خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 49 از 63 نخستنخست ... 3948495059 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 721 به 735 از 935
    1. Top | #721
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatmeavaish نمایش پست ها
      میشه یه راهنمایی کنید برای فراموشی مطالب من برنامم اینه تا 30فروردین تموم کنم درسارو و از قلمچی جلو بزنم اما چون ازمونارو مثلا مباحث شون رو از قبل خوندم زمانش که میرسه درصدم پایین میاد یا مثلا ازمونا اردیبهشت که برا درسا نیم سال دوم دوازدهم هستش قراره یک ماه بعدش بزنم یعنی اول خرداد بعد چند کنکور خیلی سبز رو شروع کنم این فاصله بین خوندن مطالب و دادن آزمون رو چکار کنم مثلا میتونم 2روز قبل ازمون رو جدا کنم تست پوششی بزنم بعد ازمونو از خودم بگیرم؟
      یه مورد رو خیلی حواست باشه
      اگه بخوای خیلی مستقل و جدا از برنامه ی آزمون پیش بری دچار این مشکلات میشی :
      _عملکردت توی آزمون افت میکنه
      _برنامه ی شخصی خودت تبدیل به مانع برای آزمون هات میشه و همچنین آزمون هات تبدیل به مانع برای برنامه ی شخصیت میشه ، درنتیجه توی هیچ کدوم تمرکز و پیشرفت مناسبی نخواهی کرد

منم برای کنکور99 درسا رو قبل از بهار تقریبا میشه گفت تموم کردم (هرچند بخاطر همین مورد و همچنین تعویق خوردن کنکور حدود 5 ماه توی دوران جمع بندی گیر اوفتادم که باجرئت میگم تبدیل به جهنم شد برام عملکردم هم به شدت افت کرد بطوری که سرجلسه ی کنکور هم بدترین آزمونم رو دادم قبل از کنکور هم ترازم 2 هزارتا افت کرد از 7 هزار رسیدم به 5 هزار و خورده ای...)
      اینا رو گفتم تا بدونید زودتموم کردن همیشه مسئله ی آنچنان خوبی هم نیست خیلی وقتا به ضرر تموم میشه

درکل جدا از این بحث نظرم اینکه ، اگه ساعت مطالعه ی بالایی داری ، 70 تا 80 درصد از تایم روزت رو منطبق با بودجه بندی آزمون بخون و 30 تا 20 درصد مابقی رو بصورت یه برنامه ی شخصیه بلند مدت (ضعف های اصلیت رو و مباحثی که نیاز داری جبرانشون کنی انتخاب کن و بصورت مستمر داخل این تایم یادگیری و رفع اشکال و تسلط رو براشون شکل بده ، خودمم این کارو میکردم ، مثلا یه هفته یه پارت میذاشتم فقط برای ضعف شدیدی که توی فصل دوم شیمی یازدهم داشتم و براش جزوه نویسی و رفع اشکال و تست زنی انجام میدادم تا رفع بشه بعد از اون میرفتم سراغ یه نقطه ضعف دیگه)....این روهم بگم این حدود 20 درصد از تایم روزانه ای که قراره بذاری و مستقل از آزمون دوهفته ی دیگه بخونی ، بهتره مبحثی که قراره انتخاب کنی مبحثی باشه که قراره توی یکی دوتا آزمون بعدی بیاد انگار قراره از بین نقاط ضعفت مبحث و فصلی رو انتحاب کنی که توی آزمون های نزدیک قراره باهاش روبه رو بشی ، اینطوری بعدا زمان بیشتری و نقاط ضعف کمتری برات میمونه

و اما درمورد یادآوری مطالب
      من باب یادآوری مطالب دوتا کار برای من خیلی جواب میداد....یک اینکه تستای تکراری رو زیاد کار میکردم(نه اینکه از روی حفظ گزینه رو بزنم ، هربار تحلیلای لازم و اشتباهات گذشته مرور میشد)
      و دوم اینکه آخر هفته ها همیشه یه آزمون شبیه سازی از آزمون های سالای گذشته که بودجه بندیش منطبق با برنامه ی مرورم بود انتخاب میکردم و با زدن تست ها و تحلیلشون مطالب برام مرور میشد

اینکه گفتی مثلا بیای دوروز آخر رو جدا کنی فقط تست پوششی بزنی اینجور کارا اغلب جواب نمیدن ، بهتره برنامه ات جوری باشه که طی هفته مرور ها و تست زنی ها ملایم تکرار بشن نه اینکه فشار رو بندازی روی یه روزه خاص و روزها رو جداسازی کنی..... توی پروسه کنکور تکرار شدنه مستمر خیلی مهمه ، اینکه شما بیای یه مطلب رو به مدت یک هفته هرروز 90 دقیقه بخونی توی کنکور بیشتر جواب میده تا اینکه بخوای اون مطلب رو فقط توی یک روز اما 10 ساعت بخونیش این کار بدرد امتحان های تشریحی میخوره نه کنکور

کنکور یعنی ملایم ولی مستمر تکرار کردن

ویرایش توسط Zero_Horizon : 05 مهر 1400 در ساعت 13:25

2. Top | #722
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      یه مورد رو خیلی حواست باشه
      اگه بخوای خیلی مستقل و جدا از برنامه ی آزمون پیش بری دچار این مشکلات میشی :
      _عملکردت توی آزمون افت میکنه
      _برنامه ی شخصی خودت تبدیل به مانع برای آزمون هات میشه و همچنین آزمون هات تبدیل به مانع برای برنامه ی شخصیت میشه ، درنتیجه توی هیچ کدوم تمرکز و پیشرفت مناسبی نخواهی کرد

منم برای کنکور99 درسا رو قبل از بهار تقریبا میشه گفت تموم کردم (هرچند بخاطر همین مورد و همچنین تعویق خوردن کنکور حدود 5 ماه توی دوران جمع بندی گیر اوفتادم که باجرئت میگم تبدیل به جهنم شد برام عملکردم هم به شدت افت کرد بطوری که سرجلسه ی کنکور هم بدترین آزمونم رو دادم قبل از کنکور هم ترازم 2 هزارتا افت کرد از 7 هزار رسیدم به 5 هزار و خورده ای...)
      اینا رو گفتم تا بدونید زودتموم کردن همیشه مسئله ی آنچنان خوبی هم نیست خیلی وقتا به ضرر تموم میشه

درکل جدا از این بحث نظرم اینکه ، اگه ساعت مطالعه ی بالایی داری ، 70 تا 80 درصد از تایم روزت رو منطبق با بودجه بندی آزمون بخون و 30 تا 20 درصد مابقی رو بصورت یه برنامه ی شخصیه بلند مدت (ضعف های اصلیت رو و مباحثی که نیاز داری جبرانشون کنی انتخاب کن و بصورت مستمر داخل این تایم یادگیری و رفع اشکال و تسلط رو براشون شکل بده ، خودمم این کارو میکردم ، مثلا یه هفته یه پارت میذاشتم فقط برای ضعف شدیدی که توی فصل دوم شیمی یازدهم داشتم و براش جزوه نویسی و رفع اشکال و تست زنی انجام میدادم تا رفع بشه بعد از اون میرفتم سراغ یه نقطه ضعف دیگه)....این روهم بگم این حدود 20 درصد از تایم روزانه ای که قراره بذاری و مستقل از آزمون دوهفته ی دیگه بخونی ، بهتره مبحثی که قراره انتخاب کنی مبحثی باشه که قراره توی یکی دوتا آزمون بعدی بیاد انگار قراره از بین نقاط ضعفت مبحث و فصلی رو انتحاب کنی که توی آزمون های نزدیک قراره باهاش روبه رو بشی ، اینطوری بعدا زمان بیشتری و نقاط ضعف کمتری برات میمونه

و اما درمورد یادآوری مطالب
      من باب یادآوری مطالب دوتا کار برای من خیلی جواب میداد....یک اینکه تستای تکراری رو زیاد کار میکردم(نه اینکه از روی حفظ گزینه رو بزنم ، هربار تحلیلای لازم و اشتباهات گذشته مرور میشد)
      و دوم اینکه آخر هفته ها همیشه یه آزمون شبیه سازی از آزمون های سالای گذشته که بودجه بندیش منطبق با برنامه ی مرورم بود انتخاب میکردم و با زدن تست ها و تحلیلشون مطالب برام مرور میشد

اینکه گفتی مثلا بیای دوروز آخر رو جدا کنی فقط تست پوششی بزنی اینجور کارا اغلب جواب نمیدن ، بهتره برنامه ات جوری باشه که طی هفته مرور ها و تست زنی ها ملایم تکرار بشن نه اینکه فشار رو بندازی روی یه روزه خاص و روزها رو جداسازی کنی..... توی پروسه کنکور تکرار شدنه مستمر خیلی مهمه ، اینکه شما بیای یه مطلب رو به مدت یک هفته هرروز 90 دقیقه بخونی توی کنکور بیشتر جواب میده تا اینکه بخوای اون مطلب رو فقط توی یک روز اما 10 ساعت بخونیش این کار بدرد امتحان های تشریحی میخوره نه کنکور

کنکور یعنی ملایم ولی مستمر تکرار کردن
      ممنونم ولی من منظورم اینه که تست هارو تو طول روز دارم همگام با برنامه روزانم ولی اون دو روز اخر منظورم مرور مطالبه یعنی تست هایی که مارکدار کردم یا تست هایی که مثلا خود کتاب تست جدا کرده برا بازیابی مطالب

3. Top | #723
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته الان با این توضیحی که دادین برناممو با خود قلمچی میذارم و تا 30 اردیبهشت تموم کنم بهتره و مباحث سنگین تر که اون جلو منتظرم هستن همونطوری که گفتین 2 ساعت اخر روزم میذارم که پیش خوانیشون کنم بهتره

4. Top | #724
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatmeavaish نمایش پست ها
      ممنونم ولی من منظورم اینه که تست هارو تو طول روز دارم همگام با برنامه روزانم ولی اون دو روز اخر منظورم مرور مطالبه یعنی تست هایی که مارکدار کردم یا تست هایی که مثلا خود کتاب تست جدا کرده برا بازیابی مطالب
      آره اوکیه
      اون روزای آخر نزدیک آزمون میتونه حکم یه دوران جمع بندیه کوچولو رو داشته باشه

موفق باشید

5. Top | #725
      Pol
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام آی دکتر
      خوبی زیرو؟! :*
      من امسال پرتودرمانی روزانه قبول شدم
      ولی همه میگن کار نداره و درآمد نداره و....
      خلاصه خیلی حالم گرفته اس.
      اولویت 13 انتخاب رشته ام بود. بعدِ این، دیگه پرستاری و اتاق عمل فقط زدم. واقعا رادیوتراپی انقدر خیاریه؟؟!(خانوادگی وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و به شدت بازار کار و درآمد برام حیاتیه)
      میتونم با کارنامه سبز تغییر رشته بدم به پرستاری؟(پرتودرمانیم نیم سال دومه) کلا خیلی ناامیدم. از قبول شدنم خوش حال بودم ولی خوشحالیم زیاد طول نکشید...
      خیلی به کمک تو و بچه ها احتیاج دارم... بازم دمت گرم ببخشید که تو یه قسمت بی ربط این سوال و ازت پرسیدم

6. Top | #726
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دکتر زیرو جان. خوبی؟ راستش من امسال رتبه ۶۲۰۰ منطقه اوردم و تصمیم دارم بمونم. منتهی یه چند تا سوال داشتم که خیلی ممنون میشم اجازه بدی ازت بپرسم و راهنماییم کنی. ارسال پیام ها رو بستی و نتونستم پیام بدم. واسه همین ناچار اینجا کامنت میزارم، اگه برات مقدور بود ایدی تلگرامتو داشته باشم که ازت راهنمایی بگیرم. ایدی تلگرام خودم هم اینه:
      چون متوجه شدم به خیلی از بچه های اینجا کمک کردی این درخواست رو ازت دارم، امیدوارم من رو هم لایق راهنمایی هات بدونی
      ویرایش توسط Mirrorball : 27 مهر 1400 در ساعت 20:05

7. Top | #727
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مثل همیشه عالی!

8. Top | #728
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      UP

9. Top | #729
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pol نمایش پست ها
      سلام آی دکتر
      خوبی زیرو؟! :*
      من امسال پرتودرمانی روزانه قبول شدم
      ولی همه میگن کار نداره و درآمد نداره و....
      خلاصه خیلی حالم گرفته اس.
      اولویت 13 انتخاب رشته ام بود. بعدِ این، دیگه پرستاری و اتاق عمل فقط زدم. واقعا رادیوتراپی انقدر خیاریه؟؟!(خانوادگی وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و به شدت بازار کار و درآمد برام حیاتیه)
      میتونم با کارنامه سبز تغییر رشته بدم به پرستاری؟(پرتودرمانیم نیم سال دومه) کلا خیلی ناامیدم. از قبول شدنم خوش حال بودم ولی خوشحالیم زیاد طول نکشید...
      خیلی به کمک تو و بچه ها احتیاج دارم... بازم دمت گرم ببخشید که تو یه قسمت بی ربط این سوال و ازت پرسیدم
      سلام
      ببخشید اگه دیر جواب میدم چندهفته ای داخل انجمن حضور نداشتم
      اول اینکه تبریک میگم بهت بابت قبولی
      راجع به وضعیت دقیقه رشته ای که قبول شدید ، من اطلاع و تجربه ای نسبت بهش ندارم که بخوام قاطع نظر بدم ، بهتره از فارغ التحصیل ها یا افراد آگاه نسبت به این رشته بپرسید و باهاشون صحبت کنید

بله میتونی با کارنامه سبز تغییر بدی ولی دنگ وفنگ داره باید سفت و سخت بیوفتی دنبالش و اگه پارتی هم داشته باشی کارت راحت تر پیش میره
      درمورد پرستاری میشه گفت وضع نسبتا خوبی داره و جدیدا هم خیلی ها بخاطر امتیاز مهاجرت جذب پرستاری میشن اما خب باید روحیاتت هم باهاش جفت وجور باشه وگرنه خیلی اذیت میشی

10. Top | #730
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی
      جواب سوالم رو گرفتم... و متوجه شدم که باید چکار کنم

با آرزوی سلامتی و موفقیت

11. Top | #731
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام زیرو
      اگه میشه ایدی تلگرامتو برام بفرس ممنون میشم
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      ممنون...لطف دارید...

دیگه ببخشید میتونستم تا فردا روش کارکنم خیلی بهتر بشه ولی چون قراره فردا انتخاب رشته رو نهایی کنم عجله ای شد

12. Top | #732
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negin8222 نمایش پست ها
      سلام زیرو
      اگه میشه ایدی تلگرامتو برام بفرس ممنون میشم
      سلام
      بعنوان مشاور نمیتونم کمکی کنم (چون مشاور نیستم )
      صرفا بعنوان مشورت و گفتن نظر شخصی اگه بتونم کمک مکینم
      داخل انجمن بهتر جواب میدم اگه همینجا بپرسید بهتره

آیدی تلگرامم روهم براتون داخل امتیاز میفرستم

13. Top | #733
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم

14. Top | #734
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مرسی مرسی بابت بودنتون و کمک هاتون بهترینا براتون رقم بخوره

15. Top | #735
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      درود بر شما
      یه سوال داشتم زیرو جان
      من یازدهمی هستم و سرعت تست زنیم فوق العاده پایین هست و خیلی دوستدارم تعداد تست و سرعتم بره بالا ولی متاسفانه نمیشه توی آزمون ها هم این موضوع به شدت بهم ضربه میزنه ممنون میشم درباره ی افزایش سرعت تست زنی مرا یاری برسانی

صفحه 49 از 63 نخستنخست ... 3948495059 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن