خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 51 از 63 نخستنخست ... 4150515261 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 751 به 765 از 935
    1. Top | #751
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ممنون از تاپیک های مفیدت خیلی خفنن
      چند تا سوال داشتم
      ۱)با زیست ۱۰ و ۱۱ اوکیم ولی زیست ۱۲ خیلی برام غیرقابل درکه مخصوصا فصل دو جوری که اصلا تستاشو نمیتونن بزنم نمیدونم چیکار کنم(کتابم هم زیست ۱۲ خیلی سبز)
      ۲)قبلا پرسیده بودم تست ها رو باید دونه دونه و پشت هم بزنم گفتین وسواسو کنار بزار الان تست هارو مضربی میزنم
      خب مثلا میخوام فصل الکتریسیته جاری رو بخونم میام تستای زوجشو تو هفته اول میزنم (کتاب خیلی سبز پایه که عکس درخت و گل و بلبل داره) خب هفته دوم اولویت با فردهای همین کتابه یا برم سراغ یه کتاب دیگه مثل نشرالگو که سطحش بالا تره؟؟
      خلاصه سوالم اینه زدن یک منبع سطح متوسط بهتره یا نصف از سطح متوسط نصف از سطح بالا؟؟
      ۳)من تو برنامم تایم جبرانی میزارم و همین تایمو معمولا میدم به تکالیف کلاسا (دوساعت تا چهارساعت در هفته)
      ولی مثلا یک هفته معلم تکالیف زیادی میده یا کلاس جبرانی میزاره برنامه هام کاملا به هم میخوره حالا اگه یه روز هم نتونم برنامه رو برسونم هیچی دیگه کلا برنامم میره رو هوا
      چیکار کنم؟یه ایده ای که داشتم اینه که سه روز یه بار برنامه ریزی کنم مثلا جمعه برنامه شنبه تا دوشنبه رو بنویسم و دوشنبه شب برنامه سه چهار روز بعدی رو با توجه به اینکه کلاس و تکلیف دارم یا نه بنویسم؟(بیشتر کلاسای مهم و اختصاصی ام شنبه تا دوشنبه اس)
      ۴)من الان کلاس ۱۲ هستم واقعا دوست دارم قبول شم(کیه که دوست نداشته باشه ) ولی یه وقتایی واقعا ناامید میشم و فکر میکنم دیگه خیلییی خفن بشه رتبم پنج هزار شش هزار بشه
      فکر میکنم اینکه تو مدرسه ای هستم که معلما و دانش آموزا مدام از اینکه نمیشه از این مدرسه قبول شد و .. حرف میزنن و یه دلیل دیگشم نتیجه نگرفتنه و بعدش نا امید شدنه
      5)پیرو سوال دو ،به نظر شما اهمیت چند منبعی بودن(دوتا) چقدره؟
      با یه کتاب مقل خیلی سبز و گاج و .. میشه تو کنکورهای سخت الان نتیجه گرفت؟؟
      میشه به عنوان‌منبع دوم از کتابایی مثل موج آزمون و فصل آزمون و سه سطحی و .... استفاده کرد(؟با توجه به اینکه حجم کمتری دارن)
      ۶)آزمون بعدی ایستگاه جبرانی پایه اس ولی هم تو پایه پیشروی داریم هم تو ۱۲ نمیدونم حجم پیشروی ها چقدره ولی به نظرتون اگه عمومی های ۲۱ آبان رو نخونم ولی از اختصاصی های آزمون بعد کمی بخونم بهتر نیست؟
      ۷)از درس به درس خوندن ادبیات متنفرمممم
      به نظرتون اگه خود کتاب رو بررسی کنم برای درس به درس خوندن کافیه؟موضوعی تست بزنم
      ۸)پرتلاش بودن چجوریه؟چجوری تبدیل به فردی بشیم که سخت کوشه و اهمال کاری نمیکنه؟
      خیلییییی ممنون میشم اگه جواب بدین (اگه وقت داشتین)

2. Top | #752
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_a نمایش پست ها
      سلام ممنون از تاپیک های مفیدت خیلی خفنن
      چند تا سوال داشتم
      ۱)با زیست ۱۰ و ۱۱ اوکیم ولی زیست ۱۲ خیلی برام غیرقابل درکه مخصوصا فصل دو جوری که اصلا تستاشو نمیتونن بزنم نمیدونم چیکار کنم(کتابم هم زیست ۱۲ خیلی سبز)
      ۲)قبلا پرسیده بودم تست ها رو باید دونه دونه و پشت هم بزنم گفتین وسواسو کنار بزار الان تست هارو مضربی میزنم
      خب مثلا میخوام فصل الکتریسیته جاری رو بخونم میام تستای زوجشو تو هفته اول میزنم (کتاب خیلی سبز پایه که عکس درخت و گل و بلبل داره) خب هفته دوم اولویت با فردهای همین کتابه یا برم سراغ یه کتاب دیگه مثل نشرالگو که سطحش بالا تره؟؟
      خلاصه سوالم اینه زدن یک منبع سطح متوسط بهتره یا نصف از سطح متوسط نصف از سطح بالا؟؟
      ۳)من تو برنامم تایم جبرانی میزارم و همین تایمو معمولا میدم به تکالیف کلاسا (دوساعت تا چهارساعت در هفته)
      ولی مثلا یک هفته معلم تکالیف زیادی میده یا کلاس جبرانی میزاره برنامه هام کاملا به هم میخوره حالا اگه یه روز هم نتونم برنامه رو برسونم هیچی دیگه کلا برنامم میره رو هوا
      چیکار کنم؟یه ایده ای که داشتم اینه که سه روز یه بار برنامه ریزی کنم مثلا جمعه برنامه شنبه تا دوشنبه رو بنویسم و دوشنبه شب برنامه سه چهار روز بعدی رو با توجه به اینکه کلاس و تکلیف دارم یا نه بنویسم؟(بیشتر کلاسای مهم و اختصاصی ام شنبه تا دوشنبه اس)
      ۴)من الان کلاس ۱۲ هستم واقعا دوست دارم قبول شم(کیه که دوست نداشته باشه ) ولی یه وقتایی واقعا ناامید میشم و فکر میکنم دیگه خیلییی خفن بشه رتبم پنج هزار شش هزار بشه
      فکر میکنم اینکه تو مدرسه ای هستم که معلما و دانش آموزا مدام از اینکه نمیشه از این مدرسه قبول شد و .. حرف میزنن و یه دلیل دیگشم نتیجه نگرفتنه و بعدش نا امید شدنه
      5)پیرو سوال دو ،به نظر شما اهمیت چند منبعی بودن(دوتا) چقدره؟
      با یه کتاب مقل خیلی سبز و گاج و .. میشه تو کنکورهای سخت الان نتیجه گرفت؟؟
      میشه به عنوان‌منبع دوم از کتابایی مثل موج آزمون و فصل آزمون و سه سطحی و .... استفاده کرد(؟با توجه به اینکه حجم کمتری دارن)
      ۶)آزمون بعدی ایستگاه جبرانی پایه اس ولی هم تو پایه پیشروی داریم هم تو ۱۲ نمیدونم حجم پیشروی ها چقدره ولی به نظرتون اگه عمومی های ۲۱ آبان رو نخونم ولی از اختصاصی های آزمون بعد کمی بخونم بهتر نیست؟
      ۷)از درس به درس خوندن ادبیات متنفرمممم
      به نظرتون اگه خود کتاب رو بررسی کنم برای درس به درس خوندن کافیه؟موضوعی تست بزنم
      ۸)پرتلاش بودن چجوریه؟چجوری تبدیل به فردی بشیم که سخت کوشه و اهمال کاری نمیکنه؟
      خیلییییی ممنون میشم اگه جواب بدین (اگه وقت داشتین)
      سلام

1_اگه خیلی برات نامفهومه ، برای اون بخش یه نگاهی به تدریس ها بنداز یا از یه درسنامه ی دیگه اونجا رو برسی کن و یه رونوشت از رفع اشکال هات رو از اون بخش یادداشت کن ، اینجور وقتا باید صبور باشی و دست از تلاش برنداری
      2_بستگی به خودت داره ، اگه اون مبحث تست های متوسط رو راحت میزنی و چالشی برات نداره برو سراغ سطح بالاتر ، اگه برات چالشیه سعی کن یمقدار از تست های هفته گذشته رو مرور کنی و درکنارش تستای همون کتاب رو کارکنی
      مباحثی که برات جدید نیستن تنوع سطح بندی تست هات بالا باشه ولی اگه مبحث برات جدیده از همون اول نری سراغ تست های درجه بالا بهتره
      3_سعی کن کاراری مدرسه و تکالیف رو روی هم انباشته نکنی و تا جایی که ممکنه همون روز انجامشون بدی ، الویت بندی کارات رو باتوجه به برنامه هفتگی مدرسه اوکی کن ، اگه هرکاری رو سرزمان مناسبش انجام بدی و به تعویق نندازی خیلی از کارات منظم جلو میره و تداخل ها کمتر میشه
      4_این مدل افکار سراغ خیلی از بچه ها میاد ، کاری باهاشون نداشته باش و بهشون بال وپر نده ، وظیفه ی تو اینکه همین امسال تا جایی که میتونی رشد کنی و بهترین خودت رو شکل بدی ، دیگه به نتیجه نهاییش فکر نکن بلکه به این فکر کن که چکارایی میشه انجام داد تا پیشرفت کرد ، دغدغه ات بشه بالاتر رفتن نه اینکه قراره چی بشه چی نشه ....... سعی کن از آدمایی که فرکانس منفی دارن یا ناله میکنن دور باشی خودت رو درگیر کارات کن به بقیه و حرفاشون کاری نداشته باش
      5_داستان منبع به سطح و وضعیت داوطلب بستگی داره ، اما درکل هرچقدر منابع بیشتری رو دور خودمون جمع کنیم بیشتر دچار اهمال توی خوندنشون میشیم ، نمیگم حتما برای هردرس یک منبع باشه اما اضافه کردن منبع هم باید منطق و زمان مناسبی داشته باشه
      آره چرا نشه ؟ مگه ما خودمون کتابامون چی بوده =/ همین گاج و خیلی سبز بودن.... قرار نیست چون کنکور سخت شده درصد 100 بزنی تا قبول شی ، من خودم فیزیک رو 26 درصد جواب دادم و رتبه ام سه رقمی شد ، کنکور سخت اتفاقا چیز خوبیه ، اگه هوش هیجانی رو مدیریت کنی سر جلسه و سوالایی که بلدی بخوبی پیدا و پاسخ بدی قطعا بهتر از کنکور آسون نتیجه میگیری
      کتابای موج آزمون و فصل آزمون بیشتر از اواخر زمستون توصیه میشه برای مرور و جمع بندی مطالب ، ولی بازم بستگی به داوطلبش داره ممکنه برای یسری ها کارکردنشون الان هم مفید باشه ، درکل زیاد تو نخ منابع غول چیدن دور خودتون نباشید ، پیوسته و مناسب با وضعیتتون پیش برید مهم رشد کردنه
      6_درکل موافق حذف عمومی ها نیستم بنظرم بودن عمومی ها داخل برنامه به انسجام و تعادل و ریتم مطالعه هم کمک میکنه ، اما باز خودت دقیق تر بودجه بندی آزمون رو برسی کن ، کم و زیاد کردن وزنه ی مطالعه دروس بعضی وقتا باتوجه به شرایطی که پیش میاد اجتناب ناپذیره
      7_موضوعی کار کن اما باتوجه به درس به درس که داخل آزمون قراره بیاد نقاط تمرکزت رو مشخص کن
      مثلا قراره آرایه رو موضوعی کار کنی ، برو ببین داخل درس هایی که قراره توی آزمون بیاد توی قلمروهای ادبی به کدوم آرایه ها اشاره شده ، وقتی داری آرایه رو موضوعی کار میکنی اون آرایه هایی که داخل قلمرو اشاره شده رو متمرکز تر کار کن
      بقیه مباحث هم به همین شکل
      8_این سوال خیلی کلیه و نمیشه اینجا کامل بهش جواب داد ، راجع به اهمال کاری که یک تاپیک زده بودم میتونی یه نگاهی بهش بندازی
      درمورد سوالت هم ، اتفاقا همین دیشب راجع بهش داشتم یسری مقاله و مطلب علمی روانشناختی میخوندم احتمالا یه تاپیک درموردش میزنم

موفق باشی

3. Top | #753
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سلام

1_اگه خیلی برات نامفهومه ، برای اون بخش یه نگاهی به تدریس ها بنداز یا از یه درسنامه ی دیگه اونجا رو برسی کن و یه رونوشت از رفع اشکال هات رو از اون بخش یادداشت کن ، اینجور وقتا باید صبور باشی و دست از تلاش برنداری
      2_بستگی به خودت داره ، اگه اون مبحث تست های متوسط رو راحت میزنی و چالشی برات نداره برو سراغ سطح بالاتر ، اگه برات چالشیه سعی کن یمقدار از تست های هفته گذشته رو مرور کنی و درکنارش تستای همون کتاب رو کارکنی
      مباحثی که برات جدید نیستن تنوع سطح بندی تست هات بالا باشه ولی اگه مبحث برات جدیده از همون اول نری سراغ تست های درجه بالا بهتره
      3_سعی کن کاراری مدرسه و تکالیف رو روی هم انباشته نکنی و تا جایی که ممکنه همون روز انجامشون بدی ، الویت بندی کارات رو باتوجه به برنامه هفتگی مدرسه اوکی کن ، اگه هرکاری رو سرزمان مناسبش انجام بدی و به تعویق نندازی خیلی از کارات منظم جلو میره و تداخل ها کمتر میشه
      4_این مدل افکار سراغ خیلی از بچه ها میاد ، کاری باهاشون نداشته باش و بهشون بال وپر نده ، وظیفه ی تو اینکه همین امسال تا جایی که میتونی رشد کنی و بهترین خودت رو شکل بدی ، دیگه به نتیجه نهاییش فکر نکن بلکه به این فکر کن که چکارایی میشه انجام داد تا پیشرفت کرد ، دغدغه ات بشه بالاتر رفتن نه اینکه قراره چی بشه چی نشه ....... سعی کن از آدمایی که فرکانس منفی دارن یا ناله میکنن دور باشی خودت رو درگیر کارات کن به بقیه و حرفاشون کاری نداشته باش
      5_داستان منبع به سطح و وضعیت داوطلب بستگی داره ، اما درکل هرچقدر منابع بیشتری رو دور خودمون جمع کنیم بیشتر دچار اهمال توی خوندنشون میشیم ، نمیگم حتما برای هردرس یک منبع باشه اما اضافه کردن منبع هم باید منطق و زمان مناسبی داشته باشه
      آره چرا نشه ؟ مگه ما خودمون کتابامون چی بوده =/ همین گاج و خیلی سبز بودن.... قرار نیست چون کنکور سخت شده درصد 100 بزنی تا قبول شی ، من خودم فیزیک رو 26 درصد جواب دادم و رتبه ام سه رقمی شد ، کنکور سخت اتفاقا چیز خوبیه ، اگه هوش هیجانی رو مدیریت کنی سر جلسه و سوالایی که بلدی بخوبی پیدا و پاسخ بدی قطعا بهتر از کنکور آسون نتیجه میگیری
      کتابای موج آزمون و فصل آزمون بیشتر از اواخر زمستون توصیه میشه برای مرور و جمع بندی مطالب ، ولی بازم بستگی به داوطلبش داره ممکنه برای یسری ها کارکردنشون الان هم مفید باشه ، درکل زیاد تو نخ منابع غول چیدن دور خودتون نباشید ، پیوسته و مناسب با وضعیتتون پیش برید مهم رشد کردنه
      6_درکل موافق حذف عمومی ها نیستم بنظرم بودن عمومی ها داخل برنامه به انسجام و تعادل و ریتم مطالعه هم کمک میکنه ، اما باز خودت دقیق تر بودجه بندی آزمون رو برسی کن ، کم و زیاد کردن وزنه ی مطالعه دروس بعضی وقتا باتوجه به شرایطی که پیش میاد اجتناب ناپذیره
      7_موضوعی کار کن اما باتوجه به درس به درس که داخل آزمون قراره بیاد نقاط تمرکزت رو مشخص کن
      مثلا قراره آرایه رو موضوعی کار کنی ، برو ببین داخل درس هایی که قراره توی آزمون بیاد توی قلمروهای ادبی به کدوم آرایه ها اشاره شده ، وقتی داری آرایه رو موضوعی کار میکنی اون آرایه هایی که داخل قلمرو اشاره شده رو متمرکز تر کار کن
      بقیه مباحث هم به همین شکل
      8_این سوال خیلی کلیه و نمیشه اینجا کامل بهش جواب داد ، راجع به اهمال کاری که یک تاپیک زده بودم میتونی یه نگاهی بهش بندازی
      درمورد سوالت هم ، اتفاقا همین دیشب راجع بهش داشتم یسری مقاله و مطلب علمی روانشناختی میخوندم احتمالا یه تاپیک درموردش میزنم

موفق باشی
      خیلی ممنون

4. Top | #754
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      فعلا که انجمن خالیه کسی هم نیست آنچنان پرسش و پاسخی هم نیست

به غیبت میریم شاید بعدا دوباره برگشتم ، براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم
      برای مام دعا کنید

فعلا همگی...

ویرایش توسط Zero_Horizon : 20 آبان 1400 در ساعت 19:39

5. Top | #755
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      میخواستم برای سوالم تاپیک جدا بزنم ولی اول خواستم ببینم شما میتونید کمکم کنید یانه
      من تازه میخوام شروع کنم فارغ التحصیل و تقریبا دوسال دور از درس
      ازمون بعدی قلمچی کل پایه ۱۰یا۱۱وپیشروی دوازدهم
      باتوجه به اینکه تالان نخوندم برای ازمون بعدی چیکار کنم
      همه مطالب رو بخونم؟(فکر نکنم بتونم عمقی بخونم چون ساعت مطالعه ام ۹فقط وقت میکنم کلی خونی کنم)
      یا قسمتی از مطالب رو الان نخونم و بذارم برای بعد ؟
      خیلی ممنون میشم اگه امکانش هست بهم کمک کنید خیلی سردرگمم
      پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید

6. Top | #756
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pewdiepie نمایش پست ها
      سلام
      میخواستم برای سوالم تاپیک جدا بزنم ولی اول خواستم ببینم شما میتونید کمکم کنید یانه
      من تازه میخوام شروع کنم فارغ التحصیل و تقریبا دوسال دور از درس
      ازمون بعدی قلمچی کل پایه ۱۰یا۱۱وپیشروی دوازدهم
      باتوجه به اینکه تالان نخوندم برای ازمون بعدی چیکار کنم
      همه مطالب رو بخونم؟(فکر نکنم بتونم عمقی بخونم چون ساعت مطالعه ام ۹فقط وقت میکنم کلی خونی کنم)
      یا قسمتی از مطالب رو الان نخونم و بذارم برای بعد ؟
      خیلی ممنون میشم اگه امکانش هست بهم کمک کنید خیلی سردرگمم
      پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید
      سلام
      اگه بخوام نظر شخصیم رو بگم
      برای زوج کتاب شیمی و فیزیک پایه ، بین دهم و یازدهم اونی رو برای آزمون بعدی بخون که قوی تری ، مثلا اگه شیمی یازدهم برات راحت تر و اوکی تره نسبت به شیمی دهم ، پس برای آزمون بعد شیمی یازده رو بخون ، برای فیزیک پایه هم همینطور. از آزمون 3 دی هم بری سراغ خوندن زوج کتابی که بیشتر توش اشکال داری و برات چالشی تره

نه سعی نکن همه ی مطالب رو الکی بخونی ، سعی کن مطالب رو اولویت بندی کنی برای خودت و طبق اولویت بندی درسا رو درست حسابی مطالعه کنی ، میتونی به برنامه راهبردی توی آزمون های بعدی هم نگاه بندازی و بخش هایی که قراره زیاد تکرار بشن توی آزمون های بعدی رو فعلا توی اولویت اول قرار ندی و سرمایه گذاری شون کنی برای بعد و فعلا تمرکزت رو بیشتر بذاری روی بخش هایی که قراره کمتر در آینده داخل بودجه بندی تکرار بشن

7. Top | #757
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها من ی سوالی داشتم اما ارزش نداشت واسش تاپیک بزنم برا همین گفتم تو شلوغ ترین تاپیک بگمش من میخوام امسال کنکور بدم ینی فقط میخوام برم سر جلسه ولی هیچی جواب ندم ، میتونم شرکت کنم؟؟

8. Top | #758
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط itsamirn نمایش پست ها
      سلام بچه ها من ی سوالی داشتم اما ارزش نداشت واسش تاپیک بزنم برا همین گفتم تو شلوغ ترین تاپیک بگمش من میخوام امسال کنکور بدم ینی فقط میخوام برم سر جلسه ولی هیچی جواب ندم ، میتونم شرکت کنم؟؟

سلام
      خیرررر باید قبل از ۲۹اسفند انصراف بدین تا بتونین کنکور شرکت کنین

9. Top | #759
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم حالتون خوب باشه. چندتا سوال داشتم .
      من دوازدهمیم هدفم یکی از سه رشته تاپ هست . تابستون اکثرا ترازام 5800.5900 میومد و درصدای اختصاصیم به جز ریاضی غالبا بالای 50 تا 70 بود /اما با شروع مهر من ساعت مطالعم و کیفیتم به دنبالش پایین اومد طوری که من از اول مهر فصل اول فیزیک دوازدهم رو فقط کمی خوندم اما کلی تست مونده تنها درصد خوبم تو ازمونای مهر زیست و تا حدودی شیمی که هر دو حدود 70 هست بوده و بقیه پایین 50
      1_تو برنامه ریزی روزانم با توجه به اینکه تا 1 .12 مدرسم چطور پیش برم که بتونم مطالبو برسونم مطالب پایه رو کی بخونم؟مطالب دوازدهم رو کی؟
      2_عقب موندگی اول مهر رو چطور جبران کنم؟
      /3/-برای افزایش درصد درسایی مثل ریاضی و فیزیک چیکار کنم ؟ من تو خونه منبع ریاضیم ایکیو هست و از هر 10 تست اکثرا 9 . 8 تست درست اما سر جلسه نهایت بتونم 4تا 5 تا درست بزنم و نمیدونم وقتی سوالو میبینم چه استراتژی برای حلش بکار ببرم انگار همه سوالات جدیده و غیر قابل حله
      4_برای زمین شناسی کی وقت بذارم وتا چهحد میتونه رو زیر گروه 2 تاثیر بذاره؟
      5_تست زمان دار کی بزنم ؟
      6_ بازه های مروریم کی باشه؟ چون من مطالب دهم یازدهم رو تو تابستون خوندم و درصد های بدی هم کسب نکردم ولی الان اصلا درصدام خووب نیست وهرچی خوندم بدون شک یادم رفته که الان درصدام خوب نیست
      7_برای عمومیا چثدر وقت بذارم زبان و عربی رواز چه منبعی و چقدر درهفته کار کنم که بالای 70 بشه؟
      8_منظور از تست شبانه ادبیات چیه؟ منبعی مثل نشرالگو مبحثی رو چطور و چه مباحثیو روتین بزنم که تو کانون درصدم بیاد بالا؟
      9_افزایش درصد چطور و به چه منوال یعنی تو هر ازمون چقدر پیشرفت ؟
      10_هنوز امیدی هست؟بتونم بشه
      سوال زیاد اما وقت بسی تنگ و دشوار ممنون از لطفتون این تاپیکتون تو یه بازه از دوران تحصیلم باعث پیشرفت شدید ترازم شده بود موفق باشید
      ویرایش توسط diar82 : 25 آبان 1400 در ساعت 18:47

10. Top | #760
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط diar82 نمایش پست ها
      من دوازدهمیم هدفم یکی از سه رشته تاپ هست . تابستون اکثرا ترازام 5800.5900 میومد و درصدای اختصاصیم به جز ریاضی غالبا بالای 50 تا 70 بود /اما با شروع مهر من ساعت مطالعم و کیفیتم به دنبالش پایین اومد طوری که من از اول مهر فصل اول فیزیک دوازدهم رو فقط کمی خوندم اما کلی تست مونده تنها درصد خوبم تو ازمونای مهر زیست و تا حدودی شیمی که هر دو حدود 70 هست بوده و بقیه پایین 50
      1_تو برنامه ریزی روزانم با توجه به اینکه تا 1 .12 مدرسم چطور پیش برم که بتونم مطالبو برسونم مطالب پایه رو کی بخونم؟مطالب دوازدهم رو کی؟
      /3/-برای افزایش درصد درسایی مثل ریاضی و فیزیک چیکار کنم ؟ من تو خونه منبع ریاضیم ایکیو هست و از هر 10 تست اکثرا 9 . 8 تست درست اما سر جلسه نهایت بتونم 4تا 5 تا درست بزنم و نمیدونم وقتی سوالو میبینم چه استراتژی برای حلش بکار ببرم انگار همه سوالات جدیده و غیر قابل حله
      5_تست زمان دار کی بزنم ؟
      6_ بازه های مروریم کی باشه؟ چون من مطالب دهم یازدهم رو تو تابستون خوندم و درصد های بدی هم کسب نکردم ولی الان اصلا درصدام خووب نیست وهرچی خوندم بدون شک یادم رفته که الان درصدام خوب نیست
      7_برای عمومیا چثدر وقت بذارم زبان و عربی رواز چه منبعی و چقدر درهفته کار کنم که بالای 70 بشه؟
      8_منظور از تست شبانه ادبیات چیه؟ منبعی مثل نشرالگو مبحثی رو چطور و چه مباحثیو روتین بزنم که تو کانون درصدم بیاد بالا؟
      سوال زیاد اما وقت بسی تنگ و دشوار ممنون از لطفتون این تاپیکتون تو یه بازه از دوران تحصیلم باعث پیشرفت شدید ترازم شده بود موفق باشید
      سلام سلام بازم سلام

ببخشید یکم دیر دارم جواب میدم
      این روزا یکم چالشی شده ، یکم کارا پیچیده توهم چندتام امتحان سنگین اوفتاده پشت سرهم

ماشالله هزار ماشالله چقدم سوال پرسیدی خیلی هم عالی یه دیقه برم میام ببینم چقدش رو بلدم جواب بدم چندتا تاپیک هم آپ کردم جواب بعضی سوالاتون داخل تاپیک ها درموردشون نوشته بودم

خواهش میکنم ، باعث خوشحالیمه که مطالب تاپیک باعث پیشرفتتون شده ^◡^

ویرایش توسط Zero_Horizon : 26 آبان 1400 در ساعت 18:55

11. Top | #761
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام زیرو جان
      یه سوال داشتم ازت
      زیرو توی زیست گاها سوال هایی میبینم که جنبه ی سلیقه ای دارن و واقعا در موردشون سردرگم میشم
      و نمیتونم فکر طراح رو درک کنم به نظرت برای رفع این مشکل و حل این تیپ تست ها چیکار کنم ؟؟؟

12. Top | #762
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پرفسور اسنیپ نمایش پست ها
      سلام زیرو جان
      یه سوال داشتم ازت
      زیرو توی زیست گاها سوال هایی میبینم که جنبه ی سلیقه ای دارن و واقعا در موردشون سردرگم میشم
      و نمیتونم فکر طراح رو درک کنم به نظرت برای رفع این مشکل و حل این تیپ تست ها چیکار کنم ؟؟؟
      سلام

اگه منظورت تست هایی هستن که مطلب رو خود کتاب درسی دوپهلو یا گنگ گفته و طراح طبق سلیقه اش سوال طرح کرده ، این مدل سوال ها توی کنکور خیلی خیلی خیلی کم و نادر هستن و شاید توی آزمون های آزمایشی بیشتر بهشون بربخوری

بهترین راه برای حل این سوالا ، روش رد گزینه ست ، یعنی شما میای گزینه ای که شک داری یا ممکنه سلیقه ای درست باشه رو نگه میداری بجاش میری سراغ گزینه های دیگه و دلیلی برای رد کردن اونا پیدا میکنی ، معمولا بیشتر گزینه ها رو میشه رد کرد و به جواب رسید ولی اگه باز بین دوگزینه به شک اوفتادی ، گزینه ای رو انتخاب کن که برات درست تره یا منطقی که براش میاری محکم تره

اگه تست خیلی سلیقه ای باشه حفظ کردن نکته اش ارزش زیادی نداره ، فقط سعی کن تست های متنوع زیاد کارکنی تا اون دید طراح ها بیشتر دستت بیاد

13. Top | #763
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      ممنون ازت بله دقیقا تو آزمون ها خیلی زیاد بهش برمیخورم و تا حد زیادی توشون مشکل دارم
      ممنون ازت
      موفق باشی

14. Top | #764
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط diar82 نمایش پست ها
      5_تست زمان دار کی بزنم ؟
      اینکه ساعت مطالعه ات افت داشته
      دراین مورد این تاپیک رو مطالعه کن = http://forum.konkur.in/showthread.php?threadid=76778

1_والا مدل برنامه ریزی هرشخص متفاوته و بستگی به بازدهی ای که میگری هم داره ، بعضیا یه روز درمیون بعضی درسا رو پایه و دوازهم پخش میکنن بعضی هام روش های دیگه
      طبق برنامه هفتگی مدرسه تون ، سعی کن مطالب دوازدهم رو یمقدار هماهنگ تر با برنامه مدرسه قرار بدی و پایه رو خیلی مستقل سازی شده قرار ندی
      2_اگه طبق بودجه بندی آزمون جلو بیای ، داخل برنامه آزمون ایستگاه های برشگت و جبرانی وجود داره ، سعی کن با بودجه بندی خوب جلو بیای و عقب اوفتادگی ها زیاد نشن تا بعدا توی ایستگاه های جبرانی بتونی مطالب جا مونده رو هم کار کنی
      3_http://forum.konkur.in/thread76397-8.html#post1754668
      4_زمین شناسی ، خب مطمئنن اگه بزنی کمک خوبی میشه برای پایین آوردن رتبه توی زیرگروه2 ، اما خوندن زمین توصیه نمیشه اگه شما توی زیست و شیمی اوضاع خوب و باثباتی نداری بهتره زمان و انرژی رو بذاری برای بالا کشیدن خودت توی زیست و شیمی نه اینکه زمین بخونی ، چرا که اگه رنج درصد خوبی داشته باشی زمین نزنی بازم رشته های خوبی میاری اما اگه بقیه درسا پایین بزنی زمین خوب بزنی عملا توی رقابت اصلی برای رشته های پررقایت جا میمونی
      اگه بقیه درسات توی وضعیت نسبتا خوبی باشن زمین هم بزنی خیلی روی رتبه زیرگروه 2 تاثیر خوبی میذاره
      اگه بخوای زمین رو بالا بزنی که باید مستمر و سبک توی برنامه ات زمین روهم قرار بدی ، اگه هم میخوای یه درصد نسبتا نرمال و ملویی زنی ، ماه های آخر هم میشه با خوندن بعضی مباحث و تیپ تست ها یه درصدی زد ولی خب بازم عقل حکم میکنه سرآزمون تایم رو بدی به درسای سرنوشت سازتر
      5_کار کردن تست زمان دار ، میشه گفت موقعی مناسب هست که شما قبلش تست آموزشی و تست های مضربی اون مبحث رو تاحدودی کار کرده باشی ، تست زمان دار روهم میشه آخر هفته ها بعنوان آزمونک یا بصورت چنددرس بشکل شبیه سازی آزمون کار کرد ، درکل قانون خاصی وجود نداره همین که شما یادگیری اولیه رو برای مطلب شکل دادی و تست آموزشی براش کار کردی بعدش میتونی تست هات رو با محدودیت های مختلف که یکیش میتونه زمان باشه کار کنی

دیگه دیروقت شد
      باقی سوالا رو بعدا که سرحال تر و زمان مناسب تری بود جواب میدم
      موفق باشی

ویرایش توسط Zero_Horizon : 27 آبان 1400 در ساعت 20:33

15. Top | #765
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا سلام و خسته نباشید به همه اونایی که جا نزدن و تا ته تهش هستند دمتون گرم
      زیرو جان ببخشید من دوتا سوال داشتم اگر که جواب بدید خیلی ممنون میشم
      1_من مشاور ندارم لازمه با یه مشاور کار کنم؟
      2_من هر کاری میکنم زیستم بین 40 تا 60 مونده نمیدونم چیکار کنم واقعا متن کتابارو چهار پنج با با چند رنگ مختلف هایلایت کردم و خوندم ولی باز نشد به نظرم کلاس نکته و تست برم میتونه کمکم کنه یا اگه نه خودم چه کنم؟

صفحه 51 از 63 نخستنخست ... 4150515261 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن