خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات

به نظر من سیب زمینی!

به نام خدا
      سلام
      من قصد ندارم از خودم بگم ولی به نظرم این ایموجی ها خیلی شبیه سیب زمینی اناصلا ایده ایموجی از سیب زمینی گرفته شده

6hma_1394758478-parsnaz-com.jpg

ایموجی ها از کجا آمده‌اند؟ایموجی ها این روزها جزیی جدا نشدنی ارتباطات مجازی ما شده‌اند. اما واقعا این شکلک های گرافیکی از کجا سرو کله‌شان در دنیای مجازِی پیدا شد؟ کمتر از ده سال پیش هیچ کس حتی اسم آن‌ها را نشنیده بود... .
      یه تعریف خیلی تو دل برو میگه:ایموجی‌ها نمادهایی برای انتقال لحن و تُن صدا، حالت چهره و زبان بدن هستند و میتوانند بـه شکلی مختصر روایت‌گر داستان‌ هایي باشند کـه بـه تمامی زبان‌ها قابل فهم هستند. ایموجی در واقع بـه معنای خط تصویری اسـت
      افسانه ایموجی:(نخستین ایموجی ها)
      Unicode consortium شرکتی است که به صورت رایگان در زمینه‌ ارتباطات مجازی فعالیت می‌کند.قسمتی از تلاش‌های این شرکت که کاربران کامپیوتر بتوانند در هر جای دنیا که هستند بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده ، بر این نکته تمرکز دارد که تمام زبان‌های نوشتاری دنیا برای استفاده در دنیای مجازی نیز در دسترس قرار بگیرد و بتوان از همه‌ی آن‌ها به صورت کارآمد و تنظیم شده‌ای استفاده کرد.وقتی که این شرکت کم کم در کار خود پیشروی کرد، شروع به ثبت کردن علائم نوشتاری بیشتری از سراسر دنیا کرد. وقتی که شرکت Unicode شروع به بررسی علائم در کشور ژاپن کرد چیز عجیبی را کشف کرد که در کشورهای غربی تا به حال کسی به آن توجه نکرده بود. البته این اتفاقات در این کشور رمزآلود زیاد پیش می‌آید!
      در سال 1999، یک مهندس ژاپنی که در شرکت NTT DoCoMo در قسمت طراحی دستگاه‌های همراه با قابلیت اتصال به اینترنت کار می‌کرد، ایده‌ی جالبی به ذهنش رسید.این مهندس خلاق ژاپنی با الهام گرفتن از علائم هواشناسی، شکلک‌های ASCII که در حال محبوب شدن بودند و حالات صورت‌های همکاران و دوستانش، اولین سری ایموجی های 172 تایی را ابداع کرد. این شکلک‌ها که تنها ۱۲ در ۱۲ پیکسل بودند در سراسر ژاپن برای ارتباط‌های دیجیتالی به سرعت محبوب شدند.به مرور زمان ایموجی ها گسترش پیدا کردند و شرکت‌هاي بزرگی چون اپل در گسترش آن ها و یکسان سازیشان برای زبان‌هاي متفاوت دنیا نقش زیادی ایفا کردند.البته ایموجی ها درسال ۲۰۰۹ در سیستم «ایمیل» و «جی‌میل» پدیدار شدند و بـه سرعت مورد استقبال کاربرانی قرار گرفتند کـه در مکالمات اینترنتی روزانه خود آن‌ها را رد و بدل میکردند.
      2-2.jpg

ایموجی تولد یک زبان جدید:
      در واقع زبان Emoji، یکی از زبان‌هاي رایج است که بدون آن چت کردن در فضای مجازی چندان لطفی ندارد.تقریباً 92 درصد از مردمی که از فضاهای مجازی استفاده می کنند از شکلک‌هاي ایموجی نیز استفاده میکنند. در اینستاگرام تقریباً نیمی از پست‌ها ایموجی دارند. حتی گاهی پیش می آید استفاده نکردن به جا از این ایموجی‌ها باعث سوتفاهم هم شده باشد. خوب است در مورد ایموجی‌ها بدانید که این شکلک‌ها در عصر حاضر به یک زبان بین المللی برای بیان احساسات تبدیل شده‌اند. ایموجی‌ها به قدری محبوب هستند که جز جدا نشدنی چت‌هاي اینترنتی شده‌اند.
      ایموجی ها بدلیل محبوبیتی که پیدا کردند، متناسب با فرهنگ‌هاي مختلف، زمان و نیاز مخاطبانشان در سراسر دنیا زیاد شدند؛ به طوریکه در حال حاضر چیزی درحدود هزار ایموجی وجوددارد که تنوع آن از شکلک‌هاي مختلف صورت تا تسبیح و پول و ساعت اپل متفاوت است. در واقع اکثر تصویرهایی که به آن‌ها نیاز دارید، بین ایموجی ها پیدا میشود. خوب است بدانید در آینده هرچه دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش برود، نقش ایموجی ها بعنوان یک زبان بین‌ المللی برای رساندن مفاهیمی که در تمامی زبان‌ها قابل فهم باشند، بیشتر خواهد شد.
      پرکاربرد ترین ایموجی ها در دنیا:
      انگلیس و کشور آمریکا از شکلک هـای خشم و ناراحتی بیشتر استفاده میکنند در حالی‌که فرانسه و ایتالیا طرفدار ایموجی هـای عاشقانه است. شکلک کلاسیک لبخند در ترکیه، شکلک قلب درحال تپیدن در ژاپن، قلب آبی که نشان از عشق سرد است توسط عرب ها و نت هـای موسیقی بیشترین شکلکی است که توسط برزیل، کلمبیا و آرژانتین مورد استفاده قرار می گیرند.
      tt99_611875523-parsnaz-ir.jpg
      y92b_1023538561-parsnaz-com.jpg
      اشتباهات رایج در مورد ایموجی ها :
      یکی از مشکلاتی که ممکن است در دنیای ایموجی‌ها ایجاد شود، تفاوت برداشت‌هاست. هنوز هم ایموجی‌هایي هستند که برای هر کس معنی متفاوتی دارند. برای این که ریسک سو برداشت را تا حد ممکن پایین بیاورید، میتوانید دو کار انجام دهید. یکی این که بجای استفاده از یک ایموجی، چند تا که معنای هم‌جهت دارند را کنار هم بگذارید.راه حل دوم بکار بردن ایموجی در بستری از کلمات است که نزدیکترین وضعیت را نسبت به معنایی که در ذهن دارید، منتقل می کند.
      در کل من باز هم فک میکنم ایده ایموجی رو از سیب زمینی گرفتن

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بامزه ترین یا محبوب ترین ایموجی تو نو آپ کنین
      من خودم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اینم ک داره میگه خاک تو سرت

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      :troll (9):اینم باحال شبیه بابا بزرگای کتاب خونه(

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اینم دوس شبی قورقوریه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این مث خودمه
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      [

اینم خیلی با مزست خوووو
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      همگی کور شدند...!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      همگی کور شدند...!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

از بین این گردالی آبیا هم اینا
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      همگی کور شدند...!

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مثبتاشم این
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن