خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

راهنمایی نیاز دارم از یه رتبه نجومی تا پزشکی چجوری برسم؟

سلام به همگی این اولین پیام من تو این سایته و خب ممکنه اشتباهاتی داشته باشم پس ببخشید
      خب سوالم کاملا با عنوان تاپیک یکیه من امسال اولین کنکورم بود خیلی اشتباه کردم بزرگترینشم نا امید شدن و از عید به بعد درس نخوندن بود من همونجور که گفتم اشتباه زیاد داشتم از دو هفته بعد از کنکور هم اشتباهاتمو پیدا کردم و نوشتم برای اکثرشون هم راه حل پیدا کردم الان دوتا سوال دارم
      یک چجوی مطمین بشم که دیگه اشتباهاتمو تکرار نمیکنم؟ متاسفانه یا خوشبختانه من غم و غصه و درد شکست رو زود فراموش میکنم
      دو اینکه چجوری به یه رتبه سه رقمی خوب برسم؟ از اونجا که میدونم شدنیه میپرسم اما خیلی شک دارم چون تعداد این افراد خیلی کمه (افرادی که از یه رتبه داغون به پزشکی میرسن) و همین منو میترسونه که حرف اون مشاوری که بهم گفت یه پشت کنکوری مثل تو نهایتا بتونه 2 هزارتا پیشرفت رتبه داشته باشه راست باشه
      لطفا کمکم کنید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط haniko نمایش پست ها
      سلام به همگی این اولین پیام من تو این سایته و خب ممکنه اشتباهاتی داشته باشم پس ببخشید
      خب سوالم کاملا با عنوان تاپیک یکیه من امسال اولین کنکورم بود خیلی اشتباه کردم بزرگترینشم نا امید شدن و از عید به بعد درس نخوندن بود من همونجور که گفتم اشتباه زیاد داشتم از دو هفته بعد از کنکور هم اشتباهاتمو پیدا کردم و نوشتم برای اکثرشون هم راه حل پیدا کردم الان دوتا سوال دارم
      یک چجوی مطمین بشم که دیگه اشتباهاتمو تکرار نمیکنم؟ متاسفانه یا خوشبختانه من غم و غصه و درد شکست رو زود فراموش میکنم
      دو اینکه چجوری به یه رتبه سه رقمی خوب برسم؟ از اونجا که میدونم شدنیه میپرسم اما خیلی شک دارم چون تعداد این افراد خیلی کمه (افرادی که از یه رتبه داغون به پزشکی میرسن) و همین منو میترسونه که حرف اون مشاوری که بهم گفت یه پشت کنکوری مثل تو نهایتا بتونه 2 هزارتا پیشرفت رتبه داشته باشه راست باشه
      لطفا کمکم کنید
      سلام.
      من از 14203 به 995 رسیدم.می شناسم کسایی رو که از رتبه های خیلی خیلی بیشتر از من به پزشکی رسیدن.
      حرفای اکثر مشاورا چرت هست.وقتی کسی تلاششو بکنه و توی مسیر درست پیش بره اگه موفق نشه جای شک داره
      دو هزارتا واقعا خنده داره!این چه مثالیه آخه!!!
      درد شکست فراموش بشه که خیلی خوبه!اما دلیل شکست اصلا نباید فراموش بشه!این که چه طور تکرار نکنید وقتی مکتوب بنویسید و مدام جلوی چشمتون باشه و هدف داشته باشید بعیده که دلتون بخواد تکرارش کنید
      اگه آدم با اراده ای هستید که خوبه ولی اگه می خواید دو روز خوب بخونید سه روزگریه و زاری کنید دو روز نا امید بشید ،کارتون به مشکل جدی برمیخوره
      هر سوالی دارید اگه جوابش رو بدونم در خدمتم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      سلام.
      من از 14203 به 995 رسیدم.می شناسم کسایی رو که از رتبه های خیلی خیلی بیشتر از من به پزشکی رسیدن.
      حرفای اکثر مشاورا چرت هست.وقتی کسی تلاششو بکنه و توی مسیر درست پیش بره اگه موفق نشه جای شک داره
      درد شکست فراموش بشه که خیلی خوبه!اما دلیل شکست اصلا نباید فراموش بشه!این که چه طور تکرار نکنید وقتی مکتوب بنویسید و مدام جلوی چشمتون باشه و هدف داشته باشید بعیده که دلتون بخواد تکرارش کنید
      اگه آدم با اراده ای هستید که خوبه ولی اگه می خواید دو روز خوب بخونید سه روزگریه و زاری کنید دو روز نا امید بشید ،کارتون به مشکل جدی برمیخوره
      ميشه يكم از خودتون و كارايي كه كرديد تعريف كنيد
      يا ممنون ميشم مثل بقيه تاپيك مصاحبه اگر داريد برام بفرستيد !

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sayeh1998 نمایش پست ها
      ميشه يكم از خودتون و كارايي كه كرديد تعريف كنيد
      يا ممنون ميشم مثل بقيه تاپيك مصاحبه اگر داريد برام بفرستيد !
      لینک مصاحبه

فکر کنم همه چیز رو نوشتم سوالی هم بود هستم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      لطفا کمکم کنید
      منم دقیقن بخاطر ناامید شدن اولین کنکورم رو از دست دادم.
      اگه خواستی یه سر به تاپیک Zero نامه بزن.

این رو هم یادت باشه که اون رتبه و عملکردی که سال قبل داشتی دیگه گذشته و نباید براساس گذشته نتیجه امسال رو قضاوت کنی.... اگه درست تلاش کنی حتمن به هدفت میرسی

ویرایش توسط Zero_Horizon : 17 مهر 1399 در ساعت 16:42

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      منم دقیقن بخاطر ناامید شدن اولین کنکورم رو از دست دادم.
      اگه خواستی یه سر به تاپیک Zero نامه بزن.

این رو هم یادت باشه که اون رتبه و عملکردی که سال قبل داشتی دیگه گذشته و نباید براساس گذشته نتیجه امسال رو قضاوت کنی.... اگه درست تلاش کنی حتمن به هدفت میرسی

خیلیییییییی ممنونم بابت راهنمایی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.
      خیلی خیلی ممنونم از اینکه جواب دادین و بابت موفقیتتون هم تبریک میگم امیدوارم تو تمام مراحل زندگیتون موفق باشین
      و اینکه ممکنه بگین برای درسی که توش ضعیف هستیم چیکار کنیم؟
      مثلا برنامه ریزی من 3 اختصاصی 2 عمومیه و ریاضی و فیزیک رو یک روز در میان کار میکنم شیمی و زیست هم هر روز
      درس هایی هم که توش ضعیف هستم ریاضی و عربی هست اگه بخوام هر روز تو برنامم بذارمشون برای بقیه بازه ها وقت کم میارم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی ممنونم از اینکه جواب دادین و بابت موفقیتتون هم تبریک میگم امیدوارم تو تمام مراحل زندگیتون موفق باشین
      و اینکه ممکنه بگین برای درسی که توش ضعیف هستیم چیکار کنیم؟
      مثلا برنامه ریزی من 3 اختصاصی 2 عمومیه و ریاضی و فیزیک رو یک روز در میان کار میکنم شیمی و زیست هم هر روز
      درس هایی هم که توش ضعیف هستم ریاضی و عربی هست اگه بخوام هر روز تو برنامم بذارمشون برای بقیه بازه ها وقت کم میارم
      من پارسال عربی مشکل اصلیم بود و امسال ریاضی.دوتاش رو حل کردم.فقط کافیه راه درستی رو انتخاب کنید وادامه اش بدید
      برای قواعد عربی اومدم فیلم های آقای ناصح زاده که توی سایت آلاء هست ورایگانه دیدم و خلاصه برداری کردم.تست که می زدم دیدم کلا عوض شده بود بهش.اولش از عربی متنفر بودم ولی الان خیلی خیلی به این درس علاقه پیدا کردم.
      برای درک مطلب یه کتاب جدا داشتم و مثلا شبی یه متن
      برای ترجمه هم کتاب جدا خیلی سبز داشتم که خیلی دقیق و کامل بود.

برای ریاضی هم از کتاب سروش مویینی که یه منبع کاملا متوسط بود استفاده کردم تستهاش رو کامل کار می کردم تا مشکلاتم دونه دونه بیرون بیوفته!بعدش آخر فصل نکته هاش رو یادداشت می کردم برای دوره
      توی آزمونای جمع بندی هم به سوالای علامت دار و نکاتم برمیگشتم
      چون توی مفاهیم مشکل نداشتم درسنامه نمی خوندم ولی اگه کسی مشکل داره یا باید درسنامه بخونه و یا اگه مشکلش خیلی شدیده کلاس بره یا...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

هرروز جورنال بنویس; یه دفتر برا خودت بذار هر روز صبح که پا میشی بنویس چه کارایی میخوای اونروز انجام بدی ، هدفت از اون کار چیه و بعد از انجام دادنش چه احساسی پیدا میکنی.
      شب که شد مثل دفترچه خاطرات شروع میکنی با خودت حرف زدن تو جورنال و مینویسی کدوم کاراتو انجام دادی و کدومارو انجام ندادی و دلیلش چیه و در کل حست نسبت به روزت و اینکه برای بهتر شدن برنامت چیه.

و همین منو میترسونه که حرف اون مشاوری که بهم گفت یه پشت کنکوری مثل تو نهایتا بتونه 2 هزارتا پیشرفت رتبه داشته باشه راست باشه
      لطفا کمکم کنید
      من خودم از رتبه 22 هزار سال 98 به 3500 سال 99 رسیدم (منطقه 2) یعنی بیشتر از 18000 تا پیشرفت تو یه سال
      اینا رو توی تاپیکای دیگه نوشتم امیدوارم به دردتون بخوره.
      توصیه هام به پشت کنکوری ها:
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRUH نمایش پست ها
      1- اصلا به سال پیش و رتبت فکر نکن فکر کن کلا کنکور ندادی تا حالا
      اینو من دارم میگم که تازه 22 هزار بودم
      حالا ممکنه بعضیا تو رتبه شما (زیر10هزار) مغرور شن بگن ما که رتبمون خوبه خیلی نیاز نیست تلاش کنیم

2-آدمای منفی رو از زندگیت حذف کن هر کسی که فکر میکنی ذهنت رو به هم میریزه و باعث میشه درس نخونی

3- سرگرمی حساب شده داشته باش و افراطی تفریطی نباش

4- تحت تاثیر هر مشاوری قرار نگیر یا یه مشاور انتخاب کن کلا با اون برو یا کلا خودت بخون

5- بترکون مبین جان خیلی دوست داریم
      دلایل پشت کنکور موندنم:

اولی و مهم ترین عاملش صمیمی شدن با دوست کنکوری
      دومی که تحت تاثیر اولی بود گذاشتن هدف های کوچک
      سومی که تحت تاثیر دومی بود عدم تلاش در حد ماکسیمم پتانسیل
      نتیجه: کلا رفیق رو بذارید کنار سال کنکور

چهارمی: تلف شدن وقتم با معلم کنکور های درجه چند شهرمون.
      در نهایت امیدوارم نهایت تلاشتون روبکنید و موفقیتتون رو همینجا جشن بگیریم
      Success is what you make it

Take it how it come

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من پارسال عربی مشکل اصلیم بود و امسال ریاضی.دوتاش رو حل کردم.فقط کافیه راه درستی رو انتخاب کنید وادامه اش بدید
      برای قواعد عربی اومدم فیلم های آقای ناصح زاده که توی سایت آلاء هست ورایگانه دیدم و خلاصه برداری کردم.تست که می زدم دیدم کلا عوض شده بود بهش.اولش از عربی متنفر بودم ولی الان خیلی خیلی به این درس علاقه پیدا کردم.
      برای درک مطلب یه کتاب جدا داشتم و مثلا شبی یه متن
      برای ترجمه هم کتاب جدا خیلی سبز داشتم که خیلی دقیق و کامل بود.

برای ریاضی هم از کتاب سروش مویینی که یه منبع کاملا متوسط بود استفاده کردم تستهاش رو کامل کار می کردم تا مشکلاتم دونه دونه بیرون بیوفته!بعدش آخر فصل نکته هاش رو یادداشت می کردم برای دوره
      توی آزمونای جمع بندی هم به سوالای علامت دار و نکاتم برمیگشتم
      چون توی مفاهیم مشکل نداشتم درسنامه نمی خوندم ولی اگه کسی مشکل داره یا باید درسنامه بخونه و یا اگه مشکلش خیلی شدیده کلاس بره یا...
      بازم ممنون بایت راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لطفا کمکم کنید
      عجب مشاور کارکشته ای واقعا :/ تازه گفته حداکثر 2000 تا :/
      شما توی مطالعتون استمرار داشته باشید مطمعن باشید به هدفتون میرسید دلیل موفق نشدن اکثر بچه ها همینه که استمرار ندارن خود شما هم دارید میگید بعد عید ول کردید حالا این استمرار نداشتن در سطح وسیعه بعضیا دو هفته میخونن یه ماه شل میکنن باز یه هفته میخونن 10 روز نمیخونن و به همین ترتیب
      ادمی که مستمر بخونه قطعا به مرور زمان روش های مناسب برنامه ریزی و روش مطالعه و تست وزنی و ... مربوط به خودش رو پیدا میکنه
      البته دلایل متعدد دیگه هم میتونه داشته باشه پشت کنکور موندن که معمولا هم تهش ختم میشه به مستمر درس نخوندن یا بعضیا هستن فقط دنبال این درسنامه و اون درسنامه هستن و تست کم میزنن که خب اینطوری استمرارم داشته باشید باز به نتیجه مطلوب نمیرسید
      اگه خودتونو اصلاح کنید مطمعن باشید 2000 تا که هیچی میتونید 20000 تا پیشرفت داشته باشید
      موفق باشید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

هرروز جورنال بنویس; یه دفتر برا خودت بذار هر روز صبح که پا میشی بنویس چه کارایی میخوای اونروز انجام بدی ، هدفت از اون کار چیه و بعد از انجام دادنش چه احساسی پیدا میکنی.
      شب که شد مثل دفترچه خاطرات شروع میکنی با خودت حرف زدن تو جورنال و مینویسی کدوم کاراتو انجام دادی و کدومارو انجام ندادی و دلیلش چیه و در کل حست نسبت به روزت و اینکه برای بهتر شدن برنامت چیه.

من خودم از رتبه 22 هزار سال 98 به 3500 سال 99 رسیدم (منطقه 2) یعنی بیشتر از 18000 تا پیشرفت تو یه سال
      اینا رو توی تاپیکای دیگه نوشتم امیدوارم به دردتون بخوره.
      توصیه هام به پشت کنکوری ها:

دلایل پشت کنکور موندنم:

در نهایت امیدوارم نهایت تلاشتون روبکنید و موفقیتتون رو همینجا جشن بگیریم

انشاالله امسال میخوام تمام تلاشم رو بکنم مطمینم موفق میشم به خصوص الان که میبینم این مسیر ممکنه و شما و بقیه دوستانی که اینجا راهنماییم کردن این مسیر رو طی کردن
      ایده جورنال خیلی جالب بود حتما انجام میدم امیدوارم تمامی مسیر های زندگیتون به موفقیت ختم بشه

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      باو چرت میگن این مشاورا
      تو همین انجمن یکی از ۱۲ کا رسید به ۲۰۰
      تو اینستا یکی رو دیدم از رتبه ۲۸ هزار ۹۷ رسید به هزار ۹۸
      و خیلیای دیگه که ممکنه تو مجازی نباشن و پیشرفت های
      بهتر کرده باشن
      دیگه سعی کن یه جوری درس بخونی
      که سال دیگه نگی اگه فلان جور میخوندم قبول میشدم
      تمام توانتو بزار و با تمرکز بالا تلاش کن
      و تا لحظه آخرم نا امید نشو

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      عجب مشاور کارکشته ای واقعا :/ تازه گفته حداکثر 2000 تا :/
      شما توی مطالعتون استمرار داشته باشید مطمعن باشید به هدفتون میرسید دلیل موفق نشدن اکثر بچه ها همینه که استمرار ندارن خود شما هم دارید میگید بعد عید ول کردید حالا این استمرار نداشتن در سطح وسیعه بعضیا دو هفته میخونن یه ماه شل میکنن باز یه هفته میخونن 10 روز نمیخونن و به همین ترتیب
      ادمی که مستمر بخونه قطعا به مرور زمان روش های مناسب برنامه ریزی و روش مطالعه و تست وزنی و ... مربوط به خودش رو پیدا میکنه
      البته دلایل متعدد دیگه هم میتونه داشته باشه پشت کنکور موندن که معمولا هم تهش ختم میشه به مستمر درس نخوندن یا بعضیا هستن فقط دنبال این درسنامه و اون درسنامه هستن و تست کم میزنن که خب اینطوری استمرارم داشته باشید باز به نتیجه مطلوب نمیرسید
      اگه خودتونو اصلاح کنید مطمعن باشید 2000 تا که هیچی میتونید 20000 تا پیشرفت داشته باشید
      موفق باشید

خیلی ممنون بله با این حرفتون موافقم من وقتیم که درس میخوندم(قبل عید) بنا به یک سری مشکلات داخل خونه و جو خونه نمیتونستم پیوسته مطالعه کنم و اینکه پیامتون خیلی انگیزه و حس خوب بهم داد
      دیروز یه نفر لطف کردن و یه لینک برام فرستادن که مصاحبه با اقای علی ناظمی از طرف قلمچی بود ایشون از رتبه ۱۰۸۴۳۲ به 3600 رسیده بودن و واقعا به من ثابت شد2000تا که سهله 20000 تا هم که راحته ۱۰4400 پیشرفت یه کار ممکن ولی سخته
      من واقعا فکر میکردم تعداد این مدل از افراد خیلی کمه و هر سال شاید 5 نفر اینجور باشن اما الان میبینم نه باباااااا خیلیا اینجورین و کار ممکنیه
      بازم ممنونم بابت وقتی که گذاتین و پیام فرستادین

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gladiolus نمایش پست ها
      باو چرت میگن این مشاورا
      تو همین انجمن یکی از ۱۲ کا رسید به ۲۰۰
      تو اینستا یکی رو دیدم از رتبه ۲۸ هزار ۹۷ رسید به هزار ۹۸
      و خیلیای دیگه که ممکنه تو مجازی نباشن و پیشرفت های
      بهتر کرده باشن
      دیگه سعی کن یه جوری درس بخونی
      که سال دیگه نگی اگه فلان جور میخوندم قبول میشدم
      تمام توانتو بزار و با تمرکز بالا تلاش کن
      و تا لحظه آخرم نا امید نشو

مرسییییی ممنونم بابت پیامتون بله حق با ماست میخوام فاصلمو با مجازی به صفر نزدیک کنم
      دیروز یه نفر لطف کردن و یه لینک برام فرستادن که مصاحبه با اقای علی ناظمی از طرف قلمچی بود ایشون از رتبه ۱۰۸۴۳۲ به 3600 رسیده بودن و واقعا به من ثابت شد که ممکنه فقط سخته(اونم هرکاری سخته یه روز همین راه رفتن و حرف زدن هم برامون سخت بوده)

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)