خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اگر مشکل منو دارین لطفا کمک کنین

سلام بچه ها ....خوبین...برم سر اصل مطلب
      من متاسفانه به خاطر اینکه از بچگی عادت داشتم توی یک جای کاملا سکوت درس بخونم حالا دچار مشکل شدم. دیوارها هم که اینقدر نازکه با یک حرف زدن معمولی صدا راحت رد میشه. طبقه ی بالایی مون2 تا بچه کوچک و نوزاد داره و مدام گریه و دویدن و صدا و جیغ و ......
      منم هر موقع صدا از بالا می آد(گریه...دویدن...حرف زدن...) سریع به هم میریزم و عصبی میشم و توی روند درس خوندم خیلی خیلی تاثیر میگذاره و تمرکزم 1/20 میشه و صفحه ای از کتاب که در شرایط عادی توی 5 دقیقه میخونم توی 30 دقیقه تموم میکنم !!
      شبها هم که ماشالله تا 2 و3 بیدارن
      واقعا موندم چی کار کنم.بعضی از روشها رو هم خوندم.اصلا با موزیک بیکلام و وایت نویز هم نمیتونم درس بخونم.
      گوشی صداگیر هم دارم ولی واقعا 9 ماه و اونم هر روز و هر دقیقه روی گوش باشه برام سخته.
      به نظرتون باید چی کار کنم؟؟
      چطور باید خودمو وفق بدم؟اصلا میتونم
      تا صدای کوچکی از بالا می آد سریع ذهنم میره دنبال صدا و پرش میکنه و بعد برانگیخته و عصبی میشم.البته میدونم بخشی اش مربوط به خودمه و باید رو خودم کار کنم ولی چطور؟؟؟؟
      واقعا سخته برام حتی بعضی وقتها ناامید میشم.
      یک جورایی کمال طلبی هم دارم که پیش خودم میگم درس خوندن خوب یعنی درس خوندن در سکوت مطلق !!!!
      دوستان لطفا کمک کنین.مخصوصا کسانی که مشکل منو داشتن و تونستن باهاش کنار بیان و بر مشکل فایق شدن
      مرسی

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      من متاسفانه به خاطر اینکه از بچگی عادت داشتم توی یک جای کاملا سکوت درس بخونم حالا دچار مشکل شدم. دیوارها هم که اینقدر نازکه با یک حرف زدن معمولی صدا راحت رد میشه. طبقه ی بالایی مون2 تا بچه کوچک و نوزاد داره و مدام گریه و دویدن و صدا و جیغ و ......
      منم هر موقع صدا از بالا می آد(گریه...دویدن...حرف زدن...) سریع به هم میریزم و عصبی میشم و توی روند درس خوندم خیلی خیلی تاثیر میگذاره و تمرکزم 1/20 میشه و صفحه ای از کتاب که در شرایط عادی توی 5 دقیقه میخونم توی 30 دقیقه تموم میکنم !!
      واقعا موندم چی کار کنم.بعضی از روشها رو هم خوندم.اصلا با موزیک بیکلام و وایت نویز هم نمیتونم درس بخونم.
      گوشی صداگیر هم دارم ولی واقعا 9 ماه و اونم هر روز و هر دقیقه روی گوش باشه برام سخته.
      تا صدای کوچکی از بالا می آد سریع ذهنم میره دنبال صدا و پرش میکنه و بعد برانگیخته و عصبی میشم.البته میدونم بخشی اش مربوط به خودمه و باید رو خودم کار کنم ولی چطور؟؟؟؟
      یک جورایی کمال طلبی هم دارم که پیش خودم میگم درس خوندن خوب یعنی درس خوندن در سکوت مطلق !!!!
      دوستان لطفا کمک کنین.مخصوصا کسانی که مشکل منو داشتن و تونستن باهاش کنار بیان و بر مشکل فایق شدن
      مرسی
      سالن مطالعه میتونی بری؟چون همسایه هستن جدا از احترامشون بچه هارو که نمیشه ساکت کرد
      سالن مطالعه کتابخونه شاید یه وز وزی بیاد بالا.ولی من یه مورد رو دیدم برای کنکور 1400 میخواست بخونه با مسئول هیئتمون مطرح کرد که میخواد بخونه جدا از مراسم های فعلی وجلسات هفتگی میاد و تو هیئت خودش تک وتنها یا فوقش با یه رفیقش میاد درس میخونه.دور وبرتون جایی نمیشناسی شاید موافقت کنن. بگی من از مثلا ساعت 8 میام ناهار رو میرم خونه ... چه میدونم شاید این نظر به دردت بخوره

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sibzamini نمایش پست ها

سالن مطالعه میتونی بری؟چون همسایه هستن جدا از احترامشون بچه هارو که نمیشه ساکت کرد
      سالن مطالعه کتابخونه شاید یه وز وزی بیاد بالا.ولی من یه مورد رو دیدم برای کنکور 1400 میخواست بخونه با مسئول هیئتمون مطرح کرد که میخواد بخونه جدا از مراسم های فعلی وجلسات هفتگی میاد و تو هیئت خودش تک وتنها یا فوقش با یه رفیقش میاد درس میخونه.دور وبرتون جایی نمیشناسی شاید موافقت کنن. بگی من از مثلا ساعت 8 میام ناهار رو میرم خونه ... چه میدونم شاید این نظر به دردت بخوره
      نه جایی رو نمیشناسم.اونم با این وضع کرونا کمی سخت میشه.رفت و آمد ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      از اونجایی که کمال گرایی و دقیقا مثل قبلا خودمی باید بگم حتی اگه یه جای کاملا ساکت و بی صدا هم بهت بدن چون مغزت آماده ی واکنشه حتی صدای ورق زدن کتاب یا زمزمه زیر لبی خودت هم میره روی اعصابت و نمیتونی تمرکز کنی. کم کم خودت عادت بده من تونستم عادت کنم چون وقتی یه جای کاملا ساکت پیدا کردم علاوه بر اون چیزایی که گفتم خواب آلودگی هم به مرور پیدا کردم.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Saturn_ نمایش پست ها
      از اونجایی که کمال گرایی و دقیقا مثل قبلا خودمی باید بگم حتی اگه یه جای کاملا ساکت و بی صدا هم بهت بدن چون مغزت آماده ی واکنشه حتی صدای ورق زدن کتاب یا زمزمه زیر لبی خودت هم میره روی اعصابت و نمیتونی تمرکز کنی. کم کم خودت عادت بده من تونستم عادت کنم چون وقتی یه جای کاملا ساکت پیدا کردم علاوه بر اون چیزایی که گفتم خواب آلودگی هم به مرور پیدا کردم.
      آره.دقیقا مغزم آماده اس واکنش نشون بده
      خوب چطور ی؟خیلی سخته
      ذهنم به هم میریزه سریع

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      درسته آسون نیس اصلا ولی شدنیه
      سعی کن کاملا فکرت بزاری روی درس و اهمیت ندی، برات مهم نباشه که چی میشنوی عوضش جذب مطلبی شو که قراره بخونی قدم به قدم. بعد از یه مدت دیگه مغزت عادت میکنه یه ویژگی خوبه مغز اینه که زود عادت میکنه.
      عامل اصلی این وسواس فکری اهمیت دادن بیش از حده، بیخیال شو.... جوری مطالب زیر لب بخون که انگار کتاب داره بهت مطلب توضیح میده و تو هم باهاش تکرار میکنی. البته یه عامل دیگه ی این مشکلم مال وقتیه که یه جایی از درس گیر میکنی و کم میاری و عوامل بیرونی مثل صدا هم حال بدت تشدید میکنه که اون موقع هم به این فکر کن که عصبی شدن و حرص کشیدن فقط تو رو از مطلب اصلی دور میکنه و وقتت هدر میده با حوصله برای خودت وقت بزار و روی مطلب با آرامش مسلط شو. یادت نره به خودت حتما استراحت بدی
      از قانون 90 به 10 استفاده کن. 90 درصد اتفاقایی که برای تو میفتن غیرقابل پیش بینی هستن و 10 درصد تصمیمه توئه که چطوری باهاشون برخورد میکنی. کنترلشون میکنی یا میزاری اونا کنترلت کنن؟!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      مرسی
      اولا به نظر من وقتی تو یه درسی متمرکز بشی در رو باز کنن صدات هم بزنن نمیشنوی و به نظرم شما بیشتر روی تمرکز مطالعه زوم کن
      دوما برو کتابخونه
      سوما از پدر مادرت بخواه یه تذکر لسانی ناچیزی بکنن
      والله برای ما هم شرایط گل و بلبل نیست و لین رو مطمئنم هیچوقت گل و بلبل نخواد بود حتی اگه بهترین رشته و دانشگاهم قبول بشم تازه شروع ماجراست به خدا همسایه روبرویی ما دارهدساختمونش رو تعمیر میکنه همزمان جوشکار با کاشی کار و بتن ریز باهم صداشون من رو صبح ها از خواب بیدار میکنه ساعت ۷ ولی بازم میخونم جوری که دیگه متوجه نمیشم کی تموم میکنم و... تو هم اگه عادت بدی و تمرکزت رو قوی کنی شدنیه بمب اتم هم بندازن میخونی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      20201001_163627.png
      20201001_163645.png
      20201001_163659.png
      20201001_163720.png
      20201001_163733.png
      20201001_163746.png
      20201001_163759.png
      20201001_163811.png

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببین باید عادت کنی دیگه
      من خودم یه خواهر کوچولو دارم که هر چند ساعت یک‌بار میاد میچسبه بهم‌ یکم دورم میگرده
      محلش که نمیدم میره
      اوایل عصبی میشدم ولی الان عادت کردم ۵ دقیقه لبخند بزنم بوسش کنم و بعد برم سراغ درس باز
      وقتی بیرونم میره باز صدای خودش یا کارتون نگاه کردنش میاد
      ولی از اون گوشی های صدا گیر گرفتم
      میزارم رو گوشم ۱۵ مین اول مطالعه
      بعد که قشنگ رفتم تو عمق درس و تمرکز گرفتم
      گوش گیرو بر میدارم تا یک ساعت بعدش مثلا باز میزارم
      من قبول کردم شرایطم اینه و دیگه مشکلی ندارم
      اگر تمرکزت بالا باشه و حواستو بدی به درس دیگه صداهای اطراف برات عادی میشه

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مرسی
      تمام سال تحصیلی داماد همسایه مون میومد تو تراسشون شروع میکرد به دید زدن خونه همسایه ها و کوچه(تراسشون دقیقا رو به به اتاق من بود اونموقع واقعا درگیری داشتم با خودم ) ازاون طرف سمت راست اتاقم که رو به کوچه بود هروقت پنجره رو باز میکردم صدای نحس زن همسایه با بچه هاشو میشنیدم یا باهم دعوا میکردن یا ونگ و وونگ بچه یا موزیک رو تا اخرین ولوم درحال رقصیدن بودن از دو طرف احاطه شده بودم بارها ازدستشون گریم گرفت سرمو میکوبیدم رو میز
      من اون موقع خیلی مراعات میکردم و خانوادم نمیزاشتن برم بگم بهشون اگه یه بار دیگه برمیگشتم بی شک همون روز اول که رفتارشونو میدیدم تذکر میدادم حداقلش اینکه دلم خنک میشد و اروم میشدم که از حقم دفاع کردم ا
      ببین خوب واقعا تو تمرکز و اعصاب ادم تاثیر داره دیگه مخصوصا شما که اپارتمانید خوب باید رعایت کنن وفرهنگ اپارتمان نشینی داشته باشن
      حتما همین اول با ادب برو بهشون بگو و تاکید کن که کنکور داری و کتابخونه ها بسته ان یا میپذیرن یا اگه نپذیرفتن به یه تو گوشی حالیشون کن
      تو گوشی هم نشد تهدید!!!!!!!!
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      زنگ بزن پلیس
      ویرایش توسط Bahar1377 : 10 مهر 1399 در ساعت 18:33

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طبقه بالایی ماهم دوتا پسر خیلی شلوغ داره
      یکیش بزرگتر از منه اما قد گاو نمیفهمه
      البته خانوادگی اینطورین
      من چند بار زنگ زدم و بهشون مودبانه تذکر دادم اما انگار نه انگار
      دفعه آخر ساعت 2 شب شروع کرد به باز کردن فاضلاب دستشویی
      منم حسابی خوابیده بودم و بدجوری ترسیدم
      زنگ زدم و هرچی لایقش بود بهش گفتم و تهدیدش کردم که زنگ میزنم به پلیس و شکایت میکنم اینا
      از اون موقع خیلی خیلی صداشون کم شده
      باید از اول اینکارو میکردم انگار

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از همه دوستان
      آخه شاید این بنده های خدا همسایه خیلی تقصیر نداشته باشند.بالاخره بچه اند و نیاز به بازی
      بله باید بیشتر رو خودم کار کنم.خودم هم یک دوست داشتم پدرش چرخ دست فروشی داشت و کلا تو خیابون درس خوند ! و کنکور ریاضی هم قبول شد
      اولش سخته ولی باید بشه

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من مشکل شما رو داشتم خودم.
      چون اهوازی ام و تقریبا ۶ ماه از سال کولر توی خونمون روشنه با صدای کولر مشکلی نداشتم.
      یه صدای پنکه یا کولر ضبط کردم هروقت سر و صدا زیاد وگبود با هندزفری گوش میدادم.
      مشکلی هم نبود چون عادت داشتم

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lix_Max نمایش پست ها
      من مشکل شما رو داشتم خودم.
      چون اهوازی ام و تقریبا ۶ ماه از سال کولر توی خونمون روشنه با صدای کولر مشکلی نداشتم.
      یه صدای پنکه یا کولر ضبط کردم هروقت سر و صدا زیاد وگبود با هندزفری گوش میدادم.
      مشکلی هم نبود چون عادت داشتم
      اینم جالبه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن