خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 59 از 63 نخستنخست ... 49585960 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 871 به 885 از 935
    1. Top | #871
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها

از همون اول همگی رو همزمان نداشتم
      برای کنکور اولم یسری هاش رو داشتم و کارشون میکردم
      بعدش سال پشت کنکور چندتا دیگه بهشون اضافه شد ولی رویه ام به این شکل بود که قبلی ها روهم مرور میکردم و بطور کل کنار نمیذاشتم شون و بعنوان تست مروری و تست تکراری یا تست نشان دار سراغ شون میرفتم درکنارش هم تست های جدید با تنوع بیشتر در ایده ها و درجه سختی ها...
      سلام زیرو
      حالت خوبه ؟
      یه سوال داشتم میگم من قبل از آزمونم میخوام از این به بعد آزمون مشابه پارسال گزینه دو رو امتحان بگیرم از خودم
      و دیگه قلمچی رو از خودم امتحان نگیرم
      چون غلظت سوال های سختش خیلی بالاست و ناامیدم میکنه خیلی
      اما سوالای گزینه به نظرم منطقی تره درجه سختیش نسبت به کنکور
      به نظرت دارم کار اشتباهی میکنم ؟یا اشکالی نداره
      ریاضی های قلمچی حتی از آیکیو هم سخت تره من دارم آیکیو رو چک میکنم

2. Top | #872
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ats.nzr نمایش پست ها
      سلام زیرو
      حالت خوبه ؟
      یه سوال داشتم میگم من قبل از آزمونم میخوام از این به بعد آزمون مشابه پارسال گزینه دو رو امتحان بگیرم از خودم
      و دیگه قلمچی رو از خودم امتحان نگیرم
      چون غلظت سوال های سختش خیلی بالاست و ناامیدم میکنه خیلی
      اما سوالای گزینه به نظرم منطقی تره درجه سختیش نسبت به کنکور
      به نظرت دارم کار اشتباهی میکنم ؟یا اشکالی نداره
      سلام خوبم ممنون
      درمورد گزینه دو که کار خوبیه و انجامش بده

ولی
      اگه تونستی قلمچی روهم کار کن
      ولی از خودت درصد نگیر

حتی شده تک درس سوالاش رو بزن و تحلیل و برسی کن
      بیشتر رویکردت برسی کردن و اشنایی با خط فکری های جدید و تنوع طرح سوالای جدید باشه نه رویکرد نتیجه گرا و درصد گرا...
      اینجوری دیگه اون چالش های ناامید شدن و ترس و ذهنیت منفیت خیلی کمتر میشه

3. Top | #873
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      سلام خوبم ممنون
      درمورد گزینه دو که کار خوبیه و انجامش بده

ولی
      اگه تونستی قلمچی روهم کار کن
      ولی از خودت درصد نگیر

حتی شده تک درس سوالاش رو بزن و تحلیل و برسی کن
      بیشتر رویکردت برسی کردن و اشنایی با خط فکری های جدید و تنوع طرح سوالای جدید باشه نه رویکرد نتیجه گرا و درصد گرا...
      اینجوری دیگه اون چالش های ناامید شدن و ترس و ذهنیت منفیت خیلی کمتر میشه
      شما که قبلا کنکور دادی و آزمونارم کار کردی
      اگه کلا کنارش بذارم
      آیا ایرادی داره ؟
      میخوام فقط بچسبم به کتاب تستام
      امروز دقیقا داشتم سوالاش رو فقط بررسی میکردم هنوز که هنوزه سرم درد میکنه

4. Top | #874
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ats.nzr نمایش پست ها
      شما که قبلا کنکور دادی و آزمونارم کار کردی
      اگه کلا کنارش بذارم
      آیا ایرادی داره ؟
      میخوام فقط بچسبم به کتاب تستام
      امروز دقیقا داشتم سوالاش رو فقط بررسی میکردم هنوز که هنوزه سرم درد میکنه
      کنکور چیزی نیست که بشه براش فقط یک راه خاص یا یک فرمول خاص موفقیت پیچید و گفت فقط همین وگرنه نتیجه نمیگری

اما یسری چیزا چون برای خیلی ها صادق بوده و ثابت شده هست بعنوان توصیه گفته میگه ولی خب ممکنه اندک افرادی هم پیدا بشن که خلافش پیش رفتن و یه مدل خاص و شخصی دیگه ای پیش رفتن و نتیجه هم گرفته باشن

اون کار
      برای خود من که بشدت مفید بود
      و یکی از اصلی ترین دلیل های رشد تراز و رشد درصد و بهتر شدن عملکردم و بهبود مدیریت آزمون بود
      بالاخره شما قراره توی یک آزمونی دراون قالب شرکت کنی و عقل حکم میکنه هرچقدر قبلش تجربه بیشتری مشابه با اون شرایط داشته باشی و بهبودش ببخشی و رفع اشکال کنی ک استراتژی هایی برای قوی تر شدن بچینی و ثبات ببخشی ، عملکردت هم بهتر میشه

همین قضیه زود خسته شدن هم از نکات مدیریت آزمون هست
      چجوری برخورد باهاش ، تصمیمات دراون موقعیت ، چجوری کاهش دادنش و مدیریت کردنش فقط و فقط با قرار دادن خود در موقعیت و تجربه هست که حاصل میشه...

به هرحال تجربه من این رو میگه که
      هرچقدر آزمون بیشتری کار کرده باشی (بصورت معقول و حساب شده و درست)
      نتیجه بهتری هم خواهی گرفت

5. Top | #875
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      UP
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

6. Top | #876
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احساس میکنم این تاپیک باید بالا بیاد چون نکات خیلی خوبی گفته شده اینجا
      درسته که یک راه و روش ثابت برای همه وجود نداره که با استفاده از اون تو کنکور یا آزمون های مشابه نتیجه بگیرن چون هوش و پایه علمی و اراده و از همه مهمتر شخصیت افراد باهم متفاوته
      اما راه هایی هست که برای 90 درصد افراد جواب میده که خلاصش اینه
      همه دروس رو اول اصول پایرو یاد بگیرید وقتی جدول ضرب رو بلد نباشی نمیتونی انتگرال رو بفهمی و حل کنی
      دوم اینکه نیازی نیست همه دروس رو کامل مسلط باشید اما اون فصل هایی رو که میخونید باید کامل یاد بگیرید بعضی ها مثل من با آموزش جزئیات یادگیریشون کامل میشه بعضیا با زدن تست
      و از همه مهتر مرور هستش برای منی که برای ازمون usmle که میشه آزمون تخصص پزشکی آمریکا که سخت ترین آزمون تخصص دنیاس آماده میشم و باید فقط برای دروس پایه باید 36هزار تا فلش کارت پزشکی بخونم و ده ها ویدیو از کسایی که موفق شدن رتبه یک بشن تو این آزمون رو دیدم و شاید صدها مقاله در مورد روش مطالعه و یادگیری خوندم میتونم بگم مرور فوق العاده مهمه

خلاصش اینکه پایرو درست کنید مفهومی بخونید و تست بزنید از زمانی که مصرف میکنید نترسید و حتما مرور کنید

7. Top | #877
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقدر حس خوبی داشت
      میشه بگین چطوری ریاضی رو رفع اشکال میکردین؟ هر تست اشتباه رو تو دفترتون با جواب و تحلیل مینوشتین یا راه دیگه ای داشتین؟
      و اینکه این تحلیل و رفع اشکال زمان زیادی ازتون نمی گرفت یا باعث کاهش تعداد تستتون نمی‌شد؟

8. Top | #878
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقدر حس خوبی داشت
      میشه بگین چطوری ریاضی رو رفع اشکال میکردین؟ هر تست اشتباه رو تو دفترتون با جواب و تحلیل مینوشتین یا راه دیگه ای داشتین؟
      و اینکه این تحلیل و رفع اشکال زمان زیادی ازتون نمی گرفت یا باعث کاهش تعداد تستتون نمی‌شد؟

9. Top | #879
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بی جواب نزارینم

10. Top | #880
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلااام به زیرو
      میگم که چندتا سوال داشتم
      یک اینکه چرا من نمیتونم مثلا فیزیک یهو 30 تا تست بزنم تو زمان کم گاهی پیش میاد رو یه تست یه ساعت گیر میکنم و نمیفهممش
      مثلا امروز تو درس شیمی 2 ساعت فقط 4 تست مسائل زدم
      البته همیشه اینحوری نیست ولی باعث شد حال بدش باهام بمونه و حس کنم الکی دارم ساعت مطالعه پر میکنم
      و اینکه من برای شیمی مبتمران تک پایه تک جلدی و دوازدهم خیلی سبز دارم
      خیلی هم ازشون راضیم ارتباطم میگیرم زودم میخونمشون البته مسائلو سعی میکنم روتین کار کنم که بازه ی یه فصلم خیلی طول نکشه
      بعد حس میکنم اینا کمه باید یه منبع دیگه بگیرم ایا نیازه یه منبع دیگه هم بخرم
      یا همینا خوبه
      شدیدا دچار کمال گرایی شدم
      روش خوندن فیزیک رو بلد نیستم میخونم تست میزنم هم کندم هم به مشکل بر میخورم
      🕊

داشتم‌میگفتم‌این‌ڪوفیان چہ‌ڪردن
      "با‌حسین‌‌(؏)‌"!!!
      یاد‌خودم‌افتادم‌...
      "‌گناهانم"‌چہ‌‌کردن‌باق ݕ‌ مهدی(؏)😔💔
      و دراخر....
      .
      .
      "من کان لله،کان الله له"
      هرڪی با خدا باشہ خدا با اوست...🙂🌿

11. Top | #881
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Factorial نمایش پست ها
      چقدر حس خوبی داشت
      سلام امیدوارم حالت خوب باشه

نه
      اگه بخوایم هراشتباهی رو توی دفتر بنویسیم که دیگه زمان کافی باقی نمیمونه و انرژی و تمرکز هم کشته میشه
      من نوشتنم برای رفع اشکال اغلب توی دوتا مرحله بود یکی یادگیری یکی هم موقع تحلیل
      موقع یادگیری برداشت هام رو به زبون خودم مینوشتم یا اگه تصویر ذهنی خوبی از جایی بدست اورده بودم برای خودم ثبتش میکردم

برای رفع اشکال هم اونجوری نبود که تک تک اشتباه هام رو کامل و مو به مو بنویسم
      اشتباه های پرتکرار رو ریشه یابی میکردم ، علتش رو یا اون برداشت غلطی که داشت باعث تکرار شدن این اشتباهات میشد رو یادداشت میکردم
      چندین بار کارکردن تست ها باتوجه به اولویت بندی شون بیشتر برام مهم بود تا بخوام همه چیز رو بنویسم

از نوشتن بیشتر برای تلنگر و یادآوری استفاده میکردم نه در حالت وسواس گونه اش

زمان گذاشتن لازمه نمیشه گفت چون مرور کردن زمان زیادی ازم میگیره پس بی خیالش
      یا چون رفع اشکال زمان ازم میگیره پس انجامش ندم...
      شما اگه برنامه ریزی های هفتگی و ماهانه تون رو خوب انجام بدید و عملگرا باشید ، میتونید کارهای مختلف رو در زمان مناسب خودشون انجام بدید
      اشکالی نداره اگه من روزی رو بیشتر به یادگیری اختصاص بدم یا مشغول رفع اشکال بشم و تعداد تست هام نسبت به باقی روزا کمتر بشه
      رفع اشکال هم خودش یه مدل سرمایه گذاریه خودش میتونه بعدا به جهش توی تعداد تست کمک کنه

12. Top | #882
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه زهرا نمایش پست ها
      سلااام به زیرو
      میگم که چندتا سوال داشتم
      یک اینکه چرا من نمیتونم مثلا فیزیک یهو 30 تا تست بزنم تو زمان کم گاهی پیش میاد رو یه تست یه ساعت گیر میکنم و نمیفهممش
      مثلا امروز تو درس شیمی 2 ساعت فقط 4 تست مسائل زدم
      البته همیشه اینحوری نیست ولی باعث شد حال بدش باهام بمونه و حس کنم الکی دارم ساعت مطالعه پر میکنم
      و اینکه من برای شیمی مبتمران تک پایه تک جلدی و دوازدهم خیلی سبز دارم
      خیلی هم ازشون راضیم ارتباطم میگیرم زودم میخونمشون البته مسائلو سعی میکنم روتین کار کنم که بازه ی یه فصلم خیلی طول نکشه
      بعد حس میکنم اینا کمه باید یه منبع دیگه بگیرم ایا نیازه یه منبع دیگه هم بخرم
      یا همینا خوبه
      شدیدا دچار کمال گرایی شدم
      روش خوندن فیزیک رو بلد نیستم میخونم تست میزنم هم کندم هم به مشکل بر میخورم
      سلام امیدوارم حالت خوب باشه

همون فیزیک رو
      اگه یک بخشی که خیلی خوب یادگرفتیش و درکش کردی بخوای از اون بخش تست کار کنی
      مثلا بیای 10 تا تست تکراری بزنی همراه با 20 تا تست جدید
      حتما میتونی از پسش بربیای

چرا ؟
      چون اون بخش خاص رو خوب درکش کردی و یادش گرفتی و همچنین قبلا براش تست کارکردی

ساده ست اما خب اصل ماجرا همینه واقعا
      اینکه یک ساعت میشینی پای یک تست و نمیتونی استدلال کنی مسیر رسیدن به جواب رو و نمیتونی پاسخنامه اش رو بشکافی تحلیل کنی و درک خوبی از صورت سوال نداری
      اینا همش به معنای اینکه هنوز تصویر ذهنی و درک مناسبی از اون بخش برات شکل نگرفته
      اگه ارزشش رو داره و میخوای درستش کنی ، روش هات رو یمقدار منعطف تر کن نسبت به اون بخش
      اگه علتش اینکه زمان و تمرکز کافی برای فهم اون بخش نذاشتی پس جبرانش کن
      اگه با فلان درسنامه یا فلان تدریس نتونستی ارتباط برقرار کنی صرفا برای اون بخش خاص درسنامه یا تدریس دیگه ای رو امتحان کن که تصویر ذهنی خوبی رو نسبت به اون بخش برای خودت ایجاد کنی
      درگیر تست زدن شو تست ها رو یادبگیر آنالیز کن مسیر رسیدن به جواب رو درک کن از درک کردنشون طفره نرو و کم کاری نکن

یه چیز دیگه هم که هست اینکه
      اگه میخوای تعداد تست زدنت بالاتر بره
      بیشتر وقتا دونه دونه تست نزن جوری که یه ساعت بشینی پای یکی شون
      مثلا ده تا تست رو باهم بزن و رفتارت رو موقع زدن این تست ها مشابه رفتارت موقع آزمون کن
      یعنی وقتی میبینی برای رسیدن به پاسخ هیچ ایده ای نداری و هیچی به ذهنت نمیاد متوقف نشو و توی تایمی که برای خودت مشخص کردی سراغ باقی سوال هات برو و تلاش کن توی این تایم به نهایت بازدهی ای که میتونی ایجاد کنی برسی

بعدش که تموم شد برگرد سراغ اون سوال هایی که هیچ ایده ای براشون نداشتی و با تمرکز و توجه بیشتری علت یابی و ریشه یابی کن و آنالیز شون کن
      اینجوری اول تست هات رو زدی
      بعد استراتژی و قدرت کنترل شرایط هم بهتر شده
      و دراخر هم برمیگردی سراغ سوال هایی که نیاز به برسی بیشترشون رو داری
      زمانت مدیریت میشه و به کارای بیشتری میرسی و انگیزه و انرژیت هم بهتر از حالتی هست که قبلا بود

منابع رو اگه تعداد تست زنیت بالا رفت جوری که تونستی هفتگی حداقل 1500 تست بزنی با کیفیت قابل قبول
      و نیاز داشتی با سوال های بیشتری روبه رو بشی برو سراغ تجربه کردن منابع بیشتری...
      درغیر اینصورت منبع اضافه کردن نمیتونه کمک خاصی بهت بکنه
      به همون منابع اصلی خودت تکیه کن و نهایتا اگه خواستی طعم زاویه دیدهای جدیدتری رو بچشی میتونی پی دی اف بعضی منابع دیگه رو نیم نگاهی بندازی یا تست های منتخب شون رو حل کنی...

13. Top | #883
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ... امیدوارم حال دلتون خوب باشه ...
      یه سوال دارم : کتاب های فصل ازمون چجوری دقیقا کار کنم؟

البته من درس ها رو تموم نکردم ؛ حتی ده رو هم به زودی تموم میکنم و برای مرور در طی مطالعه ادامه یازده می خوام فصل ازمون ها رو برای زیست و شیمی کار کنم ( منابع مطالعاتی و تستی من کلا اینطوریه ← برای زیست : پینوکیو و سه سطحی ... برای شیمی : خیلی سبز ... برای فیزیک : میکرو طلایی ... برای ریاضی : خیلی سبز و مرور با گاج ) ... برای مرور فیزیک: سوالات ستاره دار گاج و غلط هام ... برای مرور ریاضی : گاج ( خیلی سبز رو با مطالعه میزنم و مرور با گاج) ... فصل ازمون های برای این دو درس فیزیک و ریاضی نمی زنم و تو جمعبندی می خوام سوالات سال قبل و امسال قلمچی رو بزنم برای همه درس ها و برای بار دوم فصل ازمون ها رو فقط برای شیمی و زیست ...

( کنکور تیر شرکت میکنم )
      " دلا خو کن به تنهایی که از تن ها بلا خیزد
      سعادت آن کسی بیند که از تن ها بپرهیزد "

14. Top | #884
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Malakitii نمایش پست ها
      سلام ... امیدوارم حال دلتون خوب باشه ...
      یه سوال دارم : کتاب های فصل ازمون چجوری دقیقا کار کنم؟

البته من درس ها رو تموم نکردم ؛ حتی ده رو هم به زودی تموم میکنم و برای مرور در طی مطالعه ادامه یازده می خوام فصل ازمون ها رو برای زیست و شیمی کار کنم ( منابع مطالعاتی و تستی من کلا اینطوریه ← برای زیست : پینوکیو و سه سطحی ... برای شیمی : خیلی سبز ... برای فیزیک : میکرو طلایی ... برای ریاضی : خیلی سبز و مرور با گاج ) ... برای مرور فیزیک: سوالات ستاره دار گاج و غلط هام ... برای مرور ریاضی : گاج ( خیلی سبز رو با مطالعه میزنم و مرور با گاج) ... فصل ازمون های برای این دو درس فیزیک و ریاضی نمی زنم و تو جمعبندی می خوام سوالات سال قبل و امسال قلمچی رو بزنم برای همه درس ها و برای بار دوم فصل ازمون ها رو فقط برای شیمی و زیست ...

( کنکور تیر شرکت میکنم )
      سلام خیلی ممنون همچنین

هرچند من تاریخ انقضام گذشته و دیگه فرد مناسبی برای راهنمایی نیستم
      ولی درحد نظر یه کهنه کنکوری چندسال گذشته نظرم رو میگم

خب من زمان خودم کتاب فصل ازمون رو نداشتم و ایده و شناختی نسبت بهش ندارم ، صرفا طبق شناخت کلی نسبت به کتابای ازمون محور زمان خودم پیش فرض رو قرار میدم و جواب میدم

بذار اینجوری بگم که
      اگر من بودم ...
      اگه خودم بودم اگر کتاب ازمون محوری که برای زیست دارم گفتار به گفتار هم طبقه بندی شده ازمون هاش ، بعداز مطالعه ی هرگفتار یه بخشی از ازمون های مربوط بهش رو کار میکردم به همراه نشانه گذاری تست ها و اگر نیاز بود حاشیه نویسی
      اگه کتاب ازمون محورم ، فصل به فصل طبقه بندی شده بود هم وقتی اون فصل رو مطالعه کردم میرفتم سراغ شون
      این ها برای درطول روزای هفته بودن

برای مرور یا رفع اشکال ، یه راست مستقیم میرفتم سراغ ازمون های اون فصل و بخش هایی که قراره مرورشون کنم و اول برای اینکه نسبت به وضعیت الانم آگاه بشم ، ازمون میزنم
      اگه بین سوالای ازمون مواردی بودن که یادم رفته بود یا خیلی شک داشتم اشکالی نداره و ازمون رو قطع نمیکنم بلکه توی تایم مشخص شده سعیم رو میکردم تا به همه سوالایی که میتونم پاسخ بدم
      بعدش تحلیل و برسی میکردم جواب هام رو و یه انالیز و شناخت خوبی از وضعیت الانم نسبت به اون فصل و بخش خاص بدست میاوردم
      حالا برام مشخص تر شده بود که کدوم بخش ها رو بیشتر فراموش کردم و نیاز به مرور جدی تری داره از طریق بازخوانی
      کدوم بخش ها مفهوم و تصویر کلی توی ذهنم هست و نیازه انرژیم رو بیشتر بذارم روی تست و بازیابی و صرفا نگاه انداختن سریع
      کدوم بخش ها جزو ضعف هامه جوری که اصلا مفهوم و درک مناسبی ازش برام شکل نگرفته و نیازه از طریق درسنامه یا تدریس اونجا رو برای خودم جا بندازم

15. Top | #885
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام زیرو خسته نباشی راستش میخواستم بهت پیام بدم و ازت راهنمایی میخواستم که دیدم پیغام خصوصیت بستست اگه منیشه بهم ی پیام بدید تا سوالمو بپرسم ازتون ممنون میشم چون راستش به کمکتون خیلی نیازدارم

صفحه 59 از 63 نخستنخست ... 49585960 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 49 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 49 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن