خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Lightbulb پاسخ به سوال «اگه یه تست محاسباتی رو بلد نبودم به پاسخنامه نگاه کنم؟»

سلام بچه ها
      امروز یکی از بچه ها سوالی ازم پرسید و من با اجازه خودش این پرسش و پاسخ رو براتون گذاشتم. اگه واقعا خودتون همچین مشکلی دارین، برای خودتون هم که شده به چیزی که گفتم عمل کنین

سوال اینه که: من وقت زیادی برای کنکور ندارم و پایه درسیمم متوسطهبرای درسهای محاسباتی همه میگن رو تست فکر کنید اگه بلد نبودید پاسخنامه رو نبینیداول خودتون حل کنید بعد پاسخ نامه رو ببنید بعد دوباره تست رو حل کنید.راستش کل این پروسه خیلی طولانیه برای منی که با کمبود وقت مواجه امبنظر شما تستی که بلد نیستم حلش کنم رو سریع از پاسخنامه ببینم بعد دوباره حلش کنم ایرادی داره؟

جواب من این بود:اینکه میگن به پاسخنامه نگاه نکنین، به خاطر ذهنه. وقتی خودتو مطمئن کنی از این موضوع که جوابی هست که بری ببینی، عملکرد ذهنت خیلی کم میشه. و بعدا دیگه کار نمیکشی ازش.نگاه کن ما دو جور دانش آموز داریم. یکی که میگه من فقط برای پنجاه هفتاد درصد میخونم دیگه بسه! راستش این خیلی بده و البته بعضیا تقصیری هم ندارن ممکنه نتونن وقت بذارن روی همه مباحث(به هرحال توصیه نمیکنم حذف کنین) من حقیقتش نمیدونم واسه این مورد چی بگم چون خیلی کار سخت تر میشه.اینکه بگم اگه سوالی بلد نبودی بذار کنار هم خیلی جواب کامل و کاربردی ای نیست.خب یه جور دانش آموز دیگه هست، اینکه اون همه مبحثا رو میخواد به حد عالی برسونه و درواقع هربار برای درصد صد میخونه (نه بگم حتما سر جلسه صد بزنه!) برای این فرد هر نکته و و هر تست و هر مبحثی ارزشمنده، پس سعی میکنه وقتی داره تست میزنه، خودش جواب رو پیدا کنه؛ همین فرد به دو نوع سوال برمیخوره، اونی که حل کرده و اونی که نکرده! خب وقتی سوالی رو نمی تونی حل کنی، آخر سر برگرد و دوباره روش فکر کن! مثل استراتژی بازگشت توی آزمونا توی خونه هم همین کارو میکنی؛ وقتی ذهنت ورزیده تر شد و چندین تا سوال آسون و متوسط یا حتی سخت حل کردی، برمی گردی و آماده تر از قبل به اون سوالا جواب میدی. خب دوباره ممکنه اون سوال رو حل نکنی، میدونی اینجا چیکار کن؟! برو پاسخنامه رو ببین! ولی چطوری ببینی مهمه! نگاه کن ببین تا کجای سوال رو خودت تونستی حل کنی و ادامه اش رو نفهمیدی که باید چیکار کنی! اینجا هم به دو نوع سوال بر میخوری! اونی که دیدی دقیقا راه حلی که تو رفتی رو رفته! اینجا دقت کن که فقط یک مرحله بعد از راه حل رو نگاه کنی! بعد با خودت میگی آها عه این بوووووود دیگه بقیه اش رو نگاه نکن و ادامه راه حل رو خودت برو! یه سوال هست که اصلا راه حلی که تو رفتی اشتباهه و می بینی هِی هِی! اصلا سوال یه چیز دیگه رو میخواد. به نظرم فقط اینجاست که حق داری به سوال نگاه کنی! قشنگ تحلیلش کن، موضوع سوال و داده ها چی بودن که جواب این شد؟ اگه سوال مشابه دیدی باید خودت حلش کنی! و اگه نتونستی حق نداری به جواب نگاه کنی برمیگردی همون سوال قبلی که به جواب نگاه ریزی انداختی!! اون سوال رو دوباره حل کن و دوباره برگرد روی سوال جدید و دوباره حلش کن. به ایده جدید هم فکر کن!کلا سعی کن ذهنتو خودت ورزیده کنی. اینکه به جواب نگاه کنی و بعد بتونی با نگاه کردن به تمام جواب سوال بگی« آره دیگه بلدم و میتونم این سوالو حل کنم» این ورزیده کردن ذهن نیست.یادمه یکی قبلا توی انجمن همین طور بود. میگفت توی خونه بلدم جواب بدم چرا بعدا، یا سر جلسه بلد نیستم؟ بعد پرسیدن چطور جواب سوالا رو نگاه میکنی؟ گفت اکثر سوالا رو بلد نیستم ولی وقتی جواب رو می بینم و خودم دو بار از روی جواب می نویسم دیگه یادش میگیرم!!! این یاد گرفتن نیست!! تلاش برای فرار کردن از اینه که خودت به جواب برسی چون فکر میکنی وقتتو میگیره. این فکرو کامل از سرت دور کن که به خاطر کمبود وقت بشینی به پاسخنامه و نکته ها نگاه کنی!! اینکار به درد همون لحظه، فوقش همون روز میخوره نه سر جلسه آزمون یا کنکور.....
      ساقی بیا که از مدد بخت کارساز
      کامی که خواستم ز خدا شد میسرم
      ویرایش توسط adaf$ : 15 مهر 1399 در ساعت 10:16

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون خیلی خوب بود

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 4 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن