خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

از یه رتبه داغون تا پزشکی چجوری دیگه اشتباه نکنم؟

سلام به همگی اول از همه این اولین متنیه که مینویسم و میخوام تو سایت اپلود کنم
      من امسال اولین کنکورم بود خیلی اشتباه کردم و مسیر های اشتباه زیادی رو طی کردم مهم تریناشم درگیر حاشیه شدن، از عید به بعد درس نخوندن،ازمون تحلیل نکردن و کم تست کار کردن تو درس ریاضی بود
      هنوز کارنامه ای ندارم من به دلیل مشکلاتی که برای ایدی کارت و پاسخنامم پیش اومد اما اگه بخوایم بد ترین شرایط رو در نظر بگیریم 2 تا سوال دارم اولیش اینه که چجوری موفق بشم؟ چون تعداد کسایی که از یه رتبه 5 رقمی به 3 رقمی میرسن کمه همین به من استرس میده که شاید حرف مشاوری که به من گفت نهایت پیشرفت رتبه یه پشت کنکوری 2 هزار تاست راست باشه
      دوم اینکه من از 2 هفته بعد از کنکور سراسری شروع کردم به گشتن راجب اشتباهات سال گذشتم اونارو پیدا کردم و دیگه نمیخوام تکرارشون کنم چجور میتونم مطمین بشم که دیگه اشتباه نمیکنم؟ چون من خیلی ادم فراموش کاری هم هستم و متاسفانه یا خوشبختانه درد شکست زود یادم میره
      خیلی خوشحال میشم اگه بتونید کمک کنید ممنون
      ویرایش توسط haniko : 02 آذر 1399 در ساعت 19:38

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      یادداشت کن هرروز مرور شون کن ، ن تنها برا اشتباهات رفتاری ، برای اشتباهات درسی ت هم همین کاررو انجام بده
      از کنار نظرات مردم ساده گذر کن ، هفت میلیارد آدم و هفت میلیارد عقیده و نظر ، لازم نیست با تک تک شون مخالفت کنی ، نه عمر تو قد میده و نه مردم علاقه ای به تحمیل شدن عقاید تو دارن ! شاید اون که در اشتباهه خود تو باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هر روز صبح مرورشون کن
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خودتو ببخش نه اینکه بگذری
      بخشیدن یعنی تمام اشتباهات رو جبران کردن
      اشتباهات رو مرور کن هر روز یا هر هفته هم اشتباه های جدیدی که میکنیو به لیستت اضافه کن
      به اینکه بقیه چیکار کردن اهمیت نده خودتو بچسب

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط haniko نمایش پست ها
      سلام به همگی اول از همه این اولین متنیه که مینویسم و میخوام تو سایت اپلود کنم
      من امسال اولین کنکورم بود خیلی اشتباه کردم و مسیر های اشتباه زیادی رو طی کردم مهم تریناشم درگیر حاشیه شدن، از عید به بعد درس نخوندن،ازمون تحلیل نکردن و کم تست کار کردن تو درس ریاضی بود
      الا 2 تا سوال دارم اولیش اینه که چجوری موفق بشم؟ چون تعداد کسایی که از یه رتبه 5 رقمی به 3 رقمی میرسن کمه همین به من استرس میده که شاید حرف مشاوری که به من گفت نهایت پیشرفت رتبه یه پشت کنکوری 2 هزار تاست راست باشه
      دوم اینکه من از 2 هفته بعد از کنکور سراسری شروع کردم به گشتن راجب اشتباهات سال گذشتم اونارو پیدا کردم و دیگه نمیخوام تکرارشون کنم چجور میتونم مطمین بشم که دیگه اشتباه نمیکنم؟ چون من خیلی ادم فراموش کاری هم هستم و متاسفانه یا خوشبختانه درد شکست زود یادم میره
      خیلی خوشحال میشم اگه بتونید کمک کنید ممنون
      سلام دوست عزیز
      ببینید شما الان یه پشت کنکوری هستین بنابراین یه تسلط نسبی روی مطالب دارین
      خب باید از درس نامه ای خوندن به شدت دوری کنید(حتی طرف درس نامه هم نرید)مگر اینکه توی یه مطلب واقعا ضعیف باشید و از پایه ضعیف باشید
      من خودم اگه امسال پشت کنکور بودم،مثلا برای زیست،اول در حد ربع ساعت اون مبحث مورد نظر رو یه نگاه میکردم(چون تقریبا الان بلدمش و نیاز به درس نامه و فیلم و...برای تفهیم نیست)و بعد خودم رو تست بارون میکردم و تمام نکات مهمش رو در حاشیه کتاب یادداشت میکردم.
      خلاصه حرفم اینه که شما الان روی تمام کتاب ها یه تسلط نسبی دارین و نمیتونین مثل یه دانش آموز سال دوازدهم مراحل رو به سوی تسلط طی کنین.منظورم از تسلط نسبی این نیست که یه مجموعه تست از یه درس رو جلوی شما بذارن و شما به اون ۵۰٪پاسخ بدین!!!
      این خیلی خوشبینانه هست
      منظور اینه که حد و حدود درس ها رو بلد باشین و اشکالاتتون رو در تست برطرف کنین نه با درس نامه و کتاب
      ساعت مطالعه تون رو از کم شروع کنین و تا حدود دی،بهمن به ۱۲ ساعت برسونین
      چند تا نکته:برای زیست حتما نکاتی که از آزمون ها یا تست ها یا متن کتاب به دست میارید رو در حاشیه کتاب یادداشت کنید تا هر بار با مرور کتاب اونا هم مرور بشن.پیشنهاد میکنم تمامی قید های کتاب درسی رو هایلایت کنید(البته اگه سایر نکات کتابتون رو هایلایت نکردین) تا در زمان مناسب و جمع بندی به راحتی مرورشون کنید
      برای شیمی هم مثل زیست نکات مفهومی و فرمول های تستی رو در حاشیه بنویسید.
      برای ریاضی و فیزیک اول سعی کنین کامل فرمول هارو بفهمین اگه هی اونا رو فراموش میکردین،فرمول های فرار رو روی یه تکه کاغذ بنویسین و هرشب و هر صبح نگاهشان کنین تا خوب برن توی حافظه بلند مدت
      به عمومی ها واقعا توجه داشته باشین خیلی به افزایش ترازتون کمک میکنه.
      و اینکه هر وقت دستتون یه خورده جلو افتاد به غیر از آزمون هایی که میدین ،هر دو هفته یه بار یه آزمون از موسسات دیگه رو بزنین
      انشالله همتون با تلاش هاتون به آرزوهای قشنگتون برسین
      موفق باشین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن