خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یه سوال خیلی مهم دررابطه با زیست ، تجربیا جواب بدن لطفا

سلام دوستان
      این سوال اختصاصا درباره درس زیسته
      حتما این جمله رو شنیدین که میگن سمت فلان دبیر زیست یا کتاب کمک درسی نرو خیلی نکات خارج از کتاب درسی میگه
      حالا دو تا سوال دارم
      اول اینکه از کجا بفهمیم بین این همه نکاتی که دبیرا میگن یا تو کتابا نوشته کدوم نکته بدردنخوریه ؟ کدوم غیر کتابیه؟؟؟ راه تشخیصی داره؟؟؟
      دوم اینکه چه دبیرایی شما میشناسین که در سطح کتاب عالی درس میدن و نکات غیر کتاب نمیگن؟؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhm245542 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      حتما این جمله رو شنیدین که میگن سمت فلان دبیر زیست یا کتاب کمک درسی نرو خیلی نکات خارج از کتاب درسی میگه
      حالا دو تا سوال دارم
      اول اینکه از کجا بفهمیم بین این همه نکاتی که دبیرا میگن یا تو کتابا نوشته کدوم نکته بدردنخوریه ؟ کدوم غیر کتابیه؟؟؟ راه تشخیصی داره؟؟؟
      دوم اینکه چه دبیرایی شما میشناسین که در سطح کتاب عالی درس میدن و نکات غیر کتاب نمیگن؟؟؟؟
      استاد رضا امیر به شرط رعایت همه توصیه هاش

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      حالا دو تا سوال دارم

ببین بهترین و اصولی ترین راه اینه که درسنامه نخونی
      بچسب به کتاب و تست خییییییلیییی زیاد حل کن پاسخنامشو بخون نکات تست رو وارد کتاب کن
      تبریک میگم تو الان برای درصد 80_90 اماده ای

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      حالا دو تا سوال دارم
      راه تشخیص اینه که ببینی اون نکته به صورت مستقیم یا غ مستقیم(مثلا از روی عکس) از کتاب قابل درک هست یا نه.برای سوال دوم هم اینکه به نظرم به جای اینکه معلم بگیری بگیری خودت تست بزنی بهتره،به نظرم برای زیست، دییر‌برای رفع اشکال گرفتن بهتره تا درس دادن
      از کفر و ز اسلام برون صحراییست / ما را به آن میان فضا سوداییست
      عارف چو بدان رسید سر را بنهد / نه کفر و نه اسلام و نه آنجا جاییست

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      حالا دو تا سوال دارم
      سلام انقدر باید تست بزنین که مسلط بشین روی مباحث تا بدونین کدوم مبحث بدرد نخوره.
      آزمون های آزمایشی هم مفیدن
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین معیار شُسته رُفته و شفافی برای اینکه بفهمیم کدوم نکته خارج از کتابه یا نه نداریم
      ولی چند تا کار هست میتونی بکنی:
      -اگه مبحث تو نظام قدیم بود نظام جدید حذف شد یعنی تو کنکور نمیاد (مثلا فصل قارچ ها آغازیان باکتری ها)
      -اگه مبحث تو نظام قدیم بود ولی تو نظام جدید عوض شد حتما باید نظام جدید یاد بگیری (مثلا بحث انسولین و دیابت)
      -اگه مبحث نظام جدید توضیح ساده و مختصر داده ولی بسطش نداده تو تست ها نباید خیلی گیر بدن مخصوصا تست آزمونای جامع (مثلا مهر و ماه تست میاره درباره بر هم کنش چند تا هورمون که آدم اصلا میخونه هنگ میکنه. بماند که کنکور هم اینجوری تست نمیده)
      -اگه مبحث تو نظام جدید توضیح داده ولی تو صفحه مربوطه گفته که نباید کنکور سوال بیاد تو هم در حد اینکه "اگه ازت پرسیدن بتونی حدس بزنی" بخون. (دوازدهم برای فصلایی مثل ژنتیک و اینا پره از این کادر های ممنوعه ولی کنکور یکی دو بار سوال داد)
      -اگه مبحث تو نظام جدید چنان بد توضیح داده که ابهام دار شده (مثلا اینکه اسپرماتوزوئید و اسپرماتوسیت ها یاخته جنسی هستن یا نه) باید بری منابع کتاب درسی پیدا کنی اونا رو بخونی (که درصد بالای زیست و زبان انگلیسی خوب میخواد وگرنه هنگ میکنی)
      یا اینکه از یه دبیری بپرسی که بلده. بعد با توجه به نظر اونا سوال جواب بدی
      -هر جزوه یا درسنامه ای داری میخونی فکر نکن خداست همه نکته هاش درسته
      اگه یه نکته خوندی احساس کردی ایراد داره حتما با کتاب تطابق بده ببین واقعا ایراد داره یا نه
      -یه موقعی هم هست تست میای میزنی، کلا معلومه تست غلطه، ولی تو میتونی از روی گزینه ها بفهمی که منظور طراح چیه با توجه به اون گزینه درست پیدا کنی
      اون به دست نمیاد مگر با تست زدن فراواننن

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیزم این ی چیز کاملاااا سلیقه ای یه...مثلا من خودم از تدریس اقای عمارلو واقعا لذت میبرم ولی ممکنه شما حس خوبی بهش نداشته باشی.خودت برو تو سایتای مختلف تدریساشونو ببین اگه خواستی ثبتنام کن.
      ولی خودت تصمیم گیرنده باش...اقای ارام فر فرهادیان اینا معلمای خوبین...من خودم پشت کنکوریم ولی میخوام ثبت نام کنم پیش اقای عمارلو

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اینکه بفهمی کدوم تکته خیلی پرته از کتاب باید تسلط زیاد روی کتاب و مفاهیمش داشته باشی و بعد از تسلط رو کتاب نکات خفن تر بخونی.من خودم با درسنامه کتابهای اموزشی بیشتر اوکی بودم تا فیلم و دبیر!درسنامه خیلی سبز و میکرو هر دو خوب هستن ولی یه جاهاییم خارج کتاب گفتن ولی برای فهم بهتر اون موضوع خوبه.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      حالا دو تا سوال دارم
      کلا خیلی با درسنامه کمک درسیا ور نری بهتره معلمم حنیف عظیمی چیزی بیرون از کتاب نمیگه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط haniko نمایش پست ها
      ببین بهترین و اصولی ترین راه اینه که درسنامه نخونی
      بچسب به کتاب و تست خییییییلیییی زیاد حل کن پاسخنامشو بخون نکات تست رو وارد کتاب کن
      تبریک میگم تو الان برای درصد 80_90 اماده ای
      اخه خواهر من یکی دو تا مشکل نیست که
      برای تست زدن زیادم یه مشکل دیگه وجود داره که تو این تاپیک اگه میشه کمکم کنین
      در مورد زیست خوندن یه سوال دارم کمک کنین لطفا

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      ببین معیار شُسته رُفته و شفافی برای اینکه بفهمیم کدوم نکته خارج از کتابه یا نه نداریم
      ولی چند تا کار هست میتونی بکنی:
      -اگه مبحث تو نظام قدیم بود نظام جدید حذف شد یعنی تو کنکور نمیاد (مثلا فصل قارچ ها آغازیان باکتری ها)
      -اگه مبحث تو نظام قدیم بود ولی تو نظام جدید عوض شد حتما باید نظام جدید یاد بگیری (مثلا بحث انسولین و دیابت)
      -اگه مبحث نظام جدید توضیح ساده و مختصر داده ولی بسطش نداده تو تست ها نباید خیلی گیر بدن مخصوصا تست آزمونای جامع (مثلا مهر و ماه تست میاره درباره بر هم کنش چند تا هورمون که آدم اصلا میخونه هنگ میکنه. بماند که کنکور هم اینجوری تست نمیده)
      -اگه مبحث تو نظام جدید توضیح داده ولی تو صفحه مربوطه گفته که نباید کنکور سوال بیاد تو هم در حد اینکه "اگه ازت پرسیدن بتونی حدس بزنی" بخون. (دوازدهم برای فصلایی مثل ژنتیک و اینا پره از این کادر های ممنوعه ولی کنکور یکی دو بار سوال داد)
      -اگه مبحث تو نظام جدید چنان بد توضیح داده که ابهام دار شده (مثلا اینکه اسپرماتوزوئید و اسپرماتوسیت ها یاخته جنسی هستن یا نه) باید بری منابع کتاب درسی پیدا کنی اونا رو بخونی (که درصد بالای زیست و زبان انگلیسی خوب میخواد وگرنه هنگ میکنی)
      یا اینکه از یه دبیری بپرسی که بلده. بعد با توجه به نظر اونا سوال جواب بدی
      -هر جزوه یا درسنامه ای داری میخونی فکر نکن خداست همه نکته هاش درسته
      اگه یه نکته خوندی احساس کردی ایراد داره حتما با کتاب تطابق بده ببین واقعا ایراد داره یا نه
      -یه موقعی هم هست تست میای میزنی، کلا معلومه تست غلطه، ولی تو میتونی از روی گزینه ها بفهمی که منظور طراح چیه با توجه به اون گزینه درست پیدا کنی
      اون به دست نمیاد مگر با تست زدن فراواننن
      دم شما گرم ممنون از وقتی که گذاشتی

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای آموزش اگه مطالب بار اوله که باهاشون برخورد میکنی حتما یه فیلم ببین و فیلم های اقای موقاری از الا رو به شدت توصیه میکنم بعدم موقع تدریس یا درسنامه خوندن حتما کتاب درسی جلوتون باشه و حتما نکته یا مطالب کفته شده رو در کتاب پیدا کنید و ببینید با استنباط از کدوم مطلب یا شکل کتاب این نکته رو گفته تا متوجه بشین تو کتاب هست یا نه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      حالا دو تا سوال دارم
      اقای نشتایی خوبن.. حس میکنی داره اروم درس میده ولی یهو ب خودت میای میبینی کل فصل رو ریز ب ریز با نکات تستی و ترکیبی و همه چی رو گفته.. البته من شاگرد حضوریشون بودم.. حضوری عالی تدریس میکنن.. مجازی رو نمیدونم.. اگه میخواین.. سایت استودیو پازل کلاسای انلاین ایشون برگزار میشه

البته میتونی فیلمای راه ابریشم اقای موقاری رو هم از الا بخری.. اگر هم دوس نداشتی پول بدی میتونی فیلمای رایگان صفر تا صد و کارگاه نکته تست رو از ایشون توی همون الا ببینی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه کتاب درسی رو چند دور خونده باشی و از یک کتاب تست مناسب تست زده باشی و کامل مسلط به خطوط کتاب درسی باشی اونوقت میفهمی که کدوم نکته بدرد نخوره حتی بهت قول میدم به جایی برسی که خودت تست طرح کنی اگه با کتاب درسی و تست زنی زیاد باز مشکلت حل نشد دبیر برو سراغ حنیف عظیمی چرا ؟ چون جزوش خود کتاب درسی + یسری نکات و جداول مقایسه برای درک بهتره کتاب درسی+تمام تست های سراسری دهه 90 ویه مقدار تالیفی و وقتی جزوه رو میخونی انگار داری کتاب درسی و میخونی چون یکی هستند واز همه مهم تر بیان قوی دارند توتلگرام هم فیلماش هست اینم بگم به هیچ عنوان نباید برای دور اول مطالعه و تست زنی تمام نکات رو بنویسی و تست ها رو هم مارکدار کنی این کار برای بار سوم یا حتی چهارم مطالعه هست که وقت واقعا حس کنی رو اون مطلب تسلط کامل داری اگر هم فکر میکنی که با یک بار مطالعه تسلط 100 درصد پیدا میکنی بدونم که از نظر علمی ثابت شده اگه یک مغز نابغه داشته باشی و تمام شرایط چه از لحاظ دبیر و کتاب و ... در حالت ایده آل باشی میتونی حداکثر به 70 درصد یادگیری برسی بقیش با مرور و تست و تمرین هست تو نوشتن نکات هم نباید همه نکات رو بنوسی فقط نکات کاربردی رو مینوسی همون نکاتی که تو اکثر تست ها تکرار شده اند اینم بدون زدن تست تکراری معجزه میکنه

ویرایش توسط Ali Darkness : 25 مهر 1399 در ساعت 03:03

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Darkness نمایش پست ها
      اگه کتاب درسی رو چند دور خونده باشی و از یک کتاب تست مناسب تست زده باشی و کامل مسلط به خطوط کتاب درسی باشی اونوقت میفهمی که کدوم نکته بدرد نخوره حتی بهت قول میدم به جایی برسی که خودت تست طرح کنی اگه با کتاب درسی و تست زنی زیاد باز مشکلت حل نشد دبیر برو سراغ حنیف عظیمی چرا ؟ چون جزوش خود کتاب درسی + یسری نکات و جداول مقایسه برای درک بهتره کتاب درسی+تمام تست های سراسری دهه 90 ویه مقدار تالیفی و وقتی جزوه رو میخونی انگار داری کتاب درسی و میخونی چون یکی هستند واز همه مهم تر بیان قوی دارند توتلگرام هم فیلماش هست اینم بگم به هیچ عنوان نباید برای دور اول مطالعه و تست زنی تمام نکات رو بنویسی و تست ها رو هم مارکدار کنی این کار برای بار سوم یا حتی چهارم مطالعه هست که وقت واقعا حس کنی رو اون مطلب تسلط کامل داری اگر هم فکر میکنی که با یک بار مطالعه تسلط 100 درصد پیدا میکنی بدونم که از نظر علمی ثابت شده اگه یک مغز نابغه داشته باشی و تمام شرایط چه از لحاظ دبیر و کتاب و ... در حالت ایده آل باشی میتونی حداکثر به 70 درصد یادگیری برسی بقیش با مرور و تست و تمرین هست تو نوشتن نکات هم نباید همه نکات رو بنوسی فقط نکات کاربردی رو مینوسی همون نکاتی که تو اکثر تست ها تکرار شده اند اینم بدون زدن تست تکراری معجزه میکنه

ممنون از پاسخت
      شما کتاب خوب تستی چی سراغ داری برای کسی که اول کاره تازه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن