچنان خوش بدرخشيد

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک ویژه به همشهری عزیز انشالله همیشه موفق باشی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چقد دوران سختی گذشت ولی خوشحالم ک هر دو ازش با موفقیت گذشتیم رفیق

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      تبریک میگم

مرسی خیلی ممنونم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvan81 نمایش پست ها
      تبريک ميگم موفق باشيد و همچنان خوش بدرخشيد
      خیلی ممنونم همچنین شما

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      تبریک ویژه به همشهری عزیز انشالله همیشه موفق باشی
      مرسی همشهری خوشحالم یه همشهری دیدم اینجا

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      چقد دوران سختی گذشت ولی خوشحالم ک هر دو ازش با موفقیت گذشتیم رفیق
      مرسی ازت رفیق ایشالله موفقیت های بیشتر هممون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم ان شاءالله تو تموم مراحل زندگیتون موفق باشید و بدرخشید
      یاد بگیر برای موفقیت دیگران دست بزنی
      به موقعه اش زمان موفقیت تو هم میرسه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام‌.تبریک عرض میکنم بهتون،انشالله بهترین ها رقم یخوره براتون،راحب زیست سال به سال خیلی سبز نظرتون چیه؟برا کنکور جواب میده برا درصد بالای شصت؟من رشتم ریاضی بوده،و الان با خیلی سبز اوکیم ،خیلی ها میگن میکرو کار کن و سبز سطحش پایینه،البته خیلی سبز فقط تست خط به خطش میزنم و ازمونی که گذشت حدود چهل بود درصدم(چون تغییر رشته ای هستم ترکیبی رو گذاشتم بعد دی ماه)و اینکه یه منبع خوب تکمیلی کنار این کتاب سال به سال خیلی سبز بنظرتون چی هست؟و راجب فرار بودن زیست چه راهی پیشنهاد میدین،هر فصل صد ها نکته ریز و درشت داره،و داخل کنکور چطور باید در آن مطالب به ذهنمون بیان؟شما توصیه اتون چی هست؟ازمون ماز شما شرکت نمیکردین و اطلاعی ندارید ازش؟ببخشید سوالام زیاد شد

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم دکتر انشالله موفقیت های بیشتر

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تبریک بهتون موفق باشید در آینده
      یه مصاحبه هم با 560 منطقه سه از نورآباد ممسنی بکنید با میانگین سی تا آزمون 4600 و تراز 4900 هفته قبل از کنکور چجوری سه رقمی آورده یا حداقل بگه کلید رو از کجا گرفته ما هم بگیریم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zoba890 نمایش پست ها
      سلام‌.تبریک عرض میکنم بهتون،انشالله بهترین ها رقم یخوره براتون،راحب زیست سال به سال خیلی سبز نظرتون چیه؟برا کنکور جواب میده برا درصد بالای شصت؟من رشتم ریاضی بوده،و الان با خیلی سبز اوکیم ،خیلی ها میگن میکرو کار کن و سبز سطحش پایینه،البته خیلی سبز فقط تست خط به خطش میزنم و ازمونی که گذشت حدود چهل بود درصدم(چون تغییر رشته ای هستم ترکیبی رو گذاشتم بعد دی ماه)و اینکه یه منبع خوب تکمیلی کنار این کتاب سال به سال خیلی سبز بنظرتون چی هست؟و راجب فرار بودن زیست چه راهی پیشنهاد میدین،هر فصل صد ها نکته ریز و درشت داره،و داخل کنکور چطور باید در آن مطالب به ذهنمون بیان؟شما توصیه اتون چی هست؟ازمون ماز شما شرکت نمیکردین و اطلاعی ندارید ازش؟ببخشید سوالام زیاد شد������
      سلام خیلی ممنونم
      راستش من خودم هم کتابای سال به سال خیلی سبزو داشتم فقط میکرو رو برای سال یازدهم کار کردم و به نظرم هم خیلی سبز هم میکرو دوتاشون خوب هستن و میتونن براتون خیلی مفید باشن اما من به شخصه برای درسنامه خیلی سبز و برای تست میکرو رو میپسندم و شمایی که تغییر رشته دادین به درسنامه قوی نیاز دارین حالا کنار خیلی سبزهاتون میتونین به عنوان منبع تکمیلی تستهای ماز و مای زیست و لیموترش و ازمون های ازمایشی رو کار کنین که بینشون ماز به شدت توصیه میشه!
      شما میتونین با برنامه راهبردی ازمون ازمایشی هاتون بارها مطالب رو مرور کنین و همچنین خودتون میتونین جاهای مهم تر و فرار تر رو جدا از برنامه ازمون بیشتر کار کنین مثل گوارش و قلب و پروتئین سازی..
      و این نکته هم توجه کنین همه سوالات ازمون و کنکور لزوما خیلی ریز نیست خیلی وقتا شما باید یک گزینه رو بر حسب رد گزینه های دیگه با مثال های نقضی که به ذهنتون میرسه بدست بیارین!و کلا افزایش تسلط و مهارتتون با حل تست های زیاد بالا میره و خودتون بهتر میفهمین!فقط باید خیلی برا زیست وقت بذارین اونم پیوسته..
      موفق باشین

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن