خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

مشکل بزرگ برنامه ریزی برای دوهفته آزمون !!

دوستان چندتا سوال اساسی داشتم . فقط خواهشی که دارم با جمله کلیشه ای (بستگی داره) جواب ندید.
      1- اینکه شما جمعه روز آزمون واسه دو هفته آینده تا آزمون بعدی چجور برنامه ریزی میکنید ؟ ( من خودم سرعت تست زنیم رو با حساب کردن خوندن درسنامه ها حساب میکنم واسه اختصاصی ها میشه 15 تست بر ساعت و کل تست های آزمون بعدی رو تقسیم بر 15 میکنم و پخش میکنم اما اصلا از این روش نتیجه نگرفتم که هیچ بدتر هم شده نتایجم)
      2-من یه روشی پیدا کردم اون هم اینه که دو سه روزاول تمام درسنامه ها ی مربوط به آزمون بعدی رو بخونی و 10 روز بعدی رگباری فقط تست بزنی ، به نظر شما این روش جواب میده ؟
      3-خودتون چه مدل بوجه بندی آزمون رو پخش میکنید ؟
      من اگه جای دیگه هم گفتم یازدهم هستم منظورم این بود مثل یازدهمی های امسال هستم وگرنه کنکورم 1400 هستش و تا الان تراز بالای 5400 نداشتم و میدونم که امسال بالاتر از پرستاری نمی آرم و باید بمونم یک سال پشت کنکور تراز رو تا 6600 بیارم بالا تا پزشکی 1401 قبول شم .

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoori1401 نمایش پست ها
      دوستان چندتا سوال اساسی داشتم . فقط خواهشی که دارم با جمله کلیشه ای (بستگی داره) جواب ندید.
      1- اینکه شما جمعه روز آزمون واسه دو هفته آینده تا آزمون بعدی چجور برنامه ریزی میکنید ؟ ( من خودم سرعت تست زنیم رو با حساب کردن خوندن درسنامه ها حساب میکنم واسه اختصاصی ها میشه 15 تست بر ساعت و کل تست های آزمون بعدی رو تقسیم بر 15 میکنم و پخش میکنم اما اصلا از این روش نتیجه نگرفتم که هیچ بدتر هم شده نتایجم)
      2-من یه روشی پیدا کردم اون هم اینه که دو سه روزاول تمام درسنامه ها ی مربوط به آزمون بعدی رو بخونی و 10 روز بعدی رگباری فقط تست بزنی ، به نظر شما این روش جواب میده ؟
      من اگه جای دیگه هم گفتم یازدهم هستم منظورم این بود مثل یازدهمی های امسال هستم وگرنه کنکورم 1400 هستش و تا الان تراز بالای 5400 نداشتم و میدونم که امسال بالاتر از پرستاری نمی آرم و باید بمونم یک سال پشت کنکور تراز رو تا 6600 بیارم بالا تا پزشکی 1401 قبول شم .
      UP

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اگه خواستی این دوتا بخش رو توی تاپیک http://forum.konkur.in/thread74152.html بخون ...امیدوارم به دردت بخوره

_بخش چگونه برای آزمون های دوهفته یکبار برنامه ریزی روزانه میکردم
      _بخش چجوری سد تراز های 5500 و 6000 و 7000 رو شکستم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      https://forum.konkur.in/thread45915.html
      این تاپیکو بخون کمکت میکنه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تورو خدا تفکر رو ببین میگه من امسال نمیتونم قبول بشم اونم از مهر
      از همین الان فرصت داری حتی به بهترین رتبه ها و دانشگاه ها برسی مطمعن باش
      دوستان دیگه قضاوت کنن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      دوستان دیگه قضاوت کنن
      زیرو سر همین موضوع یه سال موندپشت کنکور . تو یه جایی از مصاحبش یه جمله جالبی خوندم که میگفت من کنکور ۹۸ رو سر جلسه نباختم . از بهمن که فکر کردم رتبه خوبی نمیارم باختم....
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      زیرو سر همین موضوع یه سال موندپشت کنکور . تو یه جایی از مصاحبش یه جمله جالبی خوندم که میگفت من کنکور ۹۸ رو سر جلسه نباختم . از بهمن که فکر کردم رتبه خوبی نمیارم باختم....
      اینو میگیscreenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B1%DB%B0-%DB%B0%DB%B3-%DB%B2%DB%B0-%DB%B5%DB%B6-%DB%B0%DB%B5-1.png

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      داداش مشکل منم هست منم از امروز شروع کردم اما سوال اینجاست میتونم زیر1000 بشم یانه کمکم کن لطفا

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      دوستان دیگه قضاوت کنن
      خدا میدونه از اون روزی که توی انجمن عضو شدم هزاربار این نظر رو دادم و این کلیپ رو برای بچه ها گذاشتم.....اینم بار هزارویکم :

زیرهزار شدن و نتیجه خوبی گرفتن بشدت به طرز تفکروخودباوری هم وابسته هست......مطمعن باش توی مدت باقی مونده میشه سطح درسی رو از ضعیف به خیلی خوب رسوند ولی اگه یک نفر باوجود سطح درسی عالی اون روحیه ی مورد نیاز برای موفقیت رو درون خودش نساخته باشه نتیجه نخواهد گرفت

این طرز فکر رو عوض کن......برای زندگیت تلاش کن و خودت رو باور داشته باش

سال قبل این موقع ها هرشب این کلیپ رو نگاه میکردم و هردفعه بیشتر درک میکردم که من از موفق شدن میترسم.....برای موفق شدن باید شجاعتش رو داشته باشی

https://hw13.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/47ebfd0c26ccd2ae9d13b8e2a65efd4611436712-480p.apt?wmsAuthSign=eyJhbGciOiJIUzI1NiIsInR5cCI6I kpXVCJ9.eyJ0b2tlbiI6ImE3M2JmMjI3NWU0YzBkOTI1YzJhN2 MzZDE5OTk1MmUwIiwiZXhwIjoxNjAxNjczNTc3LCJpc3MiOiJT YWJhIElkZWEgR1NJRyJ9.0oHR_JYVJgSD1ss2CHEsZp_CHb94V 8EW1UPQqKFGkm0

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      متشکرم
      اما حس میکنم دوتا سوال اول به کلی فراموش شد . اگه میشه راجع به دوتا سوال اول راهنمایی کنید ، روش تقسیم کردن کل تست ها بر سرعت تست زنی روش خوبیه؟ترازم چرا ۵۴۰۰ هست؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      متشکرم
      اما حس میکنم دوتا سوال اول به کلی فراموش شد . اگه میشه راجع به دوتا سوال اول راهنمایی کنید ، روش تقسیم کردن کل تست ها بر سرعت تست زنی روش خوبیه؟ترازم چرا ۵۴۰۰ هست؟
      این روش تقسیم کردنی که میگی کار درستی نیست....

اگه دنبال چرایی گیرکردن توی ترازی....برای من بشخصه مهم ترین دلایل اینا بودن :

عوامل موندن پشت سد 5500 = نداشتن استمرار در مطالعه....کیفیت مطالعه ی پایین (یعنی مثلن اگه 5 ساعت میخوندم اندازه 3 ساعت مفید بود)....نداشتن خودباوری و اعتماد به نفس

عوامل موندن پشت سد 6000 = ترجیح دادن مطالعه به تست زدن و کم کاری در حل تست....سرعت پایین در حل سوالات...انجام ندادن تحلیل آزمون...فرار کردن از نقاط ضعف و بی اهمیتی بهشون....عدم تثبیت نقاط قوت....ضعف در کنترل زمان...تعداد بالای غلط ها در آزمون

عوامل موندن پشت سد 7000 = ضعف در مهارت های آزمون دادن....عدم انجام آزمون شبیه سازی شده در خانه....عدم برنامه ریزی صحیح برای مرور کردن مطالب قبل از آزمون....مشخص نکردن محدوده های مطالعه ی روزانه و فقط توجه کردن روی کمیت مطالعه...عدم داشتن استراتژی برای جلسه ی آزمون یا ضعف در تصمیم گیری در زمان مواجه شدن با شرایط غیرعادی و غافلگیرکننده....کم توجهی به دروس عمومی و برطرف نکردن ضعف ها در عمومیا.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اینطوری که شما می فرمایید: بالای ۶۶۰۰ پزشکی قبول میشن و پایین ۶۶۰۰ پرستاری و پیراپزشکی. درسته؟ اگه درسته که واقعا بهت تبریک میگم قدر خودت رو بدون

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      این روش تقسیم کردنی که میگی کار درستی نیست....

اگه دنبال چرایی گیرکردن توی ترازی....برای من بشخصه مهم ترین دلایل اینا بودن :

عوامل موندن پشت سد 5500 = نداشتن استمرار در مطالعه....کیفیت مطالعه ی پایین (یعنی مثلن اگه 5 ساعت میخوندم اندازه 3 ساعت مفید بود)....نداشتن خودباوری و اعتماد به نفس

عوامل موندن پشت سد 6000 = ترجیح دادن مطالعه به تست زدن و کم کاری در حل تست....سرعت پایین در حل سوالات...انجام ندادن تحلیل آزمون...فرار کردن از نقاط ضعف و بی اهمیتی بهشون....عدم تثبیت نقاط قوت....ضعف در کنترل زمان...تعداد بالای غلط ها در آزمون

عوامل موندن پشت سد 7000 = ضعف در مهارت های آزمون دادن....عدم انجام آزمون شبیه سازی شده در خانه....عدم برنامه ریزی صحیح برای مرور کردن مطالب قبل از آزمون....مشخص نکردن محدوده های مطالعه ی روزانه و فقط توجه کردن روی کمیت مطالعه...عدم داشتن استراتژی برای جلسه ی آزمون یا ضعف در تصمیم گیری در زمان مواجه شدن با شرایط غیرعادی و غافلگیرکننده....کم توجهی به دروس عمومی و برطرف نکردن ضعف ها در عمومیا.
      ببخشید میشه دقیق بگید روش درست واسه برنامه ریزی چیه؟
      من یه روش برنامه ریزی با جزئیات دقیق میخوام.

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      رفیق من خودم مخالف سرسخت برنامه ریزی برای یه شخص دیگه هستم (یکی از دلایلم هم برای رد کردن پیشنهاد مشاور شدنم هم همینه )

برنامه ریزی یه چیز شخصی هست که هرکس براساس شناختی که از خودش داره باید انجام بده

ولی به صورت کلی نکاتی هست که باید رعایت بشه....
      برنامه ریزی درست از نظرمن برای آزمونای دوهفته یکبار باید جوری باشه که یادگیری و تست وتمرین تا دوشنبه ی هفته دوم انجام بشه و یکی دوروز به دوره کردن و مرور مطالب اختصاص پیدا کنه و یک روز قبل از آزمون هم یه آزمون شبیه سازی شده از خودمون بگیریم.... این سیاست کلی من برای کنکور 99 بود

توی برنامه ریزی روزانه ات باید یه سری کارهای مستمر رو که بین نیم ساعت تا یک ساعت ازت زمان میگیرن انجام بدی که مهم ترینش تمرین یه سری مباحث هستن که فقط با تمرین مستمر مهارتشون به دست میاد (این مباحث میتونن تست های قرابت یا آرایه یا مرور لغات زبان یا متن عربی یا ریدینگ زبان یا تست ترجمه عربی باشن )
      برنامه ریزی باید طوری باشه که شما روزانه حداقل بین 100 تا 150 تست رو بزنی و خودت رو به هفته ای 1000 تست نزدیک کنی و این روند رو ثابت نگه داری و به تدریج ارتقاش بدی

نه من و نه هیچ کسه دیگه وقتی از عادات و رفتارهای شما شناختی نداره نمیتونه برنامه دقیق براتون مشخص کنه....بهترین آدم برای انجام این کار خودتی....با کنارهم قرار دادن توصیه ها و تجربه دیگران و شناختی که از خودت داری باید برنامه ریزی رو انجام بدی

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من برنامه هفتگی چیز جالبی نیست.خیلیا موفق شدن و رتبه های خیلی خوبی هم به دست آوردن.اما برای من برنامه روزانه و خیلی کوتاه مدت بهترین چیز بود
      ببنید من تا حالا این طور نبودم که بخوام مثلا 4 روز درسنامه بخونم و بعد تست/
      مثلا جمعه برنامه ی شنبه رو می نوشتم.به طور مثال :3 ساعت زیست /2 ساعت فیزیک/2 ساعت شیمی/2 ساعت ریاضی/یک ساعت عربی/یک ساعت و نیم ادبیات
      %D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87.png
      بعدش می نوشتم زیست 70 تست ایمنی/40 تست سینماتیک/60تست سینتیک/50 تست حد/فیلم عربی آلاء/10 تست آرایه +20 تست قرابت+مطالعه واژه و اعلام

(البته با متن کتاب و تحلیل و...)

بعدش اخر وقت شنبه چک می کردم که کدوما انجام شده و چند ساعت

زیست 60 تست شیمی 50 تست زدم و مثلا ادبیات فقط یه ساعت تونستم بخونم و اعلام نخوندم

این طوری برای فردا آگاهانه تر برنامه میشه ریخت
      و بعد یه مدت پیشرفت می کنید
      .................................................. .................................................. ......................................
      و خدمت کابر @Mahdi7070 از الان دارید به این فکر می کنید که میشه یا نه
      عجببببببببببببببببب
      ویرایش توسط Wonderland : 21 مهر 1399 در ساعت 22:08

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن