خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 74

موضوع: بحث تموم

1. Top | #31
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام
      ببین گل پسر
      اولا در تمام نقاط جهان، رزیدنت‌ها و اینترن‌ها به عنوان پزشک محسوب میشن (نه دانشجو!) در کشور ماعه که برچسب دانشجو گرفتن.. این از این.
      ثانیا
      اگه به شما بگن توی ماه چندین شب نخواب و عین تراکتور ۹۰ ساعت در هفته کار بکن و آخر برج هم 800 (میانگین دستمزد اینترن) یا 1.700 (میانگین دستمزد رزیدنت) بهت بدن حس بیگاری و بردگی بهت دست نمیده؟!
      مهدی داداش نمیدونم چی بگم اون ادمایی ک میان این رشته رو پرچم میکنن چرا اون نمک نشناسا این شیفت شبا این بیگاریا این رفتارای ملت ک باهاشون توی بیمارستانا میشه اون صحنه های تصادف و الی اخر نمیگن چرا نمیگن این وزرات بهداشت ک یه دانشجورو به مدت ۱۸ سال به بیگاری میگیره یه دوقرون میندازه جلوشون بعنوان حقوق ک پول حتی کرایه یه ماهشونم نمیشه پول هیچی نمیشه ای بابا
      چرا واقعیتارو نمیگن ؟میترسن بازارشون کساد بشه؟
      درنوندونیشون تخته بشه؟
      چرا باید همیشه چوب توهماتمون بخوریم
      چرا باید همیشه خدا یه راهیو بریم تهش بن بسته

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      مهدی داداش نمیدونم چی بگم اون ادمایی ک میان این رشته رو پرچم میکنن چرا اون نمک نشناسا این شیفت شبا این بیگاریا این رفتارای ملت ک باهاشون توی بیمارستانا میشه اون صحنه های تصادف و الی اخر نمیگن چرا نمیگن این وزرات بهداشت ک یه دانشجورو به مدت ۱۸ سال به بیگاری میگیره یه دوقرون میندازه جلوشون بعنوان حقوق ک پول حتی کرایه یه ماهشونم نمیشه پول هیچی نمیشه ای بابا
      چرا واقعیتارو نمیگن ؟میترسن بازارشون کساد بشه؟
      درنوندونیشون تخته بشه؟
      چرا باید همیشه چوب توهماتمون بخوریم
      چرا باید همیشه خدا یه راهیو بریم تهش بن بسته
      داداش این حرفا تازگی نداره که دارم میزنم
      صرفا واسه این بود که یه مقایسه ای بشه و ببینن خبری هم نیس ته این راه
      در ضمن بزار مسخره کنن
      وزیر بهداشت توی حرفاش همین حرفا رو زد فرداش مسخره اش کردن سوژه مجازی شده بود تا چند هفته
      دیگه ما که عددی نیستیم که بخوایم تازه خرده بگیریم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.13 نمایش پست ها
      بحث سر بقیه حرفا نیست ، بحث سر اینه که اسم تاپیکتون فیش حقوقی پزشکاس و با چنتا عکس که مسلما فیکن یسری نتیجه گیری کردین که اصلا مورد قبول هیچ عقل سلیمی نیست.
      شاید حالا اقتضای سنتونه ولی در حال حاضر ۱ تومن ۲ تومن پول خورد حساب میشه. من به شخصه با ۱۰ روز کار (حدود ۹ ساعت) توی اسنپ راحت به طور خالص حداقل ۱/۵ رو درمیارم. فکر میکنید اگه بگید پزشک عمومی ۱۵ تومن حقوق میگیره خیلی زیاد و نجومیه؟ در واقع پولی نیست نسبت به وضعیت و تورم جامعه ما. به قول این دوستمون ۱ تا ۳ تومن حقوق رزیدنت ها و اینترناست. شما که پزشکی میخونید میتونید از دانشگاتون سوال کنید. راجب بقیه حرفاتون بله کاملا قبول دارم که اینجا بهشت پزشکان نیست و پزشکی صد در صد اون چیزی نیست که همه راجبش فکر میکنن. اما باز با توجه به این صنعت و اقتصاد فلج ما یکی از بهترین شغل هاست و هیچ شکی توش نیست.
      اگه بی احترامی کردم عذر میخوام
      سلام امیر جان ممنون بابت اینکه قشنگ نظرتو با احترام بیان کردی
      بحث حرف اصلی من اصلا درامد این رشته نیست
      بحث ما اینه که یسری مافیا پشت این کنکور تجربی هستن
      میان جوونای مارو با این تبلیغاتشون فریب میدن میفرستنشون سمت پزشکی ایا کسی از فردای خودش خبر داره ک از ۲۰ سال دگ خبر داشته باشه؟ بحث اینه آدم باید دنبال علاقش بره نه بازیچه ای
      این سیاست بشه عمر جوونیشو توی رشته ای که با دید پول بش نگاه میکنه بره تهشم منجر به خودکشی افسردگی بشه چون راه برگشتی نداره؟ما حرفمون اینه این ذهنیت پول اینارو باید از سرشون پاک کنن اگر بخوایم با دید پولسازی پزشکی پیش بریم
      مطمعنن ده سال دگ هم اینده این رشته میشه مثل رشته مهندسی
      دلیل اینک تاکید اساسی رو آگاهی کردن مردم دارم همینه تحت تاثیر حرف عوام قرار نگیرن تحت تاثیر جو خون قرار نگیرن چون یه مشت دلال این وسط جم شدن اگر بخوایم با دید پولی نگاه کردن ببینیم وضعیتش معلومه تاریخ همیشه تکرار میشه...

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

داداش این حرفا تازگی نداره که دارم میزنم
      صرفا واسه این بود که یه مقایسه ای بشه و ببینن خبری هم نیس ته این راه
      در ضمن بزار مسخره کنن
      وزیر بهداشت توی حرفاش همین حرفا رو زد فرداش مسخره اش کردن سوژه مجازی شده بود تا چند هفته
      دیگه ما که عددی نیستیم که بخوایم تازه خرده بگیریم
      باشه دادا درجریانم...
      بالاخره اگر وظیفه ای بود اطلاع رسانی درستی انجام دادی دمتم گرم
      و اینجاس ک شاعر میگه
      صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
      ویرایش توسط meghdad : 15 مهر 1399 در ساعت 04:20

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اینا حقوق نیست کارانه یه ماه یا دوماهشونه.بعضیاشم حق کروناست.درضمن درامد پزشک به پرکیسشون بستگی داره.

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      اینا حقوق نیست کارانه یه ماه یا دوماهشونه.بعضیاشم حق کروناست.درضمن درامد پزشک به پرکیسشون بستگی داره.
      بله متاسفانه چشم ملت کور شده

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      سلام امیر جان ممنون بابت اینکه قشنگ نظرتو با احترام بیان کردی
      بحث حرف اصلی من اصلا درامد این رشته نیست
      بحث ما اینه که یسری مافیا پشت این کنکور تجربی هستن
      میان جوونای مارو با این تبلیغاتشون فریب میدن میفرستنشون سمت پزشکی ایا کسی از فردای خودش خبر داره ک از ۲۰ سال دگ خبر داشته باشه؟ بحث اینه آدم باید دنبال علاقش بره نه بازیچه ای
      این سیاست بشه عمر جوونیشو توی رشته ای که با دید پول بش نگاه میکنه بره تهشم منجر به خودکشی افسردگی بشه چون راه برگشتی نداره؟ما حرفمون اینه این ذهنیت پول اینارو باید از سرشون پاک کنن اگر بخوایم با دید پولسازی پزشکی پیش بریم
      مطمعنن ده سال دگ هم اینده این رشته میشه مثل رشته مهندسی
      دلیل اینک تاکید اساسی رو آگاهی کردن مردم دارم همینه تحت تاثیر حرف عوام قرار نگیرن تحت تاثیر جو خون قرار نگیرن چون یه مشت دلال این وسط جم شدن اگر بخوایم با دید پولی نگاه کردن ببینیم وضعیتش معلومه تاریخ همیشه تکرار میشه...
      تشکر ؛ شما درست میفرمایین. بازم میگم حرف من سر این مسائلی که گفتین نیست (البته که اکثرشون از نظر من صحیحن). واقعیتش با یه تاپیک نمیشه مقابل این همه هجمه تبلیغات ایستاد. راجب اشباع شدن مهندسی هم با توجه به اینکه خودم مهندسی میخوندم ، مهم ترین دلیلش ضعف زیاد صنعت و اقتصاد کشوره. وقتی جایی صنعت نداره مهندس دقیقا میخواد چیکار؟ پزشکی و رشته های مشابهش با توجه به اینکه مستقیما با بهداشت و سلامت جامعه پیوند دارن از صنعت و اقتصاد خیلی تاثیر کمتری میگیرن.
      بگذریم ؛ بحث بنده اینه که ارقام و اعدادی که استارتر محترم راجب حقوق کادر درمان گذاشتن به هیچ وجه حقیقت نداره و این به راحتی قابل اثباته. منکر سختیای پزشکی هم نیستم و قبول دارم آدم بدون علاقه نه تنها در این رشته ، بلکه در هیچ رشته و کار و فعالیتی به موفقیت نمیرسه. والسلام
      ویرایش توسط amir.13 : 15 مهر 1399 در ساعت 11:18

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      خوبم تازه نوشتی بعضیارو ، غالبا کم تر از اینه.

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

عزیز دل اولا من خودم خسته ام دیگه قصد ندارم شما رو هم خشته کنم
      ثانیا ما تو پارک محله مون یه بساط بلال داریم که دونه ای ده هزار تومان بلال رو می فروشه و دونه ای ۵۰۰ تک تومنم خرجشه.تازه تعطیلیم نداره و پنجشنبه وجمعه ها سرش شلوغ ترم می شه اگه روزی پنجاه تا بلال بفروشه ۵۰۰ هزار تومن درآمد روزانه داره و ماهی ۱۵ میلیون و الی آخر ... اینطور که شما داری میگی 10 تا فیش 1و نیم میلیونی مثل داستان پرت و چرندی که واسه بلال فروش گفتمه و همه میدونیم نهایت ماهی 3 تومن به زور بتونه در بیاره..
      ثالثا من خیلی وقته فکر انصرافم..فقط 1 ترم رفتم دانشگاه امسالم بلاتکلیفم هنوز و تصمیمم قطعی شد انصرافم قطعیه چون فهمیدم ته این همه دست و بال زدن هیچی نبود ، اگه قبلا واسه پولش اومدم دوباره کنکور دادم الان دیگه منتظر همونم نیستم و فهمیدم کارای دیگه ای ام هست که بتونم هم با علاقه انجام شون بدم و هم به درامد بالا برسم.
      موفق باشی

سلام آقا مهدی
      مورد اول : ممنون از تخمینت چون از اونم بهتر شدم
      مورد دوم : ناموسا میخوای انصراف بدی از پزشکی ؟؟؟

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اخه خدایی اینا فیش حقوقی اند ؟

تاپیکو ب همراه نظرات دوستان خوندم منظور استارتز اینه صرفا واسه پول نیاین پزشکی و پولتونو الکی تو شکم مافیا کنکور تجربی نریزید منتهی واسه اثباتش واقعا نیاز نبود با اون مثلا فیش های حقوقی اینکارو انجام بده
      میتونست خیلی راحت تجربیات خودشو به عنوان دانشجو پزشکی بگه که قطعا تاثیر بیشتری داشت روی کسی که قصد تصمیم گیری داره

نظر شخصی : با توجه به تجربه م در زندگی ( که ناچیز هم هست ) بنظرم تو ایران به علاقه در حد 50 درصد توجه کنید
      همین که از کاری و رشته ای بدتون نیاد کفایت میکنه لازم نیست حتما عاشقش باشید من خودم متاسفانه وقتی رفتم دانشگاه فهمیدم از رشته فنی مهندسی متنفرم ( این رو پسرا بیشتر جدی بگیرند !!! )

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بجای سرک کشیدن تو زندگی پزشک و دندونپزشک و میزان حقوق و اینکه فلان معلم خوبه یا اونیکی و کدوم دی وی دی و اینکه تراز برتر قلمچی کیه و فلانی چه رتبه ای آورد و... با برنامه ریزی و پشتکار درس بخونید، اگه هدفتون توی درس خوندنه و میخواید موفق بشید البته.
      اگه معیارتون پوله به جایی نمیرسید، چون بدون علاقه کار میکنید و کار بدون علاقه سرانجام موفقیت آمیز نداره و بیمار وقتی ناراضی از مطب بیاد بیرون هر جا که بشینه بدتون رو میگه و تعداد بیماراتون کمتر و در نتیجه درآمدتون هم کمتر و کمتر میشه.

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ماهی 500 هزار هم به پزشک متخصص پول بدن برید بخونید
      چون در رشته های دیگه بیکار هستید بیکار یعنی حقوق صفر ...
      پس الکی مظلوم نمایی نکنید
      بعد استاتر گرامی مردم خودشون وضع زندگی پزشکا از نزدیک میبینن نیازی به فیش حقوقی نیست
      چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
      دوستان اصلا پزشکا به زور نون شکمشون در میارن ....بازم برید بخونید ....چون از همه رشته های کشور ایران بهتره
      ببینید شما دارید بین بهتر و بدتر انتخاب میکنید قطع به یقین بدونید بهتره ...پس اگر علاقه دارین برید بخونید...نگران درامدش هم نباشید
      گول این مظلوم نمایی ها هم نخورید ....خودون وضع زندگیشون برید از نزدیک ببینید نه یکی نه دو تا برید 100 تاش ببنیید ...ازشون سوال نکنید چون اکثرا دروغ میگن
      پزشک یه حقوق جداگانه بیمارستان داره
      اصل حقوق پزشک کارانه است اینو همه میدونن
      جدا از اون میتونه مطب خصوصی بزنه
      میتونه مستقل طبابت بکنه
      جدا از همه احترام داره
      میتونه در دانشگاه تدریس کنه
      همه اینها اینقدر دست تو رو باز میکنه که بشه بهترین رشته کشور
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 15 مهر 1399 در ساعت 11:02

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با توجه به اینکه اطرافیان خودم پزشک هستن و دارم حقوقشون رو می‌بینم؛ این تاپیک یه مغلطه خنده‌داره!
      حقوق همه افرادی که جاهای دولتی کار میکنن از حداقل حقوق اداره کار بیشتره این اول. دوم اینکه شما نمی‌تونید حقوق ماهیانه پزشک/پرستار یا هر نیروی درمانی که توی بیمارستان کار میکنه رو بذارید جلوتون بگید درآمدش همینه. دلیل خیلی واضحه! پزشک‌ها و پرستارهای بیمارستانی کارانه می‌گیرن که چند برابر حقوق اصلیه!
      حقوق یک پزشک عمومی شاغل در بیمارستان بالای 20 میلیون در ماه و حقوق یه پزشک عمومی خارج از بیمارستان بین 10 الی 15 میلیونه (درآمدها در شهرهای مختلف خیلی متفاوته ولی بطور کلی زیر 8 تومن برای پزشکی که روزی 6 الی 8 ساعت کار میکنه نداریم!)
      مشهورترین و معروف‌ترین متخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها هم توی بیمارستان دولتی کار میکنن اگه قرار بود آخر ماه یه میلیون حقوق بگیرن هرگز چنین کاری نمیکردن!

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پزشکا چون خیلی درخواست کمک بهشون میشه .....همیشه در مورد حقوقشون انکار میکنن
      یه پزشک متخصص میشناسم
      خودش بهم گفت چون دوست چندین ساله منه
      میگفت من درامدم خوبه
      ولی انقدر هر روز بهم پیشنهاد کمک و خیر به بقیه میشه که همیشه انکار میکنم که انقدر درامد دارم و ناچارم دروغ بگم
      چون من فقط به کسایی که بدونم کمک میکنم....
      میگفت باور نمیکنی من روزانه بالای 10 نفر بهم پیشنهاد کمک میکنن از موسسه تا شخص عادی ...اینه که من نه موسسه خیریه هستم نه کمیته امداد
      ولی وضع زندگی و درامدم باعث شده چنین بشه...این یه واقعیت هست

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      دوستان برای رسیدن به اون چیزی تو ذهن شماست زمان زیادی لازمه ،در واقع این تاپیک مال این بوده که اگه شما خدابخواد پزشک شدی اولش تو ذوقت نخوره .
      این تایپک برای این نبود
      تایپک نباید با پول شروع میشد
      اگر هدف تایپک مظلوم نمایی نبود
      باید میگفت برای رسیدن به زندگی خوب اگر در این رشته قدم بزاری زندگی خوبی میتونی تشکیل بدی
      شما دو تا فرد مختلف مقایسه کنی در دو تا رشته مختلف قطعا در رشته پزشکی سرنوشت بهتری جلو روی خودش خواهد دید حتی با زحمت برابر
      چون این رشته اساسش و زیر بناش در ایران ساخته شده
      ما در خیلی از رشته ها هنوز هیچ بنیانی نداریم
      خیلی از دانشجو های دکترا طرف 35 سالشه هنوز 1 ریال درامد نداره و بیکاره...اگر جایی باید مقایسه میشد باید اینطور مقایسه میشد
      نگیم طرف بی عرضه است
      نه اینطور نیست آمار فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی به 4 میلیون میرسه ..... ما 4 میلیون آدم بی عرضه نداریم
      دقیقا اینه در رشته های دیگه اکثرا زیر بنایی برای رشته وجود نداره اطمینان شغلی در حد صفره
      چرا طرف بعدا از فوق لیسانس و دکترا دانشگاه تهران .....راضی شده بره استخدام سپاه بشه
      آیا دوست داشته بره ...از سر ناچاری رفته
      یه سر برو دانشگاه افسری امام علی و امام حسین تهران ببین چندتا فوق لیسانس و دکترای رشته های مختلف دارن آموزش میبینن تازه از ناچاری بشن افسر
      باید خودت رو بکشی شاید یه جایی کار گیرت بیاد یعنی باید بهترین باشی
      ولی در پزشکی بهترین هم نباشی تضمین شغلی داری
      فوق لیسانس مهندسی عمران دانشگاه تهران میشناسم ...میگفت من 1 سال رایگان کار کردم تازه کار گیرم بیاد برای آشنایی ....تازه ایشون شاگرد تاپ دانشگاه بوده
      میگفت بعد از یکسال جایی میخوابیدم در بیابون که سگ ها میخوابیدن
      بعد من پول بلیط برای برگشت بهم نمیدن
      تازه بعد از 8 سال کار تونسته یه پراید بخره
      میگفت ناراضیم میخوام این کار ول کنم یه مغازه بزنم ...این سرنوشت رشته تاپ مهندسی حتی شاگرد تاپ بودنش هست ...بقیه که ..مشخصه چیه بیکارن...این تازه خودش کشته
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 15 مهر 1399 در ساعت 11:37

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن