خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 67
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

تردید راجع به رشته های پزشکی (واقعیت ها و توهمات راجع به بازارکار و آینده)

................
      ویرایش توسط konkoori1401 : 09 آذر 1399 در ساعت 01:05

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      متاسفانه در کشور عزیزمون از لحاظ بازارکار و ... چاره ای به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود نداره ! من هم چنین حرف هایی رو زیاد می شنوم ...

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoori1401 نمایش پست ها
      سلام دوستان خسته نباشید
      من به تازگی در این انجمن عضو شدم
      راستش من 1401 کنکور دارم و رشته ام تجربی هستش .
      تو این مدت با چند نفر از دانشجوهای مختلف دندانپزشکی و پزشکی صحبت کردم و همشون از آینده نامشخص و درآمدهای پایین گلایه داشتن .
      یکیشون میگفت کاش میرفتم رشته ای مثل داروسازی یا دامپزشکی که لااقل بتونم مهاجرت کنم از کشور برم .
      من واقعا دچار تردید شدم ، از اون طرف هم هستن عده ای که میگن که درآمد متخصص ها واقعا خوبه اما آدم وقتی فکر میکنه میبینه که 7 سال باید عمومی بخونی ، 2 سال طرح بری ، 4 سال تخصص بخونی و بازهم متاسفانه باید 4 تا 8 سال بری طرح !!!!! این یعنی تا بعد از اینکه طرح تخصصت تموم شه ( 42 سالگی ) درآمد مناسبی نداری.
      واقعا هدف من کسب درآمد بالا نیست اما خب به هرحال آدم حالش بد میشه وقتی بدونه تا 24 سال از درآمد خبری نیست ! و باید تا اون موقع به درآمد پایین قانع باشی . تازه بعد از 20 سال معلوم نست اوضاع کشور چجوری باشه ! خلاصه من با این که درسم خوبه و همه ازم انتظار بالا دارن نسبت به این دو رشته دچار تردید شدم .
      بخدااااااااا همشون دروغ میگن
      تگه راست میگین از پزشکی و مشتقاتش انصراف بدن ببینم واقعا دوست دارن لیسانس زبان بگیرن یا مثلا فوق دیپلم نقشه کشی برن
      همه رشته هابدی هایی دارن و خب پزشکی و سایر رشته های مشتقاتش مستثنی نیست ولی اینا کلاس میزارن دیدم که میگما !!!هرکی گفت پزشکی بازار کار نداره و پشیمونم بگو بیا جامون عوض ببین چی میگه
      اینقدر بدم میاد وقتی حرفای فلسفی بعضیاشونو میشنوم و همش نق و نال میزنن پای حرفاشونم نشستم اینقدر رنگ عوض میکنن بطور مثال دوست خانوادگیمون بهم گفت من اصلا درس نمیخونم و با 15 پاس میکنم از اونور باباش میگفت این اصلا شبا نمیخوابه از اون طرف میگه تعهدی هستم ناراحتم از انور پز پزشک بودنشم میده فقط ما چون صمیمی بودیم خبر داریم رتبش چند شده و تعهدی هست بقیه خانوادشم حتی نمیدونن اصلا نمیگه چون لزومی نداره خلاصه به این نتیجه رسیدم نباید اعتماد کرد
      تو درستو بخون رتبت خوب شد بعدش تحقیق کن ولی فعلا به حرفشون گوش نکن
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!
      ویرایش توسط telma_alen : 13 مهر 1399 در ساعت 01:33

4. Top | #4
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      طرح‌ تخصص دو سال هست نه چهار سال
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

5. Top | #5
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اولش اين و اصلاح كنم ك مهاجرت با داروسازي به همان اندازه سخته ك برا دندون سخته.. برا امريكا و كانادا هم پزشكي از هرچي سختتره

ببينين بچه ها رك و پوس كنده بگم، اكثر اونايي ك از درامد و فلان و بهمان سه رشته مينالن بيشتر بخاطر اين جو قبل كنكورشونه.. ك فك ميكنن رفتن دانشگا حنما دكترن و از بقيه بالاترن و اينا بعد تموم شدن درسشون پول قراره پارو كنن
      خير
      پول داره اره ولي بايد بازم تو دانشگا تلاش كني.. ١٠ برابر دوران كنكورت و كارت درست باشه تا پول درست حسابي بگيري

دليل اينم ك خواهان سه رشته زياده فقط تضمين موقعيت شغليشونه.. اينكه ميگه در بدترين حالت ماهي يه ١٠ ١٥ تومن درامد دارم

شما ها در همين حد بدونين كافيه و نگران اينده نباشين.. اينده نيومده و خود شما قراره بسازينش.. پس بهترين تلاشتون و بكنين!!

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoori1401 نمایش پست ها
      سلام دوستان خسته نباشید
      من به تازگی در این انجمن عضو شدم
      راستش من 1401 کنکور دارم و رشته ام تجربی هستش .
      تو این مدت با چند نفر از دانشجوهای مختلف دندانپزشکی و پزشکی صحبت کردم و همشون از آینده نامشخص و درآمدهای پایین گلایه داشتن .
      یکیشون میگفت کاش میرفتم رشته ای مثل داروسازی یا دامپزشکی که لااقل بتونم مهاجرت کنم از کشور برم .
      من واقعا دچار تردید شدم ، از اون طرف هم هستن عده ای که میگن که درآمد متخصص ها واقعا خوبه اما آدم وقتی فکر میکنه میبینه که 7 سال باید عمومی بخونی ، 2 سال طرح بری ، 4 سال تخصص بخونی و بازهم متاسفانه باید 4 تا 8 سال بری طرح !!!!! این یعنی تا بعد از اینکه طرح تخصصت تموم شه ( 42 سالگی ) درآمد مناسبی نداری.
      واقعا هدف من کسب درآمد بالا نیست اما خب به هرحال آدم حالش بد میشه وقتی بدونه تا 24 سال از درآمد خبری نیست ! و باید تا اون موقع به درآمد پایین قانع باشی . تازه بعد از 20 سال معلوم نست اوضاع کشور چجوری باشه ! خلاصه من با این که درسم خوبه و همه ازم انتظار بالا دارن نسبت به این دو رشته دچار تردید شدم .

سلام
      والا این پزشکیا توقع دارن درامد بقیه رشته ها هم بدن بهشون شاید این معده پول پرستشون سیرمونی بگیره :/

اولا دانشجوی پزشکی ، سال های انترنتی که دو سال آخرش هست ، حقوق میگیره از دانشگاه که الان مقدارش حدود یک میلیون تومان در ماه هست
      دوما طرح عمومی ، بنا به منطقه ای که میفرستنت حقوق داره و بی درآمد نیست و حقوقش هم دقیقا اندازه یک پزشک معمولی هست مگر اینکه سربازی داشته باشی ( بنا به منقطه ای ک میفتی حقوقش از 6 میلیون تومان در ماه تا ماهی حتی 18 میلیون تومان که منطقه محرومه )
      سوما دانشجوی تخصصی از بدو ورود تا پایانش حقوق میگیره که الان حدود ماهیانه 3 میلیون تومان هست
      چهارما طرح تخصص حقوق داره و طرح هایی که در تخصص من دیدم ، هیچکدومشون حقوقشون زیر 15 میلیون تومان نبوده در ماه

اگر از نظر اونایی ک پرسیدی این درآمد ها کم هست ، بهشون بگو برن توی کار صادرات و واردات :/ یا اصلا میتوانن جمع کنن از ایران برن ، برن یه جایی که درآمد پزشکی بهتراز ایران هست ( که فکر نکنم هیچ کجای دنیا باشه )
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|
      ویرایش توسط AceTaminoPhen : 13 مهر 1399 در ساعت 13:05

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها بیاید پزشکی اینکه تردید نداره. تو اینترنی یک میلیون تومان بهتون پول میدن معادل نصف حقوق یک کارگر.
      تو تخصص بهتون یک میلیون و چهارصد هزار تومان پول میدن ششصد تومان کمتر از حقوق یک کارگر!
      پزشک عمومی بشید بعد هفت سال درس و کشیک و ... شهری پنج میلیون تومان پول میدن معادل حقوق پرستاری که تو بیمارستان کار میکنه با کارانه ش. تازهههههه اگه مرکز بهداشت روستایی کار کنید پنج میلیون تومان پایه میدن هفت میلیونم کارانه بعد شیش ماه دستتو میگیره
      همه اینا تو کشوریه که هر روز تورم درحال افزایشه! این حقوق ها هم برای قشر تحصیل کرده جامعه س! بقالی سر کوچه ماهی حداقل ۷ تومن میندازه!!!! نیاز به تحصیل و عمر تلف کردن و مسئولیت و استرس نداره! گروت میخره گرون میفروشه.
      برن یه مملکت دیگه؟! این دیگه چرت ترین حرفی بود که زده شد!
      ایران بهشت پزشکاست؟!
      https://www.google.com/amp/s/inews.c...tor-113711/amp
      اینم خدمت شما! حقوق gp یا همون عمومی در انگلستان! ۲۸۰ میلیون در ماه!!!!!!!!!
      خودتونم حالیتون نیس چی داری میگید از رو فشار معده حرف نزنید برای ملت! هر چند گاها عقده گشایی هایی هم دیده میشه.
      خدا هممونو رو هدایت کنه.

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درست میفرمایی
      فقط اینقدر یورو به ریال تبدیل نکنید.اینا مگه به یورو پول درمیارن به ریال خرج میکنن؟
      الان قلیون هم تو امریکا 2100000 تومنه
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      بچه ها بیاید پزشکی اینکه تردید نداره. تو اینترنی یک میلیون تومان بهتون پول میدن معادل نصف حقوق یک کارگر.
      تو تخصص بهتون یک میلیون و چهارصد هزار تومان پول میدن ششصد تومان کمتر از حقوق یک کارگر!
      پزشک عمومی بشید بعد هفت سال درس و کشیک و ... شهری پنج میلیون تومان پول میدن معادل حقوق پرستاری که تو بیمارستان کار میکنه با کارانه ش. تازهههههه اگه مرکز بهداشت روستایی کار کنید پنج میلیون تومان پایه میدن هفت میلیونم کارانه بعد شیش ماه دستتو میگیره
      همه اینا تو کشوریه که هر روز تورم درحال افزایشه! این حقوق ها هم برای قشر تحصیل کرده جامعه س! بقالی سر کوچه ماهی حداقل ۷ تومن میندازه!!!! نیاز به تحصیل و عمر تلف کردن و مسئولیت و استرس نداره! گروت میخره گرون میفروشه.
      ایران بهشت پزشکاست؟!
      خودتونم حالیتون نیس چی داری میگید از رو فشار معده حرف نزنید برای ملت! هر چند گاها عقده گشایی هایی هم دیده میشه.
      خدا هممونو رو هدایت کنه.
      ...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      درست میفرمایی
      فقط اینقدر یورو به ریال تبدیل نکنید.اینا مگه به یورو پول درمیارن به ریال خرج میکنن؟
      الان قلیون هم تو امریکا 2100000 تومنه
      ملت فکر میکنن پزشکا دارن پول پارو میکنن. اصلا اینطور نیس. درصد کمیش نسبت به کل جامعه پزشکی، درامد نجومی داره. اونم مطمئن باشید از راه درست در نمیاد..
      تبدیل واحد فقط برای مقایسه بود. وقتی مقایسه میکنی باید واحد ها برابر باشه دیگه. دلار و یورو رو که نمیشه با ریال مقایسه کرد.
      ولی همین حقوقی که میگیرن از متوسط جامعه انگلستان بالاتره. اما تو ایران چی؟
      حقیقتش اینه که ما مردم بدی هستیم. یه مغز خالی از هر گونه اگاهی داریم در عوض یه دهن گشاد داریم که راجع به همه چی نظر میده. بسته هم نمیشه لامصب. هر چه قدر دلیل بیاری و منطق بگی فایده ای نداره.
      یه تکنسین، یه کارمند، یه پرستار و... خودشو با پزشک مفایسه میکنه. تکنسین میخاد اندازه پزشک پول بگیره! در حالی که در امد پزشک هیچ تناسبی با میزان کار و مسئولیت و اهمیت تکنسین نداره! همه میخان فثط پول زیاد در بیارن و نر شعری براش میسرایند!
      تو همه جا بر اساس اصولی، طبقه بندی داریم. مثل اداره جات، بانک، کارخونه و ... قرار نیس صندوق دار یه بانک درامد مساوی رییس بانک داشته باشه! این عین بی عدالتیه! منتها همین بی عدالتی رو با سواستفاده از ناگاهی و عقده های ملت، به عنوان عدالت میخرونن به مردم. مردمم که گفتم زیاد اهل فکر کردن نیستن
      ویرایش توسط saeid_NRT : 13 مهر 1399 در ساعت 14:30

10. Top | #10
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      2سال پیش یه مشاور اومد سرکلاسمون میگفت پزشکا گوشت آهو میخورن
      والا من حاضرم همین الان برم شرکت حفاری کار کنم بجای پزشکی.حقوقش اگه بیشتر پزشکی نباشه کمتر نیست تازه نیاز به 7 سال درس خوندن نیست
      خلاصه اسم پزشکی دیگه اینطوری دررفته وگرنه اییینقدر شغل دولتی هست دوبرابر پزشکی حقوق میدن
      ملت فکر میکنن پزشکا دارن پول پارو میکنن. اصلا اینطور نیس. درصد کمیش نسبت به کل جامعه پزشکی، درامد نجومی داره. اونم مطمئن باشید از راه درست در نمیاد..
      تبدیل واحد فقط برای مقایسه بود. وقتی مقایسه میکنی باید واحد ها برابر باشه دیگه. دلار و یورو رو که نمیشه با ریال مقایسه کرد.
      ولی همین حقوقی که میگیرن از متوسط جامعه انگلستان بالاتره. اما تو ایران چی؟
      ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      2سال پیش یه مشاور اومد سرکلاسمون میگفت پزشکا گوشت آهو میخورنوالا من حاضرم همین الان برم شرکت حفاری کار کنم بجای پزشکی.حقوقش اگه بیشتر پزشکی نباشه کمتر نیست تازه نیاز به 7 سال درس خوندن نیستخلاصه اسم پزشکی دیگه اینطوری دررفته وگرنه اییینقدر شغل دولتی هست دوبرابر پزشکی حقوق میدن
      چرا نمیرید شرکت حفاری کار کنید ؟
      stars can't shine without darkness

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ایران بهشت پزشکاست؟!
      خدا هممونو رو هدایت کنه.
      در این مورد که اوضاع پزشکان عمومی عالی نیست که شکی نیست و خودم هم واقف هستم به این موضوع . اما من میترسم اگه برم تخصص مورد علاقم یعنی ارتوپدی (اعتماد به سقفو میبینی !!) بازم شرایط مناسبی نداشته باشم . خب شرایط مناسب یعنی بتونی بعد از 20 سال درس خوندن و طرح و... اقلکن ماهی 30 میلیون درآمد داشته باشی.(به پول الان)

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پزشکی بی نهایت از خودگذشتگی میخواد،فشار روحی روانی و حرف مردم و درسای سخت و شب بیداری و و و...
      اگه بحث درآمده یه مدرسه غیرانتفاعی یا اموزشگاه زبان و کنکور معادل یه پزشک درآمد دارن تقریبا با یک‌ پنجم استرس پزشکا
      پس فقط دقت کن به علاقه ات پول یا چی؟
      ♡Be your Own HERO

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      پزشکی بی نهایت از خودگذشتگی میخواد،فشار روحی روانی و حرف مردم و درسای سخت و شب بیداری و و و...
      اگه بحث درآمده یه مدرسه غیرانتفاعی یا اموزشگاه زبان و کنکور معادل یه پزشک درآمد دارن تقریبا با یک‌ پنجم استرس پزشکا
      پس فقط دقت کن به علاقه ات پول یا چی؟
      اگه بخوام خیلی به علاقه نگاه کنم باید برگردم سه سال پیش . من کلاس نهم بودم داشتم برنامه نویسی یاد میگرفتم و تا حد زیادی هم ادامه دادم و قصد داشتم بیام رشته ریاضی . همون موقع رفتم چند تا مقاله راجع به بازارکار و درآمد برنامه نویسا خوندم . دیدم همشون زیر 1 میلیون و تعداد کمی بین 1 تا 2 میلیون درآمد دارن و بازارکار خوبی هم ندارن . البته مشاغل زیاد شده اما شغلی که درآمدش پایین باشه با بیکاری فرق نداره اسمش میتونه بیگاری هم باشه . آزمون نمونه دولتی شرکت کردم و رشته هم تجربی زدم و قبول شدم الان هم به درسا علاقه مند تر شدم و زیست شناسی برام جذاب تر شده . اما بازم بعضی افراد و بعضی نوشته ها دارن باعث تردید کردن من میشن . من دوست دارم پزشکی بخونم و تخصص هم ارتوپدی قبول شم . اما یه شک هایی تو دلم افتاده که نکنه اون موقع که میشه 15 سال بعد بازم اوضاع خوب نباشه و حتی بدتر هم باشه ؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      شما برید پزشکی بخونید اگر پشیمون شدین بیان پیش من تا بهت نشون بدم جایگاهتون کجاست
      پزشکی اصلا پشیمونی نداره
      من همیشه میگم پزشک بیکار هم باشه بازم پزشکه
      ما که رفتیم بخونیم .....شما هم دعوت میکنیم پشت سر ما بیاین چون ارزش داره
      بعد همه چی با پول مقایسه نکنید
      گرچه پزشک ها همیشه پول در میارن نگران نباشید

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن