خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 94
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 797 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید - سینا ستوده

سلام و وقت بخیر
      سلاااااامممم
      وقت شما هم بخیر
      همین اول کار بگم من از چند سال پیش که میومدم انجمن و مصاحبه ها رو میخوندم همیشه دوست داشتم یه صفحه مصاحبه هم من واسه خودم داشته باشم
      (: ایشالله قسمت همه
      -لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟

سینا ستوده هستم از استان و شهر قزوین
      استعداد های درخشان شهیدبابایی تحصیل میکردم
      - رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم ؟
      797 منطقه دو شدم و 1707 کشوری
      نظام جدید
      اینم بگم که سال دومم بود و رتبه سال پیشم حدود 3000 منطقه دو شد( دقیقش سیکرته زیرگروه یکم کمتر بود )
      -چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      انتخاب کردم تموم شد رفت
      ایشالله پس از بررسی نهایی سازمان سنجش نتیجه غایی رو عرض میکنم
      خب نتایجم که اومد و پزشکی قزوین قبول شدم
      هدف دلخواهم نبود ولی بازم خدارو شکر
      ایشالله بتونم که موفق باشم

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      pb99_546556.png
      -از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      سال اول از مهر پایه دوازدهم
      سال دومم از اوایل آبان
      - درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)
      چشم
      من میدونم رتبه خیلی شاخی ندارم اما بازم شما ده دقیقه وقت بزارین بخونین شاید چند تا چیزش بدردتون خورد
      چون بنظر من مهم ترین چیز توی سال کنکورتون حرفه ای برخورد کردن با همه مسائله
      از درس خوندن بگیر تا خواب و برنامه ریزی و غیره
      پس اطلاعاتی که از افرادی که این راهو رفتن میگیرین میتونه خیلی کاربردی باشه واسه این که یه دید حرفه ای پیدا کنین
      - سال تحصیلی دهم
      به نام خدا به زور درسهای مدرسه رو میخوندم و نمرات درخشان تک رقمی در درس ریاضی و شیمی کسب میکردم . انقدر که توی دوره اول عادت داشتیم نمره الکی بگیریم فکر میکردم دوره دومم همینه که اولین امتحان ریاضی 14 شدم و هر دفعه هم پسرفت کردم تا به تک رقمی رسید(تنها دبیری که نمیبخشمش دبیر ریاضی بود که منو متنفر کرد نسبت به ریاضی توی این دو سال دهم و یازدهم). واقعا یاری الله بود که ریاضیو پاس کردم
      - سال تحصیلی یازدهم
      یازدهم یکم بهتر شد. اوایلش شل و ول بودم ولی از نیم سال دوم رفتم کتابخونه مدرسه و روزی سه چهار ساعتی میخوندم. تک رقمی های ریاضیم به 15 16 رسید و شیمی هم خوب شد اوضام
      - تابستان سال دوازدهم
      هیچی هیچی یه مشکل گوارشی گرفتم که کل تابستونو پروند
      - سال تحصیلی دوازدهم
      خب عصرا که کتابخونه میموندم و روزی چهار پنج میخوندم. روزای تعطیلم تهش هفت ساعت.کلا من ادمی نیستم بتونم ساعت مطالعه بالا داشته باشم و به خودم سختی نمیدم اونقدر. بعد عیدم دوباره اون بیماری گوارشی کوفتی اذیتم کرد و یه ماه دیگم پرید نتیجه هم که دیدیم چی شد
      - دوران طلایی نوروز
      معمولی بود. خیلی طلایی ملایی نیست فقط چون درسا یبار مرور میشن بنظر خیلی مهم میاد وگرنه از نظر من یه دوران معمولیه اماااا اصلا نباید از دستش داد و درگیر مهمونیو فامیل و این چیزا بشین .پیشنهادم اینه برین کتابخونه تا از محیط خونه هم دور باشین و هم خانواده بتونن مهمون بازیاشونو بکنن
      - ماه رمضان
      بخاطر همون مشکل گوارشی توفیق نداشتم روزه بگیرم متاسفانه پس فرقی برام نمیکرد با دوران دیگه
      - دوران امتحانات نهایی
      آقا یه چیزی بگم همینجا بهتون. اگه شما واسه کنکور اماده باشین و توی طول سال خوب کار کرده باشین واقعا دیگه فرقی بین یه امتحان تستی و یه امتحان تشریحی نمیمونه واستون. شما فقط همون تستایی که توی چرک نویس حل میکردی باید جوابشو وارد پاسخبرگ کنین
      واسه دروس مسخره ای مثل سلامت وبهداشتم یه شب امتحان بگیرین تا در حد قبولی نمره بیارین
      در کل وقت حروم کردن واسه اینکه بخواین تشریحی بخونین یا نمیدونم کتاب شب امتحان کامل بخونین و از این مدل کارا که بچه ها واسه نهایی میکنن حرام اندر حرام است.
      من خودم فقط دو ساعت سلامت خوندم واسه نهایی همین وبس. برای بقیه شون با اون امادگی که توی طول سال داشتم رفتم سر جلسه
      نهایی فقط نمره قبولی بگیرین بره رد کارش
      - دوران جمع بندی
      خب خب خب....
      مهمترین تایمی که سال اول از دست دادم
      میخوام بگم کل کنکور یه طرف و این تایم جمعبندی یه طرف
      حالا توی ادامه جمعبندی سال دومو میگم چی کردم
      با من همراه باشید
      - دوران پشت کنکوری
      خبببب رسیدیم به سال دوم
      بعد اینکه نتایج اومد در حد یه دقیقه شوک شدم. با اینکه چند ماهیو از دست داده بودم ولی بازم توقع رتبه خوبی داشتم
      وقتی رتبه اومد و دیدم دو هزار و خورده ای شده(زیر گروه یک) بعد دو روز تصمیم گرفتم بمونم
      انتخاب رشته رو پر کردم ولی فقط دندون و پزشکی های دولتیو زدم و داروی تهران(چون از داروسازی بدم میاد و دیگه ته تهش دارو تهران راضی کننده بود واسم و خب با این رتبه نباید توقع خاصی داشت)
      اقا شهریور که پرید کلش. توی مهرم رفتم مسافرت جاتون خالی یه هوایی عوض کردم
      تا برگردم و شروع کنم دیگه آبان شده بود
      سال دوم واسه من یه فرق خیلیییی خیلییی بزرگ داشت و اون فرق دید من نسبت به مسیر بود
      من دیگه میدونستم چجوری واسه خودم برنامه ریزی کنم
      میدونستم زیست رو چجوری بخونم
      میدونستم سر جلسه آزمون چی کار کنم
      میدونستم کی مرور کنم
      درواقع مسیر دیگه برام اشنا بود و عین سال دوازدهم دست و پا نمیزدم تا روش های خودمو پیدا کنم
      به همه میگن که تلاش مهم ترین چیز توی سال کنکوره منم قبولش دارم امااا اون برنامه ریزی که شما واسه سال کنکورتون هم میکنین اگه مهم تر از تلاش نباشه کم ارزش ترم نیست
      این مهمه که شما بدونین چجوری درسها رو بخونبن
      تایمایی که بازدهی دارین رو پیدا کنین
      بدونین چجوری برنامه ریزی درسی بکنین
      کی بخوابین و چقدر بخوابین
      چه قدر تفریح واستراحت داشته باشین و....
      - دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن
      حاشیه تماااااااام....
      چقدرررر بچه هارو به حاشیه کشوند خدایی
      من خودمم داشتم درگیر میشدم این اواخر و میومدم انجمن و اون صفحه تعویق دنبال میکردم
      فقط یه نصیحت دارم براتون به عنوان یه دوست
      جون هرکی دوست دارین اگه واسه آیندتون ارزش قائلین اگه میخواین نتیجه خوبی بگیرین درگیر حاشیه های این مدلی نشییید
      اقا سال ما موضوع کرونا بود سال بعد موضوع میشه یه چیز دیگه سال بعدش یه چیز دیگه واین حاشیه همیشه همیشه هست
      کسی موفقه که خودشو درگیر نکنه اصلا
      شاید یه سریا الان بگید خب امسال بحث جونمون بود منم میگم درسته حرف شما ولی تهش چی شد؟ اینهمه تلاش این همه کمپین اینهمه توییت ....
      تهشم کار خودشونو کردن و رفتیم کنکورو دادیم و کسایی که درگیر این کارا شده بودن ضرر کردن
      پس خواهش میکنم درگیر نشیدد به هیچ عنوان چون اگه قرار باشه کاری بکنن مسئولین حرفهای ما اصلا تاثیری نداره روشون
      متشکرم
      - دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      خب بریم سراغ منابع
      منابع سال اول من با منابع سال دومم فرق داشت و تک تک میگم هرکدومو و از پنج بهشون نمره میدم
      لازم به ذکره که منابع واسه هرکسی میتونه متفاوت باشه و هر فردی ممکنه با یه کتابی حال کنه پس نمراتی که من میدم صرفا از دید منه و ممکنه واسه هرکسی فرق کنه
      ادبیات:
      سال اول دستور نشر دریافت(2) + قرابت(4) و آرایه(4) و لغت املا الگو(3)
      سال دوم همه موضوعی های خیلی سبز(قرابت(3) لغت و املا (4) آرایه (4) دستور (4) )
      من پیشنهاد نمیکنم سراغ نشر دریافت برین. نمیگم کتاب بدیه ولی به شدت وقت گیره و فاقد بازدهی بالاییه
      موضوعی های الگو و خیلی سبز کتابای خوبی هستن ولی توی لغت واملا من ترجیحم روی خیلی سبزه که بنظرم کامل تر و بهتره
      عربی:
      سال اول و دوم : جامع خیلی سبز(4)
      واقعا کتاب خوبیه و به خوبی تامین میکنه نیازتونو از نظر من یکم حجیمه و من هردوسالم کلشو نتونستم بزنم

دینی :
      سال اول درسنامه میکروطلایی(4) + جامع خیلی سبز(3/5)
      سال دوم درسنامه میکروطلایی(4) + دور تند بهمن آبادی(5)
      خب دینی خیلی سبز کتاب خوبیه ولی من با درسنامش خیلی حال نکردم درنتیجه رفتم سراغ میکرو طلایی وانصافا درسنامه خوبی داشت
      سال دوم هم که حقیقتا تا عید خیلی دینی نخوندم وتهش درسنامه میکرو طلایی میخوندم و تست که اصلا نزدم
      تا اینکه این یکی دوماه اخر کتاب دور تند اومد و در یک کلام میگم عالی بود واقعا
      هیچ عیبی نمیشه روش گذاشت
      هم درسنامه کامل و جمع و جور عالی ای داشت هم حاشیه نداشت و هم تستهای خوبی واسه هر درس اورده بود که تعدادش هم واقعا مناسب بود
      پیشنهاد میکنم حتما تهیش کنین بنظر من حتی میتونه به عنوان تنها منبع دینی تون هم بکار بره
      زبان:
      هردوسال جامع خیلی سبز(4/5)
      من زبان کلاس رفته بودم و خب میشه گفت زبانم قوی بود و خیلی واسش وقت نگذاشتم
      اما باز هم همه لغات رو خوندم و درسنامه های گرامر هم همشو یدور خوندم و یه سری از تستاشو زدم
      بنظرم حتی اگه کلاس رفتین دوباره یه نگاهی به درسنامه ها بندازین و لغات هم مرور کنین و کتاب دکتر کیاسالار بنظرم واقعا کتاب خوب و جامعی هست واسه همه بچه ها چه قوی چه ضعیف
      ریاضی:
      سال اول مهروماه (4/5)+ آزمون خیلی سبز(3/5)+ آریان حیدری
      سال دوم مهروماه (4/5)+ آزمون مهروماه(4) + آیکیو(3) + آریان حیدری
      همونطور که گفتم اون استاد عزیز من در سال دهم ویازدهم با تدریس بی نظیرشون که فقط میگفت درسنامه خیلی سبز بخونین و تستاشو کامل حل کنین و بعد هم از سری زد میومد امتحان میگرفت کاملا منو از ریاضی زده کرد
      درصدای ریاضیم توی سال یازدهم و تا اواخر دوازدهم از 30 درصد بالا نرفت
      اواخر سال دوازده بود که تازه نشستم کلاسهای استاد حیدری دیدم و فهمیدم نه بابا اونقدرم درس بدی نیست
      و 64 زدم توی کنکور
      سال دوم هم ترکیبی از مهروماه و ایکیو استفاده کردم
      زیست:
      سال اول : میکرو پایه (4/5)+ مهروماه دوازدهم پناهی شایق(2)
      میکرو پایه(4/5) +دوازدهم خیلی سبز (4/5) + موج آزمون(4) + پروژه جمعبندی مایزیست (3/5) + یسری از فصول آیکیو (کتاب دیر اومد و منم از یسری فصلاش که خود گاج و خود بچه های زیستاز گذاشتن تو کانالشون مثل ژنتیک و فصل 6 دوازدهم استفاده کردم که واقعا بنظرم خیلی خوب بود)
      کتابهایی که سال دوم استفاده کردم بنظرم خیلی خوب بود واسه زیست
      مهروماه دوازدهمم بنظرم خیلی بدرد نخور بود

فیزیک:
      سال اول : جامع خیلی سبز(4) + آزمون خیلی سبز(4)
      سال دوم:چهار جلدی میکرو (4/5) +موج آزمون(4)
      فیزیک توی اختصاصی ها نقطه قوتم بود همیشه توی آزمونا
      اما هردو سال هم سر جلسه کنکور یه گند تمام عیار زدم
      هردو کتاب خیلی سبز و میکرو کتابای خوبین ولی ترجیح من میکروعه چون بنظرم دسته بندی و اون ترتیب بندی تستا از اسون به سخت خیلی بهتر توش رعایت شده تا خیلی سبز
      واسه کتاب آزمونم هردو کتابی که نوشتم کتابای خوبین اگه دوازدهم موج امسال اومد که اولویتتون موج باشه اگه نیومد فصل آزمون بگیرین
      البته خود میکرو یسری تستو واسه دوران جمعبندی مشخص کرده که اگه نخواین کتاب جدیدی بگیرین همونا هم بنظرم خوب و کافیه
      شیمی:
      سال اول شیمی پایه خیلی سبز (3) +میکرو دوازدهم (2)+موج آزمون(4/5)
      سال دوم شیمی پایه میکرو(4) +مبتکران دوازدهم(5) +موج آزمون(4/5) + ایکیو پایه(2)
      خب ببینین شیمی پایه خیلی سبز اگه کنکور آسون باشه کاملا پاسخگو و خوبه منم سال اول با همین کتاب 80 زدم
      میکرو دوازدهم یک کتاب بدرد نخور از نظر من
      پایه میکرو یک کتاب خیلی خوب با سوالات خوب و چالشی و رعایت توازن مسائل و حفظیات
      دوازدهم مبتکران عالی عالی حرفی ندارم سرش پیشنهاد شماره یک منه
      موج آزمون های الگو هم واقعا واقعا کتاب های خیلی خوب و مفیدی هستن بنظرم توی طول سال هم ازشون استفاده کنین حتما
      ایکیو پایه بشدت مزخرف بشدتتتتتت
      من فقط تستای کنکورشو زدم که واسه هر مبحث جدا کرده بود و اورده بود بقیش واقعا چرت محض بود
      منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      توی لیست بالا گفتم دیگه کتابارو
      واسه زیست که ازمونای مایزیست رو میزدم و موج
      شیمی سوالات کنکور از ایکیو و موج
      فیزیک تستهای جمعبندی میکرو دوازدهم که خودش مشخص کرده بود + موج پایه
      ریاضی آزمون مهروماه
      عمومی هم همون کتابای طول سالم بود
      و برای آزمون های کنکور هم از چند کنکور استفاده کردم
      دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید

خب بریم سراغ روش مطالعه...
      یه چیز خیلی مهمی که هست اینه که روش مطالعه واسه هرشخصی متفاوت میتونه باشه و ممکنه یه روشی واسه من بازدهی داشته باشه و یه روش دیگه واسه شما بازدهیش بهتر باشه پس سعی کنین از روش مطالعه هایی که افراد مختلف استفاده میکردن الگوبرداری کنین و شخصی سازی کنین واسه خودتون
      من خودم مثلا علیرضا آروین و امیرحسین رضایی رو خیلی از مصاحبه هاشون استفاده کردم توی بحث های مختلف

ادبیات:واقعا یه درس چغر و بد بدن واسه بیشتر دانش آموزاس بنظرم....
      من کسیو ندیدم که بگه ادبیات خیلی فولم و عالیم توش
      بنظر من بهترین کار همون مبحثی خوندنشه
      شبی نیم ساعت وقت بزار ده تا آرایه بزن
      چهار تا دستور بزن
      یه شب دیگه یه درس لغت و املا کار کن
      ده تا قرابت بزن
      هر شب دو تا مبحث انتخاب کنین نیم ساعت یک ساعت روش کار کنین
      واسه قرابت حتما روی مفاهیم وقرابت های کتاب درسی مسلط بشین
      مثلا این هفته بودجه بندی قلم چی درس یک تا چهار دهمه
      شما برین مفاهیم اون چهار تا درسو از روی الگو بخونین توی این دو هفته
      در نتیجه واسه قرابت درس به درس کار کنین خیلی بهتره
      فارسی زود بازده نیست دوست عزیزم
      صبر میخواد
      پس توقع نداشته دو هفته روش کار کردی بری هشتاد نود بزنی

عربی:
      من خودم با توجه به بودجه بندی قلم چی میرفتم اول درسنامه خیلی سبزو میخوندم
      بعدش لغات اون درسو روش مسلط میشدم
      بعد میرفتم تستای قواعدو میزدم
      یکمی تست ترجمه و واژه کار میکردم بعدش
      و میرفتم سر ازمون
      وقتی یکم جلو رفتین کم کم درک مطلب کار کنین مثلا توی هر باکس عربی که میخونین یکی دو تا هم متن بزنین
      تحلیل صرفی و اعراب گذاری هم اوایل سال تایم مناسبی واسه کار کردن روشون نیست
      از نیم سال دوم کم کم وارد کنینش چون ترکیبیه بین قواعد مختلف(اگه خیلی سبز دارین توی انتهای کتابه متن ها)
      بعد عید هم حتمااااا ازمون جامع بزنین
      مهم ترین کار توی درس عربی جامع زدنه
      توی ازمون جامع هم ترجمه میاد هم متن هم تحلیل صرفی هم اعراب هم لغت و هم قواعد و وقتی جامع میزنین عربیتون خیلی پیشرفت میکنه اما شما حتما باید تو طول سال روی قواعد مختلف و نکات ترجمه تسلط پیدا کنین تا بتونین از پس آزمون جامع هم بر بیاین

دینی:
      این درس مهم خوندنشه تا تست زدنش
      تست هم خیلی کمک میکنه ها ولی مثل بقیه دروس نیاز نیست تست زیاد کار کنین
      شما روی متن کتاب درسی کامل کامل تسلط پیدا کنین
      بعدش احادیث و آیات رو کار کنین و مفاهیم و نکاتشو یاد بگیرین
      حتما حتما آیه ها و احادیثو حفظ کنین (آقا چونه نزن خیلی به کارتون میاد. تضمین میکنم )
      وقتی کامل متنو جویدید و آیات رو مسلط شدین میتونین یه تعداد تست هم بزنین ولی زیاده روی نکنین بنظر من
      اصل کار همون متنه
      اگه دور تند تهیه کردین که تستای همونو بزنین کافیه

زبان:
      بچه ها توی زبان یا کلاس رفتن و اوضاشون نسبتا خوبه
      یا کلاس نرفتن و معمولا وضعیت خوبی ندارن
      هردو گروه واسه کنکور باید کار کنن حتما و کسایی که ضعیفن حتما باید بیشتر کار کنن تا درصد آبرومندانه ای بزنن
      چون خیلی از بچه ها درصد خوبی کسب میکنن توی این درس و اگه پایین بزنین خیلی عقبتون میندازه
      من خودم واسه زبان خیلی سبز داشتم
      اول میومدم متناسب با بودجه بندی قلم چی درسنامه های گرامرشو میخوندم
      بعد تستاشو مضربی میزدم(با توجه به سطحتون هرچقدر نیاز میبینین بزنین)
      بعد هم میرفتم لغاتشو میخوندم و مهماشو هایلایت میکردم اما تست نمیزدم(اگه سطحتون ضعیفه حتما تست کار کنین)
      من درک مطلب هم جداگونه کار نکردم اما اگه سطحتون خوب نیست حتما حتما متن کار کنین تا کم کم توی خوندن متن تسلط پیدا کنین و راحت تر متن هارو درک کنین
      واسه متن هم این روشو پیشنهاد میکنم که ابتدا یکی دو خط اول متنو بخونین تا موضوع متن دستون بیاد
      بعد سریع برین سراغ سوالا که واسه هر متن توی کنکور چهار تاس و یکی دوتاش از مفهومه و بقیش از خود متن سوال میپرسه
      بعد دوباره برگردین سر متن
      فایده خوندن سوالا چیه؟ شما میفهمین که از این متن چی میخواد و دیگه هر خطو دقیق نمیخونین و سریع از سر مطالب اضافی رد میشین و دنبال چیزایی میگردین که ازتون خواسته
      حتما با این روش کار کنین چند بار تو خونه
      تضمینیه تضمینی واسه ازمونا و کنکور

ریاضی:
      من گربه سیاهم این درس بود و دهم یازدهم که کلا پرت بودم و سال دوازدهمم اون اواخر به خودم اومدم از وقتی اریان حیدری یسری بخشاشو دیدم
      سال دوم رفتم کل تدریس 98 کلاسینوشو دانلود کردم و جزوشو پرینت گرفتم (آقا اوایل پولشو ندادم چون نبود تدریس سال قبلش توی سایت ولی الان هماهنگ کردم هزینشو واریز کردم)
      حالا چرا این کارو کردم و از تدریس سال قبلش استفاده کردم؟ چون میخواستم متناسب با بودجه بندی قلم چی تدریسو ببینم و همینطور سرعتشو زیاد تر کنم تا وقتم پرت نشه
      خب خلاصه مثلا این آزمون قلم از تابع بود
      میومدم ویدیو های تابع رو میدیدم و جزورو تکمیل میکردم
      بعدش میرفتم سراغ مهرو ماه یا ایکیو(ایکیو همه مبحثاش خوب نیست فقط یسری هاش خوبه)
      و ضریب دار میزدم تستا رو
      وقتی مثلا ضریب زوجو زدم میرفتم ضریب زوج های کتاب دیگه رو هم میزدم
      تهشم که تقریبا مسلط میشدم روی مبحث توی یه صفحه خلاصه میکردم فرمولا ونکات مهمشو که توی جمعبندی هم بکارم اومد

زیست:
      خب مهمترین درس بچه های تجربی
      اصلا جای شوخی نداره این درس
      باید حتما درصد خوبی بزنین اگه میخواین رتبه خوبی بیارین
      روش مطالعه من واسه این درس به این شکل بود که اول یه بخشیو مثلا نصف یه گفتار یا یه گفتار کامل رو میخوندم
      یسریا میگن بصورت روزنامه وار خونده بشه ولی من اصلا موافق نیستم
      حتما با یه سرعت معقولی بخونین نه تند نه اروم. روی کلمات مختلف گیر ندین زیادی و خیلی ریز نشین سر هر خط و در حدی باشه که بفهمین اون متن چی میخواد بگه
      مثلا فصل یک گفتار یک دوازدهم شما دور اول که میخونین باید بفهمین مبحث درباره ی ماده وراثتیه و داره درباره ی آزمایش های افراد مختلف توضیح میده و درباره ساختارو ....
      یعنی شما بفهمین گریفیت کیه ماده وراثتی چیه ایوری چی کار کرد
      امااا روی مراحل مختلف ازمایش گریفیت خیلی ریز نشین که فلان مرحله بر خلاف فلان مرحله چه ویژگی هایی داشت یا نکات ریزی مثل این
      فقط یه اطلاعات کلی ازش بگیرین
      خیلیا میگن درسنامه توی زیست خوب نیست منم موافقم که نباید روی درسنامه تمرکز زیادی کرد ولی میشه خیلی استفاده خوبی هم ازش کرد
      من وقتی دور اولو میخوندم میرفتم سراغ درسنامه
      درسنامه اومده مطالبو باز کرده و به یه زبون قابل فهم توضیح داده منم از روش میخوندم تا نکات بیشتری از اون مبحث دستم بیاد و جاهایی که نفهمیده بودمو متوجه شم امااااا خیلی نباید روی درسنامه ریز شد
      فقط در حدی که نکات نامفهوم کتاب دستتون بیاد و متنو بتونین کامل بفهمین
      اقا نشین از درسنامه نکته در نیار
      جای نکته ها توی تسته نه درسنامه
      درسنامه فقط واسه اینه که متنو بفهمین و واستون نامفهوم نباشه متن کتاب
      خیلی هم وقت نزارید سرش هرچی روزنامه وارتر بخونین بهتره
      خب حالا ما یه دور متنو خوندیم یه دور هم درسنامه رو سریع نگاه کردیم تا متن کتاب قابل درک باشه
      من خودم تایمای زیستم چون طولانی بود بعد این مرحله میرفتم دوباره سر وقت متن کتاب ولی اینبار خیلی ریز و دقیق میخوندم
      من خودم از سه رنگ هایلایت هم استفاده میکردم
      زرد واسه کلمه هایی که نیاز روشون توجه بشه
      صورتی واسه کلمات و کلیدواژه های خیلی مهم
      سبز واسه یه جمله خیلی مهم
      (توی پیوست یه صفحه از متن کتابمو واستون میفرستم عکسشو)
      داشتم میگفتم که متنو خیلی دقیق میخوندم و از هایلایتر هامم استفاده میکردم
      وقتی تموم میشد این بخش دیگه نمیرفتم سر وقت تست
      توی تایم بعد اول میومدم سریع در حد ده دقیقه ماکسیمم متنو روزنامه وار مرور میکردم و بعدش سریع میرفتم سراغ تست
      تستا رو هم معمولا صفحه به صفحه یا پنج تایی میزدم بعدش چک میکردم
      اینجا جایی بود که نکته در میاوردم
      اگه یه نکته ای بود که خیلی کاربردی بود به متن کتابم اضافه میکردم(هر نکته ای کاربردی نیست بیخودی شلوغ نکن کتاب درسیتو که اواخر سال حالت بهم بخوره نکته ای خوبه که فقط توی یه تست نیومده باشه و توی تستای مختلف بازم تکرار شه)
      اون تایمم هرچقدر میرسیدم تست میزدم ونکاتشو یاد میگرفتم و همزمان متن کتابم چک میکردم سر سوالایی که از متن غلط میزدم تا قشنگ برام تثبیت شه
      معمولا نمیشد توی یه تایم همه تستا رو زد پس توی تایم بعدی میومدم گفتار بعدی رو طبق همین روشی که گفتم متنشو میخوندم و دوباره یه مقداری از تستای گفتار قبلو میزدم
      همینجوری پیش میرفتم تا به برنامه آزمون برسم
      این روش مطالعم واسه اوایل سال تا قبل عید بود
      اگه مورد استقبالتون واقع شد روش مطالعه دوران جمعبندی و مرورم رو هم بعدا اضافه میکنم

فیزیک :
      خب واسه فیزیک
      1) درسنامه یه بخشو میخوندم
      2) چند تا از تستای ستاره دار میکرو رو توی اون تایم تک تک میزدم و چک میکردم تا دستم گرم شه و تیپ تستای اون مبحث دستم بیاد
      3) بعدش ستاره دارا رو تکمیل میکردم(معمولا هر پنج تا چک میکردم)
      4) درسنامه مبحث بعد رو میخوندم و مرحله 2 رو انجام میدادم + بر میگشتم سراغ تستای بدون علامت مبحث قبل و ده تا ده تا میزدم و چک میکردم
      و این مراحلو تکرار میکردم تا به بودجه قلم چی برسم

اگه میکرو دارین تستای یک قدم تا صدو بزنین خیلی تستای خوبی داره ولی سری زد خیلی سبز فکر کنم دیگه زیادی سخت و خارج از کنکوره

شیمی:
      خب میتونیم شیمی رو یه چیزی بین ریاضی و زیست بگیریم
      چون هم حفظیجات داره وهم مسائل
      اولین کاری که میکردم اینه که متن کتابو دقیق دقیق میخوندم
      توی شیمی هم عین زیست از هایلایتر استفاده میکردم
      بعدش میرفتم سراغ درسنامه (ببینین درس شیمی یه درسیه که بعضی بخشاش کاملا حفظیه دیگه این بخشا که نیاز به درسنامه خوندن نداره که :/ مثلا نوشته اولین انقلاب توی کشاورزی با کاشتن دانه بود. خب این دیگه چیزی نیست بری از روی درسنامه هم بخونیش که
      ولی مثلا یه سری حفظیات داریم مثل توضیحات سلول گالوانی شما خب نیاز پیدا میکنین که از یه درسنامه کنارش استفاده کنین با فرض اینکه دبیر خوبی ندارین که اغلب هم همینطوره)
      متن درسنامه رو میخوندم و اگه نکته خوبی داشت به متن کتابم اضافه میکردم(بر خلاف زیست که بنظرم نباید از توی درسنامه نکته در بیارین)
      بعدش میریم سراغ تست ها
      اگه تستای مباحث حفظیه توی تایم بعدی بزنینش نه توی همون تایمی که متن کتابو خوندین چون به هرحال حفظیه وشما یادتون هست بیشترشو(تک تک چک کنین اول بعدش مثلا صفحه به صفحه چک کنین. توی چند موردی ها حتما پاسخشو بخونین چون ممکنه جوابتون یکی باشه اما اون مواردی که تست غلط گرفته با چیزایی که شما غلط گرفتین فرق بکنه)
      ولی اگه مسائل هم داشت شما توی همون تایم تشریف میبرین ابتدا تک تک میزنین و چک میکنین بعدش پنج تا پنج تا و ده تا ده تاش میکنین
      بعدش که رفتین مبحث بعدی از مبحث قبلیش هم چند تا تست بزنین دوباره تا مرور شه واستون

رفقایی که میخواین روی شیمی سرمایه گذاری کنین تا مثل جلسه کنکور امسال شوکه نشین و قوی باشین توی این درس ؛ توی طول سال حتما موج آزمون هم کنار دستتون باشه و روزای اخر هفته آزمون، یکی دوتا آزمون از اون مبحث کار کنین
      - آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه دی وی دی ها چیست؟
      تدریس کلاسینوی استاد حیدری و خیلی خوب بود(البته نه توی همه مبحثا)
      -در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      من ادمیم که کلا ساعت مطالعه بالایی نداشتم و فقط ماه اخر تونستم ده یازده ساعت بخونم حداکثررر
      چون معتقدم ساعت مطالعه واسه هرشخصی متفاوته و مهم اون استمرار شما توی درس خوندن و برنامه ریزی شماست
      توی طول سال شیش تا حداکثر هشت ساعت میخوندم
      - میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      هفت تا هشت ساعت میخوابیدم
      رفیق خیلی به خوابت اهمیت بده
      اگه خوابت کافی نباشه بازدهیت بهت قول میدم ده درصدم نیست
      سلامتیت هم ضربه میخوره
      بیشتر از هفت هشت ساعتم نخوابید دیگه خدایی
      بسه همینقدر
      - در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      آزمون رفیقمون حاج کاظم قلمچی
      - میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      توی حضوریا فکر کنم 6875 بود
      چند تا هم غیر حضوریشو از پای کامپیوتر دادم که به لعنت خدا نمی ارزه این مدل ازمون دادن و در نتیجه گند زدم دیگه
      حتما توی این شرایط که ازمون حضوری برگزار نمیشه یا برین سر صبح دفترچه رو بگیرین یا اگه خودتون پرینتر دارین سوالا رو پرینت کنین بعدش وارد سایت کنین
      پای مانیتور بخواین ازمون بدین هیچ فایده ای نداره
      - چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

حتما سوالای غلطتونو بررسی کنین و نکاتشو یادداشت کنین
      سوالای نزده تون رو هم همینطور
      اول سعی کنین خودتون دوباره حلش کنین این سوالا رو توی خونه چون ممکنه سر بی دقتی غلط زده باشین یا تایم کم اورده باشین و نزدین
      حتما بررسی کنین واقعا مهمه
      شما قشنگ متوجه میشین کجا لنگ میزنین یا کجا یادگیریتون ناقص بوده و میتونین واسش برنامه ریزی کنید
      سایت قلم چی یه بخشی داره سوالای غلطتتونو توی هر درس واستون جدا میکنه
      پس نیاز نیست سوالا رو توی دفتر بنویسین . وقتی دوران جمعبندی و مرور شد برین اون سوالا رو دانلود کنین و پرینت بگیرین و دوباره حلشون کنین
      بررسی ازمونم همون روز انجام بدین و نزارین واسه روز بعد(هرچند خودم معمولا شنبه انجام میدادم )
      پس حتما به بررسی ازمون توجه کنین روز جمعه
      همین یه کار واسه جمعه آزمون بسه
      - درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      خب روش آزمونم همون روش حاج کاظمه
      همتونم سیصد بار شنیدین
      ضربدر منها و زمان نقصانی
      واسه وارد کردن تستا تک تک وارد نمیکردم و صفحه صفحه انجام میدادم یعنی صفحه اولو میزدم بعد وارد پاسخبرگ میکردم(این کار یکم سرعتتونو بالا میبره ولی اگه آدمای حواس پرتی هستین تک تک وارد کنین بهتره)
      من زمان نقصانی رو اجرا میکردم ولی تایمام متفاوت بود با چیزی که مرسومه
      واسه ادبیات 20 دقیقه
      عربی 17 دقیه
      دینی 13 دقیقه
      زبان 15 دقیقه
      چون ادبیات نمیتونستم توی یه ربع بزنم واقعا ، عوضش توی دینی و زبان سریع بودم پس به تایم ادبیاتم اضافه کردم
      سوالایی هم که بلد نبودم کنارش ضربدر میزدم و اونایی هم که حس میکردم توی دور اول نمیتونم جواب بدم و یا وقت گیرن
      دورشون دایره میکشیدم تا اخر سر دوباره برگردم سرشون
      واسه اختصاصی ها هم ریاضی 40 دقیقه
      زیست 50 دقیقه
      فیزیک 35 دقیقه
      شیمی 35 دقیقه توی دور اول
      رفیق خواهشا یه سوالو نمیتونی حل کنی ردش کن
      اون سوال امتیاز بیشتر نداره . بهت واسه حل کردنش شکلات نمیدن
      تایمو نسوزون خواهشا
      دیدی نمیتونی یه ضربدر بزن برو
      دیدی وقت گیره و تایمتو میخوره دورشو دایره بکش رد شو برو
      دوباره وقتی همه سوالا رو زدی برگرد سر اینا
      مرسی
      - برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      ببینید چندین مدل برنامه ریزی توی تاپیک هست از روش آقای آروین بگیر تا آقای رضایی
      روش آقای اروین از نظر من خیلی وقت گیره
      سال اول من عین روش ایشون برنامه میریختم
      روش پیشنهادی من به روش اقای رضایی نزدیکه
      شما یه برنامه ثابتی داشته باشین
      مثلا روزی دو ساعت زیست
      یک ساعت و نیم ریاضی
      یکو نیم شیمی
      و...
      اینو پیش ببرین هفته اول تا روز جمعه
      حالا برنامه قلم چیو نگاه کنین و حجمی که شما از اون برنامه جمع کردین
      مثلا میبینین بخش بیشتر زیستو خوندین و فقط یکمش مونده
      عوضش حجم زیادی از فیزیک مونده
      چی میکنین؟ میاین اونهفته تایمای زیستتونو کم میکنین عوضش به تایم فیزیک اضافه میکنین تا به آزمون خودتونو برسونین
      این روشی بود که سال دوم استفاده کردم و بنظرم خیلی بهتر از اینه که بشینین حجما رو تک تک در بیارین و تایم بندی کنین(اون روش اول وقتی میتونه عالی باشه که یه مشاوری که روی مباحث مسلطه بیاد براتون خورد کنه حجمو و خودتون تایمتون سر این قضیه نره. اینجوری بنظرم خیلی مفیده)

- چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      سرعت چیزیه که با تسلط نسبت مستقیمی داره
      یعنی هرچقدر شما بیشتر تلاش کنین و بیشتر مسلط بشین روی مباحث سرعتتونم خودش افزایش پیدا میکنه
      خواهشا از همون اول سال درگیر سرعت تست زنیتون نباشین و این استرسو وارد نکنین به خودتون که چرا سرعتم کمه
      هرچقدر بیشتر مسلط شین سرعتتونم افزایش پیدا میکنه کم کم
      البته میتونین واسه این که سرعتتون سریعتر افزایش پیدا کنه کتابای استانداردی مثل موج آزمونم تهیه کنین
      و در کنار منابعتون بصورت زماندار ازروی موج هم کار کنین
      - اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      از هرکسی بپرسین این سوالو میگه بیشتر درس میخوندم و سمت گوشی و این چیزا نمیرفتم
      ولی من خیلی خوشحالم که همه این اشتباهاتو مرتکب شدم و راضیم
      اگه برگردمم همینقدر درس میخونم سمت گوشیم میرم فوتبالم میبینم
      - اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      ادبیات دریافت: وقت گیر و نامناسب واسه یه کنکوری
      شیمی میکرو دوازدهم: درسنامه داغون و سطح بندی نامناسب تست ها
      آیکیو شیمی : مزخرف ://
      زیست دوازدهم مهروماه : اصلا خوب نبود از نظر من خیلی غلط علمی زیاد داره ژنتیکشم که کلا مساله بود ://
      - بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      مرور های کوتاه مدتو که توی روش مطالعه گفتم ،شما هر مبحثی جلو میری توی اون دو هفته چند تا تستم از مباحث قبلیش بزن
      واسه بلند مدتم که وقتی برنامه قلم چی مروری شد واسه لغت املا میاین دوباره لغت ها رو مرور میکنین
      تستای غلط دستورو بررسی میکنین
      واسه عربی چند تا تست قواعدو ترجمه از هر درس میزنین و اگه جایی فراموش کردین بر میگردین به درسنامه و مرور میکنین
      واسه دینی هم که متن کتابو دوباره مطالعه میکنین
      ریاضی فیزیک مرورشون فقط با تسته و مرور فرمول ها
      هرجا دیدین ضعف دارین بیشتر تست میزنین از اون مبحث
      توی آزمون مثلا ریاضی مروره تابع و مثلثاتو مشتقه
      شما میای چند تا تست جدید میزنی از این مباحث
      تستای علامت گذاری شده هم دوباره میزنی
      بعد متوجه میشی که توی تابع ضعف داری
      میری یه مجموعه تست از همون منبع خودت یا منبع جدید بصورت مضربی میزنی و تمام
      واسه زیست یه سری افراد میگن باید با تست مرورش کرد اول تا ببینی کجا یادت رفته
      من اینجوری نبودم اول کل متن کتابو میخوندم بعد میرفتم تستای هایلایت شده مو میزدم دوباره
      یعنی مرور زیستم بیشتر روی خوندن متن کتاب میگذشت
      واسه شیمی بخش حفظیات هم عین زیست بودم اول متن کتاب بعد تستای هایلایت شده حفظیات و مسائل
      تهشم یکی دو تا آزمون از موج میزدم یا آزمون های انتهای فصل مبتکران و میکرو رو حل میکردم
      - برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی در کنار تلاش: ارکان موفقیت یه کنکوری

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      ریاضی و فیزیک یه برگه بردارین توش فرمولها و نکات مهم هر مبحثو بنویسین
      بقیه دروس از نظر من نیاز ندارن خلاصه نویسی کنین
      - نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      اوایل سال حتما بیشتر روی اختصاصی تمرکز کنین چون اگه توی اختصاصی ضعف داشته باشین خیلی سخت میشه بعدا جمعش کرد اما توی عمومی خیلی راحت تر میشه ضعف هارو جبران کرد
      من تا قبل عید شاید 90/10 میخوندم
      بعد عید 60/40 شد

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      واسه هر درس متفاوته دیگه
      یه درس بیشتر نیاز به مطالعه داره مثل دینی
      یه درس به تست بیشتر نیاز داره مثل ریاضی فیزیک
      باید خودتون متناسب تنظیم کنین

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

منم نخوندم
      ریاضی شیش شدم
      شیمی نه شدم
      دیگه از این بدتر؟

یه یا علی بگین و حماسه ای به پا کنین
      تلاش و تلاش و تلاش
      قطعا اگه تلاش و برنامه ریزی داشته باشین میتونین توی همون سال آخر هم بهترین نتیجه رو بگیرین

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و سال دوازدهم به چه میزان بود؟
      تابستون هردوسال هیچی نخوندم پس نظری ندارم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      واسه من هیچی)
      - چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      بیخیال دیگه داداش
      میگم نخوندم خب :/
      - چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟
      استرس واسه من معنا نداره اونقدر
      خیلی ریلکس برخورد میکنم با همه چی
      سال اول که کارنامه رو باز کردم یه دقیه نگاش کردم بعدم صفحه رو بستم و گفتم خب گند زدم
      واسه اینکه نشون بدم ناراحتم سعی کردم یکم جلوی خانواده گریه کنم ولی خب متاسفانه نقشه موفقی نبود و فقط صدای گریه دراومد از اشک خبری نبود )))
      در کل استرس مسترس معنایی نداره رفیق
      واسه یه آزمون مسخره میخوای استرس بکشی که چی شه؟
      حیف جوونیمون نیست؟
      میترسی خراب کنی؟ خب فدای سرت گند بزن توی کنکورت اصلا
      سال بعدش بیشتر تلاش میکنی
      من خودم فقط هفته آخر یکم استرس گرفتم و شب اعلام نتایج که ساعت سه صبح بود ://
      سر جلسم خیلی ریلکس برین چون تنها فرقش با آزمون قلم چی اینه که اولش واستون قرآن میخونن
      میخوام بگم تلاشتونو بکنین و بقیه رو بسپرین به خدا
      خدا خودش همیشه کمکتون میکنه
      استرس بیخود نداشته باش رفیق گلم

- تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

خب خستگی هستش همیشه
      مثلا همین امسال نزدیک یه ماه درس نخوندم هیچی هیچی
      اگه تعویق نمیخورد نمیرسیدم به کنکور اصلا ://
      ولی بعدش نشستم دوباره عین چی خوندم و جبران کردم
      با انگیزه دادنم مخالفم
      خودت باید انگیزشو داشته باشی رفیق
      انگیزه فروشی نیست که بگی من یک کیلو میخوام
      خودتون ببین دوست داری آیندت چجوری باشه
      اگه بهش اهمیت میدی پس قطعا واسش تلاش میکنی
      اگه اهمیتم نمیدی که بیخیال شو
      تهش رتبت اومد کد شارژتو بزن ده تومن موجودیشو بگیری حداقل

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      سال اول کتابخونه
      سال دوم خونه
      - نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      اگه یه جماعت خرخون دورتونن و وسط درس خوندن حرف نمیزنن و خراب نمیکنن جو رو
      میتونه مفید باشه مطالعه توی این جمع چون باعث انگیزه گرفتنم میشه
      الان که البته کروناس مجبورین دیگه توی خونه بخونین
      من خودم سال دوم ماه های اخر و دوران جمعبندی با یکی از دوستام از زنجان هماهنگ میکردیم درس خوندنمونو
      و نمیزاشتیم طرف مقابل کم کاری کنه
      البته ایشون در نهایت چیزی که میخواست نیاورد و امیدوارم امسال به بهترین نتایج برسه
      خیلی ممنونم ازش برای کمکاش و براش بهترین هارو آرزو میکنم تو کل زندگیش

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من سال اول مشاورم یکی از دوستام بود که سال 96 رتبشون 29 شد. از همینجا درود میفرستم بهش
      سال دوم نداشتم
      مشاور میتونه خیلی مفید باشه بنظر من اگه واقعا برات اهمیت قائل شه و روی درس خوندنت حساس باشه و مجبورت کنه تلاش کنی
      اما متاسفانه الان بیشترشون سیصد نفر میگیرن یه برنامه کپی میکنن میدن به همه
      میرن تا هفته بعد
      دیگه مهم نیست گزارش میدی گزارش نمیدی
      اگه اینجوریه بنظر من پول دور ریختنه ولی اگه کسی باشه که برات وقت بزاره اون مفیده
      - چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      زیاد
      ولی وقتی برنامه اون روزمو تموم میکردم
      وسط درس خوندنم نمیومدم تل چک کنم
      آخر شب کارام تموم میشد میرفتم سراغش و یکمم بعد ناهار

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      تایم مشخصی نداشت
      ولی فوتبالمو میدیدم بازیمو میکردم و از گوشی استفاده میکردم
      در کل چون برنامه مو انجام میدادم و تفریحم کنارش داشتم بهم سخت نگذشت

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      کاملا دست خود دانش آموزه
      خودتون میفهمین حاشیس
      تعویق کنکور امسال یه مثاله خوبه
      همه میدونستن حاشیست ولی بازم یسری میرفتن توییت میزدن و به شبکه خبر اس ام اس میدادن و...
      تهشم که بی فایده بود
      دور کن خودتو از این چیزا دوست کنکوری من
      هم روی اعصابت میره و هم نتیجه ای واست نداره
      کلا یه چیزه از همه طرف ضرره

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      اگه واقعا توی درسی ضعف دارین بله مفیده
      من خودم ریاضیم ضعیف بود و برام مفید بود
      ولی زیاده روی نکنین توی کلاس خواهشا
      تهش دو تا یا دیگه خیلی خیلی ناچار شدین سه تا کلاس
      دبیرایی هم انتخاب کنین که واقعا اوستای کارشون باشن

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

به نام خدا
      تلاش خودم و حمایت خداوند و خانواده

واقعا مهم ترین چیز تلاشه
      فوت کوزه گریش تلاشه
      رمزش تلاشه
      کد جادوییش تلاشه
      پس تلاش کن

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      قطعا یک دنیا ممنونشون هستم که هرچیزی نیاز داشتم برام فراهم کردن و توی مسیر کمکم کردن
      عین دوتا دوست میمونن واسم
      و بازم خیلی ممنونم ازشون

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      بله پسر داییم 1700 شد
      داروی اصفهان میخونه

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      حدس میزدم توی همین بازه ها بشم
      توی قلم چیم همین حدودا میشد رتبم

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      تقریبا یکی بود
      توی زبان زیاد شد و دینی کم شد
      چرا اینقدر سوالای بیخود داره ؟ :///

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بلی

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 1400برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      برنامه ریزی و تلاش
      تفریحتونم بکنین به اندازه
      جوری نشه یکسال حبس کنین خودتونو و فقط کتاباتونو ببینین توی این یه سال
      حتما کارایی که دوست دارین هم انجام بدین کنار کاراتون ولی همه چی با برنامه ریزی باشه

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      تقدیم به خودم و خانوادم
      (به کی میخوام تقدیم کنم آخه :// )
      جمع‌بندی دی
      رسیدیم به یه بازه ی تقریبا مهم و اونم جمع‌بندی دی ماهه
      خب من توضیحاتم رو به دو گروه تقسیم میکنم، گروه اول بچه های دوازدهم و گروه دوم بچه های پشت کنکوری
      اول دوازدهمیا....
      خب همون‌طور که خودتونم میدونین امتحانات ترم اول تون توی دی ماه برگزار میشه و همینطور دو تا آزمون خیلی مهم جمع‌بندی هم قلم چی برگزار می‌کنه
      من روشی که برای جمع بندی تون می‌خوام بگم روشیه که هم به آزمون برسین و هم به امتحانات تون (با اینکه اصلا مهم نیستن و تازه امسالم که احتمالا مجازیه و خودتونم بهتر از سلامت برگزاری آزمون مجازی آگاهین )
      اگه دوست ندارین این روشو انجام بدین میتونین طبق روشی که واسه ی بچه های پشت کنکوری میگم عمل کنین
      این بازه تنها بازه ایه که میتونین فقط یک درس توی روز بخونین
      فرض کنین سه دی ماه امتحان زیست شناسی دارین و هفتم امتحان فیزیک
      شما توی اون سه چهار روزی که تا امتحان فرصت دارین میتونین فقط زیست شناسی بخونین ولی چند تا نکته رو رعایت کنین
      یک اینکه خواهشاً نشینین فقط متن کتاب بخونین و نمونه سوال تشریحی حل کنین، روش مطالعه تون باید باز هم بر مبنای حل تست باشه و نه سوال تشریحی
      واسه زیست پیشنهادم اینه که اول یه فصل از کتاب بخونین(کامل) ، بعدش بیاین تست های علامت دار و هایلایت شدتونو دوباره بزنین و در انتها دو سه تا آزمون هم از خودتون بگیرین و همینجوری برین جلو
      فیزیک و ریاضی اول یه چند تا آزمون بیست سی سواله از هر فصل بزنین و بعدش تحلیل کنین اون سوالاتو، ببینین کجا ها یادتون رفته،کجاها گیر داشتین و کجاها رو هنوز خوب بلدین
      بعدش برین جاهایی که یادتون رفته رو یه مرور سریع بکنین از روی درسنامه (گفتم مرور سریع ، نه که دوباره از اول بگیرین بخونین) و ازش تعدادی تست کار کنین تا دوباره روون شین . مرحله دوم تستهای علامت دارتونو حل کنین و در نهایت بازم یکی دوتا آزمون کار کنین
      شیمی هم حفظیاتشو دوباره عین زیست از روی متن کتاب بخونین و مرور کنین بعدم تستهای علامت دارتونو کار کنین
      واسه مسائل هم سعی کنین تستهای جدید و درهم بزنین
      یعنی تست‌هایی که از بخش های مختلف کتاب طرح شده و ترکیبیه(چون به هرحال بیشتر از نصف فصل هارو خوندین تا الان)
      گفتم اجازه دارین تک درس کار کنین ولی تک درس توی دروس اختصاصی منظورم بود (گول خوردین که)
      دروس عمومی رو بازم باید کار کنین طبق برنامه
      چون مثلا اگه امتحان ادبیات دارین خیلی سخته توی یکی دو روز بشینین سیصد تا لغت مرور و حفظ کنین
      پس باید هر یکی دوشب توی برنامتون بزارین و کار کنین
      خب چون این یه بازه ی مروریه خیلی راحت میتونین اشکالات و عقب موندگی هاتونم جبران کنین و خودتونو به بقیه برسونین
      با همه این چیزایی که گفتم احتمال خیلی زیاد بازم یه تایم اضافه ای بیارین(اگه تا الان خوب کار کردین و با برنامه جلو رفتین)
      دو تا راه حل واسه تایم اضافتون هست
      یک اینکه دوازدهم رو جلوتر از برنامه کار کنین و خودتونو از برنامه آزمون جلو بیندازین
      دو اینکه مرور دروس پایه رو هم انجام بدین(چون وقتی آزمون پایه برگزار میشه احتمالا همچنان درگیر امتحانات دوازدهم هم هستین و اگه بتونین زودتر شروع کنین کارتون راحت تر میشه)
      این از بچه های دوازدهم
      حالا بریم سراغ پشت کنکوریا...
      خب تبریک عرض میکنم خدمتتون چون شما اینجا خیلی کارتون راحت تره و درگیر امتحانات مسخره مدرسه نیستین
      شما هم روشتون تقریبا عین بچه های دوازدهمه ولی با یه تفاوت
      شما همچنان حق ندارین که تک درس کار کنین و باید حداقل چند تا درس توی طول روز بخونین
      روش مرور درسا هم که واسه شما و دوازهمیا فرقی نداره و باید همون مدلی کار کنین
      خب شما تایمتون خیلی آزاده و حدود ۴۰ روز تایم دارین که دروس پایه و دوازدهم جمع بشه
      چند تا نکته
      یک: چون شما قبلا دوازدهمو خوندین پس واستون با پایه فرق آنچنان زیادی نداره و بی انصافیه سه هفته تایم بزارین که فقط سه چهار تا فصل زیست بخونین :/
      پس بهترین کار اینه که از همون اول همزمان پایه و دوازدهمو جلو ببرین با اولویت دوازدهم(یعنی بیشتر دوازدهم بخونین تا به برنامه برسین)
      دو: تایم زیاده و فرصت جبران عقب موندگی و کم کاریاست
      قدرشو بدونین و ازش بهترین استفاده رو ببرین
      سه: چون تایم زیاده باید سعی کنین خودتونو از برنامه جلو بیندازین (پیشنهاد میکنم توی دوازدهم جلو بیفتین چون آزمون دروس دوازدهمو تا اردیبهشت کش میده و پایه رو تا اسفند)
      اگه کسی تا الان نخونده و کم کاری کرده از نظر من آخرین فرصته که برگرده به مسیر و تهش به هدفش برسه
      توی این چند روز خیلی این سوالو شنیدم که میگن میشه اگه بخونم؟ میتونم اگه بخونم؟
      می‌خوام بگم نه نمیشه
      اگه حرف بقیه واست مهمه همون بهتر که نخونی :/
      به جای اینکه این سوالای بیخود رو بپرسین بشینین سر درس و مشق تون تا تهش خودتون ببینین که میشه یا نمیشه
      برای دوران جمع‌بندی نهایی هم دوباره واستون می‌نویسم که چیکار کنین
      مرسی که خوندین

ممنون از وقتی که گذاشتید
      موفق و موید باشید

قربان شما سلامت باشید
      امیدوارم مفید بوده باشه واستون و بکارتون بیاد
      ببخشید اگه سرتونو درد اوردم و مرسی که حوصله کردین و خوندین
      اگه سوالی پیشنهادی انتقادی دارین خوشحال میشم بشنوم
      سعی میکنم اگه بازم چیزی نیاز بود به پست اضافه کنم
      واسه همه آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم به همه خواسته هاتون برسین
      (نمیدونم ای دی گذاشتن مشکل داره یانه ولی توی چنل تل هم عضو شین
      سعی میکنم مطالب مفیدی بزارم توش @about_sina

پ.ن:
      اینم این صفحه زیست که اشاره کرده بودم توی متن مصاحبه
      img_20201103_121842.jpg
      ویرایش توسط SiiiiiiNA : 16 آذر 1399 در ساعت 16:26

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام و با عرض تبریک
      خوشحالم که یه اوتاکوی دیگه هم رتبه برتر شده. موفق باشی
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام و عرض تبریک
      انشالله به خوبی ازش لذت ببری
      شاد باشی
      گفتنـد یـافت می‌نشـود جـسـته‌ایم ما
      گفت آنک یافت می‌نشود آنم آرزوست

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها شما غیر قانونی کلاس تست ها رو دانلود میکنید؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی راحت و کامل توضیح دادی ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.بهتون تبریک میگم.ایشالله مراحل بعد زندگیم همینجوری حرفه ای و پرقدرت باشین

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خیلی تبریک میگم موفقیتای بیشترخیلیم مصاحبه ی کامل وساده ای بود
      میگم که تو از سه سطحیا استفاده نکردی؟ و اینکه کتابای موج رو کامل دوران جمع بندی کار کردی؟

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میگن منابع یه چیز سلیقه ای هست اینجا خودشو نشون میده.
      اینطرف میگه زیست مهروماه خیلی بد بود
      اونطرف صدف توی مصاحبش گفت زیست مهروماه خیلی خوب بود
      یا احسان که توی آزمون های قلمچی معمولا جز 10 نفر اول کشور بود میگفت شیمی دوازدهم مبتکران آشغال بود ولی اینجا میگه عالی بود
      ...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون.مصاحبتون خیلی خوب بود.منو خیلی یاد دوران مدرسه خودم انداخت.خیلی به خودم امیدوار شدم.کاش پایان قصه کنکور منم مثل شما بشه.موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام اقای ستوده تبریک میگم
      (خیلی خوشحالم که یه اوتاکوعه دیگه هم رتبه برتر شده) پروفایلتون المایت هم عالیع

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narjes78 نمایش پست ها
      بچه ها شما غیر قانونی کلاس تست ها رو دانلود میکنید؟
      من اول میخواستم از خود موسسه بگیرم ولی چون تدریس سال قبل استاد بود گفتن باید کلاس جدید ثبت نام کنین
      بعد من خودم دانلود کردم و به موسسه اطلاع دادم و گفتم که اینکارو کردم و هزینشو بعدش واریز کردم
      قطعا از نظر اخلاقی کار درستی نیست که بیاین غیر قانونی دانلود کنین ، منم چون اطلاع دادم و هزینشو واریز کردم فکر نکنم غیر قانونی باشه دیگه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Raha.mehrdadi نمایش پست ها
      خیلی تبریک میگم موفقیتای بیشترخیلیم مصاحبه ی کامل وساده ای بود
      میگم که تو از سه سطحیا استفاده نکردی؟ و اینکه کتابای موج رو کامل دوران جمع بندی کار کردی؟
      خیلی ممنونم
      من نه ،سه سطحی استفاده نکردم
      موج شیمی رو بله تقریبا کامل کار کردم
      موج فیزیک رو نه ، فقط بعضی فصولش رو زدم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      میگن منابع یه چیز سلیقه ای هست اینجا خودشو نشون میده.
      اینطرف میگه زیست مهروماه خیلی بد بود
      اونطرف صدف توی مصاحبش گفت زیست مهروماه خیلی خوب بود
      یا احسان که توی آزمون های قلمچی معمولا جز 10 نفر اول کشور بود میگفت شیمی دوازدهم مبتکران آشغال بود ولی اینجا میگه عالی بود
      بله کاملا درسته
      توی توضیح منابع هم گفتم که اینا صرفا نظر شخصیه و یکی ممکنه با یه کتاب نتیجه بگیره و یکی دیگه نه
      همون شیمی مبتکران مثال خوبیه چون خیلی ها با حاشیه رفتناش کنار نمیان ولی بشخصه برام جذاب بود
      در کل انتخاب منابع تقریبا یه چیز شخصیه و باید خودتون چند صفحه از هر کتابو بررسی کنین و ببینین کدوم کتاب واسه شما بهتره
      البته هرکتابی هم بنظرم خوب نیست و شما بازم بین منابعی که شناخته ترن انتخاب کنین و سعی کنین سراغ کتابایی که ناشناختن و جوابشونو پس ندادن کمتر برین

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تبریک بهتون میگم
      امیدوارم توب تک تک مراحل زندگیتون موفق باشید آقای دکتر

15. Top | #15
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      والا من کتابای زیست مهروماه خریدم 2 فصل اول دهم کار کردم کلا ناامیدم کردی با نمره 2 که دادی
      شاید تستاش در حد میکرو نباشه ولی چیز بدی هم نیست.حالا از نظر تو تستش مشکل داره یا درسنامش؟تو دوازدهم زدی ولی من الان دارم دهمشو کار میکنم شاید واقعا دوازدهمش بد باشه
      ...

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن