خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb تمركز حين درس خوندنو چطوري بالا ببرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان رتبه ام4800منطقه 1تجربي شد وامسال پشت موندم.ميخواستم از كسايي كه زياد تست كارميكنن (ياميكردن)يااونايي كه تجربه دارن بپرسم:

چطور ميتونين بشينين و پشت سرهم وبطور مداوم تست كاركنين مخصوصا اگه تستاي سطح بالا مثلا براي درسي مثل فيزيك باشه
      من هرچقدرم تلاش ميكنم نميتونم مثل گفته ي رتبه ها مداوم درس بخونم مثلا14ساعت فيكس خسته ميشم .خيال پردازي ميكنم(اين ديگه پدرمو دراورده) ياسر بعضي سوالاي پيچيده كلافه ميشم ميرم 2ساعت ديگه ميام و........

شمادوستان چطور بااين مشكلات كنار مياين
      منظورم اينه چطوري ميتونم تمركز بالايي داشته باشم كه هرچيزي اونو بهم نزنه(من مشكلات خانوادگيم زياددارم)
      باتشكراز نظر شما عزيزان
      كسي چه ميداند شايد اين دنيا جهنم جهان ديگريست.......

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      والا من ک دانشجو هستم هم همین مشکل و دارم
      Great men are not born great but they grow great

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیدونم این پیشنهادی که میدم رو اگه عمل کنین به درد میخوره یا نه
      ولی یه مشاوری (که متاسفانه اسمش یادم نیست) میگفت ده دیقه در حالت آرامش، و شل شدن ماهیچه قرار بگیر و تصورات خوب داشته داشته باش، وسطاش که داری از این فکرای خوب میکنی، انگشت پاتو تکون بده و تمرکز کن روی لحظه ای که داری امتحان میدی یا درس می خونی.
      کم کم عادت میکنی که وقتی انگشتتو تکون بدی، حواست برگرده پیش درسِت و نتیجه خوب. در واقع همون شرطی شدنه

امتحان کن
      ساقی بیا که از مدد بخت کارساز
      کامی که خواستم ز خدا شد میسرم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      روش مطالع زیست دوازدهمتون چجوری بوده؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط adaf$ نمایش پست ها
      نمیدونم این پیشنهادی که میدم رو اگه عمل کنین به درد میخوره یا نه
      ولی یه مشاوری (که متاسفانه اسمش یادم نیست) میگفت ده دیقه در حالت آرامش، و شل شدن ماهیچه قرار بگیر و تصورات خوب داشته داشته باش، وسطاش که داری از این فکرای خوب میکنی، انگشت پاتو تکون بده و تمرکز کن روی لحظه ای که داری امتحان میدی یا درس می خونی.
      کم کم عادت میکنی که وقتی انگشتتو تکون بدی، حواست برگرده پیش درسِت و نتیجه خوب. در واقع همون شرطی شدنه

امتحان کن
      اینا تقریبا همون روشای مدیتیشنه که هم برای اراده خوبه هم تمرکز

ولی به نظر من مهمترین چیز علاقس باید با درست عشق بازی کنی

اون سوالات و موضوعات رو یادداشت کن و با یه نفر دیگه راجع بهشون صحبت کن
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Imana نمایش پست ها
      سلام دوستان رتبه ام4800منطقه 1تجربي شد وامسال پشت موندم.ميخواستم از كسايي كه زياد تست كارميكنن (ياميكردن)يااونايي كه تجربه دارن بپرسم:

1_چطور ميتونين بشينين و پشت سرهم وبطور مداوم تست كاركنين مخصوصا اگه تستاي سطح بالا مثلا براي درسي مثل فيزيك باشه
      2_من هرچقدرم تلاش ميكنم نميتونم مثل گفته ي رتبه ها مداوم درس بخونم مثلا14ساعت فيكس خسته ميشم .خيال پردازي ميكنم(اين ديگه پدرمو دراورده) ياسر بعضي سوالاي پيچيده كلافه ميشم ميرم 2ساعت ديگه ميام و........
      1_تست زدن پشت سرهم همیشه اولش حال بهم زن و دوراز ذهنه....ولی وقتی تعداد تست های روزانه ات رو یادداشت کنی و خودت رو به 1000 تا تست درهفته برسونی و این روند رو حفظ کنی تبدیل میشه به عادت هرهفته....اینو کسی داره بهت میگه که یه زمانی هفته ای 100 تا تست هم نمیزد....برای اینکه برای اول کار بتونی راحت تر به پشت سرهم تست زدن عادت کنی تست هارو درقالب 20 یا 30 تایی انتخاب کن و فک کن سرجلسه هستی و اول سعی کن بین اون 20 یا 30 تاتست سوالای راحت تر رو حل کنی و قدرت گذشتن از سوالات زمان گیر رو به دست بیاری بعدش آخرسر برو سراغ سروکله زدن با سوالات چالشی...منم وقتی به سوالات سطح بالا میرسیدم و هیچی ازش حالیم نمیشد کلن ناامید میشدم و کل انرژی ام رو ازدست میدادم....ولی بعدش تصمیم گرفتم این مدل تست هارو توی دفترام یادداشت کنم و خیلی از مواقع وقتی صورت تست رو یکبار برای خودم توی دفتر مینوشتم سوال برام مفهوم تر و یکم راحت تر میشد و بعدش پاسخ سوال روهم زیرش مینوشتم و همه ی چیزایی رو که از سوال درک کردم به همراه خط فکری هام رو به زبون خودم برای اون سوال یادداشت میکردم....برای تثبیت شدنش هم میرفتم تستای توی همون تیپ رو پیدا میکردم و اوناروهم به همون شکل یادداشت میکردم

2_نیازی نیست 14 ساعت درس بخونی....شما همیشه و مستمر 9 یا 10 ساعت رو با بازدهی بالا بخون ...خودم قول میدم نتیجه میگیری

یه راه کاری که تمرکز من رو توی درس خوندن بالابرد این بود که میدونستم امروز باید برای هردرس دقیقن چی کارکنم و کجاها رو بخونم و چه قدر پیشروی کنم....کیفیت مطالعه ی هرروزت رو مشخص کن تا ذهنت آمادگی تمرکز روی مبحثی که قراره امروز باهاش مواجه بشه رو داشته باشه

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Imana نمایش پست ها

چطور ميتونين بشينين و پشت سرهم وبطور مداوم تست كاركنين مخصوصا اگه تستاي سطح بالا مثلا براي درسي مثل فيزيك باشه
      من هرچقدرم تلاش ميكنم نميتونم مثل گفته ي رتبه ها مداوم درس بخونم مثلا14ساعت فيكس خسته ميشم .خيال پردازي ميكنم(اين ديگه پدرمو دراورده) ياسر بعضي سوالاي پيچيده كلافه ميشم ميرم 2ساعت ديگه ميام و........

شمادوستان چطور بااين مشكلات كنار مياين
      منظورم اينه چطوري ميتونم تمركز بالايي داشته باشم كه هرچيزي اونو بهم نزنه(من مشكلات خانوادگيم زياددارم)
      باتشكراز نظر شما عزيزان

به نظرم روز های اول همین طوریه از مغزت چه میخوای دیگه.نشنیدی میگن خوب هر کاری نیاز به تمیرن داره باید پای کار وایسی همت کنی تلاش کنی نا امید نشی(همون دلسردی)؟ خوب مغز آدم سر هر چیزی اولش اینطوریه بعد بهتر میشه عملکردش کارت نتیجه بهتری داره اونوقت. اگ پای یه تست دوساعت میشینی خوب تا هی مدتی انطوریه شاید اگه یه هفته همینطوری هر روز بشینی پای درس روون تر بشی شاید هم زمان بیشتری بخواد ولی اگه بخوای برای کنکور 1400 الآن قضاوت کنی اشتباهه مشکل تو اینه که فکر میکنی همه اون روز های مونده به کنکور همینطوری میگذره در نتیجه بازدهی نداره.الکی نمیگن باید پیوسته درس بخونی.من مخالف اینم که میگن رهرو آنست که آهسته وپیوسته رود. رهرو میتونه بعضی جاها تند بره اصلا راه نره اصلا هرچی به صلاحش بود. میخوام بگم باید انعطاف داشته باشه.واس همین کل درس های سختت ات رو یه جا کار نکن درس های به یاد ماندنی رو با درس های استدلالی بخون

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

شاید نکات گفته شده هنوزم بدرد بخور باشن...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      Up

شاید نکات گفته شده هنوزم بدرد بخور باشن...
      لفطا منو راهنمایی کن
      من وقتی اولین بار میرم سراغ تست( باتوجه به این موضوع که چندسالی از درس دور بودم و مطالب فراموش شدن) اگر تست ها دسته ۲۰ تایی مثلا باشن ، از این ۲۰تا شاید ۱۸ تاشو بلد نباشم....به همین خاطر ترجیح میدم دونه دونه تست بزنم
      برای من چه راهکاری داری ؟
      خیلی ممنون میشم اگر کمک کنی
      اینبار باید بشه...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلییییی ممنونم همیشه ذهنم درگیر این موضوع بود
      پس یعنی شما میگید که: تست ها رو پشت سر هم نزدم تو آموزش یعنی مضربی کار کنم؟
      اینبار باید بشه...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      1_تست زدن پشت سرهم همیشه اولش حال بهم زن و دوراز ذهنه....ولی وقتی تعداد تست های روزانه ات رو یادداشت کنی و خودت رو به 1000 تا تست درهفته برسونی و این روند رو حفظ کنی تبدیل میشه به عادت هرهفته....اینو کسی داره بهت میگه که یه زمانی هفته ای 100 تا تست هم نمیزد....برای اینکه برای اول کار بتونی راحت تر به پشت سرهم تست زدن عادت کنی تست هارو درقالب 20 یا 30 تایی انتخاب کن و فک کن سرجلسه هستی و اول سعی کن بین اون 20 یا 30 تاتست سوالای راحت تر رو حل کنی و قدرت گذشتن از سوالات زمان گیر رو به دست بیاری بعدش آخرسر برو سراغ سروکله زدن با سوالات چالشی...منم وقتی به سوالات سطح بالا میرسیدم و هیچی ازش حالیم نمیشد کلن ناامید میشدم و کل انرژی ام رو ازدست میدادم....ولی بعدش تصمیم گرفتم این مدل تست هارو توی دفترام یادداشت کنم و خیلی از مواقع وقتی صورت تست رو یکبار برای خودم توی دفتر مینوشتم سوال برام مفهوم تر و یکم راحت تر میشد و بعدش پاسخ سوال روهم زیرش مینوشتم و همه ی چیزایی رو که از سوال درک کردم به همراه خط فکری هام رو به زبون خودم برای اون سوال یادداشت میکردم....برای تثبیت شدنش هم میرفتم تستای توی همون تیپ رو پیدا میکردم و اوناروهم به همون شکل یادداشت میکردم

2_نیازی نیست 14 ساعت درس بخونی....شما همیشه و مستمر 9 یا 10 ساعت رو با بازدهی بالا بخون ...خودم قول میدم نتیجه میگیری

یه راه کاری که تمرکز من رو توی درس خوندن بالابرد این بود که میدونستم امروز باید برای هردرس دقیقن چی کارکنم و کجاها رو بخونم و چه قدر پیشروی کنم....کیفیت مطالعه ی هرروزت رو مشخص کن تا ذهنت آمادگی تمرکز روی مبحثی که قراره امروز باهاش مواجه بشه رو داشته باشه
      زیرو یه سوال از این ۲هزار تستی ک تو دوهفته برا ازمون میزدی چقدرش تکراری بود منظورم اینه ک چقد تست تکراری میزدی؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      خیلییییی ممنونم همیشه ذهنم درگیر این موضوع بود
      پس یعنی شما میگید که: تست ها رو پشت سر هم نزدم تو آموزش یعنی مضربی کار کنم؟
      خواهش میکنم...

موقع آموزش اره... اون تیپ های مختلفی که بعنوان مثال داخل درسنامه اورده شده رو با صبر و حوصله و دقت برسی کن تا راهبرد حل و چرایی ها خوب برات جا بیوفته
      و تست ها روهم سعی کن یمقدار پراکنده تر برسی کنی.. چرا ؟ چون مثلا اگه بخوای ده تا تست رو دونه دونه بعداز آموزش اولیه تحلیل و حل کنی ، اگه بیای مثلا از تست شماره 1 تا 10 رو انتخاب کنی چون معمولا تست هایی که پشت سرهم هستن تیپ های مشابه و نزدیک بهم دارن و نکات شون بصورت کلی شبیه بهم هست اون دید کافی رو بهت نمیده ولی مثلا اگه بیای از بین ده تا تست اول دوتا تست رو کار کنی بعدش از بین ده تا تست دوم هم دوتا تست کار کنی باعث میشه ذهنت نسبت به رویکردها فعال تر و آگاه تر بشه...

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hasann نمایش پست ها
      زیرو یه سوال از این ۲هزار تستی ک تو دوهفته برا ازمون میزدی چقدرش تکراری بود منظورم اینه ک چقد تست تکراری میزدی؟
      والا دقیق یادم نیست
      ولی درکل تست تکراری جزو ثابت برنامه ام بود
      تکراری هم نه به معنای اینکه تست رو از روی حفظ گزینه بزنم و رد بشم
      بلکه تست های قبلا زده شده رو برای مرور سریع و بازیابی تسلط کار میکردم مخصوصا اونایی رو که نکته خاصی داشتن یا من سرشون بی دقتی یا اشتباه رایج و تکرار شونده ای داشتم دوباره کار میکردم تا شانس تکرار شدن اون اشتباه و بی دقتی کمتر و کمتر بشه

یا یسری از تست ها هستن که ارزش مروری بالایی دارن و دوباره کار کردنشون مثل مرور نکات اصلی و فلش بک مفاهیم کلیدی میمونه...

از نظر تعداد... شاید چیزی بین 30 تا 40 درصد از تست هام مربوط به تست های تکراری و مروری بود ، یسری اوقات حتی بیشتر...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)