خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 74

موضوع: بحث تموم

1. Top | #46
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

پزشکی رو برای درامد یا برای آینده تضمین شده انتخاب نکنید.......اینا اغلب تصورات و توهم هستن
      خودم تا چندماه پیش فقط از بدی های پزشکی گوشم پر شده بود و اصلن قصد نداشتم پزشکی رو داخل انتخاب هام قرار بدم ....ولی موقع انتخاب رشته وقتی شناخت دقیق تر و بهتری از پزشکی پیدا کردم مطمعن شدم که تمام روحیات و افکار من با این رشته جور درمیاد......با وجود تمام سختی هاش و باوجود آگاهی ای که از نقاط منفی بیشمارش داشتم پزشکی رو انتخاب کردم
      کسی نمیگه حتمن برید فلان رشته......چیزی که باید همگی انجام بدیم انتخاب آگاهانه هست....نه انتخابی که براساس حرف دیگران یا رویاهای بچگی یا توهم های ذهنی باشه
      توی زمان انتخاب رشته با کسایی آشنا شدم که حتی بعداز 7 سال خوندن پزشکی رو ول کردن
      خیلی از این افراد موقع ورود به رشته ذهنیت های عجیب غریبی داشتن........یه مثال ساده بزنم مثل وقتی که همگی مون تازه وارد دبیرستان شدیم و اغلب اون اوایل میگفتیم من قراره دکتر بشم ولی وقتی کم کم با واقعیت کنکور روبه رو شدیم خیلی هامون اون تصورات و تموهم ها رو زنده به گور کردیم....کسی هم که فقط با یه سری تصورات اشتباه وارد پزشکی بشه وقتی با واقعیت ماجرا روبه رو میشه تحمل کردنش میشه عذاب و زندگیش تباه میشه.

جالبه....یه نفر رو دیدم که پزشک عمومی بود ولی پزشکی رو ول کرده و رفته وکیل شده............اینقدر نگید پزشک بشین تا آینده تون تضمین بشه....این یه دروغ بزرگه.....

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

پزشکی رو برای درامد یا برای آینده تضمین شده انتخاب نکنید.......اینا اغلب تصورات و توهم هستن
      خودم تا چندماه پیش فقط از بدی های پزشکی گوشم پر شده بود و اصلن قصد نداشتم پزشکی رو داخل انتخاب هام قرار بدم ....ولی موقع انتخاب رشته وقتی شناخت دقیق تر و بهتری از پزشکی پیدا کردم مطمعن شدم که تمام روحیات و افکار من با این رشته جور درمیاد......با وجود تمام سختی هاش و باوجود آگاهی ای که از نقاط منفی بیشمارش داشتم پزشکی رو انتخاب کردم
      کسی نمیگه حتمن برید فلان رشته......چیزی که باید همگی انجام بدیم انتخاب آگاهانه هست....نه انتخابی که براساس حرف دیگران یا رویاهای بچگی یا توهم های ذهنی باشه
      توی زمان انتخاب رشته با کسایی آشنا شدم که حتی بعداز 7 سال خوندن پزشکی رو ول کردن
      خیلی از این افراد موقع ورود به رشته ذهنیت های عجیب غریبی داشتن........یه مثال ساده بزنم مثل وقتی که همگی مون تازه وارد دبیرستان شدیم و اغلب اون اوایل میگفتیم من قراره دکتر بشم ولی وقتی کم کم با واقعیت کنکور روبه رو شدیم خیلی هامون اون تصورات و تموهم ها رو زنده به گور کردیم....کسی هم که فقط با یه سری تصورات اشتباه وارد پزشکی بشه وقتی با واقعیت ماجرا روبه رو میشه تحمل کردنش میشه عذاب و زندگیش تباه میشه.

جالبه....یه نفر رو دیدم که پزشک عمومی بود ولی پزشکی رو ول کرده و رفته وکیل شده............اینقدر نگید پزشک بشین تا آینده تون تضمین بشه....این یه دروغ بزرگه.....
      یعنی شما نمیخوای زن بگیری
      نمیخوای بچه داشته باشی
      به یقین بدون در اکثر رشته های دیگه نمی تونی
      علاقه در ایران 30 درصد کاره
      70 درصد جامعه و اقتصاد کشورت و بنیان رشته ات هست
      همین که در رشته پزشکی میشه باهاش زندگی تشکیل داد کافیه
      حتی نشه پول دار شد
      که اگر خوب باشی میشه
      ولی مسعله اینه که در خیلی از رشته های دیگه خوب هم باشی نمیشه تشکیل زندگی داد
      من کاری به معلمی و پرستاری و...اینها ندارم ...اونها هم یه زندگی ساده تشکیل میدن ...چون اینها رشته های بنیادی هستن
      ولی بسیاری از رشته ها این چنین نیستن

اگر خوب نبود شما چرا براش زحمت کشیدی
      چرا باید استاتر تایپک اگر بده حاضر شده بره دانشگاه آزاد بخونه و هزینه ترمی 10 میلیون رو تقبل بکنه
      برای آینده اش
      نگیم برای کمک

چون حتی یه رفته گر شهرداری هم میونه به بقیه کمک کنه
      هر کسی برای آینده خودش تلاش میکنه از جمله خود شما و استارتر تایپک
      ...همیشه اینو یادت باشه
      هیچ کس در پی اصلاح خوی خویش نیست
      هر کسی در پی آرایش روی خود است
      ..
      چون نیک بنگری همه تزویر می کنند ...اینو بعدا که با افراد مختلف نشستی و برخاستی متوجه میشی
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 15 مهر 1399 در ساعت 11:57

3. Top | #48
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      دندون پزشکی رو انتخاب کنید.

دندون و دارو و پزشکی قطعا هر سه رشته های خوبی هستن
      هر کسی هم بیاد برای این سه رشته مظلوم نمایی کنه باور نکنید
      پرستاری و معلمی هم در درجه های بعدی رشته های خوبی هستن چون بنیان دارن
      من خودم پزشکی میخونم
      ولی هیچ وقت نمیگم پزشکی بده و درامدش کمه
      مگه من میخوام از جیبم چیزی کم بشه .....که بیام مظلوم نمایی کنم
      اتفاقا تلاش کنید این سه رشته بسیار ارزشمند هستن ...برای خودتون ...نه برای دیگران
      اشباع هم نمیشه مطمعن هستم چون رشته زیر بنایی قوی داره و در ساختار قدرت ایران نفوذ زیادی داره

4. Top | #49
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یار و غار تویی نمایش پست ها
      یعنی شما نمیخوای زن بگیری
      نمیخوای بچه داشته باشی
      به یقین بودن در اکثر رشته های دیگه نمی تونی
      علاقه در ایران 30 درصد کاره
      70 درصد جامعه و اقتصاد کشورت و بنیان رشته ات هست
      همین که در رشته پزکی میشه باهاش زندگی تشکیل داد کافیه
      حتی نشه پول دار شد
      که اگر خوب باشی میشه
      ولی مسله اینه که در خیلی از رتشه های دیگه خوب هم باشی نمیشه تشکیل زندگی داد
      من کاری به معلمی و پرستاری و...اسنها ندارم ...اونها هم یه زندگی ساده تشکیل میدن ...چون اینها رشته های بنیادی هستن
      ولی بسیاری از رشته ها این چنین نیستن
      اگر خوب نبود شما چرا براش زحمت کشیدی
      چرا باید استاتر تایپک اگر بده حاضر شده بره دانشگاه آزاد بخونه و هزینه ترمی 10 میلیون رو تقبل بکنه
      برای آینده اش
      نگیم برای کمک
      چون حتی یه رفته گر شهرداری هم میونه به بقیه کمک کنه
      هر کسی برای آینده خودش تلاش میکنه از جمله خود شما و استارتر تایپک
      ...همیشه اینو یادت باشه
      هیچ کس در پی اصلاح خوی خویش نیست
      هر کسی در پی آرایش روی خود است
      ..
      چون نیک بنگیری همه تزویر می کنند ...اینو بعدا که با افراد مختلف نشستی و برخاستی متوجه میشی

اگه منطقی فکر میکردم و به قول شما زن و بچه ...........باید باکله میرفتم دندون پزشکی یا فیزیوتراپی

با پزشکی میشه زندگی تشکیل داد ؟

عجب

نمیدونم والا.....من که همین الآن نمیدونم هزینه های تحصیل رو چجوری قراره جور کنم.....با هزارتا بدبختی و قرض کردن تازه یه گوشی خریدم....بعدشما میگی با پزشکی زندگی تشکیل بدیم !!!....شاید بقیه شرایط اقتصادیشون روبه راه باشه و بتونن ....من که قراره تا 20 سال آینده رو زندگیم رو بزارم برای درس....شاید توی 40 سالگی زن و زندگی ای هم بشه تشکیل داد

نه داداش پزشکی ای که توی ذهنه شماست فقط اسمش درسته.......

5. Top | #50
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از صدای حقوق بالینی برداشتی

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      اگه منطقی فکر میکردم و به قول شما زن و بچه ...........باید باکله میرفتم دندون پزشکی یا فیزیوتراپی

با پزشکی میشه زندگی تشکیل داد ؟

عجب

نمیدونم والا.....من که همین الآن نمیدونم هزینه های تحصیل رو چجوری قراره جور کنم.....با هزارتا بدبختی و قرض کردن تازه یه گوشی خریدم....بعدشما میگی با پزشکی زندگی تشکیل بدیم !!!....شاید بقیه شرایط اقتصادیشون روبه راه باشه و بتونن ....من که قراره تا 20 سال آینده رو زندگیم رو بزارم برای درس....شاید توی 40 سالگی زن و زندگی ای هم بشه تشکیل داد

نه داداش پزشکی ای که توی ذهنه شماست فقط اسمش درسته.......

الهی
      یعنی شما این همه زحمت میکشی که آخرش زن هم نگیری
      طفلی میخوای کمک بقیه کنی
      بابا جمع کن این ریا کاری رو
      زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند ...چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
      ما باور میکنیم شما میخوای قهرمان کشور بشی و از زندگی خودت از خودگذشتگی نشون بدی
      شغل های دیگر چرا انتخاب نکردی اونها که بهتر میشد کمک بقیه کرد و راحتر ..

7. Top | #52
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پرستیژش بالاتره + هیجانیه
      پرستیژ بدون پول ایجاد نمیشه عزیزم
      تو بدون پول باشی کسی تف کف دستت در این جامعه نمیندازه
      هیجان هم خیلی از شغل ها مثل فوریت و آتشنشانی بالاتر دارن
      ولی بحث ریاست و پول وسطه
      حس قدرت طلبی و پول هست که افراد رو به پزشکی علاقه مند میکنه
      دقت کنی اکثر پزشک ها به غرور میرسن ...چرا چون حس ریاست دارن و این ریاست نیازمند ثروت هم هست
      افراد کمال گرا اکثرا پزشک میشن
      حتی اکثر خانم های پزشک حاضرن تا آخر عمر ازدواج نکنن مگر با کسی از خودشون بالاتر ...چون حس کمال گرایی وسطه و قدرت

8. Top | #53
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

الهی
      یعنی شما این همه زحمت میکشی که آخرش زن هم نگیری
      طفلی میخوای کمک بقیه کنی
      بابا جمع کن این ریا کاری رو
      زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند ...چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
      ما باور میکنیم شما میخوای قهرمان کشور بشی و از زندگی خودت از خودگذشتگی نشون بدی

شاید باورت نشه ولی تو شاید 100 دمین نفری هستی که توی این چندساله توی زندگیم افکاری رو که داشتم مسخره کردن و هزارتا انگ و القاب مختلف روانه ام کردن

تا الآن تونستم براساس افکار خودم پیش برم و بهشون رنگ واقعیت ببخشم.

مطمعن باش تا آخرین لحظه زندگیم هم همینطوری پیش میرم..........میخوای اسمش رو هرچی دوست داری بزار........افکار و حرفای همچین آدمایی چیزی رو برای من تغییر نمیده

درکل بحث رو به حاشیه نبرید.....توصیه من به همه ی بچه ها انتخاب آگاهانه هست همین و بس

9. Top | #54
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اره خب
      پولم خیلی مهمه ینی در اولویت های اوله، من که نمیگم تو پزشکی پول نیست ولی اوایلش نه واقعا نیست حداقل تا ۱۰ سال اون چیزایی تو ذهنمونه نداره .ولی به قول شما از هیچی بهتره
      این نمونه افرادی هم گفتید صرفا بخاطر پولش اومدن ولی کلی نگاه کنی پزشک خوبم هست ینی از این جامعه ۱۰۰ هزار نفری ۵۰ هزار نفر پیدا نمشن حال کنن با پزشکی؟
      اون ۵۰ هزار باقی شم بخاطر وضع اقتصادی کشیده شدن خب

دندون بهتره
      اتشنشان + فوریت هیجانش بالاتر هست ولی امنیت جانی نه
      دندون در کوتاه مدت خوبه ......ولی در بلند مدت پزشکی بهتره...و حس ریاست رو پزشکی بیشتر به افراد میده
      یعنی پزشکی بیشتر میتونه خودش رو به بقیه پز بده....
      اینه که همیشه جنگی بین پرستار و پزشک وجود داره
      خیلی از پرستار ها میشناسم
      میگفتن من ناچارم برای زندگیم برم کار کنم و گرنه 1 ثانیه حاضر نبودم این غرور و این حس ریاست و زور گویی این پزشکان عقده ای رو تحمل کنم این حرف دل یه پرستاره ...
      ولی دندون پزشک نمیتونه به کسی دستور بده
      البته این برای اکثر پزشکا صدق میکنه
      حتی تا جایی متونم بگم تعدادی از پزشکا حتی با مرض هاشون هم خوب رفتار نمی کنن و از دید بالا به پایین با مریض برخورد میکنن ...من خودم به چند تا پزشک متخصص و فوق تخصص که مراجعه کردم برام ثابت شده
      سلام میکنی جواب نمیده ...این اول کار...بعد مثل طلبکارا چتتتتتتتته سریع که من کار دارم برگه رو پرت میکنه جلوت ...اینها همش نشون میده این حس ریاست خودش رو میخواد ثابت کنه
      بردارم رفته پاش عمل کرده پزشکه به جای عذر خواهی گفته بیای اعتراض کنی میدم کتکت هم بزنن ...نمیگم همه شون اینجور هستن
      ولی بالای 90 درصدشون میگن حرفی که من میگم درسته ...چیزی که من میگم صحیح هست ...و کاری که کردم کاملا درسته ...چرا چون م در جامعه بالاتر از تو هستم
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 15 مهر 1399 در ساعت 12:33

10. Top | #55
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      توی توهمت خوش باش حاجی

11. Top | #56
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      مثل اینکه فعلا تو انجمن تاپیکای انصراف از پزشکی مد شده

12. Top | #57
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین بخشی از همین دید مردم باعث شده یه پزشک خودشو بالاتر بدونه و مقصر هم مردمن، اگه همه رشته ها رو در یه سطح میدیدن اینطوری نبود
      همین که شما میای اینقدر تعریف پزشکیو میکنی اونی که داره اینو میخونه فکر میکنه داره چکار میکنه و کی هسته دو روز دیگه ااین حس برتر بودنو بهش میده،
      از طرفی نمیشه گفت رشته ها برابرن در واقعیت ، بخاطر همین اقتصاد خراب.
      مگر ریاست چیز بدی هست
      یا قدرت چیز بدی هست
      تا حالا شده کسی بگه پست ریاست جمهوری بده و بدرد نخوره
      ریاست جمهوری همون طوری که دستور میده ...پزشک و خیلی از افراد هم دوست دارن دستور بدن
      حس قدرت همیشه وجود داره
      عدالت همیشه هست
      ولی بدون در کل تاریخ این قدرت و ریاست و مقام هست که عدالت رو به چالش میکشونه
      پزشکی که افتاده باشه و خاکی بشه میشه حکیم ولی من تعداد اندکی میشناسم
      چون میدونی مثل چیه ......تو میلیارد ها ثروت داشته باشی و برای خودت ازش استفاده نکنی
      یه دیدی وجود داره چه در بین ثروت مندا چه در بین اکثر پزشکا و کسانی که دید از بالا به پایین دارن اینه
      که من زحمت کشیدم به اینجا رسیدم...بقیه هم مثل من زحمت بکشن به جای من برسن
      چون اونها تنبل هستن ...جایگاه پایین تری از من دارن و باید حرف منو گوش بدن و من صحیح تر فکر میکنم
      یه پزشک وق تخصص میشناسم ...صراحتا در یه قضیه با کمال پر رویی اینو به خودم گفت ...من در جامعه بیشتر گشتم و علم بیشتری از تو دارم پس لجبازی نکن و حرف منو گوش کن

13. Top | #58
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مگر ریاست چیز بدی هست
      یا قدرت چیز بدی هست
      تا حالا شده کسی بگه پست ریاست جمهوری بده و بدرد نخوره
      ریاست جمهوری همون طوری که دستور میده ...پزشک و خیلی از افراد هم دوست دارن دستور بدن
      حس قدرت همیشه وجود داره
      عدالت همیشه هست
      ولی بدون در کل تاریخ این قدرت و ریاست و مقام هست که عدالت رو به چالش میکشونه
      پزشکی که افتاده باشه و خاکی بشه میشه حکیم ولی من تعداد اندکی میشناسم
      چون میدونی مثل چیه ......تو میلیارد ها ثروت داشته باشی و برای خودت ازش استفاده نکنی
      یه دیدی وجود داره چه در بین ثروت مندا چه در بین اکثر پزشکا و کسانی که دید از بالا به پایین دارن اینه
      که من زحمت کشیدم به اینجا رسیدم...بقیه هم مثل من زحمت بکشن به جای من برسن
      چون اونها تنبل هستن ...جایگاه پایین تری از من دارن و باید حرف منو گوش بدن و من صحیح تر فکر میکنم
      یه پزشک وق تخصص میشناسم ...صراحتا در یه قضیه با کمال پر رویی اینو به خودم گفت ...من در جامعه بیشتر گشتم و علم بیشتری از تو دارم پس لجبازی نکن و حرف منو گوش کن
      ای بابا دوست عزیز مطمعنی فقط پزشکی راه پولسازیه؟
      به قول شما؟
      پس چرا یسری ادم بدون ۲۰ سال صرف کردن عمرشون الان درامد میلیون دلاری دارن؟

14. Top | #59
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      ای بابا دوست عزیز مطمعنی فقط پزشکی راه پولسازیه؟
      به قول شما؟
      پس چرا یسری ادم بدون ۲۰ سال صرف کردن عمرشون الان درامد میلیون دلاری دارن؟
      بحث فقط پول نیست
      پول مساوی هست با دندون پزشکی ..تجارت و بعضی شغل های آزاد
      علاوه بر پول حس ریاست هست
      همون طوری که در طول تاریخ خیلی ها برای قدرت رو ریاست جنگیدند ..
      این حس ریاست و احترام و پرستیژ هم باعث خواهد شد خیلی ها بیان سمت پزشکی
      چون پزشک دستور میده ...و دوست داره ریس باشه
      حتی تو به یه مریض تنها دستور بدی این حس رو به تو القا میکنه
      اصلا خیلی ها به همین خاطر میخونن
      مگه رئیس بودن بده ...خیلی ها دنبالش هستن ...خیلی ها دوست دارن بهشون احترام بزارن....انسان ها تشنه ی احترام هستن

15. Top | #60
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      توی توهمت خوش باش حاجی

شاعر این موقع ها میگه :
      Dream on little dreamer
      This is how it all begins
      Move your feet
      Feel how sweet it is

Dream on little dreamer
      Follow all of your signs
      You gotta gather up what you need
      You gotta choose a direction
      And when the moment is right for you
      You gotta go

You gotta keep your ideals high
      You got to know that the sky belongs to no one
      You know you got to go

Keep on little dreamer
      Keep hold of all that you are
      Move your feet
      Feel how sweet it is

Dream on little dreamer
      Follow all of your signs
      You gotta gather up what you need
      You gotta choose a direction
      And when the moment is right for you
      You gotta go

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن