خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      به نظر من برنامه هفتگی چیز جالبی نیست.خیلیا موفق شدن و رتبه های خیلی خوبی هم به دست آوردن.اما برای من برنامه روزانه و خیلی کوتاه مدت بهترین چیز بود
      ببنید من تا حالا این طور نبودم که بخوام مثلا 4 روز درسنامه بخونم و بعد تست/
      مثلا جمعه برنامه ی شنبه رو می نوشتم.به طور مثال :3 ساعت زیست /2 ساعت فیزیک/2 ساعت شیمی/2 ساعت ریاضی/یک ساعت عربی/یک ساعت و نیم ادبیات
      فایل پیوست 94819
      بعدش می نوشتم زیست 70 تست ایمنی/40 تست سینماتیک/60تست سینتیک/50 تست حد/فیلم عربی آلاء/10 تست آرایه +20 تست قرابت+مطالعه واژه و اعلام

(البته با متن کتاب و تحلیل و...)

بعدش اخر وقت شنبه چک می کردم که کدوما انجام شده و چند ساعت

زیست 60 تست شیمی 50 تست زدم و مثلا ادبیات فقط یه ساعت تونستم بخونم و اعلام نخوندم

این طوری برای فردا آگاهانه تر برنامه میشه ریخت
      و بعد یه مدت پیشرفت می کنید
      .................................................. .................................................. ......................................
      و خدمت کابر @Mahdi7070 از الان دارید به این فکر می کنید که میشه یا نه
      عجببببببببببببببببب
      عذر میخوام شما اینجور که برنامه میریختید میتونستید همشو انجام بدید چون من به علت یه سری مشکلات نمیتونم بیشتر از 5 ساعت درس بخونم

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من اول کل مباحثی که میخواستم بخونم رو مینوشتم روی یه برگه به صورت کلی.بعد یه سری الگو از پیش تایین شده داشتم؛مثلا اینکه شبا ادبیات بخونم و صبحا زیست.بر همین اساس برنامه کلی رو درس به درس بر اساس روزای هفته تقسیم میکردم.زیادم نمیخواد دقیق برنامت نوشته بشه که توی هر ساعت چقد تست بزنی.همینکه تعداد کلی تستت دستت باشه و بخوای افزایشش بدی کافیه.منظورم اینه که کاری کن برنامت قابل انعطاف باشه...

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dark_Light نمایش پست ها
      عذر میخوام شما اینجور که برنامه میریختید میتونستید همشو انجام بدید چون من به علت یه سری مشکلات نمیتونم بیشتر از 5 ساعت درس بخونم
      خب هر چی که موند به روز بعدی می رفت دیگه
      توضیح دادم
      اما احساس می کنم چون شما میگید 5 ستعت بهتره از این روش نرید.و یه برنامه دقیقتر بنویسید

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoori1401 نمایش پست ها
      دوستان چندتا سوال اساسی داشتم . فقط خواهشی که دارم با جمله کلیشه ای (بستگی داره) جواب ندید.
      1- اینکه شما جمعه روز آزمون واسه دو هفته آینده تا آزمون بعدی چجور برنامه ریزی میکنید ؟ ( من خودم سرعت تست زنیم رو با حساب کردن خوندن درسنامه ها حساب میکنم واسه اختصاصی ها میشه 15 تست بر ساعت و کل تست های آزمون بعدی رو تقسیم بر 15 میکنم و پخش میکنم اما اصلا از این روش نتیجه نگرفتم که هیچ بدتر هم شده نتایجم)
      2-من یه روشی پیدا کردم اون هم اینه که دو سه روزاول تمام درسنامه ها ی مربوط به آزمون بعدی رو بخونی و 10 روز بعدی رگباری فقط تست بزنی ، به نظر شما این روش جواب میده ؟
      3-خودتون چه مدل بوجه بندی آزمون رو پخش میکنید ؟
      من اگه جای دیگه هم گفتم یازدهم هستم منظورم این بود مثل یازدهمی های امسال هستم وگرنه کنکورم 1400 هستش و تا الان تراز بالای 5400 نداشتم و میدونم که امسال بالاتر از پرستاری نمی آرم و باید بمونم یک سال پشت کنکور تراز رو تا 6600 بیارم بالا تا پزشکی 1401 قبول شم .
      اول درباره موضوع آخرت خواهرانه یه چیزی بهت میگم.برادر من این فکر موندن واسه کنکور۱۴۰۱ رو همین الان از سرت بکن بیرون.همین الان به خودت بگو که من باید ۱۴۰۰قبول بشم و واسش تلاش میکنم.تو منو یاد دوسال پیش خودم میندازی که با این حرفا خودمو گول میزدم که کمتر درس بخونم.ببین مغز تو داره با این حرفا که اگه یه سال دیگه بمونم و تمام تلاشمو میکنم و...داره تو رو گول میزنه.مطمئن باش هرچی از مدرسه فاصله بگیری درس خوندن هم یکم واست سخت میشه و نیاز به یه محرک داری‌.این کارو نکن با خودت که به جز پشیمونی چیزی نداره.تجربه دارم که میگم.درسته که امسال دوازدهمی و درس ها هم جدیده اما تو واقعا اگه بتونی روزی ۶ساعت بخونی( صد البته مستمر و پیوسته بخونی) و خوب تست بزنی همین امسال قبولی.اگه هم بتونی بیشتر از۶بخونی که چه عالی.خواهش میکنم این افکار محدود کننده رو بزار کنار!!کار امروزت رو به فردا نسپار.دوست من با تراز۵۵۰۰رتبش ۶هزار شد.تراز صرفا یه وضعیت از عملکردته که بتونی هرروز بهتر از دیروز باشی.از تراز ۵۰۰۰یا ۴۰۰۰شروع کن و خودتو بالا بکش.یعنی انتظار داری با تراز ۶۰۰۰شروع کنی؟ چه پر توقع.دیگه نمیدونم چی بهت بگم که به خودت بیای واسه برنامه ریزی تو پست بعدی
      ویرایش توسط Lavender_Haze : 21 مهر 1399 در ساعت 22:30

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واسه برنامه ریزی هفتگی هم من برنامه های مختلفی دیدم.بعضیا هر روز مثلا شیمی و زیست و یک یا دوتا عمومی با ریاضی و فیزیک یک روز درمون میخونن( فهمیدی چی شد؟) و هروز تست مباحثی رو که خوندن میزنن.بعضی ها هفته اول فقط میخونن هفته دوم تست و مرور.بعضی ها هفته اول فقط اختصاصی و هفته دوم مرور اختصاصی با عمومی.هر فردی یه طور راحته با توجه به شرایطش.پس الان کسی نمیتونه به تو بگه که چطوری بخونی.بشین بودجه بندی آزمون رو بزار جلوت و برنامه بریز واسه خودت.با توجه به شرایطت و اینکه راحتی هر روز چند درس بخونی! مثلا تو میتونی تو یه روز هم شیمی و ریاضی وفیزیک و زیست بخونی!؟ اگه نمیتونی باید ریاضی و فیزیک رو یه روز درمیون کنی.خودت باید بهترین روش رو برای خودت پیدا کنی.البته بهت هم حق میدم.چون برنامه راهبردی ها مخصوصا واسه آزمون ۲ آبان سنگینه.مخصوصا ریاضیش و یکم شیمی.ولی میتونی این دوتا رو بیشتر تو برنامت بزاری.ببین بعضی ها روزانه برنامه مینویسن.یعنی هر شب واسه فرداشون مینویسن.بعضی هاهم جمعه ها هفتگی مینویسن.اینم بستگی به نظم و پیوستگی خودت داره.امیدوارم دیگه به کنکور ۱۴۰۱ فکر نکنی

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoori1401 نمایش پست ها
      دوستان چندتا سوال اساسی داشتم . فقط خواهشی که دارم با جمله کلیشه ای (بستگی داره) جواب ندید.
      1- اینکه شما جمعه روز آزمون واسه دو هفته آینده تا آزمون بعدی چجور برنامه ریزی میکنید ؟ ( من خودم سرعت تست زنیم رو با حساب کردن خوندن درسنامه ها حساب میکنم واسه اختصاصی ها میشه 15 تست بر ساعت و کل تست های آزمون بعدی رو تقسیم بر 15 میکنم و پخش میکنم اما اصلا از این روش نتیجه نگرفتم که هیچ بدتر هم شده نتایجم)
      2-من یه روشی پیدا کردم اون هم اینه که دو سه روزاول تمام درسنامه ها ی مربوط به آزمون بعدی رو بخونی و 10 روز بعدی رگباری فقط تست بزنی ، به نظر شما این روش جواب میده ؟
      3-خودتون چه مدل بوجه بندی آزمون رو پخش میکنید ؟
      من اگه جای دیگه هم گفتم یازدهم هستم منظورم این بود مثل یازدهمی های امسال هستم وگرنه کنکورم 1400 هستش و تا الان تراز بالای 5400 نداشتم و میدونم که امسال بالاتر از پرستاری نمی آرم و باید بمونم یک سال پشت کنکور تراز رو تا 6600 بیارم بالا تا پزشکی 1401 قبول شم .
      سلام رفیق
      اول از همه اینکه از فکر کنکور1401 دربیا
      اگه بخوای اینجوری بخونی هم امسالتو حروم کردی هم مطمئن باش سال بعد نتیجه خوبی نمیگیری
      تراز قلم چی هم یه خط کش نیست که بگیم هرکی کمتر از یه عددی شد قبول نمیشه
      بشین با آرامش درستو بخون و نهایت تلاشتو بکن ، همین امسال کلکشو بکن
      1.واسه برنامه ریزی چند تا تاپیک هستش مثل تاپیک آقای آروین. من پیشنهاد میکنم هفته اول طبق یه برنامه ثابت پیش بری.مثلا روزی سه ساعت زیست دو ساعت شیمی و...
      بعدش روز جمعه واسه هفته دوم بودجه بندیو چک کن ببین کدوم درسا عقبی یا کدوما جلویی،مثلا فیزیک اگه حجم زیادتری مونده بود ازش و زیست حجم بیشترشو خوندی توی هفته اول،واسه هفته دوم از تایم زیستت کم کن اضافه کن به تایم فیزیکت
      2.روش مسخره ای پیدا کردی رفیق تست باید با درسنامه جلو بره تا تیکه تیکه توی ذهنت تثبیت شه. یدفعه بشینی سه روز درسنامه بخونی بعد سه روزم یادت میره پس تیکه تیکه بخون و تست بزن
      3.اینم که گفتم
      بشین درستو خوب بخون و فکر سال بعدم نکن
      موفق باشی

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها
      اول درباره موضوع آخرت خواهرانه یه چیزی بهت میگم.برادر من این فکر موندن واسه کنکور۱۴۰۱ رو همین الان از سرت بکن بیرون.همین الان به خودت بگو که من باید ۱۴۰۰قبول بشم و واسش تلاش میکنم.تو منو یاد دوسال پیش خودم میندازی که با این حرفا خودمو گول میزدم که کمتر درس بخونم.ببین مغز تو داره با این حرفا که اگه یه سال دیگه بمونم و تمام تلاشمو میکنم و...داره تو رو گول میزنه.مطمئن باش هرچی از مدرسه فاصله بگیری درس خوندن هم یکم واست سخت میشه و نیاز به یه محرک داری‌.این کارو نکن با خودت که به جز پشیمونی چیزی نداره.تجربه دارم که میگم.درسته که امسال دوازدهمی و درس ها هم جدیده اما تو واقعا اگه بتونی روزی ۶ساعت بخونی( صد البته مستمر و پیوسته بخونی) و خوب تست بزنی همین امسال قبولی.اگه هم بتونی بیشتر از۶بخونی که چه عالی.خواهش میکنم این افکار محدود کننده رو بزار کنار!!کار امروزت رو به فردا نسپار.دوست من با تراز۵۵۰۰رتبش ۶هزار شد.تراز صرفا یه وضعیت از عملکردته که بتونی هرروز بهتر از دیروز باشی.از تراز ۵۰۰۰یا ۴۰۰۰شروع کن و خودتو بالا بکش.یعنی انتظار داری با تراز ۶۰۰۰شروع کنی؟ چه پر توقع.دیگه نمیدونم چی بهت بگم که به خودت بیای واسه برنامه ریزی تو پست بعدی
      البته اونجایی که گفتم انتظار داری با ۶۰۰۰شروع کنی چه پر توقع رو به خاطر این گفتم که: اگه سطح درسی متوسط یا ضعیفی داری مهم نیست که تو هر آزمون باید ترازت۶۰۰۰بشه.مهم اینه که از یه جایی شروع کنی و خودتو بالا بکشی‌.به امید موفقیت

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

شاید نکات گفته شده هنوزم بدرد بخور باشن...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن