خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

ببین دوست عزیز...قرارنیست از ترس اینکه همه نکات رو خونده باشیم تست بزنیم...هدف تست زدن بالا بردن توانایی آدم توی تصمیم گیری و تقویت توانایی تحلیل کردنه....شما هرچه قدرهم تست بزنی توی کنکور بازم با سوالتی مواجه میشی که نیاز به درک نکته جدید یا مفهومی از یه دید جدید داره اما اینکه یه تستی ایده جدید داشته باشه به این معنی نیست که نمیشه بهش جواب داد خب ما این همه آزمون وتست کار کردیم که بتونیم درچنین شرایطی بادرنظرگرفتن شواهد و یادگیری هامون نتیجه گیری کنیم و به جواب درست برسیم.....هرچند قرار نیست حتمن به همه سوالات جواب بدیم خیلی وقت ها جواب ندادن به چندتا سوال یه مهارت و استراتژی حیاتی محسوب میشه

برای اینکه بفهمی یه نکته ای بی ارزش هست اول باید برسی کنی که آیا درمحدوده کتاب درسیه آیا طبق متن کتاب قابل نتیجه گیریه یا نه فراتر از کتابه....دوم اینکه اگه با تست های کنکور چندسال اخیر آشنایی داشته باشی میفهمی یه سری نکات هستن که خیلی ارزشمند وپرتکرارن.... درکل توی هرکتابی به نکات و تست هایی برمیخوری که به قول خودت چرت ومزخرفن ولی نیاز نیست اونا رو بنویسی یا ذهنت رو درگیرشون کنی
      سعی کن سوالات زیست آزمونای قلمچی وگاج رو زیاد کاروتحلیل کنی اینا سوالات چرتشون کمتره.....وقتی خودت مستمر این راه رو طی کنی توانایی تشخیص سوالات ونکات ارزشمند رو به دست میاری
      خیلی ممنونم از شما
      عالی گفتین
      فقط یه چیزی شما بعد از اینکه خوندین برای هر فصل زیست چنتا تست میزدین و از چه کتابی؟
      ممنون میشم اینم بگین هر چند میدونم زیاد خستتون کردم

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      پست ها طولانی هست نخوندم شاید حرفی که میزنم تکراری باشه و بالاتر بچه ها گفته باشن.

زیست با بقیه درسها فرق داره.
      شما میتونی یک فصل ریاضی بخونی و بری تستشو بدون مشکل بزنی.
      ولی در زیست هر فصل تقریبا میتونه با تمام فصول دیگه زیست ترکیب بشه.
      پس میشه فهمید چه حجم عظیمی از ترکیب میتونه وجود داشته باشه.

اینجا تناقض پیش میاد اگه مولف بخواد تمام ترکیباتو در بیاره باید یک کتاب چند هزار صفحه ای بنویسه که هیچ دانش آموزی سراغش نمیره.
      پس میاد با خودش میگه 70 درصد مطالبو تو درسنامه میگم و 30 درصد مطالبو در تست.
      به همین دلیل وقتی دانش آموز به بعضی تست ها میرسه توش میمونه چون تو درسنامه خوب باز نشده.

از طرفی چون هر فصل با فصل های دیگه ترکیب میشه به دلیل فراموش کردن مطالب فصلهای دیگه باز دانش آموز در تستهای ترکیبی میمونه.

کتاب کمک آموزشی خوب زیست شناسی هم هنوز تو بازار نیست و هر کدومشون کم و کاستی هایی دارن. همراه با اشتباهات خاص خودشون.

پس در مورد کتاب کمک آموزشی کار خاصی نمیشه انجام داد.

نحوه خوندن خود کتاب بسیار مهم هست اگه خوندن دفعه چهارمتون با دفعه سومتون یکسان هست و فقط دارین مطلبو بازخوانی میکنین، بدونین دارین اشتباه می خونین.
      شما با هر بار خوندن یک مطلب باید در ذهنتون اونو با فصلهای دیگه مقایسه کنین و برین اون صفحه ای که داره با این مطلب ترکیب میشه رو بخونین و فهمتون از مطلب بالا بره.
      برای همین وقتی گفته میشه 20 بار کتابو بخونین منظور این نیست 20 بار فقط مرور کنین بلکه هر دفعه بیشتر متن درسو موشکافی کنین.
      یعنی یک تسلط به متن کتاب هست که با مرور بدست میاد و یک تسلط به مفهوم که با موشکافی متن.
      شما باید هر دو رو در کنار هم داشته باشین تا زمان آزمون همراه با تسلط به متن ترکیبات مطالب هم به سرعت در ذهنتون شکل بگیره.
      اینطوری اگه در آزمون با سوالی مواجه شدین که قبلا ندیده بودین مشکلی براتون ایجاد نمیشه و به سرعت در ذهنتون ترکیبات شکل میگیره وسوالو تحلیل میکنین.

نظر من این هست کسی که ضعیف هست اول باید 2 دور کل 3 کتابو در یک زمان معقول بخونه. بعد که به یک تسلط نسبی رسید بره سراغ تست.
      از اینجا وقت خوندن کتاب با تست جدا بشه و هر دو در زمان خودشون انجام بشه و وقتشون به همدیگه داده نشه. که اختصاص این زمان به هر کدوم میتونه تا زمان رسیدن به کنکور بسته به نقاط ضعف شخص متفاوت باشه.
      خیلی ممنونم از شما
      الان یعنی شما میگی خوندن درسنامه بیخوده؟؟؟
      خب یه دانش اموزی که تازه شروع به خوندن زیست کرده مثل من که تغییر نظامی ام باید چی بشه؟ هیچ نکته ترکیبی ای نمیدونم از طرفی همونطور که تو اول تاپیک گفتم حتی زمانی که میرم درسنامه میخونم بعدش میرم سراغ تست یسری تستا با ریزه کاری ها و نکاتی هست که بلد نیستم چه برسه اصلا درسنامه نخونم

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhm245542 نمایش پست ها
      خیلی ممنونم از شما
      عالی گفتین
      فقط یه چیزی شما بعد از اینکه خوندین برای هر فصل زیست چنتا تست میزدین و از چه کتابی؟
      ممنون میشم اینم بگین هر چند میدونم زیاد خستتون کردم
      خواهش میکنم...کار بخصوصی نکردم

الآن دوتا از جدول های تست هفتگیم جلومه....تعداد تست های زیستم رو که توی دو هفته زدم مینویسم (مجموع دوهفته شده 635 تست زیست) :

شنبه= 30
      یکشنبه = 50
      دوشنبه = 60
      سه شنبه = 60
      چهارشنبه = 160
      پنجشنبه = 25
      جمعه = 40

هفته ی دوم

شنبه = 30
      یکشنبه = 40
      دوشنبه = 50
      سه شنبه = 0
      چهارشنبه = 40
      پنجشنبه = 50

منبع هام برای تست زنی خیلی سبز و میکرو بودن + آزمونای قلمچی و گاج + توی دوران جمع بندی آزمونای ماز
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 21 مهر 1399 در ساعت 23:33

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      خواهش میکنم...کار بخصوصی نکردم

الآن دوتا از جدول های تست هفتگیم جلومه....تعداد تست های زیستم رو توی دو هفته زدم مینویسم :

شنبه= 30
      یکشنبه = 50
      دوشنبه = 60
      سه شنبه = 60
      چهارشنبه = 160
      پنجشنبه = 25
      جمعه = 40

هفته ی دوم

شنبه = 30
      یکشنبه = 40
      دوشنبه = 50
      سه شنبه = 0
      چهارشنبه = 40
      پنجشنبه = 50
      این تستا زماندار میزدین؟؟؟؟
      خیلی برعکس شما الان سه روزه تعداد تستای تنفس و زدم تموم نمیشه با اینکه کل تستا تعدادش 60 تاس
      سرعتم خیلی کمه

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      این تستا زماندار میزدین؟؟؟؟
      خیلی برعکس شما الان سه روزه تعداد تستای تنفس و زدم تموم نمیشه با اینکه کل تستا تعدادش 60 تاس
      سرعتم خیلی کمه
      بعضی هاش رو درقالب آزمون شبیه سازی شده و زمان دار....اما بقیه رو برای خودم زمان مشخصی درنظر نمیگرفتم اما سعی میکردم اگه قراره 30 تا تست بزنم رفتارم مثل جلسه آزمون باشه یعنی توی سوالاتی که زیادی شک داشتم یا بلدنبودم بیش ازحد مکث نمیکردم و الویت رو به تست هایی که بلد بودم میدادم و درآخر میرفتم سراغ سوالای چالشی با این حال حواسم بود که اگه قراره 30 تا تست بزنم بیشتر از 45 دقیقه براش زمان نذارم و برم سراغ رفع اشکال

اینایی که فرستادم برای اواخر زمستونه.....منم اوایل تعداد تست هام کم بود ولی هرچه قدر که جلوتر رفتم سرعت و تعداد افزایش یافت

سعی کن زیست رو توی برنامه هرروزت داشته باشی و کمی هم بخودت مهلت بده تا موتورت راه بیفته.....زدن تست هایی که قبلن کارکردیشون و تحلیل دوباره اونا میتونه یکی از عواملی باشه که توی سرعت تست زنی بهت کمک میکنه

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از شما
      الان یعنی شما میگی خوندن درسنامه بیخوده؟؟؟
      خب یه دانش اموزی که تازه شروع به خوندن زیست کرده مثل من که تغییر نظامی ام باید چی بشه؟ هیچ نکته ترکیبی ای نمیدونم از طرفی همونطور که تو اول تاپیک گفتم حتی زمانی که میرم درسنامه میخونم بعدش میرم سراغ تست یسری تستا با ریزه کاری ها و نکاتی هست که بلد نیستم چه برسه اصلا درسنامه نخونم
      خواهش میکنم.
      برای همین گفتم اگه ضعیف هستین 2 بار 3 کتابو در یک زمان معقول نه خیلی سریع و نه خیلی کند بخونین. یکبار سریعتر و یکبار موشکافانه تر.
      شما باید ببینین از درسنامه چی میخواین.
      اگه بخواین متن کتابو ازش یاد بگیرین کار اشتباهی هست چون بعضی مواقع متن کتابو عینا ننوشتن و حتی باعث شده جملشون اشتباه باشه یا یک نتیجه گیری کردن که اشتباه هست.
      پس شما باید 2 نکته رو موقع درسنامه خوندن در نظر بگیرین
      اول بتونین سریع بخونینش که برای اینکار اول باید متن کتابو تقریبا خوب بلد باشین تا اگه صرفا متن کتابو گفته به سرعت بخونین و اگه نکته جالبی گفته اونو علامت بزنین
      دوم بتونین اشتباه هاشو در بیارین این هم با تسلط تقریبا خوب روی 3 کتاب میسر میشه یعنی شما شک کنین که این نتیجه گیری یا ترکیب با متن کتاب متفاوت هست و برین بررسی کنین.

پس اگه میخواین درسنامه بخونین نباید دنبال این باشین کل متن کتابو دوباره با همون سرعت از درسنامه بخونبن بلکه متن کتابو بدونین و با سرعت از درسنامه بخونین و نکات خوبشو با سرعت کمتر بخونین و تحلیل کنین.

بالا گفتم زمان خوندن کتابو از درسنامه خوندن و تست جدا کنین.
      2 دور که کتابو خوندین
      حالا 2 زمان جدا برای خودتون بگذارین
      یک زمان دوباره کتابو با تحلیل بهتر بخونین
      در زمان دیگه شروع کنین درسنامه رو با سرعت خوب بخونین و کنار خطی که فکر میکنین تو کتاب ندیدین علامت بزنین تا در خوندن بعدی درسنامه فقط همین بخشهای علامت زده رو بخونین. و تستهایی که علامت گذاری کردینو بزنین.
      دقت کنین کتاب خوندن با درسنامه و تست زدن مرتبط نیست یعنی ممکنه شما از کتاب درسی زیست 11 رو میخونین ولی زمان تست دارین فصل 3 زیست دهمو میزنین.که مزیت های خودشو داره.
      برای اینکه موارد ترکیبی تو ذهنتون بمونه اول باید روی کتاب درسی تسلط خوبی پیدا کنین وگرنه همونطوری که از درسنامه میخونین به سادگی فراموش میکنین.
      برای همین اوایل زمان بیشتری به خوندن و تحلیل کتاب درسی اختصاص بده و وقتی مسلط تر شدی زمان درسنامه و تستو بالاتر ببر.

برای شروع سراغ پینوکیو نرو که اشتباه زیاد داره.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 22 مهر 1399 در ساعت 00:33

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      خواهش میکنم.
      برای همین گفتم اگه ضعیف هستین 2 بار 3 کتابو در یک زمان معقول نه خیلی سریع و نه خیلی کند بخونین. یکبار سریعتر و یکبار موشکافانه تر.
      شما باید ببینین از درسنامه چی میخواین.
      اگه بخواین متن کتابو ازش یاد بگیرین کار اشتباهی هست چون بعضی مواقع متن کتابو عینا ننوشتن و حتی باعث شده جملشون اشتباه باشه یا یک نتیجه گیری کردن که اشتباه هست.
      پس شما باید 2 نکته رو موقع درسنامه خوندن در نظر بگیرین
      اول بتونین سریع بخونینش که برای اینکار اول باید متن کتابو تقریبا خوب بلد باشین تا اگه صرفا متن کتابو گفته به سرعت بخونین و اگه نکته جالبی گفته اونو علامت بزنین
      دوم بتونین اشتباه هاشو در بیارین این هم با تسلط تقریبا خوب روی 3 کتاب میسر میشه یعنی شما شک کنین که این نتیجه گیری یا ترکیب با متن کتاب متفاوت هست و برین بررسی کنین.

پس اگه میخواین درسنامه بخونین نباید دنبال این باشین کل متن کتابو دوباره با همون سرعت از درسنامه بخونبن بلکه متن کتابو بدونین و با سرعت از درسنامه بخونین و نکات خوبشو با سرعت کمتر بخونین و تحلیل کنین.

بالا گفتم زمان خوندن کتابو از درسنامه خوندن و تست جدا کنین.
      2 دور که کتابو خوندین
      حالا 2 زمان جدا برای خودتون بگذارین
      یک زمان دوباره کتابو با تحلیل بهتر بخونین
      در زمان دیگه شروع کنین درسنامه رو با سرعت خوب بخونین و کنار خطی که فکر میکنین تو کتاب ندیدین علامت بزنین تا در خوندن بعدی درسنامه فقط همین بخشهای علامت زده رو بخونین. و تستهایی که علامت گذاری کردینو بزنین.
      دقت کنین کتاب خوندن با درسنامه و تست زدن مرتبط نیست یعنی ممکنه شما از کتاب درسی زیست 11 رو میخونین ولی زمان تست دارین فصل 3 زیست دهمو میزنین.که مزیت های خودشو داره.
      برای اینکه موارد ترکیبی تو ذهنتون بمونه اول باید روی کتاب درسی تسلط خوبی پیدا کنین وگرنه همونطوری که از درسنامه میخونین به سادگی فراموش میکنین.
      برای همین اوایل زمان بیشتری به خوندن و تحلیل کتاب درسی اختصاص بده و وقتی مسلط تر شدی زمان درسنامه و تستو بالاتر ببر.

برای شروع سراغ پینوکیو نرو که اشتباه زیاد داره.

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم.
      موفق باشین.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برادر من تو صد بارم کتاب درسی رو بخونی باز یه سری سوالات از مثلا بعضی شکلها میدن که شاید توجه نکرده باشی و نکتشو ندونی همچنین تله هایی که میذارن
      اینم که میگین نکته در بیاری من امتحان کردم ولی نمیشه لامصب سوالای خیلی خفنی میدن

ولی در کل من اونچیزی که از پاسخ شما فهمیدم اینه شما با تست زدن مخالف نیستی فقط میگی نکاتشو ننویس بجاش برگرد به کتاب
      اما به سوال اصلیم جواب ندادی این همه تست وجود داره که به این همه ریزه کاری توجه کرده اگر قرار باشه همشو بزنیم و بقول شما برگردیم به کتاب که وقت نمیشه .. اگرم نزنیم طبیعتا یسری ریزه کاری که ممکنه کنکورم ز همونا سوال بده از دستمون در میره
      تکلیف چیه؟
      منم سعی دارم همین رو بگم،امکان نداره شما بتونی همه تست هارو بزنی و نکاتش رو یاد بگیری،اصلا فرض کنیم همه تست های کتاب های کمک آموزشی کشور رو بزنی باز هم نکاتی طراح میتونی مطرح کنه که قبلا ندیدی ...برای همین باید دقیق روی کتاب های درسی مسلط باشی به حدی که خودت بتونی از کتاب نکته بیرون بکشی
      پیشنهادم میدم کانال استاد رضا امیر عضو بشی و توضیحاتی که در مورد زیست خوندن گفتن رو بشنوی(من به روشی که ایشون میگن میخوندم) :t.me/amirbio
      بله من با تست زدن مخالف نیستم،بشرطی که با این دید تست بزنی که یاد بگیری کتاب رو چطور بخونی نه برای در آوردن نکته چون بقول خودت بی نهایت نکته وجود که قطعا با تست زدن نمیشه همش رو یاد گرفت.
      ویرایش توسط reza2018 : 22 مهر 1399 در ساعت 19:32

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      منم سعی دارم همین رو بگم،امکان نداره شما بتونی همه تست هارو بزنی و نکاتش رو یاد بگیری،اصلا فرض کنیم همه تست های کتاب های کمک آموزشی کشور رو بزنی باز هم نکاتی طراح میتونی مطرح کنه که قبلا ندیدی ...برای همین باید دقیق روی کتاب های درسی مسلط باشی به حدی که خودت بتونی از کتاب نکته بیرون بکشی
      پیشنهادم میدم کانال استاد رضا امیر عضو بشی و توضیحاتی که در مورد زیست خوندن گفتن رو بشنوی(من به روشی که ایشون میگن میخوندم) :t.me/amirbio
      بله من با تست زدن مخالف نیستم،بشرطی که با این دید تست بزنی که یاد بگیری کتاب رو چطور بخونی نه برای در آوردن نکته چون بقول خودت بی نهایت نکته وجود که قطعا با تست زدن نمیشه همش رو یاد گرفت.
      ممنون بابت پاسخت
      با رضا امیر اشنا هستم ولی اون میگه اصلا هیچ تستی از کتابای بازار نزنین به ازمونای ازمایشی هم میگه اشغالدونی
      اگه کلن بخوایم طبق اون بریم هیچی که هیچی
      شما نتیجه ای گرفتی ار رضا امیر؟

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون بابت پاسخت
      با رضا امیر اشنا هستم ولی اون میگه اصلا هیچ تستی از کتابای بازار نزنین به ازمونای ازمایشی هم میگه اشغالدونی
      اگه کلن بخوایم طبق اون بریم هیچی که هیچی
      شما نتیجه ای گرفتی ار رضا امیر؟
      اگر با روش رضا امیر بخونی خودت میفهمی چرا میگه از کتابای بازار تست نزنید
      من نتیجه گرفتم،البته تست هم میزدم منتها کم و بیشتر تمرکزم روی کتاب بود..
      بنظرم اگر دیدی خودت نمیتونی بخونی دیگه وقت تلف نکن کلاس یک استاد خوب ثبت نام کن و خیال خودت رو راحت کن.

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      اگر با روش رضا امیر بخونی خودت میفهمی چرا میگه از کتابای بازار تست نزنید
      من نتیجه گرفتم،البته تست هم میزدم منتها کم و بیشتر تمرکزم روی کتاب بود..
      بنظرم اگر دیدی خودت نمیتونی بخونی دیگه وقت تلف نکن کلاس یک استاد خوب ثبت نام کن و خیال خودت رو راحت کن.
    13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

شاید نکات گفته شده هنوزم بدرد بخور باشن...

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن