خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 54
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar1377 نمایش پست ها
      اره , چون چندسال پشت موندی، عین من شرط سنی و از دست دادی. به نظر من لیسانس بگیر بعد کنکور بده. غصه نخور . نهایتا ۲۷ سالگی وارد پزشکی میشی.
      اگه پرستاری و به این نیت بخونی که بعدا ترم ۱ پزشکی از دانشجوهای ترم اولی تجربت خییلی بیشتره بهت انرژی میده. و اینکه ۳ ترم خوندی حیفه. به این فکر کن ، دوباره بشینی پشت کنکور، خداییی نکرده زبونم لال موفق نشی، اینطوری نه لیسانس گرفتی و نه تو کنکور موفق شدی.
      مطمینا بعد لیسانس استرست برای کنکور مجدد خیییییلی کم میشه‌. ولی الان استرس اونقد داری که شاید رو عملکردت تاثیر بد بزاره.
      درسته. ممنون عقلم میگه این را درستیه ولی دلم

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahra نمایش پست ها
      به نظرم درستو تموم کن کارشناسیتو که گرفتی بخون برای کنکور
      ممنون از همفکریتون

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.M نمایش پست ها

اگه به فکر تشخیص و درمانی میتونم بگم با لیسانس پرستاری میتونی بعنوان تکنسین فوریت پزشکی تو اورژانس پیش بیمارستانی کار کنی
      اونم دردسرای خودشو داره، اتفاقا اون سال که زدم پرستاری همش میگفتم اگه پسر بودم فوریت میزدم.کارشون خیلی محدوده یه چیزی مثه تریاژه. اونی نیست که میخوام ولی ممنون از پیشنهادتون

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط House md نمایش پست ها
      اونم دردسرای خودشو داره، اتفاقا اون سال که زدم پرستاری همش میگفتم اگه پسر بودم فوریت میزدم.کارشون خیلی محدوده یه چیزی مثه تریاژه. اونی نیست که میخوام ولی ممنون از پیشنهادتون
      به احتمال 80 درصد بالا نه 90 درصد تا پایان دوره کارشناسیت به رشتت علاقه مند میشی اصلا علاقه مند نشی بیخیال پزشکی و دندون و دارو میشی اونم که نشی از فاز کنکورمجدد و روزی 15 ساعت خوندن قطعا میای بیرون
      شک ندارم !!!!!!!!!!
      حالا متاسفانه یا خوشبختانه شو نمیدونم دیگه خودت میدونی!

اینم بگم قشنگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ درکت میکنم متاسفم!
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته من منظورم پیش بینارستانی بود که اگه اطلاع داشته باشین امسال خانوما رو جذب کردن برای عملیات تو اورژانس زنان زایمان و تجاوز و تا اونجایی که معلومه قراره برنامه تفکیک جنسیت برقرار کنن به گفته رییس اورژانس که تکنسین زن برای بیمار زن بره

خواهش میکنم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Unhappy

نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      به احتمال 80 درصد بالا نه 90 درصد تا پایان دوره کارشناسیت به رشتت علاقه مند میشی اصلا علاقه مند نشی بیخیال پزشکی و دندون و دارو میشی اونم که نشی از فاز کنکورمجدد و روزی 15 ساعت خوندن قطعا میای بیرون
      شک ندارم !!!!!!!!!!
      حالا متاسفانه یا خوشبختانه شو نمیدونم دیگه خودت میدونی!

اینم بگم قشنگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ درکت میکنم متاسفم!
      چه ترسناک. واسه من قطعا متاسفانست
      پیشنهاد شما چیه؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حقیقتش من درسای تخصصیمون رو دوس ندارم ولی اساتید بسیار خوبی داریم. شاید اگر قرار بود یه نفر همیشه دانشجوی یه رشته باشه، مشکلی باهاش نداشتم ولی مسئلم با شغل پرستاریه. اینکه نمیتونم هیچوقت برای خودم کار کنم و اینکه کار پرستاری هیچ مداخله ای در تشخیص و درمان نداره و صرفا اجرای یه سری اوردره فک نمیکنم کاری باشه که بتونم تا ۵۰ سالگیم تحملش کنم به اضافه شیفت های سنگین و حقوق کم و... از طرفیم به شدت نگران اینم که اگر قبول نشم ( که احتمالی هستش که نمیتونم نادیده اش بگیرم، با توجه به سابقه خرابی که دارم) چی میشه اینکه یهو ببینم ۲۴ سالمه و دیپلمم و هیچ ایده ای ندارم که باید با زندگیم چکار کنم
      شما با اين كه رشتت پرستاريه ولي مشخصه شناخت كاملي از اين رشته نداري نوشتي <.پرستاری هیچ مداخله ای در تشخیص و درمان نداره .>
      تشخيص پرستاري يكي از مهمترين قسمت هاي فرايند پرستاريه .پرستاري شايد تا چند سال قبل اينطوري بود اما تو سيستم درمان روز دنيا نقش پرستار خيلي مهم و حياتيه .اگه حرف شما درست بود كه دليل نداشت ما چهار سال درس بخونيم اونم با اين درساي سنگين .ادامه تحصيلشم كه ميدونيد حتما گرايش داره و تخصصي ميشه .ما پرستارهايي داريم كه پزشكا باهاشون مشورت ميكنن و پرستاري داريم كه فقط بلده چندتا اوردر اجرا كنه همه چي بستگي به خود فرد داره نه ماهيت رشته .
      ویرایش توسط prince : 13 مهر 1399 در ساعت 19:25

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      شما با اين كه رشتت پرستاريه ولي مشخصه شناخت كاملي از اين رشته نداري نوشتي <.پرستاری هیچ مداخله ای در تشخیص و درمان نداره .>
      تشخيص پرستاري يكي از مهمترين قسمت هاي فرايند پرستاريه .پرستاري شايد تا چند سال قبل اينطوري بود اما تو سيستم درمان روز دنيا نقش پرستار خيلي مهم و حياتيه .اگه حرف شما درست بود كه دليل نداشت ما چهار سال درس بخونيم اونم با اين درساي سنگين .ادامه تحصيلشم كه ميدونيد حتما گرايش داره و تخصصي ميشه .ما پرستارهايي داريم كه پزشكا باهاشون مشورت ميكنن و پرستاري داريم كه فقط بلده چندتا اوردر اجرا كنه همه چي بستگي به خود فرد داره نه ماهيت رشته .
      ممنون از نظرتون. تشخیص پرستاری اسمش تشخیصه ولی ماهیتش درمانی نیست، مراقبتیه. ریسک خونریزی، واکنش آلرژیک، آسپیره، تخلیه ناموثر راه هوایی و مواردی از این دست که همونم پرستارا حال ندارن کل ناندا رو یه بار مرور کنن، معروفاشو حفظ میکنن همونو مینویسن درباره مشورت پزشکا خب همین که این واسه یه پرستار افتخار محسوب میشه که پزشک باهاش مشورت کنه خودش جایگاه رشتمون رو نشون میده. من که جاهای دیگه دنیا زندگی نمیکنم که البته همون جاهای دیگه هم این مسائل سطح کاری وجود داره و تازه پرستارای ایران کمک هم دارن وگرنه که تو همون رفرنسامون حمام کردن و... هم هست.مشکل من با درسا هم هست اتفاقا. همش میگم پرستاری که تهش قراره اوردرو اجرا کنه چرا باید بیماری رو بدونه دوسال خوندنش به نظرم بس بود البته الانم همینه تقریبا ما به اندازه دو سال تئوری میخونیم بقیش کارآموزی و عرصست. اون گرایشای ارشد هم بیشتر به درد ارتقای شغلی میخوره وگرنه تو ایران برای استخدام بهتره اصلا مدرک ارشد رو نشه منطقیم هست؛ کاری که تو بخش پرستار انجام میده همونه حالا کسی که ارشد اسپسفیک یه موردو انتخاب کنه بیشتر به درد دکتراش میخوره که بتونه هیات علمی بشه و پژوهش بکنه و اینها ولی این طور نیست که مثلا کسی که ارشد کودک داره تو بخش کودک به عنوان پرستار، اختیار عمل بیشتری داشته باشه...ماهیت رشته مراقبته و همه چیز حتی تشخیص هم در همین حیطست خیلی هم ارزشمنده در جای خودش ولی اینکه بخوایم به تشخیص و درمان بیماری بچسبونیمش به نظرم درست نیست

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      چه جال نمیدونستم پرستاری تا این حد حساس هستش

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون از نظرتون. تشخیص پرستاری اسمش تشخیصه ولی ماهیتش درمانی نیست، مراقبتیه. ریسک خونریزی، واکنش آلرژیک، آسپیره، تخلیه ناموثر راه هوایی و مواردی از این دست که همونم پرستارا حال ندارن کل ناندا رو یه بار مرور کنن، معروفاشو حفظ میکنن همونو مینویسن درباره مشورت پزشکا خب همین که این واسه یه پرستار افتخار محسوب میشه که پزشک باهاش مشورت کنه خودش جایگاه رشتمون رو نشون میده. من که جاهای دیگه دنیا زندگی نمیکنم که البته همون جاهای دیگه هم این مسائل سطح کاری وجود داره و تازه پرستارای ایران کمک هم دارن وگرنه که تو همون رفرنسامون حمام کردن و... هم هست.مشکل من با درسا هم هست اتفاقا. همش میگم پرستاری که تهش قراره اوردرو اجرا کنه چرا باید بیماری رو بدونه دوسال خوندنش به نظرم بس بود البته الانم همینه تقریبا ما به اندازه دو سال تئوری میخونیم بقیش کارآموزی و عرصست. اون گرایشای ارشد هم بیشتر به درد ارتقای شغلی میخوره وگرنه تو ایران برای استخدام بهتره اصلا مدرک ارشد رو نشه منطقیم هست؛ کاری که تو بخش پرستار انجام میده همونه حالا کسی که ارشد اسپسفیک یه موردو انتخاب کنه بیشتر به درد دکتراش میخوره که بتونه هیات علمی بشه و پژوهش بکنه و اینها ولی این طور نیست که مثلا کسی که ارشد کودک داره تو بخش کودک به عنوان پرستار، اختیار عمل بیشتری داشته باشه...ماهیت رشته مراقبته و همه چیز حتی تشخیص هم در همین حیطست خیلی هم ارزشمنده در جای خودش ولی اینکه بخوایم به تشخیص و درمان بیماری بچسبونیمش به نظرم درست نیست
      نه دیگه نشود ما کلی میدیدم سر وکله میزدن برن رشته تبیت بدنی حتی چند مورد از دوستام ولی هیچ اطلاعی نداشتن که این رشته با چیزی که فکرشم میکردن تفاوت دارهیکی از معلم همون که رشته اش تربیت بدنی بود میگفت ما80 درصد درسامون تو دانشگاه مربوط به موارد اقدامات اولیه پزشکی بود فوریتی اورزانسی یا یه چی تو این مایه ها!الکی نیست میگفت که اگر مشکلی برای دانش اموز پیش بیاد حین ورزش مسئول ماییم وباید بتونیم این اقدامات رو انجام بدیم کشک که نیست فقط توپ روبنداهز وسط بگه خوب تمرین کنین مسابقات مدرسه از تاریخ فلان شروع میشه
      پرستار یکه بماند

11. Top | #26
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چه ترسناک. واسه من قطعا متاسفانست
      پیشنهاد شما چیه؟
      میدونی با توجه به روحیه که تو داری و من کاملا درکت میکنم پشت کنکور موندن یه ریسکه کما اینکه تو وقتی یه رشته رو تا ترم 3 رفتی یعنی یا مجبورت کردن یا میخواستی فرار کنی یا اون قدر شرایطتت سخت بوده که دیگه تن دادی به پرستاری یعنی منظورم اینکه شرایطت نرمال نبوده
      مز اونور بقول دوستمون هنوز 3 سال داری 2 سالم که طرح اجباری یعنی اگه همون که تو پست قبلیم گفتم(علاقه مند نشی بیخیال نشی یا قناعت نکنی یا اصلا مسیر زندگیت منحرف بشه چمیدونم ازدواج کنی یا اصلا هرچی)برات پیش نیاد خیلی شرایطت سخت خواهد بود
      اگه از اینم انصراف بدی شاید دورازجونت 1 درصد بعدش پشیمون شدی که خب البته بنظر من فرقی نداره ادم وقتی به هدفش نرسه رتبه 6000یا 6000000000000براش فرقی نداره رشته پرستاری که خوب حساب میشه با بذر پاشی گیاهان خودرو فرقی نداره فقط مورد دوم ابروریزیش بیشتره و کلا نابود میشی
      خلاصه که واقعا نمیدونم ولی اگه پایه درسیت قویه و کتابای نظام جدیدم میتونی بنظرت ارتباط برقرار کردن باهاشون برات راحته دوباره میتونی استرس تحمل کنی یا 15 ساعت بشینی پشت میز صندلی و صدالبته هزینه کنی در عین حال روحیتم قوی هست انصراف بده یا میشه یا نه مرگ یکبار شیونم یکبار حداقلش تا اخر عمرت یه دلی
      ولی اگه موارد بالارو نداری پرستاری رو از دست نده فوقش بعدش برمیگردی چمیدونم مهاجرت یا میری چند ترمی یه کشور دیگه پزشکی میخونی بعدش راحت میای ادامشو ایران میخونی (کاری که اطرافیان من و پولدارا خوب بلدن)
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sibzamini نمایش پست ها

نه دیگه نشود ما کلی میدیدم سر وکله میزدن برن رشته تبیت بدنی حتی چند مورد از دوستام ولی هیچ اطلاعی نداشتن که این رشته با چیزی که فکرشم میکردن تفاوت دارهیکی از معلم همون که رشته اش تربیت بدنی بود میگفت ما80 درصد درسامون تو دانشگاه مربوط به موارد اقدامات اولیه پزشکی بود فوریتی اورزانسی یا یه چی تو این مایه ها!الکی نیست میگفت که اگر مشکلی برای دانش اموز پیش بیاد حین ورزش مسئول ماییم وباید بتونیم این اقدامات رو انجام بدیم کشک که نیست فقط توپ روبنداهز وسط بگه خوب تمرین کنین مسابقات مدرسه از تاریخ فلان شروع میشه
      پرستار یکه بماند
      بله درسای سختی دارن، یادمه دبیر ورزش ما میگفت گایتونو میخوندن. گرایشای ارشد جالبی هم داره درسته ماهم اطلاعات سطحی داریم یه چیزی مثل اقیانوسی به عمق یک سانت. در ادامه هم اشاره کردم تئوریا جمع بشه همون ۴ ترمه بقیش تمرینات عملی کارآموزیه و دوترم هم عرصه. ممنون از نظرتون

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      میدونی با توجه به روحیه که تو داری و من کاملا درکت میکنم پشت کنکور موندن یه ریسکه کما اینکه تو وقتی یه رشته رو تا ترم 3 رفتی یعنی یا مجبورت کردن یا میخواستی فرار کنی یا اون قدر شرایطتت سخت بوده که دیگه تن دادی به پرستاری یعنی منظورم اینکه شرایطت نرمال نبوده
      مز اونور بقول دوستمون هنوز 3 سال داری 2 سالم که طرح اجباری یعنی اگه همون که تو پست قبلیم گفتم(علاقه مند نشی بیخیال نشی یا قناعت نکنی یا اصلا مسیر زندگیت منحرف بشه چمیدونم ازدواج کنی یا اصلا هرچی)برات پیش نیاد خیلی شرایطت سخت خواهد بود
      اگه از اینم انصراف بدی شاید دورازجونت 1 درصد بعدش پشیمون شدی که خب البته بنظر من فرقی نداره ادم وقتی به هدفش نرسه رتبه 6000یا 6000000000000براش فرقی نداره رشته پرستاری که خوب حساب میشه با بذر پاشی گیاهان خودرو فرقی نداره فقط مورد دوم ابروریزیش بیشتره و کلا نابود میشی
      خلاصه که واقعا نمیدونم ولی اگه پایه درسیت قویه و کتابای نظام جدیدم میتونی بنظرت ارتباط برقرار کردن باهاشون برات راحته دوباره میتونی استرس تحمل کنی یا 15 ساعت بشینی پشت میز صندلی و صدالبته هزینه کنی در عین حال روحیتم قوی هست انصراف بده یا میشه یا نه مرگ یکبار شیونم یکبار حداقلش تا اخر عمرت یه دلی
      ولی اگه موارد بالارو نداری پرستاری رو از دست نده فوقش بعدش برمیگردی چمیدونم مهاجرت یا میری چند ترمی یه کشور دیگه پزشکی میخونی بعدش راحت میای ادامشو ایران میخونی (کاری که اطرافیان من و پولدارا خوب بلدن)
      ممنون از نظرتون. نه بندگان خدا حرفی نداشتن هیچوقت. الان همش به خودم میگم کاش مجبورم میکردن مثلا سال ۹۵ میرفتم دانشگاه، الان داشتم کارای فارغ التحصیلیمو میکردم و واسه کنکور هم میتونستم بخونم ولی شرایط روحی خودم خوب نبود، ۵ بار تا لب چشمه رفتن و تشنه برگشتن خیلی سخت بود واسم و دقیقا درسته، من منطقه یکم و رنج رتبم حدود ۲ هزار تا ۳و پونصد میشد و حقیقتا با بیست هزار واسم هیچ فرقی نداشت.اون موقع که انتخاب رشته میکردم به خودم میگفتم تو حدت همینه و بی عرضه‌ای و اینا ولی وقتی اومدم دانشگاه دیدم واقعا متفاوته هیچ ربطی به چیزایی که دوس دارم، نداره و دقیقا از همینی که گفتین میترسم اینکه موفق نشم و ببینم ۲۴ سالمه و دیپلمم و دیگه هم بترسم که دوباره کنکور بدم و خلاصه اوضاعم از اینی که الان هست هم بدتر بشه. من پول پردیسم نمیتونستم راحت بدم چه برسه خارج با این وضع دلار بازم ممنونم ان‌شاءالله که بهترینها واستون رقم بخوره

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام تایپیک خیلی موثری زدین ممنون سوال منم هس .منم بعد چند سال کنکور امسال ترم ۳ پرستاری هسم البته دانشگاه ازاد با اون همه پول ترمی ک دادیم کاراموزیا هم نرفتیم اصلا .واقعا احساس میکنم دوباره از فرصت استفاده کنم بخونم ازتون راهنمایی میخواستم واقعا امسال تصمیمم جدی هس .بنطرتون ارزش داره ۲۵سالگی وارد پزشکی شدن؟ البته امکانات و مشکلات زیادی داشتم تو دوران کنکور.ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.arezu نمایش پست ها
      سلام تایپیک خیلی موثری زدین ممنون سوال منم هس .منم بعد چند سال کنکور امسال ترم ۳ پرستاری هسم البته دانشگاه ازاد با اون همه پول ترمی ک دادیم کاراموزیا هم نرفتیم اصلا .واقعا احساس میکنم دوباره از فرصت استفاده کنم بخونم ازتون راهنمایی میخواستم واقعا امسال تصمیمم جدی هس .بنطرتون ارزش داره ۲۵سالگی وارد پزشکی شدن؟ البته امکانات و مشکلات زیادی داشتم تو دوران کنکور.ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
      خواهش میکنم من که وضع خودم خیلی نامطمئنه از تاپیکمم مشخصه ولی جای شما بودم قطعا کنکورو شرکت میکردم چون چیزی رو از دست نمیدادم (البته واسه من استریت یا اینکه بلافاصله قبول بشم واسه ارشد اهمیتی نداره، پس درسا رو شب امتحانی میخوندم) و اگر میدیدم اوضاع مرتبه، ترم بهمنو مرخصی میگرفتم که همون اندک درس و تکلیف اجباری رو هم نداشته باشم و بعد از اومدن رتبه ها تصمیم میگرفتم و اگه شهریه ثابتی که باید به عنوان جریمه پرداخت میکردم زیاد بود و مشکل مالی هم نداشتم، پزشکی آزاد شهر خودمو میزدم که پول زورم نداده باشم. خب خیال پردازی بسه من جای شما نیستم درباره اینکه ارزش داره یا نه هم خیلی بستگی به نظر شخصی هرفرد داره واسه من ارزش داره چون سوالم اینه که ترم ۳ انصراف بدم و کنکور شرکت کنم یا لیسانس بگیرم و کنکور بدم (ورود در شرایط ایده آل حدود ۲۷ سالگی:/ ) ولی اگر فقط واسه اسم یا پرستیژ پزشکی باشه قطعا ارزش نداره به نظرم پژوهشگرای ژاپنی(!) بعدا مسگن هرسال کنکور ایران فلان قدر سال از طول عمر میکاهد اگر فقط اسم دکتر مهم باشه واستون همین پرستاری رو تا دکترا بخونین و زرنگ باشین هیات علمی بشین، هم بهتون میگن دکتر هم میگن استاد هم تو فامیل میگن استاد دانشگاهه و به‌به، چه‌چه میکنن ببخشید خیلی پرحرفی کردم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن