خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 74 از 74

موضوع: بحث تموم

1. Top | #61
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      ای بابا دوست عزیز مطمعنی فقط پزشکی راه پولسازیه؟
      به قول شما؟
      پس چرا یسری ادم بدون ۲۰ سال صرف کردن عمرشون الان درامد میلیون دلاری دارن؟
      تعداد این آدما از انگشتای دستم کمتره
      در حال حاضر وباتوجه به شرایط فعلی ایران،تنها شغلی که نیاز به سرمایه اولیه چندانی نداره ودرآمد خوبی هم داره پزشکیه.دوست خانوادگی ما تو یکی از روستاهای گیلان داره طرحشو میگذرونه و۱۵میلیون حقوقشه.کدوم شغلی بدون هیچ سابقه کاری چنین حقوقی میده؟

2. Top | #62
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

شاعر این موقع ها میگه :
      Dream on little dreamer
      This is how it all begins
      Move your feet
      Feel how sweet it is

Dream on little dreamer
      Follow all of your signs
      You gotta gather up what you need
      You gotta choose a direction
      And when the moment is right for you
      You gotta go

You gotta keep your ideals high
      You got to know that the sky belongs to no one
      You know you got to go

Keep on little dreamer
      Keep hold of all that you are
      Move your feet
      Feel how sweet it is

Dream on little dreamer
      Follow all of your signs
      You gotta gather up what you need
      You gotta choose a direction
      And when the moment is right for you
      You gotta go

چه آهنگ توپی بود مرسی زیرو جان

رویا پردازی کن رویاپرداز کوچیک

اینجوریه ک همه چیز شروع میشه استارت میخوره!
      پاهاتو تکون بده قدم بردار...
      این حس شیرین تجربه کن...
      رویا پردازی کن رویاپرداز کوچیک
      نشونه هارو دنبال کن ...
      تو باید چیزایی ک لازم داریو جمع کنی...
      تو باید یه مسیریو انتخاب کنی...
      و وقتی ک اون لحظه واست اماده میشه...
      تو باید بری...
      تو باید ایده هاتو خیلی بالا نگه داری....
      تو باید بدونی ک آسمون متعلق به هیچ کسی نیست...
      تو میدونی ک باید بری...
      همینجوری به راهت ادامه رویا پرداز کوچیک...
      تموم اونچیزی ک هستی نگه دار...
      پاهاتو تکون بده قدم بردار...
      این حس شیرین تجربه کن...
      رویاپردازی کن رویا پرداز کوچیک..
      نشونه هارو دنبال کن....
      تو باید اونچیزایی ک لازم داری جمع کنی....
      تو باید یه مسیرو انتخاب کنی...
      و وقتی ک اون لحظه واست مناسب شد
      تو باید بری ...

3. Top | #63
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این ها حقوق وایزی هست در صورتی که که اصل پول را در قالب کارانه دولت میده که بستگی داره به تعداد مریص و عمل جراحی که کمه کمه 30 الی چهل میلیونه حتی بعضی پزشکان خیلی خوب 200 میلیون در ماه هم مگیرند اما شاید حقوقش سه میلیون باشه

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      جراح ارتوپد
      (تمامی ارقام به ریال)
      فایل پیوست 94740
      پزشک عمومی
      دقیق ببینید!

« حقوق » بیمارستان « پزشک عمومی » ۹۷۱ هزار
      فایل پیوست 94741
      متخصص قلب
      فایل پیوست 94742
      جراح ارتوپد تمام وقت
      فایل پیوست 94743

پزشک عمومی اورژانس
      فایل پیوست 94744
      پزشک جراح گوش حلق بینی (خیلی خوبه سه میلیون و هشت صد تومان!)
      فایل پیوست 94745
      پزشک متخصص طب اورژانس
      فایل پیوست 94747
      الانه که بگید خب اینا حقوق بیمارستانشون هست
      کلی بیمارستان خصوصی و مطب و ... دارن و از راه اون کلی پول درمیارن

هدفم همین بود که اینو بگید

آره خودشون مطب دارن بعضا معروفن و کلی میلیاردی درآمد دارن
      نتیجه میگیریم چی؟ خودشون *** خودشونو پاره کردن تا اونقدری موفق بشن که معروف بشن و پول پارو کنن
      کار شخصی کردن! از بیمارستان پول نگرفتن! از هیچکس پول‌ نگرفتن!

میدونید چندتا آرایشگر تو هر شهر داریم که نزدیک ۸۰ میلیون ماهانه درآمدشونه؟

شغلهای دیگه چی؟

کلی طراح و گرافیست و هنرمند بیکار هست ولی یه سری هم هستن ماهی ۱۰۰ تا با طراحی سه بعدی و امثالهم دارن درمیارن

معلما چی؟
      من کاری به رضا بابایی و بقیه ندارم
      توی هر شهر یه سری معلم هستن حداقل ماهی ۱۰۰ میلیون دارن درمیارن فقطم تو همون شهر میشناسنشون.

نمیخوام بگم پزشکی بده
      خیر بد نیست
      ولی با رویای ایران بهشت پزشک و این چیزا زندگی نکنید

عملا حقوق دولتی و کارمندیشون از تموم کارمندهای جامعه پایینتره تو ایران
      دیدید بعضا به یک میلیون هم نمیرسه

ولی خب پتانسیل پیشرفت داره
      پتانسیل پیشرفتی که بزنن بالای تموم افشار جامعه و از همه بیشتر پول دربیارن

حرف نهاییم: کار بی دردسر میخواید که یه گوشه بشینید پولتون دربیارید یه زندگی هم حالا داشته باشید به رویای شغلی دقیقا به همین شکل باشید.
      مثلا کارمندی تو هرجایی ، حالا آموزش پرورش و فرهنگیان شانس بیشتری برای استخدام دارید.

اگر کار چالشی میخواید که بتونید پیشرفت کنید و یه گنده اقتصادی بشید اینو یادتون باشه که کسی پول مفت تو جیبتون نمیریزه
      باید دهنتون سرویس بشه
      مثلا پزشکی برید برای اینطور حالتی
      یا هرچیزی که توان پیشرفت گنده داره
      اصل موضوع از زبان وزیر قبلی در یک مصاحبه تا متوجه بشید این فیش های حقوقی زیاد مهم نیست

اما اشتباهی که در مورد کارانه پزشکان متخصص شاغل در وزارت بهداشت انجام شده این است که افرادی که از بیرون نگاه می‌کنند، تفاوت حقوق و کارانه پزشکان متخصص را نمی‌دانند، از نظر حقوق پرداختی، وزارت بهداشت در بین دستگاههای دولتی تقریبا در رتبه 10 به بعد است و حقوق پرسنل آن بالا نیست و انقاقا کارکنان وزارت بهداشت حقوق‌های کمی دریافت می‌کنند.
      به عنوان مثال یک متخصص جراح مغز که امروز از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود، حقوق ماهیانه اش، دو میلیون و 160 هزار تومان است، یا یک متخصص داخلی در زمانی که از دانشگاه فارغ التخصیل می‌شود ماهیانه یک میلیون و 800 هزار تومان حقوق می‌گیرد.

ایرنا: منظورتان حقوق دوران طرح است؟
      هاشمی: بله، این حقوق های مربوط به دوران طرح است که حقوق بالایی نیست.

ایرنا: ولی دریافتی‌های مربوط به کارانه متفاوت است.
      هاشمی: بله، اتفاقی که از 22 سال پیش در قالب قانون خودگردانی بیمارستان‌ها افتاده این است که در این قالب گفته‌اند، پزشکان و برخی گروه‌های غیرپزشکی به هر نسبت که در بیمارستان دولتی کار کردند و درآمدزایی داشتند، یک بخشی از درآمد آنها به عنوان کارانه به خودشان پرداخت شود و بخشی دیگر نیز برای بیمارستان باشد.
      مثلا اگر یک جراح در یک ماه معادل 500 میلیون تومان برای بیمارستان کار کرد، سیستم مثلا 100 میلیون تومان آن را در قالب کارانه به خودش بدهد یا اگر 50 میلیون تومان درآمدزایی داشت، 25 یا 30 میلیون تومان آن را به عنوان کارانه و جدا از حقوق به خودش پرداخت کنند.
      در واقع وزارت بهداشت با بسیاری از این پزشکان رابطه حقوقی هم ندارد، بسیاری از این متخصصان دوره طرح را می‌گذرانند و در واقع نوعی اجاره یا معامله بین وزارت بهداشت و آنان انجام می شود، وزارت بهداشت می‌گوید به جای اینکه بروی بیرون مطب بزنی، بیا و در بیمارستان دولتی کار کن، بیمارستان، تجهیزات و مریض از وزارت بهداشت و کار از تو، هر چقدر هم که درآمد داشتی به نسبتی مثلا یک سوم پزشک و یک سوم بیمارستان بین دو طرف تقسیم می‌شود.

ایرنا: منظورتان این است که این درآمدها را نباید به عنوان حقوق تلقی کنیم؟
      هاشمی: بله، اما برخی آقایان این کارانه‌ها را به عنوان فیش حقوقی مطرح می‌کنند، واقعیت این است که وزارت بهداشت بیش از اعتباراتی که از دولت می‌گیرد، درآمد اختصاصی از مسیر ارائه خدمات دارد و سالیانه هزاران میلیارد تومان از این مسیر درآمد کسب می‌کند، بنابراین بین حقوق‌های کلانی که برخی مدیران گرفته‌اند و کارانه پزشکان خیلی فرق می‌کند.

**کارانه نباشد، هزینه‌های مردم 5 برابر می‌شود و بیمارستان‌ها ورشکسته می‌شوند
      برخی مدیران حقوق‌های کلانی دریافت کرده‌اند اما حالا عده‌ای می‌خواهند با مقایسه کارانه و حقوق پزشکان، پزشکان را هم از این مسیر دوباره بدنام کنند.
      پزشکان متخصصی که به این شیوه در بیمارستانهای دولتی کار می‌کنند،تعدادشان کم نیست و اگر بخواهیم بگوییم این متخصصان از بیمارستان‌های دولتی بیرون بروند و برای خودشان کار کنند، هزینه‌های مردم چهار تا پنج برابر افزایش می‌یابد و اگر این اتفاق بیفتد، پزشکان متخصص از بیمارستانهای دولتی خارج می شوند و بیمارستان‌های دولتی ورشکسته می شوند.

5. Top | #65
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.13 نمایش پست ها
      بحث سر بقیه حرفا نیست ، بحث سر اینه که اسم تاپیکتون فیش حقوقی پزشکاس و با چنتا عکس که مسلما فیکن یسری نتیجه گیری کردین که اصلا مورد قبول هیچ عقل سلیمی نیست.
      شاید حالا اقتضای سنتونه ولی در حال حاضر ۱ تومن ۲ تومن پول خورد حساب میشه. من به شخصه با ۱۰ روز کار (حدود ۹ ساعت) توی اسنپ راحت به طور خالص حداقل ۱/۵ رو درمیارم. فکر میکنید اگه بگید پزشک عمومی ۱۵ تومن حقوق میگیره خیلی زیاد و نجومیه؟ در واقع پولی نیست نسبت به وضعیت و تورم جامعه ما. به قول این دوستمون ۱ تا ۳ تومن حقوق رزیدنت ها و اینترناست. شما که پزشکی میخونید میتونید از دانشگاتون سوال کنید. راجب بقیه حرفاتون بله کاملا قبول دارم که اینجا بهشت پزشکان نیست و پزشکی صد در صد اون چیزی نیست که همه راجبش فکر میکنن. اما باز با توجه به این صنعت و اقتصاد فلج ما یکی از بهترین شغل هاست و هیچ شکی توش نیست.
      اگه بی احترامی کردم عذر میخوام
      من با نظراتت کاملا موافقم پزشکی اون بهشت برین که راحت میلیاردی در بیاری نیست اما این فیشا و حقوق مشخصا جوکه من دوست پزشک دارم .پرستار دارم در جریانم وضعیتشون چطوریه این به کنار عقل سلیم باور میکنه ماهی یک تومن یا حتی سه تومن بگیره .بعدم میاد میگه پرستار که از ما کمتر زحمت کشیده و زودتر به نتیجه میرسه دیگه اینو همه میدونن وزات بهداشت ایران معروف به وزارت پرشکانه همه پول و حمایت برای پزشکاست بدبختی و مسولیت گردن پرستارا (سوند رو ما میزنیم پولش میره تو جیب پزشک .بخیه رو ما میزنیم پولش میره تو جیب پزشک و...) .برا همین پرستارا بیشترشون دنبال مهاجرتن .حقیقت اینه پزشکا تو ایران تو تحصیل حمایت و درامد ندارن ولی وقتی تموم کنن خوب درمیارن و اگه زرنگ و فعال باشن میلیاردی هم میتونن در بیارن .من نمیخوام علیه پزشکای خوبمون جو درست کنم ولی این مشکلات تو کشور هست و انکارم نمیشه .

6. Top | #66
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      کنکور تجربی یه سفره ای هست که هرکی به اندازه دهن خودش داره ازش تغذیه میکنه.
      خب قطعاااااپزشکی که معروف باشه درامدش بالاس.خب یه آرایشگر معروف هم بقول خود شما تا ۸۰ میل میتونه درامد داشته باشه.اما نکته اینجاس که تعداد پزشکای پولدار خیلی بیشتره جدا از بحث پرستیژ کاری.....
      آرزو میکنم یه روزی برسه که کسی فقط بر حسب حقوق و درامد یه رشته رو انتخاب نکنه چون همون فرد به دلیل نداشتن عشق به کارش توی شرایطی که همه رشته ها داره میره به سمت اشباع شدن از کاری که بخاطرش زندگیشو گذاشته نا امید نشه و افسوس نخوره..

7. Top | #67
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که تو این تایپیک مطرح کردید
      فقط یه سوال واسم پیش اومده و اونم این که چرا حالا به رضا بابایی گیر دادی؟!

8. Top | #68
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان به نظرم پول فقط توی اینستاگرامه. مثل بنز دارن پول درمیارن یه عده
      کتاب جعبه سیاه اینستاگرام

9. Top | #69
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شانس ما چرا کنکور امسال انقدر بدگویی از پزشکی زیاد شد

10. Top | #70
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BenKenobi نمایش پست ها
      شانس ما چرا کنکور امسال انقدر بدگویی از پزشکی زیاد شد
      بدگویی نیست.....باید ذهنیت این همه آدم از اون چیزی که به اشتباه دچارش شدن تغییر کنه

پزشکی قبول شدن به معنی تموم شدن مشکلات و رسیدن به یه زندگی رویایی و ایده آل نیست......با قبول شدن توی این رشته تازه باید تجربه کنی سختی کشیدن و فداکردن خوشی هات توی زندگی چه معنایی داره

نمیدونم کی توی سراین ملت کرده اگه پزشکی بخونی آینده ات تضمینه......یه پزشک آینده خودش رو برای رسیدن به هدفش فدا میکنه

الآن به نظرتون اون همه پزشک که توی این 9 یا 10 ماهه شب و روز درگیر کرونا شدن آینده شون تضمین شده ؟؟؟

اگه به فکر تضمین کردن آینده دیگرانی بفرما پزشکی بخون....اگه دنبال آینده و خوشی های خودتی پس راه رو اشتباه نیا

اگه امسال کنکور داری ازالآن خودت رو درگیر این بحث ها نکن رفیق....اینجور جاها فقط بهت ضرر میرسونه...ایشالا بعداز کنکور با یه نتیجه عالی حسابی پرس وجو و تحقیق میکنی

11. Top | #71
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      بدگویی نیست.....باید ذهنیت این همه آدم از اون چیزی که به اشتباه دچارش شدن تغییر کنه

پزشکی قبول شدن به معنی تموم شدن مشکلات و رسیدن به یه زندگی رویایی و ایده آل نیست......با قبول شدن توی این رشته تازه باید تجربه کنی سختی کشیدن و فداکردن خوشی هات توی زندگی چه معنایی داره

نمیدونم کی توی سراین ملت کرده اگه پزشکی بخونی آینده ات تضمینه......یه پزشک آینده خودش رو برای رسیدن به هدفش فدا میکنه

الآن به نظرتون اون همه پزشک که توی این 9 یا 10 ماهه شب و روز درگیر کرونا شدن آینده شون تضمین شده ؟؟؟

اگه به فکر تضمین کردن آینده دیگرانی بفرما پزشکی بخون....اگه دنبال آینده و خوشی های خودتی پس راه رو اشتباه نیا

اگه امسال کنکور داری ازالآن خودت رو درگیر این بحث ها نکن رفیق....اینجور جاها فقط بهت ضرر میرسونه...ایشالا بعداز کنکور با یه نتیجه عالی حسابی پرس وجو و تحقیق میکنی
      نه من که ۹۹ کنکور دادم و پزشکی هم تو انتخاب رشته اولویت گذاشتم، ولی هر چی بیشتر مطلب دربارش میبینم بیشتر پشیمون میشم از تصمیمم. البته علاقه هم دارم و سختی هاش رو میدونستم ولی بدگویی از این رشته بیش از حد شده امسال.

12. Top | #72
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BenKenobi نمایش پست ها
      نه من که ۹۹ کنکور دادم و پزشکی هم تو انتخاب رشته اولویت گذاشتم، ولی هر چی بیشتر مطلب دربارش میبینم بیشتر پشیمون میشم از تصمیمم. البته علاقه هم دارم و سختی هاش رو میدونستم ولی بدگویی از این رشته بیش از حد شده امسال.
      این بدگویی ها ناشی از شرایط اجتماعی و اقتصادیه زیاد توجه نکن .اگه معیارت علاقه است نگران نباش چون سختی هاش رو به جون میخری و هم از درسش لذت میبری هم از کارش و موفق میشی و نگران بازار کار اینده و اینا نباش به قول دوستان پزشک گشنه نمیمونه.

13. Top | #73
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها.اولا احتمالا این عکسها برای دانشجوهاست.ثانیا پزشک عمومی واقعا درآمد زیادی نداره.من خودم یه دفعه رفته بودم درمانگاه دیدم پزشک داشت به پرستار می گفت خداشاهده با این درآمد دخل وخرجم نمی خونه.حیف اینهمه زحمت.گویا حقوقش با پرستار اونجا اونقدر تفاوت نداشت جوری که من فهمیدم.ولی تخصص خب درآمدش زیاده.البته اون پزشکا که شما می گید نمونش فامیل ماست.متخصص چشمه ولی مولتی میلیلردره ولی کاراصلیش بسازبفروشیه.هرساله خیلی پزشکا امتحان تخصص می دن که خیلی قبولیش سخته.خلاصه پزشکی یه راه20سالست.باید تخصص گرفت.ازطرفی سخت ترین مهاجرتو دارن.اگر دنبال پولید برید دندان.اصن سمت پزشکی نیاین.اگر عاشقید واقعا بیاین. من خودم پرستاری آزاد تهران قبول شدم چندسال پیش.می رفتم کتابخونه می دیدم چندتا از بچه های پزشکی داشتن می خوندن برای کنکور که برن دندونخلاصه آواز دهل از دور خوش است.

14. Top | #74
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درخواست حذف تاپیک @Araz
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 15 مهر 1399 در ساعت 22:01

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن