خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 168
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 248 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - حمیدرضا عباسی

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟
      با سلام
      حمیدرضا عباسی هستم از استان فارس شهرستان قیروکارزین-بخش افزر و سال دهم رو در مدرسه ی نمونه دولتی شهید مفتح جهرم خوندم و دوسال یازدهم و دوازدهم هم در مدرسه ی نمونه دولتی اقبال لاهوری قیروکارزین

- رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم ؟
      248منطقه ی 3 و 1276 کشوری-نظام جدید

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

بین پزشکی و دندون موندم هنوز ولی از نظر شهر، شیراز و اصفهان دوس دارم

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!

74156.jpg

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟

من یک سال پشت کنکور بودم و برا شروعش از اول مهر شروع کردم با روزانه دو ساعت

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

- سال تحصیلی دهم
      کتاب تست تقریبا برا تمامی دروس گرفتم ولی کلن 200 تا تست هم نزدم تو سال و بیشتر برا امتحانات میخوندم...
      و برای آزمون آزمایشی، گاج چن تا از ازموناش رایگان کرد ک فک کنم سه تاشو شرکت کردم و ترازم یادم نیست اما از 5500بالاتر نشدم....
      در مورد تابستون دهم هم ی برنامه ی عالی ریختم ک بخونم اما ی مسافرت طولانی رفتم ک کل سه ماه رو از دست دادم و تقریبا با شروع سال جدید صفرصفر بودم
      - سال تحصیلی یازدهم
      تقریبا مطالعه ی جدیم رو از حدود یک هفته بعد از مهر شروع کردم و آزمون های قلم چی ثبت نام کردم اولین ازمونم با تراز 4832 شروع شد ک ی تهدید جدی برام بود چون فک میکردم حداقل از 5 هزار بالاتر بیارم و از اون ب بعد فهمیدم مسیر کنکور بسیار سخت و جدیه...خلاصه ازمونام خوب بودن و من چون انرژی داشتم بهترین خوندنم سال یازدهم بود اما نتیجه هایی ک میخواستم نمیگرفتم و تا پایان سال نتونستم از تراز 6100 بالاتر برم ولی خب پیشرفت خوبی برام حساب میشد و تو تابستون دوازدهم هم تقریبا ب 6200 رسیدم...

- تابستان سال دوازدهم
      تابستان خوبی نبود برا من با اینکه کل 3 ماه رو با ساعت مطالعه ی حدودی8 تا 10 ساعت تموم کردم اما اصلن پیشرفت خوبی نداشتم و بنظرم مهم ترین دلیلش این بود ک ازمون های کانون ثبت نام کرده بودم چون هم بودجه بندی هر ازمون زیاد بود هم نمیزاشت اونجور ک دوس دارم درس بخونم بنظرم کلن تو تابستان اصلن ازمون آزمایشی ثبت نام کردن لازم نیست و همون بیشتر رو ضعف ها کار بشه خیلی بهتر میتونه جواب بده...یکی دو فصل فیزیک و ریاضیم پیش خوانی کردم برا دوازدهم اما تاثیر چندانی نداشت...درکل پیشنهادم ب کسایی ک وارد تابستان سال دوازدهم میشن اینه ک سعی کنن 2ماه تا 2.5ماه اول تابستان رو ب پایه اختصاص بدن و 15 روز هم بزارن برای پیش خوانی بعضی از مباحث دوازدهم
      - سال تحصیلی دوازدهم
      خب مهم ترین سال بود و من از اهمیتش باخبر بودم اما باز خیلی جاها کم اوردم...از مهر تا اوایل بهمن عالی خوندم و ترازام همینجور پیشرفت میکرد و تقریبا تا 6500 هم رسیدم....بزرگترین مشکلم تو این دوران مغرور شدن بود ک هروقت ترازم افزایش پیدا میکرد هفته های بعد شل میشدم و فک میکردم خیلی خفن شدم درصورتی ک اصلن تراز مهم نیست و مهم ترین نکته تلاش و درس خوندنه...یادمه ی آزمون 6400شدم و برا ازمون بعد شل کردم تقریبا تراز ازمون بعدم شد 5500...از بهمن تا عید متاسفانه مشکلاتم شروع شد و عمومن بچه ها این دوماه رو کم میارن ک منم از اونا جدا نبودم خلاصه بسیار کم خوندم ب حدی ک جمع مطالعه هفتگی من 20 ساعت هم نمیشد و این بزرگترین ضربه رو بهم زد تا حدی ک نتونستم تا خود کنکور عقب افتادگیامو جبران کنم....متاسفانه تو همین مدوران پدر بزرگم رحمت خدا رفت و درگیری های ذهنی من بیشترو بیشترو تقریبا اصلن نتونستم تو این دوماه فکرمو متمرکز کنم رو درس
      - دوران طلایی نوروز
      نوروز رو از قبل اهمیتش رو درک میکردم و تا 7 فروردین خیلی عالی خودندم و تقریبا روزی بین 11 تا 12 میخوندم تا ازمون 7 فروردین ترازم خوب شد باز مغرور شد دیگه بقیشو نخوندم تا نوروز هم ب پایان رسید
      - ماه رمضان
      روزه نمیگرفتم فرقی با بقیه ماه ها نداشت برام
      - دوران امتحانات نهایی
      ضربه ی بعدیم تو دوران امتحانات خوردم ک ب بهانه ی خوندن برا نهایی کنکورو تقریبا گذاشتم کنار و حتی برا نهایی هم خوب نتونستم بخونمو کلن تفریح کردم تا این دورانم ب سر رسید...معدلم نهایی هم دقیق یادم نیست یا 16 شد یا 17
      - دوران جمع بندی
      دوران جمع بندی رو عالی گذروندم و تقریبا تونستم خیلی خودمو بکشم بالا اما متاسفانه اینقدر افت کرده بودم ک هرچقدر هم اومدم بالا باز کم بود.....خیلی خوب میخوندم اما ی اتفاق بد ک افتاد تو این دوران برام متاسفانه داییم فوت کرد ک خودش خیلی عذاب اور بود برام...من ریاضی رو با شروع دوران جمع بندی تقریبا صفر شروع کردم هیچی یادم نبود اما اینقدر قوی خوندم ک ریاضی 98 رو 65 زدم و کلی کیف کردم...عمومیا رو کلن خوب نمیخوندم و سال اول بخاطر عمومیام ضربه بدی خوردم
      - دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن
      اینو تو سوال بعد جواب میدم
      -دوران پشت کنکور
      خب تمام توضیحاتی ک تا الان دادم سعی کردم خلاصه وار باشه از دوران تحصیل و سال اول کنکورم الان کامل تر دوران پشت کنکور بودن رو براتون شرح میدم....
      تقریبا از مهر بود ک با کوله باری از غم خواستم شروع کنم بیشتر دوستام دانشگاه خوب با رشته های خوب اورده بودن و همش ب این فکر میکردم ک چجور این دورانو بگذرونم اما مهم ترین نکته ک میتونم راجب این مشکلات بگم اینه ک اصلن ب مسیر نگاه نکنید و ب کنکور توجهی نکنید فقط کتابو بزارید جلو و ی مدت مثل کسی ک هیچی نمیدونه فقط درس بخونید و ب هیچ چیز دیگه ای فکر نکنید این کار راحت تر میکنه این مسیرو براتون....با 2 ساعت شروع کردم مطالعو رو ولی تند تند زیادش کردم روزی تقریبا 30 دقیقه میزاشتم روش تا رسیدم ب 10 و همینو تا اخرای دی نگهش داشتم، بارها میشد ک نتیجه ی ازمونام خوب نمیشد ولی ساعت مطالعه رو زیاد نمیکردم مهم اینه هیچ وقت جوگیرانه درس نخونید همیشه پیوستگی رو حفظ کنید و متعادل برید جلو من اگه از اول رو 12 میخوندم مطمن بودم اخرش کم میارم برا همین سعی میکردم تا جایی ک میتونم ساعت مطالعه ام رو براساس خودم متعادل کنم...ماه بهمنو اسفند رفتم روی 11 ساعت یکی از دلایلش این بود ک عموم دانش اموزا این ماه رو کم میارن و میتونستم جلو بزنم و یکی دیگشم میخواستم درسای نیم سال اولو هم ی نیم نگاهی بهشون داشته باشم و کلن این دوماه رو عالی ن ولی خوب گذروندمو ازخودم راضی بودم...دوران عید رسیدم ب 12 ساعت خوب دوران مهمی بود و من تونستم تو عید خیلی پیشرفت کنم یکی از دلایلش همین ساعت مطالعه ی بالا بود و یکیش نظم تو کارام و مهم ترینش کتاب نوروز کانون بود ک حتما پیشنهاد میکنم استفاده بشه خیلی کمک میکنه ب دانش آموزا...بعد از عید میخواستم برا دوران جمع بندی تنفس کوتاهی بگیرم پس مطالعه ام رو اوردم رو همون 10 ساعت ک متاسفانه یکی دوماه مشکلات بسیار شدیدی باهام دست و پنجه نرم کرد ولی خیلی زیاد افت کردم کلن من صفر و صدی هستم یعنی ی روز یا باید عالی بخونم یا داغون برا همین چن روز هفته رو مثلن میرفتم رو 10 خیلی خوب بود ولی یدفعه از اون بر 3 روز میشد 2 ساعت یا حتی صفر،خلاصه این دوران با تمام بدی و خوبیاش ب سر رسید تا رسیدم ب جمع بندی ک بسیار پیشرفت کردم ساعت مطالعه ام رو بردم رو 12 و تا میتونستم ازمون کار کردم ک خوب خیلی مهم بود ازمون زدن تو این دوران..تقریبا کرونا هیچ تاثیری رو درس خوندنم نداشت و تعویقای کنکور اولینش خیلی خوشحالم کرد و انگیزمو بیشتر کرد ک رتبمو بهتر کنم اما خبر تعویق کنکوری ک حدودا یک هفته قبل از کنکور بهم رسید خیلی منو بهم ریخت و ب شدت ناراضی بودم چون تحمل درس خوندن رو نداشتم دیگه خداروشکر فرداش شنیدم باز تعویق نیست و ب کار خودم ادامه دادم اما درکل خبرای تعویق جز بازی با روح روان دانش اموز هیچ چیز دیگه ای نداشت...هفته های اخر خوب خیلی خوب تونستم خودمو جمع کنم و تمام نکاتی ک نوشته بودم و خلاصه ازمون زدنام رو اوکی کردم و من کاری ک طول سال کرده بودم درسای خوندنی مث دین و زندگی و زیست و شیمی و... رو بسیار کتاب خوندم برا همین تو دوران جمع بندی نتونستم کتاب بخونم وبیشتر وقتمو تست میزدم کتابو ک باز میکردم حالم بهم میخورد این کار برا زیست و شیمی خیلی برام موثر بود ولی دینی باعث شد چیزی ک میخوام نشه و فهمیدم اهمیت خوندن دینی بیشتر از تست زدنشه

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      خوب
      ادبیات:موضوعی نشر الگو-هفت خوان خیلی سبز-میکرو-موج ازمون ادبیات
      پیشنهادی:بنظرم برا شروع هرکس اول هفت خوان رو بخونه چون بهترین منبعم بود بعدش برا کار بیشتر بره سراغ موضوعی خیلی سبز و در اخر تو دوران جمع بندی حتما موج ازمون ادبیات پیشنهاد میشه فوق العاده کمکتون میکنه.من ب شخصه اصلن با میکرو حال نکردم

عربی:خیلی سبز-مهروماه-موج ازمون-ابی کانون-خط ویژه
      پیشنهادی:خط ویژه ک برا دوران جمع بندی خیلی مهمه و حتما کار کنید بعد خیلی سبز رو برا اموزش پیشنهاد میکنم ک بهتر از مهروماه بود اما مهروماه ی بانک تست غنی تری داشت و کسایی ک میخوان عربی خیلی تست بزنن مهروماه رو پیشنهاد میدم بهشون.درمورد موج ازمونم خیلی بدرد من نخورد بنظرم کتاب سلیقه ایه ک من نمیپسندیدمش

دین و زندگی:خیلی سبز-بهمن ابادی-موج ازمون-زیپ دین و زندگی- جمع بندی خیلی سبز
      پیشنهادی: سال اول خیلی سبز رو میزدم و منبع خیلی خوبیه،سال بعد بهمن ابادی کار کردم ک اونم تستای خوبی داشت ولی من دوسش نداشتم چون خط ب خط سوال داده بود و کلن گیج میشدم اما بهترین منابعم موج ازمون و زیپ دین زندگی نشرالگو بود ک حتما پیشنهاد میکنم برای دروان جمع بندی و حتی قبل تر از اون استفاده کنید تقریبا ب هرکی زیپ دین وزندگی پیشنهاد دادم تو درصد دین وزندگیش ی تغییر اساسی شد،اشتباه خودم این بود ک سال دوم اومدم جای زیپ از جمع بندی خیلی سبز استفاده کردم ک خیلی کتاب چرتی بود کاش مث سال اول از همون زیپ استفاده کرده بودم

زبان:اناری- کیاسالار
      پیشنهادی:قبلش بگم من زبان فوق العاده ضعیفم و اصلن نمیتونم کمک کسی کنم اما درکل اناری بنظرم بهتر از کیاسالار بود

زمین:خیلی سبز
      کلن نخوندمش نمیدونمم چی خوبه چی بد

ریاضی:مهروماه جامع-موج ازمون-ابی دوازدهم-میکرو دهم-خیلی سبز دهم-فصل ازمون خیلی سبز
      پیشنهادی:برا ریاضی تو هر پایه ای ک هستین بهتره جامع کار بشه و کسایی ک مث خودم تو ریاضی متوسط یا ضعیف بودن بهتره با مهروماه شروع کنن البته مهروماه درسنامش نکته محوره ولی تستاش راحته ،ی ضعیف بهتره درسنامه خیلی سبز بخونه تستو مهروماه بزنه، متوسط رو ب بالا ها بهتره کلن برن رو خیلی سبز جامع ک من اونو نداشتم از دوستم قرض میگرفتم ک خوب خیلی خوب بود،بهترین منابعم برا ازمون زدن فصل ازمون و موجه ک خوب میشه گفت هردو عالی بودن،من خودم معتقدم در هر حالتی دانش آموز باید هم تست سخت کار کنه هم راحت برا همین فصل ازمون ی منبع برام بود ک اگه کنکور نرمال برگزار شه مث فصل باشه و موج هم منبع سنگین ترم بود ک درهمه حالت غافل گیر نشم..ریاضی و فیزیکمو تو کنکور میتونستم خیلی بالاتر بزنم ولی خوب چون شیمی مهم تر بود برا ریاضی و فیزیک دور دوم کلن 10 دقیقه وقت گذاشتم و تمام وقتمو گذاشتم رو شیمی و خیلی بهتر جواب داد

زیست:موج ازمون نشرالگو-آزمون های فاگو-میکرو پایه-خیلی سبز پایه
      پیشنهادی:خیلی سبزو میکرو رو من سال اول خوندم و هردو خوب بودن اما خیلی سبز رون تر بود بنظرم...برا سال دوم روشمو عوض کردم منبع تستی برا زیست نخریدم و طول سال تقریبا تا جمع بندی کتاب میخوندم و تستای دفترچه غیرحضوری کانون رو حل میکردم با ماز سال قبل ک کلن میشد 100 تست من تو طول دوهفته این 100 تست رو میزدم وبسیار بسیار زیاد کتاب میخوندم و تقریبا تا دوران جمع بندی شاید 1000تستم کار نکردم اما جمع بندی رو رفتم روی تست و تو دوماه جمع بندیم 4000تست زدم ک دو کتاب آزمون های فاگو و موج ازمون بهترین منابعم بودن حتما پیشنهاد میکنم حتما

فیزیک:مهروماه جامع-جامع خیلی سبز-الگو دوازدهم-فصل ازمون-موج ازمون
      پیشنهادی:تو فیزیک کلن همه انتشاراتیا کتبای خوبی میزنن و بیشتر سلیقه ایه اما من از بین اینا عاشق مهروماه بودم ک از نظر همه چی بنظرم کامل بود...فیزیک الگو و گاج هم کتابای خوبین اما خیلی سبز بخاطر تست تکراری ک میزاشت خوشم نمیومد اکثر تستاش ایده های تکراری داشتن...برا ازمون زدن فصل ازمون بسیار منبع مزخرفیه و موج عالیه

شیمی:میکرو-موج ازمون-مهروماه دوازدهم-فصل ازمون- مسایل الگو
      پیشنهادی:من سال اول میکرو میزدم ک خیلی سخت بود و اصلن باهاش حال نکردم درکل سختیشم بنظرم کنکوری نبود...وقتی پشت بودم مث زیست ،شیمی رو هم ادامه دادم تو طول سال تست کم میزدم کتاب میخوندم فقط ی برنامه جدا برا مسایل داشتم ک خیلی کتاب نشرالگو کتاب عالی و خوبی بود و هفته های منتهی ب ازمون هم موج میزدم...تو جمع بندی جامع های موج میزدم و فصل ازمون ک الحق استفاده از فصل ازمون شیمی برای هر کنکوری واجب واجبههه

منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      توضیح دادم سوال قبل

دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید
      ادبیات:
      درمورد ادبیات خب دیگه همه میدونن موضوعی باید خوند و چیز جدیدی نیست ..من چون ادبیات ضعیف بودم خیلی بهش بها میدادم و تقریبا روزانه 1.5 تا دوساعت بهش وقت میدادم...میومدم ب تایم های نیم ساعته ادبیاتو تقسیم میکردم و قرابت و آرایه صبح میخوندم دستور و لغت و املا رو هم عصر میخوندم....تو قرابت سعی میکردم تکنیک ابداع کنم برا خودم حالا نمیدونم تو کتاب های کمک اموزشی بود یا ن اما میومدم از ارایه هم استفاده میکردم برا تستای قرابت مثلن تو گزینه ها بیتی بود ک اسلوب معادله داشت این نیازی نبود شما مصرع دوم رو اصلن بخونید چون مصرع دوم تایید میکرد مفهوم رو پس با دونستن مصرع اول معنی نمایان میشد و این مدل روشا هم سرعتمو برد بالا هم درست زدن سوالا رو برام راحت تر...روشم تو مبحثی مثل قرابت استفاده از نون شب های نشرالگو بود و 40 تا ازمون اخر قرابت هفت خوان ک روزانه یدونشو میزدم و خب مهم ترین نکته تو قرابت اینه ک علاوه بر جواب تست شما ابیات دیگه رو هم بخونید و معنی کنید برا همین نیاز ب ی کتاب دارید ک پاسخنامه قوی داشته باشه و هفت خوان از این نظر فوق العاده بود.آرایه رو هم ب همین شکل روزانه ی ازمون 15 سوالی از 40 آزمون هفت خوان میزدم و جدا از جواب سوال تمامی ارایه ها رو تشخیص میدادم حتی آرایه و قرابت رو خیلی بهم مرتبط میکردم یعنی تایم قرابت آرایه های ابیات رو بیرون میاوردم و موقع آرایه قرابت های بیت هارو هم تشخیص میدادم...برا دستور خیلی نیازه شما روزانه تست بزنید ی منبعی ک تو منابع یادم رفت بگم هزار تست هامون سبطی بود ک خیلی منبع سنگینی بود من کلن دوسش نداشتم اما تستای دستورش عالیی بودن و مهم ترین نکته برا خوندن دستور اینه ک دستور اول مثل ریاضی نیاز داره ک شما تست زیاد کارکنید و دوم نقش ها رو خیلی خوب بشناسید خیلی خوب...لغت رو من هرشب ی درس میخوندم و تموم میکردم لغات رو جز لغات اخر کتاب دیگه اضافی چیزی نمیخوندم اما فک کنک کنکور از لغات خارج لغت نامه هم سوال داد و بعد برا لغت تست نمیزدم فقط میخوندم بعد تو دوران جمع بندی تست زنیمو براش شروع کردم...املا مهم ترین نکته اول تسلط بر املاهای مهم کتاب درسی و کلمات هم آوا هست با این دوتا تقریبا شما میتونین از 3 تا سوال املا 2 تاشو راحت جواب بدین و بعدش باید رو معنی جملات هم کار کنید و برخلاف لغت ک تست نیاز نداشت املا حتما حتما نیاز ب تست و نوشتنو تکرار کلمات مهم داره...تاریخ ادبیاتم ک امسال ی مدل سوال دادن روش هیچ کس بدرد نمیخورد))

عربی:
      عربی فوق العاده تست زنی مهمه هرچند من نتیجه دلخواهم رو نگرفتم اما تست زنی مهم ترین بخش این درس هستش...من دو بخش کرده بودم عربیو بخش ترجمه و قواعد و یک روز درمیون تست میزدم و برا درک مطلب و تعریب و ... برنامه ی روزانه ی جدا داشتم

دینی:
      دینی رو تست میزدم و متن کتابو زیاد میخوندم تقریبا برا دینی تکنیک خاصی نداشتم

زبان:نمیخوندم:/

ریاضی:
      ریاضی ضعیف ترین درس تخصصی من بود ک آموزشش رو مشکل نداشتم اما تو آزمون خیلی مشکل داشتم برا همین بهتون پیشنهاد میدم حتما این درس رو بصورت ازمونی کار کنید
      ریاضی تست هاشو ب صورت زوج و فرد میزدم و سعی میکردم هفته اول زوج ها رو ی بار بزنم و فرد هارو ی بار بزنم و هفته دوم مارک دارها رو مرور میکردم روزای اخرم ازمون میزدم و تقریبا میشه گفت این روش برا همه جواب میده و نتیجه بخشه
      کار مفید دیگه ای ک تو ریاضی میکردم ی بخش رو اختصاص داده بودم ب مبحثی ک مشکل داشتم و روزانه حدود 5 تا تست میزدم با تحلیل کامل ک خیلی خوب مفید بود برام و حتما ن تنها در ریاضی در تمام دروس پیشنهاد میدم
      فیزیک:
      ریاضی و فیزیک فرقی باهم نمیکردن و روش یکی بود برام ...تو این دو درس من سعی میکردم اموزش رو هم با تست انجام بدم یعنی درس نامه رو خیلی سریع میخوندم و وارد تست ها میشدم تقریبا 10 تست اول رو غلط جواب میدادم اما بعد راه میفتادم
      زیست:
      زیست اولین نکته مهمش اینه ک تایم زیادی رو ب زیست اختصاص بدید ک فوق العاده درس مهم و سرنوشت سازیه
      من دو تا تایم برا زیست داشتم یکی صبح یکی شب
      صبح تایم تست زنیم بود و کتاب رو نمیخونم میومدم تقریبا 1 ساعت حدود 20 تا تست میزدم ک 10 تاش از مبحثی بود ک ازمون داشتم و 10 تای اون رو ترکیبی از تمامی مباحث میزدم حالا چرا اینقدر زمان میبرد این تست زنیم رو هرکس خواست بپرسه تا براش کامل بگم یکم طولانیه اما فوق العاده مهم و سرنوشت سازه بنظرم
      تایم شب رو هم بنده فقط کتاب درسی میخوندم حدود 1.5 و تو زیست من برخلاف دیگران خیلی خیلی کم نکته مینوشتم شاید کل زیستم سرجمع 50 تا نکته هم ننوشتم...بیشتر معتقدم تو زیست باید ب حدی رسید ک سر جلسه خودت بتونی نکته تولید کنی و سوالارو بزنی ک تو این امر موفق بودم

شیمی:
      شیمی رو دوبخش میکردم یکی مسایل ک صبح کار میکردم و یکی تایم شیمی کلی ک بیشتر کتاب میخوندم و تعداد تست کمی میزدم براش....پیشنهاد میکنم حتما حتما رو مسایل شیمی کار کنید ک فوق العاده سرنوشت سازه

اینارو جامع توضیح دادم چون اگه بخوام تخصصی برا هر درس بگم هر کدوم چند صفحه میشه ک حقیقتش حوصله تایپشو نداشتم اما خواستید بگید حتما توضیح میدم براتون

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه دی وی دی ها چیست؟
      خیر من از دی وی دی استفاده نمیکردم فقط در حد چن ساعت چن تا فیلم تو دوران جمع بندی دیدم ک فوق العاده بودن و بنظرم دانش اموزی ک ضعف داره تو درسی جای اینکه کلاس حضوری بره بهتره از فیلم های اموزشی موسسات استفاده کنه

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      تو بازه های مختلف متفاوت بود اما بین 10 تا 12 بود و چن باریم 13 خوندم اما کم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      من ادم خوش خوابی نیستم اما ب خواب خیلی اهمیت میدادم چون میدونستم کم بخوابم کسل میشم برا همین از ساعت 12 تا 7 میخوابیدم و ظهر بعد از ناهار هم حدود 1 تا 1.5 ساعت میخوابیدم ک تو دوران جمع بندی تقریبا یک ساعت ازشون کم شد وکمتر خوابیدم

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      من فقط کانون میرفتم اما از لحاظ کیفیت سوال بهترین ازمون گزینه دو بود بنظرم ولی بازم پیشنهادم کانونه چون خیلی حسن ها داره ک هیچ ازمونی نداره مثلن تو کانون بیشتر از هرجا ارزش تراز مهمه و این باعث میشه دانش اموز خود ب خود ب فکر درس باشه و جامعه اماری بالایی هم داره و کلی چیزای دیگه

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟

6838
      - چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      ی کلاسور داشتم ک میومدم دوبخش میکردم سوال های غلط و نزده-سوال های درسته مهم
      کلن سر جلسه ازمون با خودم ی دفترچه میبردم اگه نکته ای لازم بود یادداشت کنم و سرجلسه تست قشنگی بود مارک دارش میکردم تا بعد ها بتونم استفاده کنم
      تحلیل ازمونمم اول میرفتم سراغ سوالای غلط اگه حلیاتی بود باز حلش میکردم و کمتر پیش میومد نکتشو بنویسم ولی اگه نبود حتما نکتشو سعی میکردم بنویسم و بی دقتیام تمامن مینوشتم مرور میکردم ک خیلی موثر بود و حتما پیشنهاد میکنم
      سوال های نزده هم اگه اون بخش رو خونده بودم میرفتم علت یابی میکردم و نکته ای داشت مینوشتم اگرم نخونده بودم رهاش میکردم
      دراخرم سعی میکردم ی خلاصه نویسی مختصر از ازمون داشته باشم ک بعد از چن ازمون خسته شدم و انجام ندادم اما پیشنهاد میکنم حتما انجام بدید
      من خودم خیلی بی حوصله بودم و خیلی کارا رو انجام نمیدادم مثلن تو هیچ درسی خلاصه نویسی نکردم اما میدونم موثرن

- درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      مدیریت ازمون یکی از مهم ترین نکاته ک حالا خیلی برا هرکس تخصصی میشه من سعی میکنم ی چیز کلی و خلاصه بگم اما اگه سوالی تو این زمینه داشتید حتما ویژگی های خودتون رو بگید تا تخصصی تر بگم
      روش ازمون دادن خودم تو عمومیا دینی-ادب-عربی-زبان بود و تو تخصصیا ریاضی-زیست-شیمی-فیزیک بود ک کلن راضی بودم
      تقریبا تمام روش هام تو عمومیا بود و من تو تخصصیا چون قوی بودم فقط سوالای وقت گیر و اونایی ک دور روششون ب ذهنم میرسید رو میزاشتم دور اول و تکنیک دیگه ای نداشتم اما تو عمومیا دینی رو میزدم بجز ایه های سخت بعد میرفتم سراغ ادبیات و اونو دستور های شمارشی برا دور دوم میزاشتم و قرابت های سخت ک بلد نبودم روشون میخوندم فقط تا تو ناخوداگاهم باشه و دور بعد بتونم بهتر جواب بدم و تو عربی ترجمه ها رو میزدم جز عین الصحیح و عین الخطاها و درک مطلب ک ضعف داشتم میزاشتم دور دوم ، من خودم شدید قواعد عربی قوی بودم ک متاسفانه کنکور خوب نشد دلیلشم اگه کسی خواست براش میگم چون یکم طولانیه بعد زبان میرسیدم ک خب نهایتش دو یا سه تا سوالشو میزدم و دور دوم شروع میشد و باز ب ترتیب دور اول میرفتم سراغ درس هام
      تو اختصاصیا دور دوم این مدلی میرفتم:زیست-شیمی –فیزیک – ریاضی ک روز قبل کنکور بخاطر اینکه شیمی ریاضی سخت بود جای شیمی و ریاضی رو عوض کردم
      سرجلسه کنکور بعد از دور اول من 54 دقیقه وقت اضاف اوردم ک 30 دقیقش رو شیمی گذاشتم و24 دقیقه دیگشو رو سه درس اختصاصی دیگه..البته زیست رو معمولا دور اول میزدم و خیلی کم میشد دور دوم بیام سراغش سرجلسه کنکورم سه یا چهار تست دور دوم زدم

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      برنامه ریزیم دو بخش بود یکی طولانی مدت و بلند مدت
      قبلش بگم ی برنامه ریزی بلند مدت ترم هست ک اون میشه برنامه اون موسسه ی ک میرید ازمون میدید ک میشه کانون برای من
      بعد برنامه ریزی بلند مدت من همون دوهفته بود ک نمینوشتم و تو ذهنم بود یعنی اگه میپرسید کسی از من ک فلان روز از هفته بعد قراره چی بخونی میدونستم چیا میخوام بخونم اما مکتوب نمیکردمش
      برنامه ریزی کوتاه مدت هم من هر شب برا فردام برنامه میریختم و روزانه برنامه ریختن بنظرم برا کسایی ک از سطح متوسط رو ب قوی بالاتر هستن خیلی میتونه کمک کنه
      درس هارو من خیلی زیاد قسمت ب قسمت میکردم و معتقدم شما مباحثی رو ک مشکل دارید هرچقدر کوچیک ترش کنید بهتر جواب میده مثلن من ریاضی مبحث تابع مشکل داشتم برا همین تابع رو کلن از تایم ریاضی کشیدم بیرون و روزانه 15 دقیقه 5 تست تابع میزدم اینو تو یک ماه اجرا کردم و تقریبا تستی نبود از تابع ک نتونم جواب بدم..ب همه این روشو پیشنهاد میدم
      همیشه ب بودجه بندی ازمون ها میرسیدم و کم پیش میومد عقب بیوفتم و از هفته دوم تقریبا دوشنبه ب بعد منابع ازمونی رو شروع میکردم ب ازمون زدن

هفته اول سعی میکرد تست های کتاب درسیم مضارب فرد بزنم هفته ی دوم مضارب زوج + مرور مارک دارها

- چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      دوتا نکته مهم ک انجام دادن اوناباعث میشه سرعت تست زنی فوق العاده بیاد بالا یکی ازمون زدن تک کتاب تو ی تایم خودش و رفته رفته حالا کمترش کنید و یکی هم یادگیری نکاتی برای محاسبه سریع البته بنظرم نیازی نیست برید براش پکیج ببینید کلن من 5 تا نکته برا محاسبه سریع داشتم ک خیلیم روتین بودن اما کارمو راه انداخت

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اینکه فکر میکردم برتر ها تک منبعین و برتر ها کلاس نمیرن و برترها کل زندگیشون درس خوندن نیست و تفریحاتیم دارن
      کلن همه بسیاردرس میخونن و تقریبا هرکسی ک میخواد کنکور موفق بشه حتی تفریحاتشم ی جورایی باید کنکوری باشه
      اگه برمیگشتم حتی بیشتر درس میخوندم و خیلی دنبال حاشیه های چرت و پرت نبودم

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      کتابای ک بد بودن رو تقریبا تو منابعم نیاوردم اما اینجا میگم:
      سه سطحی زیست:فوق العاده کتاب چرت و پر غلطی بود شاید الان درستش کردن
      فصل ازمون فیزیک:بسیار ساده و ابکی
      آی کیو:کلن هرچی اسمش روش ای کیو بود تو زمان ما بدرد نمیخورد
      کتاب بد من کم داشتم چون همشو با تحقیق میخریدم حالا دیگه حضور ذهن ندارم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      بهترین روش مرور با تست زنیه کلن من همیشه اموزش هام هم با تست زنی بود
      مثلن بعد از عید ی تایم اختصاص دادم برا زیست روزانه نیم ساعت تست کلی ازتمام مباحث میزدم و فوق العاده کمک میکرد
      سعی کنید لا ب لای درساتون ی تایم های کوچیک برا مرور بزارید و تو اون تایما از مباحث متفرقه تست بزنید

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

بسیار زیاد کنکور یعنی برنامه ریزی
      اما ی نکته ای رو جا داره بگم اینجا ک مسیر کنکور و حتی زندگی ب من فهموند هیچ چیزه مطلقی وجود نداره هیچ منبع بد مطلق یا روش خوب مطلق وجود نداره مهم اینه انسان تو اون مسیر تلاش کنه
      من دیدم کسایی ک برنامه ریزی تقریبا ندارن اما موفقن و همیشه میگم خیلی تلاش مهمه تو این مسیر اما خوب چون عموم کسایی ک موفق شدن برنامه ریزی کردن ب احتمال زیاد برنامه ریزی برای همه جواب گو باشه ولی بازم میگم چیزی ب اسم مطلق وجود نداره

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      اصلن خلاصه نویسی انجام ندادم فقط تو دوران جمع بندی چن تا برگه داشتم مشکلاتمو مینوشتم روش مرور میکردم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

ببنید من خودم چون اختصاصی قوی بودم اونا رو نصف نصف کرده بودم ک عمومیام بیاد بالا اما حالت کلی بنظرم باید 60 ب 40 ب نفع اختصاصی باشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

برا دروسی مثل ریاضی و فیزیک فقط تست بود
      برا بقیه دروس فرق میکرد مثلن ادبیات قرابت و ارایه فقط تست بود و دستور هم ی روز درسنامه میخوندم فرداش تست میزدم از اون مبحث
      برا عربی تقریبا تمام تاییم تست زنی بود ولی اگه یک ساعت میخواستم عربی بخونم 15 دقیقه درسنامه بقیش تست
      برا دینی نصف نصف بود
      برا زیست تو طول سال از 2 ساعت 1.5 کتاب و 5. تست زنی بعد و تو دوران جمع بندی 1 ساعت کتاب بود و 2 ساعت تست زنی
      برای شیمی بخش مسایل فقط تست میزدم و موقع خوندن خود شیمی هم 1میخوندم و .5 تست میزدم
      زبان هم کلن نمیخوندمJ

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

حتما رو همون پایه خودشون تمرکز کنن و نمیخواد برن پایه های دیگه رو بخونن و همیشه تست زیاد بزنید

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و سال دوازدهم به چه میزان بود؟

پایه رو بیشتر میخوند دوازدهم رو تقریبا خیلی کم خوندم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      خیلی زیاد

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      دروس اختصاصی و عمومی هایی ک مشکل داریم

- چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟

من هیچ وقت استرس برا کنکور نداشتم و کرونا هم تاثیری روم نزاشت،بیشترین استرس رو شب قبل کنکور گرفتم ک متاسفانه شب کنکور از استرس زیاد تا ساعت 5 صبح نتونستم بخوابم و همین سرجلسه منو خیلی اذیت کرد..تو طول سال هیچ وقت استرس نداشتم چون ب خودم ایمان داشتم
      - تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

این سوال رو میشه گفت جواب همه بله هستش
      ببنید مهم ترین نکته اینه ک شما نمیتونید جلو خستگی و ناامیدتون رو بگیرید و تو تایم های مختلف ب سراغتون میاد،چیزی ک شما نیاز دارید اینه ک باهاش بتونید مقابله کنید و نزاید زیاد بشه ک چن تا نکتشو میگم:
      یکی از عواملی ک باعث میشه بچه ها نتونن درس بخونن و درس رو رها کنن اینه ک تو ذهن خودشون نتیجه میگیرن ب رتبه ی دلخواه نمیرسن و دیگه درس خوندنم فایده ای نداره،اما مهم ترین نکته اینجاست ک ما تو مسیر کنکور درس خوندن رو باید بخاطر عشق درونیمون بخونیم ن صرفا رتبه و دانشگاه بزارید ی مثال بزنم:فرهاد کوهکن رو تو ادبیات میشناسیم،فرهاد ب عشق معشوقش ب کاری روی اورده ک علاقه ای ب اون کار نداشته پس شیرین میشه محرکی برای کوه کندن فرهاد...حالا اگه روزی شیرین بمیره،آیا باز فرهاد ب کوه کندن خود ادامه میده؟قطعا ن چون محرکی ک برای کار فرهاد بوده از بین رفته ،درس خوندن برا دانشگاهم دقیقن همینجور حالتیه ک شما شب و روز ب عشق دانشگاهی ک دوس دارین درس میخونین یا رشته ی مورد علاقتون این رشته و دانشگاه محرکیع برا درس خوندن شما و اگه روزی نتیجه بگیرید ب اون نمیرسید تقریبا درس خوندن رو رها میکنید و شل میشید پس خیلی بهتره ک درس رو بخاطر اینکه دوستش داریم بخونیم اینجوری فارغ از رتبه و دانشگاه همیشه درستون رو عالی میخونید و هر اتفاقی بیوفته باز درس رو ادامه میدید البته باید بگم بی هدف بودن هم خودش ضرر هایی داره و اینارو درحد معقول باید نگه دارید و نکته اخرم بدونید باز میگم هیچ روشی مطلق نیست اینا فقط پیشنهاد های منه اما شما از مسیر های دیگه هم میتونید ب موفقیت برسید

ی مثال دیگه ک بهتون بگم درمورد خستگی و رها کردن درس و کلن ناامیدی میشه گفت عموم دانش آموزا دقیق نمیدوننن خسته شدن یا نفرت پیدا کردن از درس ک این دوتا مورد فوق العاده مهمه با ی مثال براتون باز توضیح میدم:
      صبح ساعت 7 گوشیتون زنگ میخوره برای درس و همون موقع ب خودتون میگید اه بازم درس،بلاخره کی تموم میشه این بدبختیا و...
      این بیشتر نشون از نفرت درسه ن خستگی درس و متاسفانه دانش اموزا فک میکنن این نشون از خستگی هست و ب خودشون میگن بهتره یک روز استراحت کنم و باز شروع کنم تا انرژیم برگرده ک باید بگم بزرگترین اشتباهه،وقتی از ی چیزی نفرت دارید با دوری از اون باز نفرتتون افزایش پیدا میکنه و تو این حالت بهتره اصلن ب خودتون استراحت ندید و درس خوندن رو ادامه بدید اما اگه سر درس از لحاظ ذهنی احساس خستگی کردید میتونید حالا برحسب نیازتون استراحت هایی رو ب خودتون بدید

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      من تنها میخوندم اما برا هر شخص متفاوته دیدم دوستانی رو ک گروهی نتیجه گرفتن اما برای من مفید نبود چون وقتی کسی کنارم باشه اصلن درس نمیخونم و تمرکزم بهم میریزه

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      خب ابتدا جا داره از دو مشاور خودم ک هر دو عضو انجمن بودن تشکر ویژه کنم ک الحق هر دو تاثیر گذار بودن و بسیار کمکم کردن
      نیم سال اول تقریبا تا دی من با اقای محسن محمدی پیش میرفتم ک بسیار مشاور توانمند و خوبی بودن و تنها دلیل جداییم از ایشون این بود ک اواخر همکاریمون خیلی صحبت هاشون برام عادی شده بود و حرف شنوی از ایشون نداشتم ک من بسیار معتقدم شاگرد باید از مشاور خودش حرف شنوی داشته باشه برا همین نتیجه گرفتم ادامه همکاری نیازی نیست وگرنه ایشون از لحاظ مشاوره ای عالی بودن

مشاور بعدی من اقای سعید غیور بودن ک میشه گفت تو این مسیر مث یک دوست کنارم بود و پیشرفتای چشمگیرم رو مدیون اقای غیور هستم و مرسی ازشون ک منو تحمل کردن تو این مدت با همه مشکلاتی ک تو این مسیر برام پیش اومد @Saeed79
      خب درمورد مشاور ب هر کس ربط داره ک ببینه نیاز داره یا ن برا من ک خیلی موثر بود اما این نکته رو باید بدونید مشاور قرار نیست معجزه کنه،مشاور ب کارتون نظم میده و مسیر رو براتون هموار تر میکنه کسی ک باید این مسیر رو طی کنه باز خودتون هستین
      من سال اولم مشاور نداشتم اما سال پشت کنکورم بله و خودمم ب مشاور اعتقاد دارم و بعد از نتایج ب امید خدا خودمم کار مشاوره رو شروع میکنم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      توبازه های مختلف متفاوت بود اما میتونم بگم تقریبا روزانه 2 تا 4 ساعتم رو شبکه مجازی میگرفت اما سعی میکردن اسیرش نشم چون شدید رو درس تاثیر منفی میزاره...بهترین استفاده از گوشی و غیره بعد از پایان مطالعه اون روزتون در حد 1 ساعت هستش

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بازم تو بازه های مختلف متفاوت بود...مثلن نیم سال اول هر هفته جمعه ها درس رو تعطیل میکردم یا خیلی کم میخوندم و کلن تفریح میکردم و معتقد بودم واقعن نیازه و بهم انرژی میداد...نیم سال دوم تفریحم شد همون جمعه بعد ازمون ها تا دوهفته قبل کنکور ک دیگه تقریبا تفریحی نداشتم البته تو این دوران روزای ک درس نخونم داشتم و زیادم داشتم اما خب جز تفریحاتم نبود بیشتر...اگه میخواید تفریح کنید بدونید مهم ترین نکته اینه برا تفریحتونم برنامه داشته باشید یعنی همینجور عشقی ی روز بلند نشید بگید برم تفریح حتما ب خودتون بگید اگه مثلن این هفته اون مدلی ک میخواستم خوندم اخر هفته جمعه اجازه دارم چن ساعت برم بیرون...من خودم ی اخلاق بد ک داشتم معتقد بودم پنجشنبه قبل ازمون نباید درس خوند و کلن 3 ساعت میخوندم بعد جمعه رو هم کلن ازمون بود و تفریح و شنبه رو هم باز ب تفریح و تحلیل ازمون اختصاص میدادم ک این موضوع انرژی خوبی بهم میداد اما وقت زیادی رو هدر میدادم متاسفانه

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟

اصلن ب حاشیه ها توجه نمیکردم تو همین انجمن هر تاپیکی ک میدیدم حاشیه ممکنه داخلش باشه اصلن وارد نمیشد...باید بدونید حاشیه فقط فقط ب خودتون ضرر میزنه و هیچ سودی دیگه ای براتون نداره

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      من تنها کلاس کنکوری ک رفتم چن جلسه کلاس عربی بود ک اونم حوصلم نشد وسطش دیگه کنسلش کردم..بنظرم الان دی وی دی های آموزشی و کلاس های آنلاین میتونه خیلی موثر تر از کلاس کنکور باشه اما اگه کسی بخواد بره کلاس بهتره تو همون نیم سال اول بره یا برا دوران جمع بندی چن جلسه نکته و تست یا همایش بره

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

فقط و فقط درس خوندن و تلاش مهم ترین عاملش بود

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

با خانواده مشکلات زیادی داشتم اما مادرم تو خانواده بیشترین کسی بود رو موفقیتم اثر داشت و خیلی درکم میکرد،پدرمم بیشتر مسایل مالی کمکم میکرد و خواهرمم سعی میکرد فضای خونه رو اروم نگه داره تا من درس بخونم
      در کل فارغ از تمام اتفاقات تلخ و شیرین خیلی ازشون تشکر میکنم و بخش بزرگی از موفقیتم رو ب اونا مدیونم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

بله دختر خالم ک ایشون هم عضو انجمن بودن و خیلی تو پیشرفت من سهیم بودن و ازشون تشکر میکنم @seven
      -چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      رتبم همونی شد ک ازمون های اموزشی میگفتن با ی اختلاف کم اما فقط مشاورم سعید و دختر داییم میگفت رتبه ات خیلی خوب میشه من خودم فکر میکردم در بهترین حالت چیزی بین 400تا600 بیارم و اصلن انتظار این رتبه رو نداشتم...درمورد ازمون های اموزشیم بگم اکثرن رتبه کنکورتون اگه اتفاق خاصی نیوفته ی چیزی مثل ازمون های جامع کانون میشه ک برا من هردوسال کنکورم همین بود

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      بیشترین تفاوتش 5 درصد بود و همش چیزی بود ک فکر میکردم تقریبا اما تو تخمین رتبه ها همیشه ده درصد پایین تر میزدم تا احتیاط رو رعایت کنم

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

نه
      - مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 1400برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      تا میتونید درس بخونید و مهم ترین نکته درس خوندن زیاده...از ازمون زدن غافل نشید ک شما هرچقدر قوی باشید باز باید بتونید ی درس رو تو تایم خودش جواب بدید
      -موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      ب کسایی ک از موفقیتم خوشحال شدند ک مهم ترینش مادرم بود

در اخر بگم یکم سریع نوشتم اگه غلطی چیزی بود داخلش ببخشید و اگه چیزی میخواستید ک نبود داخلش حتما بپرسید تا جامع تر توضیح بدم اینو بیشتر حالت سرگذشتم نوشتم و نکته بعدی اینه ک صرفا تجربیاتم رو نوشتم و شاید تجربیات من با مبنای علمی مغایرت داشته باشه و اینو همیشه تو ذهنتون داشته باشید ک بدترین شرایط زندگی هم بلاخره ی روز میگذره

ممنون از وقتی که گذاشتید
      موفق و موید باشید

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام حمیدرضا تبریک بابت رتبه عالیت
      امسال انگار ادبیات خیلی سخته بوده درصدا اینقد پایینه؟
      حیف شد باید زبانتو کنار نمیزاشتی میتونستی رتبتو نصف کنی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون این رتبه و حتی بهترشم کاملا حق شماست و شایسته اید.با آرزوی موفقیت در مراحل بعدی زندگی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خدا رو شکر بالاخره یه نفر به سوالا جواب درست و درمون داد. ممنون که برای وقت ما ارزش قائل شدی و خوب و کامل به سوالا جواب دادی.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از نظر اراده ، تلاش ، انگیزه و همه و همه واااقعا یکی از بهترین دانش آموزام بودی
      بدون شک حتی ۱ درصد افراد نمیتونن تصور کنن چه مشکلاتی داشتی ولی اراده ات کم نیورد
      جدای از یه دانش آموز بسیار بسیار توانمند ، دوست خیلی خوبی هستی
      اگه شیراز نشد ایشالا اصفهان میای پیش خودمون آینده درخشانی رو به روته :x
      دمت گرم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      بهت تبریک میگم رفیق.....ایشالا همیشه موفق باشی

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.77ly نمایش پست ها
      سلام حمیدرضا تبریک بابت رتبه عالیت
      امسال انگار ادبیات خیلی سخته بوده درصدا اینقد پایینه؟
      حیف شد باید زبانتو کنار نمیزاشتی میتونستی رتبتو نصف کنی
      اره من همیشه حسرت زبان رو تو کنکور میخورم ولی خداروشکر تونستم رتبه ی خوبی کسب کنم...اره ادبیات خیلی اذیت کرد من خودم ادبیاتم خیلی خوب بود اما نتونستم کنکور اونجور ک میخوام بزنم..مرسی انشالله شمام ب چیزای ک میخواین برسین

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MR.X نمایش پست ها
      تبریک میگم بهتون این رتبه و حتی بهترشم کاملا حق شماست و شایسته اید.با آرزوی موفقیت در مراحل بعدی زندگی
      خیلی ممنون امیدوارم شمام موفق باشین

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -SmS- نمایش پست ها
      خدا رو شکر بالاخره یه نفر به سوالا جواب درست و درمون داد. ممنون که برای وقت ما ارزش قائل شدی و خوب و کامل به سوالا جواب دادی.
      ممنون داداش کاری نکردم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      از نظر اراده ، تلاش ، انگیزه و همه و همه واااقعا یکی از بهترین دانش آموزام بودی
      بدون شک حتی ۱ درصد افراد نمیتونن تصور کنن چه مشکلاتی داشتی ولی اراده ات کم نیورد
      جدای از یه دانش آموز بسیار بسیار توانمند ، دوست خیلی خوبی هستی
      اگه شیراز نشد ایشالا اصفهان میای پیش خودمون آینده درخشانی رو به روته :x
      دمت گرم
      دیگه همون چیزایی ک خودت میدونی.مرسییی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      بهت تبریک میگم رفیق.....ایشالا همیشه موفق باشی
      مرسی داداش.ما همو از تاپیک درصد های ازمون جامع میشناسیم و میدیدم چقد پرتلاشی
      تبریک بهت میگم ب حقت رسیدی

12. Top | #12
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون
      ایشالله ک توی همه مراحل زندگیتون همینجوری بدرخشین

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون شما در مورد چند منبعی گفتین که رتبه برتر ها تک منبعی نبودن ؟ به نظرتون دو یا سه منبعی بودن واجبه یا مستحب ؟ تک منبعی بودن نمیشه م فق شد؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      دیگه همون چیزایی ک خودت میدونی.مرسییی
      اوه چ خمی
      قربونت

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      تبریک میگم بهتون
      ایشالله ک توی همه مراحل زندگیتون همینجوری بدرخشین
      مرسی همچنین

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن